ositie minister Remkes wankelt PZC Afscheid van een luidruchtige lastpost Amerikanen staan in centrum Fallujah Geen stervenshulp voor Jasser Arafat Waar botsen kritiek en respect? Speedheat Vloerverwarming p6 noemt uitlekken informatie AIVD griezelig en funest kinderporno "op computer ardioloog 21 Val van Berlijnse Muur herdacht Vogels goed voor boereninkomen Adidas onderzoekt ontplofte ballen m 9° 1 4 7" N 3 Bewolkt y veel bewolking en vooral vanmiddag wat regen of motregen. Matige noorden- wnd en maxima rond 9 graden. zo dun als een paperclip en past onder elke vloer. Bel 0117 451800 KS ofkijkopwww.speedheat.com. annnze redactie binnenland )EN HAAG - Extremis- jisclie moslims konden be schikken over informatie ian de Algemene Inlich tingen en Veiligheidsdienst (AIVD), die onder de verant- foordelijkheid van minis- tcrRemkes van Binnenland se Zaken valt. i werd gisteren duidelijk na .uitlekken van nieuwe feiten ier de toedracht van de moord d Theo van Gogh. De positie 0 WD-minister Remkes is erdoor verder aan het wanke- gebracht. Een dag eerder ste de Remkes openlijk af op s aanvaring met CD A-collega toner van Justitie over het inscherpen van terreurwetten. toer gaat hierin volgens Rem- niet ver genoeg. 1 vriend van de moordenaar an Van Gogh had volgens NRC indelsblad een geheim rap- artinzijn bezit waarin de gan- D van een groep extremis me moslims worden beschre- Tot die groep behoorde niet Heen de bewuste vriend, maar tok een van terreur verdachte larokkaan. De moordenaar in Van Gogh zou zich even- is in deze kringen hebben op- ehouden. Een Syriër - de moge- l;' jkespil in dit netwerk - is ver- uedelijk betrokken bij de «ordop Van Gogh. smier Balkenende noemde nieuws 'haast onbestaan- f. „We weten allemaal dat i IRECHT - Op de computer imeen Utrechtse kindercardio- - die verdacht wordt van wdslag op baby Floor, is een hoeveelheid kinderporno Ronden. De plaatjes betreffen ader meer verregaande seks kinderen tussen de 0 en 2 uoud. De man blijkt een groot verza- l daar van kinderporno. Tij- ja te het onderzoek vond de re- tienduizenden afbeel den op de thuiscomputer van arts, bevestigen meerdere ronnen onafhankelijk van el- sar. Ook had de verdachte kroms met daarop porno met is lederen tot 12 jaar. Volgens tonnen rondom het onderzoek tet de voormalig arts van het ij ïïhelmina Kinder Ziekenhuis f ®Z) in Utrecht een bekente- dit soort zaken niet kunnen. Je maakt je boos over dit soort be richten omdat er juist op het ogenblik zo veel te doen is om Nederland veiliger te maken." D66-fractieleider Boris Dittrich is verbijsterd. „Dit is griezelig en funest voor een dienst die met geheime informatie werkt en met geheime bronnen." Vermoed wordt dat een vorige maand aangehouden AIVD-me- dewerker achter het lek zit. On duidelijk is nog of het uitlekken van het ATVD-rapport een rol heeft gespeeld bij de voorberei ding van de moord op Van Gogh. Remkes wilde gisteravond niet reageren, maar het functioneren van de AIVD zal morgen in een kamerdebat aan de orde worden gesteld. Remkes en Donner werkten gisteren tot laat in de avond aan een brief waarin zij een reeks maatregelen tegen moslimextremisme presenteren, alsmede een oproep doen aan de Nederlandse bevolking om met gematigde moslims in gesprek te blijven. De regeringspartijen eisen van Remkes en Donner dat zij vandaag een snoeihard en eensgezind beleid presente ren. Brand De Bedir Islamitische Basis school in Uden is gisteravond volledig afgebrand. Op de school zitten 140 leerlingen. Er zijn geen gewonden gevallen. Bij de school en de moskee in Uden werd de afgelopen weken extra gesurveilleerd na een reeks vernielingen. Op de muren zijn teksten ontdekt die verwij zen naar de moord op Van Gogh, zoals 'Theo rust zacht'. GPD /ANP Theo van Gogh Strijder voor de vrijheid van meningsuiting. Maorvechter «oor emancipatie Sbchbng Vrienden van Pim Fcrtuyn Voor begraafplaats De Ooster in Amsterdam volgen belangstellenden de creniatieplechtgheid van de vorige week dinsdag vermoorde Theo van Gogh. foto Olaf Kraak Als dit echt waar mocht zijn, is dit verbijsterend", zegt een oordvoerder van het Utrechts iedisch Centrum, waar het "KZ onder valt. De arts raakte drie jaar geleden oopspraak toen baby Charlotte 'oor in het WKZ overleed na operatie aan haar hart. De ardioloog voerde de operatie 11 Een intern onderzoeksrap- °rt bracht