Grote teleur stelling? PZC Lewedorp krijgt nieuwbouwwijk en Middelburg nog niet bijgelegd Gemeente wil meewerken aan woningbouw E i €2,- KORTING DE WERELD VAN MARCELIN Plannen kunnen alleen nog vertraging oplopen Ruzie Waterschap Wandeltocht Vrouwenpolder Maak er een Kleintje van. H V* fr v_ 5 QJ Levertraan weer terug, maar als pilletje! Omega Combi: alle belangrijke vetzuren in capsule HOE GROOT IS JOUW WERELD n(o)vib Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl woensdag 17 november 2004 door Harmen van der Werf LEWEDORP - Met de bouw van een nieuwe wijk in het zuidwes ten van Lewedorp krijgt het jongste dorp van Zeeland zicht op een echt centrum, maar hoe en vooral hoe snel dat centrum vorm zal krijgen, is nog een groot vraagteken. Als alles meezit, meldde de Bor- selse wethouder A. van Opdorp (WD, volkshuisvesting) giste ren op de jaarvergadering van de dorpsraad Lewedorp, kan au gustus volgend jaar met de werk zaamheden in het zuidwesten VROUWENPOLDER - Wan delsportvereniging 't Zand uit Middelburg houdt zaterdag 20 november voor de twintigste maal haar traditionele strand- wandeltocht. Het startpunt is gevestigd in strandpaviljoen Breezand te Vrouwenpolder. De afstanden die gewandeld kunnen worden liggen tussen de 5 en 40 kilome ter. De start van de 25 en de 40 kilo meter is om 9.00 uur. Op de ove rige afstanden kan men starten tussen 10.00 en 14.00 uur. Burgh-Haamstede uren zonder water BURGH-HAAMSTEDE - Een deel van Burgh-Haamstede heeft gistermiddag- en avond uren zonder water gezeten. Rond 13.00 's middags ontstond de breuk in een waterleiding aan de Kraaijensteinweg. Hier door kwamen woningen, vakan tieparken en restaurants rond de Daleboutsweg en verder rich ting Westenschouwen zonder water te zitten. Volgens een me dewerker van Delta waren er geen klachten binnengekomen. van Lewedorp worden begon nen. In een driehoek tussen de Postweg, Korenweg, Burgemees ter Lewestraat en Lewedijk zijn tachtig woningen gepland. Een bezwaarprocedure - één be woonster van de Postweg heeft protest aangetekend bij de pro vincie vanwege uitzichtverlies - kan nog voor vertraging zorgen. Tot de Raad van State is beroep mogelijk. „Maar", verklaarde Van Opdorp, „het plan gaat door, het kan alleen vertraging oplopen." Lewedorp krijgt zijn nieuw bouwwijk met zes landhuizen, veel twee-onder-één-kapwonin- gen en enkele startershuizen waarvan de opzet nog wordt be sproken. Dat is geregeld. Voor Lewedorp is dat mooi meegeno men. Het dorp dat nu vooral aan de noordkant van de Postweg - de oude rijksweg Goes-Vlissin- gen - ligt, wordt daardoor meer een eenheid, met de mogelijk heid een echt dorpshart te ma ken. De Postweg moet dan wel veranderen in aantrekkelijke 30 kilometer-zone. Vuiltje Hoe dat moet gebeuren, bleef gisteren onduidelijk. Europese subsidie is afgewezen. Borsele zal de kar grotendeels zelf moe ten trekken, eventueel met wat steun van de provincie, maar daar zal het waarschijnlijk bij blijven. En er moet nog 'een vuil tje' worden weggewerkt aan de Postweg, op de plek waar het dorpshart is gedacht, de oude werkplek van benzineverkoper Van den Dries. Een nieuwe pro jectontwikkelaar - naar verluidt Proverko - heeft die locatie in handen en wil er appartementen bouwen. „Maximaal tweeën twintig", zei Van Opdorp. Dat aantal is ook zeker nodig om de dure bodemsanering te kunnen bekostigen. Ook de invulling van de locatie-Van den Dries is dus nog onhelder. Hetzelfde geldt voor de verbete ring van het fietspad langs de Korenweg, richting sportvelden van Lewedorp, en een fietspad langs de Nieuwe Kraaijertsedijk waarvoor