rainer RIA voelt zich overbodig !C Koewacht maakt karwei na de pauze af Windsurfers laten het afweten Sluiskil loopt weg van IJzendijke BKC wint korfbalderby tegen Luctor nipt ,21 die Rietjens noemt nederlaag tegen RCS (1-4) eigen schuld iDam pakt bandentitel Bp*"'" Hoek 2 wint voor vierde keer op rij' Eindelijk weer zege Terneuzen Al Eerste verlies Terneuzense Boys Al Al van HVV'24 gaat fors onderuit Opnieuw verlies voor HVV'24 BI Ruime nederlaag Terneuzen Cl Van Lieren slecht grens maandag 25 oktober 2004 anRoovers El'ZEN - De regionale Jderby in de vierde klasse tn BKC Breskens en Luc- jneuzen eindigde zater- t een 17-16-overwinning BKC. Zaamslag verraste en vijand met de tenvinning op lij staan- Atlas uit Ritthem. actor 17-16: Door de ze- le nederlaag -van Atlas bij jag is BKC in de vierde gde ploeg met de minste verliespunten. En, zonder dat daar bij de start van de competi tie echt rekening mee werd ge houden, ook de belangrijkste kandidaat voor het kampioen schap. Luctor moet het nog even doen met een selectie die gaan deweg meer inhoud krijgt, door coach Peter Durink op de goede weg wordt geholpen, maar nu nog niet meedoet om de pi-ijzen. Het stond allemaal garant voor een aantrekkelijke dei'by. Waar in BKC de bezoekers in de eer ste helft steeds achter zich aan liet lopen (3-1, 7-5 en 10-7 bij rust). ..We deden in het begin te weinig met de kansen die we kre gen", vond Durink. „Over de he le wedstrijd gezien waren we be ter, na 12-7 hadden we het moe ten afmaken", vond BKC-coach Huib van der Lijke. In plaats van achterover te kun nen leunen, moest Van der Lijke bij 14-13 uit zijn stoel en was 17-16 een onnodig benauwd eindresultaat. Scores BKC: Michiel en Wietse Roest 5, Jolanda Dees 4, Lilian van der Lijke, Carmen Snouwaert en Pieter Kousemaker 1 Scores Luctor: Davy Jonker 4, Eve lien van den Dool, Ferry de Waele en Eric-Jan Dellebeke 3, Sylvia Trouwborst, Jelske Geelhoedt en Adrie de Jonge 1 Zaamslag-Atlas 12-9: Na de goe de competitiestart raakte Zaam slag de laatste weken in een dip en coach Ivan de Herdt haalde de ploeg op de midweekse trai ning bijeen voor een gesprek. Dat leidde tot een andere vakop stelling en dat bleek tegen Atlas een goede greep. Op basis van een voorti'effelijke inzet en met de vrouwen positief in beeld in de korfzone, nam de thuisploeg tegen een aarzelend gestart At las de wedstrijd vroeg in han den. En de Zeeuws-Vlaamse korfballers maakten het aanval lend ook af: 6-4 bij rust. Dat wekte zoveel vertrouwen dat Zaamslag in het tweede part de rust op kon brengen om naar de goede kansen toe te werken. Toen die ook werden benut, was de veirassing een feit. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 3, Inge van Zuidam, Ernst de Putter en Wilco van de Ree 2. Mar jan Verhage, Debby Cerpentier en Linda Hamelink 1 firn de Vos DORPE - Trainer Rudie van RIA Westdorpe iet echt boos. maar toch. sweet zijn ploeg dat het [lies van gisteren tegen ^en schuld was." ijk was RCS de betere ■naar de Zeeuws-Vlamin- eelden met veel passie, eek dus niet voldoende sn goed resultaat. Im- een paar individuele fou ten RIA uiteindelijk op. aiveel geluk als RIA koi-t stop een voorsprong was ïd, werd die marge in de minuut na de hervatting wen. „En dat was at met nodig geweest. Als el bij de gelijkmaker als tweede doelpunt de bal ten het veld trappen en een kwartier in de tweede ag op voorsprong hadden s.denk ik dat we een goe de zege hadden. De i wilden het voetballend d, maar missen gewoon igop dit niveau. Dinsdag we het erover hebben tij- •training. Ik ga ze vragen mij nog nodig hebben, wees eerlijk, een bal ver trappen, kan een voetbal zes jaar toch al?", al- eljens over de dodelijke ten kort na