Afspreken via internet PZC SINGLE 40 Pimp my ride maakt van oude barrel een glimmende bolide W17 Punk kan met synthesizers Mooi is toch dodelijk saai Spigt zingt mooie duetten Cohen peinst zwaarmoedig Geheel verpretparkt zaterdag 6 november 2004 1 Lange Frans Baas B Ft Ninthe - Zinloos (2) 2 Marco Borsato Ali B - Wat Zou Je Doen (1) 3 Christina Aguilera Ft Missy Elliott -Car Wash (12) 4. Natasha Bedingfield - These Words (5) 5 Usher Alicia Keys - My Boo (8) 5 Andre Hazes - Zij Gelooft In Mij (4) 7 Erik Prydz-Call On Me (7) 8. DjTiesto - Just Be (3) 9' K-liber - Viben (6) 10. Within Temptation - Stand My Ground (27) 11,Oj Jean - Every Single Day (9) 12' Djumbo - Hide And Seek (13) 13,Do-Angel By My Side (10) 14 Usher-Confessions II (15) 15 Joss Stone-You Had Me (11) 16, Armand Van Helden - My My My (14) 17, Eminem-Just Lose It (30) 18, Ali B Ft Brace -1k Ben Je Zat 17 19'lntwine - Cruel Man (16) 20. Britney Spears - My Perogative 1 (29) 21. Terror Squad Ft Fat Joe - Lean Back (19) 22. Danzel- Pump It Up (32) 23. K-maro - Femme Like U (33) 24. Nelly Furtado - Explode (20) 25. Rammstein - Amerika (22) 26 Maud - Zoals Je Naar Me Kijkt (25) 27.0-zone -Dragostea Din Tei (ma-ia-haha) (18) 28. Freestylers - Push Up (21 29. Special D - You (--) 30. Anastacia - Sick Tired (24) 31.Keane-Bedshaped (37) 32. Diverse Artiesten - Liedje Voor Beslan (36) 33.Michael Gray - The Weekend (--) 34 Robbie Williams - Radio (23) 35.Counting Crows - Accidentally In Love (28) 36. Ciara - Goodies (--) 37. Gwen Stefani (8/11) - What You Waiting For (-) 38 Destiny's Child - Loose My Breath H Maroon 5 - She Will Be Loved Magnolia-It's All Vain (31) I.Robbie Williams - Greatest Hits 2.Frans Bauer - Daar Heb Je Vrien den Voor (2) 3.André Hazes - 25 Jaar - Het Aller leste Van (3) 4.Celine Dion Anne Geddes - Mi racle (10) 5.Tiesto - Parade Of The Athletes (5) 6. Joss Stone - Mind, Body Soul (4) 7.Rammstein - Reise, Reise (7) 8.Keane- Hopes And Fears (8) 9.Mark Knopfler - Shangri-la (6) 10. Phil Collins - Love Songs, A Com pilation Old New (11) 11.Maroon5 - Songs About Jane (12) 12. Norah Jones - Feels Like Home i (i6) 13.R.e.m. - Around The Sun (14) 14 K3-De Wereld Rond (9) 15 Acda En De Munnik - Liedjes Van Lenny (15) 16. Anastacia -Anastacia (13) 17. Ray Charles - Genius Loves Com pany (17) 18. Usher-Confessions (21) 19.Laura Pausini - Resta In Ascolto (-) 20 Andre Hazes - Live In De Amster dam Arena (25) 21.Mamma Mia! - De Musical (18) 22. Jamie Cullum - Twenty Some thing (32) 23 Lionel Ritchie The Commodo- res-The Definitive Collection (24) 24. John Denver - The Very Best Of (22) 25. Rod Stewart - Stardust - The Gr. American Songbook 3 (51) 26. Do - Do (41 27 Katie Melua - Call Off The Search I (19) 28. Veldhuis En Kemper - Als Het Gaat Waaien (28) 29. Kelis-Tasty (44) 30.MusicaCubana - Original Sound track (80) 31. Intwine- Perfect (34) Green Day - American Idiot (33) 33 Jean Michel Jarre-Aero (37) 34. Helmut Lotti - From Russia With Love (20) 35.Natasha Bedingfield - Unwritten ;36. Tom Waits-Real Gone (29) 37 Hilary Duff - Hilary Duff (23) Bryan Adams - Room Service (26) «The Lion King - Het Nederlandse Cast Album (36) 40. Tiesto - Just Be (30) Rappers passen fed aan na moord Rummer één hit Zinloos is actu- erdan ooit. Rappers Lange fans en Baas B hebben de sin- o-r met een extra cou- feover Theo van Gogh, die vermoord. -uexenae rapauo Riemen heeft hun afschuw gesproken over de moord op eo van Gogh. Deze reactie wat op hun website te lezen. j„e "lijft niet bij een mondelin ge reactie. Ook muzikaal willen ge Frans en Baas B reageren 'P Je gebeurtenis. Ze zijn direct in jfmeuws de studio gedoken om aan de hitsingle Qeouplet toe te voegen. Hier- s aat onder meer geschreven: vergeten, de man heeft gestreden Theo van Gogh, ho- v«^-rUSt in vre^e-'De nieuwe etste is op internet te vinden pwww.iooiartisten.nl Met chatten wordt vaak ook contact gelegd voor een echt afspraakje. Iillustratie Annette Links Op internet