IC luist wil seksboerderij sluiten Zware broomvervuiling in Ekeren Kalashnikovgangers ondervragen buurt over geluidsoverlast Een echte SieMatic voor maar 9.400,-? Boodt surft steeds beter ostituees Club 77 Kloosterzande niet in bezit van juiste papieren Oostburg ontbeert publiekstrekker Kerkepadje wordt opgeknapt Officier puzzelt op eis in xtc-zaak Herinrichting Dorpsstraat Sms-bericht Stadsdichter Middelburg Twee gewonden bij ongeval Bijzonder treinvaandel overhandigd 0113-315649 pzc.nl jedactie@ pzc.nl js 31,4460 AA Goes lentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; -Vlaanderen: 0114-372770; al: 020-4562500. ierdag 28 oktober 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen OOSTBURG - De kern Oostburg moet binnen afzienbare tijd een trekker voor het lokale winkelapparaat zien bin nen te halen. Dat staat in de nota voor de revitalisering van Oostburg, die in opdracht van de gemeente Sluis is op gesteld. Een klein warenhuis zou het noodlijdende winkel apparaat in Oostburg nieuwe impulsen kunnen geven. Ze ker als dat warenhuisje gevestigd wordt aan Eenhoorn plantsoen. waar momenteel vijf van de acht panden leeg staan of een woonfunctie hebben, pagina 11 Oostburg heeft oppepper nodig HEILLE - Het oude kerkepadje tussen Heille en het Bel gische Middelburg wordt in ere hersteld. De voormalige gemeente Sluis-Aardenburg besloot samen met buurge meente Maldegem het oude voetpad op te knappen. Dooi de herindeling werd het project even opgeschort. Nu is de gemeente Sluis zover. Ook al, omdat de Euregio Schelde- mond een subsidie heeft toegezegd. Het gemeentelijke aandeel is zo'n 100.000 euro. Een deel zal dit jaar worden bekostigd, het restant van 80.000 euro volgend jaar. MIDDELBURG - Een 38-jaride man uit Axel moest zich gisteren voor de Middelburgse politierechter B. Doore- waard Boekhout verantwoorden voor rijden onder in- vleod van xtc en softdrugs. De verdachte gaf toe onder in vloed achter het stuur te hebben gezeten. Officier van jus titie A. Flikweert was ervan overtuigd dat de drugs van invloed waren op het rijgedrag, maar stelde tegelijkertijd vast dat het misdrijf niet bestraft kon worden volgens het systeem dat voor drankrijders geldt. De officier eiste 24 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. De Axelaar werd op 3 april in Hoek bij een con trole aangehouden, maar ging er daarna met hoge snel heid vandoor. Hij was in paniek geraakt, omdat hij zijn onwel geworden vrouw naar het ziekenhuis wilde bren gen. De politierechter vonniste conform de eis. NIEUWVLIET - De Dorpsstraat in Nieuwvliet gaat vol gend jaar op de schop. De straat is zeker in de zomer maanden een pleisterplaats voor veel gezinnen met kinde ren, maar nodigt niet uit tot een wat langer verblijf. B en W van Sluis willen daarin verandering brengen door de straat opnieuw te bestraten, speeltoestellen te plaatsen en ondernemers gelegenheid te geven om ten-assen te plaat sen. Ook wordt er nieuwe verlichting aangebracht. De op knapbeurt kost de gemeente ruim 102.000 euro. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De vaste bezoe kers en vrijwilligers van het Ter- neuzense jongerencentrum Ka- lashnikov starten nog deze week met een buurtonderzoek. De 'Ka- lash-gangers' willen nu voor eens en altijd korte metten ma ken met geluidsoverlast. De gemeente Terneuzen, die zorg draagt voor de staat van het gebouw aan de Korte Kerk straat, liet vorige week geluids dempers plaatsen op twee venti- latieroosters. In de afgelopen maanden regende het immers klachten van buurtbewoners en bezoekjes van