Korfbaluitslag hockeyers Rapide Mustangs onder de voet gelopen PZC Richard Slabbekoorn gedijt bij afgenomen druk Babahmetovic neemt revanche op zichzelf Bokser Hersisia raakt Dychkov bikkelhard 25 Hulster ploeg veel te sterk voor Teteringen; tweede zege op rij vrouwen Goes Achterstand van Goverse groeit Judoka Van der Grift wint goud Taekwondoka's goed op open EK Krappen snel onderuit bij ranking Mauresmo sterkste in Philadelphia maandag 8 november 2004 epn; ir Peter Snelders Rjulst - Het mannenteam van I Rapide won met een korfbaluit- Islag (10-5) de ontmoeting met Teteringen in de vierde klasse an de hockeycompctitie. Een Jasse hoger haalde Vlissingen oeil (5-0) bij Tempo'34. De juwen van Vlissingen deden Pt in de derde klasse beter te gen Peilkaan met een 3-2-zege. De Goes-vrouwen wonnen voor de tweede keer op rij. Nu werd •Tempo'34 met 4-3 verslagen. pelikaan-Vlissingen 2-3: In de derde klasse D kregen de vrou wen van Vlissingen loon naar verken. Via veel inzet dwong de ploeg de winst af. Al na vier mi jten nam Vlissingen de leiding na een tip-in van Iris Koole. Ruim vijf minuten later scoorde de thuisploeg uit een strafcor- ner de 1-1. Op slag van rust bracht Iris Koole na een fraaie jolo de stand op 1-2. Een foutje 5 n de verdediging leverde na ne gen minuten spelen in de twee de helft de 2-2 op. Vlissingen )leef vechten voor een goed re- i wltaat en dat werd acht minu- ten voor tijd beloond. Op aange- yen van Ilse Dronkers scoorde r feta Kroon 2-3. (Rapide-Berlicum 1-6: Binnen een kwartier was Rapide al vrij wel kansloos. Toen had het hoog- [eklasseerde Berlicum al een O-voorsprong. Nog voor rust coorde de thuisploeg tegen via tip-in van Leonie de Bruij- ie. Rapide bood na dat eerste nnpzalige kwartier goed tegen- land en kreeg zelfs acht straf- irners. Maar op basis van effec- viteït werd de Hulster ploeg af- etroefd. Berlicum, dat niet zo veel meer kansen kreeg, de doelwisseling uit: 1-6. oes-Tempo'34 4-3: Een attrac- ef duel in de vierde klasse A. Iet veel strijd, met name in de helft. Door Freya Du- ekort nam Goes vrij snel de lei- J, maar nog voor de pauze oog Tempo'34 de achterstand m m een 1-2-voorsprong. Na ust was het een boeiend heen I m weer golvend duel. Uit een Irafbal liet Wies Adrianow 2-2 Drie judofamilies .vallen in prijzen REDA - Judoka's van Capital r iports, Judo Ryu van Schaik en r. iportschool Geelhoed vielen za terdag in de prijzen bij het Haag se Beeradentoernooi in Breda. )rie complete Zeeuwse judofa- ies bereikten het podium. De j/ iroers Loumann (Kloetinge) Mi ronnen samen tweemaal goud en eén keer brons. Broers en zus ierloos (Oudelande) pakten ge- amenlijk een gouden, een zilve rden en een bronzen plak. De K' iroers Baumann (Heinkens- and) wonnen goud en brons, tnvas driemaal goud in de ge- joortejaren 1997-98: Wendy ierloos (Sportschool Geelhoed) c it Oudelande in de klasse tot K kilo. Bent Speksnijder in de lasse tot 24 kilo en Daan Louw- v t®n uit Kloetinge in de klasse tot 34 kilo (beiden Capital ■H iports). In de finale won Lou- foan van clubgenoot Mauk Moer- aan uit Goes. "ode geboortejaren 1994-93 wer den de meeste prijzen gewon- 'en- Kampioen werden: Jimmy aumann uit Heinkenszand in klasse tot 38 kilo, Machiel j an Dijk uit 's-Heer Hendriks- "aderen in de klasse tot 42 kilo en Tim Louwman uit Kloetinge nde klasse tot 50 kilo (allen Ca- "tal Sports), die clubgenoot Pa ne* Braam