verliest zijn kwetsbaarheid Fellow Americans, bring me home Schande dat Van Basten Kluivert negeert Duitse doelman krijgt Brits lintje Aanklager: ADO één duel zonder publiek 19 waargehavende ploeg blijft eenvoudig op de been bij FC Utrecht: 0-0 ichakers achtste p Olympiade Iridgeploeg fint voorronde Chelsea ontslaat Adrian Mutu Muntz klimt naar zesde plaats RKC in winterstop naar Suriname Cipollini gaat nog jaartje door Tristan Hoffman blijft bij CSC Van Gelder naar finale ringen Heracles alleen aan de leiding oJsÏÏs&l--1 or Sven Remijnsen zaterdag 30 oktober 2004 IN HAAG/BERLIJN - Bert autmann, de oud-doelman n Manchester City die in 1956 FA Cup-finale speelde met i gebroken nek, krijgt een ho- Britse onderscheiding. i voorspraak van koningin Eli- beth wordt de Duitser maan- g in Berlijn lid in de Orde van i Britse Rijk. 82-jarige Trautmann krijgt daarmee erkenning voor zijn rol bij het verbeteren van de Brits-Duitse betrekkingen. Trautmann, die tijdens de Twee de Wereldoorlog als krijgsgevan gene in Engeland belandde, kwam in 1949 als keeper in dienst van Manchester City. De supporters waren destijds fu rieus. Veertigduizend mensen hielden een protestmars tegen het aantrekken van 'de vijand', zo kort na het einde van de oor- log. Maar 'Traut the Kraut', zoals zijn bijnaam luidde (Kraut is een scheldwoord voor Duitser, red.), won al gauw de harten van de fans. Zeker toen hij zijn club in 1956 op heroïsche wijze leidde naar winst op Birming ham City (3-1) in de finale van de FA Cup. Een kwartier voor het einde, toen Trautmann naar de voeten van Birmingham-spits Peter Murphy dook in een poging hem de bal te ontfutselen, kwam de Duitser verkeerd terecht op zijn nek. Later bleek die gebroken te zijn. Trautmann speelde de wedstrijd echter uit en haalde zelfs zijn medaille op bij de koningin. Het verhaal gaat dat prins Phi lip, de echtgenoot van Eliza beth, hem vroeg waarom hij zijn hoofd zo raar hield. „Ik heb last van een stijve nek", zou Bert Trautmann de prins hebben ge antwoord. Datzelfde jaar was hij de eerste buitenlander die werd gekozen tot voetballer van het jaar in Engeland. Trautmann speelde vijftien jaar in Manchester. Dat kostte hem een plaats in de nationale selec tie van Duitsland, omdat daar toen alleen spelers uit de eigen competitie welkom waren. Trautmann is volgende week ere gast tijdens het staatsbezoek van koningin Elizabeth aan Duitsland. GPD ;or Frans van den Nieuwenhof FRECHT - Ook zonder groots spelen, krijgt PSV steeds »er de contouren van een kam- jensploeg. Sober en stug als moet, efficiënt en doelge- :ht als het kan. Tegen FC (recht was de gehavende ploeg steravond gedwongen voor eerste scenario te kiezen, (t een klinische 0-0 behield IV zijn ongeslagen status en eef de ploeg voor de zevende eenvolgende keer verschoond i tegentreffers. •doelman Ronald Waterreus aschreef het superioriteitsge- lel van enkele jaren geleden op iurrijke wijze. „Die bus kon is overal naartoe brengen, we isten toch wel dat we niet zou- n verliezen." Zo soeverein is I huidige PSV nog niet. De isselvalligheid van de laatste ie seizoenen is echter uitge- innen. V in uitwedstrijden al ze il maanden niet geklopt. De (elverdedigers Gomes en Zoe- bier zijn nu al meer dan zeven mpetitiewedstrijden op rij et verslagen. De laatste tegen- effer in eigen land dateert van (augustus, toen PSV bij-NAC et 2-2 gelijkspeelde. De maag- ilijke reeks die daarop volgde, lurt nu al 670 minuten voort, ierbij zijn de tien ontbrekende inuten van het duel met ADO en Haag