politiemensen vanwege geluidsoverlast. Het stichtingsbestuur gaf de schuld aan de roosters, die drie maan den geleden in het kader van de landelijke horecawet in de bui tenmuur zijn aangebracht. Voor de plaatsing van de roosters wa ren er immers weinig tot geen klachten vanuit de buurt. Reggaeband In het afgelopen weekeinde trad een reggaeband in het jongeren centrum op. „De dempers ble ken het geluid redelijk goed te gen te houden. Hoewel ze met name door basgeluid flink tril den, was het volume buiten al aanzienlijk minder dan voor heen", vertelt voorzitter Arnoud Brom van de stichting Kalashni- kov. Op de website van het cen trum laat een buurtbewoner ech ter weten dat hij in het afgelo pen weekend nauwelijks iets heeft gemerkt van gedempt ge luid. Hoewel de woning van de ze binnenstadbewoner is voor zien van dubbel glas, bleek dat niet voldoende om het geluid van de band buiten zijn deur te houden. Brom: „Hij is één van de vaste klagers. Binnenkort zul len we eens met hem praten. Van andere bewoners hebben we namelijk alleen maar positie ve berichten gehoord." Een groep bezoekers van Kalashni- kov zal nog deze week bij buurt bewoners aanbellen met het ver zoek een vragenlijst in te vullen. Daarmee wil het stichtingbe- stuur inventariseren wat de be woners als ontoelaatbaar erva ren. Nooddeur „Zo weten we al dat een deel van de klachten voortkomt uit het feit dat er geluid naar bui ten komt als de nooddeur open gaat. Door het inzetten van extra personeel proberen we daarom te voorkomen dat de nooddeur onnodig opengaat. We willen ook graag een nieuwe nooddeur, omdat de huidige wat geluidslekjes bevat. We willen de boel nu echt grondig aanpak ken, want we kunnen ons voor stellen dat het voor buurtbewo ners heel frustrerend is als ze steeds niet kunnen slapen. En aan scheve gezichten hebben we natuurlijk helemaal niets. Na de inventarisering bekijken we wat we zelf kunnen oplossen en wat de gemeente zou kunnen bijdra gen", aldus Brom. Kalashnikov heeft daarom al vast een gesprek met cultuurwet houder Sien de Mol-Marcusse aangevraagd. Die afspraak is tweeledig, want het bestuur hoopt ook op een algemene ont heffing voor het houden van eve nementen. Morgenavond is het eerstvolgen de evenement in Kalashnikov Dan treedt vanaf 22.00 uur de black metalband Quaet Ge- spuys op zeeuwse almanak Een sms-bericht dat die 23-ja rige onlangs van een vriendje kreeg: 'Ben de sleutel van ons huis vergeten. Kan niet naar binnen. Ben nu bij mijn oma, die al drie keer een verhaal voor de tweede maal heeft ver teld. Ik hoop dat er snel ie mand thuiskomt, zodat ik naar binnen kan. Rooseveltl «KERY Beeld Geluid Markt 51 Middelburg (0118) 886886 door Wout Bareman TERNEUZEN - De bodem en waterlopen in het dorp Ekeren Advertentie J.P. Chenet wijn diverse soorten, fles 750 ml 2.79 Broccoli 500 gram Vertel ons wat uw budget is en wij ontwerpen een echte SieMatic keuken voor u. Individueel Design. Mooier, praktischer en duurzamer. Maar niet duur. Als u aan een nieuwe keuken denkt, denk dan eerstaan SieMatic. Welkom! AXEL SieMatic Keukenshidio Van Vliet {onder dak bij Pót Woninginrichting) Nieuwendljk 89 0115-564070 GOES PliegerB.