zc loodt nestelt zich in de surftop Aertssen moet van ver komen woner van Vrouwenpolder wint eerste toernooi in zijn carrière 17 ATB'ers naar Heinkenszand De Punder en Maatjes op stage Raemon Sluiter ronde verder Hakkinen maakt rentree in DTM Stadion in Vilnius afgekeurd Jzersterke lezetting liljartfinale uitslagen Indeling Real Madrid wil dat Ronaldo ook Spanjaard wordt donderdag 28 oktober 2004 janne van Beugen BURG - Surfer Martin heeft zich afgelopen zater- de top genesteld van het oardsurfen. Door de 11 Coldwater Golfsurfcon- n Oostende te winnen, is erste toernooizege een feit. -jarige Boodt is sportman rt en nieren. Hij heeft tot jn 23e op hoog niveau ge- crosst. Door een kniebles- is hij daarmee gestopt, ia heeft Boodt zes jaar erschillende sporten uitge- erd, maar niks is volgens vergelijkbaar met crossen, eb echt van alles gedaan, de meeste dingen zijn voor soft. Ik houd meer van de me kant van topsport." idelijk kwam Boodt in aan- gmet windsurfen. „Ik was ji verkocht. Windsurfen voor mij het dichtst in de van motorcrossen. Als de wil meewerken, vlieg ik Dijn surfplank net zo hoog iet mijn crossmotor. Dat is een enorme kick. Net als ndere extreme sporten be er bij windsurfen ook een lop blessures. Terwijl ik be denk ik daar niet aan. eken erop dat alles goed m wind is windsurfen voor Boodt de sport geworden die op de e plaats komt. „Ik kan surfen niet veel doen. Er den maar weinig wedstrij- georganiseerd. En als er geen wind staat, wordt het afgelast. Dat is niks voor Ik wil veel met mijn sport j kunnen zijn. Daarom heb rvoor gekozen om ook te golf surf en. Nu kan ik lek- vaak op het water bezig Dat vind ik heerlijk." It.heeft er twee jaar geleden gekozen om te stoppen met en, Hij verkocht zijn be- zich helemaal te kun- richten op het surfen. „Ik nu nog meer met mijn sport gzijn. In de zomer train ik omburg. Dat is lekker dicht bij. En je mag daar bijna overal surfen. In de winter ga ik samen met mijn vrouw drie of vier maanden naar Spanje of Portu gal. De temperatuur is daar aan genamer dan in Nederland en we zitten vlakbij de oceaan. Je hebt daar hoge golven. Ik moet wel toegeven dat het leven dat ik leid niet voor iedereen is weg gelegd. Ik heb een eigen bedrijf gehad. En ik ben lid van het team van Sportshop Domburg, dat mij sponsort. Deze twee din gen samen zorgen ervoor dat ik zo kan leven als ik nu doe. Ande re jongens moeten met hun oude auto naar wedstrijden en slapen daar dan ook vaak in. Daar moet ik zelf niet aan denken, maar ik snap het wel. Zij leven net als ik voor de sport." Voor de surfwedstrijden is Boodt vaak op reis. Het speelt daarom al een tijdje met het idee om in het buitenland te gaan wonen. „Natuurlijk heb ben we er al vaak over nage dacht om bijvoorbeeld naar Spanje te verhuizen. Tot nu toe hebben we dat nog niet gedaan. Je laat toch je familie en vrien den achter en bovendien vind ik het in Spanje in de zomer veel te heet. Dus dat land valt eigenlijk al af. Het liefst zou ik over een paar jaar in Ierland in een huis je aan de oceaan