•ZC Vrees voor meer ichthinder Sloe u MORG EN OPEN: A.s. zondag geopend GRANDO Actie voor extra busvervoer van Zierikzee naar Goes Serie inbraken in kerken op Bevelanden FEEST 50 VESTIGINGEN: NU GRATIS MO Kinderopvang ingewikkeld? dorpsraad houdt vinger aan de pols Mm m* f .•IVV- Dijk blijft onveilig zonder 30-km borden A L E X A N D RIU M E31 Politie bekeurt 59 hardrijders Werkstraf voor oplichting Auto's beschadigd bij McDonald's Bouw Biggekerke mag van rechter Keukens ïm Holiday on Ice Collecte jijactie: 0113-315649 Edactie@pzc.nl gibus 31,4460 AA Goes Uftentie-exploitatie: Lj.en Midden-Zeeland: 0113-315520; L^-Vlaanderen: 0114-372770; Èonaal: 020-4562500. 6 november 2004 Welnee, met bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje. De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang. Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn. Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas. De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u niet zelf te gaan zitten rekenen Op onze website kunt u het gelijk zien. www. kinderopvangzeelandnl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 editie Bevelanden-Tholen irHarmen van der Werf JUWDORP - De lichthinder d het Sloegebied neemt toe, paleert de dorpsraad Nieuw- omdat bedrijfsterreinen tt'ds vaker volledig worden dicht. dorpsraad maakt zich daar ik over, staat in een notitie vooral gewijd is aan ver- sslawaai. omdat 'de bedrijfs- lichting tot ver in de omtrek ren is'.. ij hebben dit punt opgeno- c". licht secretaris P. Michiel- toe, „niet omdat de overlast groot is, maar omdat wij er alert op zijn. Als wij dan i keer in het geweer komen, rft dat niemand te verras- l' jen een uitbreiding van Flus- l Marine Terminal (FMT) in sngen-Oost, dat naast het mniumbedrijf Pechiney is estigd, heeft de dorpsraad ngens al eens 'lichthinder' bezwaar opgevoerd. Uit de werp-vergunning van de pro- Ecie bleek, volgens de dorps- d, onvoldoende welke maat- «elen het bedrijf zou moet ne- n om lichtvervuiling tegen te a it er op de verlichting van be- venterreinen wordt gelet, is j nieuw. Het is ook een lastig lerwerp, want, stelt de Borsel- milieuambtenaar J. Huijs- n.een bedrijf als olieraffina- ij Total heeft verlichting no em aan de wetgeving voor ar- itomstandigheden te kunnen tóten. énen Temmerman, directeur van Cobelfret-autoterminal in singen-Oost, voert dat ook (Advertentie) (Advertentie) ma Jan Jongepier Middelburg Kom langs voor Wise aanbiedingen Proef de Glühwein. :"Pele 33-37 Tel. 0118-612514 aan als één van de redenen waar om zijn terrein onder de rook van Nieuw- en Sint-Joosland zo goed verlicht is. ,,'t Liefst zou ik helemaal geen lichten voeren, want de verlichting is voor ons een enorme kostenpost, maar het is nodig om veilig te kunnen werken." Technisch plan Cobelfret heeft de verlichting ge plaatst op basis van een uitvoe rig technisch plan, wat volgens Temmerman landelijk ook bij een milieuvereniging positieve aandacht heeft getrokken. Toch zijn er na de ingebruikname van de lichtmasten nog enkele aan passingen doorgevoerd. De mas ten langs het spoor schenen te veel op de weg. Dat is veran derd. Temmerman kan zich voorstel len dat omwonenden alert zijn op wat in Vlissingen-Oost aan lichten wordt bijgeplaatst. „Maar", stelt hij, „verlichting hoort eenmaal bij een havenge bied." Zo kijkt ook P. Hazelager, secre taris van de dorpsraad Borssele, er tegenaan. In het dorp Borsse le is er volgens hem geen sprake van overlast. „Alleen bij laag hangende bewolking zie je een rare roze gloed, omdat de lich ten tegen de wolken weerkaat sen, maar ik vind dat juist wel mooi." Smaken verschillen. Vorig jaar nam een meerderheid in Provin ciale Staten nog een motie van de ChristenUnie aan, waarin het dagelijks provinciebestuur werd opgeroepen iets te doen te gen lichtvervuiling. „Want", ver klaart CU-fractievoorzitter J. van Ginkel, „Zeeland is één van de weinige gebieden in Neder land, waar het 's nachts nog don ker wordt. Dat moeten we zo houden." Voorbeeld In nieuw beleid heeft de CU-mo- tie nog niet geresulteerd, maar de provincie werkt eraan. Bij de vergunningverlening wordt vol gens een provincie-ambtenaar al meer op lichthinder gelet. De komst van Cobelfret heeft daar voor als lichtend voorbeeld ge functioneerd. i mm j* 'iiV *11 Lichtvervuiling in het Sloegebied; sommige bewoners in de buurt een doorn in het oog, maar voor veel bedrijven een uitvloeisel van regels voor arbeidsomstandigheden. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt 's-HEERENHOEK - De PvdA- fractie in de gemeenteraad van Borsele heeft het college vragen gesteld over de situatie op de Kuypersdijk in 's-Heerenhoek. Op de dijk zou een maximum snelheid van 30 kilometer moe ten gelden maar de borden zijn nog steeds niet geplaatst. De gemeente heeft de Kuypers dijk, het zuidelijke deel van de doorgaande route door 's-Hee- renhoek, opnieuw ingericht. Daarmee is de route door opti sche versmalling, verkeersrem- mende objecten en duidelijke fietsruimten, duurzaam veilig in gericht. Op verschillende plaat sen zijn voetgangersoversteek plaatsen gemaakt. Belangrijk onderdeel van de in richting is dat een maximum snelheid van dertig kilometer geldt. Inmiddels is de herinrich ting feestelijk geopend en zijn de speciale asfaltlagen aange bracht die bij de 3 0-kilometerzo- ne horen. De PvdA-fractie heeft vastgesteld dat automobilisten nog steeds keihard over de dijk rijden. Al verschillende malen informeerde de fractie bij wet houder M. Vermue waar de bor den toch bleven. Zij beloofde tel kens dat ze snel geplaatst zou den worden. Nu dat nog niet ge beurd is, heeft de fractie er vra gen over gesteld in de hoop dat ze er snel zullen komen. Twee Schouwen-Duivelandse ouders stellen dat de capaciteit van de bussen die scholieren naar Goes brengen in de spitsuren nog steeds niet voldoende is. foto Dirk-Jan Gjeltema door Inge Heuff ZIERIKZEE - Twee Schouwen-Duive landse ouders met kinderen die in Goes naar school gaan, zijn een handtekenin genactie begonnen voor een beter open baar vervoer. Zij menen dat de capaciteit niet voldoet en dat de verkeersveiligheid in het geding is. De actie verbaast de provincie en ver voersmaatschappij Conexxion. Zij gaan ei-van uit dat de situatie voldoende is ver beterd na de inzet van twee extra bussen. De ouders stellen echter in hun brief dat de bussen op de lijn 132 Zierikzee-Goes tijdens de spitsuren nog steeds overvol zijn en dat er soms passagiers bij de hal te achter moeten blijven. Al aan het begin van dit schooljaar wa ren er klachten bij de provincie Zeeland binnengekomen over overvolle bussen. Ook enkele buschauffeurs hadden aange geven dat de situatie niet goed was. In overleg met Connexxion zijn er vervol gens twee bussen extra ingezet. Provinciaal beleidsmedewerker Collec tief Vervoer H. Erkelens heeft op 29 sep tember tijdens de ochtendspits bij de hal te Colijnsplaat de capaciteit van de bus sen bekeken. „Van de twaalf bussen die uit de richting Zierikzee kwamen, had het gros nog staanplaatsen over en soms zelfs zitplaatsen. Ook omdat er geen klachten meer binnen zijn gekomen, gaan wij ervan uit dat de capaciteit nu toereikend is." Klachten Erkelens is niet op de hoogte van de handtekeningenactie, maar heeft wel de ze week twee nieuwe klachten binnenge- (Advertentie) in 12.00 tot 17.00 uur W o o n m all Rotterda m door Freek Janssen GOES - Een serie kerkinbraken in Goes en omgeving is mogelijk het werk geweest van dezelfde groep inbrekers. De afgelopen maand werd in vijf kerken inge broken. De kerk van de gerefor meerde gemeente in Kortgene werd zelfs in brand gestoken en liep tonnen schade op. In drie kerken in Goes werd in dezelfde nacht ingebroken, van 1 op 2 oktober. Het weekeinde daarop werd het godshuis in Kortgene in brand gestoken tij dens een inbraak. Het vuur heeft zoveel verwoest, dat het niet zeker is of er iets is gesto len. De volgende nacht waren er spo ren van inbraak in de Wester- kerk in Goes, maar daar werd niets meegenomen. Twee weken later forceerden in brekers met een slijptol de toe gang tot een kerkgebouw in 's-Heer Hendrikskinderen. Die slijptol werd eerder die nacht weggehaald bij een inbraak in een bedrijf aan de Stephenson- weg in Goes. De politie heeft nog niemand op gepakt, maar het ligt voor de hand dat het om dezelfde inbre kers gaat. Volgens woordvoer der A. Don van de politie onder zoekt de recherche de zaken als één totaal. „Zeker in het geval van die drie inbraken in dezelfde nacht heb ben we het vermoeden dat we met dezelfde daders te maken hebben. Van de overige inbra ken zijn we wat dat betreft min der zeker." De inbrekers hebben er een handje van een grote puinhoop achter te laten. In de Goese Ma- ranathakerk zijn de