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan15 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter.Arnesteli) Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 jn donderdag 28 oktober t/m ïfeh servicelijn; van maandag t/m vrijdag n - 7 nn9.0o tot 17 00 uur kunt u gratis bellen. Ua\ 15 (JC WOO 11 verschenen jDe nieuwe bijbelvertaling ille edities verkrijgbaar vanavond vanaf 17.30 uur Bijbels menu linzensoep en lamstoofpot ot groentestoofpot en verboden appel 12,30 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 vrijdag 29 oktober 17.00 uur bekijk ook onze website vww.drukkeriim iddelburg.nl Jennie Erdal will read and discuss her novel Ghosting with RA students and the public Sheila van Doorsselaer T - De gemeente Hulst isboerderij Club 77 in CTzande tijdelijk sluiten. Ie prostituees bleken vorig seen geldige werkvergun- te hebben en een aantal jen verbleef illegaal in Ne- id. De uitbater kan ook trafrechtelijk proces tege- licn. Hij vecht de sluiting ijn club vandaag aan bij de irsrechter. ;jaar is tijdens een perio- controle door onder meer litie en de vreemdelingen- gebleken dat vier buiten prostituees in Club 77 leHulsterweg in Klooster- iniet beschikken over een zogenoemde tewerkstellingsver gunning. Het gaat om vier vrou wen uit Moldavië, Brazilië, Po len en Roemenië in de leeftijd van 25 en 40 jaar oud. Ook bleek een aantal van hen ille gaal in Nederland te zijn. Het controleteam stelde de ge meente op de hoogte van de ge constateerde feiten. Hulst maan de daarop de uitbater van het polderbordeel meermalen zich aan de regels te houden. Omdat de uitbater zich volgens Hulst weinig van de waarschuwingen aantrekt en de vergunningsvoor schriften niet naleeft, wil de ge meente de seksboerderij sluiten voor een periode van drie maan den. De uitbater is het hier niet mee eens en heeft bij de be stuursrechter in Middelburg een voorlopige voorziening aange vraagd. De bestuursrechter be handelt de zaak vandaag. Niet relevant Volgens een woordvoerster van de gemeente Hulst werkt de Mol- davische prostituee inmiddels niet meer in Club 77. Of de ande re drie vrouwen er nog wel werk zaam zijn, weef ze niet. Dat is volgens de woordvoerster voor de sluiting van de club ook niet relevant, omdat de strafbare fei ten immers een jaar geleden zijn geconstateerd. MIDDELBURG - Volgend jaar heeft de gemeente Middelburg opnieuw een stadsdichter in dienst. De werkgroep Poëzie van de Kunst en Cultuurroute wordt ge vraagd om een kandidaat voor te dragen. De huidige stadsdich ter, Chawwa Wijnberg, houdt er aan het einde van dit jaar mee op De nieuwe stadsdichter wordt voor maximaal twee jaar aangesteld. R. de Bart, M. de Blok. H. de Blok, J. de Blok (vlnr) tonen het bijzondere Zeeuws-Vlaamse vaandel van de verdwenen spoorlijn Mechelen-Terneuzen. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - In de goederenloods van de Stoomtrein Goes-Borssele is gisteren het bijzondere Zeeuws-Vlaamse vaandel van de verdwenen spoorlijn Mechelen-Terneuzen aan het bestuur van de stichting overhandigd. Het vaandel is opge doken in Sluiskil, na een publicatie in deze krant over de oude spoorlijn. Het was in bezit van Ma rianne de Blok uit Sluiskil. Zij had het geërfd van haar vader, destijds een bekend spoorman op de lijn. Het vaandel zal nu in het spoorwegmuseum van de stichting wordt tentoongesteld. Bij wijze van dank kreeg Marianne een reisje met de trein door de Zak van Zuid-Beveland aangeboden. (Advertentie) Het Openbaar Ministerie start een strafrechtelijk proces tegen de uitbater van Club 77 wegens het in dienst hebben (gehad) van illegale prostituees. De gemeente Hulst telt elf seks- inrichtingen Vier daarvan zijn polderbordelen (Club 77, Paradi- so, Domino en Diana), allen op het grondgebied van de voorma lige gemeente Hontenisse, de overige elf zijn seksshops of -ci nema's die allemaal gevestigd zijn in de binnenstad van Hulst. Al deze inrichtingen worden pe riodiek gecontroleerd door on der andere de