gaan wonen. En dan lekker in de winter naar een warmer gebied. Dat lijkt me echt super." Gespoeld De komende periode blijft Boodt gewoon in Vrouwenpol der en gaat hij in de winter op avontuur in het buitenland. „Ik heb al veel aparte dingen meege- Martin Boodt: „Ik heb nu bewezen dat ik me kan meten met de toppers uit de Benelux. Dat wil ik ook kunnen met de internationale top." foto Ruben Oreel maakt tijdens mijn reizen. Maar er is een ervaring die ik echt nooit meer zal vergeten. Tijdens een orkaan was ik in Florida om te trainen. Samen met een paar andere jongens zijn we tijdens de storm gaan surfen. Dat was echt heel spannend. Er zaten haaien in het water. En ik ben een paar keer 'gespoeld'. Dat be tekent dat je door de kracht van de zee lang onder water wordt gehouden. Dan moet je echt rus tig blijven, want anders kun je zo verdrinken." Tijdens zijn reizen heeft Boodt niet alleen maar spectaculaire ervaringen opgedaan. Hij heeft ook serieus geschaafd aan zijn techniek en is daardoor een bete re surfer geworden. „Ik analy seer mijn bewegingen technisch beter. Vroeger ging ik vaak on besuisd door. Nu let ik meer op hoe ik het doe." Boodt is beter dan een aantal jaar geleden, maar hij weet dat er nog meer in zit. „Ik heb afge lopen weekeinde voor het eerst in mijn leven een toernooi ge wonnen. Dat voelt echt super. En het geeft motivatie om er meer van te maken. Ik ben er van overtuigd dat ik de top nog niet heb bereikt. Als ik me al leen zou concentreren op het golfsurfen kan betere resultaten behalen dan dat ik nu doe. Ik ben er nog niet over uit of dat ik het windsurfen en motorcros sen, wat ik nog steeds voor mijn lol doe, daarvoor wil opgeven." De eerstvolgende wedstrijd waar Boodt weer in actie komt, is binnenkort in Hoek van Hol land. Daar kan hij bewijzen dat hij geen eendagsvlieg is. „Ik ga daar proberen om opnieuw zo goed te presteren. Het is een sterk deelnemersveld. Toch hoop ik op een plaatsje bij de eerste drie." Een plaats bij de eerste drie blijft ook in de toekomst het doel van Boodt. „Ik ga proberen de grote, internationale wedstrij den te varen. Gewoon kijken hoe ver ik kan komen. Ik heb nu bewezen dat ik me kan meten met de toppers uit de Benelux. Dat wil ik ook kunnen met de in ternationale top." GOES - In het kader van de Zeeuwse wintercompetitie houdt ttc Lewedorp zaterdag een wedstrijd op de locatie Stelleplas te Heinkenszand. In De A-categorie komen en kele Zeeuwse vedetten aan de start, zoals Ruud Rentmees ter, Dick van den Berg en Jamo Veerhoek. Ook de plaats- telijke favoriet Jan Schier rijdt mee. In de B-categorie zal favoriet Adrie Jongeneelen het weer moeten opnemen te gen tal van Zeeuwen. Bij de vrouwen is Baukje Doedee fa voriet. Er zijn ook wedstrijden voor de jeugd. Inschrijven vanaf twaalf uur in de Geertruidahoeve, starts voor de jeugd vanaf 13.00 uur. De B-categorie en vrouwen wor den om 14.15 weggeschoten en de A-categorie om 15.15 uur. GOES - De Zeeuwse judoka's Boy de Punder en Richard Maatjes zijn met de club Sportschool Essink