HVV'24 verzaakt op alle fronten i Het Volendam van het schaken Dure missers van Adri van Hanegem '23 Breskens in slecht duel een simpele prooi voor Goes Hulster ploeg na verlies tegen Patrijzen (0-1in zwaar weer Aardenburg verslaat ook lontenisse Zesde zege op rij voor Hoek 2 Terneuzen Al wint bij WSC Terneuzense Boys met lege handen HVV'24 blijft steken op 0-0 Terneuzen Cl verliest in Breda De Kunder na dit seizoen weg bij Zaamslag SHI maandag 8 november 2004 jjparRnnde Waal qqES- Voor Goes blijven de za ken ook na het binnenhalen van deperiodetitel voorspoedig ver jopen. In de topper tegen Bres- kens, die maar moeizaam op „ng kwam, wist de Bevelandse ploeg gisteren de koppositie te «houden. De Zeeuws-Vlamin gen werden met ruime cijfers op geschoven: 3-0. Voor Breskens-trainer Zegers was er weinig reden tot tevre denheid. „Het grote manco kwam weer boven", zei hij be rustend. „We geven veel te mak kelijk doelpunten weg." Daar zag het in het begin van de wedstrijd nog niet naar uit. Er tekende zich in een zeer laag tempo een wedstrijd af, die meer weg had van een potje schaakvoetbal. Twee elkaar af tastende ploegen die niet in staat waren om doelrijpe kan sen te creëeren, boeiden de toe schouwers in het eerste halfuur nauwelijks. Bij Breskens werd Esad Osma- novski geen ruimte gegund om een gevaarlijke aanval op te zet ten, maar ook bij de thuisploeg konden de spitsen niet in stel ling worden gebracht. Totdat Stefan Scholten na een halfuur met een harde schuiver doel trof: 1-0. Kansen Breskens kroop pas na die goal wat uit de schulp en wist Sven Wolkenhauer twee keer op de proef te stellen. Op de inzet van Angelo Cornelis en de poging van van Robbie van de Wijnckel had de Goes-goalie echter een zijn antwoord klaar. Na de hervatting drong Bres kens de thuisploeg even in de verdediging, maar het offensief was van korte duur. Na een mooie actie van Scholten zette Patrick Ketting zijn ploeg kop pend op een 2-0-voorsprong. Zes minuten later werd een door Breskens makkelijk wegge geven hoekschop door Mansour Gader panklaar op het hoofd van Michael Cabenda gelegd. De kopbal leek houdbaar, maar linksback Johnny den Besten kreeg de lachers op zijn hand door bij de eerste paal over de bal heen te maaien: 3-0. Goes - Breskens 3-0 (1-0). 29. Ste fan Scholten 1-0, 51. Patrick Ket ting 2-0, 57. Michael Cabenda 3-0. Scheidsrechter: T. Blaakenburg (Tilburg). Gele kaart: Johnny de Jaeger (Breskens). Aantal toe schouwers: 200. rtoAector Dooms [fljLST - HVV'24 heeft zichzelf psleren door de 1-0-nederlaag egen Patrijzen in een moeilijke tëitie gebracht. In de laatste tie wedstrijden behaalde de loeg van trainer Eddy van der Jooft slechts één punt. De nederlagen tegen Steen (2-2) E Breskens (7-5) werden nog s ongelukkig puntenverlies er- aren. tegen Patrijzen was geen okelexcuus denkbaar. IVV faalde voor eigen publiek i alle linies. De Zeeuws-Vla ggen grossierden in balver- ■6. speelden Patrijzen met de lütloze doelman Jimmy Kik- emn de kaart door te volhar- jgi met hoge ballen voor het foei en kregen welgeteld één doelnjpe kans. Die kans was das ook (bijna) niet te missen. Dat realiseerde Jordy Bakker neb maar al te goed. „Ik heb at beeld nog wel duizend keer me gehad. Die bal had er aroonin moeten zitten", keek eHW-aanvaller na afloop te ug op dat moment. Bakker deed bijna alles goed. k technisch begaafde speler controleerde de bal perfect met Ie borst, zodat hij op vijf meter w het Patrijzendoel voor zijn tóen. De hoek was voor het itkiezen, maar op een of ande- emanier werd Bakker gehypno tiseerd door doelman Kikkert. Ik dacht nog: hij komt uit zijn foei,maar hij bleef staan. En ik schoot de bal heel slecht in." De uitblinkende doelman keer de de inzet met het lichaam en kwam als winnaar tevoorschijn, zoals hij eigenlijk heel de wed strijd de Hulstenaren de baas bleef. Mario Mulder vierde in het treffen met HW zijn eigen feestje. De