uit Sint-Hendriks- li aderen in de finale klopte.In kcategorie tot 15 jaar won Rob- j 'in van de Bor (Judo Ryu van Khaik) in de klasse tot 46 kilo. Nederlandse iambond heeft weer voorzitter JERDEN - De bondsraad van 6 .pe^er'an^se dambond »B) heeft Haitze Meurs tot Otter gekozen. De 52-jarige jtoner van Culemborg volgt 'n juni afgetreden Ebbo de png op. P® Meurs rondde in 1977 p studie Levensmiddelentech- ree aan de Landbouw Hoge- m m Wageningen af. Daar- Was Culemborger tien werkzaam bij twee ministe- en stapte hij vervolgens ijfsleven particuliere be~ 1988 Beeft de nieuwe voor- en /3n Jambond zijn ei- padviesbureau Ha.tze Meurs Lu n bondsraad. In de asf werd een zijn naam MS am vorig jaar lands- «popioen. ANP noteren. Daarna zorgde Noortje Maas voor 3-2. De bezoeksters kwamen opnieuw gelijk, maar via Eline Deusing nam Goes weer de leiding. In de slotfase drong Tempo'34 aan, maar Goes stond de gelijkmaker niet toe. Mannen Tempo'34-Vlissingen 5-0: Vlis singen werd op alle onderdelen van het hockeyspel afgetroefd. Op felheid, techniek en ook op conditie kwam de derdeklasser duidelijk tekort. Kortom, de be zoekers kwamen er niet aan te pas. Vlissingen kreeg welgeteld één kans via Jochum de Kort. Bij rust was de wedstrijd al be slist: 3-0 voor Tempo'34. Rapide-Teteringen 10-5: Rapide had een moeizame start van de wedstrijd in de vierde klasse en stond na tien minuten al met 2-0 achter. Daarna herpakte de thuisploeg zich en boog de ach terstand om in een voorsprong van 3-2 door doelpunten van Ferry Koen, Jochem Beaart en de debuterende jeugdspeler Joep Smits. Uit een doelworsteling werd het kort daarna 3-3, maar Koen Tot- té (die samen met Jochem Be- aart tot de uitblinkers van Rapi de behoorde) liet op slag van rust 4-3 aantekenen. Na de pau ze liep Rapide uit naar 8-3 door drie treffers van Koen Totté en één van Jochem Beaart. Even liet Rapide de teugels vieren, waardoor Teteringen terug kon komen tot 8-5. Koen Totté en Hans Ringoot bepaalden de eind stand op 10-5. HOCO-Olympia 7-1: HOCO, dat vorig jaar nog in de derde klasse speelde en nu riant het klasse ment aanvoert, was een maat te groot voor Olympia. Voor rust liep die snel en soepel combine rende ploeg uit naar een beslis sende voorsprong van 5-0. Na rust toonde Olympia veel meer vechtlust en kon het de te genstander een stuk beter bijbe nen. Toch werd het nog 7-0 voor dat Gijs Schueler uit een straf- corner 7-1 scoorde. Goes-DES 1-13: Goes proefde het zoet van het eerste competi- tiedoelpunt en mocht acht minu ten een voorsprong van 1-0 koes teren. Dat doelpunt werd ge scoord door Seb Castelein op aangeven van Yri Reijnierse. Daarna stelde DES orde op za ken en liep voor de pauze reeds uit naar 1-8. Om tenslotte op 1-13 te finishen. Drie aanvallers van Middelburg Mustangs stomen op richting de doellijn van Alphen Eagles. Enkele tegenstanders wachten op het juiste moment om hen van achteren te tackelen. foto Lex de Meester Middelburgse american footballers lijden 38-0-nederlaag tegen Alphen Eagles door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Kijk, bij american football gaat het erom in de offense de juiste plays te spelen. De quarterback roept zijn tien medespelers bijeen in de huddle, vertelt hoe de defense van de te genstander bespeeld moet worden, ont vangt na de spelhervatting de bal van de center en probeert dan met een goe de pass één van