i Voodwet tegen moslimterreur PZC Vlissingse bakker krijgt scheldbrief 25.250,- f8° 'dm: kabinet verklaart de oorlog aan extremisten ,uzie over egrafenis asser Arafat Bommelding legt deel Den Haag lam Marilyn Monroe voor erts en kolen JAGUAR Optimisme bij begin gesprek sociaal akoord Annan laakt aanvallen op Fallujah Slecht cijfer voor burgemeesters Nationale titel voor Bob de Jong 1 12=. NW 4 Grijs gewolkt met af en toe lichte regen of mot sen. Meest matige westenwind. Mid- aatemperatuur rond de 12 graden. Nuofno°!0 av htiai t6e jaargang no. 263 iterdag 6 november 2004 snummer 1,75 honze redactie binnenland 5N HAAG - Het kabinet emt zijn toevlucht tot jdwetgeving in wat het (emt 'de oorlog tegen mos- lextremisme'. Op die ma- er moet het mogelijk wor- terroristen na het uitzit- n van hun straf uit Neder- nd te verwijderen. t heeft vice-premier Zalm gis- na afloop van de minister- fcn J33'' virtr/dpa gina 4 e leiders sterven niet Advertentie |09QQ.17I8I Jon cow.r- 'irsf (Advertentie) fARTN E R 3 H!J616617 (Advertentie) °P zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX ^katern pagina 26 dere aanpassingen nodig zijn voor de strijd tegen het mosli mextremisme. VVD-leider Van Aartsen en Zalm hebben gisteren het be dreigde WD-Kamerlid Hirsi Ali gesproken, die evenals Twee de-Kamerlid Wilders op een vei lig adres is ondergebracht. Hirsi Ali zou al op korte termijn weer in de Kamer aan het werk wil len gaan. Het onderzoek naar de moord op Van Gogh heeft informatie opgeleverd over meer terroris tische cellen in Nederland. Dat blijkt uit de verklaringen van verdachten, die na de moord op Van Gogh zijn opgepakt. De ver dachte van de moord zelf is gis teren in de gevangenis in Sche- veningen voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Hij beroept zich op zijn zwijgrecht. De overige verdachten hebben wel verklaringen afgelegd, zei hoofdofficier van justitie De Wit. Van de zes arrestanten blij ven vier nog tien dagen vastzit ten; twee zijn gisteren vrijgela ten. De verdachte van de moord wor den vijf aanklachten ten laste ge legd: de moord op Van Gogh, po ging tot moord op een politie agent met terroristisch oog merk, poging tot doodslag op een of meer voorbijgangers en omstanders, overtreding van de wapenwet en deelname aan een criminele organisatie met terro ristisch oogmerk en samenspan ning tot moord op Van Gogh, Hirsi Ali en anderen. De Amsterdamse hoofdcommis saris Weiten ontkende gisteren dat er sprake zou zijn van een dodenlijst. GPD pagina 3 prinses Maxima hoopt op meer dialoog pagina 4 commentaar god maakt zich niet druk om Rushdie Van Gogh en het vrije woord pagina 24 nu zijn de moslims aan zet [moord op filmmaker en pu- Theo van Gogh vormt pr het kabinet aanleiding tot reeks maatregelen. De in- htingen- en veiligheidsdien- i worden op korte termijn gebreid, waarbij geld volgens »ice-premier 'geen enkele rol ie!t' rgers die wegens hun opvat- in ernstig bedreigd worden, ïen voortaan aanspraak ma- i op persoonsbeveiliging. Ver- f onderzoekt het kabinet of ra- moskeeën zoals de Al Ta- leed in Amsterdam kunnen iden gesloten. m toonde zich zeer geschokt ir de laatste ontwikkelingen de moordzaak-Van Gogh. [et kabinet verklaart de oor- l aan extremisten." Het eist n gematigde moslimorganisa- s dat zij krachtig afstand ne- van radicale gewelddadige [komende dagen wil het kabi- it alle wetgeving tegen het lit houden om te zien of er ver- BIZALE.M - De Palestijnse Israëlische autoriteiten ruzi- loverde laatste rustplaats van Palestijnse president Jasser rafat. Hij ligt in