gemeente, zeden politie, recherche, de vreemde lingendienst en de GGD. Behal ve op de verblijfstatus van de prostituees wordt ook gecontro leerd op de werkomstandighe den (hygiëne) en de brandveilig heid. tale botsing werd voorkomen. De 76-jarige man verloor de macht over het stuur, schampte daarbij de vrachtwagen en belandde in de sloot. Omstanders hebben de inzittende uit de auto bevrijd. Om de man veilig uit de auto te krijgen is de auto door de brandweer open geknipt. Beide slachtoffers zijn met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. foto Wim Kooyman in Antwerpen-noord zijn zwaar verontreinigd met het giftige broom. Dat wijst onderzoek uit. Hoewel volgens het Havenbe drijf Antwerpen geen gevaar be staat voor de volksgezondheid, dringen deskundigen aan op een snelle sanering. Die vergt twee jaar en gaat miljoenen euro's kosten. Begin maart kantelde op de Noorderlaan bij het dorp een tankwagen met broom. Daarbij kwam een broomwolk vrij en stroomde 6000 liter weg in het riool en het Schijn, een zijrivier van de Schelde. Na het ongeval werden 3000 be woners van wijken in de omge ving geëvacueerd. Vijfentwintig mensen werden met ademha- tijdse rapportage aan het Haven bedrijf van 'een potentieel hu- maan-toxicologisch risico'. Bij metingen troffen de onderzoe kers in het grondwater, de bo dem, de riolering en het riviertje het Schijn broomwaarden aan, die 3800 keer de norm overschre den. Ook in het rivierslib bij het recreatiedomein Muisbroek wer den grote hoeveelheden broom aangetroffen. Broom kan de hor moonwerking in het menselijk lichaam ernstig verstoren en dat kan leiden tot onder andere ver minderde vruchtbaarheid en ADHD. Een proef met forellen, die aan rivierwater met maar de helft van de aangetroffen waarden werden blootgesteld, verliep de sastreus: de vissen stierven di rect. De onderzoekers pleiten voor een snelle sanering omdat volgens hen het broom door de kleilaag in de bodem kan zak ken en diepere waterlagen kan vervuilen. De tussentijdse rapportage: „De precieze omvang en versprei ding zijn nog niet voldoende be kend." Het onderzoek wordt in de loop van volgende maand af gerond. De broomderivatenfabriek Broomchemie in Terneuzen bood begin maart direct na de ramp hulp. De verongelukte tankwagen werd voor onder zoek en ontmanteling overge bracht naar Terneuzen. Tech nisch directeur J. van der Wal gisteren: „Wij staan helemaal buiten deze zaak, maar we zijn erbij betrokken omdat daarover internationale afspraken be staan. Die tankwagen heeft waarschijnlijk te hard gereden. Wij gaan bij transporten uiterst zorgvuldig tewerk, zetten spe ciaal opgeleide chauffeurs in, die werken volgens uiterst strik te instructies." Van der Wal vindt de situatie in Ekeren niet dramatisch. „Het moet niet worden opgeblazen. Dat spul ligt bovenop een klei laag en kan heel goed worden verwijderd. Daar zijn prima technieken voor." IJZENDIJKE - Een 76-jarige man en een 70-jarige vrouw uit Goes zijn gisterochtend bij een ongeluk op de N61 in IJzendijke gewond geraakt. Voor een bocht met een doorgetrokken streep probeerde de man een lange vrachtwagencombinatie in te halen. Op datzelfde mo ment kwam een andere vrachtwagen hem tegemoet. De chauffeur, een 40-jarige inwoner van Etten-Leur, week uit, waardoor een fron- lingsmoeilijkheden en andere klachten opgenomen in het zie kenhuis. Het verkeer in de wijde omgeving werd gedurende twaalf uur stilgelegd en ook be drijven werden gesloten. Het onderzoeksbureau Syncera Belgium spreekt in een tussen- (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37