de receivers te berei ken. En dan maar hopen dat het geen in terception of een fumble wordt. Liever een completion, first down of touch down. American football is - zo zeggen de ken ners - een simpel spel. Het gaat erom terreinwinst (yards) te boeken en uitein delijk de bal, die veel weg heeft van een rugbybal, over de doellijn van de tegen stander te drukken. Maar dat het in de praktijk zo simpel niet is. bleek gisteren bij de wedstrijd Middelburg Mus tangs-Alphen Eagles (0-38). Tijdens het duel in de derde divisie, het laagste ni veau in Nederland, hadden de spelers van de thuisploeg alle moeite om mee te komen. En ook de toeschouwers op sportpark De Voorborch in Middelburg snapten met de regelmaat van de klok niets van wat er voor hun ogen gebeur de of van wat er her en der werd geroe pen. De spelers van Middelburg Mustangs bleken nog nauwelijks op elkaar inge speeld. Coach Ton Ruijsenaars, die zelf ook het veld in gaat als er verdedigd moet worden, beschikte gisteren tijdens de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen over achttien man, Twaalf daarvan speelden pas hun derde wedstrijd. „We hebben zoveel rookies, dat het nog geen echt team heeft kunnen worden", vertel de Martijn Müller, de quarterback en dus de aanvoerder van de aanvalslijn. „We hebben dit seizoen alledrie de wed strijden verloren. Van Lelystad Com manders met 49-8, tegen Flevo Phan toms werd het 12-0 en nu dan 38-0 te gen Alphen Eagles. Maar die uitslagen maken me niet zo uit. Het gaat erom dat we blijven groeien in ons spel." Met name de runningbacks en de recei vers moeten nog in hun rol komen. Tij dens de aanvalsacties van Mustangs die nen de runningbacks hun quarterback af te schermen voor de aanstormende verdedigers van de tegenpartij. Die pro beren namelijk te verhinderen dat hij de bal naar de receivers gooit. Maar in de verdedigingslinie van Mustangs zit ten nog te veel gaten. Gisteren werd Martijn Müller een paar keer flink tegen de grond gesmakt om dat hij niet de tijd kreeg een pass te ver zenden. En als hij een keer de bal prach tig door de lucht liet draaien, kwamen de receivers te laat om hem te vangen en ermee door te lopen. Eén keer raakte Müller flink gefrustreerd. „Beter kan ik hem echt niet geven", zei hij tegen een medespeler. „Een mooiere pass krijg je niet snel meer." Müller was niet de enige die zich erger de aan zijn teamgenoten. Ook Marco Jongerius, één van de meer ervaren krachten, deed dat. In het vierde kwart liep hij zomaar het veld af en gooide zijn helm op de grond. „Ik stop ermee, het is genoeg geweest", zei hij. Maar na een goed gesprek met Ton Ruijsenaars en een afkoelingsperiode van een paar minuten, ging hij toch het veld weer in. „Ik kan het me van de ervarener jon gens heel goed voorstellen dat ze zich soms ergeren aan hun medespelers en eens flink boos worden", zei Ruijse naars na afloop. „Daarom is het goed als de nieuwelingen snel weten wat ze precies moeten doen en dat het een ge heel wordt." Op het moment dat Jongerius het even American football is ook bij Alphen Eag les een sport voor mensen van allerlei soorten en maten. foto Lex de Meester had gehad, stonden beide ploegen al ruim twee uur op het veld en was de stand 38-0. Alphen Eagles, een team met een meer geoliede aanvalsmachine en een hechtere verdedingslijn, kwam al in de eerste helft (twee kwarten van elk twaalf minuten zuivere