MKB beschuldigt Hulst van spelletjes PZC PZC Aankleden lege etalages lapmiddel Even gluren bij de buren TOYOTA BUSINESS NEWS! Asaf viert negentigjarig bestaan met concert Werf gevonden voor Mohawk Tegenstrijdige visies over rondweg Sas Kritiek op lancering nieuw parkeerbeleid 11 TEE LAUDER LaBan bespaart u tot 60% agenda Maand cel voor geweld in relatie Plan Groot-Saeftinge valt slecht Dubbele Poort bijna klaar College weerlegt kritiek tennisclub woensdag 10 november 2004 ^vFrank van Cooten [IULST- De manier waarop het dagelijks gemeentebestuur van Hulst is gekomen tot een alterna- (jefplan voor het parkeren in de binnenstad. verdient geen ichoonheidsprijs. Dat vindt MKB Hulst. ïolgens Clen de Kraker van Hulst heeft het veel weg au handjeklap. „Het college moot eerst met veel vuur om meindelijk ergens in het mid- len uit te komen. Dat is klaar blijkelijk een trend bij veel ge beenten en bedrijven. Bewust inzetten en daarmee een !iop onrust teweeg brengen om liteindelijk toch je doel te berei- ;en. Dat vind ik jammer. Heeft overbodige energie gekost, .peelt op deze manier met raadsleden en ondernemers." De Kraker vermoedt met zijn telling dat sprake is geweest rsö vooropgezet spel. Dat het college bijvoorbeeld bewust beeft ingezet op de stijging van bet tarief naar een euro om uit eindelijk toch op het doel van jachtig eurocent uit te komen. De Kraker wijst hiérbij op de be tekende parkeeropbrengsten. Ondanks het feit dat de verho ging beperkt blijft tot tachtig eu rocent scheelt dat nauwelijks in de schatkist van de gemeente. De meeropbrengst is berekend p 170.000 euro. Automaten Van dit bedrag wordt twintig duizend euro ingezet voor de I aanschaf van automaten en uit- breiding van de controles. Volgens De Kraker wordt de i meeste winst gehaald met de uit- 1 Ming van het betaald parke ren Daar zit volgens hem wel taigroot nadeel aan vast. "i vrees dat bewoners en be drijven aan de Steensedijk en de Absdaalsweg te maken krijgen ai veel parkeeroverlast. Daar bhet parkeren immers nog gra- (Advertentie) PARFUMERIE- Iulpum der wereldmerken 0 E l B U R 6 Advertentie Indien u geïnvesteerd heeft in een Dobson warmtepomp op uw gasrekening. Voor informatie: www.aeowarmte.nl tel. 06-22052598 Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 ac terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst Pene van Stee Ents Bakker (sport) Baudeloo 16 j Postbus 62 'AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 I E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 j Postbus 31 j 4460 AA GOES I Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-maïl: redactie@pzc.nl 'NTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tis."Iiet steekt Dé Kraker daar om dat de gemeente niet na denkt over de effecten van een dergelijk parkeerregime. „Er wordt paniekvoetbal gespeeld. De gemeente zit met een gat in de begroting en dat moet direct worden opgelost. Iets doen in pa niek is geen beleid. Uitbreiding van het betaald parkeren moet gefaseerd gebeuren. De gemeen te had daarnaast beter eerst kun nen wachten op de effecten van het parkeerverwijssysteem." MKB Hulst voelt zich gesterkt door een onderzoek van MKB Nederland naar tariefontwikke lingen bij enkele gemeentelijke heffingen van 36 gemeenten in de periode van 2000 tot 2004. De onderzoekers constateren dat parkeerbelasting een belas ting is met een hoge irritatie- waarde. Daarnaast blijkt ook dat kleine gemeenten zoals Hulst hogere tariefstijgingen kennen dan grote (meer dan 75.000 inwoners). Die zijn vanaf 2000 met gemiddeld