uit Eindho ven naar Brandenburg (bij Berlijn) voor een toernooi bij en een trainingskamp van PSG Dynamo Brandenburg. De Punder won het afgelopen weekend al een sterk bezet toernooi in Duitsland. Trainers zijn Wolfgang Zucksch- werdt, meervoudig kampioen van de DDR en prijswin naar bij EK's en WK's en tweevoudig Europees kampioe ne Sandra Koppen STOCKHOLM - Raemon Sluiter heeft ten koste van Jan Frode Andersen de tweede ronde van het tennistoernooi in Stockholm bereikt. De Noor verving als lucky loser Sjeng Schalken. De Limburger voelde zich niet fit genoeg tegen zijn landgenoot aan te treden. Sluiter versloeg An dersen met 6-3 6-4. Schalken maakte vorige week in Ma drid na een lange afwezigheid wegens de ziekte van Pfeif fer zijn rentree op de baan. Ondanks zijn nederlaag in de eerste ronde tegen de Oostenrijker Koubek voelde hij zich goed en besloot ook in Stockholm mee te doen. Hij deed nog wel een warming up voor het duel met Sluiter, maar trok zich daarna terug. ANP HELSINKI - Mika Hakkinen zal volgend jaar zijn rentree maken in de autosport. De tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 zal voor Mercedes een auto besturen in het Duitse Toerwagen Kampioenschap DTM. In de zomer maanden reed hij voor Mercedes enige testritten. Dat be viel beide partijen zo goed dat de Fin een contract voor volgend jaar tekende. Mercedes is bereid de Fin 2 miljoen euro te betalen. Daarmee wordt hij in een klap de best be taalde coureur in de DTM. Hakkinen (36) nam in 2001 af scheid van de Formule 1. De Fin reed 161 races waarvan hij er twintig won. ANP/DPA VILNIUS - Litouwen mag van de wereldvoetbalbond Fi- fa geen internationale wedstrijden meer spelen in het sta dion van Vilnius. De accommodatie voldoet niet aan de in ternationale standaard. Het veld is slecht, de tribunes en kleedkamers bouwvallig en vervuild en de infrastructuur is om te huilen. Litouwen moet zijn interlands voortaan afwerken in Kaunas. ANP/RTR LRGH HAAMSTEDE - eindstrijd in het libre erde klasse van het dis- rict Delta Zuid West poule oord belooft spannend te orden. Vier van de acht telnemers promoveerden de voorwedstrijden naar derde klasse en komen en van het voormalig houwse district. even van de acht finalis- fl zijn trouwens Schou tenaren. Slechts één deel- ener komt uit de zak van id Beveland. Dennis ranse van BV Kwaden- anme maar woonachtig Kats zal van goeden hui- moeten komen om zich aande te houden. '.es Sies van de Phoenix 1150), Wim Hage van SIR "70), Rien Bolle van lEule (1.790) en Maarten nijnes van de Graan- eurs (1.904) zijn de promo- endi en daarmee (op pa- ier) de grootste kansheb- !rs. Zij worden echter op hielen gezeten door Piet Jonge van Windenburg Ie vorig seizoen aantoon de een echte prijsvechter te ijntoen hij in het bandsto- vijfde klasse nationaal Bmpioen werd. ft is toch een ontmoeting kampioenen. Bruijnes terd onlangs regionaal ampioen in het drieban den derde klasse en verde lgt binnenkort zijn kan- op het nationaal kam- 'oenschap. Hij is de man 3 vorm. met al een sterk bezet ^mooi dat de nodige inning belooft. Organise- .nde vereniging Witte van hemstede krijgt een eli- ''3ir gezelschap over de doer. partijen gaan over 60 ca ramboles en beginnen mor sen om 19.00 uur. Er wordt Sportcentrum Wester- schouwen op vier tafels te- dijk gespeeld. Een vlot van de eindstrijd W hiermee verzekerd. Za- wordt om 13.00 uur jonnen en zondag valt ie' startschot om 12.00 JUI'. De finale is dan om- t'eeks 15.30 uur. Goese handballer aanwinst voor Delta Sport door Ben van den Aarssen GOES Hij groeide op met handbal. Met de pamper nog aan dribbelde hij door de sport hallen waar zijn vader Jos speel de. Met zo'n voorland leek voor de nu 23-jarige Joey Aertssen een grote toekomst weggelegd. Hij drong door tot de voorselec tie van Jong Oranje en in België speelde hij met Olse Merksem op het hoogste niveau. Twee seizoenen geleden keerde hij, een illusie armer, terug bij EMM in Middelburg. Blessures zorgden ervoor dat de echte top buiten bereik bleef. Ook de af stand brak hem op. „Overdag werkte ik in die tijd in de bouw. Onderweg in de auto was het eten en na de training gelijk naar bed. Ik zat te ver weg van alles." De carrière van Aertssen be vindt zich nog altijd in een da lende lijn. Met EMM zakte hij af naar de regioklasse. Onlangs deed Aertssen nog een stapje te rug. De dreigende leegloop bij EMM zorgde ervoor dat ook Ae rtssen om ging zien naar een an dere club. Het werd Delta Sport, de club van voorzitter Aart Walraven, die al vele jaren informeerde naar de interesse van de cios-student uit Goes. In Zierikzee gaat Aertssen nu in de eerste klasse spelen. Een be wuste keuze. „Ik leef nu meer voor mijn studie dan voor mijn sport. In mijn Belgische jaren heeft de studie min of meer stil gestaan. Ik zit nu in een ver sneld traject en hoop over twee jaar mijn diploma te halen. Dat is op dit moment het allerbelang rijkste." Aertssen is niet verbitterd over de koers die zijn loopbaan geno men heeft. Het leven is voor hem meer dan handbal alleen, Toch is hij nog altijd gek van het spelletje. Een polsbreuk hield hem het afgelopen half jaar aan de kant. Juist in die pe riode realiseei'de hij zich weer hoe leuk het allemaal kan zijn. Delta Sport is voor hem het idea le podium om de draad weer op te pakken. „Ik heb in de voorbe reiding gemerkt dat ik nog lang niet op mijn oude niveau zit. Ik ben bezig om terug te komen. Daarom ook ben ik nu vooral ge focust op mijn eigen spel. Als ik eenmaal weer mijn eigen spelle tje kan spelen, zou ik een dirige rende speler kunnen zijn. Zo ver is het nog niet. Maar bij de start van de competitie zal ik wel vlijmscherp zijn." Delta Sport opent de competitie zondag tegen ETC in Hoogvliet. De verwachtingen bij de club van trainer Jaap Niemans zijn bescheiden. In de oefenperiode waren de prestaties niet om over naar huis te schrijven. Ae rtssen trof in de voorbereiding onder andere zijn oude club EMM. Magere opbouw Ook toen kwamen de tekortko mingen van Delta Sport aan het licht. Een magere opbouw, een tweede lijn die te weinig potten