speeltijd) op een 18-0-voorsprong. Bij de eerste twee touchdowns (goed voor zes punten) viel de ploeg uit Alphen aan den Rijn aan over de vleugels, bij de derde ging een Zuid-Hollander dwars door het mid den. In de tweede helft maakte Alphen Eagles nog drie touchdowns en een tweepuntsconversie. Mustangs werd let terlijk en figuurlijk onder de voet gelo pen. Dat twee van de touchdowns op naam kwamen van Andres Vlaming, was extra pijnlijk voor de thuisploeg. Vla ming, afkomstig uit Middelburg, speel de voorheen bij Mustangs. Omdat hij zich daar niet verder kon ontwikkelen, vertrok hij naar Arnhem Falcons en la ter Alphen Eagles. Daar is hij nu één van de opvallendste spelers. Hij is klein, snel en wendbaar en dus een ide aal aanspeelpunt voor een quarterback. Ook de defensive line van Mustangs had geen vat op hem. Dat de Middelburgers dit jaar geen pot ten gaan breken in de derde divisie, is duidelijk. Na de winterstop, pas in 2005 zijn er weer officiële duels, moet Mus tangs nog drie keer spelen. Of er nog ge wonnen wordt, maakt ook niet uit. Ploe gen in de derde divisie kunnen toch niet degraderen. Ton Ruijsenaars: „Ik zie nog steeds een opgaande lijn in ons spel- niveau. Als die maar doorgetrokken wordt." door Wim de Vos KORTGENE - Voor Richard Slabbekoorn gaat er volgend sei zoen een nieuw wielerleven van start. De coureur uit Kapelle, die zaterdag in Kortgene de der de wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup won, heeft er zich bij neergelegd dat het hoogste ni veau voor hem onbereikbaar is. Na zijn juniorentijd werd de 23-jarige Slabbekoorn ingelijfd door de ploeg Van Vliet, maar komend seizoen doet hij een stap terug. Dan komt hij uit voor het Brabantse Willebrord Wil Vooruit en mag hij zich op een ander niveau bewijzen. Natuurlijk zat het Richard Slab bekoorn in zijn wielerloopbaan niet mee. Pech (met name ziek te) zorgde er enkele malen voor dat hij gedurende langere tijd niet aan wedstrijden kon deelne men. Uiteraard was dat van be lang voor zijn loopbaan tot nu toe, waarin Olympia's Ronde door Nederland van enkele ja ren terug een hoogtepunt was. Hij droeg toen enkele dagen de oranje leiderstrui, maar daarna sloeg het noodlot toe. Halverwege dit seizoen leek Slabbekoorn op weg naar zijn oude vorm, maar echte resulta ten bleven uit. Nu, na zijn over stap naar een andere club, lijkt de druk om te presteren minder groot. De overwintering met de wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup doet hem zichtbaar goed. In de eerste twee wedstrij den ('s-Heer Arendskerke en Heinkenszand) gaf hij al goed partij, met de tweede plaats van vorige week in Heinkenszand als gevolg. De zege in Kortgene was dan ook een logisch gevolg van het steeds beter presteren van de Kapellenaar. Opmerkelijk was weer het pres teren van Jaco Wagenaar. Bru taal besloot de pas 16-jarige Yer- sekenaar dit jaar al uit te komen bij de senioren. „Bij de jeugd heb ik niets meer te leren, vorig jaar won ik daar bijna alle wed strijden. Ik had er geen zin meer in zonder tegenstand aan de competitie mee te gaan doen. Vandaar dat ik bij de senioren meedoe", zei Wagenaar bij de start van de competitie. Boven dien startte Wagenaar met een opmerkelijk doel. „Ik wil een wedstrijd winnen", zei hij la chend, maar bloedserieus. Zoals Wagenaar nu presteert, lijkt het slechts een kwestie van tijd voor hij inderdaad op de hoogste trede