zc Vaarbewijs voor Westerschelde Hf ÏËÏÏNS OVERNAME Autohandelaar weer vrijgesproken ZONDAG GEOPEND Brugman [ulst mag seksclub an rechter sluiten Griezels op straat en in het bos Kinderopvang ingewikkeld? Pleidooi voor andere locatie zendmast Draaibrug lodsen willen enkel binnenvaartschippers toelaten die gebied goed kennen GROTE PARTIJ LEDIKANTEN, BOXSPRINGS MATRASSEN. LATTENBODEMS, DEKBEDDEN EN USSENS Waterschap eist duidelijkheid Technische storing in tunnel Verherbrugge raadslid in Sluis Voorzieningen gehandicapten zeeuwse almanak Overval irdag 30 oktober 2004 Welnee, niet bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang. Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas. De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u niet zelf te gaan zitten rekenen. Op onze website kunt u het gelijk zien. wwwkinderopvangzeelandnl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 editie Zeeuws-Vlaanderen Raymond de Frel IS - Wethouder J. Provoost de gemeente Sluis wil met ninisterie van Binnenlandse n in overleg over de voorge- 511 plaatsing van een anten- ist in Draaibrug ten behoe- het communicatiesys- C2000. C2000 is het nieuwe digitale communicatiesysteem voor hulp verleners. In de raadsvergade ring van donderdag maakte in woonster T. Mistiaen-de Die uit de buurtschap Draaibrug aan de hand van voorbeelden haar zorgen duidelijk over de komst van de mast. „Ik werk zelf al ja ren in de gezondheidszorg. Ik had eens een landbouwer in be handeling, die al tijden met zijn gezondheid sukkelde. Opeens kwamen we er achter dat zijn klachten afnamen als hij zijn mobiele telefoon niet op zijn lichaam droeg. Een gsm kan je afnemen, maar een zendmast natuurlijk niet. Ik ken ook ver halen van een gezin dat diverse gezondheidsklachten heeft. sinds de komst van een zendmast op driehonderd meter van hun huis. Wij zien de bui al hangen." Raadsleden W. Gijsel van VVD/Gemeentebelangen en A. Rosendaal van Nieuw West verzochten de wethouder nog eens na te denken over een oplos sing. „De mededeling van het ministerie over de plaatsing van de mast in Draaibrug was dwin gend, want ze wil het communi catiesysteem snel vervolmaken. Maar ik deel de gevoelens van de raad en wil best nog eens in overleg met het ministerie over een andere locatie." Wout Bareman GEUZEN - Binnenvaart- ipers op de Westerschelde en moeten beschikken over Scheldepatent. Een derge- 'vaarbewijs' biedt de garan- lat alleen nog schippers met gedegen kennis van het ge- van de vaarweg gebruik en. Voor de binnenvaart op lijn is al jaren een Rijnpa- verplicht. elgische Beroepsvereniging ioodsen (BBvL) vindt invoe- van een soortgelijk patent de Westerschelde het over- en waard. „De binnensche- worden dan eindelijk be- d door mensen die een dege- kennis hebben van de Wes- :helde en haar problema- De BBvL schrijft dat in brief aan de schippersvereni- Koninklijke Schuttevaer, reactie op het voorstel van. chippersorganisatie de vaar- Iheid voor de zeevaart op de iterschelde aan banden te De maximumsnelheid moeten worden bepaald op alf mijl. De Belgische lood- wijzen die suggestie reso- van de hand en volgen daar- hun Nederlandse collega's, |al eerder stelling namen te- [beperkende maatregelen. Schuttevaer en ook verschillen de schippersbonden zwengelden de discussie over de vaarsnel- heid op de Westerschelde eerder dit jaar aan, nadat schippers zich voor de zoveelste maal be klaagden over de hinder die ze ondervonden van te snel passe rende zeeschepen. Dat zou lei den tot hoge golfslag, die schade aanricht aan binnenschepen. Minister K. Peijs van Verkeer en Waterstaat reageerde prompt met de suggestie de vaarwegen voor zee- en binnenvaart op de Westerschelde te scheiden, maar dat leidde enkel tot fellere discussies. De Belgische loodsen hebben nu als