Aanpak oude woningen nodig APK Onderzoek nodig naar nieuwe locatie slibdepot f KJ A Nieuw spoorviaduct Giro 999 rr 00* Zierikzeese scholieren in finale debatten Provincie wijst gemeente op ongeschiktheid van veel bestaande bouw Pleidooi voor campus studenten RA SAMEN VOOR DARFUR Help de vluchtelingen van Soedan zaterdag 13 november 2004 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De provincie Zeeland doet er goed aan om op zoek te gaan naar een nieuwe locatie voor een Zeeuwse slib- berging. In dat locatie-onder zoek zouden ook de mogelijk heden van berging van Zeeuws slib in België moeten worden meegenomen. Dit vindt de Terneuzense milieuwethouder P. Hamelink. Hamelink acht het uitgesloten dat op korte of middellange ter mijn nog een depot aangelegd wordt in de Terneuzense Koe- gorspolder. Bestuurlijk Terneu- zen heeft nadrukkelijk nee ge zegd tegen zo'n depot en vecht nu al bijna een jaar een juridi sche steekspel met het Rijk uit over financiële compensatie voor het floppen van het Terneu zense slibverwerkingsproject. Afgeschoten Nadat Temeuzen het depot defi nitief afgeschoten had, stelde staatssecretaris M. Schultz van Haegen (Verkeer en Waterstaat) dat Zeeland nu zelf maar een op lossing voor het Zeeuwse slib moest zoeken. Milieugedeputeer de T. Kramer kondigde aan snel gesprekken te voeren met de wa terbeheerders over de slibproble- matiek, maar bij die aankondi ging is het volgens Hamelink ge bleven. „Van de gedeputeerde hebben wij niets meer vernomen. Wat ons betreft is de kwestie Koe- gorspolder afgesloten. Destijds hebben wij als gemeente onze verantwoordelijkheid willen ne men, alle zaken waren geregeld, er was politieke consensus over het depot bereikt en ja, als over heden dan anders willen, is dat aan hen." Temeuzen wil best meezoeken naar een adequate oplossing voor het Zeeuwse slibprobleem, maar het Koegorsdepot is vol gens Hamelink niet meer aan de orde. „Vijftien jaar terug is er een ge degen onderzoek geweest naar geschikte locaties in Zeekv Een kleine vijftig waren et!« in beeld. Er zijn er uiteind^ acht en later twee (Koego-% der en Sloegebied) overga ven. Het lijkt mij dat int ge lijst best alternatieven^ den zijn. Ook een exportn| slib uit onze waterwegen- de slufter op de Maasvlafe mogelijk naar Belgische fa zouden moeten worden ©j zocht. Een nieuw onderzfai ook duidelijk maken wat in exacte behoefte is aanberas capaciteit. In het begin val discussie over de slibprobks tiek spraken we in Zeeland® 11 miljoen kubieke meter si tegenwoordig wordt er gek ken over hooguit 2,5 mij* kuub. Dat is fors minder", Hamelink. AMERSFOORT - MarloesFi Wendy van der Wekken enLt Koopman zitten in de finalei het Nederlands kampioenstli debatteren. De leerlingen v, scholengroep Pontes, locatipPi ter Zeeman in Zierikzee uw ten het gisteren opnemen itj leerlingen van 22 anderen len uit heel Nederland. „Het was heel moeilijk en hebben het op het nipperhj haald, met één punt vereS vertelt Marloes Faut ra Amersfoort. Daar werd den ronde gehouden. De leeriüi kregen drie stellingen vos» legd. De ene keer moeste vóór een stelling pleiten, de« dere keer tegen. „We Mi twee debatten gewonnen ene verloren", vertelt Marloes. j moeilijkste was de stellingg gamen een olympische moet worden. Die hebben echt op het randje gewonna De finale is op 11 december Leiden. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De Zeeuwse gemeenten moeten meer aan dacht schenken aan het op knappen en/of vernieuwen van oudere woningen. Dat gebeurt nu onvoldoende. Gedeputeerde H. van Waveren (CDA, ruimtelij ke ordening) zei dit gisteren bij de behandeling van de Zeeuwse Woonvisie in Provinciale Sta ten. Hij maakte duidelijk dat er in de provincie veel woningen zijn MIDDELBURG - De studenten van de Roosevelt Academy moe ten niet verspreid over de stad worden gehuisvest. Er kan beter een campus gemaakt worden op het terrein van het asielzoekers centrum in Middelburg. Dat zegt het onafhankelijk raadslid A. Damman. Deze maand staat op de agenda van de Middelburgse gemeente raad het voorstel om de studen ten te verdelen over zes locaties. Vijf daarvan zijn in de binnen stad. Damman waagt zich af of dat wel goed is voor de stad. „Waarom zouden alleen locaties in de binnenstad, waar nu oude ren genieten van hun welver diende oude dag, geschikt zijn voor studenten? En in hoeverre zijn onze welkome studiebollen bereid te integreren in bestaan de woonwijken en in goede har monie te leven met hun omge ving? Mijn voorstel is om op ter mijn een campus te realiseren op de azc-locatie aan de Stro- menweg", aldus Damman. „De studenten kunnen dan bij el kaar worden gehuisvest. Dat biedt mogelijkheden voor collec tieve voorzieningen. En in de binnenstad blijft zo meer ruimte over voor ouderen- en jongeren huisvesting." Damman legt zijn plan maandag voor aan de raadscommissie Ruimte. die 'absoluut niet voldoen' aan de eisen van deze tijd (ze zijn vaak te klein). Daarbij gaat het juist ook om veel na-oorlogse woningen, vaak particulier ei gendom. Dat maakt een sane ring er overigens niet gemakke lijker op. Van Waveren merkte op dat de situatie van regio tot regio ver schilt. Zo is de problematiek gro ter in gebieden waar tijdens de Tweede Wereldoorlog grote ver woestingen zijn aangericht en de wederopbouw onder ongun stige omstandigheden moest worden opgepakt. „Het was een arme tijd", zei Van Waveren. Een vergelijkbare situatie doet zich voor in de regio's die zwaar getroffen zijn door de februa- ri-stormvloed 1953. Volgens de gedeputeerde heb ben gemeenten te weinig oog voor het feit dat dergelijke wo ningen binnen korte tijd aan de beurt moeten komen voor een opknapronde dan wel sloop, ge volgd door nieuwbouw. Dat geldt trouwens ook voor de (huur)woningen van de woning corporaties, aldus Van Wave ren. Hij drong aan op het maken van betere afspraken tussen gemeen ten en corporaties over sane ringsplannen hiervoor. Er gaan nu miljoenen euro's aan Zee land voorbij, omdat er niet vol doende plannen beschikbaar zijn. Van Waveren zegde de Sta ten een overzicht toe van de ge meenten die de zogeheten 'her structurering' wel en niet goed aanpakken. Uitwassen De Woonvisie kreeg brede in stemming van de Staten. Met na me het geven van meer bouw-vrijheid aan de gemeen ten ondervond waardering, al waarschuwde GroenLinks voor uitwassen. Steun was er ook voor het maken van méér nieuw- bouwplannen, omdat de bouw productie in de provincie afgelo pen jaren ver achter gebleven is. In dit verband stelde J. van Gin- kel (ChristenUnie) dat opgepast moet worden voor een 'markt verstorende overproductie'. M. Faasse (CDA) was daar niet be ducht voor. „Door dalende prij zen en een afnemende vraag worden bouwers voorzichtiger met nieuwe plannen." Hij drong erop aan dat de provincie de plannenmakers niet te veel voor de voeten loopt. Gemeenten krijgen via de Woon visie opdracht om de helft van hun nieuwbouw binnen be staand bebouwd gebied te ver wezenlijken. J. Hageman (Partij voor Zeeland) zette daar vraag tekens bij. „Is dat wel mogelijk en uit oogpunt van beeldkwali teit wenselijk? De provincie moet zich in deze soepel opstel len." Dat gebeurt, liet Van Wa veren weten. „Als 50 procent niet lukt, dan kijken we hoe het regionaal uitpakt en kunnen we zo nodig schuiven." De gedeputeerde verzekerde dat de provincie de gemeente nauw lettend op de vingers zal kijken bij de verdeling van nieuwe wo ningen over groepen van de be volking. „Er moet voldoende ge bouwd worden voor huurders, jongeren en ouderen." Statenlid Van Ginkel voegde daar de groep pensioen-migranten aan toe. „Die gepensioneerden kun nen een pijlertje van de econo mie vormen." Hij had zijn twij fels over komst van een senioren- stad. CDA'er Faasse toonde zich helemaal geen voorstander van ouderenwijken of -dorpen. 