wemelt het van de datingsites. Met de origineelste methoden worden liefdesspeurders bij elkaar gezocht en samen ge bracht tijdens. Credo luidt: op ieder potje past een dek-- seltje. Op zoektocht naar de opvallendste datingsites en een succesvolle match. Daten via de elektronische snelweg is al vrij gewoon. Vandaar dat datingservices al les uit de kast trekken om een succesvolle afspraak tot stand te brengen. Margriet (17) en Peter (19) hadden een paar maanden geleden hun eerste da te. Ondertussen hebben ze twee maanden verkering. Het tweetal heeft elkaar leren kennen op de datingsite www.jij- metmij.nl. „Ik was niet wanho pig op zoek naar een vriendje", vertelt Margriet. „Via een vrien din kwam ik op deze site en voor de grap schreef ik me in. Ik kwam op de site Peter tegen en we hadden wel leuk contact. In het begin mailden we met el kaar en later 'spraken' we el kaar steeds vaker via msn." Margriet en Peter merkten dat het klikte en al snel werden, op de ouderwetse manier, telefoon nummers uitgewisseld. „Nadat we een tijdje hadden ge-smst en een paar keer hadden gebeld, spraken we voor de eerste keer met elkaar af." Inmiddels nam de spanning voor deze ontmoeting toe, net als voor iedere eerste date. Mar griet: „Natuurlijk is zoiets span nend, maar ik was niet erg ze nuwachtig. We hadden elkaar al gezien via de webcam en we had den foto's naar elkaar gestuurd. Ik wist dus dat hij niet een of an dere rare oude man was. Ik dacht: 'ik neem de gok gewoon, als hij niet leuk is, ga ik weer weg'. Maar dat was niet nodig. In het begin was er nog een beet je spanning tussen ons. Maar la ter was het hartstikke leuk." Bij Margriet en Peter is het goed gegaan, toch wil Margriet men sen wel waarschuwen. „Ik had met een vriendin afgesproken dat ze me tijdens mijn date met Peter zou bellen. Als ik weg wil de, zou zij doen alsof ze mijn moeder was met de melding dat ik naar huis moest komen. Op die manier had ik een goede smoes om weg te kunnen. En je moet niet zomaar je telefoon nummer aan iemand geven. Voordat je dat doet, moet je el kaar wel een beetje kennen. Maar eigenlijk ken je iemand via de chat nauwelijks. In werke lijkheid is iemand toch anders dan achter de computer." Grenzen Jijmetmij.nl gaat een stukje ver der dan de 'gewone datingsites'. Nu is het nog een plek waar je in contact kunt komen met wel licht de prins of prinses van je dromen. Maar vanaf december wordt er een partycentrum ge opend op de site. „Het moet eigenlijk een soort feestje worden op internet", legt mede-oprichtster Nancy de Heer uit. „Het is de internetva- riant van speed daten. Om de twee minuten krijg je iemand an ders om mee te praten. Het leu ke is dat je echt op je computer aan de bar zit en ook echt mu ziek uit het partycentrum op je computer kunt horen." Voor de veiligheid moet je beta len om in het partycentrum te komen. „Op die manier ligt de grens hoger om je aan te melden en proberen we grappenmakers te weren." Hoe leuk het ook is om nieuwe mensen te ontmoeten, je moet wel op je hoede zijn. Neem op een date je mobiele telefoon mee. Als je het eng vindt of de situatie niet helemaal ver trouwt, kun je de eerste keer een vriend of vriendin meenemen. En als je alleen bent: ga op je ei gen gevoel af. Voel je je onge makkelijk, aarzel dan niet en ga weg. Deze en andere nuttige in formatie en adviezen zijn te vin den op een speciale website óver dating: www.allesoverdating.nl. Op deze plek kun je geen date regelen, maar je wel voorberei den op die eerste ontmoeting. Marloes Orij Voordat de Mercedes Bar 8 uit 1972 onder handen werd genomen door de Bel gische broers Cruysberghs, gaf geen occasiondealer er nog een stuiver voor. Yoery Cruys berghs schatte de waarde van het brik op slechts zo'n 250 eu ro. Nu is de volledig vernieuw de wagen, voorzien van onder meer een blitse lak en een spel computer, 25 duizend euro waard, dankzij een Nederland se aflevering van het uit Ameri ka bekende MTV-programma Pimp my