zc erzet tegen nieuw tracé Sloelijn Borsele voelt voor oorlogsmuseum in Nieuwdorp Laatste rondje langs de kleedkamers iad van State buigt zich over positie van bezwaarmakers uw De Spinne Nu extra lage rente bij de grootste hypotheekbank. 17 Roep om opheldering over Sagro Kapelle herdenkt bevrijding sober Boete en rijontzegging drankrijder Woningen of kantoren op terrein garage Van Strien zeeuwse almanak Mantelzorg 0113-315649 ii.nl [edactie@pzc.nl s31,4460 AA Goes intié-exploitatie: ten Midden-Zeeland: 0113-315520; :Vlaanderen: 0114-372770; sal: 020-45625 00. jag 26 oktober 2004 )snvan Ommen wnenvan der Werf editie Bevelanden-Tholen HAAG - Tegen het nieuwe ran de Sloelijn door de tspolder is een groot aan- nvaren ingediend, zowel omwonenden, belangen- als overheidsinstanties, allemaal door de Raad van in Den Haag worden be id, is de vraag. Cgaand aan een inhoudelij- sandeling boog de Raad state zich gisteren over de of alle bezwaarmakers .ogen procederen tegen het sn tracé. Zo hebben de ge en Goes, Roosendaal en mop Zoom beroep aangete- Zij hebben niet direct iets ;en met de nieuwe Sloe- ijn die het havengebied i-Oost met de Zeeuw- jorlijn moet verbinden tus- memuiden en Lewedorp. ebben bezwaar gemaakt, ze meer overlast vrezen extra goederenverkeer op Vlissingen-Roosendaal. Belangenvereniging Aan- den Spoorlijn (BAS) uitsluitend om die reden de BAS niet meer meedoen, dan blijven er nog veel tegenstan ders van het gekozen tracé over. Zo is de Zeeuwse Milieufedera tie (ZMF) al erkend als partij. Hetzelfde geldt voor zeker zes omwonenden van de geplande nieuwe spoorlijn door de Quar- lespolder. J. Steijn-de Winter is één van die omwonenden. Zij noemt de keuze voor aanleg van de Sloelijn door de Quarlespol- der ronduit 'slecht', omdat de polder nog volledig agrarisch is. „En dan gaan er opeens goede rentreinen doorheenrijden." Het is volgens de bewoonster lo gischer te kiezen voor een bun deling van de Sloespoorlijn met de Sloeweg, de weg van de A58 bij Heinkenszand richting de Westerscheldetunnel. „Want dat is ook goedkoper." Het tracé door de Quarlespolder is begroot op 43 miljoen euro, dat langs de Sloeweg op 25 mil joen euro. Toch heeft Verkeer en Waterstaat in samenspraak met havenschap Zeeland Seaports en de NV Westerscheldetunnel voor de Quarlespolder gekozen, omdat de aansluiting op Vlissin- gen-Oost beter is, een eventuele spoorverdubbeling gemakkelij ker te realiseren is en anders een hogere investering nodig is voor het kruisen van de weg naar de Westerscheldetunnel. Zeeland Seaports en de NV Wes terscheldetunnel zijn ook bereid Kpschriften ns het ministerie van Ver en Waterstaat en dat van huisvesting, ruimtelijke or en milieu (Vrom) moeten bezwaarmakers niet ont- ilijk worden verklaard. De van State hoeft hun bezwa- an niet in behandeling te nbi] de inhoudelijke beoor- van de beroepschriften, énkele weken wordt de uit- Iverwacht. il mogen de gemeenten en - De langverwachte van een nieuw winkelcen- met 32 appartementen in inne in de Goese polder be- p donderdag 4 november iel. Wethouder M. 