Geen wethouder dierenwelzijn PZC Muziekles voor de allerkleinsten Postagentschap Westhoek verruimt openingstijden Burgemeester Goes: laten we elkaar op straat blijven groeten 1 3 Staten dulden geen vertraging recreatieverdeelweg Hert! doet vergeefse poging bestuurlijk aanspreekpunt ieniorenraad Reimerswaal ziet stroom-voordeel Brievenbus opgeblazen Boete voor foute opslag afval Alcoholvrije feesten Kastelein zonder papieren beboet Naam Total gezuiverd Optreden koor zaterdag 13 november 2004 IDELBURG - De voltooiing dt recreatieverdeelweg op tuwn-Diiiveland mag niet pen uitgesteld. Provinciale SBItn tonden vast aan een zo Ledig mogelijke uitvoering L de tweede fase van de aan- Lvan deze weg. De tweede fase van de recreatie verdeelweg was aanvankelijk voorzien voor 2006/2007. maar is in het meerjarenprogramma infrastructuur Zeeland doorge schoven naar 2008/2009. De Sta ten vinden dat niet acceptabel. Voltooiing van de weg is van groot belang voor het toerisme en dus voor de recreatie-onder nemers in het westen van Schou wen, benadrukte WD'er I. Voge laar gisteren tijdens de Staten vergadering in Middelburg. De Staten droegen gedeputeer de T. Poppelaars (verkeer) in een motie op zich te houden aan de oorspronkelijke planning. Hij moet in juni 2005 ook aange ven waar hij het geld vandaan haalt om de weg verder te kun nen aanleggen. Poppelaars zeg de toe zijn best te zullen doen. Hij waarschuwde echter dat pla nologische procedures het tem po kunnen vertragen. Begin vol gend jaar kan de gemeente Schouwen-Duiveland beginnen met de wijziging van het bestem mingsplan. Afhankelijk van eventuele bezwaarschriften en de behandeling daarvan duurt het anderhalf tot drie jaar voor dat met de aanleg van de tweede fase kan worden begonnen. Dan is het dus al op zijn vroegst me dio 2006, maar het kan ook toch nog 2008 worden. IERIKZEE - De meerderheid in de gemeenteraad voelt er 3 voor een van de wethou- b specifiek te belasten met de rtefeuille 'dierenwelzijn'. De actie van Alert! zou dit graag iders zien. Volgens deze partij fcerbehoefte aan een duidelijk Upreekpunt bij de gemeente naar mensen terecht kunnen L zich om het welzijn van die- fe bekommeren. lat' weet zich gesteund door oenLmks. LSD en CU. De mo- die Alert! hiertoe indiende ze week tijdens de begrotings- ad, werd echter met dertien te- nacht stemmen verworpen, lijzonder jammer", vindt frac- Foorzitter J. van Felius. Hij ;ent dat er uitgebreide lande- wetgeving bestaat voor het renwelzijn. lat is ook niet verwonderlijk dat in de samenleving het be stzijn over het omgaan met zrenmeer en meer is gegroeid, aarom is het wenselijk dat het erenwelzijn op lokaal niveau ik een plaats krijgt binnen de (Advertentie) iondag 14 november 14.30 uur 3fiOT€ K6RK V€ÉR€ DE WATERTOREN EEN VUURGLOED Laurens de Boer piano (Mijn Krijnen slagwerk Claudia de Clerq zang :egang: 10,- Donateur NM 6 7,50 Info: 0118 623650 (Advertentie) g 20 november 14.30 uurl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a tözierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Riet Kleemans M Pankow Fame Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie '"lonspark 28 ^60 AA GOES Te'; 10113)315500 [*(0113)315669 j E-i^ail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ^-pzc.nl web@pzc.nl portefeuilles van een van de col legeleden", zegt Van Felius. Het pleidooi van Alert! leverde binnen het college van B en W enige hilariteit op. Wethouder R. van der Wekken vond dat die renwelzijn het beste op het bord je van zijn collega A. Croné kon komen. „Hij draagt de dieren op zijn hart", zei Van der Wekken, doe lend op Croné's