achttienjarige inval ler stond drie minuten in het veld toen hij een voorzet van de voortreffelijk spelende aanvoer der Arjan Verburg bij de tweede paal tegen het net schoot: 1-0. Daarmee werd Mulder match winnaar voor de Bevelandse ploeg. „Mario kan beter invallen dan starten in de basis", glimlachte Patrijzen-trainer Kees van der Sluijs. Mulder was het wel eens met zijn trainer. „Ik start na tuurlijk liever in de basis, maar als ik erin sta, dan wil ik me te veel bewijzen. Dat gaat me niet goed af. Het belangrijkste is dat we nu de drie punten hebben, want er wachten met Goes thuis en Vlissingen uit twee zware wedstrijden." Aan de basis van het succes bij Patrijzen stond ook de terug keer van de ruime dertigers Ca- miel en Hubert Rentmeester. Dat moest ook Van der Sluijs be kennen, hoewel de trainer graag de voorkeur aan de jeugd wil ge ven. Met de routiniers is er meer balans in het elftal gekomen. HW miste gisteren Kieran O'Shea (geschorst) en Kees Dui- temeijer (werk). Daarnaast was de met fitte Kana da Rosa Ber nardo geen schim van de speler die hij de laatste weken was. De middenvelder had hinder van een liesblessure en viel na rust uit. De thuisclub had aanvanke lijk wel meer balbezit, maar ging opbouwend slordig tewerk. Het hoogtepunt in de eerste helft was de kans van Bakker: het was illustratief voor het fa len van de Hulster ploeg. Na de rust was het spel al niet veel be ter. Bij de thuisclub kwamen Di- mitri Verlinde en de jeugdspe lers Jari Vyane en Evert van den Berg nog in de ploeg, maar ook zij konden de wedstrijd geen an dere wending geven. Er werd geen enkele kans gecreëerd. HVV'24-Patrijzen 0-1 (0-0). 78. Mario Mulder 0-1. Scheidsrechter: H. Verschaeve (Aardenburg). Gele kaart: Paulus Wagemakers (Patrij zen). Aantal toeschouwers: 200. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Norbert Baart (72. Evert van den Berg), Ayhan Atmaca, Davy Ker- stens, Hans Goethals; Percy Verlin den, Maarten Scheerders, Kan da Rosa Bernardo (65. Jari Vyane), Hans van Damme (65. Dimitri Ver- linde); Jeroen Claessens, Jordy Bakker. Patrijzen: Jimmy Kikkert; Sander Salet, Camiel Rentmeester, Wesley Rokven, Paulus Wagemakers Niels Mulder (18. Mounier Nabil), Anne Willeboordse, Arjan Ver burg, William Salet, Nigel Holmes, Hubert Rentmeester (75. Mario Mulder). LOOSTERZANDE - Aarden- üg is na een slechte start be- aan een goede serie. Tegen ibntenisse won de ploeg van tainer Robby de Muynck voor fovierde keer op rij (0-2). Door fot resultaat klom Aardenburg ear de tweede plaats op de ranglijst van de vierde klasse. fetn van Vooren was de astehwinnaar voor de bezoe- Ms De 20-jarige aanvaller san beide doelpunten voor zijn rekening. Van Vooren onder stopte daarmee volledig her teld te zijn van een liesblessure fehem vijf wedstrijden aan de kant hield. Achter de gebalde vuist na het laatste fluitsignaal schuilde dus tordan het vieren van de over- winning, „Vorig jaar heb ik een blessure diverse wed- ii strijden gemist en aan het begin 'an dit seizoen was ik weer niet 'I Deze twee treffers geven dus «lekker gevoel." fli Aardenburg kwam vroeg op een v voorsprong. Van Vooren reageer- ffna hen minuten alert toen e-speler Jelle Verhoe- controle over de bal had. Verhoeven moest vervol lans toezien hoe zijn tegenstan- Iw overtuigend de 0-1 binnen- 4 *noot, „Een cadeautje", gaf fan Vooren eerlijk toe. w bezoekers stonden daarna re- ig met de rug tegen de maar goed keeperswerk r !*n Arian Worst en slordigheid n w]Ide thuisclub voorkwamen de f; «jkmaker. p Ye tweede helft er een- spelbeeld. Hontenisse het meeste balbezit, maar *asniet creatief genoeg om een npemng te vinden. «et offensief van Hontenisse i niet helemaal tot zwijgen Verdediger Jeroen aas had de verdiende gelijkma- ffop zijn schoen, maar maaide ^dichtbij over de bal. *T?.enl)Urg loerde na de rust ge- dig op de counter. Na enkele plukte pogingen voltrok Mar- II van Vooren het vonnis, raontemsse-trainer paul de Kort as kort in zijn commentaar. r weePersoonlijke fouten, twee rPrijs", zei hij somber. 