laatste - verongelijkt, want niet eerder door de binnenvaart- organisaties bij de discussie be trokken - hun standpunt ken baar gemaakt. In een 'bozige' brief wijzen ze erop dat de zee vaart niet de enige boosdoener is, maar dat ook kleinere vaar tuigen (sleepboten, zandsche- pen) hoge boeg- en hekgolven kunnen veroorzaken. Volgens de loodsen moet de binnenvaart ook naar zichzelf kijken. Want: „Worden de ongemakken niet ook veroorzaakt door onvoldoen de bemanning op de binnensche pen. Misschien moeten we nieu we standaardeisen voor de mini mum-bemanning op binnensche pen implementeren, zodat een binnenschip op een zeewaardige manier op een estuarium kan va ren. En misschien moeten we Want de loodsen vragen zich af wel toe naar een minimumsnel- of een te hoge snelheid niet net heid voor binnenschepen." zo gevaarlijk is als een te lage. Binnenkort vindt overleg plaats tussen Schuttevaer en de lood sen. )r Sheila van Doorsselaer LST - De gemeente Hulst seksboerderij Club 77 aan Hulsterweg bij Kloosterzan- tijdelijk sluiten. De Middel- gse bestuursrechter oordeel gisteren in het nadeel van de later van het polderbordeel. sluiting geldt voor drie maan- en zal volgens een woord- rster van de gemeente van- g ingaan. De uitbater van b 77 werd gisteren in de genheid gesteld zelf zijn deu- te sluiten. Vandaag wordt ontroleerd of hij dit daadwer- ijk heeft gedaan. Hulst stuur- aan op een tijdelijke sluiting de seksboerderij omdat uit controle bleek dat de uitba- vier buitenlandse vrouwen der tewerkstellingsvergun- g in dienst had. Daarnaast Advertentie zouden ook enkele van deze prostitiuees illegaal in Neder land verblijven. De uitbater was het niet eens met het voornemen van de gemeente en vroeg een voorlopige voorziening aan bij de Middelburgse bestuursrech ter. De raadsman van de eige naar, M. van Wezel, voerde ter zitting aan dat de gemeente on wettig heeft gehandeld door een beslissing op een bezwaar schrift van de uitbater in te trek ken en die te vervangen door een nieuwe. Hoewel de strek king van de twee beslissingen hetzelfde was, had Hulst dit vol gens Van Wezel niet mogen doen. De bestuursrechter dacht daar anders over. Volgens de woordvoerster van de gemeente Hulst zijn er onlangs een aantal waarschuwingen gestuurd naar andere polderbordelen. Ook daar zouden uitbaters de voor waarden gesteld in hun vergun ning niet naleven. De eigenaren worden eerst in de gelegenheid gesteld orde op zaken te stellen. Negeren zij de waarschuwing en de aanschrijvingen, dan lopen ze het risico dat ook hun seksclubs worden gesloten. Verklede kinderen verzamelen zich voor de Halloweentocht door het bos in Vogelwaarde. door Edy de Witte VOGELWAARDE - Jongeren waren giste ren op diverse plaatsen in Zeeuws - Vlaande ren in de ban van Halloween. Verkleed als onder meer heksen, mummies, vampieren, spoken en skeletten vierde de jeugd het uit Amerika overgewaaide angst aanjagende themafeest. In Vogelwaarde was het eerst spoken geblazen in het wandel bos. Tegen het invallen van de avond verza melden daar zo'n zeventig kinderen zich. Een stokoude man vertelde hen waarom ze nu pas voor de eerste keer in het dorp Hallo- ween mochten vieren. Geesten hadden een eeuw geleden de bevolking namelijk duide lijk gemaakt dat ze 100 jaar zelfs niet aan Halloween mochten denken. Anders zou een vloek de gemeenschap treffen. Die periode is nu voorbij, alleen moesten de kinderen wel eerst het bos in voor een letterzoekspel. En daar werd de deelnemers echt de stuipen op het lijf gejaagd. Met grafzerken, kruisen, lichtgevende pompoenen en bieten was een spookachtig sfeertje gecreëerd. De allerjong ste kinderen doorkruisten vergezeld van hun ouders een apart gedeelte van het bos. Na het vinden van de spreuk 'Na honderd jaar van weggeweest viert