kan breken en een zwakke start, een oud probleem bij de hand ballers uit Zierikzee. Handha ven lijkt het hoogst haalbare. Niettemin heeft Aertssen het vol ste vertrouwen in het karwei. „We zijn allemaal nog aan el kaar aan het wennen. Een nieu we trainer, mijn persoontje. We trainen ook maar één keer in de week. Dat is eigenlijk te weinig om ambitieuze doelstellingen te hebben. Maar als het eenmaal begint te lopen, zie ik toch wel leuke dingen in het verschiet. Er zit kwaliteit voldoende in de ploeg om bij de bovenste vijf te spelen. Ook beschikt Delta Sport over voldoende talentvol le jeugd, meer dan EMM. Met de toekomst van deze club zit het wel goed." Aertssen beschikt niet over een auto en bezoekt de training in Zierikzee nu met het openbaar vervoer. Vanwege de dienstrege ling moet hij een halfuur voor het einde van de training weg. Zijn beoogde carpooler Lennart de Graaf is met een knieblessu re afgehaakt en keert dit sei zoen waarschijnlijk niet meer te rug, een forse aderlating voor Delta Sport. Door de absentie van De Graaf komt er aan de linkerkant van de opbouw een positie vacant, een plek waar Jaap Niemans juist ook Aertssen probeerde. Aan de andere kant van de op bouw is Jordy Niemans, de zoon van de trainer, de komende we ken evenmin inzetbaar. Druk bezig Aertssen heeft, behalve de pols en het ontbreken van een auto, nog andere dingen aan zijn hoofd. Als aankomend sportcon- sulent is hij druk bezig met een stage sportbuurtwerk in Vlissin- gen. Ook is er zijn nevenbaan als bar keeper in een horecagelegen heid op de Grote Markt in zijn woonplaats. Op vrijdag- en za terdagavond wordt het meestal drie uur 's nachts, voordat hij zijn mandje opzoekt. Niet de ide ale voorbereiding op een wed strijd. „Met name bij de uitwed strijden zal ik wel eens op de tanden moeten bijten. Toch hoop ik mijn steentje bij te dra gen. Ik heb echt het idee dat we bovenin gaan eindigen." Joey Aertssen heeft een druk leven. Hij handbalt, hij studeert en hij staat achter de bar. foto Willem Mieras Vrouwen. Regioklasse C: EMM Middelburg, Gemini Zoeter- meer. Hercules Rijswijk, HVL Den Haag, Odis De Lier, Vd Voort/Quintus 3 Kwintsheul, Ro- da'71 Rotterdam, TOGB Berkel en Rodenrijs, Velo Wateringen, Verburch Poeldijk. Eerste klasse H: Atomium'61 Rotterdam, EHC Leidschen- dam, EMM 2 Middelburg, HEC Den Haag, Hellas 3 Den Haag, Saturnus'72 Ridderkerk, Savosa Barendrecht, Snelwiek Rotter dam, Ventura 3 Schiedam, Ver burch 2 Poeldijk. Tweede klasse: DWS 2, HVOS, Indus'67, MOK, Olympus, Ro- da'71 2, Ünitas'63, Vires et Cele- ritas 2, WIK. Junioren, derde klasse B: Ato mium'61, HWC 2, Orion, Snel wiek, Unitas'63, Ventura 3, Vi res et Celeritas. Mannen. Regioklasse C: DES'72 2 Papendrecht, DWS Schiedam, EDH Delft, EMM Middelburg. HEC Den Haag, Helius Helle- voetsluis, Hellas 2 Den Haag, Hermes Den Haag, SOS/Kwiek Sport Den Haag, WIK Vlaardin- gen. Eerste klasse G: Atomium'61 2 Rotterdam, LifeDesign/Delta Sport Zierikzee, Dios Den Hoorn, ETC Hoogvliet, Gemini 2 Zoetermeer, HVL Den Haag, Saturnus