de rust. iunderde doelman Erwin ter waardoor Martin Jan- jkkon maken (1-1) en la- lAlwin van Ham voor de ENDAAL - Carlo van ilSas van Gent liet niets toeval over. Door de slot- tegen Scherbeijn te win- telde hij de titel in het enschap tweede klasse iden van de regio Zuid- iederland veilig. opdat moment nog op de biljart gebeurde, liet wd Door de winst was sreikbaar geworden voor fan het deelnemersveld beurten had hij nodig Her Scherbeijn kansloos mei 25-17 en de titel vei- ellen. Daarmee ging een oesterde wens in vervul- voordat de titel de biljartzaal van het in Roosendaal begon, kastelein uit Sas van sen neus en lippen door fct dat hij in het week in 10 tot en met 12 de- nauwelijks zakelijke be togen had. Het kan «1 geweest zijn dat hij ojn blikken op de natio- fctrijdkalender liet val ei juist in dat weekeinde -ê nationale titelstrijd lasse driebanden in Ha- ouden. Met het behalen egiotitel kan hij zich op ken voor die eindstrijd, ion hij met enige twijfel kampioenschap in taal, 0 de eerste ronde voor- ■Dblemen. De tegenstan- tón heette Jean-Louis uit 's-Heerenhoek. odie hij eerder al in het ^chap van het district am en die hem toen ont hemde. Nu won Van 1 makkelijk in 40 beux- <nDam leek gelanceerd. hij in de tweede ron ton der Kaa afrekende. >de over die veelbeloven- jrceg in de derde ronde to tik. Daarin verloor tokt kansloos met 25-9 ^en van Musters. Het rVan Dam het sein de j&gieker aan te pakken, k'o.want vanaf dat mo- 'mj geen partij meer uit De biljarter uit Sas van ^kampioen met twaalf inten en een algemeen %va| 0,554. Smulders ■°p de vierde plaats met ^strijdpunten en een !van 0,510. Etiënne Ver- Van LBV uit Lewedorp 1,(11 de rode lantaarn ge- nemen. voorsprong voor RCS zorgen. Vlak voor rust was de thuisclub op 1-0 gekomen toen Sven Prin ce een hoekschop achter zijn ei gen, onzekere doelman Arvid Pieterse werkte. Pas toen RCS eenmaal aan de leiding was gekomen, kon trai ner Alexander van Keulen rusti ger adem halen. Immers, met angst en beven was hij naar Westdoi'pe afgereisd. „Vooraf vreesde ik vooral de passie van RIA en bovendien een fanatiek publiek. Maar dat is gelukkig be hoorlijk mee gevallen", zei Van Keulen, die meende dat zijn ploeg terecht won. „We hadden het beteire van het spel. In de eer- ste helft konden we RIA, hoewel we weinig kansen afdwongen, onder druk houden. Ook na rust bleven we beter voetballen." Van Keulen vergat voor het ge mak even het weggegeven doel punt en het moment dat verdedi ger Yoessef Af kir de doorgebi'o- ken Geertjan de Smet onderuxt haalde. Maar de scheidsrechter hield het bij geel, waar hij Afkir weg had moeten sturen. „Dat had het breekpunt in de wed strijd kunnen zijn, maar het was helaas niet zo", dacht verlie zend trainer Rudie Rietjens. In de slotfase probeerde RIA druk op de RCS-vei'dediging te zetten door de van een blessure teruggekeerde Marino d'Hooghe in te zetten en laatste man Ar jan de Meij naar voren te schui ven. Het hielp niet. Integendeel, door de ruimte die achterin ont stond, kon RSC dankzij Daniël Pattinama en Alwin van Ham nog uitlopen naar 1-4. RIA VV-RCS 1-4 (1-0). 40 Sven Prince (e.d.) 1-0, 46. Martin Janse 1-1. 