ingecalculeerd. ooraf was er genoeg aanlei- k m voor het voortduren in die cyclus te vrezen. PSV iste gisteravond, vooral door \LVIA - De Nederlandse nan- mploeg is in Calvia op Mallor- op de schaakolympiade op de ihtste plaats geëindigd. e ploeg steeg op de slotdag in plaatsen door de ruime zege -1) op Tsjechië in de veertien- ien laatste ronde, v e titel ging naar Oekraïne .antsjoek, Ponomariov, Volot- j Q, Moiseenko, Pavel) dat op de atste dag Frankrijk met 3-1 të- igwees. Rusland en Armenië den de tweede plaats met 36,5 inten, drie punten achter Oek- line. e vrouwen deelden de negende aats met Armenië, India en Po- i. De vrouwenploeg haalde de rste tien door de overwinning j (Hongarije (2-1). i e titel was voor China. De j merikaanse ploeg werd twee voor Rusland en Georgië die derde plaats deelden. ANP blessures, acht (potentiële) basis spelers: Gomes, Bogelund, La- mey, Ooijer, Alex, Van Bommel, De Jong en Vennegoor of Hesse- link. In voorgaande jaren had de ploeg zo'n aderlating nooit kunnen compenseren, nu bracht Hiddink ondanks alle blessures een alleszins logisch elftal op de been.Verdedigend/organisatoris ch stond de ploeg tegen Utrecht zoals de laatste twee maanden steeds het geval was. In aanval lend opzicht oogde het onwen nig wat PSV liet zien. Ook dat is logisch: het trio Farfan-Si- bon-Beasley is nieuw en nauwe lijks op elkaar ingespeeld. Door het ontbreken van De Jong en Van Bommel was ook het mid denveld anders ingevuld. De beste kans van de eerste helft, al was het geen grote, kwam al na 23 seconden. Sibon vond zichzelf in vrijheid terug op een kleine twintig meter van het doel en loste een venijnig, laag schot. Doelman Ponk redde tamelijk eenvoudig. Het oppor tunisme van FC Utrecht werd steeds in de knop gebroken. PSV speelde compact en had in Vogel en het duo Cocu/Bouma drie belangrijke controleurs die het tempo uit de wedstrijd haal den. Dat was precies waar het elftal behoefte aan had. Farfan kreeg zo'n mogelijkheid na 23 minuten, al week hij iets te ver uit naar links om zijn schot nog voldoende kracht en precisie mee te kunnen geven. De volgende gelegenheid deed zich pas een halfuur later voor, toen Cocu een hoekschop van Beasley bijna binnenkopte. Utrecht had kort daarna de ope ningstreffer op de schoen, maar Schut faalde kort voor het doel. De wedstrijd leek eindelijk wat kleur te krijgen. Vogel zette Farfan met een prachtige steekpass voor keeper Ponk. Hij had de bal moeten lif ten om resultaat te kunnen boe ken. In de slotfase gooide Hid dink nog een laatste troef op ta fel door Vennegoor of Hesselink in te brengen. Drie minuten voor tijd kreeg Park nog een uitstekende kans op de beslissende treffer. Ook hij miste het precieze gevoel voor de goede richting, waar door PSV voor het eerst dit sei zoen niet tot scoren kwam. FC Utrecht-PSV 0-0. Scheidsrech ter: Vink. Toeschouwers: 19.000. Gele kaart: Schut, Somers (FC Utrecht), Sibon (PSV). GPD Het duel tussen FC Utrecht en PSV eindigde in een 0-0-gelijkspel. Samir el El Gaaouiri (rechts) in duel met Feher van PSV. BHHHHHHHHHii foto Ruud Voest/GPD ÏTANBUL - Bij de bridgeolvm- ade in Istanbul heeft de natio- ale bridgeploeg groep A in de Jorronde winnend afgesloten. ederland versloeg in de zeven- ende en laatste ronde Georgië et 25-1. Door die monstersco- passeerde Oranje in de eind- and Italië dat Servië Monte- gro terugwees met 20-10. Nederlandse vrouwen zijn ag altijd eerste. Alleen de VS ad gisteravond nog kans de !oeg van de eerste plaats te ver- ringen. ANP door Marcel van der