Nieuwenhuijse geniet bij SKNWK Robur gaat alleen voor de titel miner uit Kruiningen mikt nog steeds op het kampioenschap Kroes jubelt liet om zege Kieuwland Onderscheiding bridger Van Dijk Cue Action speelt opnieuw gelijk Demonstratie darters in Renesse Van Hintum krijgt geld Hannover Conflict FC Groningen uitgepraat uitslagen CSSEECSaHHHBHi Postma stopt met schaatsen vrijdag 29 oktober 2004 wb2 1 fBen van den Aarssen ;ININGEN - Zeven wedstrij- js Adriaan Nieuwenhuijse «derweg met SKNWK. Na rlotte start hapert de machi- jjde ploeg uit Nieuwerkerk. kampioenschap lijkt voor tong seizoen op de drempel de tweede klasse gestruikel- KNWK nu al een utopie. het teleurstellende 2-2-ge- pel bij ZSC'62 hekelde Nieu- buijse afgelopen zaterdag tstelling van zijn team. Niet- n blijft hij ambitieus. Nog jdis promotie zijn doel. ..Na paar mindere wedstrijden t je de doelen niet ineens bij- n." uit de slangenkuil wilde iwenhuijse vorig jaar rond tijd. Zijn tweede seizoen SSV'65 werd-een rampjaar, echte voetballer trapt nooit adat doet de 45-jarige trai- ut Kruiningen dan ook niet. !T toch, de opluchting over tmtsnapping uit Goes over- ;st nog altijd. „Ik wilde hoe :ook van het gesodemieter af In het eerste jaar draaide ploeg lekker en dat verborg problemen. Voor mezelf wist itik het niet goed naar mijn had. Ik had ruzie met de de- die bij SSV aan de touw- itrekt en werd zeker in mijn ede jaar gewoon tegenge- kt. Ik had er een dagboek bij kunnen houden. Elke weken gebeurde er wel en bijna altijd ging het om Hetzelfde wat ik vroeger peler en trainer bij Hoek imeegemaakt. Daarom wilde terug naar een echte dorps- een vereniging waar niet aald werd. Ik wilde weer de i beleven, zoals ik die bij liningen en bij Arnemuiden ervaren." mwenhuijse, tennisleraar professie en sinds kort ook assistent op het Buijs Ballot in Goes, heeft het naar an in Nieuwerkerk. Nog al- is hij onder de indruk van slagvaardigheid die de ambi- derdeklasser aan de dag ie om hem binnen te halen. ilEUWLAND - Vierde [lasser Nieuwland proefde iterdag eindelijk weer het :t van de overwinning, och bracht de 3-2-uitzege ij Hoedekenskerke mid- bvelder Bart-Jan Kroes iet meteen in opperbeste temming. „Het werd weer ms tijd." 5] wil het niet met zoveel ■oorden zeggen, maar een setje onwaardig vindt iart-Jan Kroes (24) de hui- ige twaalfde plaats op de mglijst wel voor zijn „We kunnen inder- =ad wel wat hoger uitko ten dan de plaats waar we li bivakkeren. Maar het tegvallen van drie basis- ?!ers ten opzichte van vo lg seizoen is voor een club s Nieuwland moeilijk op vangen", denkt de mid- avelder. „We hebben een 1 jong elftal en missen irbij een leider." hrt-Jan Kroes zelf is pas nds een paar weken weer de partij bij Nieuw- ffld. „Ik ben lang uitge- thakeld geweest door een oieblessure en pas sinds zege tegen Borssele [eer inzetbaar", zegt hij. roes beseft dan ook als i*n ander dat de situatie Rarin zijn club verkeert &re van rooskleurig te »emen is. „Het staat nu vrij dicht bij elkaar, ^ar we moeten wel oppas- dat het gat niet te groot f°rdt. Bovendien vind ik tet iedere keer weer een lul- gezicht als je de krant maandag openslaat en 'bungelt nog steeds in de Eerste regionen." de zege op Hoedekens- Krkezijn ploeg weer enigs- op het goede spoor uitgezet, waagt hij sterk betwijfelen. „Daar zal meer voor nodig zijn. "et alle respect voor Hoe- jekenskerke, maar ik had zege in dit stadium be stegen een meer aanspre- Side tegenstander ge- pt", stelt Kroes. Morgenmiddag wacht Co- ijbsplaatse