stropdas met oli fantenmotief. Voor Croné was dat reden meteen de das af te doen en aan Van der Wekken ca deau te doen. Die was best be reid de strop om te knopen en te vens het dierenwelzijn voor zijn rekening te nemen. Later, toen de raad de motie had wegge stemd, gaf Van der Wekken de stropdas weer terug aan de oor spronkelijke eigenaar. De VVD-fractie vindt dat Alert! niet moet overdrijven met het in de bres springen voor dieren. „Ik ben lid van Greenpeace, de Dierenbescherming en de Na tuur- en Vogelwacht, maar toch vind ik dat er in de Westhoek reeën afgeschoten moeten wor den nu steeds meer mensen over last ondervinden van de overpo- pulatie", zegt WD'er D. Meul- blok. Hij zegt talloze malen te worden aangesproken door be woners die grote schade aange richt zien in hun tuinen door ree ën en damherten. De dieren wor den in toenemende mate buiten de natuurgebieden gesigna leerd. Ongevallen Volgens boswachter D. Fluijt van Staatsbosbeheer deden zich vorig jaar ook circa dertig ver keersongevallen voor waarbij reeën een rol speelden. Die onge lukken hebben vaak een dodelij ke afloop voor de dieren. Eerder dit jaar al schatte Fluijt de ree- ënpopulatie in de Westhoek op ruim duizend exemplaren. Daar naast lopen overal in de Kop van Schouwen nog eens ruim honderd damherten rond. Het schieten op damherten en reeën is in strijd met de Flora- en Faunawet. Gedeputeerde Sta ten verleende daar vorig jaar tij delijk ontheffing op. Dat gebeur de op grond van de schade in boomgaarden. Over 2001 en 2002 was een schadebedrag van 17.000 euro geclaimd. Een ander probleem dat zich op Schouwen-Duiveland voordoet, is het dumpen van huisdieren in de natuurgebieden. Staatsbosbe heer wordt met enkele honder den gevallen per jaar geconfron teerd. Aanvankelijk waren dat vooral katten die door recrean ten aan hun lot werden overgela ten. Tegenwoordig treft bos wachter Fluijt allerlei soorten dieren aan: tamme ganzen en Kaapse eenden, konijnen, kriel kippen en hanen. 3RÖ-T6 K€RK V€€R€ GLORIA - ANTONIO VIVALDI REQUIEM - W.A. MOZART Holland Boys Choir, Bach collegium, solisten o.l.v. 'ieter Jan Leusink dirigent :sgang 6 35 p.p.; 4 kaarten 120 Info: 0118-623650 IERIKZEE - De Seniorenraad liouwen-Duiveland houdt idagochtend een openbare gadering in het Zierikzeese :ntehuis. agenda vermeldt onder meer laai ouderenbeleid, duurzame nale ontwikkeling, overleg IZeeuwland en verslagen uit [commissies zorg, welzijn, wo- "i, vervoer en sociaal-economi- e zaken. De vergadering be- tom 9.30 uur. Plezier is het uitgangspunt bij de cursus van muziekdocente Claudia Hagenaar, door Esme Soesman ZIERIKZEE - Als marionetknuffel Ro sa Pluis haar eerste rondje langs het jon ge grut maakt, is Sam niet tot interactie te vermurwen. Tegen de tijd dat muziek- juf Claudia Hagenaar de trommels te voorschijn haalt, komt hij echter los. Aan het einde van het uurtje Muziek op Schoot klapt Sam mee en mag Rosa Pluis zelfs een kusje in ontvangst ne men. Het bevestigt wat de muziekdocen te zegt: „Muziekles voor dreumessen en peuters is meer dan alleen leuk." Aan Enola de taak het mandje met Rosa Pluis te gaan halen. De marionetpop doet zingend een rondje, daarbij elk kind persoonlijk groetend. Johan aar zelt geen moment en drukt een ferme kus op de snavel van Rosa. Tom, Chris en Richard laten zich eveneens van hun charmante kant zien en zoenen het kop je van de langbenige vogel. Reden voor Enola om de snavel even schoon te poet sen voor zij aan het begroeten slaat. De trommels komen tevoorschijn, maar niet zonder dat juf Claudia de instru menten al zingend heeft aangekondigd. Er wordt