ruim 67 pro cent gestegen. door Euqène Verstraeten SAS VAN GENT - De Terneu- zense WD-fractie vindt dat bur gemeester en wethouders zich nogal ongeloofwaardig maken door tegenstrijdige uitspraken te doen over een rondweg om Sas van Gent. Vertegenwoordigers van de in dustrie en burgemeester J. Lo- nink pleiten voor een rondweg, maar wethouder C. van Schaik liet deze week weten dat zinspe len op zo'n rondweg veel te pre matuur is. „Vanwaar deze twee totaal ver schillende zienswijzen", vraagt raadslid Ronald Noët zich af in een brief. „Is hiermee het vin den van een oplossing voor de problematiek van het zware transport door Sas van Gent niet verder dan ooit?" Noët wijst erop dat het voor de geloofwaardigheid van het be stuur van belang is dat het colle ge eensgezind naar buiten komt. „Steeds meer krijgen wij de in druk dat de visies binnen het col lege botsen. Tevens constateren wij dat besluitvorming steeds va ker naar voren wordt geschoven omdat het college geen consen sus verwacht in de raad. Hulst wacht met smart op de uitvoering van het plan De Bierkaai, dat de leegstand moet tegengaan. door Sheila van Doorsselaer HULST - De alsmaar uitbreidende leeg stand van winkelpanden in de Hulster binnenstad baart de ondernemers grote zorgen. Zij dringen er bij de gemeente op aan zo snel mogelijk te beginnen met de eerste fase van het plan De Nieuwe Bierkaai. De Bierkaaistraat in de binnenstad biedt hoe langer hoe meer een troostelo ze aanblik. Vier winkelpanden staan leeg en een is al jaren geleden afge brand. Te huur en te koop-borden sie ren de lege etalages van een voormalige broodjeszaak, bloemenwinkel, kleding- boetiek en supermarkt. Het pand waar een café in gevestigd was en waar jaren geleden brand woedde, is nooit her bouwd. Ook de Minderbroederstraat en het 's-Gravenhofplein, even verderop, heb ben te maken met leegstand. Zo is elek tronicawarenhuis It's onlangs vertrok ken en staat het postkantoor leeg. Tex- tieldiscounter Zeeman zou bij de beëin diging van het huurcontract ook over wegen Hulst de rug toe te keren. „Het gebied is achteruitgegaan", zegt I. Mattheeuws van de Albert Heijn aan het 's-Gravenhofplein. Hij dringt er dan ook bij de politici op aan mee te werken aan een nieuwe impuls voor het 's-Gravenhofplein. Ook C. de Kraker van ondernemersorga nisatie MKB Hulst maakt zich zorgen over de leegstand. Eerder brachten de ondernemers een zogeheten krotbelas ting al eens ter sprake. Krotbelasting wordt ondernemers door de gemeente Rotterdam opgelegd als zij him panden niet onderhouden. Van dit idee kwam MKB echter terug. De Kraker: „Het lost niks op. Het maakt het ondernemers alleen maar las tiger wél iets aan hun pand te doen als ze nog eens extra geld moeten ophoes ten en het is voor nieuwe ondernemers ook niet interessant. De leegstand wordt al iets minder zichtbaar als de etalages tijdelijk worden ingericht. Bij het voormalige Bambus aan de Over- damstraat is dit het geval. Het pand staat leeg, maar de etalage is gevuld, dat ziet er al een stuk vriendelijker uit. Zolang de etalages maar niet zijn afge plakt, want dat is toch echt de slechtste optie." Oplossing De Kraker beseft dat het leuk aankle den van lege panden een lapmiddel is. Hij heeft een andere, en volgens hem de enige, oplossing om uit het gat te ko men: Zo snel mogelijk starten met de uitvoering van het plan De Nieuwe Bier kaai, dat het hele noord-westelijke deel van de binnenstad moet revitaliseren. Tot nu toe is het echter gebleven bij plannenmakerij. In het najaar zou de foto Peter