0nJissc-Aardcnburg 0-2 (0-1). J Win Van Vooren 0-1, 89. ha»\Van V°oren 0-2. Gele j'ju "m de Theye (Hontenisse), lA„rJ ,00Tetveghe. Arjan Quaak Scheidsrechter J. uit Hoeven. Aantal Terneuzen klopt weer aan de poort van de landelijke competitie miners: 100. +door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het is tegen de klok van half vier, de spanning is van de gezichten af te lezen. De schakers van het Axelse Lan dau verkopen de huid duur te gen de gedoodverfde titelkandi daat Terneuzen, maar dreigen in tijdnood te komen. Het wordt uiteindelijk een ruime zege (5,5-2,5) voor de thuisploeg. Vriend en vijand is het erover eens dat dat een tikje geflat teerd is. De overwinning wordt vooral toegeschreven aan een surplus aan ervaring in de Terneuzense gelederen. Landau staat er hal verwege verrassend goed voor en lijkt zowaar een ernstige be dreiging te kunnen vormen. In het eindspel geeft de routine aan Terneuzense kant de door slag. Zo sleept Albert-Jan Breu- kelman tegen Dennis van Vliet nog remise uit het vuur. Janco Dees en Kees Freeke, beiden in valler aan Terneuzense kant, winnen van respectievelijk Wim Sinke en Ronald de Pooter. Jaap Dekker komt in een schitte rende partij met winst tegen Eric Bolleman goed weg. Wim Sinke (Landau) weet dan al dat zijn ploeg genoegen moet nemen met een rol op het twee de plan. „Qua elo-rating heeft Terneuzen gemiddeld zo'n twee honderd punten meer. Dat is na tuurlijk veel. Wij hebben een paar goeie spelers, maar de in vallers van Terneuzen zijn ster ker dan de rest bij ons. Aan een gelijkspel hebben we niets", klinkt hij somber. „We hebben in de vorige ronde ook al van Goes verloren. Wij moeten dus iets forceren." De schakers van Terneuzen en Landau uit Axel troffen elkaar zaterdag in de jaarlijkse derby. foto Peter Nicolai Zowel Terneuzen als Landau is eind vorig seizoen uit de derde klasse van de landelijke competi tie gedegradeerd. Terneuzen slaat met de overwinning een eerste serieuze aanval op de kop positie af. Het team handhaaft zich met de volle winst uit drie wedstrijden op de eerste plaats in de hoogste Zeeuwse klasse en klopt in een pril stadium van de competitie alweer aan de poort van de landelijke schaakcompe titie. Dat gaat al jaren zo met Terneu zen, dat wel eens het Volendam van het schaken wordt ge noemd. „We zijn de laatste tien jaar een paar keer gedegradeerd en op één keer na het jaar daar op direct weer gepromoveerd", zegt teamleider Gosse Kammin- ga. „Dan handhaven we ons in het eerste jaar keurig, het twee de jaar op het nippertje en het derde jaar zijn we het haasje." Stapje hoger Dat heeft volgens Kamminga al les te maken met jeugdspelers, die de regio vanwege studie ver laten. „Daar komt natuurlijk bij dat de meesten ook een stapje hoger willen spelen. Wij zijn een leuke club, maar geen goede club. Als Huysegems bij AZ in een Europese wedstrijd twee doelpunten maakt, is hij volgens mij niet meer te houden voor AZ. Zo gaat dat bij ons ook." De jonge Jan Breukelman, die in Utrecht studeert, haalt voor Terneuzen aan het tweede bord het volle punt. De iets oudere Matthieu Freeke, misschien nog wel sterker dan Breukelman, stuit aan het derde bord op taaie tegenstand van Patrick Moens. Maar Peter Kalisvaart scoort voor Landau tegen aan het eerste bord. Hij verslaat de Belg Chris Ghijsels en doet de Axelse hoop weer enigszins le- „Vind je ons publiek niet rus tig?", vraagt Kamminga op fluis tertoon. „Geen hooligans, geen spreekkoren." Er schijnt, zo wordt van Axelse kant gepa reerd, in de denksport toch een gewaagde meezinger te circule ren. „Damclub Hooligans, van de Heideroosjes", wordt opge merkt. Gosse Kamminga, gieche lend: „Maar in dammen is slaan ook verplicht." Patrick Moens, achter het schaakbord een vech ter eerste