waterschap Zeeuwse Eilanden de rekening gedeelte lijk bi] Borsele wil leggen. Van Opdorp paste daarvoor. Het wa terschap is verantwoordelijk voor die wegen, gaf hij aan. Dat de gemeente Veere wel heeft meebetaald aan een fietspad langs een waterschapsweg, kon de wethouder niet vermurwen. „Veere kan dat uit de toeristen belasting betalen. Wij hebben dat geld niet." Vice-voorzitter A. Raas liet zich er bij de presentatie van de toe komstvisie van de dorpsraad op Lewedorp tot 2015, de Lewe-at- las, niet door ontmoedigen. „In Zeeland wordt veel gesproken over nieuwe dorpen", bracht hij in stelling. „Het is veel beter al le aandacht te richten op de be staande Zeeuwse dorpen, door daar te investeren in behoud van kwaliteit." door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil meewerken aan woningbouw op het gebied tus sen de Vrijburgstraat, Nieuwe Vlissingseweg en bedrijventer rein Vrijburg. Het college wil de mening pol sen van buurtbewoners over de ze ontwikkeling, voordat het een beslissing neemt. Op 22 no vember, aanvang 20.00 uur, houdt het een bijeenkomst in buurthuis Aldegonde in Vlissin gen. Arcus Projectontwikkeling en Stienstra Nouville zijn inmid dels eigenaar van de 3,5 hectare grond, waar nu voornamelijk kassen staan. De omgeving doet landelijk aan en het complex zelf wordt volgens voorbijgan gers al enige tijd niet meer inten sief gebruikt. De projectontwik kelaars hebben een plan ontwik keld voor de bouw van ongeveer veertig, tot vijftig woningen. „Dat zijn zogenoemde grondge bonden woningen; onder meer het twee-onder-een-dak type. De ontwikkelaars hebben ook al bodem- en milieuonderzoek ge daan", zegt W. Crusio van de ge meente Vlissingen. Crusio merkt op dat de projectontwik kelaren kopen met een zeker risi co. „Want de gemeente heeft nog niets toegezegd. Het college heeft het plan alleen positief ont vangen." Het bouwplan heeft als doel te laten zien wat er ach ter Vrijburg mogelijk is. „Nog maals, er is nog niets besloten. Om er geen theoretische discus sieavond van te maken, zal naar aanleiding van dit bouwplan ge sproken worden. door Nadia Berkelder en Ab van der Sluis MIDDELBURG - De burenru zie tussen de gemeente Middel burg en het waterschap Zeeuw se eilanden is nog niet bijgelegd. Gisteravond reageerden gemeen teraadsleden tijdens de commis sie algemeen bestuur gepikeerd op de constatering van het schap dat ze niet kunnen reke nen. Bestuursleden van het wa terschap op hun beurt verweten de gemeente gisteren een enorm berg boter op het hoofd te heb ben. Aanleiding voor de ruzie tussen de twee organisaties, die sinds kort naast elkaar zijn gevestigd, is een motie die de gemeente raad vorige week aannam. Daar in riep de raad het waterschap op om de tariefstijging voor vol gend jaar te beperken. De Mid delburgse politici drongen er bij het schap op aan om de tarieven met eenzelfde percentage te ver lagen alS"de waardestijging van het onroerend goed. De waarde van een huis in Middelburg is ge middeld 45 procent gestegen. Het schap reageerde met de con statering dat de raadsleden niet kunnen rekenen. Om de waar destijging te compenseren, zou het schap de tarieven met 28 pro cent moeten verlagen. Er is ech ter voor een daling van twintig procent gekozen. Volgens het waterschap is een tariefsverho ging van acht procent nodig om de tegenvallende taxatiekosten van onroerend goed te dekken. De gemeente berekent die kos ten echter niet door in de belas tingen. „Ik vind het beschamend dat het waterschap zulke denigre rende uitspraken doet over de raad", aldus H. Akdag van de Politieke Partij Middelburg. „We