't Hart eeerste paal slaan, imaand bereikten winkel- Lidl, aannemingsbedrijf eer Poel en projectontwik- Marsaki een akkoord het project. Met een des- ge waren zij het eens ge- a over de kostenverde- De gemeente had de par ten ultimatum gesteld. De siting is dat de bouw anderhalf jaar duurt. Kees Traas beschikt in Nieuwdorp over een verzameling artikelen die getuigen van de geschiedenis van Zeeland tijdens de oorlog. door Mieke van der Jaqt NIEUWDORP - Het dagelijks bestuur van de gemeente Borse le voelt wel voor een plan om een particuliere verzameling spullen uit de Tweede Wereld- (Advertentie) oorlog in Nieuwdorp om te vor men tot een echt museum. Daarvoor moet de stichting 1940-1945 Infatuate vrijstelling krijgen om aan Coudorp 41 in Nieuwdorp te bouwen, in strijd met het bestemmingsplan. Tot op heden verzamelde de fa milie Traas aan het Coudorp uit eenlopende artikelen die getui gen van de geschiedenis van Zee land tijdens de oorlog. Belang stellenden mochten de verzame ling, die op de zolder van de schuur stond, bekijken, maar van een museum was niet echt sprake. Inmiddels is een stich ting opgericht die het beheer van een oorlogsmuseum als doel stelling heeft. De verzameling kan niet meer op zolder tentoon gesteld worden. Zo zijn er intus sen ook voertuigen bijgekomen. Het wordt te veel. Ook kunnen mensen die moeilijk ter been zijn er haast niet komen. De stichting wil aan de achter zijde een stuk aan de bestaande schuur zetten en de spullen voor al op de begane grond expose ren. Tussen het woonhuis en de schuur zou een ontvangst- en in formatieruimte moeten komen. Het bestemmingsplan geeft ech ter aan dat op het Coudorp al leen gewoond mag worden. De gemeente Borsele is echter blij met het initiatief, waarmee bij de entree van het dorp een in- foto Willem Mieras teressante voorziening wordt ge schapen, die voor meer mensen dan alleen de Nieuwdorpers van belang is. Het bestemmingsplan voor Nieuwdorp zal pas in 2010 wor den herzien, zodat burgemees ter en wethouders tot die tijd wel viij stelling moeten verle nen. Enige voorwaarde is dan nog dat de provincie die vrijstelling ook goedkeurt. w) daarom snel langs bij de Rabobank voor snadviesgesprek. ',J49 "aai de actievoorwoarden. Toetsing en registratie bij 8KR teTiel. "et is tijd voor de Rabobank. Rabobank door Jelmer Oskam SEROOSKERKE (W) - Na bijna twintig jaar trouwe dienst vindt hij het mooi geweest. Jan Melief- ste stopt vandaag, op zijn tach tigste verjaardag, als vrijwilli ger bij voetbalvereniging Seroos- kerke. Gisteren maakte de nuch tere clubman zijn laatste schoon- maakrondje langs de kleedka- Hoewel hij stopt, is Meliefste het vi'ijwilligerswerk na bijna twintig jaar nog niet beu. „Ik heb het nooit vervelend werk ge vonden. Ik deed het uit clublief de. Maar er komt een moment dat het mooi is geweest. Tachtig is een goede leeftijd om te stop pen." Voor de Serooskerkenaar werd de rommel in de kleedkamers hem zelden te gortig. „Het is twee keer voorgekomen dat ik 's avonds naar de club heb gebeld en heb gezegd dat de jongens van de jeugd het zelf maar moes ten schoonmaken. Toen hadden ze er echt een bende van ge maakt. Er hingen natte proppen wc-papier aan het plafond. Maar de kleedkamer moest de volgende morgen alweer in orde zijn, dus heb ik het toch maar zelf gedaan." Zijn wouw Koos Meliefste is in al die twintig jaar nooit mee ge weest naar sportpark Noord hout. Maar speciaal voor deze dag verraste ze haar man met haar aanwezigheid. „Ik heb vaak pas op de plaats gemaakt voor het voetbal. Serooskerke is zo belangrijk voor Jan, daar kon weinig voor wijken." Jan pro beerde Koos wel eens mee te ne men naar het sportpark, maar te vergeefs. „Ik heb het wel gepro beerd, maar het is niet gelukt", zegt hij. „Ik heb niet zoveel met voetbal", verklaart zijn vrouw. Meliefste was voor Serooskerke niet alleen een ijverige vrijwilli ger, maar ook een supersuppor ter, zoals voorzitter René Filius hem beschrijft. „Wat er ook ge beurt, Jan is er bij. Zonder hem