84. Daniël Pattinama 1-2, 86. Alwin van Ham 1-4. Scheidsrech terH. Verschaeve (Aardenburg). Gele kaart. Arjan de Meij (RIA W), Yoessef Aflcir, Sven Prince (RCS). Aantal toeschouwers: 100. RIA W: Erwin de Roover; Boj Teu- nissen, Arjan de Meij, Maarten Ko- lijn, Vincent BendijkSteven Kos ter (60. Marino d'Hooghe), Dennis van Leeuwen, Ruud Audenaerd, Wijnand van Waes (78. Kadir Ak- mese); Ludwig van Gremberghe (90. Gert-Jan Jonkheijm), Geert jan de Smet. RCS: Arvid Pieterse; Yoessef Afkir (85. Michael Keersemeekers), John Bentschap-Knook, Rico Witsen- burg, Sander Schutte; Raymond Wolff, Alwin van Ham, Sven Prin ce (76. Niels Toumoy); Daniël Pat tinama, Besar Xhoxhaj (66. Joey van der Zweep), Martin Janse. door Ron de Waal KAMPERLAND - Het windsurfseizoen loopt ten einde en dat was aan het deel nemersveld van de Zwemer-race duide lijk te merken. Slechts acht surfers had den gisteren de moeite genomen om naar De Schotsman in Kamperland af te reizen. Gert-Jan Nieuwenkamp uit Middelburg werd winnaar. De eerste wedstrijddag op 26 september, meetel lend voor de Zwemer-race, had slechts één geldige manche opgeleverd. Ook de tweede wedstrijddag, die gistermiddag op De Schotsman werd afgewerkt, voor spelde weinig goeds. „De weersvoorspel ling is vrij onduidelijk", zei wedstrijdlei der Stefan Boogaard kort voor het mid daguur. „Er staat hooguit een knoop of negen wind en dat zou weieens heel weinig deelnemers op kunnen leveren." Boogaard kreeg gelijk, want uiteinde lijk bleken er slechts acht surfers, ook nog eens verdeeld over twee klassen, aan de start te verschijnen. „Maar dat heeft ook alles te maken met hel feit dat het seizoen ten einde raakt", verklaarde de wedstrijdleider van het organise rende Zuid- West-Zeven. „Iedereen raakt een beetje wedstrijdmoe, waar door de laatste wedstrijden die meetel len voor de Regiocup minder frequent bezocht worden." Overduidelijk bleek dat er diverse surfers aan het einde van de wedstrijdcyclus voor de Regiocup be rekenend te werk gaan. Van iedere vier de gevaren manche mag het slechtste re sultaat worden afgetrokken voor de ein drangschikking. Gevolg was dat van de topdrie van de Regiocup alleen Alexan der Verhage uit Heinkenszand aan de start verscheen. De Zeeuwse topper Ste fan Gideonse en Belgisch kampioen Gre gory Maas hadden daarom om uiteenlo pende redenen de Zwemer-race aan zich voorbij laten gaan. Alexander Ver hage leek in Kamperland een goede slag te kunnen slaan, maar een diskwalifica tie in de eerste manche kostte hem de broodnodige punten. Gert-Jan Nieu wenkamp uit Middelburg won de eerste manche, met voorzitter Ko de Visser van Zuid-West-Zeven op een verdienste lijke tweede plaats. Harry van der Wart uit Sas van Gent eiste de derde plaats voor zich op. In de tweede manche re vancheerde Verhage zich knap, door de winst naar zich toe te trekken, voor op nieuw Ko de Visser. Voor Gert-Jan Nieuwenkamp was ditmaal een derde plaats weggelegd. Even leek het er op dat er ook nog een derde manche afge werkt zou worden, maar kort na de start werd deze door wedstrijdleider Boogaard afgevlagd. „Om de doodeen voudige reden dat er te weinig wind stond." Slechts drie manches telden hierdoor mee voor de eindstand van de Zwemer-race. Gert-Jan Nieuwenkamp won het evenement, voor Alexander Verhage en Ko de Visser. Ondanks de te genvallende deelname had Stefan Boog aard goede hoop dat er op de laatste wedstrijddag voor de Regiocup meer deelnemers komen. „Gezien de voorspel lingen voor volgende week, kan het op een slalomwedstrijd uitdraaien. Als dat het geval is, dan verwacht ik meer men sen aan de start." foto Willem Mieras Stuurloos Axel is ook op eigen veld de weg helemaal kwijt door Rinus Verberkmoes AXEL - De donkere wolken die gisteren boven het Axelse bos dreven, waren symbolisch voor de slechte periode waarin de hoofdmacht van de oranje-wit ten zich bevindt. Koewacht maakte via een 3-1-zege duide lijk dat het niet goed gaat met de voetballers van Axel. „Meer zat er niet in. Tijdens de warming-up wist ik al dat het niets zou worden", zei Axel- coach Eric Rijekaert nader hand. Toch mocht hij de eerste minuten hopen, omdat Koe wacht te afwachtend was en in valler-doelman Jos de Regt een beresterke wedstrijd