willen goede buren zijn, maar dat vraagt ook om res pect." Volgens S. Szarafinski, die na mens de PvdA het voorstel in diende, hebben de buren lange tenen. „Dat kan goed uitkomen bij hoog water. Laten ze daar maar voor gebruiken.'j van Klinken (SGP) noemde motie een schot voor de b „Maar dat schot bleek welrb te zijn, gezien de reactie." ft vroeg zich af welke instantiers waterschap eigenlijk coifo leert. Het CDA, de ChristenUnie» de WD pleitten ervoor om deé zie niet via de krant uit te wé ten. „Als we zo doorgaan wt- het alleen maar erger", ze,' van Dijk-Sturm (WD). .Jk® er niet op reageren", reage® J. Kodde (CDA). „En ik b dat de krant dat ook niet doe Volgens wethouder Kool-Blokland is er met decon- municatie bij het waterscM iets misgegaan. „Ze hebben^ goed uit kunnen leggen hoei] tarieven in elkaar steken. Dati een ingewikkelde systematiek.' Hoofdingeland L. van der d len noemde de gemeenteMidd burg gisteren tijdens de Alg@. ne Vergadering een orgamsj] met een 'enorme berg bote jl het hoofd'. Hij toonde zicha baasd over de ontstane co® tie, omdat volgens hem de* meente Middelburg medefe is aan de lastenverzwaring het waterschap de burgers te kent. De gemeenten, betooej Van der Kallen, hebben dek ten die zij moeten maken omk onroerend goed te hertaxaa voor dertig procent dooite kend aan het Waterscb Zeeuwse Eilanden. „De geme ten hebben ons met een p bleem opgezadeld. Enig sck:- besef zou op zijn plaats zijn." Gezworene J. Hoekman (Ik ciën) wilde zover niet gaar: zijn kritiek op de buurman.5 was op de koffie geweest ai belastingsystematiek van waterschap uit te leggen. Hté man legde uit dat het seis slechts één tarief mag h bij de belasting. Gemeentenk- nen een apart tarief voor hoe ders, woningeigenaren en'» drijfsonroerend goed. „Wetó ben dat kennelijk onvoldoaa duidelijk kunnen maken." Uw miskoop op internet én in de krant jg... Ci V) CU I Menig persoon zal het zich nog herinneren Als klein jongetje of meisje kregen zij van hun moe der een grote lepel levertraan na het avondeten. Als beloning volgde dan vaak een snoepje of koekje. Bijna elk kind gruwde van dit gelige vocht. Echter: levertraan is nog steeds heel goed voor een mens! Levertraan is rijk aan poly-onverzadigde vetzuren, deze verbindingen zijn heel belangrijk voor de gezondheid. Zo zijn deze goed voor onder andere uw huid, hart, bloedvaten en gewrichten. Deze vetzuren worden ook wel Omega-3-vetzuren genoemd, die met name te vinden zijn in vette vissoorten zoals makreel, paling, haring en zalm. Omega Combi bevat deze omega- 3 vetzuren, alsmede ook de omega- 6 en -9 vetzuren. Alle belangrijke vitale vetzuren van plantaardige olieen en vette vissoorten zijn erin verwerkt. Met 1 tot 3 capsules Omega Combi per dag behoudt u een prima gezondheid en tevens een jeugdig uiterlijk. O-MEGA0 www.omegacombi.nl r*T"" Bevat alle belangrijke vetzuren (3-6-9) Met o.a. visolie, lijnzaadolie en vitamine E Beschermt de huid tegen veroudering Goed voor hart en bloedvaten Verhoogt vitaliteit van spieren en gewrichten Goed voor geheugen en concentratie Tegen inlevering van deze bon ontvangt u Omega Combi® Met GRATIS informatieboekje over vetzuren! van ê-4-679!T voor 14,95 Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft l 21 Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91 OXFAM NETHERLANDS Deze kassen in Vlissingen moeten waarschijnlijk wijken voor woningbouw. foto Lex de Meester Marceline komt uit Burkina Paso. Een land waar vrouwen niet ouder worden dan 45 jaar. Gezondheidszorg. Een recht voor iedereen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14