Ramproute schaadt natuur niet (jebï. Pladdeb.v. PZC Anonieme kritie krenkt AZZ Snuffelen voor het goede doel Handelskamer wil meer ruimte voor kassen Koegorspolder Statencommissie houdt crisisberaad over AZZ Wethouder verdedigt calamiteitenontsluiting Dow door Braakman Maritieme sector test elektronisch leren weekenddiensten MACHINALE VERSPANER 2 x CONSTRUCTIEBANKWERKER/LASSER SPUITER vrijdag 5 november 2004 door Claudia Sondervan MIDDELBURG - De Staten commissie voor de zorg houdt maandag crisisberaad met gede puteerde G. van Heukelom over problemen bij de Stich ting Agogische Zorgcentra. De commissie wil weten op grond waarvan Van Heukelom denkt te kunnen bemiddelen tussen personeel en directie van de agogische zorgcentra. De gedeputeerde deed dat aan bod gistermiddag. Het initia tief voor het beraad komt van commissievoorzitter M. Ie Roy (PvdA). „Ik voorzag een stroom aan schriftelijke vragen van Staten leden. Dit is een betere manier voor de gedeputeerde om actief aan zijn informatieplicht aan de Staten te voldoen." Le Roy en fractiegenoot E. Hageman willen weten over welke extra informatie de gedeputeerde be schikt waarmee hij bemidde ling kan ondernemen. Volgens Le Roy bleven berich ten over misstanden bij AZZ onvoldoende gefundeerd. „Als Van Heukelom niet meer weet dan wij, kan er beter eerst een extern onderzoek naar de problemen komen. Dat kan heel snel gebeuren." AZZ geeft hulp thuis en in in stellingen aan probleemkinde ren, licht verstandelijk gehandi capten, beheert de pleegzorg en verzorgt maatschappelijke op vang. Afgelopen dinsdag al stel de de Statencommissie Sociale en Bestuurlijke zaken vragen over de reorganisatie bij AZZ tijdens een besloten studiebij eenkomst in Goes over de jeugd zorg. AZZ heeft de provincie Zee land om een overbruggingskre diet van drie miljoen euro ge vraagd voor de komende vijf jaar om zich om te vormen tot een financiel gezonde zorgorga nisatie. Volgens directeur G. Schaart heeft AZZ de laatste jaren structureel meer zorg verleend dan het budget toestond en is dat budget ook niet voldoende meegegroeid met de zorgvraag. Provinciale Staten moet volgen de maand beslissen of het daar mee akkoord gaat. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Een calamitei tenontsluiting door de Braak man ten behoeve van Dow brengt de natuur geen schade toe. Dat betoogde wethouder C. van Schaik gisteren in de Ter- neuzense commissie Bestuur en Middelen. Aanvankelijk zou er een weste lijke calamiteiten weg komen langs de mosselbanken, maar dat wil Dow niet meer. Een ont sluiting via de Braakman druist echter in tegen de afspraken die met de natuurorganisaties zijn gemaakt bij de aanleg van het Logistiek pai'k. Eigenlijk wil Dow een volwaardige westelijke ontsluiting, maar daar heeft de provincie nu een streep door ge zet. De gemeente Terneuzen is ge vraagd om samen met alle be trokken partijen een route vast te stellen. „Of je wel of niet door een natuurgebied moet, is niet belangrijk", betoogde Van Schaik. „Want een calamiteit komt bijna nooit voor." Van Schaik redeneerde dat als er eens in de honderd jaar gebruik moet worden gemaakt van de ca- lamiteitenweg, de natuur daar van geen enkele schade onder vindt. Hij benadrukte dat er geen echte ontsluitingsweg wordt aangelegd; er wordt een calamiteitenroute aangewezen. Daar komt normaal gesproken geen verkeer op. Het idee van Van Schaik is om de Savoyaardsweg af te sluiten, maar die wel te laten liggen. Bij rampen zouden hulpdiensten dan via die weg kunnen en ver volgens via de Braakmanweg, die dan een fietspad is. „De rou te loop over bestaande wegens tructuur. Er wordt dus geen nieuwe weg aangelegd en geen natuur opgeofferd." Twijfels De commissieleden konden zich daar in grote lijnen in vinden, maar bij Peter Clijsen (Groen- Links) bleven nog twijfels. „Ik wil de zekerheid dat dit nooit of te nimmer meer wordt dan een papieren ontsluiting", stelde hij. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - De hervormde gemeente in Terneuzen houdt vrijdag 19 en zaterdag 20 novem ber voor de vijfentwintigste maal de grote novembermarkt. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor het onderhoud van de gebouwen van de her vormde gemeente. Kerkvoogd en voorzitter van de bazaarcommissie Johan Buijze stelt dat de opbrengst van de ba zaar een onmisbare bron van in komsten is voor de hervormde gemeente. „Ook wij worden elk jaar gecon fronteerd met uitgaven voor de onderhoud van onze gebouwen, de verlichtingen en de verwar ming. Onze inkomsten, bijvoor beeld uit collectes en de jaarlijk se bijdrage van onze leden, zijn niet voldoende om om al die uit gaven te bekostigen. Die inkom sten dalen zelfs de laatste jaren. We moeten daarom op zoek naar extra inkomsten. Je kunt onderhoud aan een gebouw niet blijven uitstellen. De laatste ja ren hebben we de buitenkant en het plafond van de Goede Her derkerk van de opbrengst in de verf gezet." Rommelmarkt Naast de rommelmarkt - die de laatste jaren tot buiten de kerk gegroeid is - is er nog envelop trekken, een grabbelton en het raden van het totale bedrag van een levensmiddelenpakket. Vol gens Buijze is het aanbod van spulletjes voor de rommelmarkt de laatste jaren alleen maar ge stegen. „We organiseren nu zelfs drie keer per jaar een rom melmarkt. Naast de bazaar in november hebben we nu ook rommelmarkten in april en sep tember. Maar de bazaar in no vember blijft wel de grootste. We denken eraan vier rommel markten per jaar te gaan organi seren. De aantrekkingskracht van onze rommelmarkten blijft groot. Als de deur van de kerk opengaat, stormen de mensen ge woon naar binnen. Ze lopen el kaar zowat onder de voet." De laatste jaren is de lat steeds ho ger gelegd. „We willen goede spulletjes op de bazaar. We heb ben er niets aan om apparatuur te verkopen voor de onderdelen. Daarnaast hebben we ook als stelregel dat het niet te duur mag zijn. Alles gaat voor een schappelijk prijsje van de hand." Het assortiment varieert van tweedehands computerappa ratuur tot televisies, stereo-in stallaties en wasmachines. Ook boeken, cd's en platen zijn er te vinden. De vijfentwintigste edi tie van de bazaar krijgt een fees telijk accent. Vrijdag en zater dag treedt er een kopergroep op. Zaterdag om 10.30 uur is er een door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Elektronische lesmethoden kunnen een verrij king zijn voor zowel de maritie me industrie als voor het onder wijs. Er is echter nog een lange weg te gaan voordat het zover Bij maritiem instituut De Ruy- ter in Vlissingen werd gisteren, na tweeënhalf jaar, een project afgesloten waarin de mogelijk heden van elektronisch leren (e-learning) in de maritieme sec tor zijn onderzocht. Onderwijs (Hogeschool Zeeland, Hoge school van Arnhem en Nijme gen, Deltion College in Zwolle) en industrie (Holland America Line, Vroon in Breskens, Bore Shipowners) hebben daarin sa mengewerkt. Het project werd financieel ondersteund door de ministeries van Economische Za ken en Verkeer Waterstaat. Het voornaamste doel was de re latie tussen onderwijs en indus trie te versterken. Dat zou er on der meer toe moeten leiden dat de instroom van maritiem offi cieren, die de laatste jaren af neemt, weer aantrekt. Elektronische lesmethoden zijn een mogelijke oplossing. Het ide aal is een centrale (netwerk)com- puter waarop allerlei lessen staan en die kunnen worden ge bruikt door studenten én door maritiem personeel dat zich wil bijscholen, kennis wil opfrissen of verder wil leren. Via internet verbindingen of materialen zo als cd-roms en dvd's kan ieder een zelf bepalen wanneer en waar, dus desgewenst ook aan boord, hij studeert. Door de beste cursussen cen traal toegankelijk te maken zaterdag 6 en zondag 7 november 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000 (altijd eerst bel len). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg. Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens. Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Huisartsen post Antomusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West-Zeeuws-Vlaanderen: L. Buysse, Melkweg 1a, Oostburg, (0117) 455092. Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: H. Mulder, Weststraat 1Axel, tel. (0115) 564389. Spreekuren zat. 10.30-11 en 18-18.30 uur. zon. 12-12.30 uur. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke; Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkli niek. Terneuzen: J P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek De Ottenhorst', Van Diemenslraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe'. Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patïënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel.(0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Van Schaik wees erop dat de dis cussies tot nu toe steeds gingen over een volwaardige westelijke ontsluiting. Die is nu dus van de baan. „Dat is de winst voor de mensen die er wonen en voor de natuur", concludeerde de wet houder. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500, Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0113) 224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobiel num mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobiel nummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850 door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De Kamer van Koophandel Zeeland stelt voor om in de Koegorspolder bij Ter neuzen meer ruimte te bestem men voor glastuinbouw. Hier door kan extra ruimte vrijko men in het westelijk deel van het gebied Axelse Vlakte/Autri- chepolder voor zeehavengebon den activiteiten. De kamer zegt dat in een reactie op de Startno titie milieueffectrapportage glas tuinbouw Terneuzen. De Kamer van Koophandel stelt vast dat het glastuinbouwpro- ject voor een belangrijk deel is ingetekend op gronden die in het Plan van Aanpak Kanaalzo ne Zeeuw-Vlaanderen bestemd waren voor de vestiging van ha vengebonden industriële bedrij vigheid. „Bekend is dat binnen West-Europa de beschikbaar heid van grote aaneengesloten haventerreinen steeds zeldza mer wordt", schrijft de handels kamer. In de reactie zegt de han delskamer te kunnen instem men met het gebruik van 'droge' zeehaventerreinen voor glastuin bouw. „Wij zijn evenwel van me ning dat zoveel mogelijk voorko men moet worden dat 'natte' be drijventerreinen langs het Ka naal van Gent naar Terneuzen voor glastuinbouw bestemd wor den." In dat verband vindt de KvK dat uit de Startnotitie niet duidelijk blijkt waar de grenzen liggen voor het project. De pas sage dat voor het MER (milieuef fectrapport) vooralsnog geen re kening is gehouden met de pla nologische reservering voor zee havengebonden industrie in de Autrichepolder, kan de Kamer niet plaatsen. „Omdat hiermee afbreuk wordt gedaan aan de ge wenste zeehavenontwikkeling in de Kanaalzone." Er wordt voor gepleit een flinke strook langs het kanaal te vrijwaren van kassen. „Zodat niet alleen voldoende ruimte aanwezig blijft voor de