Protest tegen komst studenten Fietsenstalling voorlopig nog niet dicht ZEELfiND CREATIEF Met de biechtcaravan op zoek naar geestelijke nood FïLM BY1HE )prichter van 'Alzheimer Café n Middelburg VRIJDAG 12 NOV. ZATERDAG 13 NOV. ZONDAG 14 NOV. Protest heeft geholpen Extraatje minder draagkrachtigen Lokale partijen verenigen zich Alice in Wonderland verlengd Uitstel behandeling locatie HKPD Nog geen definitief besluit toekomst fietsenstalling bewoners Zuidsingel zullen besluit aanvechten nzameling eten oor Roemenië I (Ac "Vriendschap is meestal onbetaalbaar, behalve nu". R0-T6 K€RK V€€R<E ORIA ANTONIO VIVALDI REQUIEM - W.A. MOZART Holland Boys Choir, Bach collegium, solisten o.l.v. PieterJan Leusink dirigent sgang 35 p.p.; 4 kaarten 120 •5600435 Info; 0118 623650 BDELBURG - De oprichter tn het eerste Alzheimer Café, éreMiessen uit Leiden, is van- faag te gast in het Alzheimer Ca- Walcheren. 13.00-21.00 UUR 10.00-18.00 OOR 10.00-18.00 OOR door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - En óf ze blij zijn. Dat de fietsenstalling aan de Hellingbaan in Vlissingen zeker tot april open blijft met een grote kans dat de gemeente Vlis singen daarna een definitieve oplossing voor de stalling heeft gevonden. Dat be tekent voor de werknemers niet alleen dat ze hun werk behouden. Nee, ze be houden vooral leuk werk. En hun klan ten kunnen de fiets er veilig kwijt. Juist spurt Henk van Leenen naar Leo Jacobsen, die de stalling tot voor kort leidde. ..Heb je het al gehoord?" Jacob sen krijgt subiet een uitgeprint papier onder zijn neus geduwd. Maar hij had het nieuws al vernomen. „Ik kwam langs om jullie te feliciteren." Een week geleden zagen de perspectieven er een stuk minder rooskleurig uit. Het college van B en W gaf in de begroting voor 2005 aan de bewaakte stalling te willen sluiten. Daarmee zou de gemeente jaar lijks 42.000 euro kunnen besparen. Dit besluit leidde tot protest. Werkne mers van de stalling verzamelden vier honderd handtekeningen onder hun klanten en gisteren diende de fractie van de PvdA een amendement in bij de begrotingsbehandeling voor behoud van de stalling. Die werd aangenomen, zodat de stalling zeker tot 1 april open blijft. Wethouder Piet van der Maden vulde aan er alles aan te doen om een fi nanciële dekking te zoeken, zodat de stalling nog langer dan tot april open kan blijven. Daar had Jan Burgemeester stiekem al op gehoopt. De directeur van het Mid delburgse reïntegratiebedrijf Lété, wier medewerkers de stalling beheren, be grijpt niet dat er ooit aan sluiting is ge dacht. „De gemeente wil een autoluwe stad en een daling van het aantal fiet sendiefstallen. Dan kan ze die paar dui zend euro best missen." Daarom dacht Burgemeester eigenlijk aan uitbreiding. „In de winter, als er minder fietsen staan gestald, zouden de jongens de stal ling kunnen onderhouden met eenvoudi ge klussen als schilder- en schoonmaak werk. Of fietsen verhuren in de zomer. Misschien kunnen we in Middelburg eenzelfde initiatief van de grond krij gen." Net zo positief zijn ze in de stal ling zelf. Henk van Leenen schrok zich wezenloos toen hij het nieuws over de sluiting vernam. „Een donderslag bij heldere hemel. Vooral omdat we het uit de krant moesten lezen. Ik heb het even laten bezinken, maar ik voelde dat we niet zouden hoeven te vertrekken." Zijn collega Vincent Kort vertelt hoe hij on langs nog iemand een fiets zag jatten, in de onbewaakte rekken aan de overkant, „Die fiets werd gewoon op de schouders weggesjouwd. Dan staat je fiets voor vijftig eurocent hier een stuk veiliger. Bovendien verlenen wij service als men sen een lekke band hebben, of hun fiets tassen moeten worden ingepakt. Het wordt steeds drukker." Dit laatste on derstreept Leo Jacobsen nog maar eens met cijfers. „De gemeente beweert dat in de eerste helft van dit jaar duizend mensen hun fiets hier stalden. Kom nou toch, tot nu toe hebben we er bijna ne genduizend geteld. Bovendien kunnen we hier honderden fietsen kwijt in plaats van de genoemde zestig. Eens wa ren het er 523 op één dag." Een van de trouwe klanten is Ankie Vos uit Koude- kerke. „Ik zet