Hoek trekt trainer uit België aan PZC Ruud van Nistelrooij moet na aanslag op Asley Cole voorkomen Zwemtalenten krijgen een kans in Eindhoven Ritsma en Ronun op andere schaats Van den Hoogenband voelt het alweer kriebelen OZ Wielerweekend in beloftencompetiti Tetaert ex-assistent Sollied Trainer vertrekt bij Barendrecht Uitstel rechtszaak Vandenbroucke Tweede zege voor Boston Red Sox Wielrenner Boonen geopereerd Celstraf geëist in dopingzaak Juvei Krajicek speelt in WTA-toernooi Lobont zes tot acht weken eruit Johan Capiot voert gesprekken met Team Moser door Arjen Vos dinsdag 26 oktober 2004 door Frits Bakker HOEK - Op de training van van avond presenteert Hoek een nieuwe trainer aan de selectie. De 50-jarige Belg Eric Tetaert gaat met directe ingang aan de slag bij de hoofdklasser. Jan Ver- degem blijft als assistent-trai ner aan de club verbonden. De nieuwe technische baas maakt vanavond kennis met de spelers en zal de training leiden. Hij is een voormalig assistent van de Noor Trond Sollied, nu trainer van Club Brugge en voor heen van AA Gent. Bij Gent werkten ze in die tijd samen: Sollied als hoofdtrainer, Tetaert als zijn assistent. Tetaert is van beroep sportinstructeur bij het Belgische leger, hij werkt in Brussel en woont in Brugge. Bij AA Gent was hij na de periode Sollied twee jaar assistent van Henk Houwaart en de Frans man Remy. Zijn laatste clubs als hoofdtrainer zijn Ronse en Poperinge. Hoek-voorzitter Kees de Feijter: „We zijn een contract voor de rest van dit seizoen overeen ge komen. Na deze competitie gaan BARENDRECHT - Arie van der Zouwen is met onmiddelijke in gang gestopt als trainer van voetbalclub Barendrecht. Barendrecht, zaterdag tegen stander van Hoek, staat laatste in de hoofdklasse A. Over die si tuatie zou een gesprek plaatsvin den tussen bestuur en spelers, maar Van der Zouwen vond dat onacceptabel en nam ontslag. we bekijken of we met elkaar verder gaan." Hoek legde de eer ste contacten met Tetaert via technische man Gerrit Emans. Hij werd door Sollied op het spoor van de Belg gezet. De Feij ter: „We hebben op de kennis en het inzicht van Emans gevaren. En we wilden graag een trainer die geen verplichtingen bij een andere club heeft." Tetaert heeft dit jaar geen club. „Ik heb scoutingswerk gedaan voor een paar clubs in de hoog ste klasse", zei hij nadat zijn aanstelling bij Hoek was be krachtigd. Als voetballer speel de Tetaert acht jaar bij AS Oos tende in de hoogste klasse van België en vier jaar bij de Duitse derdeklasser Hamm Frechen. „Daar was ik in die tijd gestatio neerd met het Belgische leger." Zijn eerste club als trainer /speler was De Panne, daarna volgden Diepenbeek, Hoeselt, Beringen, Wervik en FC Eeklo, waar hij onder meer Jan Verde- gem en Hoek-speler Djamel Buy- se heeft leren kennen. Tetaert staat bekend als aanhanger van de Sollied-methode. Dat wil zeg gen dat hij in de eerste plaats aanvallend denkt en volgens het systeem wil voetballen dat de Noor bi] Rosenborg en later bij AA Gent introduceerde. Gerrit Emans: „We moesten kiezen of we met een Nederlander of een Belg in zee zouden gaan. Wij vin den dat bij het huidige elftal be ter een Belgische trainer past." Tetaert is verrast door het aan bod van Hoek en wil graag bij een Nederlandse club werken. „Ik heb me goed laten informe ren over Hoek en weet dat de Belgische inbreng groot is." Voor Hoek is Tetaert na Jack van de Walle en Johan Ballegeer de derde Belgische trainer. Ruud van Nistelrooij scoorde in de wedstrijd tegen Arsenal, maar de Nederlandse spits van Manchester United moet zijn harde overtre ding in dat duel