ride. Stap voor stap beschrijft Cruys berghs de werkzaamheden die hij en zijn broer Danny aan de Mercedes hebben verricht. Bij het linkerachterwiel had roest de carrosserie langzaam maar zeker weggevreten. De motor was nog maar ternauwernood in beweging te krijgen. Dat is allemaal hersteld. Eigenares Amy Tijssen (26) kan weer de weg op. En meer dan dat. Nog geen tien dagen en vierhonderd manuren later is de Mercedes zodanig op geknapt dat zij het predikaat Pimped by MTV mag dragen, in statige letters op de achterklep. Uiteraard is de auto uitgerust met een stereo-installatie die qua vermogen niet zou mis staan in een doorsnee huiska mer. In de achterbak zit een met ijsjes gevulde vrieskist en in het dashboard is een Playsta tion 2 verwerkt. Amy Tijssen werkt als gezins voogd voor de jeugdbescher ming en rijdt de hele dag af en aan met kinderen. Door op de dvd-speler een filmpje te In nog geen tien dagen en vierhonderd manuren is de Mercedes zodanig opgeknapt dat zij het predi kaat Pimped by MTV mag dragen. foto GPD/MTV draaien, blijven de aan haar zorg toevertrouwde kinderen wel even zoet. De gedachten van de ontwerpers gingen nog even uit naar een ballenbad maar dat werd in het verkeer toch te gevaarlijk geacht. Dat de pimpers van MTV tot veel in staat zijn, kunnen we el ke dinsdag zien in het program ma Pimp my ride. In Los Ange les tovert het beruchte team van West Coast Customs oude barrels om tot de onvervalste pooierbakken die figureren in de videoclips van Amerikaanse rappers. De monteurs onder lei ding van rapper Xzibit hebben voorkeur voor grote glimmende wagens, zoals hiphop en exclu sieve auto's onlosmakelijk met elkaar verbonden lijken. Een huzarenstukje van de West Coast Customs was de volauto matische platenkoffer die in de achterbak van de auto van een diskjockey werd verwerkt. Be kend is ook de tafeltennistafel die uit de achterklep van een meer dan twintig jaar oude truck kon worden geschoven. Of het gemotoriseerde schoenenop bergsysteem achterin een oude Cadillac. Het zijn stuk voor stuk prijzige accessoires. Per auto is er een budget van 50 duizend dollar, weet men bij MTV Neder land. Tunen, het naar eigen believen ombouwen van auto's, blijkt ook onder Nederlandse jonge ren zeer populair. De door MTV georganiseerde prijsvraag met als hoofdprijs een metamorfose, trok 1200 inzendingen.Een en thousiaste menigte was getuige van de uitreiking. Bart van Zoelen MTV, elke dinsdag 19.00 uur Het geluid van de synthesi zer is allang geen verloren geluid meer. Toch zou de band- naam Lost Sounds met recht op de klank van het even vaak ver afgode als verketterde instru ment kunnen slaan. Lost Sounds blaast de synthesizer let terlijk nieuw leven in. Niks geen goedkope vervanging van een orkest of een uitdruk king van het kille industriële le ven. Lost Sounds gebruikt de synthesizer als een furieuze ui ting van passie. Vorig jaar gaf de band al een aantal maniakale shows in Nederland, nu is het debuutalbum uit op In the Red, het label dat bekend staat om punk en garagetrash. Lost Sounds is daar geen buiten beentje. Schopperige punk kan ook met synthesizers. Lost Sounds kraakt en piept net zo hard als een overstuurde gitaar band. Het pulserende effect van de synthesizers geeft het een hypnotiserende lading. Tegen het einde wordt de typische ja ren tachtig-zang iets te overheer send, maar het fanatisme is te groot en de songs zijn te sterk om daar over te vallen. Fascine rende plaat. Maaike Borst Lost Sounds: Lost Sounds In the Rcd/Konkurrent - 33.51 De Belg Piet Goddaer, alias Ozark Henry, maakte met Birthmarks een succesvol al bum met toegankelijke, gevoeli ge pop en scoorde bescheiden hits met Rescue en Sweet Insti gator. Hitgevoelig is opvolger The Sail or Not The Sea nauwelijks. Het is een sfeervolle plaat gewor den. Goddaer heeft zich laten inspireren door een reis door Zuid-Afrika, wat duidelijk door klinkt in de percussie en de mys tieke sfeer van het album. Ge laagd