Boys. „Het Mt weer moeilijk, maar zullen toch punten moe- pakken. Anders kom je bemaal in een dip." Nauwelijks lag het nieuws over zijn vertrek uit Goes op straat, of SKNWK meldde zich. „Daar sprak waardering uit. Ze wilden me echt graag hebben. Dat is voor mij een voorwaarde om geïnteresseerd te zijn, ongeacht het niveau." In een eerste gesprek met de clubleiding eiste Nieuwenhuijse allerlei verbeteringen in de orga nisatie rond de selectie. Het trai ningsveld moest worden aange past en ook de komst van een keeperstrainer en een herstel trainer achtte hij noodzakelijk. Groot was de verbazing bij Nieu wenhuijse toen bij een vervolg gesprek zijn wensen al bleken te zijn gerealiseerd. Lange tijd zag het er naar uit dat Nieuwen huijse bij een tweedeklasser aan de slag zou gaan. In de finale van de nacompetitie strandde de ploeg tegen Zwaluwe. „Het was puur de spanning dat ze het niet haalden. Ze waren zo veel beter dan alle andere ploe gen. ook beter dan Zwaluwe. SKNWK zou een aanwinst zijn geweest voor de tweede klasse, daar ben ik van overtuigd. Ik zelf wilde ook graag. Aan de an dere kant kun je als nieuwe trai ner makkelijker bouwen in de derde klasse. We hoeven ons nu niet aan te passen aan de tegen stander en kunnen werken aan onze eigen speelstijl." Ondanks de misgelopen promotie trof Nieuwenhuijse bij het begin van de voorbereiding geen aangesla gen ploeg aan. „Ik denk dat het goed is geweest dat er juist nu een nieuwe trainer voor de groep kwam. Alles was nieuw, ook de trainingsintensiteit werd in het begin opgevoerd naar drie keer in de week. De jongens vraten op wat ik ze aanreikte. We wonnen in de beker met 5-1 van Zwaluwe. Dat gaf ook ge noegdoening en daarmee was dat hoofdstuk afgesloten." Anders dan zijn voorganger Cees Willemse koos Nieuwen huijse voor een systeem met drie spitsen en een zone-verdedi ging. „Dat is geen kwestie van een eigen voetbalvisie. Ik heb er de spelers voor, zo simpel is het. De jongens hebben het ook goed opgepakt. Alleen nu het minder gaat, zie je dat het geloof ook minder wordt. Nu rijzen er bij de jongens vraagtekens bij de manier waarop we spelen. Dat is niet alleen bij SKNWK zo, dat zie je overal. Resultaten zijn altijd heilig. Samen moeten we er hard aan werken om uit de impasse te komen. De vraagte kens moeten weer uitroeptekens worden." Nog altijd staat SKNWK te boek als een van de best voetbal lende ploegen in de derde klas se. Niettemin is de achterstand op buurman Duiveland opgelo pen tot vijf verliespunten. „De tegenstanders weten onder hand hoe we spelen en stellen zich daar op in Elke week spe len we tegen ploegen die zich te gen ons ingraven. Zelfs een ploeg als GPC deed dat. We heb ben moeite met de kleine ruim tes die de tegenstander ons gunt. Teveel spelers presteren op dit moment ook wisselvallig. Bovendien mist SKNWK een over-mijn- lijk-mentaliteit. We zoeken teveel de voetballende oplossing." Zeelandbrug Nieuwenhuijse zelf is nog altijd gek van het spelletje. Trainers zijn eigenlijk ook niet meer dan gemankeerde voetballers. Te oud en te stijf geworden, inge haald door de tijd. Het liefst dolt hij nog mee in een partijtje, of wil hij de beste zijn bij een af sluitend potje latje-trappen. Op de weg terug naar huis is hij de Zeelandbrug soms over, voor dat hij het weet. Dan neemt de film in zijn hoofd, met allemaal poppetjes op een demonstratie bord, het over van het Zeeuwse landschap. Zoals hij op zater dagnacht nog altijd ligt te woe len in zijn bed en