Kraan DEN HAAG/NEWCASTLE - Newcastle-voorzitter Freddy Shepherd heeft bondscoach Mar co van Basten uitgenodigd voor een competitiewedstrijd van zijn club op St. James' Park om Patrick Kluivert aan het werk te kunnen zien. „En als hij komt krijgt hij de beste zitplaats in het stadion." De grote baas van Newcastle vindt het een schande dat de Ne derlandse spits wordt genegeerd door de technische staf van de KNVB. Shepherd zegt in het duister te tasten over de redenen waarom Kluivert niet wordt gevolgd. „Wij, bij Newcastle, hoeven on ze spelers eigenlijk niet aan te bevelen. Maar in het geval van Kluivert is het langzamerhand belachelijk dat hij niet wordt ge selecteerd voor het Nederlands elftal." De multi-miljonair Shepherd wijst onder meer op de League Cup-wedstrijd die Kluivert afge lopen woensdag speelde tegen Norwich City. „Daarin toonde hij zich een spits van wereldklas se. Wat hij in de eerste helft liet zien, was van een ongekend hoog niveau. Hij leverde een show af die alleen topvoetbal- Iers kunnen verzorgen. Pas hal verwege de tweede helft werd het wat minder, maar dat was niet zo gek want hij had 's mor gens ook nog een kaakoperatie ondergaan." Op de bank Kluivert zat tijdens het Euro pees kampioenschap in Portu gal het hele toernooi op de bank bij coach Dick Advocaat. De spits had even hoop dat hij on der diens opvolger Van Basten een nieuwe kans zou krijgen. Maar Van Basten en Van 't Schip laten Kluivert, net als Cla rence Seedorfal maanden links liggen. Shepherd: „De trainer of de voorzitter van Newcastle be paalt niet wie er in het Neder lands elftal moet staan. Maar na wat Kluivert hier de afgelopen tijd heeft gepresteerd, vind ik wel dat Van Basten het aan hem is verschuldigd om een keer naar zijn landgenoot in een zwart-wit gestreept shirt te ko men kijken. Er is geen suppor ter in deze stad die ooit een mooiere wedstrijd van een bui tenlandse spits bij Newcastle heeft gezien dan afgelopen, week." Ook manager Graeme Souness, die aanvankelijk geen fan was van het 'enfant terrible' Klui vert, vindt dat de spits hoort te rug te keren in de nationale ploeg. „Ruud van Nistelrooij is geblesseerd en geschorst ge weest. In die periode verdiende Patrick het al om te spelen. Wat hij op dit moment voor ons elf tal betekent? Patrick is het ultie me voorbeeld van hoe een cen trumspits hoort te voetballen," aldus Souness. Het Nederlands elftal komt vol gende maand al weer in actie. Op 17 november staat de inter land tegen Andorra (uit) op het programma. Marco van Basten zal over veer tien dagen zijn selectie bekend maken. Patrick Kluivert is in topvorm bij Newcastle United, foto EPA anuit het keukenraam van het huis in de Western Ohio Street 1412 is het inkbalveld van Midland goed te zien. fis Barbara, de vrouw van een olieba- de aardappels schilt, kan ze haar - »ons in de gaten houden. Uren bren- p'j -li ze door in het kleine ball park. ooral George, een ielig jochie van ne- en, is gek op de sport. Hij is catcher in 'alet jeugdteam van de Cubs, dat uit- iiia wnt in de Little League. Hij is fana- iek, maar geen hoogvlieger. Dat is hij 8I" verigens nergens in. George staat Deer bekend als een dagdromer. Hij doreert Willie Mays, hij zou ook wel ogoed willen worden. Homeruns 'aan in de Major League, uitgeroepen tn torden tot MVP... Vanuit zijn luxe optrekje aan de rand van Houston heeft George, dan een cow boy van 48, zicht op down town Hous ton. Wolkenkrabbers van de oliemaat schappijen maken de sky line. George is nu zelf grootgrutter in olie en dus