)e onnavolgbaarheid van alcohol iteratuur is een echo van de tijd 13 lezers schrijven Symposium over toekomst Nieuwe Muziek uitgesteld Sanderse op zoek naar het perfecte schilderij Bunkerdom Zwaar weer Glastuinbouw Busstation Boerenweek in De Burght Gaultheria dinsdag 26 oktober 2004 rEmile Calon loedgennitst loopt het stel naar de jfauto. Ze hebben zondagavond lek- gegeten in een Middelburgs restau- len ook het nodige gedronken. Ze- hij. Driekwart fles rode wijn, zegt irVanvvaes. Zijn partner Els heeft resterende deel van de fles genut- En als aperitiefje ook nog een trlijk' glas witte wijn. Ze heeft dus ia drie glazen gedronken, rekent ze Ze vindt dat zeker niet veel en pi zonder enige vorm van schuldhe- achter het stuur van de grijze ff om terug te keren naar Eeklo. Br ze de auto start, vertelt ze dat ze i;d voorzichtig is met drinken als ze Holland' is. „Omdat de politie hier streng controleert. Zeker als ze een met een Belgisch nummerbord r Ze wenst niet te spreken van heksenjacht. Desondanks valt het op dat een aantal van haar amse kennissen 'hier al eens is aan- ouden' voor een blaasproef, terwijl Drinken De maatschappelijke schade als gevolg van alcoholgebruik in het verkeer wordt door secretaris H. Rhebergen van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland geschat op zo'n vijftig miljoen per jaar. foto Roland de Jong van hen ooit in België moest stop voor een verkeerscontrole. „Dat itoch genoeg." Dander stel komt naar de auto gelo- die op de Dam in de Zeeuwse ifdstad staat. Ook zij komen uit een laurant en hebben lekker gegeten gedronken. Maar zeker niet teveel, zekert Eric uit Goes. Zijn vriendin, Marleen', heeft twee 'kleine asje' wijn op. Het stel rijdt en nkt om de beurt. Geen van hen kan elijk het rijbewijs missen. Om die n maken ze altijd 'goede afspra- zegt hij voor ze wegrijden. Ze aan dat een paar goede glazen wel lekker zijn, maar dat het om Eerste plaats 'toch om het lekker sa- neten gaat, niet om de drank', danks die goede afspraken, on- iksvele jaren anti-alcoholcampag- ondanks de dreiging van het ver lies van het rijbewijs en de forse boe tes bij het betrappen, stappen nog steeds elke dag mensen met teveel al cohol in hun bloed achter het stuur van een auto. Dat bleek afgelopen week ook al uit een rapport van de Stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid in samenwer king met de provincie en de politie. Daarin staat dat de zaterdagavond en -nacht gemiddeld 2,5 procent van de bestuurders teveel alcohol heeft ge dronken. Opvallend was verder de con clusie dat nogal wat Walchenaren en Belgen met teveel op door Zeeland rij den. Een kwart van de betrapte over treders was Belg. Van de betrapte zwa- re overtreders, met meer"dan 1,3 pro mille alcohol in het bloed, had zelfs ruim eenderde de Belgische nationali teit. Secretaris H. Rhebergen van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land vindt dat een verontrustend hoog aantal, zo zei hij. Hij wees erop dat in België precies dezelfde alcoholnormen gelden voor verkeersdeelnemers als in Nederland. Ook opvallend vond hij dat flink wat Belgen niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen met een fikse slok te veel op achter het stuur krui pen, maar ook op Walcheren. Controle Het afgelopen weekeinde werden al leen al in Zeeland zestien bestuurders aangehouden met een te hoog alcohol percentage. De kans dat iemand be trapt wordt, is zeer gering, zo wordt met grote regelmaat gesteld door offi cieren van justitie en rechters. Zeven van die zestien werden betrapt bij twee reguliere alcoholcontroles. De an deren omdat ze zich opvallend gedroe gen in het verkeer of omdat ze betrok ken waren bij een