brandweer kan met minder toe PAUL HAENEN 19N0V iCI SC Kunstuitleen Middelburg dicht bandtekeningen tegen gebouw Marina Veere Extra grote Albert Heijn voor Vlissingen auping Albert Heijn MIDDELBURG Kinderopvang ingewikkeld? 'eere wil meer geld uittrekken voor aanpak jeugdcriminaliteit Plaquette voor De Keijzer kerkstraf voor inkeldievegge Dieven betrapt met buit Souburger veroordeeld voor heling Horecabestuur Veere het beste Peuterzalen Veere hebben extra subsidie hard nodig zeeuwse almanak De liefste Ue: 0113-315649 tf.pzc.nl iail:redactie pzc.nl S,us31.4460 AA Goes «>rtpntie-exploitatie. en Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; p 0204562500. jensdag 10 november 2004 Welnee, met bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn. Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u niet zelf te gaan zitten rekenen. Op onze website kunt u het gelijk zien. www. kinderopvangzeelandnl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 editie Walcheren ir Miriam van den Broek ERE - De gemeenteraad van !re vindt dat meer geld moet tdcn besteed aan de bestrij- ig van de jeugdcriminaliteit. ar de brandweer mag vol- id jaar minder geld gaan. Dat den fracties gisteravond tij- is de algemene beschouwin- fe maken ons ernstige zorgen ide handhaving van regels", lp, Overmeen van de WD. lom moeten we constateren daar zo nu en dan op grove jze de hand mee wordt ge it Dit uit zich in vandalisme, ïlast in de weekeinden en jheidsovertredingen. Door in- van extra geld kunnen we iriets tegen doen. Ik doel dan fie bewaking van de stranden urende het hoogseizoen. Wij van mening dat dat budget ,25.000 euro gecontinueerd Ét worden. Alleen op deze fee kunnen we ervoor zorgen [de inzet van politie aan de idzijde op hetzelfde niveau E Vandalisme moet harder [treden worden. Een substan- k bijdrage zonodig, zal door [worden ondersteund." k het CDA vindt dat Veere n sterker moet inzetten tegen «criminaliteit. „We schie- [momenteel hierin te kort", hs K. Wouters-Kleinepier. I moeten reageren op signa- [en feiten. De 25.000 euro V veiligheid mag wat ons be ft volledig gaan naar preven- [beleid ter bestrijding van de Bdcriminaliteit." [SGP vindt dat Veere moet len naar de manier waarop Eu met haar jongeren om it. „Het beleid met jongeren- IDELBURG - De Middel- politierechter heeft giste leen 44-jarige vrouw uit Vlis- ;n voor winkeldiefstal ver- ;ld tot veertien uur werk- De verdachte nam 16 sep- vorig jaar bij de Edah in ingen een pot pindakaas en "loffie weg. (Advertentie) werkers en hangplaatsen is veel te soft en geeft onvoldoende re sultaat", zei K. Houmes. „De vernieuwde aanpak in de naburi ge gemeenten met meer inzet van lokale vrijwilligers, kan mo gelijk tot een betere beheers baarheid van dit probleem lei den. Mocht dit meer kosten, wat wij niet verwachten, dan heeft de SGP daar geen bezwaar te gen. Want de lange lijst van ver nielingen vraagt om andere en betere maatregelen." Brandweer Op een ander punt van veilig heid, de brandweer, kan best be zuinigd worden, vindt de meer derheid van de raad. De brand weer wil in 2005 een tankauto spuit in de uitrukpost Veere en een personeelsbus vervangen. Ook de brandweerlaarzen zijn aan vervanging toe evenals een deel van de inventarissen van de uitrukposten. „Wij hebben al meer gepleit voor structurele besparing op de kosten van de brandweer", zei D. Holtkamp van de PvdA/ GroenLinks. „Die kosten bedra gen voor dit jaar één miljoen eu ro. We willen voorstellen 2,5 pro cent te bezuinigen. Dat levert jaarlijks 25.000 euro op." De christen-democraten hadden een soortgelijke reactie. Ook zij lieten weten dat ze al vaker heb ben geroepen dat er wel erg veel geld wordt uitgegeven aan de brandweer. „Het lijkt ons reëel het budget voor de brandweer naar beneden bij te stellen", zei K. Wouters-Kleinepier. De frac tie van Dorpsbelangen en Toeris me Veere vindt dat de kostenbe sparing van de brandweer ge zocht moet worden in het aantal uitrukposten. Het college van burgemeester en wethouders reageert morgen tij dens het vervolg van de begro tingsbehandeling op de algeme ne beschouwingen. Voor de kunstwerken in de Middelburgse kunstuitleen moet een nieuwe bestemming worden gezocht. foto Ruben Oreel Je stapt met je uit bed. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De Middel burgse kunstuitleen gaat defini tief dicht. Vier parttimers ko men op straat te staan. De ge meenteraad besloot deze week de Stichting Beeldende Kunst Middelburg (SBKM) met 100.000 euro te korten. Sluiting van de kunstuitleen levert de SBKM een bedrag van 36.000 eu ro op. SBKM-directeur Rutger Wolfson is verbijsterd over de opgelegde korting. „Voordat de gemeenteraad maandag zou ver gaderen over bezuinigingen, heb ik de raadsleden ingelicht over de consequenties voor de kunstuitleen. Van mijn voorspel ling dat we zouden moeten slui ten, werd toen erg geschrokken. Maar nu blijkt dat het helemaal niet ter sprake is gekomen. Ken nelijk is kunstuitleen niet be langrijk genoeg." Wolfson vindt de bezuiniging 'niet rijmen met het culturele imago van Middel burg'. „Een bezuiniging van achttien procent op het kunstbe leid, daar kan ik met mijn ver stand niet bij. Ik voel me echt af geserveerd." Met de sluiting komt een bedrag van 36.000 eu ro vrij. Voorheen subsidieerde Middelburg elke abonnee met 180 euro. „Maar de 320 mensen die kunst lenen in Middelburg zijn niet genoeg", weet ook Wolfson. „Ik kan me beter gaan bezighouden met praktische za ken. Zo moet een nieuwe bestem ming voor de kunstwerken wor den bedacht. Ik hoop ze te kun nen onderbrengen bij andere Zeeuwse kunstuitleencentra op de Bevelanden, Temeuzen of Vlissingen. Mijn vier parttimers heb ik vanochtend ingelicht over de sluiting. Zij zijn hun baan kwijt." pAb van der Sluis OMBURG - Driehonderdvijf- I inwoners van Veere willen il het appartementencomplex ®rina Veere op een andere ek wordt gebouwd in een an- architectuur. alisenng ervan, aldus het ac tiecomité 'Een alternatief voor Marina Veere' zou voor een leng te van jaren onherstelbare scha de aanrichten aan één van de mooiste nog onbeschadigde oude stadssilhouetten in Neder land. Wethouder J. Bostelaar (ruimtelijke ordening) nam giste ren in het gemeentehuis te Dom burg de ingezamelde handteke- (Advertentie) Kijk in deze krant! Gildeweg 6 opening 11 november, 10.00 uur. ningen in ontvangst. Marina Veere wil aan het Kanaal door Walcheren een modern vormge- gegeven appartementengebouw neerzetten met maximaal twin tig appartementen. De helft daarvan moet permanent be woond worden, de overige mo gen een recreatieve functie krij gen. Tot vandaag kan bij de ge meente Veere gereageerd wor den op de plannen. Het actiecomité, daarbij ge steund door de in totaal 352 on dertekenaars, wil dat de cultuur historische identiteit van de oude kern bewaard blijft. Dat uitgangspunt staat ook beschre ven in de Identiteitsnota Veere. De bewoners vinden het alleen al om die reden onbegrijpelijk dat B en W voorbereidingen tref fen om het bestemmingsplan te wijzigen. Het college handelt daarmee in strijd met het eigen beleid. De 352 inwoners van Veere vin den ook dat het college het ei gen welstandsbeleid aan de laars lapt. Daarin staat onder meer te lezen dat het welstands beleid erop gericht moet zijn het cultuurhistorische, zeer waarde volle karakter van het oude stad je te handhaven. Wethouder Bostelaar neemt de handtekeningen in ontvangst. Op adem Daarbij gaat het niet alleen om de binnenstad, maar om het he le gebied van de vesting. „Dit ge bouw moet niet op deze locatie en niet in deze architectuur ge bouwd worden", aldus A. Ver wijs van het actiecomité. „Wij zijn bang dat Veere haar aan trekkelijkheid verliest door dit soort bebouwing. Mensen ko men naar Veere om op adem te komen." Wethouder Bostelaar erkende dat wisselend gedacht wordt VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen zal op 26 novem ber een plaquette onthullen ter nagedachtenis aan de on langs overleden wethouder C. de Keijzer. Op die dag wordt de officiële opening van het gerestaureerde stad huis gevierd. De plaquette wordt in een nis bij de publieksingang bevestigd. De Keijzer was als wethouder intensief betrokken bij de renovatie van het stadhuis. MIDDELBURG - Twee Middelburgers van 17 en 20 jaar oud zijn in de nacht van maandag op dinsdag rond twee uur aangehouden in de Segeersstraat in Middelburg. De jongens hadden eerder die nacht goederen weggenomen uit een winkel aan de Lange Delft en hadden deze ver stopt in een steegje toen ze een politie-auto zagen. Later keerden de jongens terug naar het steegje om hun buit op te halen. Daar werden ze op heterdaad betrapt door twee agenten. De