keepte. Zo hield hij voor de pauze Koe wacht-spits Jacky Lambert van scoren. Pal voor rust had hij ge luk dat dezelfde speler voor open doe) en van dichtbij over schoot. Later zou de jonge doel man, die vorig jaar nog bij de A-junxox-en van Koewacht onder de lat stond, door vele reddin gen uitgi'oeien tot de beste man van de wedstrijd. „Helaas baat te het niet", wist ook De Regt. Halverwege het duel hoopte hij nog op een overwinning. Toen leidde Axel namelijk nog met 1-0 door een magnifiek doel punt van Siem Gans, die door verdediger Ralph Zegers werd bediend met een lange pass. Koe wacht-doelman Pol van de Vij ver was kansloos. Tot grote er- gemis van trainer Carlo van Grimberghe, die zijn elftal in de pauze duidelijk maakte dat het andei's moest om Axel met suc ces te kunnen verlaten. Na rust nam een gedreven Koe wacht het initiatief volledig in handen. Axel had er geen ant woord op, zakte steeds verder weg en zwalkte als een aangesla gen bokser door de eigen groene ring. Zelfs simpele passes mis ten precisie. Koewacht zag het met genoegen aan, draaide Axel de duimschroeven steeds vaster aan en kwam in de 53e minuut op gelijke hoogte door een schot van Danny Vlassenrood. Hij strafte een foutenfestival in de Axelse defensie vakkundig af. „Je zag dat Koewacht, meer klas se in huis heeft. Zij kunnen reke nen op spelers die de kar trek ken, wij niet", aldus Rijekaert. Onzeker Om de situatie weer onder con trole te krijgen, wisselde de Axelse coach vrije verdediger Ralph Zegers voor de naar de spits gedirigeerde Marco Vaal Jordy Bolleman mocht de plek van Richard de Vos innemen en Joram Scheele kwam in het veld voor Michael Freijzgr. Zonder resultaat. De achterste lijn van de thuisclub bleef uiterst onze ker spelen en vond in balbezit geen afspeelmogelijkheden. Voorgangers Bij Koewacht liep het stukken beter. Danny Vlassenrood, Ha- rald Verschuren en Jeroen Hiele ontpopten zich steeds nadrukke lijker als voorgangei's in de strijd. Een voorsprong was slechts een kwestie van tijd. In de 77e minuut kwam die er. Den nis Aerts schoot een vrije ti'ap met enig geluk binnen (1-2). Axel sputterde nog tegen, maar was kansloos. In de slotfase maakte Jacky Lambex't er nog 3-1 van. En duwde Axel daar mee nog dieper in de zorgen. Axel-Koewacht 1-3 (1-0). 30. Siem Gans 1-0, 53. Danny Vlassenrood 1-1, 77. Dennis Aerts 1-3, 90. Jac ky Lambert 1-3. Scheidsrechter: Arno Deijnsen (Breda). Gele kaar ten: Jacky Lambert, Jimmy van Re genmortel (beiden Koewacht). Aan tal toeschouwers: 200. Axel: Jos de Regt, Ralph Zegers (61. Marco Vaal), Michaël Freijzer (83. Joram Scheele), Angelo Plas- schaert, Jordy Segheres, Kenneth Ockerley, Kim van Bremen, Ri chard de Vos (69. Jordi Bolleman), Siem Gans, Ivo Verstraeten, Ran dy Zandstra. Koewacht: Pol van de Vijver, Ha- rald Verschuren, Jimmy van Re genmortel, Dennis Aerts, Thomas van Goethem (46. Jorn Acke), Rein- bert Broos, Danny Vlassenrood, Bram Cornelissen, Lorenzo d'Hont, Jacky Lambert, Jeroen Hiele. RILLAND - Het tweede van Hoek is aan een stei'ke ï'eeks bezig. Uit tegen Rilland ia 2 werd de vierde zege op rij: 0-5. „Qua handelingssnelheid en voetbalvermogen waren we veel te sterk", zei trainer Arie Dekker naderhand. „Het was bijna een walk-over." Hóek kwam na een half uur op 0-1 via Peter Hamelink, en sloeg na rust echt toe. Peter Doens zorgde voor 0-2 en toen een verdediger van Rillandia in eigen doel schoot, was er geen vuiltje meer aan de lucht. Het werd nog 0-4 en 0-5 via Hairam Collin. 