kan er eigenlijk niet gevoetbald worden. Uit en thuis, hij gaat al tijd mee. Tot Groningen aan toe." De supporter Jan zal dan ook nog zo lang mogelijk langs de zijlijn staan, om zijn Seroos aan te moedigen. Maar als vrijwilliger is het echt voorbij. „Iedereen binnen de club zegt dat ik het enorm zal gaan missen", zegt hij. „Daar hebben ze gelijk in. Na bijna twintig jaar werk valt er toch een gat als je stopt." Rugbyen in kader afschaffing van apartheid mee te betalen aan de Quarles- polder-spoorlijn. De verwachting is dat de Raad van State de kwestie begin 2005 inhoudelijk behandelt. De aan leg van de nieuwe Sloelijn is ge pland tussen 2005 en 2007. Het spoor loopt momenteel nog door een deel van Heinkenszand en via Eindewege. WESTDORPE - Zeeuws Belang heeft bij het provinciebe stuur om opheldering gewaagd over mogelijke overtredin gen door Sagro Recycling in Westdorpe. Een oud-mede- werker heeft het bedrijf ervan beschuldigd dat het de re gels voor opslag en verwerking van afval overtreedt. Naar aanleiding van een publicatie in de PZC over de be schuldiging trok de gemeenteraadsfractie van de LPF in Terneuzen aan de bel. Het Terneuzense gemeentebestuur' verwees echter naar het provinciebestuur. Daarom vraagt Zeeuws Belang nu om opheldering. Smits wil niet alleen weten of de beschuldigingen kloppen, maar ook of in juni al een dwangsom is opgelegd aan Sagro Recycling. Volgens T. van Riet van de provinciale afdeling milieu handhaving en metingen is dat niet gebeurd. De provincie doet nog wel onderzoek naar de beschuldigingen van (voormalige) medewerkers. Volgens Van Riet is justitie ook op de hoogte gesteld van de kwestie, maar is geen aan gifte gedaan. Justitie doet geen mededelingen over even tuele onderzoeken tegen bedrijven. KAPELLE - Met een kranslegging bij de gedenktekens in Kapelle, Wemeldinge en Schore herdenkt het Kapelse col lege van B en W donderdagmorgen de oorlogsslachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog en de in Nederlands-Indië ge sneuvelde militairen in de jaren 1940-1962. De plechtigheden hebben een soberder karakter dan ande re jaren. Vanwege de herfstvakantie zijn er deze keer geen scholieren aanwezig. Het is donderdag zestig jaar ge leden dat Kapelle is bevrijd. De kransleggingen beginnen om 11.00 uur. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 29-jarige inwoner van Roosendaal voor dronken rijden veroordeeld tot 1800 eu ro boete en negen maanden rijontzegging, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Het gedrag van de Brabander viel 25 juli in Middelburg een motoragent op. Die besloot de automobilist te volgen. In Arnemuiden werd de man aangehouden, nadat de be stuurder met zijn auto bijna tegen de vangrail botste. Uit de blaastest volgde een score van 930 microgram: ruim vier keer zoveel alcohol als is toegestaan. Officier van jus titie G. van der Burg sprak van een levensgevaarlijke si tuatie en vond dat de drankrijder blij mocht zijn dat hij door de politie van de weg was gehaald. Hij eiste 900 euro boete en negen maanden rijontzegging. De Roosendaler zei vanwege het rijverbod bang te zijn zijn baan te verliezen. De politierechter kwam de man deels tegemoet in de rijontzegging, maar verdubbelde de boete. door Harmen van der Werf GOES - Volkswagen- en Audi- garage Van Strien vertrekt mo gelijk binnen vijf jaar van de huidige locatie op de hoek van de Van de Spiegelstraat en Zon nebloemstraat aan de rand van de Goese binnenstad. Volgens adjunct-directeur A. Lo- kers van garage Van Strien is nog