kind aan huis in één daarvan. Honkbal ler is hij nooit geworden. Pa vond dat hij moest studeren. Eerst Yale, toen Harvard. Maar met de sport heeft hij het goedge maakt. Hij is sinds vijf jaar mede-eige naar van de Texas Rangers en heeft een nieuw stadion laten neerzetten.Goed, er gingen wat belastingcenten aan op, maar Nolan Ryan heeft wel een mooie plek om zijn imposante carrière af te sluiten. „And the people just love me..." Vanaf de bovenste ring van Yankee Sta dium in New York werpen toeschou wers een blik op Manhattan. De Twin Towers staan op hun netvlies, maar ont breken in het beeld. Het is 30 oktober en beneden op de werpersheuvel staat George, dan een geliefd man van 55. Tij dens de derde wedstrijd van de World Series mag hij de eerste bal gooien. George toont de Amerikanen dat hij, ruim een maand na 9/11, niet bang is. Gehuld in een trui van de Fire Depart ment New York slingert hij de bal rich ting Yankee-catcher Todd Greene. En als hij wegloopt en zijn duim opsteekt, krijgt hij een staande ovatie. Sommige mensen, mannen en vrouwen, pinken een traantje weg. George krijgt het zelf ook bijna te kwaad, maar moet laten zien dat hij sterk is. Vanachter zijn bureau kijkt George recht in de camera. Het is op de dag af drie jaar na zijn optreden in Yankee Stadium. De wereld is veranderd en hij is een geplaagd man. En nu aast ene Jo hn ook nog op zijn beroep. Die maakt alsmaar de sier met de Boston Red Sox en doet alsof hij een groot honkballief hebber is. Straks gaat-ie nog winnen. Maar wie is hier nu het honkbaldier? Wie is hier de man van het volk? George moet het volk toespreken. Het leuke meisje van de grime is net langs geweest. Zelf doet hij zijn haar nog even goed. En nog tijdens het aftellen LONDEN - Chelsea heeft Adrian Mutu ontslagen wegens een positieve dopingtest. De Roemeense aanvaller werd vorige maand betrapt op het gebruik van cocaïne. Hij be kende schuld. „Chelsea heeft het contract van Mutu beëin digd wegens ernstig wangedrag", liet de Londense club in een verklaring weten. „We willen duidelijk maken dat Chelsea drugs volstrekt afwijst." ANP/RTR PALM CITY - Op de derde dag van de voorkwalificatie voor het Amerikaanse profgolfcircuit is Rolf Muntz ge klommen naar de zesde plaats na een ronde van 68 sla gen. De 35-jarige Nederlander bereikte op Martin Downs in Palm City (Florida) de gedeelde zesde plaats. Als hij na de vierde ronde bij de beste 23 staat, mag door naar de tweede kwalificatiefase. ANP WAALWIJK - RKC belegt begin volgend jaar (7-15 janua ri) een trainingskamp in Suriname om zich voor te berei den op de tweede competitiehelft. De club uit Waalwijk doet mee aan het toernooi om de Parbo Bier Cup, met on der andere de Surinaamse topclubs National en Robip Hood als tegenstander. De organisatie had RKC afgelo pen zomer al uitgenodigd. ANP MILAAN - De Italiaan Mario Cipollini zet zijn wielercar- rière voort. De 38-jarige sprinter rijdt volgend seizoen voor de nieuwe Italiaanse ploeg Liquigas. De wereldkairi- pioen van 2002 maakte dat nieuws vrijdag bij een perscon ferentie in Milaan bekend. 