ongeval en achteraf werden gecontroleerd. Die dronken bestuurders hebben de nodige schade aangericht. Een van hen reed in Wolphaartsdijk zijn auto total loss tegen een boom en werd met een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Een Terneuzenaar raakte de macht over het stuur kwijt en reed met zijn auto tegen een paal waarbij hij zijn auto beschadigde. Een Vlissingse was dusdanig ver heen dat ze niet eens in de gaten had dat ze zon der verlichting reed. Ze ramde een paaltje en reed vervolgens gewoon door. Ze had echter de pech dat een agent haar botsing zag en haar dwong te stoppen. Bij controle bleek dat de vrouw maar liefst ruim 2,5 maal de toegestande hoeveelheid alcohol in haar bloed had. Niet vreemd dat ze na zo'n slemppartij vergat haar lichten aan te doen. Wel vreemd natuurlijk dat ze niet besefte dat ze gewoon een vreselijk gevaar op de weg was. Dat ze nooit met zoveel alcohol in haar bloed achter het stuur had mogen kruipen. Het bontst maakte het echter een 55-jarige inwoner van Eeklo die onge wild op geheel eigen wijze de conclu sie van rapport over Belgische bestuur ders onderschreef. Hij werd in de nacht van zondag op maandag betrapt nadat hij zonder boe of bah te zeggen door het rode ver keerslicht bij IJzendijke was gereden. Hij had meer dan driemaal de wettelij ke alcoholnorm overschreden. Die man mag binnenkort voor de politie rechter verschijnen en raakt minimaal zijn rijbevoegdheid kwijt voor Neder land. Niet voor België, want dat mag een Ne- delandse rechter niet bepalen. Vol gens de richtlijnen van het Openbaar Ministerie moet de officier van justitie namelijk minimaal twee weken on voorwaardelijke celstraf tegen hem ei sen alsmede een rijontzegging voor Ne derland van één jaar. En de Vlissingse dame mag, als ze ten minste geld heeft, rekenen op een boe te van vele honderden euro's euro en negen maanden rijontzegging. Dat zijn forse straffen. Desondanks schrik ken zulke straffen blijkbaar niet vol doende af, want nog steeds stappen mensen met teveel alcohol in hun bloed achter het stuur. Niet Alex en Ilona uit Middelburg. Die twee hadden zondagavond ook wat gegeten in een plaatselijk restau rant. Beiden hadden ze elk één glas wijn gedronken. Als ze met de auto zijn drinken ze minimaal. „Een glas vooraf. Tijdens het eten drinken we al leen water." Ze vinden dat het eten op die manier beter smaakt. Daar komt bij, aldus de it-specialist, dat hij altijd oproepbaar is. Sinds hij op elk moment van de dag weggeroepen kan wórden, heeft hij zijn drinkpatroon drastisch veran derd. Zijn vriendin is hem daarin ge volgd. En het bevalt beiden erg goed, verzekerden ze. Hun gesprekken blij ven op niveau, terwijl ze regelmatig rondom hen horen dat het peil bij de tafelburen zakt en soms ronduit war rig wordt. Hij raadt vrienden wel eens aan na elk glas iets op papier te zetten en dat dan mee naar huis te nemen. „In de regel schrikken ze de volgende ochtend van de onleesbaarheid van de laatste zin nen." Hij houdt hen dan voor dat niet alleen die zinnen onleesbaar zijn, maar dat ze zelf, hoe meer dronken, ook steeds onnavolgbaarder werden. inst Ernstjan Rozendaal IELBURG - De Schotse au- lennie Erdal (1951) houdt in Middelburg de eerste velt Reading. De lezing is wiseerd door Christoph raid, docent literatuur et Arts Humanities Dep- van de Roosevelt Aca- ,Ik wil mensen enthou- naken voor literatuur." raid is niet de eerste de Na eerst te hebben ge- bij Hanser Verlag en iatand Verlag werd hij Eman bij Duitslands be itste literaire uitgeverij amp Verlag. Drie jaar ge- rerhuisde hij naar Neder- a Andree van Es op te vol 's directeur van De Balie, voor literatuur en poli- lAmsterdam. Daar hield 