fZC Jpreiden vluchtelingen kan beter m Hogezoom gaat dicht voor gemotoriseerd verkeer Havenkanaal en Nieuwe Haven worden gebaggerd ethouder vindt kritiek op achterblijvende huisvesting statushouders onterecht Verbouwing havenkantoor gestart Officier puzzelt op eis in xtc-zaak Oud-katholieken bijeen in Goes Oostburg ontbeert trekker Gevangenisstraf doet veelpleegster weinig VOOR NOG MINDER GELD Een echte SieMatic voor maar 9.400,-? SieMatic die: 0113-315649 ipzc.nl |redactie@ pzc.nl Sus 31,4460 AA Goes (tentie-exploitatie: rt-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ws-Vlaanderen: 0114-372770; maal: 020-4562500. iderdag 28 oktober 2004 waarin opgenomen n j de Zierikzeesche Nieuwsbode rv 1844-1998 Boodt surft steeds beter editie Schouwen-Duiveiand parcel Modde IIKZEE - Wethouder wtekamer (SGP) vindt het recht dat de provincie vindt Schouwen-Duiveiand meer moet maken van de huis- ng van asielzoekers met een lijfsvergunning, zogeheten ghouders. Houtekamer dat Schouwen-Duiveiand 'bovenmatig' wordt be en noemt de kritiek van de icie in dat kader dan ook ;omen onterecht'. puteercle Staten maanden öwen-Duiveland, Goes, en en Terneuzen deze week actie in de huisvesting statushouders. Volgens een ncht van de provincie heb- devier gemeenten een geza- lijke wachtlijst van 81 htelingen met een verblijfs- ïing. Voor eind dit jaar minimaal 49 mensen uit groep een zelfstandige wo- hebben, waarschuwen GS. lekamer is verbaasd over de ander van het dagelijks pro- iebestuur. Schouwen-Duive- is volgens hem hard bezig èterstand op dit vlak in te De wachtlijst telde begin ir 50 statushouders, daar- njn er nu nog 22 zonder ei- huurwoning. Voor 14 van komt er 'zeer binnenkort plaats', verwijst de wethou- naar nieuwe afspraken met ingcorporatie Zeeuwland. roep jft voor ons over: acht men- Voor die groep doen wij een amend beroep op andere ge lten in Zeeland ons te hulp (Advertentie) [De nieuwe bijbelvertaling I alle edities verkrijgbaar vanavond vanaf 17.30 uur [Bijbels menu linzensoep en lamstoofpot of groentestoofpot en verboden appel 1 12,50 of€ 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 I vrijdag 29 oktober 17.00 uur Roosevelt reading Jennie Erdal will read and I discuss her novel Ghosting with RA students and the public bekijk ook onze website N «jasmins; de DRVK KERY n Woon: Beeld Geluid Irasserie Advertentie ERA! 10 JAAR KORTING van 23 t/m 30 oktober v sgen Inlevering van deie advertentie te schieten, in het kader van het solidariteitsbeginsel." „Net als Sluis en Middelburg herbergt Schouwen-Duiveiand een asielzoekerscentrum. De overigen niet. Kortom, ik vind dat wij bovenmatig ons best doen. En dat wéét het provincie bestuur, want iedere maand gaat er naar Middelburg een brief uit over onze vorderin gen." Dat de huisvesting van status houders stroef verloopt, heeft volgens de wethouder niets met onwil van gemeenten te maken. Werden er tot voor kort door het COA (Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers) vooral gezinnen aangemeld, tegenwoordig zijn het hoofdzakelijk alleenstaande vluchtelingen. „Dus waar je eerst kon volstaan met één wo ning voor vier mensen, moeten we nu vier aparte huizen heb ben. En als je daarnaast weet hoe krap het op Schouwen-Dui veiand is gesteld met het wo ningaanbod... Veel jongeren moeten hier ook soms jaren geduld hebben, voordat ze in aanmerking komen voor een eigen huisje. Dat zijn allemaal zaken waar terdege rekening mee moet worden gehouden. En ook daarvan is de provincie op de hoogte! Zeeuwland stelt mi nimaal één woning per maand beschikbaar voor statushouders en doet dus wat mij betreft z'n opperste best." Schouwen-Dui veiand heeft dit jaar 145.000 eu ro uitgegeven aan de opvang van statushouders, 15.000 euro meer dan was begroot. De ge meente draait zelf op voor die kosten en krijgt daarvoor -tot groot ongenoegen van Houteka mer- geen vergoeding van het Rijk. f£.tl ZIERIKZEE - De verbouwing van het havenkantoor aan het Luitje in Zierikzee is begonnen. Het is de bedoeling dat ongeveer eenderde van de beschikbare ruimte benut wordt voor drie toiletten - waaronder één voor minderva- liden - en drie wasruimtes, tevens geschikt