's-HEER ARENDSKERKE - Het viaduct in de Nieuwe Rijksweg bij 's-Heer Arendskerke is er zo slecht aan toe dat het kunstwerk over het spoor volledig moet worden vervangen. De brugdelen sluiten niet meer op elkaar aan. De mankementen zijn niet van recente da tum. In de Tweede Wereldoorlog is het viaduct beschadigd, waar door het is ontzet, volgens provinciaal bestuurder A. Poppelaars (CDA, wegen). Voor de vervanging van het kunstwerk heeft de pro vincie tweeënhalf miljoen euro uitgetrokken. De werkzaamheden beginnen, volgens de huidige planning, juli volgend jaar en duren tot februari 2006. Eén rijbaan blijft steeds beschikbaar, is de bedoe ling. De provincie streeft ernaar het nieuwe viaduct mooi in te pas sen in de omgeving. Voor fietsers hebben de ontwerpers een aardig heidje in petto, de toekomstige brug wordt drie meter breder, spe ciaal voor een veiliger fietspad. foto Willem Mieras Veilig werken met de heftruck - Theorie en praktijk; - Kleine groepen; - Cursusduur: 2 dagen; - Afsluiting met Veiligheids Certificaat Heftruck; - Geen speciale vooropleiding vereist. Veilig werken met de heftruck (verkort traject) - Theorie en praktijk; - Kleine groepen; - Cursusduur: 1 dag; - Afsluiting met Veiligheids Certificaat Heftruck; - Praktijkervaring gewenst. Locatie: Vlissingen-Oost (haven 4444, terrein Kloosterboer). Neem contact op met: Training en Consult: (0118) 55 89 30 of mail naar: tc@roczeeland.nl. Doorlopende inschrijvingen mogelijk! Postbus 322 4380 AH VLISSINGEN Tel.: 0118 55 89 30 Fax: 0118 55 89 01 tc@roczeeland.nl .ZEELAND www.helpdarfur.nl Cluster Techniek Praktijkgerichte cursussen 'Veilig werken met de heftruck' hout - beton of combinatie \iskïï% Rnn-PO I Tal.: 0499-395312 373932 Fax: 39321 wail UOn2cl Vlissingen: 0118-413526 Oirschotseweg 120 5684 NL Best Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer ot lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! Postbus bso, ANCO maak(t) beter leven mogelijk! BOSCH Service keuring pers. auto excl. afmeldkosten excl. 4-gas- en dieselroetmeting Bosch Car Service Daar kom je graag terug BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 KOUDEKERKE, Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 LISSINGEN, Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 ROUWENPOLDER, Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 WISSENKERKE, Autobedrijf de Moor Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 ®B0VAG www.boschcarservice.nl Modern verwarmen met de nieuwe DRU Opera Sanderse Installatiebedrijf Zuidweg-Zwartepoorte Nieuwkerkplein 31/33 - 4423 HC Schore Meulweg 1 - 4450 AA Heinkenszand Telefoon 0113 - 34 43 22 Telefoon 0113 - 56 13 86 www.smederij-sanderse.nl instal@zuidwea-zwartepoorte.nl Installatie-Techniek Van Eijzeren v.o.f. Quistenburg 21 - 4454 PZ Borssele Niewenhuijse-Geschiere Havenweg 6AB - 4455 AN Nieuwdorp Telefoon 0113 - 35 20 40 Tel. 0113 - 61 25 94 www.itn-nieuwdorp.nl www.vanei jzerennl www.vand edukans Zonder onderwijs krijgen ze geen eerlijke kans. Dat moet veranderen! Blijvende ontwikkeling begint bij onderwijs. Daarom helpt Edukans kinderen in ontwikkelingslanden naar school. Helpt u mee? Giro 515 Amersfoort www.edukans.nl "Waar je ook woont, onderwijs maakt wijs. De toekomst is het bewijs!" omdat onderwijs écht helpt 0 CarryStee Postbus 1492 A 3800 BL Amersfoort ^-T (033) 460 60 10 DRU type Opera alu-metalhc Voor meer informatie of een catalogus bel Dru Verwarming BV Tel. 026-3195319 of stuur een email info@drufire.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 58