gelopen, gesprongen, in de handen geklapt en gezongen. De muzi kale gevoeligheid die bij kinderen van nature aanwezig is, wordt geprikkeld, vertelt Hagenaar. Maar de cursus Muziek op Schoot gaat verder. „Het draagt ook bij aan de emo tionele, motorische, taal/spraak- en ver standelijke ontwikkeling", somt de do cente op. Tijdens haar conservatorium studie schoolmuziek specialiseerde zij zich in muziekonderwijs aan kinderen (dreumessen en peuters) onder de vier jaar. De cursus heeft nog meer neveneffec ten. Zo wordt het concentratievermo gen van kinderen getraind, stelt Hage naar, die sinds drie jaar aan de Zeeuw se Muziekschool verbonden is. De twee jarige Richard is zo'n kind dat op dat vlak wel wat oefening kan gebruiken, lacht zijn moeder na afloop van de les in de Zierikzeese muziekschool. Ri chard stort zich vanaf de eerste seconde vol overgave in de les. Danst en klapt dat het een lieve lust is. Tegen de tijd dat 'klasgenootje' Sam warm is ge draaid, is de belangstelling van Richard echter tanende. Hij stapt de kring uit, om op speelse wijze door juf Claudia te rug in de groep van dansende en zingen de kinderen - en moeders - te worden getrokken. Als Chris de juf mag helpen bij het ha len van Rosa Pluis voor het eindritueel wordt het plotsklaps weer doodstil in het gezellig aandoende klaslokaaltje. De jonge deelnemers houden hun adem in als Rosa's mandje open gaat. Plezier blijft nu eenmaal het uitgangspunt, zegt Hagenaar. „Dan komt de ont plooiing vanzelf." Voor Judiths moeder Marleen van Donk uit Nieuwerkerk was dat laatste even wennen. „Liedjes zingen en hand foto Marijke Folkertsma je-klap", constateert ze verbaasd. Muziekinstrumentjes worden wel ge bruikt, maar heel gedoseerd. Heel an ders dan wat zij zich voorstelde bij mu ziekles. Het is ook niet zo dat je bij Muziek op Schoot verwacht dat het concertpianis tentalent van je zoon wordt ontdekt, grijnzen Ad en Jill Remeeus uit Sirjans- land. Zij proberen met hun zoon Indy leuke dingen te ondernemen. „Indy is een heel actief jongetje. Die moet je af en toe lekker bezighouden", motiveert zijn vader. Judith daarentegen is een erg rustige meid, maar zij lijkt minstens zo intens van het uurtje muziek te genieten. „Van morgen zag ze ook zo'n pluizig ding in de winkel liggen", vertelt moeder Mar leen. „Ze zei toen gelijk: 'Hé, Rosa Pluis'." Muziek op Schoot bestaat uit veertien bijeenkomsten. Een nieuwe cursussen- reeks begint medio maart. De cursus wordt behalve in Zierikzee ook in Goes en Middelburg gegeven. Meer informa tie is verkrijgbaar bij de Zeeuwse Mu ziekschool. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - De Westhoek heeft weer een vol waardig postagentschap. Sinds deze week is het agentschap weer hele dagen open. Jaren wa ren de openingstijden beperkt tot de middaguren. Dit tot erger nis van de klanten, vertelt M. van Holthe. „Als mensen voor het postkantoor komen en het is dicht, gaan ze geïrriteerd weg." Van Holthe is eigenaresse van de winkel waarin het agent schap is gevestigd. Ze heeft zich bij TPG post sterk gemaakt voor ruimere openingstijden. „Het is belangrijk. Ten eerste voor de mensen uit de buurt, maar ook voor de toeristen. Vooral oudere klanten halen lie ver hun geld hier binnen dan buiten uit de muur. Ze krijgen een beetje hulp of maken een praatje." Voorzitter W. van den Akker van de ondernemersvereniging Burgh-Haamstede is blij met de nieuwe openingstijden. „Dit is belangrijk voor het dorp en de regio." Het agentschap in Burgh-Haamstede is de enige in de Westhoek. Niet alle handelingen zijn moge lijk in het agentschap. „We kun nen wel kentekenbewijzen