coma in een henhuis bij Parijs en balan- erttussen leven en dood. [gas Israëlische media is Ara- praktisch al niet meer onder lei-enden. Arafats echtgenote ha zou alleen nog moeten be ien wanneer de machine die E kunstmatig in leven houdt, pit uitgeschakeld, ïfat wil in een van de heilige Slimplaatsen in Arabisch st-Jeruzalem worden begra- De Israëlische premier run heeft al gezegd dat hij begrafenis van Arafat in it-Jeruzalem niet aanvaardt, n regering wil dat Arafat in Gazastrook wordt begraven, aron wil dit stuk land vol- ontruimen. Vice-premier Zalm verlaat het zwaarbeveiligde Binnenhof na het bijwonen van de ministerraad. foto Robin Utrecht/ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - Van een groot aantal snelwegen rond Den Haag zijn gisteravond enkele uren de linker rijstroken afgeslo ten geweest. Dat gebeurde van wege een, achteraf valse, mel ding dat er een bom was ge plaatst in de omgeving van de Amerikaanse ambassade in het centrum van de stad. De afsluiting van één, en in som mige gevallen meerdere stroken van de snelwegen was volgens een politiewoordvoerder nodig om controle op het verkeer in de richting van Den Haag te kun nen krijgen. De bommelding kwam om even voor zeven uur binnen bij de po litie. Daarop werd de wijde om geving van de zwaarbeveiligde ambassade aan het Lange Voor hout afgezet. Een bijeenkomst in Theater Diligentia werd voor tijdig afgebroken, maar de even eens nabijgelegen Koninklijke Schouwburg werd niet ont ruimd. Het eigen beveiligings personeel van de Amerikaanse ambassade en een eenheid van de politie Haaglanden zocht de directe omgeving van de ambas sade af. Er werden echter geen verdachte zaken in of rond het gebouw aangetroffen. Daarop werden de wegafsluitin- gen in de omgeving van de diplo matieke vertegenwoordiging en de afsluiting van rijstroken van de snelwegen rond Den Haag op geheven. Er zijn geen arrestaties verricht. GPD/ANP door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Bang is ze niet, maar geschrokken zeker wel. Een dag na de moord op Theo van Gogh kreeg Yeter Turk-Al- tun een scheldbrief toegestuurd. De Turkse bakker aan de Schel- destraat in Vlissingen staat voor een raadsel. 'Allah is een vieze homo met een varkenskop' en 'alle moslims zijn de hoeren van God'. Het is een greep uit de brief die Turk-Altun woensdag op haar deurmat vond. „Verbaasd was ik. Boos niet, maar verbaasd. Terwijl ik de brief aan mijn Turkse echtgenoot vertaalde, be gon ik te lachen. Dit is absurd." Aanvankelijk wilde Turk-Altun de brief verscheuren en bij het oud papier gooien, maar haar overwegend Nederlandse klan ten weerhielden haar daarvan. „Daar moet je mee naar de poli tie gaan, zeiden ze." Die reageer de echter lauw. „Ze vroegen zich af wat ik eigenlijk kwam doen." Van de brief is een dos sier opgemaakt. Omdat hij met potlood was beschreven, was ko piëren haast onmogelijk en dus kan Turk-Altun hem niet laten lezen.Zeker is dat de schrijver ervan het niet hoog op heeft met moslims. „Alle moslimscholen zouden moeten worden afge- (Advertentie) ZIERIKZEE - Twee roze grijpers vertrokken van morgen van grijperfabrikant Nemag uit Zierikzee naar het Europees Massagoed Overslagbedrijf (EMO) in de Rotterdamse Maasvlakte. De kleur is afgesproken met de opdrachtgever: die hoopt dat de machinisten door deze kleur verleid worden wat voorzichtiger met de grijpers om te gaan. Niet afgesproken waren de grote afbeeldingen van een zwoel kijkende Marilyn Monroe die op de beide grijpers zijn aangebracht. „Het is een grap je van ons aan een trouwe klant die vorig jaar der tig jaar bestond en dit jaar een recordoverslag heeft weten te halen", verklaart Nemag-woord- voerster M. Grootveld. „De machinisten van EMO wisten dat de grijpers in het roze zouden worden afgeleverd en niet iedereen was daar even enthou siast over. Wij hopen dat Marilyn Monroe het leed een beetje verzacht." De afbeeldingen zijn ver zorgd door Trim-Line 3M uit Lewedorp. foto Dirk-Jan Gjeltema Uw Regionaal Jaguar Centrum. Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 4817 ZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 www.bogacrs-jagiur.nl brand en moslims zouden slaven zijn van joden." Ze is niet makkelijk bang te ma ken. „Bij Van Gogh dacht ik ook altijd: laat hem maar lullen. Al leen zal ik nu niet meer zomaar mijn dochtertje in haar eentje op de stoep laten spelen. Geluk kig heb ik een trouwe klanten kring, die me alle goeds toewen sen. Vandaag nog kwam iemand appeltaart brengen. Nou, dan ben ik weer opgevrolijkt." DEN HAAG - Kabinet, werkge vers en werknemers zijn gister avond in Den Haag bijeengeko men voor sociaal overleg. Zij ho pen afspraken te maken over vut en prepensioen, WAO, WW en loonmatiging. Het is voor het eerst sinds het stuklopen van het Voorjaarso verleg in mei dat de partijen weer formeel met elkaar praten. Het was lang onzeker of de werkgevers gisteravond ook zou den aanschuiven. Pas in de loop van gistermiddag besloten VNO-NCW, MKB-Nederland en LTO-Nederland daartoe. CNV-voorzitter Terpstra toonde zich verheugd dat de werkge vers aanschuiven. Hij sprak van 'een goede opmaat' naar het overleg. FNV-voorzitter De Waal verwacht dat de onderhan delingen tot diep in de nacht zul len duren. „Ik geef geen garan ties." Voorzitter J. Schraven van VNO-NCW „Een akkoord zit erin." Vice-premier Zalm toonde zich na afloop van de mi nisterraad optimistisch. ANP Antwerpen wil steeds meer diepgang Met uitzicht op de Westerschelde Wedgwood is een familie Spelen met woorden en cijfers Wandelen langs de waterlinie VN-secretaris-generaal Annan heeft felle kritiek geuit op de Amerikaanse aanvallen op Fallujah. De Iraakse stad wordt al geruime tijd bestookt. De VS zijn razend over Annans kritiek, De burgerjaarverslagen van de burgemeesters van Vlissin gen en Middelburg krijgen een dikke onvoldoende van de stichting Rekenschap, die wil bevorderen dat overheden beter rekenschap afleggen over hun prestaties. Burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg vindt de beoordeling belachelijk. Bob de Jong heeft gisteravond bij de nationale afstands kampioenschappen de titel veroverd op de 5000 meter. De Jong troefde titelverdediger Carl Verheijen en Gianni Romme af. Jochem Uytdehaage werd bij zijn rentree dertiende. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11,13, 15,16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W2, W4 en W5; Reizen: W7, W9 en W11Trends: W13 en W15; Jong: W16 en W17 (Advertentie) Advertentie Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,95 ik Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14.95 Ik geef deerbg éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proet geldt eenmalig binnen zes Voor automatische incasso stem ik toe m afschrijving van mgn Ipostjbankrekeningnummer PZC bv gaat zorgvuldig treft u nadere informatie Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,95). O per kwartaal met automa tische incasso 58,00). O per |aar met automatische incasso 222.50). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) ■■■Bi ■H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1