'ZC Hn der Zaag vreest verharding Waterschap woest op Middelburg Heren van Borsele Live geven Zak-gevoel Inwoners van Lewedorp hebben veel dingen om blij mee te zijn 3 C WINTERSALE Kinderopvang ingewikkeld? Ioese burgemeester: laten we elkaar blijven groeten op straat Naam van Total gezuiverd Geldboete voor voetbalclub WHS Fusiebesprekingen Rabobank ïikerkleien bij reatief Zeeland Hulstenaren in actie tegen vuurwerkkluis zeeuwse almanak 25% KORTING that Ajax ^.0113-315649 r,pzc.nl itredactie@pzc.nl ^,4460 AA Goes a en MWdén'-Zee Iland: 0113-315520; ■^•Vlaanderen: 0114-372770; gnaal: 020-4562500. terdag 13 november 2004 Welnee, met bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang. Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn. Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u niet zelf te gaan zitten rekenen. Op onze website kunt u het gelijk zien. www. kinderopvangzeelandnl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 ■Harmen van der Werf SNiet de gemeente Goes iet initiatief nemen voor een oog tussen verschillende be- kingsgroepen. De oproep van Goese gemeenteraad, afgelo- inderdag, tot het blijven vu van een open dialoog, is oeld voor alle Goesenaren soonlijk, zegt burgemeester an der Zaag. der Zaag deed zelf in de ge- oteraad het voorstel om een iraak te doen over de toena il geweld en bedreiging in erlandna de moord op film er Theo van Gogh. der Zaag: „Omdat ik het ge had dat wij als Goese politi- {gebeurtenissen van de afge- s weken niet zomaar aan voorbij kunnen laten gaan. uit verschillende raadsfrac- fcoorde ik dezelfde geluiden, rhet initiatief om tot een ge- mlijke uitspraak te komen, fuit. Ik vond dat jammer, daar dat ik ermee kwam en is direct overgenomen, eens- Is motie wordt opgeroepen m open dialoog. Hoe gaat meente Goes daaraan invul den? t is niet de bedoeling dat de rente zelf die dialoog gaat ngeven. Het gaat om de indi- lele dialoog, tussen mensen ïling. Dat is belangrijker dat de gemeente of een ande- verheidsinstantie iets gaat hiseren. De gebeurtenissen de laatste weken hebben er Itrecht al voor gezorgd, las dat buurtbewoners elkaar meer groeten. Terwijl ze (Advertentie) 7cmws museum CULTUURDEBAT ultuur ngeloo^ t Jaap van Ginkel, Jan Mulder, Abe van der Werff «spra.k^ef.lrn 'Strip Show 1850 01.16 NOV. i 20 UUR H6„ormdstó*£2r21 reserveren: 1-0118 65 30 00 «wwzeeuwsmuseum.n dat anders wel deden. Op dat ni veau speelt zich dit af, heel indi vidueel, dat mensen opeens wor den beoordeeld op hun achter grond. Laten we elkaar alsje blieft gewoon blijven groeten op straat." Speelt dit dan ook in Goes? „Ook ja, in politierapporten die ik onder ogen krijg als burge meester, kwam je dat altijd al wel tegen. Beledigingen over en weer. Bijvoorbeeld: Marok kanen met drie letters ervoor die ik niet wens uit te spreken. Het komt niet vaak voor. Over het algemeen gaan verschillen de bevolkingsgroepen in Goes goed met elkaar om. Maar de laatste weken is het aantal inci denten zeker niet afgenomen. Het lijkt allemaal nog vrij on schuldig, maar als je niet op past, leidt dat onherroepelijk tot verharding." Maar er is ook wat aan de hand in Nederland, lees wat de ze ventienjarige, van terreur ver dachte inwoner van Sas van Gent schreef op internet, over het doden van vijanden van de islam. „Zeker is er wat aan de hand. Vandaar ook onze oproep. En dat iemand zoiets op internet beweert, kan natuurlijk abso luut niet. Dat is misbruik ma ken van een godsdienst. Daar aan moet paal en perk worden gesteld. In Nederland heeft ie dereen het recht alles te zeggen, maar dat legt iedereen ook be perkingen op, dat je niemand schoffeert of fysiek iets aan doet." MIDDELBURG - Total Raffinaderij Nederland BV is gis teren in Middelburg door de economische politierechter vrijgesproken van de risico's van het veroorzaken van een ernstig bedrijfsongeval. Officier van justitie L. Boogert vond aanvankelijk bewe zen dat een man op 6 september 2002 bij graafwerkzaam heden op het terrein van Total ernstig letsel had opgelo pen. Hij eiste dan ook een boete van 4500 euro. Het slachtoffer bleek bij de werkzaamheden