aan het licht dat de te onervaren was voor de tomplexe ingreep. GPD van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Een rouwstoet met bloemen en beertjes op een auto wilde Theo van Gogh perti nent niet. Zijn wensen voor zijn eigen crematie stonden sinds kort op papier. Een feest met veel drank moest het worden. En dat kreeg hij maandaga vond. Intimi komen een dag la ter met een kater naar de crema tie. Dat de vergelijking met de uit vaart van Pim Fortuyn zich op dringt, is voor een groot deel te danken aan het publiek. Onge veer zeshonderd mensen verza melen zich aan het eind van de middag voor de poorten van het crematorium. Spandoeken, fo to's en T-shirts maken duidelijk waarom ze zijn gekomen, hoe wel vooraf al duidelijk is dat de crematie een besloten karakter heeft. In de aula van het crematorium en in de tenten die voor de gele genheid voor het gebouw zijn ge zet, wonen zo'n 450 vrienden, fa milieleden en andere nabestaan den de plechtigheid bij. De avond daarvoor is in kleinere kring afscheid genomen, met veel drank en grappen van on der meer Hans Teeuwen. Op de kist liggen zijn belangrijkste at tributen: twee telefoons en een pen naast een fles en een schrift. Van Goghs vrienden en familie beschrijven de man die ze verlo ren. Die, zoals Maarten van Ros- sem het omschrijft, zowel een 'ontzettend lief, aangepast vent je' was, als een 'luidruchtige lastpost'. Vlam Zijn zussen Jantine en Josine van Gogh roemen hem als fami lieman, die altijd voor zijn naas ten klaarstond. Jantine van Gogh moet lachen als zij haar broer met zijn onafscheidelijke aansteker immiteert: „Dit is de man en dit is zijn vlam." De felste uitspraken komen van A. Van Gogh-Vonhoff, de moe der van de vermoorde cineast. „De barbaar heeft ons beroofd van onze liefste. Laat geen mul- ticulti-werker of psycholoog ons vertellen dat we niet mogen haten." Van Gogh-Vonhoff steekt Kamerlid Ayaan Hirsi Ali een hax't onder de riem. „Lieve Ayaan, heb geen schuldgevoel, Theo werd al veel langer be- van onze buitenlandredactie FALLUJAH - Amerikaanse en Iraakse troepen hebben gister middag na twee dagen van bom bardementen en bloedige straat gevechten het hart van de op standige stad Fallujah bereikt. Maar van controle over de stad is nog geen sprake. De Amerikaanse eenheden wor den bestookt door rebellen met geweren en raketwerpers, maar zou dat de opmars nauwelijks hinderen. In de loop van de avond zouden de gevechten min der zijn geworden. Aan de kant van de rebellen zijn tientallen doden en gewonden gevallen, terwijl volgens een Amerikaanse generaal tot nog toe tien Amerikaanse en twee Iraakse soldaten zouden zijn ge dood. Ook is een nog onbekend aantal burgers getroffen. Een Reuters-verslaggever zag een ne genjarige jongen die geraakt was door bomscherven, nadat zijn huis was gebombardeerd. De jongen overleed enkele uren later en moest in de tuin worden begraven omdat zijn ouders de straat niet op durfden. Ook werd een ziekenhuis zwaar getroffen, waarbij artsen en pa tiënten zouden zijn gedood. De Amerikanen ontkennen dit ove rigens. Volgens een chirurg zijn er nauwelijks meer artsen in Fal lujah, zijn alle ziekenhuizen dicht en worden ook ambulan ces beschoten. Dat maakt het moeilijk een juist overzicht te krijgen van het aantal burger slachtoffers. Veel gewonde inwo ners kunnen niet worden gehol pen. De Iraakse regering be schuldigt artsen ervan het aan tal slachtoffers te overdrijven. Twijfel Ongeveer de helft van de 300.000 inwoners van Fallujah zijn de stad ontvlucht. Kenne lijk hebben ook de meeste rebel len dat gedaan, want Ameri kaanse militairen uitten gister avond twijfel aan berichten dat zich in de stad 3000 tot 5000 ver zetsstrijders zouden ophouden. De Amerikanen leiden dat af uit het feit dat zij er in slaagden zonder veel weerstand het cen trum van de stad te veroveren. De Amerikaanse en Iraakse een heden zouden veel krijgsgevan genen hebben gemaakt. Onder de gevangen genomen strijders zitten ook buitenlanders, zo bleek uit de aanhouding van en kele Egyptenaren en Syriërs. Volgens de Ii-aakse regering zijn de buitenlanders leden van de terreurgroep van de Jordaniër Abu Musab al Zarqawi. Zowel biixnen Irak als in de Ara bische wereld was gisteren forse kritiek te horen op het offensief in Fallujah. De officiële soennitische politie ke partij in Irak stapte formeel xxit de