op Asley Cole misschien bekopen met een fikse schorsing. foto Martin Rickett/EPA door Henri van der Steen MANCHESTER - Ruud van Nis telrooij kan zich opmaken voor een paar weken tribunezitten. De spits van Manchester United vergreep zich zondag in de top per tegen Arsenal met een gru welijke overtreding aan Asley Cole, wat niet door de scheids rechter, maar wel door BBC-ca- mera's werd geconstateerd. Don derdag moet Van Nistelrooij voorkomen, tot vandaag heeft hij de kans zich te verweren. Van Nistelrooij weigerde gister avond elk commentaar op wat toch wel een uiterst pikant mo ment in zijn loopbaan is. Bij het Nederlands elftal moest hij on langs twee wedstrijden toekij ken omdat hij was geschorst voor zijn obscene protest tegen scheidsrechter Frisk, na de hal ve finale tegen Portugal op het EK. Nu dreigt een schorsing van (maximaal) drie wedstrijden voor een overtreding die vroeger alleen werd begaan door de grootste bandieten op het voet balveld. Van Nistelrooij ging zondag met gestrekt been over de bal hard door op de knie van Cole, die gelukkig niet meteen naar het ziekenhuis hoefde. Van Nistelrooij was ongetwij feld opgefokt voor het duel dat vorig jaar zo veel ellende bracht. Toen werd hij ten on rechte door heel Arsenal aange zien voor spelbederver. Hij zou Vieira aan rood hebben gehol pen. Zondag benutte Van Nistel rooij een strafschop die door Ri ley werd gegeven, hoewel de beelden uitwezen dat Rooney zich liet vallen en niet werd ge haakt, zoals Riley dacht. De Bra bander vierde de 1-0 uitzinnig. Van Nistelrooij is niet de enige die zich alsnog moet verantwoor den bij de tuchtcommissie van de FA. Beide coaches, Wenger en Ferguson, moeten komen uit leggen of ze elkaar na de wed strijd naar het leven hebben ge staan. De Fransman dient boven dien toe te lichten waarom hij de strafschop voor United 'de ge bruikelijke strafschop' noemde. Wenger had ook kritiek op de aanslag door Van Nistelrooij. Een speler van Arsenal tenslotte zou in de spelerstunnel soep en andere etenswaren over het pak van Uniteds coach Ferguson hebben gegooid. GPD DENDERMONDE - De rechtszaak tegen de I wielrenner Frank Vandenbroucke is gisteren uitge^ tot 29 november. Dat gebeurde op verzoek van de ra* mannen van Vandenbroucke, die terechtstaat op verft king van bezit en invoer van verboden producten enow treding van de drugswet. Eén van Vandenbrouckesaj eaten was verhinderd omdat hij een zaak had in Ga Vandenbroucke ontbrak door ziekte zelf ook. ANP BOSTON - Boston Red Sox heeft voorlopig de regiem de 100e editie van de World Series. De ploeg nam i voorsprong van 2-0 tegen de St. Louis Cardinals Ba won het tweede duel in de finale van de Amerikaa honkbalcompetitie met 6-2. Het hele circus is nu v drie wedstrijden naar St. Louis verhuisd, waar var het derde duel op het programma staat. ANP/RTR MOL - De Belgische wielrenner Tom Boonen is giste met succes geopereerd aan zijn darmen. De 24-jangen ner werd vrijdag met spoed opgenomen. Boonen kam al sinds het WK in Verona begin oktober met maag-i darmklachten. Uit onderzoek bleek dat hij leed aan« Meckel's divertikel, een aangeboren afwijking aandedi ne darm. Hij kan komend weekeinde naar huis. ANP MILAAN - De openbare aanklager heeft in het dopingpj ces tegen de Italiaanse voetbalclub Juventus celstra tegen topman Antonio Giraudo en het hoofd van de ma sche dienst Riccardi Agricola geëist. Ze worden veida van het beheer van een dopingnetwerk in de club. Aank ger Raffaele Guariniello eist een celstraf van twee jaar een maand voor Giraudo en drie jaar en twee maand voor Agricola. Enkele ex-Juve-spelers, zoals