zc Vaarbewijs voor Westerschelde EGENS IVERNAME Directeur ziekenhuis vereerd met lintje Een panna is stoer Kinderopvang ingewikkeld? bodsen willen enkel binnenvaartschippers toelaten die gebied goed kennen te voor reigen nten rapt tijdens leftijd GROTE PARTIJ LEDIKANTEN, BOXSPRINGS MATRASSEN, HATTENBODEMS, JEKBEDDEN EN (USSENS IATIS BEZORGD Waterschap eist duidelijkheid Man neergestoken in Vlissingen Storing in tunnel hindert verkeer Seksclub Hulst moet tijdje dicht Marina Veere peinst niet over andere locatie Overval 0113-315649 pzc.nl :redactie@ pzc.nl is 314460 AA Goes •entie-exploitatie: -en Midden-Zeeland: 0113-315520; is-Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-4562500. rdag 30 oktober 2004 Welnee, met bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas. De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u niet zelf te gaan zitten rekenen. Op onze website kunt u het gelijk zien. wwwkinderopvangzeelandnl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 editie Walcheren Vout Bareman I SUZEN - Binnenvaart- lers op de Westerschelde moeten beschikken over :heldepatent. Een derge- arbewijs' biedt de garan- alleen nog schippers met degen kennis van het ge in de vaarweg gebruikma- oor de binnenvaart op de al jaren een Rijnpatent cht. gische Beroepsvereniging lodsen (BBvL) vindt invoe- an een soortgelijk patent Westerschelde het over waard. innenschepen worden dan jk bemand door mensen degelijke kennis hebben Westerschelde en haar JELBURG - Een 25-jarige ner van Terneuzen moet uro boete betalen voor be ing van de politie. /eet je collega's te vinden, lak ze kapot", had hij op «litiebureau in Terneuzen :pen. De Terneuzenaar was jhouden omdat de politie list meende dat hij op een len fiets reed. Die bleek van hem te zijn. De man rerhaal halen op het politie- iu in Terneuzen. liddelburgse politierechter Ie boosheid van de Terneu- ir begrijpen, maar hij vond ïdrag te ver gaan. IELBURG - De Middel- politierechter M. Klaren- leeft gisteren een hardleer- nk rij der uit Hulst veroor- tot elf maanden rij ontzeg en 1000 euro boete. De ige Hulstenaar zat nog in proeftijd toen hij op 23 in Kuitaart weer met te- ilcohol op achter het stuur ijn auto werd betrapt. (Advertentie) jDELBURG-VEERSEWEG raast Super de Boer iU OOK IN VLISSINGEN liesweg (t.o. Leen Bakker) [inlevering van deze boni problematiek." De BBvL schrijft dat in een brief aan de schippersvereniging Koninklij ke Schuttevaer, als reactie op het voorstel van de schippersor- ganisatie de vaarsnelheid voor de zeevaart op de Westerschelde aan banden te leggen. De maxi mumsnelheid zou moeten wor den bepaald op twaalf mijl. De Belgische loodsen wijzen die suggestie resoluut van de hand en volgen daarmee hun Neder landse collega's, die al eerder stelling namen tegen beperken de maatregelen. Schuttevaer en ook verschillen de schippersbonden zwengelden de discussie over de vaarsnel heid op de Westerschelde eerder dit jaar aan, nadat schippers zich voor de zoveelste maal be klaagden over de hinder die ze ondervonden van te snel passe rende zeeschepen. Dat zou lei den tot hoge golfslag, die schade aanricht aan binnenschepen. Mi nister K. Peijs van Verkeer en Waterstaat reageerde prompt met de suggestie de vaarwegen voor zee- en binnenvaart op de Westerschelde te scheiden, maar dat leidde enkel tot fellere discussies. Standpunt De Belgische loodsen hebben nu als laatste - verongelijkt, want niet eerder door de binnenvaart- organisaties bij de discussie be trokken - hun standpunt ken baar gemaakt. In een brief wij zen ze erop dat de zeevaart niet de enige boosdoener is, maar dat ook kleinere vaartuigen (sleepboten, zandschepen) hoge boeg- en hekgolven kunnen