Vogelwaarde weer Halloween feest' kon het feest begin nen. In zaal Ons Vermaak werd in een pas sende entourage de bevrijding van de vloek gevierd met een disco. De eeuwige strijd van Roman Hemelsoet uit Zandstraat MIDDELBURG-VEERSEWEG naast Super de Boer NU OOK IN VLISSINGEN lermesweg (t.o. Leen Bakker) door Wout Bareman ZANDSTRAAT - De eeuwige strijd tussen overheidsinstanties en Justitie enerzijds en de auto handelaar Roman Hemelsoet uit Zandstraat anderzijds, is op nieuw beslecht in het voordeel van de handelaar. Het Gerechts hof heeft een eerdere veroorde ling door de rechtbank in Mid delburg ongedaan gemaakt. De rechtbank veroordeelde He melsoet in september vorig jaar voor het bezit van een aantal au towrakken op zijn terrein in Zandstraat bij Sas van Gent. Volgens justitie waren het er meer dan de toegestane vier en bovendien trof een milieuambte naar ook een aantal motorblok ken aan, die olie lekten. Hemel soet bestreed dat het om au towrakken ging en sprak van 'auto's van een zekere klasse'. Het ging om oude 'Amerikanen', die moesten worden beschouwd als oldtimers en bestemd waren voor de handel. Ook het verhaal van de olielek- kende motorblokken klopte vol gens hem niet. Ze waren stuk voor stuk afgetapt. De economi sche politierechter was er deson danks van overtuigd dat de au to's niet rijklaar waren en dus konden worden beschouwd als wrakken. Het Gerechtshof in Den Haag heeft nu geoordeeld dat er onvoldoende bewijs is voor de tenlastelegging en sprak Hemelsoet vrij. De 67-jarige handelaar, die zijn zaak momen teel afbouwt, spreekt van 'een eeuwige heksenjacht, steeds weer aangezwengeld door haat dragende buren'. „Dit is nu mijn derde vrijspraak op rij voor zogenaamde overtredin gen. Vooral de voormalige ge meente Sas van Gent heeft mij in het verleden het leven zuur ge maakt. Dit zaakje is nog vlak voor de herindeling in gang ge zet om mij op de valreep nog te pakken te nemen, maar het is ze opnieuw niet gelukt." Ook in MIDDELBURG - Zolang niet duidelijk is wat de finan ciële gevolgen zijn voor zijn organisatie, wil het Water schap Zeeuwse Eilanden niet instemmen met de Ontwik- kelingsschets 2010 Schelde-estuarium. In deze ontwikke- lingschets wordt vooral veel aandacht geschonken aan verbetering van de bereikbaarheid van de haven van Ant werpen door verdere verdieping van de vaargeul. „Dit is één van de weinige voorstellen waarvoor ook financiële middelen beschikbaar zijn", aldus het waterschap in een brief aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De fi nanciering van met name de natuurprojecten en reparatie van diverse gevolgen ontbreekt nog. Over de veiligheid van de Zeeuwse dijken wordt er in de Ontwikkelings- schets op gewezen dat vooralsnog geen versterkingswer- ken noodzakelijk zijn. Volgens het waterschap is dat in strijd met de waarheid, pagina 15 gevolgen verdieping nog te vaag TERNEUZEN - Door een technische storing is gisteren een deel van de dag een buis van de Westerscheldetunnel ge blokkeerd geweest. Omdat de oorzaak van de storing niet bekend was, werd het verkeer door de oostbuis slechts met 50 auto's per keer doorgelaten. De storing ontstond om 13.30 uur en duurde tot in de avonduren. SLUIS - Wil Verherbrugge uit Breskens wordt volgende maand geïnstalleerd als nieuw raadslid van de coalitiepar tij WD/Gemeentebelangen. De huidige fractie-assistent van de liberalen neemt de plaats in van Rini den Dekker, die twee weken geleden bij een verkeersongeval op de Rijksweg 61 bij Hoek om het leven kwam. Verherbrugge was in de laatste vier jaar van de voormalige gemeente Oostburg ook al raadslid. SLUIS - De gemeenteraad van Sluis heeft donderdaga vond de Verordeningsvoorzieningen gehandicapten ge meente Sluis 2005 vastgesteld, met de toevoeging van twee moties. De PvdA stelde