Leiden, Snelwiek 2 Rotterdam, Vd Voort/Quintus 2 Kwintsheul, Westlandia Naald wijk. Tweede klasse: DES'72 3, DWS 2, GSC 1, HVOS, HWC 2, Meeu wen, Roda'71 2, Satumus'72, Vi res et Celeritas. Vierde klasse: Achilles, DES'72 4, HVOS 3, Oliveo 3, Olympus, Roda'71 3, Snelwiek 3, Vires et Celeritas 2, Unitas'63 2. Vijfde klasse: ASC'95 2, LifeDesign/Delta Sport 2, EMM 2, GSC 2, Indus'67, MOK, Satur nus'72 3, Unitas'63 3. Goes. Competitie KNVB. A01: FM Sranang 1-FCT/Beverboys 2 19-3. A21: Kloetinge 1-SSV'65 3 8-5; Apollo/ Snack bar Grote Markt 1-SSV65 2 6-4; FM Sra nang 2-Amigo's/De Post 1 6-3; Pubbles 1-Pubbles 2 5-7. Stand A21: 1. FM Sranang 2 6-15 42-23, 2. Pubbles 1 6-15 35-22. 3. Apollo/Snackbar Grote Markt 1 4-12 29-21, 4. Amigo's/De Post 1 6-10 28-25, 5. Pubbles 2 6-10 33-37, 6. FC Dauwen- daele 1 4-6 29-19, 7. Kloetinge 1 4-6 22-23, 8. Biezentrappers/ADO 1 6-6 33-39, 9. SSV 65 3 7-3 30-46, 10. SSV 65 2 7-0 20-46. A31SSV'65 4- Biezentrappers/Pekaar Partners Accountants 2 6-5; SSV'65 5-Biezen trappers/Gerka Sport 3 4-5; ZW/TMF 1 - Matisse 1 6-6. Stand: 1. Biezen trappers/Gerka Sport 3 7-17 43-33, 2. Matisse 1 7-12 33-25, 3. SSV'65 5 7-12 35-30, 4. ZW/TMF 7-9 34-34, 5. SSV'65 4 7-6 34-44. 6. Biezentrappers/Pekaar Partners Ac countants 7-3 26-39. St Louis. World Series. St Louis Cardi nals-Boston Red Sox 1-4. Stand best-of-seven: 0-3. Calvia. Olympiade, twaalfde ronde. Mannen: Macedonië Nederland 1,5-2,5; Mitkov - Van Wely 0,5-0,5, Ne- dev - Sokolov 0-1, Georgiev - Tiviakov 1-0, Bogdanovski - Timman 0-1. Oekraï ne - Polen 2,5-1,5, Spanje A - Bosniè-Herzegovina 2-2, Georgië - Rus land 2,5-1,5, Armenië - Verenigde Sta ten 2-2, Israel - India 2,5-1,5. Stand: 1 Oekraïne 34,5, 2. Rusland, Armenië 31, 4. Israël 30,5, 5. Cuba 30; 24. o.a. Neder land 27. Vrouwen: Australië - Nederland 1-2; Berezina - Peng 0-1, Sorokina - Bos- boom-Lanchava 1-0, Eriksson - Muhren 0-1. Georgië - China 2-1, Verenigde Sta ten - Hongarije 2,5-0,5, Engeland - Frankrijk 1-2, Slovenië - Rusland 0-3. Stand: 1. China 27, 2. Verenigde Sta ten, Georgië 24, 4. Rusland 23,5, 5. Frankrijk 23; 24. o.a. Nederland 19,5. u.i.u.iiimi M kaart: Bodde (ADO Den Haag), Touzani (FC Twente). ADO Den Haag: De Vries; Saeijs, Saavedra, Bodde en El-Akchaoui; Swerts, Van der Leegte en Polak (80. Grujic); Smith, Den Ouden (77. Plat voet) en Van der Gun (51. Stroeve). FC Twente: Boschker; Schuurman, Ma- jstorovic, Touzani (61. Zomer) en Heu- bach; Sibum, Culina en Niemeyer (85. Wellenberg); Christensen (88. Rahim), N'Kufo en Sjoekov. NAC-Roda JC 4-0 (3-0). 2 Boussa- boun 1-0, 18. Lurling 2-0, 23. Boussa- boun 3-0 (strafschop), 58.Boussaboun 4-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toe schouwers: 12.461. Rode kaart: 22. Brou wers (Roda JC, 2x geel). NAC: Schollen; Collen, Penders, Colin en Gudelj; Mendes, Zonneveld en Slot; Cornelisse, Boussaboun (73. Van den Eede) en Lurling Roda JC: Kujovic; Bodnar, Senden (11. Brouwers), Luijpers en Filipovic; Sonko (29. Bodor), Van Dijk, Sergio en Van Dessel; Cristiano (46. Sekou) en Kone. De Graafschap-Willem II 2-2 (0-1). 