Remkes mag van Kamer blijven PZC S :S Jasser Arafat op weg naar laatste rustplaats 'Valse plasser' is in de aanbieding racties kiezen door ernst situatie voor inhoudelijke aanpak Bouwbedrijf f v/d Linde PZC LPF-voorzitter stuurde dreigbrief Offensief VS/Irak in Fallujah succes Ruim baan voor snelverkeer Groenendaal wint veldrit Niel i Kamp bezoekt Afghanistan De nieuwe SEAT Toledo! tel: (0118) 441 441 www.raymondo.nl |p||| Als voorgerecht een overheerlijke eendenborst salade raymondo's vDan hertenbiefstukjes overgoten met een goed gevulde jachtsaus, en een gepast wildgarnituur En als nagerecht warme apfelstrudel met t' vanillesaus, ijs en slagroom maandmenu 23,50 j los nummer 1,25 annnze redactie binnenland )EN HAAG - Minister Remkes au Binnenlandse Zaken mag lijven zitten. De zwaar onder iuur liggende VVD-bewinds- p overleefde gisteravond het neede Kamerdebat over de oord op Theo van Gogh. jKamer koos voor een inhou- lijke aanpak. Harde aanval- n op het kabinet of af zonderlij- i bewindslieden bleven uit. [wartepieten is het laatste wat emoeten doen, gezien de ernst inde situatie", aldus fractie- orzitter Verhagen van het )A Minister Remkes van Bin- enlandse Zaken - politiek ver- ltwoordelijk voor het functio- eren van de veiligheidsdienst IVDi - lijkt dan ook niet voor jn politieke lot te hoeven we ll Vóór het debat was ver acht dat hij zwaar onder vuur komen te liggen, vooral van jn eigen WD. Fractieleider inAartsen van die partij heeft itkabinet bij herhaling verwe- f en laks' te zijn ge- sstbij de bestrijding van het irorisme. aar in het debat stuurde Van tsen niet aan op een motie wantrouwen aan het adres 0 Remkes. Naar verluidt zou ce-premier Zalm van de WD pvooraf hebben duidelijk ge- sskt dat hij en de andere fD-bewindslieden een aanval as niet zouden accepte- le Van Aartsen tijdens veel kritische vragen ro het optreden van de AIVD Politie Zeeland meldde gevaar Van Gogh niet De Zeeuwse poli tie gaf een bedreiging met ie dood aan het adres van Theo van Gogh niet door aan de AIVD. De ministers Donner, Verdonk en Rem kes schrijven dat in hun hief over terreurdreiging. De bedreiging werd op 28 augustus op internet geuit door een zeventienjarige Sasse jongen. Hij is op 27 september aangehouden en wordt nog steeds verhoord. Uil de brief blijkt niet dat hij banden had met terreur netwerken. Zeeuwse politie hield nan in de gaten op ver zoek van het Landelijk Par- na bedreigingen aan )-Kamerlid Hirsi Ali. DeSassenaar riep op de vij anden van de islam te do den.,,Het gaat mij om de in tenties van Hirsi en Theo, rij doen er alles aan om de !®oslims/islam in een kwaad daglicht te stellen." De Zeeuwse politie conclu deerde dat de man het over de Kamerleden Hirsi Ali en gilders had en zag de tekst niet als een bedreiging te len Van Gogh, zo schrijven de bewindslieden. Even- jn>n is in het proces-ver- dat werd opgestuurd de AIVD, gerefereerd Gogh. De Zeeuwse wilde gisteren niet (Advertentie) Bent u de Projectleider die zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van ^2e °f van de vele andere vacatures. in de periode voorafgaande aan de moord op cineast Van Gogh. De vermoedelijke moordenaar was bij de dienst wel in beeld, maar er werd geen aanleiding gezien om hem nauwgezet te vol gen. Ten onrechte, oordeelden onder meer WD, GroenLinks en de Groep Wilders. Ook de overige fracties stelden daar over veel vragen. Maar alleen het onafhankelijke Kamerlid Wilders liet doorschemeren Remkes verantwoordelijk te houden voor de 'grote fouten' die de AIVD zou hebben ge maakt. „Het ziet er niet goed uit voor Remkes", aldus de enkele maanden terug uit de WD ge stapte Wilders. Minister Donner van Justitie nam het op voor de AIVD. Van