als aankleed- ruimte voor baby's. Het deel voor de havenmeesters wordt voorzien van een entree en een balie van waarach ter men klanten te woord kan staan. Tijdens de verbou wing - die naar verwachting enkele maanden gaat duren - is het havenkantoor tijdelijk ondergebracht in het ver plaatsbare onderkomen van de reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland, dat op het Luitje is geplaatst. MIDDELBURG - Gisteren kreeg de Middelburgse politie rechter B. Doorewaard Boekhout met een niet alledaagse zaak te maken: een 38-jarige inwoner van Axel werd ver weten onder invloed van xtc en softdrugs een auto te heb ben bestuurd. Dat gaf de verdachte ook toe, maar welke straf moest er op volgen? Officier van justitie A. Flikweert was ervan overtuigd dat de drugs van invloed zijn op het rijgedrag, maar stelde tegelijkertijd vast dat het misdrijf niet be straft kon worden volgens het systeem dat voor drankrij ders geldt. Hoe hoger het alcoholpercentage des te hoger de straf. De officier eiste 24 uur werkstraf en drie maan den voorwaardelijke gevangenisstraf De man werd 3 april in Hoek bij een controle aangehou den, maar ging er daarna met hoge snelheid vandoor. Hij was in paniek geraakt, omdat hij zijn onwel geworden vrouw naar het ziekenhuis wilde brengen. De politierech ter vond dat de man onnodige risico's had genomen met de dollemansrit. Hij vonniste conform de eis. GOES - De oud-katholieke gemeenschap in Zeeland houdt zaterdag 6 november ter gelegenheid van Allerheili gen een eucharistieviering in de rooms-katholieke Maria Magdalenakerk in Goes. De dienst begint om 10.20 uur. Pastoor J. van Handenhoven uit Sint-Niklaas gaat voor in de viering. OOSTBURG - De kern Oostburg moet binnen afzienbare tijd een trekker voor het lokale winkelapparaat zien bin nen te halen. Dat staat in de revitaliseringsnotitie voor de kern Oostburg. Een klein warenhuis zou het noodlijdende winkelapparaat nieuwe impulsen kunnen geven. Zeker als het aan Eenhoornplantsoen komt, waar nu vijf van de acht panden leegstaan of een woonfunctie hebben. Zowel in het havenkanaal als hier in de Nieuwe Haven hebben schepen hinder van ondieptes. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De ondieptes in het haven kanaal en de Nieuwe Haven van Zierik zee hebben hun langste tijd gehad. Janua ri volgend jaar wordt begonnen met het baggeren van de vaarwegen. Aansluitend worden de Zierikzeese Oude Haven en de haven van Burghsluis onder handen geno- Het baggerwerk in de havens zit al een tijdje in de pen bij de gemeente Schou wen-Duiveiand. Samen met Waterschap Zeeuwse Eilanden is een baggerplan ont wikkeld. Daarin wordt het baggerwerk verdeeld over 52 projecten, waarvan 21 in de omgeving van Zierikzee. Het bag gerwerk in havenkanaal en Nieuwe Ha ven is volgens A. Flikweert van de afde ling openbare werken van de gemeente zeker niet voor zijn tijd. Met name bij de uitmonding van het havenkanaal in de Oosterschelde leveren ondieptes gevaar lijke situaties op. Flikweert voegt daar aan toe dat wat dieper stekende schepen ook in de Nieuwe Haven last kunnen heb ben van de ondieptes. Met name tegen over café De Biet is het uitkijken gebla zen. In de Oude Haven, waar de schepen van de Stichting Museumhaven Zeeland lig gen, is het baggerwerk minder ingrij pend. Daar wordt vooral langs de kade muren en in de omgeving van het Kraan plein slib weggehaald. In Burghsluis gaat het met name om het wegbaggeren van de ondieptes in de buurt van de ha veningang en bij de steigers. Flikweert: „De haven van Burghsluis heeft vrij veel last van aanzanding. Daar moet echt el ke zes a zeven jaar gebaggerd worden." Monsters Onlangs zijn monsters genomen van de havenbodems. Onderzoek daarvan moet duidelijkheid verschaffen over de mate van verontreiniging. Licht vervuild slib kan op daartoe aangewezen plaatsen in de Oosterschelde gestort worden. Is de verontreiniging ernstiger, dan dient het naar speciale depots te worden afge voerd. Alles bij elkaar moet er, schat projectlei der R. van der Leijé, in Havenkanaal, Nieuwe Haven, Oude Haven en haven Burghsluis 12.000 kubieke meter slib ge baggerd worden. Het baggerwerk gaat naar verwachting