'met al te lang uit - hij is fels opgevolgd door Anil fe Hij werd weer uitge- taaa! bij de Nederlandse Kij Cossee, waarvan hij oprichter is. Sinds kort aan de Roosevelt Aca- Esover the great novel en t writing. Twee dagen »kj werkt hij in Middel- rat goed te doen is vanuit bedehuis in Ovezande. id het zeer aantrekkelijk deze universiteit te werken", vertelt dd. „Ik ben meegesleurd 1 enthousiasme van dean driaansens om hier iets fan te maken. Na zeve ntig jaar als uitgever te gewerkt, ben ik nog 'keel gemotiveerd om men- ifeusiast te maken voor li jk Ik zie literatuur als w van de tijd. Onze beeld ig vindt plaats via de kun- 1e' schilderij 'Guernica' is van de Spaanse bur- wgof zelfs de oorlog über- Willen we iets weten |na-oorlogse tijd in Duits- dan lezen we Heinrich 'le een precies beeld wil 1 van de opkomst van de Dlsie, leest Budden- Thomas Mann en 20 moet dat dus geweest patuur heeft direct te "tet ons bestaan. In goe- ratuur komen universele 1 nan de orde. Literatuur Je rijk, je krijgt er echt gobert Duck-gevoel van. Md laat ons weten hoe °m een idioot te zijn, we Christoph Buchwald, docent literatuur aan het Arts Humanities Department van de Roosevelt Aca demy:, .Literatuur maakt je rijk, je krijgt er echt een Dagobert Duck-gevoel van." foto Ruben Oreel kunnen ons via boeken inleven in een hoer, een kardinaal, een bedelaar, een moordenaar. Boe ken zijn spiegels. Ze dwingen ons onszelf af te vragen hoe wij eigenlijk met levensvragen om gaan. De kwaliteit van goede li teratuur is dat het niet verdub belt wat wij al weten, maar dat wij juist bepaalde zekerheden kwijtraken. Dat we ons realise ren dat we zaken ook op een an dere manier kunnen bekijken." Buchwald heeft belangrijke functies vervuld in de culturele centra van Duitsland en Neder land. Hij vindt niet dat hij in Middelburg in een culturele woestenij terecht is gekomen. „Ik ben altijd geïnteresseerd ge weest in regionale geschiedenis. Als ik De Drukkerij in Middel burg of De Koperen Tuin in Goes binnenloop, kom ik aller lei interessante boeken tegen, niet alleen over de Tweede We reldoorlog in Zeeland maar ook over de inpoldering, het belang van het geloof en de teloorgang van Middelburg, ooit een stad die belangrijker was dan Am sterdam. Vanouds is hier dus een rijke cultuur. Dat er nu min der te doen is dan in een stad als Amsterdam, maakt het publiek juist enthousiast. Ze zijn niet MIDDELBURG - Het symposium over de toe komst van Nieuwe Muziek Zeeland dat op 4 no vember zou worden gehouden is uitgesteld naar het voorjaar. Het is niet gelukt voldoende externe deskundigen naar Zeeland te krijgen en boven dien wil de provincie opnieuw lobbyen bij het Rijk. Zoals bekend dreigt Nieuwe Muziek in de proble men te raken, omdat Rijk en provincie vanaf januari aanzienlijk minder subsidie willen geven dan de stichting nodig denkt te hebben voor een volwaardige programmering in de Grote Kerk van Veere. Een sympsoium om de problematiek nader te bekijken, is nu uitgesteld, Volgens J. Hooijer, hoofd van de afdeling welzijn van de provincie, is het met gelukt iemand van de lande lijke Raad voor Cultuur naar het symposium te krijgen. „Ze worden op het ogenblik overstelpt met dat soort uitnodigingen." Daarbij komt dat de provincie een nieuw gesprek wil aangaan met staatssecretaris Medy van der Laan (D66, cultuur). Zij heeft sinds Prinsjesdag 20 miljoen euro meer aan cultuur te besteden. Vo rige week besloten Gedeputeerde Staten het pro vinciale budget voor cultuur met 250.000 euro te verhogen. Het ligt voor de hand dat een gedeelte van dat geld naar Nieuwe Muziek gaat. Gedepu teerde H. van Waveren (CDA, cultuur) wil nu eerst onderzoeken of het Rijk een