opgebouwde nummers die de emotie niet zozeer zoeken in fraaie melodieën, maar in over peinzingen tijdens verstilde mo menten. Subtiel in elkaar gezet, maar al die laagjes en de keuri ge productie beroven de liedjes van karakter. Goddaer klinkt vooral in Vespertine sterk als de verdwaalde Sting op zijn laatste platen. Vol mooie klanken, maar uiteindelijk dodelijk saai. Maaike Borst Ozark Henry: The Sailor Not The Sea (Sony). Druk, druk, druk. Frédéri- que Spigt kan haar lol wel op, sinds dinsdag haar cd/dvd Mans Genoeg verscheen. Het (deels Engelstalige) duettenal- bum gaat gepaard met een thea tertournee, een documentaire van Sonia Herman Dolz en een bundel met liedteksten. Voor wie mocht twijfelen: het gaat Spigt nog altijd om de mu ziek. Voor de opnamen van Mans Genoeg nodigde ze een aantal bevriende muzikanten uit, onder wie Barry Hay, Ben nie Jolink (duet in het Achter hoeks!), Sarah Bettens, Tessa Boomkamp en Daniël Lohues. Verrassend genoeg horen we ook Liesbeth List - in het in drukwekkende Neem Mijn Jas - en het hese stemgeluid van Kat- ja Schuurman in De Dood Is Zoet. Voor laatstgenoemden was één'take niet voldoende, zo zien we op de dvd. Curieus maar magnifiek is She Came To Win, een niet eerder uitgebrachte Herman Brood-track die door Spigt werd omgebouwd tot een duet. Alleen dat nummer is al een re den om deze prachtplaat te ko pen. Martin Groenewold Frédérique Spigt: 'Mans Genoeg (Idol Media/A-Film) - dvd: circa 70 min., cd: 52.37 min. Om nu nog eens over de unie ke monotone stem van de zeventigjarige Leonard Cohen te klagen zou zot zijn. Immers, het is sinds zijn meesterlijke de buut The Songs Of 1/2 (met zijn bekendste hit Suzanne) uit 1968 het handelsmerk van de Canade se schrijver en poëet. Drie jaar na Ten New Songs is er nu de elf de studioplaat, Dear Heather. In een ouderwets tergend laag en slepend tempo voegt de getor menteerde romanticus een wei nig opzienbarende cd toe aan zijn invloedrijke oeuvre. De boeddhist Cohen draagt zijn tek sten gedragen voor en murmelt soms wat al te dramatisch met zijn doorrookte donkere stem. De lichtpuntjes laat de char meur als waren het engeltjes ver zorgen door de zangeressen An- jani Thomas en Sharon Robin son. Zij maken Dear Heather nog enigszins draaglijk. Dit- LEDNARD COHEN DEAR HEATHER maal rest er verder weinig meer dan sober gearrangeerde herfst achtige folkpop die grotendeels berust op zwaarmoedige over peinzingen. Peter van der Heide Leonard Cohen: Dear Heather - Columbia/Sony/BMG, 49.26 min. Halverwege de dvd Dolle pret van (George) Van Houts (Tom) De Ket kan de kijker een onaangenaam gevoel krijgen. Het gevoel dat je be hoort tot de categorie die door het cabaretduo wordt be schimpt: geen behoefte aan diep gang, gewoon willen lachen. Want waar kijken we naar? Naar twee heren die neerbui gend doen over typetjes en imita ties en vervolgens typetjes spe len en imiteren of persifleren (Tommy Cooper in 'Cooper' en Hans Teeuwen in 'De Positivo'). Of heren die vooral absurd doen terwijl jij tevergeefs op zoek bent naar de dubbele bodem en nog stééds niet kunt lachen. Wel bespraakte, knappe toneelspe lers met moeilijk te doorgron den humor, voor zover al aanwe zig. Ze zijn écht leuk in die kof- fiereclamespotjes van Kanis Gunnink, verzucht je. Totdat je op je kennelijk platvloerse wen ken wordt bediend en het wach ten blijkt te lonen. 'Porno Idols' heet het programmaonderdeel en het maakt veel goed. Daar blijkt wél een piemelnaakte helft van het duo in een auditie voor nodig te zijn. De andere helft, de jury, vraagt hem streng: „Kun jij een erectie la ten zien?" Het begin van een bui tengewoon hilarisch onderdeel. Onderbroekenlol als hoogtepunt van een show? De heren zeggen het zelf: we zijn evenementen vee, verpretparkt en VandenEn- dezwakzinnigen. Het zij zo. Fred Hoogendoorn Van Houts De Ket: Dolle pret - CNR. Extra: Gastoptreden Freek de Jonge in 'Porno Idols'; 80 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43