Nicolai eerste fase (de bouw van winkels en ap partementen bij de Dubbele Poort) be ginnen, maar daar is nu nog niets van te zien. De winkeliers hebben er dan ook een hard hoofd in en betwijfelen of zo snel iets in het gebied zal veranderen. De gemeente kan of wil nog niet aange ven welke ondernemers zich in het te vernieuwen stadsgedeelte willen vesti gen en of daar ook nieuwkomers bij zijn. Ook buiten de binnenstad, in de omge ving van de Stationsstraat, staan pan den leeg. Het voormalige restaurant Het Reynaertshof is nu in handen van een projectontwikkelaar die ook een leegstaand bankgebouw even verderop in bezit heeft. Een ander restaurant, in dezelfde rij, staat ook al een jaar leeg. Het doel is het gedeelte van de Stations straat een ander aanzicht te geven door ruimte te maken voor woon/winkel complexen. Zo ver is het echter nog lang niet. MKB gaat in december weer met de ge meente t om de tafel om de voortgang van De Nieuwe Bierkaai te bespreken. door Jeanette Vergouwen AXEL - De Christelijk Gemeng de Zangvereniging Asaf uit Axel viert zijn negentigjarig be staan. Asaf geeft ter ere van dit jubileum zaterdag een concert. Het koor is in 1914 opgericht en is een van de oudste van Zee land. Het is nog steeds een bloeiende zangvereniging. Asaf bestaat constant uit meer dan vijftig leden. Een reeks dirigenten, waaron der de Axelse musicus Piet Brak man heeft het koor geleid. An ton de Kort uit Hulst zwaait ech ter de laatste decennia de scep ter over het koor. Onder zijn leiding werd een aan tal opmerkelijke concerten ge realiseerd: diverse Passies van Schütz en Thimann, de Grande Messe Solenelle van Gounod en het Weihnachtsoratorium van Tunger. Hiervoor werd samenge werkt met diverse organisten of beroepsorkesten, zoals het Ant werps Kamerorkest. Onder het thema Te Deum ver tolkt het koor zaterdag, tijdens het jubileumconcert, werken uit verschillende stijlperiodes. Zo wordt het Te Deum van Michael Haydn en dat van Wolfgang Amadeus Mozart gezongen. Voor de muzikale begeleiding zorgt het orkest Divertimento uit Eeklo, aangevuld met de trompettisten Peter Rouw en Paul Voet. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spelle tjes; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en bil jarten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; GRAAUW Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gym; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten; 13.30 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bridge; 19.30 uur: Rookvrij biljarten; HULST De Lieve, 9.00 uur: Compute ren; 9.30 uur Vertelbijeenkomst Zeeuws - Vlaamse geschiedenis; 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30 uur: Senior di ner; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 14.00 uur: Zangkoor; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: SWO line dansen; NIEUW - NAMEN - Cafe St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 13.30 uur: Koersbal en kaarten; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Quiltpatchwork, haken, breien, frivolité voor dames, spelmiddag en vrij biljar ten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO kaarten; De Roselaer, 13.30 uur: Hutsel frutsel bijeenkomst; ST.JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 13.30 uur: Koersbal, schieting; 13.30 en 15.30 uur: Kreatïeve Vorming Kinderatelier; Basisschool Ing- helosenberghe, 13.45 en 15.45 uur: Cur sus Spaans; TERNEUZEN De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur Biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur; Rondleiding; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 - 21.00 uur: Jeugdcentrum Meet point voor jeugd ouder dan 16 jaar. door Ron Maqnée VLISSINGEN - De Noorse scouts van de Mohawk II heb ben een werf gevonden waar ze hun gehavende zeilschip kun nen repareren. De helling in de buurt van Oslo is gespeciali seerd in de reparatie van oude schepen als de Mohawk II. Naar verwachting wordt binnen enkele weken het schip naar Noorwegen getransporteerd. Voor het vervoer van het schip is een zogeheten crib aange schaft waarmee het vaartuig vei lig naar Noorwegen kan worden vervoerd. Volgens het Vlissingse gemeente raadslid N. Peters zijn gesprek ken met een Noorse transpor- teur bijna afgerond. Met een schip van deze onderneming vaart de Mohawk II naar Oslo te rug. Vervolgens gaan de scouts samen met personeel van de werf het schip herstellen. Inmiddels lopen de inzamelings acties voor bekostiging van ver voer en reparatie van het geha vende schip ten einde. Zaterdag houdt de Lions club Vlïssingen een bridgedrive waar bij het grootste deel van de op brengst - een bedrag van 2000 euro - naar herstel en repatrië ring van het schip gaat. De che- MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 22-jarige inwoner van Terneuzen wegens excessief geweld conform de eis veroor deeld tot een maand cel. De man mishandelde 27 juli in Terneuzen na een avondje stappen zijn vriendin, naar ei gen zeggen uit frustratie over zijn gokschulden. Op de slaapkamer begon de verdachte haar in het gezicht te slaan. Ook kreeg ze de nodige schoppen te verwerken. Toen de vrouw naar buiten vluchtte, werd ze aan haar ha- ren terug naar binnen gesleept. Buiten had de Temeuze- naar ook een fiets tegen de auto van zijn schoonmoeder ge smeten. Het schadebedrag van 930 euro heeft hij vergoed. DOEL - Het pleidooi van de milieubeweging voor een 'Groot-Saeftinge' ter hoogte van Doel en Kieldrecht, is voor de bewonersvereniging Doel 2020 onaanvaardbaar. Het idee werd gelanceerd door de Bond Beter Leefmilieu en Natuurpunt. Het plan betekent volgens Doel 2020 dat zo'n duizend hectare cultuurhistorisch landschap in de Hed wigepol der, Prosperpolder en Doelpolder moet ver dwijnen. De bewonersvereniging roept de milieuclubs op zich nog eens ernstig op hun standpunt te beraden. HULST - De reconstructie van de Dubbele Pooit in Hulst en het gebied er omheen is na zo'n drie maanden bijna af gerond. Aan de verkeersoverlast komt daarmee een einde. De stadspoort werd vorig jaar helemaal gerestaureerd. In september werd de poort afgesloten voor alle verkeer, om ook de omgeving (keermuur, wegdek) onderhanden te ne men. Om te voorkomen dat de pas gerestaureerde pooit weer wordt beschadigd door vracht'wagens, is nu de weg onder de poort verlaagd. Ook is de riolering vanaf de poort tot de kniising bij de Bierkaaistraat vernieuwd. Mo menteel wordt de laatste hand aan de restauratie van de keermuur van de poort gelegd. Als vervolgens de weg op nieuw is bestraat, kan de Dubbele Poort weer open voor het verkeer. Naar verwachting is dat zo rond 19 novem ber. In verband met de werkzaamheden is de poort afgesloten vanaf de O verdamstra at. Ook de afslag bij het Godsplein is niet bruikbaar. KLOOSTERZANDE - Het dagelijks bestuur van Hulst hoopt de raad in december een voorbereidingsbesluit voor te leggen over nieuwbouw van tennisclub Hontenis- se in Kloosterzande. Het college geeft hiermee antwoord op schriftelijke vragen van R. de Kort van de PvdA. De Kort vindt het merkwaardig dat na twee jaar voorberei dingen nog steeds