van het podium van een seniorenwedstrijd komt te staan. Zaterdag in Kortgene maakte hij opnieuw indruk door het zijn ervaren tegenstanders ontstellend moeilijk te maken. Achter de rug van Richard Slab bekoorn finishte hij als tweede en dat betekent dat Jaco Wagen aar in alle wedstrijden op het erepodium stond. Daarmee lijkt de Yersekenaar hard op weg hoog te gaan scoren in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. DEN HAAG - Patrick Goverse, de reserve voor de vijfdui zend meter op het NK afstanden in Assen, deed zaterdag niet mee aan de derde wedstrijd om de Peter van Vliet Ma rathoncup. De schaatser uit Kapelle, winnaar van de eer ste race, zag zijn achterstand in het klassement daardoor oplopen. Paul Robijn uit Maasland werd zaterdag tweede achter Gerard Nijgh uit Rijnsburg en gaat daardoor aan de leiding in het klassement. Patrick Goverse staat daarin na drie wedstrijden op tiende plaats. Fop Fonteyne uit Haamstede schaatste zaterdag wel mee en werd negende bij de veteranen. BEEK EN DONK - De zeventienjarige Ramon van de Grift uit Vlissingen heeft een succesvol weekeinde achter de rug. Nadat hij zich zaterdag met het mixteam van Sportschool Essink, waarvoor hij debuteerde, plaatste voor de finalerondes in januari 2005, won hij gisteren voor zijn club Judo Ryu van Schaik goud in Beek en Donk. In de klasse tot 60 kilogram won hij bij de mannen tot twintig jaar al zijn partijen met ïppon. Met het Eindhovense Essink werd Van der Grift derde in de hoofdklasse. De nummers één tot en met drie hadden evenveel punten, waardoor de individuele winstpartijen en later zelfs de individuele winstpunten de doorslag moesten geven. Fircare Bijsterbosch (Heerde) won voor Kenamju (Haarlem). Theo Meijer Sport (Leusden) plaats te zich als vierde team voor de finaledag in Echt. EINDHOVEN - Vier leden van Taekwondo Middelburg zijn in de prijzen gevallen op het open Europees kam pioenschap taekwondo in Eindhoven. Op het evenement, met 800 deelnemers uit 15 landen, veroverde Sharona The- nu de eerste plaats op het onderdeel tools in de A-klasse jeugd tot 35 kilo. Bij het sparren werd ze derde. Mano Don werd in een loodzware poule tweede bij de jeugd mannen tot 55 kilo. Raven Struyk eindigde in de zelfde gewichtsklasse bij de senioren als tweede. Een der de plaats op het onderdeel tools was weggelegd voor Zen- na van der Mei in de junioren A-klasse. LEEK - Karin Krappen is gisteren bij het tweede nationa le rankingtoemooi van het jaar, in het Groningse Leek, al snel onderuit gegaan. De Vlissingse dartster kon na de tweede ronde alweer naar huis. Daardoor heeft Karin Krappen nog heel wat goed te ma ken als ze aan het eind van het seizoen tenminste wil mee tellen in het eindklassement van het nationale rankingcir- cuit. Vorige week scoorde de Vlissingse ook al geen pun ten omdat ze het toernooi in Heerenveen verliet nog voor ze een pijl had gegooid. PHILADELPHIA - Amélie Mauresmo heeft gisteren het tennistoernooi in Philadelphia gewonnen. De Francaise behield haar titel van 2003. De nummer één van de plaat singslijst won in de finale van de Russin Vera Zvonareva met de cijfers 3-6, 6-2 en 6-2. ANP door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Met een voortreffelijke dressuurproef zorgde Esmeralda Babahmeto vic gisteren voor een schitterend slot van het hippisch weekeinde van de Oranjeruiters. De amazo ne uit Biervliet