voor om pas op een verhui zing van gehandicapte mensen aan te dringen, als de her inrichtingskosten van hun woning meer dan tienduizend euro bedragen. In het oorspronkelijke plan was de grens gesteld op vijfduizend euro. Wethouder L. Wille was het om het even. „Een verrui ming van vijfduizend naar tienduizend euro kost meer geld, maar anderzijds wordt er ook minder verhuisd. Dat scheelt weer inrichtingskosten." Het CDA maakte zich sterk voor de gehandicapte inwo ners van de voormalige gemeente Sluis-Aardenburg met een inkomen dat tussen anderhalf en twee keer van het norminkomen ligt. Zij verliezen hun recht op vervoers voorzieningen. Voor deze groep mensen werd een over gangsregeling van een half jaar voorgesteld, maar het CDA pleitte met succes voor een overgangstermijn van één jaar. (Advertentie) foto Camile Schelstraete In Hulst kwamen 's middags al ruim 120 kin deren bij elkaar in het 's Landshuis. De deel nemers konden kleuren, zich laten schmin ken en lampionnen en maskers maken. Te gen etenstijd kwam er heksenbrouwsel op tafel. Als afsluiting volgde een spannende lam- pionnenoptocht door de binnenstad. Ook in Zuiddorpe en Sluis trok een stoet griezels door de straten. In Zuiddorpe hadden zo'n vijftig kinderen vorige week tijdens een creatieve middag hun eigen kleding al ont worpen en in elkaar geknutseld.In de Bae- ckermat m Westdorpe was het feestje 's mid dags ingeruimd voor de jeugd, 's Avonds konden volwassenen hun eigen invulling ge ven aan Halloween. van 12.00 tot 18.00 uur 'Uitsluitend keukenshowroom Hulst', Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 KEUKENS 4 BADKAMERS Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman.nl (Advertentie) De auto's van Roman Hemelsoet in Zandstraat mogen blijven staan. foto Camile Schelstraete 1980 en 1996 trok de gemeente ten strijde tegen het 'autokerk hof' van Hemelsoet. In beide ge vallen kwam het tot een veroor deling, die in hoger beroep ech ter weer teniet werd gedaan. He melsoet denkt er na zijn derde vrijspraak desondanks sterk over zijn 'handel' nu definitief van de hand te doen. Hij bood zijn terrein al eerder aan als al ternatieve locatie voor koffie shop Checkpoint in Temeuzen, maar heeft nu zijn hoop geves tigd op de verhuizing van het woonwagencentrum bij Sas van Gent naar zijn bedrijfsterrein. Het centrum in Sas moet verhui zen in verband met industrieves tiging in de directe omgeving. Hemelsoet: „Ik ga binnenkort praten met burgemeester Lo- nink om dat voorstel toe te lich ten. Uit gesprekken met de woonwagenbewoners heb ik be grepen dat die dit een prima al ternatief vinden voor hun huidi ge centrum." De kleine Vlaming, die op z'n gemak van een meer dan ver diend brug-pensioen geniet, besloot eerder deze week maar weer eens te gaan buur ten bij zijn vertrouwde ban kier in Sas van Gent. Sinds jaar en dag onderhoudt hij met de Zeeuws-Vlaamse geld beheerder betere contacten dan met de belastingambte naar in eigen streek. Welgemoed en zelfs een beetje neuriënd reed hij de grens over. Een klein hupsje onder drukkend, stak hij het plein over naar het statige bankge bouw, waar hij zijn zuurver diende geld zo goed verstopt weet. Plots verstarde hij. De deur bleek gesloten. Een druk gebarende bankemployee wees hem op een inderhaast geschreven tekstje op een pa pier op de deur. „Wegens om standigheden gesloten", luid de de mededeling, een tekst die meestentijds duidt op een zojuist gepleegde roofoverval of erger. De Vlaming'zocht een etablis sement op, dronk er twee kop pen koffie en keerde toen te rug naar 'zijn' bank. Daar leek alles weer in orde. Wat er aan de hand was, vroeg hij de bankbediende. Het antwoord verbijsterde hem: „Ach me neer, we hadden een compu terstoring."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 67