'Super Mario' verkeert bij Li quigas in het gezelschap van onder meer Stefano Garzel- li, David Dario Cioni en Franco Pellizotti. ANP/AFP NIEUWMOER - Tristan Hoffman fietst ook volgend jaar voor het Deense CSC. De 34-jarige wielrenner kwam tot een akkoord met manager Bjarne Riis voor een contract verlenging van een jaar. Hoffman, dit jaar tweede in Pa- rijs-Roubaix, moest lang wachten op een nieuwe aanbie ding omdat Riis door het afhaken van een co-sponsor fi nanciële problemen had. De ploeg zag de Duitser Jörg Jaksche vertrekken naar het Spaanse Liberty Seguros. Nieuw zijn onder anderen de Amerikanen Christian Van- develde (afkomstig van Liberty Seguros) en David Zabris- kie (US Postal). ANP GLASGOW - Turner Yuri van Gelder heeft de finale be reikt op het onderdeel ringen van de wereldbekerwed strijd in Glasgow. De Waalwijker eindigde in de kwalifi caties als vijfde met de score van 9,450 punten. Bij de vrouwen werden drie finaleplaatsen gehaald. Berber van den Berg ging op brug als achtste door met de score van 7,900. Op sprong werd ze direct geplaatst voor de finale omdat er slechts acht inschrijvingen waren. Nathalie Blet- terman ging op balk als achtste door met 8,475. ANP door René Dons ZEIST - ADO Den Haag moet één thuiswedstrijd zonder pu bliek spelen in plaats van de eer der voorgestelde twee duels. Dat is het nieuwe voorstel van aanklager Fred Westerbeke van de KNVB. De eredivisieclub moet boeten voor de ongeregeld heden tijdens het duel met Ajax. De aanklager halveerde voor de tuchtcommissie van de voetbal bond weliswaar zijn eerder door ADO Den Haag verworpen schikkingsvoorstel, maar vindt nog steeds dat de club de nodige verwijten gemaakt kan worden vanwege de kwetsende spreek koren tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax. Toen werd onder anderen de vriendin van Ajax-aanvoerder Rafael van der Vaart langdurig door het Haagse publiek be schimpt. De tuchtcommissie van de KNVB doet binnen twee weken uitspraak. Rob Reijenga, die namens ADO Den Haag in Zeist het woord voerde, liet al doorschemeren de straf van één thuiswedstrijd zon der publiek niet te accepteren. De club hoopt met een geldboe te van deze zaak af te komen. Of de tuchtcommissie binnen twee weken die wens zal inwilli gen, valt te betwijfelen. Volgen de week wordt het vooronder zoek naar aanleiding van de ge staakte wedstrijd ADO Den Haag-PSV afgerond en dan zal de aanklager van de KNVB ook naar aanleiding van dit duel met een schikkingsvoorstel ko men. De beide wedstrijden worden apart door de tuchtcommissie behandeld. GPD RIJSWIJK - Heracles Almelo heeft alleen de leiding genomen in de Gouden Gids Divisie. De ploeg van Peter Bosz versloeg gisteravond in eigen stadion MW met ruime cijfers: 5-1. Heracles heeft uit twaalf duels 25 punten. De ploeg leidt, met FC Dordrecht in het kielzog. Zwolle en Volendam, die tot gis teren de koppositie deelden met Heracles, bleven op 22 punten staan. Zwolle omdat het verras send in Sittard van Fortuna ver loor (2-1) en Volendam omdat de ploeg niet in actie kwam. Zwolle en Volendam werden op de ranglijst gepasseerd door FC Dordrecht, dat een einde maak te aan de ongeslagen status van Emmen in de strijd om de twee de periodetitel. Rigters was de matchwinnaar: 1-0. ANP (Advertentie) van de regisseur loert hij steels naar zijn verzameling gesigneerde honkbal len. Meer dan 250 heeft hij er. Van No lan Ryan natuurlijk, van Phil Niekro, van Hank Aaron. Kon hij er ook maar één van Willie Mays bemachtigen. Dan is hij ineens live. Het zweet breekt hem uit. Dit is zijn laatste kans om de kiezers voor zich te winnen. Hij haalt diep adem en spreekt. „Fellow Americans. Mijn lot ligt in uw handen. In de afgelopen tijd heb ik druk campagne gevoerd en ik heb het geschopt tot het derde honk. Brengt u mij dinsdag over de thuis plaat?" Roeland van Vliet 1' i-1 1 De beste plek voor het vinden van werk 1 1 is nog altijd JobTrack.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19