schadelijke stoffen te hebben ingeademd. De man werd een week in het ziekenhuis opgenomen, had daarna nog klachten maar hij heeft er geen blijvend letsel aan overgehouden. MIDDELBURG - De economische politierechter G. van Unnik heeft de voetbalvereniging WHS (Wij Houden Stand) uit Sint Annaland gisteren in Middelburg voor de verkoop van sterke drank aan minderjarigen een boete op gelegd. De club moet 500 euro betalen, waarvan 400 euro voorwaardelijk. Een kantinemedewerkster had 7 februari dit jaar Bailey's aan meisjes van 14 en 16 jaar verkocht, hetgeen wettelijk verboden is. Een opsporingsambtenaar zag de jonge meis jes de sterkedrank tot zich nemen. De barmedewerkster had verzuimd de meisjes naar hun legitimatiebewijs te vragen. De secretaris van de voetbalclub zei dat de vrijwilligster nog maar net nieuw was en (nog) niet op de hoogte was van de instructies. „Ze wist niet eens dat Bailey een ster kedrank is." Het bestuur van WHS was geschrokken van de boete van 550 euro: het schikkingsvoorstel van justitie. De politie rechter vroeg naar de financiële omstandigheden. „We spelen net quitte met ons kluppie", zei de bestuurder. Met de omstandigheden hield de politierechter rekening. „Maar het blijft de verantwoording van de clubs aan wie ze sterke drank verkopen", waarschuwde hij voor gemak zucht. SINT-MAARTENSDIJK - Rabobank Tholen is in bespre king met de zustervestiging in Steenbergen over een even tuele fusie. Als de twee Rabobanken samengaan, is de kans groot dat het hoofdkantoor van Rabobank Tholen weggaat uit Sint-Maartensdijk. Het pand is nu al te krap, twaalf personeelsleden werken in noodunits op het dak. Rini Mathijssen, lid van het ma nagementteam van Rabobank Tholen zegt dat het niet ze ker is dat het hoofdkantoor zijn deuren sluit. „Als de fu sie doorgaat, is alles mogelijk." pagina 27 Sint-Maartensdijk vreest spookgebouwen Not James Dean opende het festival in De Stenge in Heinkenszand. foto Willem Mieras door Ron Magnée K- Je auto niet kunnen par- Men koukleumen in een lan- wachtrij. Ook dat hoort bij atief Zeeland in de Zeeland en in Goes. Gisteren ging de olste creabeurs van Zuid- Nederland voor de zesde 9van start. ile eerste dag van de beurs nl honderden creatievelin- op zoek naar materialen f hun hobby. Bijna alles is trijgbaar. Van poppenhoofd- ffl kraaltjes tot aan nep-gou- i Sfinxbeeldjes toe. Ook de fkshops zijn ruim vertegen- TEen opvallende is de suikerwerken van M. ..ars uit Oosterland. 'drietal deelnemers is bezig het maken van een suiker de en rozenblaadjes. Ze ge- ^en pure suiker vermengd een kleverig goedje, zodat een soort deeg wordt. Uitein- door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het probeersel is gelukt. De Heren van Borsele, van de bands BBCase, Not James Dean, Surren der en Juke Joints, zetten gisteravond samen in De Stenge in Heinkenszand een echt Zak van Zuid-Beveland-feest- gevoel neer. Surrender-gitarist Kees Wondergem - één van de organisatoren van de Heren van Borsele Live, naar het voorbeeld van de Vrienden van Amstel Live - had het aan het begin van de avond beschei den over 'een probeersel'. Een idee kan nog zo goed, het moet in de praktijk ook nog maar werken. En het publiek moet willen komen. Lol Het publiek kwam, ruim driehonderd man en vrouw sterk, en de bands, die hadden er lol in. Not James Dean opende het mini-festival met een mix van Zuid-Amerikaanse, Portugese en Afrikaanse muziek. De viermansforma tie speelde nog niet met gast-muzikan- ten, volgens de formule van de Vrien den van Amstel Live, maar Not James Dean zorgde wel voor de juiste sfeer. 