over schrijven, maar bijvoorbeeld een ÓV-Jaarkaart voor scholie ren kunnen we hier niet uitge ven. Misschien dat we de service in de toekomst nog verder kun nen uitbreiden", vertelt Van Hol the. Verbouwd Het agentschap is gevestigd in tijdschriften- en kantoorboek handel De Kleine Stern in de Noordstraat. De winkel is hier voor flink verbouwd. Burgh-Haamstede heeft al zes jaar een postagentschap. Daar voor was een zelfstandig kan toor aan de Bernhardstraat. Dit KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal gaat de Vere niging van Zeeuwse Gemeenten (VZG) vragen of ook ge bruikers van gemeentelijke gebouwen en andere voorzie ningen, zoals scholen of sportkantines, mee kunnen doen aan de gezamenlijke inkoop van stroom. Dat antwoorden B en W van Reimerswaal op vragen van M. van der Meij- den (WD). Zij pleitte voor het betrekken van meer instel lingen bij de inkoop van stroom, omdat het hen veel geld kan schelen. De VZG verzorgt nu de gezamenlijke inkoop van stroom voor alle gemeenten in Zeeland. MIDDELBURG - Vandalen hebben donderdagnacht een brievenbus op de hoek van de Nieuwe Vlissingseweg/ Abeelseweg in Middelburg opgeblazen. De brievenbus had een waarde van meer dan duizend euro. Een gedeelte van de inhoud is verbrand. MIDDELBURG - De economische politierechter in Mid delburg heeft gisteren een 37-jarige inwoner van Vlissin- gen voor het overtreden van de milieuvoorschriften met betrekking tot de opslag van afval conform de eis veroor deeld tot 1200 euro boete, waarvan 800 euro voorwaarde lijk. Bij de Vlissinger werd 12 mei in een garagebox in Middelburg afval en gevaarlijke stoffen zoals een vat mo torolie, afgewerkte olie en afgedankte accu's niet goed te hebben opgeslagen. Zo lag er geen vloeistofdichte vloer in de garage. „Het was een bende", vatte politierechter G. van Unnik het milieudelict samen. SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse jongerenraad houdt de komende maanden drie Next Generation feesten voor kinderen van twaalf tot en met zestien jaar. Op deze avonden wordt geen alcohol geschonken en is toezicht van enkele volwassenen aanwezig. De jongerenraad hield al eerder een dergelijk feest: na de 9-kernenslag in Tho- len-stad. Zowel ouders als kinderen waren daar tevreden over. Als ook de komende feesten succesvol verlopen, wil de jongerenraad ze voortaan iedere twee maanden organi seren. Steeds in een andere kern van de gemeente Tholen. Het eerste Next Generation feest vindt plaats op zaterdag 20 november in dorpshuis de Vossenkuil in Oude-Vosse- meer. Daarna is het de beurt aan Poortvliet (22 januari) en Sint-Maartensdijk (19 februari). De feesten duren steeds van acht uur 's avonds tot middernacht. MIDDELBURG - De economische politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 42-jarige inwoner van Klooster- zande veroordeeld tot 660 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De verdachte bleek december vorig jaar in Hulst als eige naar van een horecazaak niet over de vereiste vergunning te beschikken. Officier van Justitie L. Boogert eiste 660 euro boete onvoorwaardelijk, maar de politierechter had oog voor de omstandigheden en legde de helft van de boe te voorwaardelijk op. De horecabaas vertelde inmiddels de vereiste horecapapieren te hebben. Eigenares M. van Holthe van de De Kleine Stern, waar het posta gentschap is gevestigd, is blij met de verruimde openingstijden. Want: „Als mensen voor het postkantoor komen en het is dicht, gaan ze geïrriteerd weg." foto Marijke Folkertsma pand staat sinds die tijd leeg en wat daarmee gaat gebeuren, is niet bekend. De gemeente heeft