»zc Zware kritiek GS op plan kassen NN61 maakt eigen plan voor rijksweg auping Vrijer bouwen in Terneuzen Steeds meer Zeeuwse suikerbieten naar fabriek in Moerbeke Wincie mist noordelijk deel Koegorspolder in startnotitie H laand zitten voor betalen met vals geld REGIO^* BANK Kinderopvang ingewikkeld? CDA Sluis wil beter samenwerken Grontmij maakt MER Perkpolder Motie voor kostendekkende leges Horecabestuur Veere het beste zeeuwse almanak De liefste (jctie: 0113-315649 Avpzc.nl Jredactie@pzc.nl tbus 31.446° AA Goes atentie-exploitatie. n Midden-Zeeland: 0113-315520; iviaandererr0114-372770; ^1:020-4562500. oensdag 10 november 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen KNEUZEN - Gedeputeerde (en hebben forse kritiek op Re Startnotitie milieuef- itrapportage (MER) glastuin- uw Terneuzen. willen dat ook het noorde- deel van de Koegorspolder de plannen wordt betrokken dat liever geen zeehaventer- n wordt gebruikt voor glas- nbouw. Verder vinden GS met acceptabel dat er kas- zijn ingetekend in de des- afgesproken ecologische tbindingszone. Tenslotte zeg- n GS een gedegen onderbou- ng te missen voor het steeds wtschaliger wordende plan. Z!: ietbe\Teemdt ons zeer dat tij- l- Ésde zoekactie het noordelijk i van de Koegorspolder is af- e rallen", schrijven GS in hun nijzen erop dat dit gebied htbij de oorspronkelijke kas- iocatie ligt en vooral gunstig opzichte van het bedrijf i, dat CO, en restwarmte leveren. Wat GS betreft is slibdepot op die plaats van baan, waardoor het gebied ichikbaar is voor andere func- het westelijk deel van de Autri- chepolder langs het kanaal wordt gevrijwaard van glastuin bouw stemt GS een beetje ge rust, maar niet helemaal. Het ge bied wordt namelijk wel betrok ken bij de MER en GS kunnen uit de stukken niet opmaken hoe de begrenzing van het weste lijke deel er precies uitziet. Om de plannen te realiseren moet de ecologische verbindings zone die door het gebied loopt worden omgelegd. Dat is strij dig met eerdere afspraken, zo constateren GS. In het plan van aanpak Kanaalzone is vastge legd dat sprake moet zijn van een verbindingszone ten noorden van Westdorpe met een breedte van ongeveer één kilo meter. „Delen van het gepro jecteerde glastuinbouwgebied dringen door in die zone en zijn om die reden niet acceptabel." GS wijzen erop dat aanvanke lijk sprake was van bruto 70 hec tare glastuinbouw en dat deze oppervlakte inmiddels gegroeid is naar 300 en vervolgens naar 500 hectare bruto. „Een gedegen onderbouwing wtuigen 'summiere argumentatie' die seizen naar voren brengt sr de locatiekeuze kan GS i! overtuigen. Daarom willen dat ook de noordelijke Koe spolder bij verder onderzoek idt betrokken. dagelijks provinciebestuur 'uiterst terughoudend' te ijnalshet gaat om het beschik- stellen van zeehaventer- voor andere functies. Dat KDDELBURG - De Mid- elburgse politierechter LMeeuwisse veroordeel de gisteren een 21-jarige man uit Litouwen voor het uitgeven van vals geld bij verstek tot een maand ge vangenisstraf. De veroordeling van de Litouwer viel samen met iet oprollen van een bende nisemunters, begin deze treek Litouwen. Daar kerden al geruime tijd de valse honderd-eurobil jet ten gedrukt, die in de rest van Europa werden ver spreid. Ook de verdachte behoorde lot de valsemunters. Hij be taalde op 5 september in de Terneuzense koffieshop Checkpoint met het biljet, van honderd euro, toen hij voor twaalf euro wiet s°cht. Het valse biljet, dat *erdgescand, viel moeilijk van echt te onderscheiden. Do Litouwer werd aange houden en in bewaring ge steld. Het was volgens de politierechter niet uitgeslo ten dat de man inmiddels terug op het vliegtuig naar Litouwen is gezet. De enorme villa in het deelgebied Rietlanden I van de nieuwbouwwijk Othene zou volgens critici het beeld van de wijk verstoren. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Inwoners krijgen in gro te delen van de gemeente Terneuzen veel meer vrijheid om naar eigen smaak te bouwen. In die delen treedt de gemeente alleen nog corrigerend op als sprake is van extremiteiten. De voorschriften over vormgeving en kleur van gebouwen verklaart de gemeen te in de nieuwe Welstandsnota nog wel van toepassing op gebieden die wel be scherming behoeven, zoals onder andere de binnenstad van Terneuzen, de kern Biervliet en het nieuwbouwplan Othene. Ook beeldbepalende panden en monu menten blijven gebonden aan het wel standstoezicht. De beleidswijziging vloeit voort uit de Woningwet, die per 1 januari vorig jaar is hei-zien. Terneuzen loopt in de landelij ke trend om het welstandsbeleid toegan kelijker te maken voorop. Slechts twee gemeenten in Nederland hebben ervoor gekozen om het welstandsbeleid hele maal terzijde te schuiven. Het gros kiest ervoor om voort te gaan op de oude voet. In Zeeland is Terneuzen de enige gemeen te die besloten heeft ruimhartiger om te springen met de bouwwensen van inwo ners. Dat principe van 'vrijheid, blijheid' heeft voor de gemeente als voordeel dat minder vergadertijd nodig is om bouw- aanvragen te beoordelen, en dat levert geld op. De gemeente voorziet echter wel meer problemen tussen buren en juridi sche gevechten over nieuwe bouwwer ken. Volgens wethouder A. van Waes is de nieuwbouwwijk Othene uitgezonderd van de vrijstelling van het welstandsbe leid, omdat in die wijk 'heel veel aan dacht is besteed aan de architectuur'. De wethouder en beleidsambtenaar W. van door Ronald Verstraten BIERVLIET - De werkgroep NN61 (Nieuwe N61) uit Bier vliet wil het plan voor de rijks weg op twee plekken gewijzigd zien. Ze stelt een enkelzijdige afrit voor ter hoogte van de Koedijk, tussen Biervliet en de Braak- (Advertentie) 0 i A N K I E DIE )E KENT op 11 Zeeuws Vlaamse locaties (Advertentie) te|: 0900-3300033 theaterverkoopzeeland.nl man. En de rotonde die nu ge pland is op de Driesprong, zou ten zuiden van Biervliet moeten komen. „Als het ontwerp- tracébesluit straks in de inspraak komt, zul len die alternatieven onderdeel vormen van ons bezwaar", kon digt Frank Ongenae uit Bier vliet aan. Namens de dorpsraad, waar hij vice-voorzitter van is, en de plaatselijke ondernemers zit hij de werkgroep voor. Bij de alternatieven spelen ver schillende zaken een rol. „De presentatie van het Ontwerp Tracé Besluit een jaar geleden heeft in Zeeuws- Vlaanderen een heleboel in beweging ge zet," zegt Ongenae. „Wij gaan ervan uit dat er vroeg of laat toch een westelijke calamiteiten- weg voor Dow komt." De werk groep stelt voor de mogelijkheid open te houden van een calami- teitenweg aan de oostkant van de Koedijk, waar geen bewo ning is. Daar zou dan een afrit moeten komen, die het verkeer terugleidt richting Terneuzen. Dat zou in de visie van de werk groep tevens het punt kunnen zijn, waar de weg van twee keer twee rijstroken overgaat in twee keer een. Als gevolg van de te rugleiding van het verkeer komt er minder druk op de geplande rotonde Driesprongweg. Flessenhals Met het toegenomen verkeer van en naar het logistiek park ten westen van Dow en het gege ven dat het vrachtverkeer op de N61 met meer dan de helft is ge- Frank Ongenae wijst op de kaart rijksweg. groeid sinds de opening van de Westerscheldetunnel, werd in Biervliet gevreesd voor een fles senhals als daar een rotonde zou komen te liggen. Volgens de werkgroep is de kans daarop veel minder als