ongeveer twee maan den duren. Het karwei, waarvan de kos ten geraamd zijn op enkele tonnen, wordt geklaard door de combinatie BMS Dredging (Schuddebeurs) en Van Haaf- ten-Van Oord (Werkendam). MIDDELBURG - „De afgelo pen drie jaar heeft de verdachte meer tijd binnen de muren van de gevangenis doorgebracht dan erbuiten." Met die opmerking raakte officier van justitie A. Flikweert gisteren in Middel burg de kern van het probleem van een 37-jarige Terneuzense. Door haar hardnekkige drugs verslaving komt ze voortdurend in aanraking met justitie. Ze kreeg gisteren voor het plegen van een vermogensdelict vier maanden cel opgelegd. Het deed haar zichtbaar weinig. Ze ontkende de inbraak in de Terneuzense binnenstad Wel had ze een dag later een zilveren bestek (afkomstig uit de wo ning) in haar bezit met de bedoe ling het gestolene te verkopen. „Ik ben een winkeldief, maar geen inbreker", beweerde ze. Politierechter B. Doorewaard Boekhout vond het van belang dat de Terneuzense zich eens gaat bezinnen over haar toe komst. „U bent nu 37 jaar en zit nu op de grens: Of u gaat door met uw verslaving zodat u eer der dood gaat of u stopt ermee en begint een nieuw leven?" (Advertentie) ÏTOTITO1 door Marcel Modde RENESSE - De Hogezoom tus sen Renesse en Haamstede gaat vanaf 1 januari dicht voor door gaand snelverkeer. De route wordt ter hoogte van de Pauw- lijntjesweg 'geknipt' door de plaatsing van paaltjes. Met de maatregel wil het ge meentebestuur van Schou wen-Duiveiand het gebruik van de nieuwe recreatieverdeelweg verder stimuleren. Daarnaast blijft de Lagezoom als alterna tief bestaan. De Hogezoom wordt gebruikt als sluiproute tussen Haamstede en Renesse. Sinds de afsluiting van de Vroonweg door het ach terliggende natuurgebied is dat toegenomen, aldus wethouder A. Croné. Aanwonenden en cam- pinggasten hebben regelmatig overlast van het sluipverkeer. Door de knip zal dat probleem tot het verleden gaan horen, ver wacht de gemeente. Een aantal belanghebbenden krijgt een eigen sleutel van de paaltjes. Behalve de hulpdien sten is er ook een exemplaar voor de koetserijen in de streek. (Advertentie) Vertel ons wal uw budget is en wij ontwefpen een echte SieMatic keuken voor u. Individueel Design. Mooier, praktischer en duurzamer. Maar niet duur. Als u aan een nieuwe keuken denkt, denk dan eerst aan SieMatic. Welkom' AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk89 0115-564070 GOES PliegerB.V. (pok voor sanitair) Nansenbaanl5 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter. Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedyiaan 32 0115-68 0612 Het eerdere voornemen tot af sluiten van de Hogezoom stuitte op verzet uit die hoek, omdat de pittoreske weg deel uit maakt van de vaste rondrijroute. Voor een paar bewoners in het gebied zit er volgens de wethou der echter niets anders op dan om te rijden. „We hebben heel bewust gekozen voor de uitgifte van zo min mogelijk sleutels van die paaltjes, ook om mis bruik bij verlies of diefstal te voorkomen. Wijst de praktijk uit dat het straks toch nog te druk is, dan zit er niets anders op dan de boel gewoon helemaal op slot te gooien." Verbodsbord De paaltjes worden zo geplaatst dat voetgangers en (bromfiet sers nog wel gebruik kunnen ma ken van de verbindingsweg tus sen Haamstede en Renesse. De maatregel wordt ondersteund met een verbodsbord voor au to's en motoren. De afsluiting komt later dan aanvankelijk de bedoeling was. De vertraging heeft te maken met de verhuizing van het tuin centrum en hoveniersbedrijf Ha- bo van de Hogezoom naar het nieuwe bedrijventerrein buiten Renesse. De Vroonweg wordt voor komende zomer gesloopt en vervangen door een fietspad, verwacht Croné. De Hogezoom wordt ter hoogte van de Pauwlijntjesweg afgesloten voor doorgaand autoverkeer. foto Dirk-Jan Gjeltema Een sms-bericht dat die 23-ja- rige onlangs van een vriendje kreeg: 'Ben de sleutel van ons huis vergeten. Kan niet naar binnen. Ben nu bij mijn oma, die al drie keer een verhaal voor de tweede maal heeft ver teld. Ik hoop dat er snel ie mand thuiskomt, zodat ik naar binnen kan.' Broccoli 500 gram

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29