Keuze voor Westen of Rusland Joop Haak waakt ervoor ooit nog met een kind alleen te zijn PZC Welterusten, mijnheer de president Verkiezingen VS vereisen wiskunde AMERIKAANSE Verkiezingen Oekraïne zijn cruciaal voor koers ex-sovjetrepubliek VS dreigen Oekraïne 30 oktober 1954 door Jeroen Hoorn In de volksmond heten het presidentsverkiezingen, maar strikt genomen kiezen de Amerikanen dinsdag niet hun volgende president. In plaats daarvan kiezen ze de le den van een kiescollege van 538 kiesmannen en -vrouwen. Dat college kiest in december pas echt de president. De verkiezingen gaan per staat. De kandidaat die in een staat de meeste stemmen krijgt, krijgt alle kiesmannen van die staat. Het totaal van 538 is evenveel als het aantal leden van het Huis van Afge vaardigden (435, het aantal per staat hangt af van het in wonertal), plus het aantal le den van de Senaat (100, twee per staat), plus drie vertegen woordigers van de hoofdstad Washington DC, die niet tot een staat behoort. De kandi daat die minstens 270 kies mannen binnenhaalt, wint de verkiezingen. Dit systeem - bij wijze van compromis vastgelegd in de achttiende eeuw - heeft een aantal bizarre gevolgen. Een klinkende overwinning in een staat, met bijvoorbeeld 80 pro cent van de stemmen, is even veel waard als een nipte meer derheid van 51 procent. Bovendien kan de kandidaat die landelijk de meeste stem men krijgt, toch de verkiezin gen verliezen. Democratisch kandidaat Al Gore kreeg bij de presidents verkiezingen van vier jaar ge leden 50.996.582 stemmen, ruim een half miljoen meer dan George Bush. Die kreeg er 50.456.062, maar haalde toch een nipte meerderheid in het kiescollege, waar hij Gore versloeg met 271 stemmen te gen 266. Dat gebeurde nadat het Hooggerechtshof de kies mannen van Florida aan Bush had toegewezen, na we kenlang gesteggel over onre gelmatigheden bij de stem ming in die staat. Een ander gevolg van de ma nier waarop de verkiezingen zijn georganiseerd, is dat de kandidaten sommige staten geheel links laten liggen tij. dens de campagne. In een staat als New York, waar dt bevolking in grote meerder heid Democratisch is, heeft het voor Bush geen zin c campagne te voeren. Het ver schil met Kerry haalt hij daai toch niet meer in. De kandidaten richten zich dus tot het laatste moment volledig op de 'swing states' staten waarin het verschil tus sen Bush en Kerry zo klein is dat het nog alle kanten op kan. Ohio bijvoorbeeld (20 kiesmannen) is door zowe Bush als Kerry een keer of twintig aangedaan. Anden 'swing states' zijn onder mee Florida (27 kiesmannen), Wis consin (10), Minnesota (10) New Mexico (5). Interessant wordt het als bei de kandidaten 269 stemme halen in het kiescollege. Dai bepaalt het Huis van Afge vaardigden wie presiden wordt, terwijl de Senaat de vi ce-president aanwijst. Da kan ertoe leiden dat Bush pre sident wordt met Kerry! tweede man John Edward als vice-president. In de geschiedenis is een 'j_ lijkspel' slechts één keer voor gekomen: in 1800, toen d( strijd ging tussen Thomas Jef ferson en Aaron Burr. He Huis van Afgevaardigden dat volgens de toen geldend regels in zijn eentje de knoo[ mocht doorhakken, bepaaldl dat Jefferson president weri en Burr zijn vice-president En dan is er de mogelijkhei dat leden van het kiescolleg 'ongehoorzaam' zijn en i de uitslag in hun staat vol gen. Dat is een paar keer ii de geschiedenis gebeurd. GPD zaterdag 30 oktober 2004 Wie mórgen de presidentsverkie zingen in Oekraïne ook zal win nen. de stembusgang lijkt cru ciaal te worden voor de nabije toekomst van de voormalige