genomen be slissingen analyseert. Ook in de derde klasse blijft Nieuwen huijse het voetbaldier bij uit stek. „Natuurlijk mis je af en toe de ambiance van het voetbal in de top. Het publiek, de grote sport parken, het werken met voetbal lers van uitzonderlijke kwali teit. Daar staat tegenover dat ik nu bij een echte vereniging zit. Zaterdagochtend nog gingen veertig man van de vereniging samen verwarming aanleggen in een kassencomplex bij Sirjans- land, om op die manier duizend euro voor de club te verdienen. Dat soort zaken maak je niet veel meer mee. Na afloop van de wedstrijd zitten alle elftallen hier ook door elkaar in de kanti ne. Ik vind het prima zo. Na de wedstrijd zijn mijn spelers vrij. Ze hoeven van mij echt niet ge forceerd met een droog broodje bij elkaar aan tafel te zitten." Adriaan Nieuwenhuijse: „Ik had ruzie met de degene die bij SSV aan de touwtjes trekt en werd zeker in mijn tweede jaar gewoon tegengewerkt." foto Dirk-Jan Gjeitema Aanvaller Dennis Weijers overtuigd van kwaliteiten Goese zondag-vijfdeklasser door Ron de Waal GOES - De competitie is nog maar zes wedstrijden oud, maar bij zondag-vijfdeklasser Robur zijn de verwachtingen bijzonder hoog gespannen. Spits Dennis Weijers durft zelfs nu al te voor spellen wie deze competitie de dienst gaan uitmaken. „Het gaat tussen Hansweertse Boys en ons", klinkt het overtuigend. Nadat Luctor'88 en Jong Am- bon aan het einde van vorig sei zoen de stap naar de vierde klas se wisten te maken, durfde Ro bur de lat voor dit seizoen ook meteen wat hoger te leggen. „Wij wilden zeker meedoen voor een periode titel", aldus de negentienjarige Dennis Weijers. Inmiddels is het doel echter al bijgesteld. Na één verliespartij tegen NVS, en onder meer aan sprekende zeges op Renesse en Hansweertse Boys, is de ploeg uit Goes zelfs koploper. „We hebben tot nu toe goede zaken gedaan, en daarom moeten we er niet voor terugdeinzen om voor het kampioenschap te gaan", stelt Weijers, die zich vol gens eigen zeggen niet laat mee slepen door de huidige euforie. „Ik denk echt dat dit met deze groep mogelijk is. We hebben een goede jonge ploeg, en met Faouzi Hamoudi en Richard Hardebol erbij een heel sterk middenveld. Ik verwacht dat Hansweertse Boys de enige di recte concurrent zal zijn. Het wordt natuurlijk wel zaak om te gen op papier mindere tegen standers niet te verzaken. We zullen te allen tijde geconcen treerd moeten blijven, anders zou het weieens op een forse te leurstelling uit kunnen lopen", weet Weijers. Met het huidige team van Robur denkt de spits dan ook zeker mee te kunnen in de vierde klas se. Weijers: „Absoluut, want er zit in mijn ogen nog veel rek in deze ploeg. Slagen we er inder daad in om verder te groeien, dan is handhaving reëel. Groot voordeel is ook dat er ten opzich te van vorig jaar geen enkele spe ler vertrokken is. Er zijn enkele jeugdspelers bijgekomen, waar van er inmiddels al twee basis speler zijn. Robur heeft een gro te selectie, waar alle posities ruim bezet zijn. Het is een onge kende weelde, want er staat bijna altijd een goede vervanger klaar, als er iemand onverhoopt niet beschikbaar is. Dit is vol gens mij de beste groep sinds ja ren bij Robur." Zoals wel vaker het geval is, heeft ook de ploeg van Dennis Weijers dit jaar dankbaar ge bruik kunnen maken van spe lers die bij een hoger spelende ploeg net buiten de boot vielen. Faouzi Hamoudi (ex-Goes) en Richard Hardebol (ex-SSV'65) zochten hun heil een treetje la ger en vormen ondertussen het hart