een blunderend optreden was volgens hem geen sprake. Don ner wees erop dat de dienst de afgelopen tijd verscheidene radi cale moslims heeft laten arreste ren. „Er wordt met groeiende ef fectiviteit gewerkt." De moord op Van Gogh was volgens het ka binet niet te voorkomen. De ver dachte was volgens Remkes 'geen frisse jongen', maar er kon niet worden voorzien dat hij het op Van Gogh had gemunt. Brede steun In de Kamer bestaat brede steun voor een serie maatrege len die het kabinet wil nemen om het radicale terrorisme beter te bestrijden. Het gaat onder meer om extra geld voor de AI VD, extra middelen voor het be veiligen van personen en objec ten en mogelijkheden om radica le moskeeën te sluiten of haat zaaiende imams te weren of uit te zetten. Ook wil het kabinet personen met een dubbele nationaliteit die zich schuldig maken aan ter roristisch geweld hun Nederlan derschap ontnemen. Bijna alle fracties pleitten voor aanvullende maatregelen. CDA-fractieleider Verhagen wil dat internet wordt aangepakt als daarop vanuit Nederland haatzaaiende of opruiende tek sten worden gepubliceerd. ANP pagina 3 Verdachte Sassenaar riep op tot moorden verdachten Laakkwartier zijn Nederlanders pagina 4 bisschoppen roepen op tot interreligieuze dialoog Palestijnse strijders in een vluchtelingenkamp in Zuid-Libanon rouwen om de dood van Arafat. van onze buitenlandredactie PARIJS - Het lichaam van de woensdagnacht overleden Pales tijnse president Jasser Arafat is vannacht in de Egyptische hoofdstad Cairo aangekomen. Daar wordt vanmorgen vanaf 10 uur een plechtigheid met mili taire eer gehouden te zijner na gedachtenis, waarna de begrafe nis volgt in Ramallah, op de wes telijke Jordaanoever. Het overlijden van Arafat heeft geleid tot speculaties over een nieuw vredesoverleg. De Israëli sche premier Sharon speculeer de daar openlijk op, mits Arafats opvolgers zich 'verant woordelijk' gedragen. „Er is een kans", zei ook minister Netanya hu van Financiën. „Maar dan zal het Palestijnse leiderschap terrorisme en corruptie moeten bevechten." De Palestijnse minister Saeb Erekat zei dat er vrede kan zijn als Israël zich terugtrekt tot de grenzen van 1967 en ophoudt de Palestijnen het leven zuur te ma ken met nederzettingen, muren en militaire acties. Farouk Kad- doumi, de nieuwe leider van Fa- tah, toonde zich bereid tot vre desonderhandelingen. „Sla ons de olijftak niet uit de handen", verklaarde hij richting Israël. Minister van Buitenlandse Za ken Ben Bot sprak van 'een goe de mogelijkheid nieuw elan in het vredesproces te krijgen'. Ne derland is tot 1 januari ook EU-voorzitter. Arafats lichaam is met een Frans regeringsvliegtuig naar Cairo gebracht.Op het militaire vliegveld van Villacoublay bij de Franse hoofdstad waren Arafats vrouw Suha, de Franse premier Jean-Pierre Raffarin en de Pales tijnse minister Sha'ath van Bui tenlandse Zaken aanwezig. Na de henkingsplechtigheid plaats in Cairo wordt Arafats lichaam per helikopter naar Ramallah overgebracht. Om 15 uur vanmiddag volgt daar de be grafenis. Waaraan Arafat (75) pagina 4 commentaar pagina 6 een heel leven voor Palestina Jasser leefde jaren apart van zijn Suha vermogen Arafat geschat op meer dan miljard dollar Arafat groeide nooit uit tot een Nelson Mandela pagina 7 onzekerheid toekomst overschaduwt de rouw dood Arafat schept morele verplichtingen Israël de laatste dagen Gretta Duisenberg verbaast zich over macabere klucht internationale reacties Palestijnen rekenen op Nederland door Gerrit Hendriksen SIGNAL HILL - De kwaadwil lende sporter kon via internet al elk gewenst prcstatiebevorde- rend middel kopen. Tot ver ontrusting van het mondiale an- tidopingbureau Wada wordt nu ook uitgebreid