er een afslag bij de Koedijk komt. Daardoor kan de rotonde alsnog ten zuiden van Biervliet komen. De plek voor de rotonde die de werkgroep voorstelt, voorkomt dat het Agripark in een isole ment komt te liggen. Toekomsti ge uitbreidingen van het park, waar veel zwaar landbouw- en vrachtverkeer naartoe gaat, wor den daardoor niet geremd. Behalve dat er voor de Biervlie- tenaren een beter bereikbare ontsluiting ontstaat, komt de ro tonde ook het openbaar vervoer ten goede. Het huidige bussta tion kan dan blijven waar het is. De werkgroep vestigt haar hoop op de overheden. „Wij zijn im- voor die forse omvang ontbreekt in de startnotitie", schrijven GS. „Wij gaan er vanuit dat in de volgende stappen zorgvuldig aandacht aan die onderbouwing besteed zal worden, met name in relatie tot de arbeidsmarkt en tot de behoefte bij de sector." foto Peter Nicolai Dalen zijn op de hoogte van kritiek bij veel inwoners van Terneuzen op de enor me villa die het beeld in het deelgebied Rietlanden I van de nieuwbouwwijk Othene naar hun smaak verstoort. „Dat is inderdaad een bijzonder geval", zegt Van Dalen. „Maar de bouw is niet in strijd met de regels. De bewuste woning voldoet aan alle criteria." Tot 9 december is inspraak mogelijk in de nieuwe Welstandsnota. Afhankelijk van de hoeveelheid reacties komt het do cument in januari voor definitieve vast stelling aan de orde in de gemeenteraads vergadering. Welnee, niet bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang. Met één telefoontje weten ze waor ze aan toen zijn. Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u niet zelf te gaan zitten rekenen Op onze website kunt u het gelijk zien www.kinderopvangzeeland.nl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 SLUIS - De CD A-fractie in de gemeente Sluis dient mor gen tijdens de raadsvergadering een motie in om tot een betere samenwerking tussen de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten te komen. De christen-democraten bespeuren dat op allerlei beleidsvelden nog te weinig wordt samenge werkt in Zeeuws-Vlaanderen. „Eén van de doelstellingen van de gemeentelijke herindeling is dat in Zeeuws-Vlaan deren daadkrachtige gemeenten ontstaan, die goed uitge rust hun krachten in het belang van de Zeeuws-Vlaamse bevolking bundelen", schrijft fractievoorzitter L. Flik- weert. Het CDA verzoekt het Sluise college om te onder zoeken of op vlakken als sociale zaken, welzijn, onder wijs, ruimtelijke ordening en milieu beter kan worden sa mengewerkt met de gemeenten Hulst en Terneuzen en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. De partij verlangt bin nen drie maanden een antwoord van het college. De verga dering begint om 18.00 uur en handelt over de program mabegroting 2005 van de gemeente Sluis. HULST - Om te voorkomen dat de ontwikkeling van het herinrichtingsplan voor de oude veerhaven in Perkpolder stagneert, heeft het dagelijks bestuur van Hulst Grontmij Nederland bv opdracht gegeven een startnotitie MER op te stellen. Wat dit de gemeente precies gaat kosten, is niet bekend. Provincie, Rijkswaterstaat en de gemeente Hulst bakkeleien al geruime tijd over een kostenverdeling. Over leg op korte termijn moet uitkomst bieden. SLUIS - Het CDA in de gemeente Sluis wil dat de leges voor het verkrijgen van een bouwvergunning in West-Zeeuws-Vlaanderen in het vervolg volledig kosten dekkend zijn. Momenteel zijn de leges dat maar voor twee derde. Het CDA verzoekt het college van burgemeester en wethouders in een motie om binnen drie maanden met een plan van aanpak te komen voor een kostendekking van honderd procent voor de bouwleges en welstandstoet singen. Daarvoor moet