Zidane Baggio, zijn sinds januari 2002 gehoord. De spelersgav aan slechts legale voedingssupplementen te hebben j bruikt. Het onderzoek begon in augustus 1998, toenvoi malig Roma-trainer Zdenek Zeman zei dat doping bruik in de hele serie-A voorkwam. ANP/AFP LUXEMBURG - Michaëlla Krajicek heeft zich gekwali ceerd voor het hoofdtoernooi van de WTA in Luxembu De 15-jarige tennisster versloeg in de derde ronde van kwalificatie de Luxemburgse Mandy Minella met 2 6-3, 7-6 (tiebreak 10-8). In de eerste ronde speelt zetej de als achtste geplaatste Japanse Shinobu Asagoe.AI AMSTERDAM - Ajax-doelman Bogdan Lobont is volg de medische staf van de Amsterdamse club zes tot ai weken uitgeschakeld. De Roemeen viel zondag in de to per tegen PSV uit met een blessure aan de linkerknie. Zt dag is nog een mri-scan van het gewricht gemaakt, „tl gens onze medici heeft Lobont serieuze problemen met mediale knieband", zegt een Ajax-woordvoerder. MP RIJKHOVEN/ASSEN - Ploeglei der Johan Capiot geeft zichzelf een week de tijd om een sponsor te interesseren, die zich met hem aansluit bij de bestaande wielerploeg van Team Moser. Slaagt de Belg erin een geld schieter te vinden, dan betekent dat wellicht onderdak voor Bart Voskamp, Jan van Velzen en Bert Hiemstra. Die wielrenners staan, net als Rik Reinerink, op straat omdat hun huidige werkgever Chocola de Jacques volgend jaar met een volledig Belgische ploeg verder gaat. Team Moser was afgelo pen jaar een tradeteam 3 onder leiding van Gerry Takens. Bart Voskamp ziet een overstap naar team Moser wel zitten. „Als Johan ons daar onder kan brengen, zou die ploeg op het zelfde niveau kunnen presteren als BankGiroLoterij een aantal jaren geleden." Capiot voerde inmiddels ge sprekken met Bert van der Tuuk, lid van het stichtingsbe stuur van Team Moser, dat met de Italiaanse regio Trentino dit najaar al een extra geldschieter vond. De ploeg wil graag in het gat duiken dat door het ophef fen van de BankGiroLoterij - ploeg is ontstaan. „Onze plan nen zijn eigenlijk in een stroom versnelling geraakt door het stoppen van die ploeg. Er is in middels contact met een aantal renners uit dat team, maar ook de Chocolade Jacques-jongens zijn natuurlijk welkom bij ons. Ik ben heel eerlijk, we maken ge bruik van de situatie", aldus Van der Tuuk. Helpen Capiot had gisteren nog een on derhoud met Noël Demeulenae- re, de man die hem een jaar gele den binnenloodste bij de Choco lade Jacques-ploeg. „Een rol voor mij of voor de Nederlandse renners bij de fusieploeg Choco lade Jacques-T-Interim is van de baan. Demeulenaere heeft nog wel contact met potentiële sponsors en wil graag helpen." Capiot vindt niet dat hij renners aan het lijntje heeft gehouden. „Ik ben altijd redelijk optimis tisch geweest, maar als een ploeg failiet gaat houdt het op." Rik Reinerink is via de Bel gische manager Paul de Geyter op zoek naar een nieuwe ploeg. „Er zijn twee aanbiedingen, waarvan één van een continenta le ploeg zeer concreet is", aldus De Geyter. ANP EINDHOVEN - Om in de toekomst een opvolger voor Pieter van den Hoogen- band te hebben, wordt in Eindhoven de komende jaren flink geïnvesteerd in de opleiding van talentvolle zwemmers. Jac- co Verhaeren wordt technisch directeur van een nieuwe topsportorganisatie, waarvan de naam nog niet bekend is. De drie zwempijlers zoals ze op dit mo ment nog bestaan in Eindhoven, de pro fessionele Philipsploeg van Verhaeren, de moedervereniging PSV en de Stich ting Top Zwemmen Zuid-Nederland (ST- ZN), gaan op in die nieuwe organisatie. „Het wordt één project met één bestuur onder één naam", zegt