'Tropisch', zoals spreekstalmeester Bert van Leerdam het verwoordde. Op die sfeer hoefden de andere drie bands slechts voort te borduren. De Zeeuwse dialectrockband Surrender nam het stokje moeiteloos over. „Wat ons anders in tweeënhalve uur lukt, de zaal plat spelen, moet nu in drie kwar tier", waarschuwde Wondergem. Luidkeels Dat was niet nodig. De trouwe fans van Surrender begrepen het direct. Zij zorgden voor het ware Zak van Zuid-Be- veland-gevoel door luidkeels mee te zingen. En dat blues en dialectrock samen kunnen gaan, liet zanger Peter Kempe van de Juke Joints horen. Hij voegde zich bij Surrender, zoals het hoort volgens het Amstel Live-concept. Gevolgd door Ko en Rinus Zuidweg van BBCase op saxofoon en trompet. Johan van de Swaluw, zanger-bassist van Sur render, straalde. „Is het geslaagd", zei Kees Wondergem vooraf, „dan gaan we dit vaker doen, in Vlissingen of op Schouwen." Belofte maakt schuld. Wondergem zal aan de bak moeten. ^urstof m de lucht uit. ^senaars vertelt dat het 'sui- en m Zeeland vrij nieuw in Amerika blijkt het Peerage te zijn. Zij is ge fuseerd in decoraties voor fstaarten B. Emans uit Ws-Vlaanderen bezoekt de K 0mdal ze naar eigen zeg- fen creatief mens is. Ze doet ,aan het zogenaamde voookinghet op een crea- f manier inplakken van fo- •pn daarvoor is hier ook ge- te vinden. Niet iedereen Ly® voor zijn hobby. B. ui, Dongen sjokt jn tussen de stands. Hij it»VerP 1 mee van zijn 1,1maar heeft daar geen wïen mee' Ik vermaak er is hier genoeg te N BI morgen is Zeeland HULST - Bewoners van de Bees tenmarkt in Hulst protesteren te gen de bouw van een vuurwerk- kluis bij een bedrijf in hun straat. Ze vrezen voor hun veilig heid. Bij de winkel Max Korting in de Beestenmarkt wordt momenteel een vuurwerkkluis gebouwd voor duizend kilo vuurwerk. Met de vuurwerkramp in En schede in gedachten, startte be woner B. Bouwhuizen een hand tekeningenactie in de buurt. Die heeft 30 reacties opgeleverd. Omwonenden vinden dat Hulst nooit een bouwvergunning had mogen verstrekken. Ze vinden duizend kilo vuurwerk in de woonwijk te veel. Ze wijzen de gemeente er op dat de Beesten markt tijdens evenementen in de binnenstad moeilijk bereik baar is, mocht er sprake zijn van een calamiteit. De gemeente heeft de bezwaren in behandeling. Er volgt spoedig een hoorzitting. door Mieke van der Jagt LEWEDORP - Een rondweg, schone bedrijvigheid in Zemp- hoek, geen glastuinbouw en vrij- liggende fietspaden. Lewedorp heeft goed nagedacht over de toekomst van het dorp en een vi sie neergelegd in de zogenaam de Leweatlas. Die sluit op dorpsniveau aan bij de Borsatlas, het dynamische toekomstbeeld van de gemeente Borsele. De dorpsraad van Lewe dorp presenteert de Leweatlas dinsdag 23 november om 19.00 uur in de Zandlööper. Het concept voor de Leweatlas, waarover de inwoners hun licht nog moeten laten schijnen, be gint met een schets van het dorp op dit moment. Daaruit blijkt dat de Lewedorpers veel hebben om blij mee te zijn: een mooi dorp met veel groen, een open bebouwing, goede voorzienin- (Advertentie) 00 uur. °Pen tussen 10.00 en KORTING tijdens onze opendagen op U/ batterijen en schoonmaakmiddelen! 0 Geldig in olie vestigingen. gen voor ouderen en de belang rijkste winkels op het dorp. Wat er niet is, vinden de Lewedor pers op korte afstand, in Hein kenszand, Goes en Middelburg. Door de positieve eigenschap pen van het dorp vast te leggen, heeft de dorpsraad meteen dui delijk gemaakt wat er niet moet veranderen en wat er eventueel zou moeten worden versterkt. Dat is allereerst het wonen in Lewedorp. Een uitbreidings plan aan de zuidwestkant van de Postweg is inmiddels in pro cedure, waarmee het dorp er bin nen tien jaar tachtig huizen bij (Advertentie) GROTE SKI/SNOWBOARDBEURS Sportpunt Zeeland, Goes Zwembadweg 3 zat. 20/11 10.00-17.00 uur zo. 21/11 11.00-17.00 uur I/of 70% korting op skikleding I lot 40% korting op s/»S/SMnitar(/s| ilieen tijdens de benrsdegen m.m.v. VINTERSPORT en The Tube Goes - Middelburg - Vlissingen - Zierikzee kan krijgen. De dorpsraad hecht eraan dat de structuur van het dorp gehandhaafd blijft en dat het bestemmingsplan een logi sche uitbreiding wordt van het bestaande dorp. Daarvoor moet de Postweg min der belangrijk worden voor het verkeer van en naar de recratie- gebieden aan het Veerse Meer en verkeer met een bedrijfsmati ge opdracht. Een rondweg langs de noordkant van het dorp kan daarin uitkomst bieden. Voor re creanten zouden aan die kant ook vrij liggende fietspaden moe ten worden aangelegd. Als er toch een rondweg komt, kan de bedrijvigheid worden uit gebouwd. Bijvoorbeeld in de