ver oorzaken. Volgens de loodsen moet de bin nenvaart ook naar zichzelf kij ken. Want: „Worden de onge makken niet ook veroorzaakt door onvoldoende bemanning op de binnenschepen. Misschien moeten we nieuwe standaardei sen voor de minimum-beman ning op binnenschepen imple menteren, zodat een binnen schip op een zeewaardige manier op een estuarium kan varen. En misschien moeten we wel toe naar een minimum snelheid voor binnenschepen." Want de loodsen vragen zich af of een te hoge snelheid niet net zo gevaarlijk is als een te langza me. Binnenkort vindt overleg plaats tussen Schuttevaer en de lood- De Bossies in actie tegen de Ajax Arena tijdens het panna knock-out toernooi in Vlissingen. door Jelmer Oskam VLISSINGEN - Op het Vlis- singse Stadhuisplein is giste ren de finale van het panna knock-out toernooi gehouden. Dit is een initiatief van de pro jectgroep 'Vlissingen in bewe ging'. Twaalf tweetallen die zich eind oktober door de voor rondes van het straatvoetbal toernooi wisten te werken, mochten gisteren onderling gaan uitmaken wie zich de pan- nakoning van Vlissingen mag Panna is Surinaams voor 'poortje', ofwel de tegenstan der door de benen spelen. In het straatvoetbal is dat een mooiere prestatie dan het ma ken van een doelpunt. Het gaat om techniek en onnavolgbare trucjes. Doordat er niet te fy siek gespeeld mag worden, krij gen de voetballers genoeg de mogelijkheid om hun trucen doos open te gooien. De spelers laten hun tegenstander een beetje hun gang gaan, want het gaat om de schoonheid van het spelletje. Er is veel onderling respect. „Het gaat puur om techniek", zegt Josimar van FC Souburg. „Het maakt niet uit of je groot of klein bent, als je balvaardig bent kan je van ie dereen winnen. Veldvoetbal is ook leuk hoor, maar daar moet je meer overspelen en kan je niet echt dollen. Hier gaat het om niets anders", zegt hij. De wedstrijden spelen zich af in een omheining van luchtkus sens met daaroverheen een net gespannen. De partijtjes duren twee minuten, tenzij een panna er vroegtijdig een einde aan maakt. Want wie een panna weet te maken, kan zich met een winnaar van de wedstrijd noemen. Een doelpunt scoren blijkt vaak toch de makkelijk ste manier om de wedstrijd win nend af te sluiten. Want iedere deelnemer aan deze finale is op z'n hoede voor de vernedering die de panna van een tegenstan der zou veroorzaken. Hakjes, scharen en sleepbewe- gingen worden in groten getale getoond aan het publiek. De meeste spelers lijken de bal haast aan een touwtje te heb- foto Lex de Meester ben, zo perfect houden ze er controle over. Doelpunten val len vlug na elkaar op het com pacte speelveldje en het pu bliek geniet van de balvirtuo zen. Twee teams mogen zich de ech te kampioenen noemen. In de categorie van dertien jaar en ouder won het team van Ange- lo en Kenny. De winnaars in de leeftijd van acht tot twaalf jaar waren Yessin en Nasir. Wat de ze twee kampioenen zo leuk vinden aan straatvoetbal? „Een panna is gewoon stoer." door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vierentwintig jaar lang heeft G. Bogaerts zich ingezet voor de Zeeuwse zieken huiszorg. Op zijn laatste offi ciële werkdag als voorzitter van de Raad van Bestuur van Zie kenhuis Walcheren werd hij gis teren benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Bogaerts was volstrekt verrast over de onderscheiding. Hij was in de veronderstelling dat hij naar een vergadering moest. Dat het in verband met zijn af scheid geen gewone vergadering zou zijn, wist hij. Maar dat hij in het bijzijn van familie en col lega's een koninklijke onder scheiding zou krijgen, had hij niet gedacht. Hij raakte dan ook (Advertentie) zo geëmotioneerd dat hij zijn