sov jetrepubliek. Het wordt een keu ze tussen Europa of Rusland. door Joost Bosman Eigenlijk gaf de aanloop naar de verkiezingen al aan dat Oekraïne zich diskwalificeert als volwaardige partner van een democratisch Europa: de opposi tiekandidaten kregen bijna geen zendtijd op televisie en vreedza me demonstraties waaraan tien duizenden meededen werden door de politie uiteengeslagen. De twee belangrijkste kempha nen die tegen elkaar in het strijd perk treden, zijn Viktor Janoeko- vitsj, de huidige pro-Russische premier en vazal van de schei dende president Leonid Koetsj- ma, en oppositielid Viktor Joes- jtsjenko, de oud-premier (van 1999-2001) die tegelijk een na tionalistische en westerse koers vaart. Het gevecht tussen de beide Vik- De Amerikaanse regering in Washington heeft Oekraïne gewaarschuwd niet te knoeien met de presidentsverkiezingen morgen. De Verenigde Staten dreigden met niet nader genoem de maatregelen. Dat bleek uit een gisteren ver spreide verklaring van de Ameri kaanse ambassade in de Oek raïense hoofdstad Kiev. Washington riep de Oekraïense regering op alles te doen om aan de schendingen van 'democrati sche normen' een einde te ma ken. Anders zullen de onderlin ge verhoudingen en de integra tie van Oekraïne in Europees-At lantische organisaties daaron der lijden, aldus de oproep. ANP/AFP tors liep de laatste maanden hoog op. Zozeer zelfs dat Joesjts- jenko de regerende clan ervan beschuldigde dat zij hem had proberen te vergiftigen tijdens een binnenlandse vlucht. En hoe wel een kliniek in Wenen inder daad suggereerde dat er in het lichaam van de oppositiekandi daat verdachte chemicaliën wa ren aangetroffen, gooide de pro cureur-generaal in Kiev vorige week nog eens olie op het vuur: hij deed de ziekte van Joesjtsjen- ko (die daardoor aan tijdelijke verlammingsverschijnselen leed) tot woede van de oppositie af als een 'acute aanval van her pes'. Bezoek Poetin Ook het bezoek dat de Russi sche president Poetin afgelopen week bracht aan Oekraïne werd door de oppositie bestempeld als een (oneerlijke) verkiezings stunt. Poetin ziet Janoekovitsj als zijn favoriet. Die laat zich immers gelden als de voorvech ter van de Russen en Russischta- ligen die vooral in het oosten van Oekraïne wonen. En Poetin is populair in Oekraïne, zo wees onlangs een Russische opiniepei ling uit: liefst 71 procent van de Oekraïeners (door Russen wel liefkozend aangeduid als hun 'kleine broertjes') oordeelde po sitief over de Russische leider. Dat Poetin uitgerekend vijf da gen voor de verkiezingen werd uitgenodigd, kon geen toeval zijn. Al wilde pi-esident Koetsj- ma dat wel doen geloven. Hij had zijn Russische collega uitge nodigd voor de herdenking van de bevrijding van nazi-Duits- land. In alle landen van de voor malige Sovjet-Unie wordt die dag op 9 mei gevierd, maar dit jaar besloot de Oekraïense presi dent dat het maar eens op 28 ok tober moest gebeuren. De grootschalige protesten van de laatste weken wijzen erop dat president Koetsjma en ook zijn beoogd opvolger Janoeko vitsj in eigen land op weinig po pulariteit kunnen bogen. Hoe wel Janoekovitsj als premier de balans van de economische be langen van de verschillende re gio's goed wist te bewaren, zijn veel van zijn landgenoten de au toritaire manier van regeren van de Koetsjma-clan zat. Volgens analisten wordt het morgen ondanks de tegenwer king die de oppositie onder vindt, een nek-aan-nek-race. IJzeren Gordijn Mocht hervormer Joesjtsjenko als winnaar uit de bus komen, dan ligt het voor de hand dat Oekraïne zijn samerxwei'king met de