klas, houdt Matthieu Freeke op remise. Theo de Put ter doet het aan het vijfde bord ook goed en deelt het punt met Wilfried Vleeskens. Vleeskens (49) is uit tactische overwegin gen opgeofferd aan De Putter, die als een moeilijke tegenstan der bekend staat. ..Het is altijd een verrassing wat hij uit de hoed tovert", zegt Vleeskens. „Soms erg goed, soms erg slecht. Maar altijd heel onvoorspelbaar. Ik heb gezegd: laat mij maar tegen hem spe len." Even na vieren kantelen de meeste partijen toch in Terneu- zens voordeel. Als de balans wordt opgemaakt, is de schade met een tweede opeenvolgende nederlaag aan Axelse kant groot. Wim Sinke realiseert zich dat het best. „Wij moeten nu op eens weer naar onder kijken." Gosse Kamminga haalt opge lucht adem. „Wie zou ons nu nog van de titel af moeten hou den?" Dennis van Vliet waar schuwt voor Terneuzense hoog moed. De Axelse reserves ko men in dezelfde klasse uit en zijn in de eerste ronde overtui gend teruggewezen door de ei gen hoofdmacht. Maar Landau 2 kan tegen Terneuzen nog wel eens voor vuurwerk zorgen. ZWIJNDRECHT - De reserves van hoofdklasser Hoek we ten zo langzamerhand niet meer wat verliezen is. In de uit wedstrijd tegen WGZ werd het zaterdag 1-3, de zesde overwinning in zes wedstrijden. „Het zit op dit moment goed in elkaar", zei trainer Arie Dekker na afloop. „Voor de rust hadden we nog wel enige moeite met de verdedi gende speelwijze van WGZ, maar in de tweede helft kon den we het verschil maken." WGZ opende kort voor de rust de score. Acht minuten na de hervatting echter bracht Peter Hamelink de ploegen op gelijke hoogte. Daarna beslisten Patrick de Guchteneire en Thijs Bin- nerts het duel in het voordeel van de bezoekers: 1-3. WAALWIJK - De A-junioren van Terneuzen bleven ook zaterdag weer aan de goede kant van de score. Tegen WSC Al, de nummer negen van de ranglijst, werd het 2-3. Daarmee boekte Terneuzen de derde overwinning op rij. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Binnen 25 mi nuten stond Terneuzen na de hervatting op 0-3. Engin Cogürcü zorgde voor 0-1, Geert-Jan Reijn voor 0-2 en Si- nan Coban voor 0-3. In de slotfase van de wedstrijd kon WSC nog wel terugkomen tot 2-3, maar in gevaar kwam de zege van Terneuzen geen moment. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzense Boys ble ven voor de derde zaterdag met lege handen. Op eigen veld moest de ploeg van trainer Bennie Boerman tegen Unitas'30 met een nederlaag genoegen nemen: 0-1. Ver diend was dat niet, omdat Terneuzense Boys niet alleen het beste van het spel had, maar ook de meeste kansen kreeg. De enige goal van de wedstrijd viel al na twintig minuten spelen. KLOETINGE - Voor de A-junioren van HW'24 verliep het duel met het onderaanstaande Kloetinge Al niet bijs ter succesvol. In Kloetinge kwam de ploeg van trainer Honny Claessens niet verder dan een bloedeloos 0-0-ge- lijkspel. De B-junioren van HW'24 gingen op eigen veld kansloos onderuit tegen BW/Caterpillar BI: 0-6. Zoals wel vaker dit seizoen was de Hulster ploeg aanvankelijk niet veel minder dan de tegenstander. Twee verdedigings- fouten werden in de eerste helft echter resoluut afge straft. En toen Sebastiaan Everaert daarna ook nog eens een strafschop onbenut liet, leek HW voor een schier on mogelijke opgave te staan. Dat bleek ook wel na de her vatting, toen BW vlot wegliep naar 0-6. BREDA - De C-junioren van Terneuzen konden geen ver volg geven aan hun zege van vorige week op de hekken sluiter. In de uitwedstrijd tegen JEKA Cl werd het een 1-3-nederlaag. Dat was niet helemaal terecht, vond trai ner Eric-Jan Naudts na afloop. Terneuzen had over het al gemeen het beste van het spel, maar het was JEKA dat het meest doeltreffend bleek. De ruststand was 1-1. Na dat JEKA de score had geopend, tekende Cihan Keten voor de enige tegengoal. door Peter Snelders TERNEUZEN - Sluiskil blijft riant aan kop in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Toch