mijn fiets nergens anders neer. Niet alleen omdat hij hier be waakt staat. Dat doe ik ook voor de jon gens en voor het gezellige praatje. Ik zou er niet aan moeten denken dat ze zouden verdwijnen." zaterdag 6 november 2004 w VLISSINGEN - Een voorstel van de PvdA om Vlissingers die chronisch ziek zijn, gehandicapten en mensen die lang durig in de bijstand verkeren ook volgend jaar een eenma lig financieel douceurtje te geven, kreeg gisteren bijval in de begrotingsraad. Daarmee hebben de minder draagkrachtigen net als vorig jaar een extraatje. Het Rijk heeft voor volgend jaar min der geld beschikbaar gesteld voor het budget bijzondere bijstand. Het voorstel werd aangenomen. De WD en het CDA stem den tegen. „Wij willen oplossingen zoeken in structureel beleid in plaats van elk jaar opnieuw dekkingen vinden voor incidentele tegemoetkomingen", zei M. de Zwarte (CDA). MIDDELBURG - De gemeenteraadsfractie van Middel burgs Belang (MB) wordt ondergebracht bij die van de Po litieke Partij Middelburg (PPM). Vanaf deze week gaan de twee sociaal-democratische partijen samen verder in de Middelburgse gemeenteraad. „Qua gedachtegoed liggen we praktisch op één lijn. Eigen lijk is er nauwelijks verschil tussen de belangen van onze partijen. Dus besloten we een paar weken terug onze krachten te bundelen", luidt de verklaring van Ria van den Boogaart, raadslid voor MB. Ook tijdgebrek speelde een rol voor Van den Boogaart. „Ik houd me graag bezig met maatschappelijke zaken als onderwijs en ouderenzorg. Maar in je eentje kun je je daar amper in verdiepen als je ook nog eens andere porte feuilles hebt. Nu kunnen we de taken verdelen." De nauwere samenwerking begint bij de begroting van 2005. De partijen hopen op 1 maart officieel als één frac tie naar buiten te kunnen treden. Dat zal zijn onder de naam Politieke Partij Middelburg. Raadslid Hayati Ak- dag' van de huidige PPM voorziet een vruchtbare samen werking met Van den Boogaart. „Zij kan zich vinden in ons verkiezingsprogramma. Wij voelen ons ook thuis bij haar transparante blik. Dus vinden wij een fusie een logi sche keuze. OOSTKAPELLE - Vanwege grote belangstelling gaat de verwondertentoonstelling Alice in Wonderland drie we ken langer door clan gepland. De einddatum is verplaatst naar zondag 21 november. Na zes andere Nederlandse natuurmusea is het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle de laatste stop voor cle familie-expositie. VLISSINGEN - De keuze voor de locaties voor het Huis kamer Project voor Drugsgebruikers (HKPD) in de ge meente Vlissingen wordt niet behandeld in de november- raad zoals was afgesproken, maar een maand later. Dat maakte wethouder L. Poppe-de Looff gisteren bekend tij dens de begrotingsraad. „We willen het heel zorgvuldig voorbereiden en we zijn nog niet zo ver." Het HKPD is momenteel aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen ge vestigd. Vlissingen wil elders in de gemeente een uitgebreider cen trum voor verslavingszorg openen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Uitstel moet geen afstel betekenen, zeiden de Vlissingse raadsleden T. de Roos (SP) en P. van Zalen (Groen- Links). Zij vinden dat wethou der P. van der Maden niet te lichtzinnig moet denken over het belang van de bewaakte fiet senstalling aan de Hellingbaan in Vlissingen. In de begrotingsraad van de ge meente Vlissingen werd na een debat besloten om het besluit over de toekomst van de stalling op te schorten tot 1 april. Alle raadsfracties verwierpen gisteren het idee om de fietsen stalling per direct op te geven. Het college van B en W had daarvoor een voorstel gedaan. De PvdA reageerde met een amendement om de bewaakte fietsenstalling nog minimaal een jaar open te houden. Na een discussie werd besloten om het hele besluit over de sluiting pas in april te behandelen. T. Seinstra van de fietsersbond verklaarde gisteren als inspre ker in de begrotingsraad dat het college van verkeerde cijfers is uitgegaan. Het college becijfer de dat jaarlijks 1000 fietsers hun fiets zouden parkeren in de stalling. „Maar dat zijn er ten minste 4500", zei hij. Hij erken de