dankwoord een paar keer moest onderbreken. „Ik ben overdon derd", zei hij. „Het is geweldig om mensen om je heen te heb ben die kennelijk zoveel vertrou wen in je hebben." Bogaerts stopt 1 november als voorzitter van de Raad van Be stuur van Ziekenhuis Walche ren en van het Zeeuws Ra dio-Therapeutisch Instituut (ZR- TI). Wethouder P. van der Ma den somde op dat Bogaerts een belangrijke rol heeft gespeeld bij de totstandkoming van de fu sie van de ziekenhuizen in Mid delburg en Vlissingen en later bij de voorgenomen fusie van de ziekenhuizen in Goes en Vlissin gen. Hij was sterk betrokken bij de oprichting van het ZRTI en gaf leiding aan de bouwactivitei ten van het ziekenhuis en het ZRTI. „Ook zijn maatschappelijke functies zijn talrijk", sprak Van der Maden. Zo is hij rentmees ter van de Stichting Godshui zen, voorzitter van het Zeeuws Museum, mede-initiator van het museum Marie Tak van Poort vliet in Domburg en voorzitter van de Stichting Trombose- dienst Zeeland. Als voorzitter was hij vanaf 1997 betrokken bij de Zeeuwse Theater Stich ting. „Onder zijn toezicht zijn kaders geschapen voor een orga nisatie die bovengemeentelijk MIDDELBURG - Zolang niet duidelijk is wat de finan ciële gevolgen zijn voor zijn organisatie wil het Water schap Zeeuwse Eilanden niet instemmen met de Ontwik- kelingsschets 2010 Schelde-estuarium. In deze ontwikke- lingschets wordt vooral veel aandacht geschonken aan verbetering van de bereikbaarheid van de haven van Ant werpen door verdere verdieping van de vaargeul. „Dit is één van de weinige voorstellen waarvoor ook financiële middelen beschikbaar zijn", aldus het waterschap in een brief aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De fi nanciering van met name de natuurprojecten en reparatie van diverse gevolgen ontbreekt nog. Over de veiligheid van de Zeeuwse dijken wordt er in de Ontwikkelings- schets op gewezen dat er vooralsnog geen versterkings- werken noodzakelijk zijn. Volgens het waterschap is dat in strijd met de waarheid, pagina 15 gevolgen verdieping nog te vaag VLISSINGEN - Een 19-jarige Iraniër is in de nacht van donderdag op vrijdag neergestoken en beroofd bij het sta tion in Vlissingen. Het slachtoffer is met steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Een aantal verdachten is diezelfde nacht nog aangehouden. De politie wil niet zeggen om hoeveel mensen het gaat en waar zij vandaan komen. De steekpartij volgde op een ruzie tussen twee groepjes personen. TERNEUZEN - Door een technische storing is gisteren een tunnelbuis van de Westerscheldetunnel urenlang ge sloten geweest. Omdat de oorzaak van de storing niet be kend was, werd het verkeer door de oostbuis geleid met slechts vijftig auto's per keer. De storing ontstond om half twee 's middags en duurde tot in de avonduren. HULST - De gemeente Hulst mag seksboerderij Club 77 aan de Hulsterweg bij Kloosterzande tijdelijk sluiten. De Middelburgse bestuursrechter oordeelde gisteren in het nadeel van de uitbater van het bordeel. De sluiting geldt voor drie maanden en zal vandaag ingaan. Hulst stuurde aan op een tijdelijke sluiting van de seksboerderij omdat uit een controle bleek dat de uitbater vier buitenlandse vrouwen zonder werkvergunning in dienst had. Daar naast zouden ook enkele van deze prostitiuees illegaal in Nederland verblijven. De uitbater was het niet eens met het voornemen van de gemeente en stapte naar de be stuursrechter. door Miriam van den Broek VEERE - Er is geen alternatieve locatie voor het nieuwe complex van Marina Veere. Dat vinden de eigenaren van jachthaven Ma rina Veere. Zij reageren daar mee op een voorstel van het ac tiecomité 'Een alternatief voor Marina Veere'. De ondernemers willen