vestiging van zee haven-bedrijvigheid, maar ook dat deze bedrijvigheid in de toe komst niet belemmerd wordt door glastuinbouw." door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Niet waar en laf, vindt directeur Gert Schaart van de stichting Agogi sche Zorgcentra Zeeland in Mid delburg de beschuldigingen in een anonieme brief die deze krant gisteren ontving. De brief, ondertekend met 'Medewerkers van de Stichting AZZ' beticht Schaart ervan kritiserende le den van het middenkader bij AZZ te ontslaan, medewerkers te intimideren en de zorg te scha den. De brief rept van een verkrach ting van een kind op het Ortho pedagogisch centrum De Veerse- singel in Middelburg. Daar wo nen kinderen en jongeren met ernstige leer- en gedragsproble men. De briefschrijver sugge reert dat de verkrachting, waar van de Zeeuwse politie geen aan gifte in de bestanden heeft, kon gebeuren omdat groepsleiders tussen 9.00 en 12.00 uur niet aanwezig zijn. Volgens Schaart kan van een verkrachting geen sprake zijn geweest. „We krijgen daar ook jongeren met seksuele proble men. Als er iets gebeurt, staat daar een protocol voor. Ik vind het ernstig dat medewerkers nu schrijven dat ze die protocollen niet uitvoeren. Als de kinderen naar school of dagbesteding zijn, is er geen groepsleiding no dig. Op plaatsen waar kinderen 24 uur zijn, is 24 uur groepslei ding. We hebben de laatste tijd zelfs extra mensen ingezet in groepen met cliënten met ernsti ger problemen." De brief meldt ook de inzet van ongediplomeerde mensen. „On waar", zegt Schaart. „Er kan een stagiaire rondlopen. In druk ke perioden kunnen er mbo-mensen ingezet worden waar we liever hbo-mensen heb ben. Maar we hebben geen onge kwalificeerd personeel." De In spectie voor de Gezondheids zorg meldt, geen klachten over de zorgverlening van AZZ te kennen. Al eerder kreeg de PZC anonie me schrijven waarin de vorm van de huidige reorganisatie bij AZZ werd bekritiseerd. Schaart zette na zijn opvolging oud-directeur R. Holl en>i een grote reorganisatie inj instelling financieel moet maken en moet ii op de nieuwe taken volge Wet op de Jeugdzorg bleek grote financiële toj te hebben. Een manage laag van zeventien sectorc teuren ging terug naar; mensen. In overleg met dt bonden AbvaKabo FNV een sociaal plan overeeis men. Een aantal menses ontslag, kreeg ontslag d thuis. Volgens Schaart hoti kritiek en onrust bij het ge patroon van reorganisaties Het is geen reguliere reorge tie, vindt echter Frida K malig medewerkend c tor bij het arbeidscentm AZZ en één van de vertn medewerkers die de brie! name noemt. Zij nam dit: jaar ontslag. Ze zegt de niet te kennen, maar sta wel achter. Uitgekafferd „Ik wilde de manier w reorganisatie werd a bijsturen. Het hele n der werd uitgerangeerd r 24 mensen met ervanns tientallen jaren weggegs een half jaar. Er is geen s meer, dus de zorg gr lijden. Ik heb in maart dt van Toezicht mijn bezorg gemeld over het functie; van de Raad van Bi (Schaart - red.). Zonder1 taat. Ik heb mijn conseqa getrokken. Er heerst eer repressief klimaat. Mensa den uitgekafferd, incomp genoemd of weggestuurd.' Schaart noemt de briefee naar middel'. „Ik roep de sen achter deze brief o komen praten. Ik kan his mee, behalve zeggen dat he waar is. Dit moet kome: mensen die erg in nood: We hebben een klachtec ling in huis, we hebben hi jaar een keurig sociaal plat sproken met de vakbonÈ we zitten nu middenin de ié ring daarvan. Onze 1 commissie hebben geen 11 ten bereikt." Kerkvoogd Johan Buijze: „De hervormde gemeente kan de inkomsten uit de bazaars niet missen." foto Camile Schelstraete optreden van de Happy Band en om 13.00 uur speelt Drums for Nature. staat