kortgeleden wel besloten dat het pand ook als woonhuis ge bruikt mag worden. door Harmen van der Werf GOES - Niet de gemeente Goes zal het initiatief nemen voor een dialoog tussen verschillende be volkingsgroepen. De oproep van de Goese gemeenteraad, afgelo pen donderdag, tot het blijven voeren van een open dialoog, is bedoeld voor alle Goesenaren persoonlijk, zegt burgemeester D. van der Zaag. Van der Zaag deed zelf in de ge meenteraad het voorstel om een uitspraak te doen over de toena me van geweld en bedreiging in Nederland na de moord op film maker Theo van Gogh. Waarom? Van der Zaag: „Omdat ik het ge voel had dat wij als Goese politi ci de gebeurtenissen van de afge lopen weken niet zomaar aan ons voorbij kunnen laten gaan. Vanuit verschillende raadsfrac ties hoorde ik dezelfde geluiden, maar het initiatief om tot een ge zamenlijke uitspraak te komen, bleef uit. Ik vond dat jammer. Vandaar dat ik ermee kwam en dat is direct overgenomen, eens gezind." In de motie wordt opgeroepen tot een open dialoog. Hoe gaat de gemeente Goes daaraan invul ling geven? „Het is niet de bedoeling dat de gemeente zelf die dialoog gaat vormgeven. Het gaat om de indi viduele dialoog, tussen mensen onderling. Dat is belangrijker dan dat de gemeente of een ande re overheidsinstantie iets gaat organiseren. De gebeurtenissen van de laatste weken hebben er in Utrecht al voor gezorgd, las ik, dat buurtbewoners elkaar niet meer groeten. Terwijl ze dat anders wel deden. Op dat ni veau speelt zich dit af, heel indi vidueel, dat mensen opeens wor den beoordeeld op hun achter grond. Laten we elkaar alsje blieft gewoon blijven groeten op straat." Speelt dit dan ook in Goes? „Ook ja, in politierapporten die ik onder ogen krijg als burge meester, kwam je dat altijd al wel tegen. Beledigingen over en weer. Bijvoorbeeld: Marokka nen met drie letters ervoor die ik niet wens uit te spreken. Het komt niet vaak voor. Over het algemeen gaan verschillende bevolkingsgroepen in Goes goed met elkaar om. Maar de laatste weken is het aantal incidenten zeker niet afgenomen. Het lijkt allemaal nog vrij onschuldig, maar als je niet oppast, leidt dat onherroepelijk tot verharding." Maar er is ook wat aan de hand in Nederland, lees wat de ze ventienjarige, van terreur ver dachte inwoner van Sas van Gent schreef op internet, over het doden van vijanden van de islam. „Zeker is er wat aan de hand. Vandaar ook onze oproep. En dat iemand zoiets op internet be weert, kan natuurlijk absoluut niet. Dat is misbruik maken van een godsdienst. Daaraan moet paal en perk worden gesteld. In Nederland heeft iedereen het recht alles te zeggen, maar dat legt iedereen ook beperkingen op. dat je niemand schoffeert of fvsiek iets aandoet." MIDDELBURG - Total Raffina derij Nederland BV is gisteren in Middelburg door de economi sche politierechter vrijgespro ken van de risico's van het ver oorzaken van een ernstig be drijfsongeval. Officier van Justitie L. Boogert vond aanvankelijk bewezen dat een man op 6 september 2002 bij graafwerkzaamheden op het terrein van Total ernstig letsel had opgelopen. Hij eiste dan ook een boete van 4500 euro. Het slachtoffer bleek bij de werkzaamheden schadelijke stoffen te hebben ingeademd. De man werd een week in het ziekenhuis opgenomen, had daarna nog klachten maar hij heeft er geen blijvend letsel aan overgehouden. RENESSE - Het Zierikzeese koor Adonai werkt morgen mee aan de najaarszendingsdienst in de Jacobuskerk in Renesse. Ado- nai's repertoire bestaat uit voor namelijk engelstalige gospels. De dienst begint om 9.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 65