de begrotingssituatie van 2004 als maatstaf gelden, vindt de partij. De extra inkomsten die nen ten goede te komen aan nieuw beleid. De motie komt morgen aan bod tijdens de raadsvergadering in het Bel fort in Sluis. VEERE - Koninklijke Horeca Nederland heeft het regio bestuur van Veere uitgeroepen tot Beste Afdeling 2004. De afdeling zou niet alleen als een hecht team opereren, ook is ze gewaardeerd om haar inzet voor een goed imago van de horeca. door Raymond de Frel MOERBEKE - Suikerfabriek Is- cal Sugar in het Belgische Moer beke heeft de verwerking van Zeeuwse suikerbieten geïntensi veerd. Het bedrijf heeft met CSM in Breda afspraken ge maakt om de transportkosten te drukken. De twee bedrijven werken al een paar jaar samen op het ge bied van transport, maar door de werkzaamheden aan de ring van Antwerpen is de uitwisse ling van bieten verhoogd. „Het gaat om ongeveer dertigduizend ton bieten. Voorheen was het zo dat veel boeren uit Zeeuws- Vlaanderen rechtstreeks aan Breda leverden. En boeren die dichter bij de fabriek in Breda waren gevestigd, leverden weel bij ons. Daarom hebben we sa men besloten om op het gebied van vervoer te rationaliseren. Boeren uit Zeeuws-Vlaanderen komen nu dus eerder bij ons te recht, puur om te besparen op transportkosten", legt manager R. Demuynck van Iscal Sugar uit. De afspraken zijn een direct ge volg van de plannen voor een nieuw Europees suikerbeleid. Woordvoerder W. van der Zee stelde eind vorige maand na mens de bietentelers dat de her vorming van de Europese suiker markt het einde van de bieten teelt in Zeeland kan betekenen. De Europese Unie wil de ex portsubsidies voor suiker vrij wel afschaffen, om zo door vrije concurrentie de suikerprijs met een derde te verlagen. In een petitie lieten de driedui zend Zeeuwse bietentelers gede puteerde A. Poppelaars (land bouw) weten het totaal oneens te zijn met de op handen zijnde regelgeving, die vanaf volgend jaar van kracht is. Op die ma nier willen de telers minister Veerman van Landbouw bewe gen te plannen te herzien. Demuynck: „Het feit dat wij wil len besparen op de transportkos ten is een gevolg van de daling van de bietenprijzen. Wij moe ten dus ook besparen, want de gouden tijden zijn in deze sector echt voorbij." Hoeveel de twee bedrijven in de knip houden door de uitwisse ling, houdt Demuynck liever in tern. Advertentie Je stapt met je beste been uit bed. de alternatieven van werkgroep NN61 aan voor de plannen met de foto Peter Nicolai mers de bewoners van dit ge bied. Rijkswaterstaat stelt zich wel open op, maar is gebonden aan het plan. De provincie en de gemeente moeten de kolen uit het vuur halen. Daar rekenen we op." Dinsdag 16 november wordt het alternatieve plan voorgelegd aan de Biervlielenaren, tijdens een openbare vergadering van de dorpsraad, om 19.30 uur in het dorpshuis. Het is niet zo dat pappa en mamma een wedstrijdje hou den wie het best ligt bij de vrucht hunner schoten. Maar toch, pappa vindt het wel erg fijn als de acht maanden oude Wolf hem een kusje geeft en mamma voor de verandering links laat liggen. Ook nu wil de Wolf eerst even op bed bij pappa kroelen. Mamma lag verderop en ivenkte naar Wolf. Het kind reageerde met een. Pappa kreeg een klap en Wolf ploeterde zich puffend en steunend door de zachte dekens een weg naar die stra lende mamma. Alsof ze een berg was, werd ze door de baby beklommen. Met de knuistjes stevig aan haar haar trok hij zich. om hoog. Maar Wolf klom dapper verder. Een voetje op mam ma's wang en hij was bijna waar hij wilde zijn. Het Ikea-wandlampje Stamma, was echt de allerliefste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47