Europese Unie zal willen uitbreiden. Het is echter de vraag of de Oekraïeners daar nog wel op zitten te wachten. Dit jaar zagen ze tien landen toe treden tot de EU, waaronder de voormalige sovjetstaten Est land, Letland en Litouwen en veel Oekraïeners zijn bang aan de verkeerde kant van een nieuw, sociaal-economisch IJze ren Gordijn te belanden. Kiev gaf direct na de onafhankelijk heid in 1991 nog aan te willen toetreden tot de EU en de Navo, maar inmiddels zijn de relaties met het Westen danig bekoeld. Brussel heeft laten weten dat Oekraïne op economisch en poli tiek gebied nog zo ver van de EU af is, dat voorlopig nog niet eens over toetreding gedroomd mag worden. Nog afgezien van de vraag waar nu eigenlijk de grens van de EU moet komen te liggen, want daarover zijn de lid staten het lang niet eens. Janoekovitsj speelt handig in op deze onzekerheid en zelfs verbit tering over Europa onder de kie zers. Hi] heeft weliswaar de inte gratie van zijn land in de Russi sche economie tot dusverre afge houden, daar staat tegenover dat de presidentskandidaat een enthousiast aanhanger is van de plannen voor een Afzondei'lijke Economische Ruimte. Deze door Rusland geleide markt zou naast Oekraïne, Wit-Rusland en Kazachstan moeten omvatten. Inmiddels ziet het ernaar uit dat de Europese Unie zijn geduld met Kiev begint te verliezen. Een delegatie van het Europees Parlement die deze maand op be zoek was in Oekraïne, beklaag de zich erover dat het dubbele signalen kréég, Brussel vindt dat de voormalige sovjetrepu bliek maar eens moet kiezen tus sen West-Europa en Rusland. Of zoals vice-voorzitter Janusz Onyskewiecz van het Europees Parlement het uitdioikte: een vrouw kan van maar één man zwanger zijn, niet van twee tege lijk. De Oekraïense president Koetsjma (I) spreekt met zijn Russische collega Poetin (m) tijdens de viering van de bevrijding van de nazi's. Rechts staat hun beider favoriet voor het komende presidentschap Janoekovitsj. foto Sergej Dolzjenko/EPA Joop Haak (57), adjunct-direc teur van de 5e Montessoris- school in de Amsterdamse wijk Watergraafsmeer, is de eerste on derwijzer die, nadat hij vals was beschuldigd van seksuele intimi datie, schadevergoeding van de ouder heeft geëist én gekregen. door Loes de Fauwe Joop Haak is inmiddels weer aan het werk. Bij dezelfde school, maar bij een dependan ce. De klacht tegen hem klopte niet, dat wist hij, dat is aange toond en erkend. De krassen op zijn auto. de tekst op de school muur 'Joop is een pedo' zijn al leen nog maar herinneringen, op geborgen in de twee dikke dos siermappen bij hem thuis. Hij ziet geen scheve blikken meer, hij weet dat hij gedurende deze hele nachtmerrie is ge steund door gezin, collega's, ouders en vrienden. Maar Joop is niet meer de Joop die hij was. Hij loopt niet meer door de klas zoals vroeger, hij zal ervoor wa ken niiut alleen te zijn met een kind. Het keten van vroeger, het zonder nadenken een kind troos ten en op een zere knie een pleis ter plakken, nooit meer. De beslissing om met zijn ver haal naar buiten te treden is weldoordacht. „Ik wil anderen, die ditzelfde meemaken, steu nen. Ik wil ook dat het hele klachtenreglement op de schop gaat. In situaties als deze is er al les voor de klager, maar voor de beklaagde is er helemaal niets. Je weet niets, je zit thuis, je wordt helemaal gek." De zaak-Haak is misschien uit zonderlijk. Klachten waarin ook maar een element van sek sualiteit zit, zijn zelden volko men duidelijk, maar in zijn ge val was dat wel zo. Na het indie nen van de klacht is in het stads deel Watergi-aafsmeer