jongens zijn in verzekering gesteld. MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner van Oost-Sou burg is gisteren in Middelburg veroordeeld tot 240 uur werkstraf voor de heling van gestolen spullen. Daarnaast legde de politierechter de man 34 dagen gevangenisstraf op. Die heeft hij al in voorarrest uitgezeten. De gestolen goederen kwamen van een Vlissinger, die eerder dit jaar is veroordeeld wegens oplichting van een aantal bedrij ven. Ook een mededader uit Oost-Souburg is eerder door de rechtbank veroordeeld. Hij zorde ervoor dat de spullen bij verdachte kwamen. In de woning van de Souburger en in een loods die hij in Middelburg huurde, werden een BMW, een zaagtafel, steigermateriaal, een breedbeeldtele visie, een fornuis, een droger en een combi-ketel aange troffen. De man vertelde een verzamelaar te zijn en het merendeel van de goederen via internet te hebben ge kocht. Officier van justitie J. Zondervan meende dat de man heel goed wist dat de goederen van diefstal afkom stig waren. Hij eiste drie maanden gevangenisstraf en 240 uur werkstraf. Raadsman G. Veen vond de eis in geen ver houding staan met de straf van de Souburgse bemidde laar, die voor meer feiten een lagere straf heeft gekregen. VEERE - Koninklijke Horeca Nederland heeft het regio bestuur van Veere uitgeroepen tot Beste Afdeling 2004. De afdeling zou niet alleen als een hecht team opereren, ook is ze gewaardeerd om haar inzet voor een goed imago van de horeca. Behalve een beker en een oorkonde, ont vangt de winnaar eigen briefpapier, waarop de uitverkie zing staat vermeld. Ook andere activiteiten van SBKM moeten eraan geloven. Zo gaan de Kabinetten van De Vleeshal in afgeslankte vorm verder. Door hiervan het budget te bevriezen, is al de helft van de totale bezuiniging gereali seerd. Bovendien kunnen in de toekomst geen nieuwe aanko pen meer worden gedaan voor de gemeentelijke kunstcollectie. Ook gaat de subsidie voor Mid delburgse kunstenaars omlaag. door Miriam van den Broek DOMBURG - De Stichting Peu terspeelzalen Veere heeft gister avond de Veerse gemeenteraad verzocht tóch 25.000 euro extra subsidie toe te kennen aan de peuterspeelzalen. De stichting heeft het geld nodig voor aan passingen die voortkomen uit de landelijke regelgeving. De twee jaar oude stichting die ontstaan is tijdens een fusie van elf Veerse peuterspeelzalen, had de gemeente 385.Ü00 euro subsi die gevraagd voor volgend jaar. In het welzijnsprogramma stel de het gemeentebestuur voor on geveer 360.000 euro te geven. Voorzitter J. Korstanje van de Stichting Peuterspeelzalen be nadrukte niet zonder die 25.000 euro te kunnen. „We hebben in twee jaar veel ge daan", zei Korstanje. „Maar als wij ons werk goed willen afma ken, hebben we het volledige be drag nodig. Er zijn zaken die dringend om aandacht vragen. Zo moeten we speeltoestellen la ten keuren en aanpassen vol gens de normen van de Voedsel en Waren Autoriteit. Dat is naar aanleiding van het ongeval bij een peuterspeelzaal in Goes. Daar hebben we gezien dat niet alleen de peuterspeelzaal verant woordelijk kan worden gehou den. Ook de gemeente Goes wordt geconfronteerd met claims. Die gevolgen kunnen ook andere gemeenten treffen. Verder moeten we onder meer maatregelen treffen om te vol doen aan de arbo-eisen ten aan zien van ergonomisch meubi lair." (Advertentie) STADSSCHOUWBURG tel: 0900-3300033 www.theaterverkoopzeelandnl foto Lex de Meester over de architectuur van het ap partementencomplex. Hij zal de reacties van de Veerenaren voor leggen aan de commissie Ruimte lijke Ordening. Het is niet zo dat pappa en mamma een wedstrijdje hou den wie het best ligt bij de jongste telg. Maar toch, pap pa vindt het wel erg fijn als de acht maanden oude Wolf hem een kusje geeft en mam ma voor de verandering links laat liggen. Ook nu wilde Wolf op bed bij pappa kroe len. Mamma lag verderop en wenkte naar Wolf. Het kind reageerde meteen. Pappa kreeg een klap en Wolf ploe terde zich een weg naar mam ma. Alsof zij een berg was, werd ze door de baby beklom men. Via de benen richting mamma's buik. Met de knuist jes stevig aan haar haar trok hij zich omhoog. Maar Wolf klom dapper verder. Een voet op mamma's wang en hij was bijna waar hij wilde zijn. Het Ikea- wandlampje Stamma, was echt de allerliefste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9