Verhaeren. Voorop staat dat de opleiding van jonge zwemmers in Eindhoven gestroomlijnd gaat worden en de afstand tussen de prof sectie en de rest kleiner wordt. Volgens 'uithangbord' Pieter van den Hoogen- band is er in Nederland zwemtalent ge noeg, maar verdwijnt dat door de gebrek kige organisatie te vaak tussen de wal en het schip. Profploeg Verhaeren wordt naast technisch direc teur ook hoofdtrainer /coach van de prof- ploeg, die zal bestaan uit vier tot zes zwemmers. Gestart wordt met Pieter van den Hoogenband, Mitja Zastrow, Gijs Da- men en de van Top Zwemmen Amster dam overgekomen Thomas Feiten. Voor Joris Keizer en Klaas Erik Zwering is in de Philips-profzwemploeg geen plaats meer. Zij hebben besloten te gaan afbouwen en doen dat per direct bij PSV. „Afbouwen doe je niet in een topselec- tie", vindt trainer Jacco Verhaeren, „maar bij PSV is daar wel plaats voor. Afbouwen en nazorg hoort er ook bij." Klaas Erik Zwering liet gisteren weten een 'maatschappelijke loopbaan' te am biëren. „Ik heb in acht jaar topsport alles meegemaakt, ik heb nu een mooie leef tijd om een andere uitdaging aan te gaan." De man die tijdens de Olympische Spe len in Athene een medaille won met de es tafetteploeg stopt per direct met de wed strijdsport. Joris Keizer doet in december nog wel mee aan het Europees kampioenschap korte baan in Wenen. GPD Jacco Verhaeren, hier met Inge de Bruijn, wordt technisch directeur en hoofdtrainer/coach van de profploeg waarin onder meer Pieter van den Hoogenband een plek heeft. foto Toussaint Kluiters/ANP Hij dronk het, hij douchte er mee, maar het was al meer dan tioee maanden dagen geleden dat Pieter van den Hoogenband voor het laatst in water gelegen had. Na 66 dagen onthouding was de drievoudig olympisch kampioen gisteren weer eens in zijn element. door Harry Arts EINDHOVEN - Hij is een paar kilo aangekomen, maar het lan ge, gespierde lichaam is er niet minder indrukwekkend om. Pie ter van den Hoogenband staat op de rand van het bassin in zwembad De Tongelreep klaar voor zijn eerste training op weg naar zijn volgende doel: de 26-jarige Eindhovenaar wil in 2008 de eerste zwemmer worden die erin slaagt driemaal olym pisch goud te winnen op het ko ningsnummer, de 100 meter vrije slag. „Ik heb sinds Athene geen me ter meer gezwommen", grijnst VDH. „Na een groot toernooi heb ik het nodig om een tijdje af stand te nemen van het zwem men. En als de Olympische Spe len achter de rug zijn, neem ik nog wat langer vrijaf om de bat terij op te laden. Dat deed ik vier jaar geleden na Sydney, dat heb ik nu ook gedaan. Voor mij is dat de ideale aanpak. Na een periode hard trainen, heb ik het nodig gas terug te nemen, om te genieten van het succes dat je op de Spelen hebt behaald. Daar heb ik de afgelopen weken flink de tijd voor genomen. Maar nu begint het te kriebelen. Ik heb er weer enorm zin in. Houdbaarheid Hoewel hij over vier jaar in Pe king voor een zwemmer al een rijpe leeftijd bereikt zal hebben, gaat Van den Hoogenband er vanuit dat zijn houdbaarheids datum tegen die tijd nog niet verstreken is. „Als ik merk dat ik over mijn top ben, dat ik geen finales meer haal en niet meer in de buurt van mijn persoonlijke record kom, hou ik er onmiddellijk mee op. Maar ik voel me op dit mo ment ontzettend fit, kan het alle maal nog gemakkelijk opbren gen. Natuurlijk is vier jaar lang en kan er in zo'n periode van al les gebeuren. Ik zal de komende jaren na elk piekmoment gaan evalueren of ik het fysiek en mentaal nog aankan. Maar op dit moment heb ik het gevoel dat ik nog beter kan worden. Ik ben sinds Sydney wereldrecord