niet is gestart met de nieuwbouw. Uit frustratie over het uitblijven van de bouw zijn inmiddels vier van de acht bestuursleden van de tennisclub opge stapt. Volgens het college zijn sinds 2003 wel degelijk stappen ondernomen om het probleem op te lossen. De bouw start als de onderhandelingen en de procedures om trent de bouwvergunningen zijn afgerond, aldus het colle ge. Onder meer is een wijziging van het bestemmingsplan nodig. Zonder bezwaren kan deze procedure zes tot acht maanden duren. Ook de provincie moet het plan nog goed keuren. HULST - Honderden onderne mers uit de gemeente Hulst na men gisteravond een kijkje in de keuken van hun collega's tij dens de jaarlijkse ontmoetings avond voor het bedrijfsleven. De ontmoetingsavond werd afge sloten met een netwerksessie, borrelen dus. Zeven bedrijven zetten gister avond hun deuren wijd open. Drie in Hulst (Natuursteenbe- drijf Ferket en De Maat, Gewas bescherming Van Wesemael, en De Blaauwe Hoeve van Stich ting Curamus), drie in Klooster zande (Van Kerckhoven Bouw. de Mouterij en melkveehouderij Van Esch) en drankenhandel Pluijm in Sint Jansteen. De ondernemers mochten twee bedrijven uitkiezen waar ze op bezoek wilden gaan. Per bus werden ze vervoerd. Bij Ferket en De Maat, aan de Steensedijk in Hulst, kwamen 120 colle ga-ondernemers over de vloer Arnold en zoon Auk de Maat ga ven de groepen rondleidingen door onder andere de werk plaats. Zo werd getoond hoe na tuursteen wordt bewerkt tot bij voorbeeld grafmonumenten, vloeren of dorpels. Ook het in hakken van de letters op zerken werd gedemonstreerd. Daar naast kwamen diverse polijst- technieken aan bod, waaronder het zogenoemde 'zoeten'. Ook de Mouterij in Kloosterzan de bleek erg in trek voor een be zoek. De Mouterij verzorgt de eerste stap (het mouten van gerst) in het proces van het ma ken van bier. Namens de Moute rij nam Jos Haeck de bezoekern mee langs de drie stadia van de bewerking van gerst, het weken, kiemen en het eesten. Na de rondritten langs de bedrijven, werd de ontmoetingsavond afge sloten met een borrel in het stad huis. (Advertentie) Verder wordt medewerking ver leend door organist Jos Vogel en sopraan Astrid Mathijssen. Het jubileum concert vindt om 20.00 uur plaats in de Gerefor meerde Kerk aan de Kerkdreef te Axel. De toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk of tegen geredu ceerd tarief in de voorverkoop via het secretariaat 0115-563374. que wordt zaterdagmiddag aan N. Peters overhandigd. Met de opbrengsten van eerdere inzamelingen loopt het totaalbe drag op tot zo'n 6000 euro. De Mohawk II bevindt zich in middels bijna vier maanden bij Scheldepoort in Vlissingen- Oost. Het Noorse schip zonk in de nacht van 18 op 19 juli voor de boulevard van Vlissingen, na een aanvaring met de Amemuid- se vissersboot ARM 20. Dit schip had geringe schade, maai de Mohawk II zonk binnen enke le minuten. De twintig opvaren den konden allemaal worden ge red. Avensis Verso. Vanaf 27.690,-/€499,- p.mnd. Wil je 5, 6 of 7 zitplaatsen? De Avensis Verso heeft geweldig veel ruimte en ziet er fantastisch uit; de ideale MPV voor werk en privé. Nu tijdelijk een portable DVD-speler kado! Meer info: bel gratis 0800 - 0369 of ga naar www.toyota.nl TODAY TOMORROW TOYOTA I oltotiM l/m J! dtwmbtr 2004 M«i gmgotiwrd VOO» 1 fjl. 2005 Uiwjyqi (ToyoU la*) i id BTW en bundwot Ocikulwd re! 75H. no (tam Pn> ind BTW, cid tosten rijklar mi n 6,5 UlOOkmOS,4 km/l) lo(B.9 l/100tan(U,2 toVl), COt I73-2U gr/lm Wfyi9«sg<n voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 49