interimregering, hoewel de enige minister van deze par tij aanblijft als onafhankelijk be windsman. Een invloedrijke gx-oep soemxitische geestelijken x-iep op tot een boycot van de Tsjechov in Middelburg Een dag van triomf van vrij heid. Zo omschreef bonds kanselier Schroder 9 no vember. Gisteren herdacht Duitsland dat de Muur pre cies vijftien jaar geleden viel. De herdenking is zin vol, want veel Duitsers we ten niet meer waar de da tum 9 novem ber 1989 voor staat. Voor boeren die van hun percelen aangename vei'blijf- plaatsen voor vogels maken ligt geld van de overheid klaar. Op deze manier kan bescherming van vogels de boer neveninkomsten verschaffen. Dat zei minister Veex-- man (landbouw) tijdens een conferentie in Bei'gen op Zoom. Afgevaardigden van landen uit heel Europa spra ken daar onder meer over de effecten van de Vogelrichtlijn die de Europese Unie 25 jaar geleden invoex'de. Zaterdag ontplofte er tijdens de voetbalwedstrijd Andex'- lecht-La Louvière een bal. Maandag gebeurde dat weer in het duel Jong Ajax-Jong Heerenveen. Adidas, de fabrikant van beide ballen, onderzoekt sinds dB Q gisteren de curieuze voorvallen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12, 13, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Kunst: 21, 22, 23 en 25; Uit: 27, 28 en 29. van onze redactie buitenland PARIJS - De doodzieke en coma teuze Palestijnse leider Jasser Arafat zal niet sterven door euthanasie. Met deze woorden heeft de Pa lestijnse minister van Buiten landse Zaken, Nabil Shaath, gis teravond in Parijs gepoogd een einde te maken aan weer een dag vol geruchten over de toe stand van Arafat. De dag stond vooral in het teken van een be zoek van premier Qurei, secreta ris-generaal Abbas van de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie PLO, parlementsvoorzitter Raw- hi Fattuh en Shaath aan het zie kenhuis bij Parijs waar Arafat al sinds 29 oktober is. Uiteinde lijk mocht alleen Qurei aan het bed komen van Arafat, die vol gens zijn artsen in een dieper co ma is gex*aakt. Een vooraan staande Palestijnse woordvoer der maakte gisteravond in Ram- allah duidelijk dat Arafat in het hoofdkwartier van het Palestijn se leiderschap in deze stad zal worden begraven. ANP/AFP dreigd. Jij moet er mede voor zorgen dat hij niet verge ten wordt. Na een tijd komt er misschien een andere moedige filmer die met je in zee wil." De vader van Van Gogh voert ook het woox'd: „Als Theo van daag had kunnen zien wat zijn dood aan discussie heeft losge maakt, zou hij daar bijzonder van genieten. Natumiijk zou hij aanvallen op moskeeën en isla mitische scholen veroordeeld hebben. Die zijn het tegenover gestelde van vx'ije meningsui ting." GPD Advertentie UnflRDENEHH0Rf1EN.KEHNISNET.ml verkiezingen van januari, uit protest tegen het offensief. Com mentatoren van kranten in Saoe- di-Arabië en Katar stelden dat de Amerikaanse operatie slechts zal leiden tot meer verzet en meer aanslagen tegen de coalitie- troepen. Ook de ministers van Buitenlandse Zaken van Iran en Syrië keurden de operatie af. Bomaanslagen Terwijl in Fallujah de strijd woedde, voerden Iraakse opstan delingen bomaanslagen uit op een politxebux-eau in Baquba en Bagdad, waarbij tientallen agen ten zouden zijn gedood. Maar dat aantal kon niet officieel wor den bevestigd. In Ramadi, een ander bolwex'k van het soenni tisch verzet, zouden strijders het centrum onder controle heb ben na 24 uur van gevechten met de Amerikanen, die zich daarna naar stellingen buiten de stad terugtrokken. Bij een aanslag op een gebouw in Kir- kuk werden drie soldaten ge dood. In Samarra werd een loka le bestuurder vermoord. De Iraakse premier Allawi kondig de een nachtelijk uitgaansver bod af in Bagdad.GPD/RTR (Advertentie) WWJiiumtMmi - zpBBm Weet wat de llli; Zeeuwen beweegt Vijf weken voor 14,95 1 k Vooi automatische incasso stem ik toe in afschnivmg van mijn Ipostlbankrekemngnummei j j P2C bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Ir treft u nadere informatie aan 8"711688 555530 Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gralis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,95). per kwartaal met automa tische incasso 58,00). O per jaar met automatische incasso 222,50) Stuur deze bon naar. PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel met nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1