meteen een soort maritiem kenniscentrum, waarvan onder wijs en industrie allebei kunnen profiteren. In het project is een aantal elek tronische cursussen ontwikkeld en getest door studenten op het vasteland en maritiem perso neel aan boord. De ervaringen waren redelijk positief, al wer den het persoonlijke contact met een docent en een directe reactie op de prestaties soms wel gemist. Vooral de mensen aan boord waren te spreken over de mogelijkheden tot extra scholing tijdens hun werk. Dui delijk werd dat zij over het alge meen zeer gemotiveerd zijn om zichzelf verder te ontwikkelen. Voordat 'leren op afstand' volop in de praktijk kan worden ge bruikt, moet er echter nog veel gebeuren. Zo vergt een netwerk computer flinke investeringen. VERKOOP VAN GRONDVERZET- EN INTERNTRANSPORTMACHINES MACHINALE VERSPANINGSWERKZAAMHEDEN CONSTRUCTEUR VAN BAKKEN EN GRIJPERS GEBR. PLADDET B. V. is een middelgrote onderneming gespecialiseerd in verkoop en service van grondverzetmachines en vorkheftru Tevens zijn wij producent van uitrustingsstukken (bakken, grijpers enz.) voor grondverzetmachines. Wij zijn op korte termijn op zoek naar: Taken: Je draait mee op de afdeling metaalbewerking, deze afdeling is verantwoordelijk voor de bewerking van uitrustingsstukken voor diverse soorten machines. Dit houdt onder andere zowel serieproductie van producten in als het maken van producten op klantspecificatie. Profiel: Je beschikt over een diploma op MBO niveau, richting Machinaal Verspanen Enkele jaren werkervaring is een pré. Verder ben je zeer gemotiveerd, en is eventueel overwerken geen probleem. Ook ben je in staat in teamverband te functioneren. Wat bieden wij: - prettige werkomgeving - goede salariëring (gerelateerd aan prestaties) - dynamische organisatie - eventuele doorgroeimogelijkheden Taken: Je draait mee op de afdeling constructie, deze afdeling is verantwoordelijk voor de productie en constructie van uitrustingsstuk!* voor diverse soorten machines. Je zult voornamelijk bezig zijn met het construeren van graafbakken en snelkoppelingen in allerlei soorten en maten. Profiel: Je beschikt over een diploma op MBO niveau, richting Constructiebankwerker/lasser. Daarnaast ben je in het bezit van MIG/MAG iasdiploma's. Indien je aspiraties hebt om door te groeien tot afdelingschef dan verwachten we dat je over de nodige leidinggevende capaciteiten beschikt. Enkele jaren werkervaring is een pre maar zeker geen 1 vereiste. Verder ben je zeer gemotiveerd, is regelmatig overwerken geen probleem en ben jé in staat in teamverband te functioned" Wat bieden wij: - prettige werkomgeving - goede salariëring (gerelateerd aan prestaties) - dynamische organisatie - op termijn doorgroeimogelijkheden tot afdelingschef Taken: Je draagt zorg voor de lakafwerking van de geproduceerde uitrustingsstukken zoals bakken, grijpers en dergelijke. Verder is het klaarzetten van deze stukken voor expeditie ook één van je kerntaken. Bovendien zul je regelmatig worden ingezet als koerier in de Benelux. Profiel: Je bent een uitermate gemotiveerd persoon, je kunt na inwerkperiode zelfstandig functioneren, en je hebt absoluut geen 8-5 mentaliteit. Wat bieden wij: - prettige werkomgeving - goede salariëring (gerelateerd aan prestaties) - dynamische organisatie - zeer afwisselend werk Ben je enthousiast geworden voor één van deze functies. Herken je jezelf in het functieprofiel en wil je graag ons team k versterken, stuur dan een brief of e-mail met motivering aan: GEBR. PLADDET B.V. T.a.v. Dhr. P.J. van Cadsand Postbus 2, 4520 AA Biervliet, tel: 0115-481351 e-mail: info@pladdet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 50