kasten open gebroken en is de inhoud eruit GOES - Bij een snelheidscontrole op de Goesestraatweg in 's-Gravenpolder en de Sloeweg in Heinkenszand zijn in de nacht van donderdag op vrijdag 59 bestuurders be keurd wegens te hard rijden. In totaal passeerden 515 voertuigen het controlepunt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Budel we gens oplichting conform de eis veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. Aan de verzekeringsmaatschappij Uniga- rant moet de man 1892 euro schadevergoeding betalen. Bij die verzekering had hij in 2002 onterecht schade ge claimd en het bedrag uitgekeerd gekregen. Zo had de man gelogen dat hij op 4 augustus in Milaan van een foto toestel, een horloge en een mobieltje te zijn beroofd. Vo rig jaar oktober meldde hij valselijk aan AMEV Schade verzekering dat hij van zijn digitale camera was beroofd. Hij wist daarmee 525 euro schade van de verzekering te incasseren. Dit jaar deed hij 20 februari in Goes valse aan gifte bij de politie. Hij vertelde dat hij een dag eerder was afgeperst en zijn laptop had moeten afstaan. „Het ging zo gemakkelijk", zei hij. Zowel de officier van justitie als de politierechter nam de zaak ernstig op. „Met uw handelwij ze bezorgt u de politie en de verzekeringsmaatschappijen onnodig veel werk", verklaarde officier L. Boogert. GOES - Een onbekende bestuurder beschadigde donder dag drie auto's op de parkeerplaats van de McDonald's in Goes en reed vervolgens door. De politie heeft de zaak in onderzoek. MIDDELBURG - De rechter heeft het verzoek tot stilleg ging van de bouw van twee nieuwe woningen in Biggeker ke afgewezen. Een inwoner van het dorp had daarom ver zocht maar kreeg nul op het rekest. De drie partijen - de Biggekerkenaar R. van Sliedregt, de gemeente Veere en de projectontwikkelaar Marsaki - troffen elkaar donder dag bij rechter G. van Unnik van de rechtbank van Mid delburg. Van Sliedregt trachtte de bouw stil te leggen van twee woningen aan de Martinus Nijhoffstraat in Biggeker ke. Volgens Van Sliedregt worden de woningen dichter bij zijn eigen huis gebouwd dan wettelijk is toegestaan. De gemeente en projectontwikkelaar Marsaki verwierpen de klacht. Gisteren wees rechter Van Unnik het verzoek tot voorlopige opschorting van de bouwvergunning af. (Advertentie) GRAMDO'S j 1 Breda Delft Den Hele Hoofddorp Hoorn er Groningen Heerlen Helmond Hulst Lelystad Utrecht Zutphen (Advertentie) ABONNEEVOORDEEL kregen. „Die zijn aan Connexxion door gegeven en voor het eerstvolgende over leg staat hjn 132 op de agenda. "Alle Goe se scholen voor het voortgezet onderwijs met leerlingen uit Schouwen-Duiveland ondersteunen de actie door aan de ouders de brief te sturen. De ouders die het eens zijn met de actie kunnen hun handtekening zetten en de brief door hun kind laten afgeven op school. Als er voldoende reacties binnen komen, worden deze handtekeningen aan de provincie en Connexxion aangebo den. getrokken, toen de inbrekers op zoek waren naar geld. De vergaderruimte van de Ko- ningskerk in Goes lag helemaal onder het puin, nadat de inbre kers de kluis uit een muur had den gesloopt. Ook in 's-Heer Hendrikskinderen is veel rot zooi gemaakt en waren de inbre kers duidelijk op zoek naar geld. De beheerders van de kerken proberen de gebouwen zo goed mogelijk te beveiligen, al is dat niet gemakkelijk. „De beveili ging was al optimaal", vertelt M. van den Boomgaart, voorzit ter van de diaconie van de PKN-kerk in 's-Heer Hendriks kinderen. „En een duur beveili gingsysteem kunnen we ons niet veroorloven." Wegens overweldigend succes van de Holiday on Ice abonneevoordeelactie, kunnen helaas niet alle aanvragen worden gehonoreerd. De abonnees die van de show 'Hollywood' kunnen gaan genieten, hebben de kaarten inmiddels thuis ontvangen. zeeuwse almanak De zevenjarige Dion uit Ter- neuzen vond het maar wat spannend, zijn moeder helpen met de jaarlijkse collecte voor de Brandwondenstichting. Na elk belletje een nieuw ge zicht en een ander postuur. Lang, dun, klein... wat zijn er toch veel verschillende men- Daar had Dion nog nooit bij stilgestaan, hoewel hij op tv toch al heel wat excessen voorbij had zien komen. Dat bleek eens te meer toen hij na een gift van een nogal gezette man zijn moeder een opmerkelijke vraag stelde: „Mama, was dat nou een Tok- kie?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53