was de winst op Philippine, dat onderaan de ranglijst staat, niet indrukwekkend: 1-0. De belangrijkste belager is nu Vogelwaarde, dat met 3-2 won van IJzendijke. Adri van Hane gem liet in deze wedstrijd twee strafschoppen onbenut. LJzendijke-Vogelwaarde 2-3: De thuisploeg nam na tien minuten de leiding door Adri van Hane gem. Vogelwaarde boog de ach terstand nog voor de pauze om in 1-2 door doelpunten van Art- jan Lambert en Dirk van Dam me. Daarna zag Van Hanegem zijn eerste strafschop gestopt door doelman Danny Snel. Het zelfvertrouwen van de schutter leed er niet onder, want kort na de rust liet hij 2-2 noteren. Uit een strafschop kwam Vogel waarde in de 71e minuut op 2-3 door Bjom Vermeerssen. Van Hanegem mocht het in de slotmi nuut nog eens proberen vanaf elf meter. Hij zag zijn inzet via de onderkant van de lat terug in het veld springen. Het was drie jaar geleden dat hij een straf schop had gemist. Sluiskil-Philippine 1-0: In de eerste helft kon Philippine het aardig bijbenen. Beide teams kregen kansen, maar wisten er geen raad mee. Na rust was Sluiskil sterker. De in de twee de helft ingevallen Pascal Weda- ge drukte dat in de 52e minuut uit in 1-0. Daarna liet Sluiskil nog kansen liggen. Zo stond de Philippine-doelman op fraaie wijze de 2-0 in de weg en even later haalde een speler van Phi lippine de bal van de lijn. Schoodnijke-Corn Boys 2-1: Een hardwerkend Schoondijke won zeker niet onverdiend. In de 38e minuut bracht de veel scorende Giel-Jan de Neve de thuisploeg op voorsprong. Op slag van rust kwam Corn Boys op gelijke hoogte door Sven Ver- meersch. Direct na rust zorgde opnieuw Giel-Jan de Neve voor 2-1, uit een voorzet van Barry Haerens. Naarmate de slotfase naderde werd de druk van Com Boys groter. De verdediging van Schoondijke raakte niet in pa niek en gaf vrijwel geen kans weg. Sluis-SDO'63 1-0: Na de pauze (0-0) was Sluis sterker, maar het had de pech dat Antonio Bal- zani tot twee keer toe het hout werk trof. De winnende treffer viel toch. Tien minuten voor tijd scoorde Alain Baetslé. Groede-Graauw 0-3: Een wat ge flatteerde uitslag. Groede was voetballend niet eens minder dan Graauw. De bezoekers wa ren wel gevaarlijker en spron gen efficiënter met de kansen om. Na een halfuur scoorde Ti- tiano Staes uit een strafschop. Dezelfde speler liet halverwege de tweede helft ook de 0-2 aante kenen. Vijf minuten voor het ein de legde Marcel Vael de eindcij fers vast. Hoofdplaat-Biervliet 1-0: Van een echte derby was geen spra ke. Daar was het duel te tam voor. Hoofdplaat beheerste het middenveld en kreeg ook de bes te kansen. Biervliet kon daar welgeteld één kans tegenover stellen van Idris Yavuz. Erik de Rechter werd in de dertiende mi nuut matchwinnaar. Daarna trof hij ook nog eens de paal. ZAAMSLAG - Mare de Kunder verlaat aan het eind van het voetbalseizoen zaterdag-tweede klasser Zaamslag. De Terneu zense oefenmeester vindt het na vijf jaar welletjes. „Het is goed geweest", vindt De Kunder. „Ik heb geweldige ja ren beleefd met Zaamslag. Wë zijn twee keer kampioen gewor den, hebben de nacompetitie ge wonnen en werden eerste bij het soccertoernooi. Maar op een ge geven moment is het tijd voor iets nieuws. Dit is voor beide partijen gewoon goed." De Kunder had nog een verbin tenis van een jaar na dit seizoen. „Ik had een open contract", al dus de trainer. „Als de club mij zou willen ontslaan, zou dat zo kunnen. Dat kost de club niks. Aan de andere kant kan ik ook zo opstappen." De Kunder, die afgelopen zater dag de spelersgroep van Zaam slag inlichtte, weet nog niet wat hij volgend seizoen gaat doen. „Ik sta open voor alles", zegt de Terneuzenaar. „Ik ben een voet- baldier. Ik sta nog heel graag op het veld." foto Camile Schelstraete HW-speler Hans van Damme (rechts) snijdt op de linkervleugel door de verdediging van Patrijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45