een cir cus op gang gekomen dat nauwe lijks meer leek te stuiten. „De moeder", zegt Haak, „heeft op meerdere momenten de gelegen heid gehad te stoppen, maar dat heeft zij niet gedaan. Dat is mijn grote verwijt aan haar en daarom ga ik nu tot het gaatje." Niet alleen de moeder, zegt Her man Molleman, jurist van de Al gemene Onderwijsbond, ook schooldirectie en bestuur vallen verwijten te maken. ..Niet juri disch, want ze hebben precies volgens de richtlijnen gehan deld, maar wel in menselijk op zicht. In het begin, als zo'n zaak gaat lopen, had daar de eerste zeef gehanteerd moeten worden. Ze hadden na het gesprek met moeder en kind de onderwijzer moeten horen. Dan was eerder duidelijk geworden wat er pre cies aan de hand was, of liever wat er niet aan de hand was. Maar wat zie je in dit soort situa ties: het is allemaal reuze hei kel, iedereen grijpt in paniek meteen naar de protocollen, me neer wordt naar huis gestuurd en weet en hoort niets meer." Onwetend Haak heeft zich totaal verlaten en onmachtig gevoeld, want aan vankelijk was hij onwetend over de precieze inhoud van de klacht. Hij kende de klas, die problematisch was en onder werp van gesprek op ouderavon den, de moeder die hij een maand voor de klacht nog uitge breid had gesproken, en het kind, naar zijn zeggen leidend in een muitend groepje dat klas genoten onder druk zette, dat hij herhaaldelijk had aangespi'o- ken op lastig gedx*ag. Hij zou 'aan haar hebben geze ten'. Dat was niet zo en er was ook geen moment te bedenken waarin zich iets had voorgedaan wat dat kind verkeerd heeft kun nen interpreteren. Alleen was ex- tot de hoorzitting in april bij de Weltex-usten, mijnheer de presi dent. Wie herinnert zich nog het populaix-e liedje van Boudewijn de Groot uit de jaren zestig? 'Droom maar niet te veel van al die dooie mensen. Droom maar fijn van overwinning en van macht. Denk maar niet aan al die vredeswensen. Mijnheer de president, slaap zacht.' Het liedje was een felle aanklacht te gen wat de Amerikanen onder presi dent Johnson zo'n veertig jaar geleden aanrichtten in Vietnam. Het paste bij de grote anti-Amerikaanse px-otestde- monstraties: 'Johnson Moordenaar'. Wie die oude, grijs gedraaide grammo- foonplaat van Boudewijn de Groot op nieuw hooxi, houdt het vast voor een actuele protestsong. Het Amerikaanse optreden in Ii-ak is ook in Nederland waarschijnlijk even impopulair als in dertijd de Vietnamoorlog. En president Geoi-ge Bush is hier te lande vermoede lijk nog minder populair dan zijn vex-re voorganger Johnson. Wat opvalt, is die diepe weerzin tegen president Bush. Het is er één van ongekende omvang, signaleerde een tijdschrift kort gele den, eentje die zich genesteld heeft in alle uithoeken van de media, die uitge dragen wordt door zo'n beetje iedere intellectueel en aangewakkei'd wox-dt door complete haatfilms. Wie nog iets vergoelijkends over de president van Nederlands belangiijkste bondgenoot durft te zeggen, kan rekenen op verbluf fende scheldkanonnades. Ga kijken op internet. Je gelooft niet wat je leest. Dat Bush wordt uitge maakt vooreen 'schoft', 'een anti-chris- tus' of 'fascistisch zwijn' is nog wel het minste. 