verhoging van de provinciale subsidie voor Nieuwe Muziek wil 'matchen'. Hooijer: „Een andere tactiek." verwend, want ze kunnen niet uit honderd evenementen per dag kiezen. Als ze ergens op af komen, tonen ze daardoor opval lend veel aandacht. Ze zijn er met hart en ziel bij, Dat vind ik leuk." Daarom wil Buchwald graag ac tiviteiten organiseren voor een publiek dat breder is dan alleen de studenten van de Roosevelt Academy. „Dat kan een verrij king zijn van het culturele leven in Zeeland. De lezing van Jennie Erdal, vrij dag in De Drukkerij in Middel burg, is een wereldprimeur. Haar boek Altijd een ander komt in Nederland vier weken eerder uit dan het origineel Ghosting. Het verhaal gaat over een vrouw die ghostwriter is en in de knel komt als ze voor een ander een roman moet schrijven over een driehoeksverhouding, terwijl haar eigen relatie net op de klippen is gelopen. „Thema van het boek is eigenlijk hoe lang je met het hoofd van een an der kunt denken zonder je eigen hoofd te verliezen", aldus Buchwald. „Erdal kan daar heel leuk en innemend over vertel len. Dit is haar eerste boek. Haar lezing in Middelburg is haar eerste directe confrontatie met publiek." Erdals boek wordt uitgegeven door Cossee. Volgens Buchwald is het niet de bedoeling dat hij alleen auteurs uit eigen stal naar Middelburg haalt. „Ik heb goede contacten met andere uit geverijen. Als ik weet dat zij een schrijver naar Nederland halen, zal ik proberen die ook voor Middelburg te boeken. Daar naast wil ik ook Nederlandstali ge schrijvers naar Middelburg laten komen, al hebben de stu denten van de Roosevelt Aca demy daar misschien wat min der aan. Ik zóu natuurlijk gek zijn als Cossee een interessante schrijver naar Nederland haalt en ik zou er niets mee doen. Zo hebben wij onlangs de rechten gekocht van Bitter Fruit van de Zuid-Afrikaanse schrijver Ach- mat Dangor. Hij heeft vorige week niet de Booker Prize ge wonnen maar wel de People's Booker Prize, de publieksprijs. Ik ga natuurlijk mijn uiterste best doen hem naar Middelburg te halen." Lezing: Jennie Erdal, vrijdag in De Drukkerij in Middelburg, aan vang 77 uur. door Marianne van de Polder GOES - Het is de eerste keer dat Janwillem Sanderse uit Amster dam zijn schilderijen in een ex positie laat zien. Een spannende aangelegenheid voor hem, maar bovenal verrassend. „Om alles zo bij elkaar te zien, dat is best een beetje raar", vindt hij. Zijn abstracte schilderijen zijn tot en met 13 november te zien in 't Kunsthuus in Heinkenszand. Sanderse, oorspronkelijk afkom stig uit Schore, heeft heel be wust ervoor gekozen om van zijn creativiteit zijn beroep te maken. Hij werkt als interieurar chitect, iets wat hem volop vol doening schenkt, maar waar hij zijn emoties niet zozeer in kwijt kan. Daarom neemt hij in zijn vrije tijd zijn toevlucht tot het maken van schilderijen. Sander se: „In het begin tekende ik ei genlijk vooral dingen na. Later ben ik gaan schilderen en werd het allemaal wat gestileerder en abstracter. Bij het schilderen dacht ik eerst heel erg na. Ook maakte ik eerst schetsen, die ik dan later uitwerkte. Maar de laatste tijd heb ik die manier van werken losgelaten. Nu be gin ik gewoon meteen en pro beer ik van tevoren geen beel den in mijn hoofd te hebben. Ik probeer als het ware leeg te zijn, zodat alles wat er in mijn onbe wuste zit, eruit kan. Ik ben rede lijk chaotisch, dus door te schil deren maak ik ruimte in mijn hoofd voor nieuwe dingen." De felle kleuren die Sanderse ge bruikt, spreken veel mensen aan. Sanderse: „Het is wel zo, dat mensen mijn schilderijen of mooi vinden, of juist niet. Bij het schilderen streef ik een be paalde sfeer na. Die kan open zijn, maar ook best dreigend. Vaak zijn die sferen een resul taat van bepaalde gevoelens waar ik over heb gedroomd. Plet moeilijke vind ik wel, dat een schilderij eigenlijk nooit af is. Als ik later wel eens terug kijk naar wat oudere schilde rijen, keren ze me wel eens de rug toe. Dat komt door de tijd, maar ook heb ik vaak iets van: dat kan beter. Het is eigenlijk een eeuwigdurende strijd, want ik blijf op zoek. Op zoek naar het perfecte schilderij, dat heel veel zegt. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De mooie Dorpsstraat met een gruwelijk litteken uit de oorlog. Telkens als ik het vredige Bres- kens binnenreed, werd ik door die twee klompen beton herin nerd aan bommen, angst en hon ger uit mijn jeugd. Oudere inwo ners vertelden mij verhalen over het bommentapijt op hun dorp, over gewonden onder het puin, het verdriet om omgekomen fa milieleden en verwoeste huizen. De gehate bunkers bleven ech ter overeind en zouden dat zes tig jaar volhouden. Op oudere leeftijd kreeg ik aan de Dorps straat een woning aangeboden. Mij werd verteld dat de bunkers zouden plaats maken voor een leuke woonwijk. Met een gevoel van vreugde stond ik dan ook te kijken naar de werkzaamheden van het sloopbedrijf. Gelukkig werd weer een stukje Nazidom afgebroken. Vele inwoners wa ren met mij verbaasd dat de sloop werd stilgelegd. Via pers en streek-tv werd meegedeeld dat een groep mensen, die waar schijnlijk de rampspoed van de oorlog zelf niet hebben ervaren, dit 'monument' willen bewaren als 'erfgoed'. De inwoners van Breskens willen dit soort 'erf goed' niet. Ze zijn boos en ver drietig. Ze hebben voor de her denking zelf een mooi monu ment opgericht aan de Steen oven. Gedenken kan men ook bij het waardige monument op de plaatselijke begraafplaats. Laten we de gunstige gelegen heid die zich nu, zestig jaar na dato, voordoet om van dit naar geestige oorlogstuig af te ko men, met beide handen aangrij pen. Die kans krijgen we nooit. Er blijft elders nog genoeg van dit soort verdedigingswerken uit de oorlog bestaan. Deze be- tonkolossen in ons mooie dorp te laten staan zou dom zijn, bun kerdom. A.Th. Polet Dorpsstraat 91 Breskens 'Rabobank Sluis in zwaar weer' (PZC 18-10). Dat verbaast mij echt niet. In de uitnodiging voor de jaarvergadering van 30-9 staat in de aanhef: 'Bij de Rabo bank West-Zeeuws-Vlaanderen geven de leden de toon aan.' Mijn persoonlijke ervaring is een geheel andere. Ik heb een zwaar meningsverschil met de directie. Ik heb mij daarvoor schriftelijk gemeld als lid bij het algemeen bestuur en de raad van toezicht. Ik kreeg als ant woord dat mijn brief bij hoge uitzondering behandeld was in beide colleges. Naar wat ik heb vernomen, is dit echter niet ge beurd. Dit bestempel ik niet als coöperatief. Dat het filiaal in Maldegem niet doorgaat vanwe ge lichtlijnen van het hoofdkan toor, had bekend moeten zijn. Wat zijn de kosten daarvan? Het feit dat er minder kantoorbe zoek komt, ligt aan de feiten zo als die in het artikel zijn ge noemd, maar zeker ook omdat er geen enkele service meer wordt geboden. Wat moeten we daar dan nog doen? De hoge bij drage aan de mislukte Euregio- tuinen in Oostburg is nooit voor gelegd aan de leden. Waarom heeft de bank torenhoge hypo theken afgesloten voor zestig woningen in een recreatiepark in de gemeente Sluis? Ik vraag mij af wat er nog meer mis is. Uit goede bronnen heb ik verno men dat de bank onder curatele van het hoofdkantoor staat. Dit soort zaken zouden in elk geval de leden moeten weten. Ik heb de indruk dat er management- problemen zijn. Als dat zo is en er ontslagen moeten vallen, denk ik dat ze daar moeten be ginnen. J.P.S.A. Thomaes Dorpsstraat 1 Hoofdplaat