van een fysiek sterk en tech nisch middenveld. „En gelukkig hebben we daarvoor enkele mak kelijk scorende spitsen lopen", zegt Dennis Weijers, die zelf ook al zevenmaal trefzeker was. Later stadium Ondanks zijn jeugdige leeftijd speelt Weijers inmiddels al voor het vierde seizoen in de hoofd macht van de Bevelandse ploeg. „Ik heb het hier geweldig naar mijn zin en zou dolgraag met Ro bur willen promoveren naar die vierde klasse. Dat blijft momen teel het belangrijkste streven. In een later stadium zou ik natuur lijk altijd zelf eens verder kun nen kijken waar mijn mogelijk heden liggen. Net zoals bij ons zie je dat er ook bij Goes flink wat jonge spelers doorbreken, en dat ook die ploeg het momen teel uitstekend doet. Maar dat is voorlopig nog niet aan de orde." Voor Weijers en Robur wacht er waarschijnlijk eerst nog een lan ge concurretiestrijd met Hans- MIDDELBURG - Bert van Dijk is gisteravond tijdens de viering van het 35-jarig jubileum van de Algemene Bridgeclub Middelburg onderscheiden door de Nederland se Bridge Bond. De inwoner van Middelburg kreeg uit handen van Ton van den Hil, voorzitter van het district Zeeland, 'De Kei'. Deze onderscheiding is in het leven ge roepen, voor mensen die zich verdienstelijk hebben ge maakt voor hun vereniging. Bert van Dijk werd in 1987 lid van de technische commis sie van ABC Middelburg en was twee jaar later als voor zitter van deze commissie. Van 1995 tot 2002 deed hij bijna alle arbitrages en hij was ook vier jaar lang verant woordelijk voor de website van de club. Daarnaast regel de Van Dijk nog tal van zaken, zoals het inschrijven voor de bondscompetities, het afmelden en vervangen van spe lers, het controleren van de scorekaarten en het doorge ven van meesterpunten. VLISSINGEN - De poolbiljarters van Cue Action en Pool- time No Fear uit Terneuzen hielden elkaar na een span nende strijd keurig in evenwicht: 3-3. De bezoekers, die dit seizoen debuteren in de regionale competitie, doen het opvallend goed. Na twee zeges op rij werd nu één punt aan het totaal toegevoegd. Cue Action, dat vorige week ook al gelijkspeelde in de derby tegen Roadhouse, staat nu op één keer winst en twee gelijke spelen. Er ontstond een spannende strijd in Vlissingen. Atong Wu van de thuisploeg won van Marco van Tiel, maar moest in Danny Joseph zijn meerdere erkennen. Jeroen Koopman versloeg Allan Frans, die op zijn beurt wel wist te winnen van Tim de Ruyter. Frank van de Hart was niet opgewas sen tegen Rik Rosseau. Daar tegenover stond, dat Johan van Oorschot met een overwinning op Ronny Broeken een gelijkspel veiligstelde. RENESSE - Peter Manley en Wayne Mardle geven mor genavond een demonstratie darts in Renesse. Vanaf 20.30 uur spelen de twee Engelse topdarters in Grandcafé Hel der enkele legs tegen elkaar en tegen enkele Zeeuwse dar ters. Eén van hen is de Vlissingse Karin Krappen, die bij de vrouwen tot de wereldtop behoort. HANNOVER - Marc van Hintum krijgt alsnog een premie van 102.000 euro omdat zijn oude Duitse ploeg Hannover 96 in het seizoen 2002-2003 niet uit de Bundesliga is gede gradeerd. Een rechter in Hannover heeft dit bepaald. Han nover wilde de huidige RKC-speler 30.000 euro betalen omdat hij niet in alle duels in actie kwam. ANP/SID GRONINGEN - Trainer Ron Jans en de selectie van FC Groningen hebben gisteren een 'verhelderend' gesprek ge voerd na een botsing tijdens de training van dinsdag. De coach verliet na onderlinge irritatie voortijdig het veld. Jans wilde niet zeggen waar