'Hitler is aai'diger dan Bush.' De haat is zo emotioneel dat het zich niet meer laat verklaren uit het beken de scheutje anti-Amex-ikanisme dat het traditiegetrouw in Nederland zo goed doet. Sinds jaar en dag is het onder he le en halve intellectuelen mode af te ge ven op 'Yankees'. Op Kennedy na heeft de Nederlandse publieke opinie altijd wel wat aan te merken gehad op Ameii- ka's presidenten. Dat gebeurde met een heftigheid die sovjetleiders als Chroetsjov en Brezjnev, de Cubaanse Maximo Lider Castro of China's Voor zitter Mao bespaard is gebleven. Maar zelfs de uitbarstingen over Nixon of Reagan verbleken bij wat Bush wordt toegewenst. Wat dat is? President Bush is vast niet dommer, kortzichtiger of opportunisti- scher dan, zeg, Ford, Clinton of zijn va der Bush sr. Ook niet slimmer, laat staan minder berekenend dan vroegere of latere voorgangers. Geen misverstand: hij heeft de Verenig de Staten in een groot, gevaarlijk bui tenlands avontuur gestox-t. Maar ook dat kunnen heel wat Amerikaanse pre sidenten hem nazeggen. Wat moest Kennedy in Cuba of Vietnam? Deed Carter het aan het einde van de jaren zeventig zo veel beter in het Iran-van-de-Sjah? Zeker, de Amerikaanse inval in het Irak-van-Saddam gebeurde op lichtzin nige, leugenachtige gronden. Maar waarom wordt dat Bush' bondgenoot Blair veel minder zwaar aangerekend? Nee, er zit geen rechte lijn in de kritiek. Waarom wordt de één verweten wat in de ander geprezen wordt? Kreeg Bush' vader het na de eerste Golfoorlog niet juist breed uitgemeten dat hij, lichtzin nig, die dictator in Bagdad had laten zitten? Spx-aken niet diezelfde kritische Nederlanders er schande van dat de Amerikanen op de Balkan hun Europe se bondgenoten de kastanjes uit het vuur lieten halen? En zo'n VN-man- daat was toch niet nodig? Wat veel van de 'Bush bashing' ver klaart, is dat een land als Nederland niet kan omgaan met macht. Ook na de Tweede Wereldoorlog houdt het er, on danks Srebrenica, nog steeds een rozi ge kijk op de wereld op na. Als klein land heeft het nooit iets te winnen ge had bij 'Realpolitik'; in plaats daarvan zweert het bij de hoge idealen van vre- de en recht. In zo'n wereldbeeld is geen plaats voor grote mogendheden die zon der omwegen hun eigen belangen af dwingen, desnoods met geweld. Na 11 september maakt Bush duidelijk dat Amerika niet over zich laat lopen. Dat doet hij op een manier die veel Ne derlanders oorlogszuchtig in de oren klinkt. Had hij een andere keus? Kon 's werelds politieagent die aanslag on- weei'sproken laten? Vroeg het interna tionale terroi'isme niet om een ki'acht- dadig antwoord? Het zijn vragen waar Nederland slecht mee uit de voeten kan. Al helemaal als het antwoord zo onomfloerst is. Dat is slechts een deel van de verkla ring. Wat George W. Bush in het dominees land het gehaatst maakt, is de verbluf fende, nietsontziende strakke logica waarmee hij opereert. De Amex-ikaanse president is een gelovige, iemand die DIEFSTAL - Uit een geldwa gen van de PTT in Amsterdam zijn een geldtrommel en een postzak met de dagopbrengst van enkele bijkantoren gesto len. Tienduizenden guldens worden vermist. De buit werd onder bewaking van een agent in de bestelwagen gezet. On- dei'weg zag de chauffeur dat de deur op een kier stond en de lading was verdwenen. PROTEST - De Algemene Bond Mercurius wil niet dat winkels in Middelburg zater dag 27 november koopavond houden. Extra koopavonden zijn in de week voor Sinter klaas wel nodig, vindt bond, maar omdat 4 decern ook op zaterdag valt, zou< werknemers twee zaterda vonden achter elkaar werke BESCHERMING - De provic le commandopost van de B bescheirning burgerbevolku heeft een plek gekregen in e pand aan de Dam in Middi burg. Bij calamiteiten vanuit deze niimte de hulpj coördineerd. In heel Zeela zijn inmiddels BB-groepenj schoold en vooraen van ma riaal. Het is de bedoeling! het BB-net op 1 december sli tend is. Leraar Joop Haak is vier jaar geleden door een leerlinge onterecht