niets zeker, maar, laat hij weten, 'er ligt wel iets in het ver schiet'. „Wij zitten hier lekker", aldus Lokers, „zeker vanuit de richting Kloetinge zijn wij uit stekend bereikbaar en de lig ging tegenover het centrum is prima, maar er worden ook ei sen aan ons gesteld." Van Strien is dealer van de merken Volks wagen, Volkswagen Bedrijfswa gens en Audi. De fabrikant van die auto's wil verschillende showrooms voor de drie merken met aparte ingangen. Aan de Van de Spiegelstraat kan Van Strien dat niet realiseren. Dat kan wel op het nieuwe bedrij venterrein Poel II, waarheen meer garagebedrijven zijn ver huisd. Of Van Strien daarheen gaat, wil adjunct-directeur Lo kers niet zeggen. Vestiging bij meer garages kan volgens hem wel voordelig zijn. „Mensen die een auto zoeken, kunnen dan vergelijken." De gemeente Goes heeft inmiddels aangegeven aan welke stedenbouwkundige voor waarden eventuele nieuwbouw op het terrein van Van Strien moet voldoen. Dit deel van Goes is in de jaren zeventig stevig aan gepakt. Huizen zijn gesloopt om een brede weg aan te leggen, de Zonnebloemstraat. Achteraf bleek die ingreep voor de ver keersafwikkeling absoluut niet noodzakelijk. Het vertrek van Van Strien kan worden aange grepen, vindt de gemeente, om de Zonnebloemstraat 'vorm te geven als verblijfsgebied'. De nieuwbouw op de plek van de garage moet daarbij aansluiten. Bouwen tot maximaal vijf lagen mag. maar niet op de hoek Van de Spiegelstraat-Zonnebloem straat. Twee ideeën zijn als schets uitgewerkt: één voor en kele woonblokken met glazen binnenruimtes voor senioren huisvesting en één voor losse kantoorpaviljoens. Enthousiast over een 'pure kantoorfunctie' is de gemeente niet, want dat kan de realisatie van het Stations park in de wielen rijden. Komen er toch kantoren, dan wil de ge meente mogelijke renteverliezen door het achterblijven van de ontwikkeling van het Stations park verrekenen met de project ontwikkelaar van de locatie Van Strien. Vlakbij garage Van Strien is de Citroëndealer Van Fraassen gevestigd. Dat bedrijf is niet van plan te vertrekken. (Advertentie) HOERA! 10 JAARI 20% £>- KORTING van f 23 t/m 30 oktober v- tegen inlevering van J deze advertentie Jan Meliefste op het veld van Serooskerke: „Tachtig is een goede leeftijd om te stoppen." foto Ruben Oreel Het gemis is wederzijds. „Jan is een hele behulpzame man", zegt Filius. „Hij is er zelf heel nuch ter over, maar binnen de club is hij door iedereen zeer geliefd om zijn inzet. Hij is goud waard." En nu is Meliefste vrijwilli- ger-af. Uitgerekend op zijn laat ste dag slipte er een eerste slor digheidje naar binnen in zijn lange carrière: hij kwam voor het eerst in bijna twintig jaar een klein beetje te laat. De wat oudere dame uit Sint Laurens vond dat ze aan een nieuwe wintermantel toe was. Door de naweeën van een gebroken schouder ont zag ze het om naar de stad te gaan. Niettemin raapte ze alle moed bijeen en ging. Een ervaren verkoopster - een nog van de oude stempel, met hart voor de zaak én voor de medemens - hielp haar met de aanschaf van de nieuwe jas. Er moest echter nog wel wat aan ivorden vermaakt. „Dan moet ik weer naar de stad om hem. op te halen", zuchtte de dame. Oh, mijn man komt de man tel wel even brengen; hij fietst graag", antwoordde de ver koopster. „Echt waar?" was de verbaas de reactie van de klant. „Zo iets maak je tegenwoordig niet vaak meer mee. „U ziet het", zei de verkoop ster, „we gaan met onze tijd mee. We doen aan mantel zorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23