het conflict over ging. „Alle onderlinge irritaties zijn uitgesproken, het voorval was een storm in een glas water", reageert Jans. ANP Robur-spits Dennis Weijers ziet Hansweertse Boys als enige concurrent voor het kampioenschap in de vijfde klasse. foto Willem Mieras I District Zeeland. Vrouwenparen- competitie, tweede zitting. Groep A: de Vlieger/Weststrate 64.38, den Engelsman/Schliekelmann 58.33, Bor des /Boter 53.75, van Duin/de Klein 53.13, Kloosterman/Minet 53.13, Dispa/ Portman 50.63. Stand na 2 zittingen: de Vlieger/Weststrate 59.49, den Engelsman/Schliekelmann 57.71, van Duin/de Klein 54.48, Groep B: Noordhoek/Ruyssers 61.67, v, d. Brink/Staalman 58.75, Kips/ Van Nieu- wenhuyzen 55.83, Dondorff/de Ruiter 52.92, Hoffman/Verhagen 51 67, Geervliet/Stoltenberg 50.83, de Both/ Leeflan 50.42. Stand na 2 zittingen: v. d. Brink/Staalman 53.96, Noordhoek/ Ruyssers 53.75, Dondorff/de Ruiter 52.92, Groep C: Mix/Spelier 66.25, van Dam/ Heyboer 59.17, Dierx/Kerstens 56.25, van Galen/Kole 5458, Berends/Vos 54.58, Bruynzeel/van Stee 51.67. Stand na 2 zittingen: Mix/Spelier 63.96, Berends/Vos 59.38, van Dam/Heyboer 58.75. Honkbal St. Louis. World Series. Vierde wed strijd: St. Louis Cardinals-Boston Red Sox 0-3. Red Sox wint: 4-0. Calvia. Olympiade, 13e ronde. Vrou wen: Nederland-Colombia 3-0 Chi na-India 2-1, Rusland-Georgië 2-1, Frankrijk-Verenigde Staten 1,5-1,5. Stand: 1China 29, 2. Verenigde Staten 25,5, 3 Rusland 25,5, 19. Nederland 22,5. Mannen: Nederland-Zweden 3-1 Oekraïne-Georgié 2-2, Cuba- Rusland 1,5-2,5, Frankrijk-Armenie 2-2. Stand: 1. Oekraïne 36,5, 2. Rusland 33,5, 3 Ar menië 33,18. Nederland 30. Joosse (Ons Genoegen) Eerste kal: J. Verberkmoes (De Westerschelde). Tweede kal: A. Elegeert (De Wester schelde) Derde kal: Sj Raas (Victoria). Vierde kal: D. Elegeert (De Wester schelde). Oudelande. Wip 1. Eerste hoofdvo gel: St. Kopmels (Victoria). Eerste zij vogel: Sj. Raas (Victoria). Tweede zij vogel: Sj. Raas (Victoria). Derde zijvo gel: W. Remijnse (Edele Handboog). Vierde zijvogel: P. Nagelkerke (Eens gezindheid). Eerste kal: C. Jeremiasse (Zorgvlied). Tweede kal: M Wisse (De Westerschelde). Derde kal: P. Oost hoek (Vrije Schutters) Wip 2. Eerste hoofdvogel: M. Wisse (De Wester schelde). Tweede hoofdvogel: C. Rie- mens (Victoria). Derde hoofdvogel: M Joosse (Edele Handboog). Eerste zijvogel: J Verberkmoes (De Wester schelde). Tweede zijvogel: B. Vermeu len (Zorgvlied). Derde zijvogel: P. Na gelkerke (Eensgezindheid). Eerste kal: M van Steenbergen (Willem Teil). Tweede kal: B. Delhez (Concordia). 'EWÊÊÊÊÊÊË I I II IIM weertse Boys. De eerste tik wist Robur enkele weken geleden al uit te delen, door Hansweertse Boys op eigen veld met 3-2 te kloppen. „Het verschil is nu twee punten in ons voordeel. De strijd om de eerste-periodetitel is zeker nog niet beslist, want die bestaat uit tien wedstrijden", vertelt We ijers. Om goed op koers te blij ven zal zondagmiddag op eigen veld tegen middenmotor Drei- schor dus zeker de volle winst gepakt moeten worden. Weijers: „Juist dat zijn de wedstrijden die je zeker niet mag verliezen, als je titelaspiraties hebt." Oudelande. Edele Handboog. Wip 1. Eerste hoofdvogel: P. Nagelkerke (Eensgezindheid) Tweede hoofdvo gel: W. van lersel (Willem Teil). Eerste zijvogel: W. van lersel (Willem Teil). Tweede zijvogel: J. van Steenbergen (Willem Teil). Derde zijvogel: J. Braam (Ons Genoegen). Vierde zijvo gel: H Franse (Willem Teil) Eerste kal: H Hoogstrate (A.D.L.M.), Tweede kal: J. Braam (Ons Genoegen!. Derde kal: B. Bos (St. Sebastiaan). Vierde kal: J. Braam (Ons Genoegen). Wip 2. Eerste hoofdvogel: W Remijnse (Ede le Handboog). Tweede hoofdvogel: B. Bos (St. Sebastiaan). Eerste zijvo gel: P. Ossewaarde (Doel naar Hoger). Tweede zijvogel: P. Nagelkerke (Eens gezindheid). Derde zijvogel: W. Re mijnse (Edele Handboog). Vierde zijvo gel: W. van lersel (Willem Teil). Eerste kal: J. Vermeule (Edele Handboog). Tweede kal: J. Kopmels (Victoria). Derde kal: F Koens (Spes Nostra). Vierde kal: P. Nagelkerke (Eensgezind heid). Meeste kleine vogels: N. Schouwenaar (Ons Genoegen), J. Kop mels (Victoria) Vliegende vogel: Patr. Remijnse (Edele Handboog), P. Vette (Concordia). 's-Heerenhoek. Wip 1. Eerste blok: J. de Jonge (A.D.L.MTweede blok: A. Rijk (A.D.L.M.). Derde blok: M. Joos se (Edele Handboog). Vierde blok: F. Koens (Spes Nostra). Vijfde blok: H. Franse (Willem Teil). Zesde blok: J. Vermeule (Edele Handboog). Zevende blok: A. van den Dries (Vrije Schut ters). Achtste blok: D Elegeert (De Westerschelde). Negende blok: J. Rentmeester (Willem Teil). Tiende blok: H. Franse (Willem Teil). Elfde blok: M. Joosse (Edele Handboog). Twaalfde blok: P. Repkes (Victoria). Dertiende blok: N van den Dries (Eensgezindheid). Veertiende blok: J, Vermeule (Edele Handboog). Vijftien de blok: Piet Oosthoek (Vrije Schut ters). Wip 2. Eerste hoofdvogel: M. Wisse (Dde Westerschelde). Tweede hoofdvogel: J. Rentmeester (Willem Teil). Eerste zijvogel: A. van den Dries (Eengezindheid). Tweede zijvogel: P Vette (Concordia). Derde zijvogel: M. E32E35TÜ Lucky Day: 4-5-7-9-12-16-18-27-29-31- 33-38-44-46-51 -68-72-74-79-80 Onder voorbehoud. Mannen. Basel. Tweede ronde: Kou- bek (Oos)-Gaudio (Arg/3) 6-1 1-6 6-3, Uli- rach (Tsj)-Heuberger (Zwi) 6-1 6-4. Hen man (GBr/2)-Moodie (ZAf) 7-6 (1) 6-7 (0) 6-4, Ljubicic (Kro)-Haehnel (Fra) 6-3 3-6 6-3. Nalbandian (Arg/4)-Spadea (VSt) 6-4 6-4. St. Petersburg. Tweede ron de: 7-6 (3) 6-3, Karlovic (Kro)-Corretja (Spa) 7-6 (3) 6-7 (5) 7-6 (8), Joesm (Rus/5)-Mirnii (WRu) 7-5 3-6 6-2. Safin (Rus/1 i-Sargsian (Arm) 6-4 6-2. Stock holm. Tweede ronde: Verdasco (Spa/8)-Sluiter (Ned) 6-4 6-2. Haas (Dui/4)-Carlsen (Den) 7-5 7-5, Agassi (VSt/1 )-Bjorkman (Zwe) 6-3 6-4. Vrouwen. Luxemburg. Tweede ron de: Peschke (Tsj)-Damilidou (Gri/7) 6-3 6-4, Safina (Rus)-Laine (Fin) 6-2 6-1, Me dina Garrigues (Spa)-Sanchez Lorenzo (Spa) 3-6 6-3 6-4, Molik (Aus/2)-Sanchez Lorenzo (Spa) 7-6 (3) 7-6 (2). Linz. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/1)-Do- machowska (Pol) 6-4 6-0, Zvonareva (Rus/4)-Dechy (Fra) 7-6 (5) 6-4, Shaugh- nessy (VSt)-Schruff (Dui) 7-5 6-2, Jako- vic (SMo)-Schett (Oos) 6-3 6-1 Tabor (Tsj). WB veldrijden, tweede rit: 1. Ausbuher (Tsj) 59.44, 2. Vanthou- renhout (Bel) 0.13, 3 Vervecken (Bel) 0.19,4. Vannoppen (Bel), 5. Nijs (Bel), 6 Berden (Bel), 10 Nijland 0.22, 21 Groe- nendaal 1.46, 29 Van Gils 1 58, 33. Van den Bergh 2.49,43. Leijten 4.20. HEERENVEEN - Ids Postma stopt per direct met schaatsen. De 30-jarige Fries draaide ruim tien jaar op het hoogste niveau mee. Vandaag geeft Postma een toelichting op zijn besluit. Postma schaatste een respecta bele erelijst bijeen. Hij was twee keer Nederlands allroundkam pioen, eenmaal Europees kam pioen en twee keer de beste van de wereld. In 1998 won hij op de Olympische Winterspelen in Na gano goud op de 1000 meter. Daarnaast veroverde Postma nog drie titels op de wereldkam pioenschappen afstanden. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21