bij de jachthaven aan het Kanaal door Walcheren een gebouw neerzet ten met appartementen, een res taurant, een winkel in water sportbenodigdheden en een kan toor. Het actiecomité vindt het complex te groot en te modern voor die plek en wil dat de eige naren van Marina Veere met de gemeente gaan praten over een andere locatie. Daarnaast heeft het comité de inwoners van Veere opgeroepen bezwaar te maken tegen de wijziging van het bestemmingsplan dat de komst van het complex mogelijk maakt. De tegenstanders heb ben een alternatieve locatie op het oog. maar willen die nog even geheim houden. „Ze doelen op het Oranjeplein", zegt F. Vroom van Marina Veere. „Maar onze doelstelling is primair het behoud van de jachthaven en watersport in Veere. Op het Oranjeplein heb ben wij dus niks te zoeken. Mari na Veere bestaat al veertig jaar. Het was de eerste commerciële jachthaven aan het Veerse Meer. Historisch gezien is het een unie ke jachthaven. Ook daarom ho ren wij niet op een andere plaats. De actiegroep heeft blijk baar geen respect voor iets wat er al veertig jaar is." Echtgenoot W. Vroom vult aan dat de tegenstanders tien jaar geleden van zich hadden moeten laten horen. „In 1996 is het schetsontwerp door de gemeen teraad van Veere goedgekeurd. Ook de monumentencommissie en de stadsraad konden zich er in vinden." De eigenaren benadrukken dat het gebouw dieper komt te lig gen dan het actiecomité zegt. „Het gebouw ligt zo diep dat de Grote Kerk vanaf het water zichtbaar blijft. Bij het maken van het schetsontwerp is bewust rekening gehouden met de zicht lijnen. Maar iedereen kan dat woensdag tijdens de informatie bijeenkomst in het stadhuis zelf zien op de schetsen." Wethouder J. Bostelaar wil best over een andere locatie praten, maar dan wel op initiatief van Marina Veere óf als hij daartoe opdracht krijgt van de gemeente raad. „Ook wij hechten aan de relatie tussen het appartemen tencomplex en de watersport. Daar komt bij dat de gemeente een schadeclaim van, in het ui terste geval, vier miljoen euro kan krijgen als het plan niet doorgaat. Wethouder Van der Maden feliciteert Bogaerts met zijn koninklijke onderscheiding. foto Lex de Meester kan opereren, iets wat in de theaterwereld in Nederland vrij uniek mag worden genoemd", al dus de wethouder. „Sinds juli 2003 is Bogaerts ook voorzitter van de Raad van Toezicht van Theater Exploitatie Zeeland. Mede door zijn begeleiding wordt er binnenkort een dienst verleningscontract afgesloten tussen Uit in Vlissingen en het Scheldetheater in Terneuzen." zeeuwse almanak De kleine Vlaming, die op z'n gemak van een meer dan ver diend brug-pensioen geniet, besloot eerder deze week maar weer eens te gaan buur ten bij zijn vertrouwde ban kier in Sas van Gent. Sinds jaar en dag onderhoudt hij met de Zeeuws-Vlaamse geld beheerder betere contacten dan met de belastingambte naar in eigen streek. Welgemoed en zelfs een beetje neuriënd reed hij de grens over. Een klein hupsje onder drukkend, stak hij het plein over naar het statige bankge bouw, waar hij zijn zuurver diende geld zo goed verstopt weet. Plots verstarde hij. De deur bleek gesloten. Een druk gebarende bankemployee wees hem op een inderhaast geschreven tekstje op een pa pier op de deur. „Wegens om standigheden gesloten", luid de de mededeling, een tekst die meestentijds duidt op een zojuist gepleegde roofoverval of erger. De Vlaming zocht een etablis sement op, dronk er twee kop pen koffie en keerde toen te rug naar 'zijn' bank. Daar leek alles weer in orde. Wat er aan de hand was, vroeg hij de bankbediende. Het antwoord verbijsterde hem: „Ach me neer, we hadden een compu terstoring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11