stuurde in mane ge De Eendracht in Vrouwenpol der Isaros in de klasse M2 naar de aansprekende score van 173 punten en het oranje erelint. Babahmetovic vormt een aan sprekende combinatie met de donkerbruine ruin. Vooral de drafreprise met fraaie verrui mingen sprak bijzonder aan. „Ik was bijzonder blij met mijn proef. Ik rij nog niet lang in de ze klasse en heb al zeven winst punten. Maar in Heikant ging vorige week alles verkeerd, dus was het nu best spannend. Isa ros liep hartstikke goed. Deze score is een mooie revanche." De 173 punten waren voor Ba bahmetovic niet genoeg om al leen de hoogste dagscore op te ei sen. Die eer deelde ze met Mieke Evertse, die met Isara de klasse Ml won. De Heinkenszandse combinatie was met Arianne Francke, die met Silvano met 168 punten tweede werd in deze rubriek een klasse apart. Evertse is met de Farrington- dochter aan een goede reeks be zig. Ook jurylid Jan Meijer toon de zich gecharmeerd van de com binatie. „Het is indrukwekkend wat Isara laat zien." „Van nature heeft Isara veel ba lans", zegt Evertse. „Ze heeft drie goede hangen en leert snel. Maar ze is pas vier jaar, dus wordt het tijd gas terug te ne men. Ik moet uitkijken dat ik haar niet ga overvragen." Bij het springen was Wilma Stouten met drie paarden in de barrage van de klasse L weel een klasse apart. In de barrage stuurde de amazone uit Seroos- kerke Stoutens Katinka in 40.39 foutloos naar de finish. In exact dezelfde tijd stuurde ze Stou tens High Society door het par koers, maar haalde een paal naar de grond en werd vierde. Aniek van der Linde eindigde met Gladstone als tweede. Met haar nieuwste troef, Stoutens Lemay, pakte Wilma Stouten de derde plaats. van onze sportredactie AMSTERDAM - Direct nadat scheidsrechter Jan Ooijen zater dag in het Velodrome de Wit- Rus Sergei Dychkov had uitge teld, stormde Olaf Schroder van uit de hoek van winnaar Richel Hersisia woedend op hem af. „Waarom heb je het zo ver laten komen?", voegde de Duitse ma nager van zwaargewicht Richel Hersisia de dienstdoende arbi ter toe. „Had Richel die jongen dan eerst dood moeten slaan voordat jij het nodig vond de wedstrijd eindelijk eens een keer te stoppen?" Een halfuur later was Schroder weer kalm. „Ik vind eigenlijk dat de trainer van Dychkov de meeste blaam treft. Hij ziet zijn jongen afgeslacht worden en doet niets. Dat is een schande." Of Hersisia het vak van profbok ser wil uitoefenen zoals Dych kov doet? De Hagenaar lachend: „Ik niet. Dan zou ik namelijk bij de onderlaag horen en dat wil ik niet. Voor het zover komt, ben ik echt al een tijdje gestopt." Hersisia (30) wist wat voor vlees hij in de kuip had met zijn twee jaar jongere opponent. „Ik wist dat het een taaie gozer is. Bij de weging vond ik hem er goed uit zien, scherp. Ik dacht: misschien is hij wel in vorm, ik zie wel wat-ie me komt aanbieden." Dat was eerst en vooral zijn hoofd, qua boksen had Dychkov niet bijster veel te bieden. Hersi sia, bezig aan een comeback na zijn eerste en enige nederlaag (tegen Audley Harrison in maart) en drie elleboogopera ties. raakte de Rus waar hij 'm raken wilde en, soms, bikkel hard. „Ik vind ook dat ze eerder hadden moeten stoppen, hij stond een paar keer flink te tol len. Maar dat is niet aan mij. Ik doe wat ik moet doen, proberen hem eruit te halen, en dat is me uiteindelijk gelukt." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25