Natuurlijk zijn de mensen uit Westdorpe tegen de komst van de 'glastuinbouw' in hun achter tuin. Misschien kunt u zich het voorstellen, lekker in de tuin over de polder kijken, nu open en wijds en 's avonds pikdon ker, straks alleen glas en 's avonds heel veel licht! De bijeen komsten van de gemeente Ter- neuzen, en Zeeland Seaports gaan hoofdzakelijk over de Licht vervuiling, hoe ze die zoge-' naamd reduceren tot 15% lieht- uitstoot, en de zogenaamde werkgelegenheid. Andere feiten zoals 'veel zwaar verkeer, wa teroverlast, bergen afval van substraat en planten, land schapsvervuiling, lucht -en wa tervervuiling', en zo kunnen we nog wel even doorgaan, worden nauwelijks aan de orde gesteld. Ook is het vreemd dat bewoners uit Terneuzen, Axel, Sluiskil, Zuiddorpe, Spui, Magrette: Schapenbout en Zaamslag niet reageren, of denken 'de ver van m'n bed show'. Helaas ook u kzïjgt hiermee te maken en als de kassen er eenmaal staan is. het te laat om te klagen. Daar om zou ik willen zeggen: Ver diep u er nu in en laat een krach tig nee horen bij de gemeente Terneuzen. Lenie van Es Diaconiestraat 6 Zaamslag In de PZC van 21-10 wordt het busstation Terneuzen onder vuur genomen door de LPF- fractie. Niet dat ik een LPF-aan- hanger ben, maar de kritiek op deze openbare voorziening is m.i. volkomen terecht. Over kunst kun je van mening ver-v schillen, maar over het nut van dit openbaar-vervoer-knoop- punt valt weinig positiefs te mei-.: den. Het ligt er verlaten bij en; geeft 's avonds een gevoel van onveiligheid. Maak er een attrac tie van voor recreanten, die fiet send of wandelend even lekker kunnen genieten van een bakje koffie, een ijsje of een zak Vlaamse friet met het uitzicht op een grote boot in de sluis. Plaats enkele speelelementen voor kinderen en zet een wandel route uit rond het sluizencom- plex en Wulpenbek. De recrea tieve doelstelling kan een extra accent krijgen door huisvesting van Het Portaal van Vlaande ren. Het busstation hoort in het centrum te zijn op het grote plein voor het gemeentehuis. Want dit plein moet een ontmoe tingsplaats voor mensen zijn in plaats van een koude lege vlak te. Dus meer recreatieve voorzie ningen rond de kolk. Als Terneu zen meer dagjesmensen vanuit België en Walcheren en De Beve- landen wil trekken, moet het verschillende attracties kunnen bieden. Exploitatie van de Schel- deboulevard is in dit verband nog niet eens genoemd. En om te beginnen: vooral oudere dag toeristen stellen het op prijs om met de bus midden in het cen trum van een stad te kunnen uit stappen. Een overstap op een verlaten en onveilig busstation ver buiten het centrum past niet in dit beeld. Ton Overbeek Voltastraat 10 Terneuzen OOSTBURG - Verzorgingscen trum De Burght in Oostburg houdt van maandag 1 tot en met vrijdag 5 november een thema- week. waarin het boerenleven van vroeger centraal staat. De hal van het centrum wordt ingericht als een hoerenkamer, compleet met een oude buiska chel. Verder zijn er een kolen kit. stallantaarn, melkbus en boerenklompen te bezichtigen. In de recreatiezaal wordt oude boerenkleding tentoongesteld. De bewoners krijgen een Cad- zandse boerenmaaltijd, een Groese paptaart en Zeeuwse bo lus voorgeschoteld. Daarnaast worden in het verzorgingscen trum babbelaars gebakken. Er zijn optredens van accordeonist Jan Pierrement en de vereniging Mooi Zeeland. Ook staat er een klederdrachtpresentatie op het programma. (Advertentie) Geeft mooie rode bes bladhoudend en winterhard per stuk 1.49 www.europatuin.nl HULST. ABSDAALSEWEG 70, 0114-313738 ELKE ZONDAG OPEN: 13.00-17.00 UUR OOSTBURG, NIEUVELTWEG 56, 0117-452279 WOENSDAÓ KOOPAVOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37