dat ook dat cijfer niet erg hoog is. „We zouden maatrege len kunnen treffen om meer klanten te trekken. Een daarvan kan zijn om de stalling gratis te maken, naar voorbeeld van de gemeente Apeldoorn." Zijn plei dooi voor handhaving van de fietsenstalling sloeg aan. Groen- Links en de PvdA wezen op de bijdrage die de stalling levert aan een autoluwe binnenstad. Voor de SP en GroenLinks mocht gisteren al besloten wor den om de stalling definitief open te houden. De gemeente raad besliste uiteindelijk an ders. Wethouder Van der Maden moet in overleg met de medewer kers onderzoeken hoe de be drijfsvoering van de stalling goedkoper kan. De resultaten van het onderzoek komen in de gemeenteraadsvergadering van april terug. Advertentie foto Ruben Oreel DDDELBURG - De bewoners an de Zuidsingel in Middel- urg zijn woedend over de Oosl van nog meer studenten laar hun wijk. De gemeente wil |,et voormalige OCMA-ge- K)uw veertig studenten huisves- en. Omwonenden zeggen klem a zitten tussen de verschillende ludentencomplexen en vrezen oor meer overlast. Et leegstaande gebouw van het icrmalige Opleidingscentrum Elitaire Administratie (OCMA) an de Zuidsingel in Middel- ,urg is inmiddels door omwo nden volgeplakt met A4'tjes. leen studenten over(be)last !g) in deze buurt", staat er op pamfletten te lezen. Duide- his dat de bewoners mordicus tegen de komst van meer studen ten naar hun wijk zijn. Onlangs vernamen de buurtbe woners dat het gebouw voor stu dentenhuisvesting wordt be stemd. „En daar zijn we niet blij mee", laat omwonende R. Haeck weten. Volgens hem zucht de omgeving nu al onder de over last van leerlingen van de Roose velt Academy. „Sinds de komst van de studenten is hier sprake van overlast. Feesten, laat thuis komen, lallend over straat lopen en schreeuwen." Vooral dins dag- en donderdagavond, de stapavonden van de studenten, is het vaak bal. Bovendien vreest Haeck dat de pap al gestort is nu de details naar buiten komen. „Het besluit is al genomen. Wat dat betreft gaat wethouder De Vries uit van een soort democratie-ach- ter-de-finishlijn. Het besluit is al genomen, en dan wordt er pas met de bewoners gecommuni ceerd." Bagijnhof De bewoners van de Zuidsingel voelen zich, met de vestiging van nog meer studenten in de wijk, klem zitten in het midden van de campus. Aan de ene zijde wonen immers studenten in het Bagijnhof, aan de andere zijde van de Zuidsingel vestigen zich studenten in het OCMA-ge- bouw. Haeck en de zijnen zullen dan ook 'alle democratische mid delen' gebruiken om de komst van nog meer studenten naar de wijk tegen te gaan. Allereerste heeft het OCMA-ge- bouw volgens Haeck geen woon bestemming. Mocht de gemeen te de bestemming willen wijzi gen, dan zullen de bewoners be zwaar aantekenen, zo voorspelt hij. Ook hebben de omwonen den inmiddels de Middelburgse politieke partijen opgeroepen bezwaar tegen de studentenhuis vesting aan te tekenen. Overigens gaan de omwonden er vanuit dat de plannen voor het gebied nog verder gaan. Ze vre zen dat in het OCMA-pand 67 studentenkamers en een soos- of cafévoorziening komen. Verantwoordelijk wethouder A. de Vries beklemtoont dat er geen café in het pand komt, en ook dat het aantal studentenka mers tot veertig beperkt blijft. Volgens hem waren er wel plan nen om 'iets geks' te doen en meer studentenkamers te realise ren, maar zijn deze plannen van tafel. Uitbreiding Volgens De Vries moeten er in Middelburg wel extra studenten kamers komen, omdat de Roose velt Academy naar verwachting de komende jaren stapsgewijs groeit. „We gaan er vanuit dat er vol gend jaar toch weer 150 a 200 studenten bijkomen. We hebben dan ook als college plannen ge maakt om, met een aantal stap pen, het aantal kamers uiteinde lijk op 600 te brengen." En één van de eerste panden om die uitbreiding te realiseren, is het OCMA-gebouw. De Vries geeft de bewoners wel gelijk op het punt van de over last van de Roosevelt Aca- demy-studenten. „Kijk, we zijn natuurlijk niet zo naïef om te denken dat studenten nooit over last veroorzaken, maar er zijn bepaalde grenzen." Het college heeft dan ook nog eens 'heel