beschuldigd van ongewenste intimiteiten, foto Marco van Hal/GPD landelijke klachtencommissie onderwijs, vier maanden na het indienen van de klacht, nog geen moment geweest waarop Haak tegenover wie dan ook had mogen reageren. Toen hij eindelijk bij de politie aan de beurt was, is hij bejegend 'alsof ze de grootste crimineel van Ne derland binnen hadden'. GPD zich gei'oepen weet. Van die missie maakt hxj geen geheim. Integendeel, hij straalt iets gedrevens uit, iets fanatieks bijna. Ja, Bush is net zo radicaal als zijn fundamentalistische tegenstanders aan de andere kant van de wereld. Ook hij kent maar één waarheid, ook hij weet van geen twijfel. Het is die vastbeslotenheid die Neder landers in hun ongemak dx-ukt. Het staat op gespannen voet met alles waar het land ziclx wel bij voelt: compromis en consensus. Over alles valt toch te praten? Stelligheden ontgi'oeid, is Ne derland in de loop der jaren zo veel gaan relativeren dat alles wat het ze- ker-zegt-te-weten in de polderdemocra tie achter de dijk bijna per definitie ver dacht is. Het kan niet meer navoelen dat iemand zo gedreven is. Wal Nederland Bush écht kwalijk neemt, is dat zijn rechttoe-rechtaan po litiek de rust verstoort. Opeens blijken vx*ede en welvaart aan dunne draadjes te hangen, opeens wankelt de vermeen de stabiliteit, opeens wordt er met scherp geschoten, opeens dreigt het te worden meegezogen. Die ongemeen fel le toon van het anti-Amerikanisme is vooral een verzoek van een klein land om met rust gelaten te worden: 'Mijn heer de president, slaap zacht.' Maar die wens zal ook president Kerry niet honoreren. Jan Schinkelshoek Hoofdredactie: A. L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A. J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax: (0113)315669 E-mail: lezersredacteur@pzc nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax:(0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a 4300 AB Zierikzee Tel: (0111)454651 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail web@pzc nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag l/'m vrijdag gedurende de openingstijden: zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 08000231231 autom afschrijving acceptgiro per maand: 19,95 n.v.t per kwartaal: 58.00 60,25 per jaar. €222 50 226,50 Voor toezending per post geldt een toeslag E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice. Postbus 31, 4460 AA Goes Losse nummers per stuk- maandag fm vrijdag. 1,25 zaterdag: 1,75 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevoe overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volg® de Regelen voor het Advertenliewezen. Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18 00 uur Tel. (0113)315555 Fax. (0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel: (0113)315540 Fax:(0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (0113)315550 Fax. (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax: (0114)372771 Business to Business/Onroerend go' Tel: (076)5312277 Fax:(076)5312274 Internet: www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is oon onderdeel van het Wegener-concern Dod« aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in eon bestand dat wordt gebruikt vooro (abonnementen)administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten enl ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geseisd' de derden. Als u op deze informatie geen prijs stolt dan kunt u dit schriftelijk molden bij P2* Postbus 314460 AA Goes. Behoort tot 'ü- WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 4