houder op de 100 meter, ik ben ervan overtuigd dat het nog har der kan." Het eerstkomende grote doel voor Van den Hoogenband is het WK van volgend jaar juli in Montreal. De EK korte baan, die in december in Wenen wor den gehouden, laat Van den Hoo genband vrijwel zeker aan zich voorbij gaan. „Ik heb lang niets gedaan, nor maal gesproken is de tijd te kort om me goed voor te bereiden op de EK. En ik heb geen trek om naar Wenen te gaan, alleen om mee te doen." GPD door Gijs van Oosten HEERENVEEN - Enkele Neder landse schaatstoppers zeggen het traditionele topmerk Viking vaarwel. Rintje Ritsma en Gian ni Romme rijden volgende week bij het NK afstanden in Assen op Maple-schaatsen. Ids Postma stapte vorig jaar al over. De Maple-schaats wordt ge maakt in Diever (Drenthe) en heeft zijn oorsprong in het short track en het skeeleren. De afge lopen jaren vond de schaats af trek bij de buitenlands toppers. De Amerikanen Shani Davis en Chad Hedrick werden vorig sei zoen wereldkampioen op de Maple-schaats. Johan Bennink van Maple zegt door 'goed te luisteren naar de schaatsers' op lossingen te kunnen bieden. Vol gens Ritsma 'glijdt het blad on der de buis stukken beter die van Viking'. Bennink:, geheim zit in het produktiej ces. We slijpen anders." Een veel voorkomende klaci dat een nieuw paar schaal meestal anders aanvoelt dan oude paar dat ze gewend war Bennink denkt dat probleem hebben verholpen: „Voor klapschaats heb je een ïetsaa re buis nodig dan de conven nele schaats. Ik denk dat Vis zich daarop heeft verkekenr Viking-directeur Jaap Havel te reageert laconiek op he: a ces van Maple. „Ach, die (Bennink, red.) heeft succes i de Amerikanen en vertelt er mooi verhaal bij. De schaat proberen in deze tijd vat jaar alles uit. Maar ik zegje de Maple-schaats uit hetze staal wordt gemaakt ais de ze. Het maakt weinig uit'G door Frits Bakker HOEK - Het OZ Wielerweekend is volgend jaar onderdeel van de nieuwe beloftencompetitie van de KNWU. Dat besloot de orga nisatie gisteren. De tweedaagse wielerkoers in Zeeuws-Vlaande- ren wordt op zaterdag 11 en zon dag 12 juni gereden met renners tot en met 22 jaar. Voorzitter Ronald Apers had zijn bestuur na het verdwijnen van de huidige topcompetitie twee keuzes voorgelegd: een wedstrijd organiseren voor de beloftencompetitie of een vrije wedstrijd. „De nieuwe opzet van de topcompetitie, met inter nationale 1.3-wedstrijden, was voor ons onhaalbaar omdat er een prijskaartje van 50 tot 60.000 euro aanhing", maakte Apers duidelijk. De competitie voor jonge talen ten bleek het beste alternatief. Het is de bedoeling dat de nieu we KNWU-cyclus uit acht tot tien wedstrijden bestaat. Er wordt gestreefd naar deelname van 25 ploegen van elk zes ren ners. De serie wedstrijden be gint in maart en duurt tot sep tember. Tot de kandidaat-orga nisaties behoren onder meer de Ronde van Zuid-Holland i Theo Koomen-plaquette De organisatoren van de Torn- nemen donderdags* een beslissing over toetre tot de beloftencompetitie die wedstrijd behoorde dit nog tot de topcompetitie. Wielerwedstrij Ster Walcheren verandert naan GOES - l)c Ster van tt'akj» een driedaagse wielervvcds voor vrouwen, gaat voort door het leven als Ster Zet sche Eilanden. Volgens voorzitter Wint Poi man dekte de oude naam de ding niet meer. De- mers niet langer alleen over cheren, maar deed ook Beveland en Schouwen?! land aan. Komend jaar maakt de strijd weer deel uit van de competitie De route vat koers staat nog niet vast.V|S gen-Vlissingen en burg-Domburg zijn c^rr al wel zeker verreden wordt"!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32