indringend' met de Roosevelt Academy en Woon- goed gesproken dat de overlast van studenten moet stoppen. „Als we in Middelburg draag vlak willen hebben voor de plan nen, zal het beter moeten." IDDELBURG - De Rooms [holieke Caritasparochie lid-Walcheren houdt met de ichting Roemenië Hulp Mid- o-Zeeland een voedselactie. de week van 8 november n tot en met zaterdag tus- D 10.00 en 11.30 urn- conser- n of houdbaar voedsel wor- i aangeboden in de pasto- aan de Singel in Middel- ïrg Ook kan voorafgaand n de Eucharistieviering van idagmorgen tussen 09.30 10.00 uur voedsel worden jegeven in de kerk. Vincent Kort (1) en Henk van Leenen helpen een klant in de fietsenstalling in Vlissingen. pterdag 20 (Advertentie) 20 november 14.30 uurl at wordt gehouden tussen 130 tot 17.00 uur in het Gast- - lis aan het Noordpoortplein in - liödelburg. et Alzheimer Café is een ont- Kienngsplaats voor demente ren en hun partners en fami- e, om onderling ervaringen uit Wisselen. aast de zestig Alzheimer Cafés [Nederland, waarvan vier in land, kennen inmiddels Bel- Engeland, Griekenland, itsland en Australië de formu- centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^aagoes tel: (0113)315500 ^(0113)315669 redactie pzc.nl 'nternet ^•pzc.nl E-mail; web@pzc.nl (advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 ,opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 4330 eb middelburg Tel: 0118-493000 fax:0118-493009 B-mail: redwalch pzc.nl tovan der Sluis (chef) Edith Ramakers M'riam van den Broek RonMagnée Koen de Vries (sport) door Jelmer Oskam MIDDELBURG - Een luiste rend oor voor verborgen gehei men'. Dat staat geschreven op de biechtcaravan van dominee Sietze van der Veen en zijn vrouw Trijnie uit het Groningse Mussel. Met de caravan doen ze elke provincie in Nederland aan. Gisteren stond de caravan van het tweetal geparkeerd bij de Nieuwe Kerk in Middelburg. Op massaal bezoek kon de biechtcaravan in Middelburg niet rekenen. Maar daar is het de dominee en zijn vrouw dan ook niet om te doen. „Daar heb ben we onze biechtsite op inter net voor", zegt Sietze. En daar mee is meteen de tweede ver nieuwende biechtmethode van het echtpaar Van der Veen ge noemd. Naast de caravan behe ren ze namelijk een internetsite www.debiechtsite.nl waar bezoe kers geheel anoniem hun ver haal kunnen vertellen. Het loopt storm, aldus de dominee. „Er is voor veel mensen een bepaalde drempel om te biechten in de kerk. Zeker voor diegenen die er nooit komen. Via de internetsite heb je geen directe confrontatie met de dominee, waardoor er ei genlijk geen drempel meer is." Maar waar is de caravan dan ei genlijk voor bedoeld? „Dit is een signaal naar de kerken om meer naar buiten te treden", zegt de dominee. „De kerken lo pen leeg, terwijl er veel nood on der de mensen is. Daarom beslo ten mijn vrouw en ik om die nood tegemoet te komen." Het echtpaar kijkt uit over de Nieuwe Burg, waar een gering aantal mensen doorheen loopt. Vandaag geen topdrukte, zo lijkt het. Maar Sietze van der Veen weet dat het morgen weer anders kan zijn. Hij krijgt door gaans zelfs opvallend veel niet-gelovigen op bezoek. „Ik vind het mooi dat ze ons weten te vinden. Ik zal nooit iemand met de Bijbel om de oren slaan. Als iemand ergens mee zit, die verder niets met het geloof heeft, dan zal ik hem niet con stant met de neus op de Bijbel drukken." Het domineesechtpaar Van der Veen luistert naar een man in de biechtcaravan in Middelburg. foto Ruben Oreel Connie Palmen zet zich in voor actie: Vrienden van Film by the Sea zie: www.filmbythesea.nl of bel 0118-412437 DE GROOTSTE CREABEURS VAN ZUID-WEST NEDERLAND^fl^Het handwerkpaviljoen Met meer dan 150 stands en kramen van bedrijven en hobby- isten met de meest uiteenlopende basismaterialen, kant-en Kinderopvang aanwezig klaar cadeautjes, demonstraties en workshops, waarvoor ter Toegang volwassenen 7,- p.p. plaatse kan worden ingeschreven. Kinderen 6-12 jaar 3.50,- ZEELANDHALLEN- GOES Nobelweg 6 - 4462 GK Goes tel. 0113-221020 - Fax 0113-221536 www.zeelandhallen.nl e-mail: zeelandhal@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13