12. Hadouir 0-1, 50. Valejev 1-1, 58. Reu- ser 1-2, 90. De Graef 2-2. Scheidsrech ter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Carrilho, Kooijman, Haklander (De Graafschap), Kolsi (Wil lem II). De Graafschap: Van Dijk; Bot, Kalezic (46. Van Leerdam), Bus en Carrilho; Ber- ck Beelenkamp (78. Haklander), Kooij man en De Graef; Loval (32. Valejev), Van Beukering en Zongo. Willem II: Moens; Wau, Kreek, Van Nïeuwstadt en Van der Haar (76. Van Mosselveld); Reuser (63. Caluwë), Victo ria en Mathijssen; Hadouir, Redan en Bobson (80. Kolsi). Stand: Lucky Day 27.10.2004: 6-10-13-15-34-38-39-41 -42-48-53-57-59- 62-64-65-67-73-77-79. (onder voorbehoud) Basel. Mannen. Eerste ronde: Nal- bandian (Arg/4) - Ancic (Kro) 6-4 6-3, Lju- bicic (Kro) - Chela (Arg) 6-3 6-4, Massu (Chl/7) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6-2. Moo- die (ZAf) - Starace (Ita) 6-4 6-4, Spadea (VSt) - Volandri (Ita) 6-3 4-0 opgave Volandri. Italië, competitie: Bologna-Udinese 0-1, Brescia-Siena 0-1, Cagliari-Parma 2-1, Chievo-Sampdoria 0-2, Lazio-Messi- na 2-0, Lecce-lnter 2-2, AC Milan-Atalan- ta 3-0, Palermo-Livorno 1-2, Reggina-Fi- orentina 1-2. Stand: Juventus 7-19, AC Milan 8-17, Lecce 8-15, Cagliari 8-13, Chievo 8-13, Inter 8-12, Sampdoria 8-12, Lazio 8-11, Messina 8-11, Fiorentina 8-10, Palermo 8-10, Roma 7-9, Udinese 8-9, Bologna 8-9, Brescia 8-9, Livorno 8-8, Siena 8-8, Reggina 8-7, Parma 8-6, Atalanta 8-4. Duitsland, competitie: Mainz 05-Ros- tock 3-1, Leverkusen-Bielefeld 3-2, Nurn- berg-Schalke 04 0-2 HSV-Freiburg 4-0, Stuttgart-Bremen 1-2. Stand: Wolfs burg 10-21 Stuttgart 10-20 Bayern M 10-20 Bremen 10-18 Mainz 05 10-18 Schalke 04 10-18 Hannover96 10-17 Le- verkusen 10-15 Bielefeld 10-14 HSV 10-12 Hertha BSC 10-11 Dortmund 10-11 Nurnberg 10-10 Bochum 10-10 Freiburg 10-10 Borussia M 10-9 Rostock 10-8 Kaisersl. 10-7. Eredivisie: ADO Den Haag-FC Twente 0-1 (O-O). 83. Christensen 0-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 4500. Gele PSV Feyenoord AZ 9 NAC 10 FC Utrecht 9 Heerenveen 9 Ajax 9 Willem II 9 RodaJC 10 NEC 9 FC Twente 9 RKC 9 Vitesse 9 Den Bosch 9 Groningen 9 ADODenHaag 9 RBC 9 De Graafschap 10 8 7 1 9 7 1 0 22 25- 5 1 22 28- 8 1 18 19- 10 3 17 22- 25 3 16 18- 12 3 16 16- 15 2 15 20- 13 3 14 15- 17 5 13 18- 20 3 12 13- 12 4 11 11- 11 4 11 12- 13 4 11 13- 15 5 8 7- 23 4 7 11- 15 6 7 9-16 7 4 10- 25 6 4 11- 23 MADRID - Real Madrid heeft de Braziliaan Ronaldo gevraagd een Spaans paspoort aan te vra gen. Deze maatregel geeft de voetbal club dan de ruimte een andere speler buiten de Europese Unie aan te trekken. Brazilianen die meer dan twee jaar in Spanje wonen, kunnen sinds kort een dubbele nationaliteit aanvra gen. Naast Ronaldo heeft ook Roberto Carlos het verzoek ge kregen. Real Madrid mag maximaal drie voetballers buiten de EU in de selectie hebben. Deze plekken worden nu ingenomen door Ro naldo, Roberto Carlos en de Ar gentijn Samuel. ANP/DPA/EFE ^jftlupilgr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33