reclame gemaakt voor de 'Whizzinator', de ide ale methode om de dopingcon trole te omzeilen. De 'Valse plas ser' zorgt voor altijd schone uri- Puck Technology levert voor 150 dollar een complete kit, be staande uit een levensechte kunstpenis (keuze uit vijf kleu ren zij het in maar één maat) met daaraan een vloeistofzakje, een portie met 80cc kraanwater aan te lengen 'instant' urine, een warmtepack om de plas op lichaamstemperatuur te bren gen en een slip om het zaakje op de plaats te houden. Volgens de Californische fabri kant merkt de dopingcon- troleur, die de plasser volgens het protocol op de vingers moet kijken, gegarandeerd niets van het gegoochel onder zijn neus. Ook de klik waarmee de stroom in gang wordt gezet, valt niet op. Nieuw is deze methode van ver lakkerij - zie bijvoorbeeld het 'peertje' met andermans urine in de oksel van de Belgische wielrenner Pollentier - niet, maar wel zeer actueel. Het ster ke vermoeden bestaat dat onder meer bij de Olympische Spelen van Athene op deze manier is gesjoemeld. De Hongaarse at leet Adrian Annus werd op ver denking daarvan gedwongen zijn gouden medaille in te leve ren. ANP Een ouderwets moderne Citroen LPF-partijvoorzitter Sergej Moleveld hangt een celstraf van vijf jaar boven het hoofd wegens het sturen van een valse dreigbrief aan zijn eigen partij. De 33-jarige Mole veld is gearresteerd en wordt vandaag voorge leid. Hem worclt schriftelijke bedreiging en val se aangifte ten laste gelegd. Ondanks de verliezen die worden geleden, rukken de Amerikaanse en Iraakse troepen op in de stad Fallu jah. Volgens het Ameri kaanse leger is het rebellen- bolwerk voor driekwart veroverd. Elders in Irak worden nog steeds aansla gen gepleegd. Landbouwvoertuigen maken, als het aan de provincie Zeeland ligt, binnenkort plaats voor automobilisten. Op verschillende doorgaande wegen wil de provincie uitvoeg- stroken aanleggen voor langzaamverkeer. Dat zou de doorstroming bevorderen, een hoop irritatie wegnemen en daarmee de verkeersveiligheid og ten goede komen. Richard Groenendaal heeft gisteren in het Belgische Niel een internationale veldrit gewonnen. De wed strijd telde voor de cyclus om de Gazet van Antwer pen Trofee. Door zijn zege nam hij de lei ding in het klas- *fj sement over. mm Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5, 6 en 7; Economie: 9; Radio Televisie: 11; Zee land: 13, 15, 16, 17, 18 en 19; Sport: 20 en 21; Redactie Reactie: 22; Auto: 23 en 25 (Advertentie) foto Ali Hashisho/RTR stierf is niet gemeld. Zijn fami lie weet het, maar zwijgt. Zeker is wel dat Arafats immuunsys teem de laatste weken razend snel is afgebroken. GPD (Advertentie) WlfWIIiyi,;»,, KRANT VOOR ZE ELAND Weet wat de Zeeuwen beweegt Vijf weken voor 14,95 POL-E-KHOMRI - Minister Henk Kamp van Defensie bezoekt Afghanistan. Hij was gisteren in Pol-e-Khomri te gast bij het Nederlands PRT (Provinciaal Reconstructie Team). foto ANP Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving va (post)hankrekeningnummei PZC bv gaat zorgvuldig or treft u nadere informatie st persoonsgegevens Ir 711688"555 530" Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) Uil Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,95). EU per kwartaal met automa tische incasso (f 58,00) O per jaar met automatische incasso 222,50) Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231 Ruimte, design, sportiviteit: de nieuwe SEATToledo heeft alles. Een zee aan ruimte voor gezinnen, inclusief een royale bagage ruimte. Een vernieuwend design. Sportieve prestaties voor dynamisch rijden. Zó veelzijdig is hij: de nieuwe SEATToledo. Laat je verrassen bij de SEAT-dealer!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1