Zemphoek, het gebiedje tussen de spoorlijn en de Rijksweg A58, ten westen van de Mc- Cain-frietfabriek. Schone bedrij vigheid, zien de Lewedorpers Minicamping De agrarische sector zou rond Lewedorp zoveel mogelijk be houden moeten blijven, maar als het niet anders kan, ziet het dorp liefst bestemmingen die het landschap niet aantasten. Een minicamping, woongroepen en landschappelijke horeca zijn favoriet. Wat Lewedorp abso luut niet wil is glastuinbouw of andere grootschalige industriële ontwikkeling in de buurt. Tijdens de bijeenkomst in de Zandlööper komt het Borselse gemeentebestuur met informa tie over de nieuwbouw. MIDDELBURG - De gemeente raad van Middelburg schaadt het imago van het Waterschap Zeeuwse Eilanden als kostenbe wust overheidsorgaan. Dat schrijft het schap in een woeden de brief aan de Middelburgse ge meenteraad. Volgens Zeeuwse Eilanden kunnen de raadsleden bovendien niet rekenen. Het Waterschap Zeeuwse Ei landen is van oordeel dat de Middelburgse raad een zwaar middel inzet door een ander overheidsorgaan op het matje te roepen. „Er moet wel sprake zijn van een zwaarwegende re den wanneer de ene overheid protesteert bij een andere overheid over onderwerpen die behoren tot de autonomie van die andere overheid", aldus secretarisdirecteur J. de Visser en waarnemend dijkgraaf A. van de Hoef van het schap in hun brief aan de raad van Mid delburg. Oorzaak van de ruzie is de hoog te van de waterschapsbelasting voor het volgend jaar. Deze week nam de gemeenteraad van Middelburg met algemene stem men een motie aan waarin het Waterschap Zeeuwse Eilanden opgeroepen wordt de tarieven- stijging te beperken. De lokale politici drongen er bij het water schap op aan om de tarieven als nog met eenzelfde percentage te verlagen als de waardestijging van het onroerend goed - net zo als de gemeente Middelburg dat doet. Zo wordt voorkomen dat gezinnen volgend jaar bedui dend meer kwijt zijn. Middelburg riep ook andere ge meenten boven de Wester- schelde op om zich tegen de ver hoging van de belasting te ke ren. Het Kapelse college wil de mo tie van Middelburg ondersteu nen. Net als Middelburg heeft de gemeente Kapelle de tarieven voor de onroerende zaakbelas ting naar beneden bijgesteld, omdat de waarde van de huizen met gemiddeld 40 procent is ge stegen. Kapelle wil, net als Mid delburg, niet dat de lasten voor de burgers buitenproportioneel stijgen. Lesje rekenen Volgens het waterschap kunnen de Middelburgse gemeenteraads leden niet rekenen. „Uw raad stelt ten onrechte dat de gemeen te Middelburg de tarieven van de ozb met eenzelfde percentage verlaagt als de te vernachten ge middelde waardestijging van 40 procent. Echter uw tarieven wor den niet verlaagd met 40 pro cent, maar met 28,6 procent", zo maken De Visser en Van de Hoef van het schap duidelijk. En dan volgt er een lesje reke nen: „Dat komt omdat het per centage waardestijging niet om gekeerd evenredig is aan het per centage tariefsdaling." Om de waardestijging te com penseren, zou het schap de tarie ven moeten verlagen met 28 procent. De instelling kiest er echter voor om de tarieven met 20 procent te laten dalen. De rest wordt gebruikt om de reke ningen van de gemeenten te be talen, zo schrijft het water schap. Waterschap Zeeuwse Eilanden sluit zijn brief af met de conclusie dat de voorgenomen tariefstelling 'alleszins redelijk' is en dat de raad het imago van het waterschap als kostenbewus te overheid heeft geschaad. (Advertentie) op dc dames-, heren- en kinderkleding van o.a. McGregor RiverWoods Sc Gaastra Sc Timberland feeling home Zie ook onze advertentie op pagina W 8 GRATIS PARKEREN Langstraat 11-13, Zoutelande Tel. (0118) 566003 Zondags open Hoorde die Temeuzense ras-Ajacied het nou goed? Was dat echt de trainer van Ajax die in een radiospotje multivitaminetabletten aan prees, die ervoor moeten zor gen dat je topprestaties kan leveren? Afgaande op de pres taties van de Amsterdamse voetballers in de afgelopen weken concludeerde hij dat het met dat pillenbedrijf wei eens heel snel afgelopen kan zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 55