's HERTOGENBOSCH - De A-junioren van Terneuzen de den zaterdag in positieve zin van zich spreken. Na di'ie ne derlagen op rij werd in Den Bosch Wilhelmina Al met 4-2 verslagen. „Eindelijk stond er weer een team", jubelde trainer Dennis Sanches na afloop. „Vooi'in was niemand op eigen eer uit." De Zeeuws-Vlamingen kwamen al snel op 0-2 via Niels Burm en Sinan Coban, maar zagen de te genstander weer langszij komen. In de tweede helft stelde Terneuzen Al echter alsnog ox'de op zaken. Het werd 2-3 door Engin Cogurcu en 2-4 door Timon van der Hooft. BREDA - De A-junioren van Teimeuzense Boys vonden zaterdag hun Watex'loo in de hoofdklasse. Uit tegen JEKA incasseex'de de ploeg van trainer Bennie Boerman de eer ste nederlaag van dit seizoen: 2-4. „Sneu", zei Boei'man. „Wij hadden het beste van het spel en er zat aan drie van de vier tegendoelpunten een luchtje van buitenspel." Tweemaal kwam Tei'neuzense Boys op voorsprong, eerst door Gokhan Ersahin en daarna door Mustafa Yilmaz. Maai' telkens kwam JEKA terug. Na de hervatting zette de thuisclub de 2-2-i'uststand om in 4-2. SOUBURG - PIVV'24 Al moest genoegen nemen met een nederlaag bij RCS Al: 0-4. „Verdiend", stelde ti-ainer Honny Claessens. „Wij hebben zes, zeven kansen gehad, maar RCS kreeg er wel twintig." De rust ging in met 1-0. Toen Jai'i Vyane rood kreeg, was het pleit beslecht. HULST - Voor de B-junioren van HW'24 werd ook het thuisduel met WSC BI een teleurstelling. De hekkenslui ter verloor (1-3) en wacht nog steeds op de eerste punten. „Op zich speelden we niet slecht", zei trainer Bennie van den Branden. „Maar als je je kansen mist, heb je weinig te zeggen." Tweemaal kwam WSC voor rust bij het HW-doel, tweemaal was het x-aak. Toen het 0-3 werd, was HW kansloos. Michiel Gelderland maakte de 1-3. ROSMALEN - Voor de Cl van Terneuzen verloopt het sei zoen moeizaam. Uit tegen OJC Rosmalen wei'd zaterdag weer verloren: 0-5. Die uitslag was geflatteerd, vindt trai ner Eric-Jan Naudts. „Als Bas IJubi'egsen na rust niet op de lat had geschoten, hadden we misschien nog een kans gehad. Maar in plaats van 2-1 werd het 3-0." na rust 2-3 van. Toch kwam IJ zendijke in dit vrij evenwichtige duel nog terug. In de slotfase vex'zilvex'de Adri van Hanegem een strafschop. Schoondijke-Biervliet 2-2: Tot een kwartier voor tijd stond Schoondijke met 2-1 voor. Toen sloop er onrust in de ploeg en oogde het team, dat daags daar voor nog een feestje vierde, niet meer zo fit. Dat bood Biervliet de kans langszij te komen. In de eerste helft was Biei-vliet overigens de betere ploeg. De 0-1 van Theo de Schepper in de 16e minuut was dan ook dikver diend. In de tweede helft kwam Schoondijke sterk uit de start blokken. In de 48e minuut scoor de Norbert Willemsen 1-1, nau welijks een minuut later liet Phi lippe de Smet 2-1 noteren. Ruim tien minuten voor het einde te kende Simon Heesbeen voor de gelijkmaker. SDO'63-Corn Boys 2-6: Op de uitslag viel niet veel af te din gen. Vooral in de eerste helft do- mineex'de Corn Boys en liep uit naar 0-3. In die periode kreeg SDO!63 ook enkele fraaie kan sen, maar verzilvex'de die niet. Na rust was er een meer even wichtige strijd. Scox'evei'loop: Stefan Burbach 0-1, Xavier Her man 0-2, Stefan Burbach 0-3, Xavier Heiman 0-4, Ex-win Scha kelaar 1-4, Marty Poppe 2-4 (strafschop), Sven Vermeei'sch 2-5, Xavier Herman 2-6. door Peter Snelders TERNEUZEN - Koploper Sluis kil liep in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal verder weg van naaste concurrent IJzendij ke. Sluiskil won zelf verdiend met 2-0 bij Hoofdplaat en ver nam dat IJzendijke op eigen veld niet verder kwam dan een gelijkspel (3-3) tegen Graauw. Hoofdplaat-Sluiskil 0-2: De eex- ste helft bracht weinig doelkan sen en werd dan ook afgesloten met 0-0. Sluiskil had toen tech nisch gezien al het beste van het spel. Nadat Omar Malagic de buitenkant van de paal trof, kwam Sluiskil in de 62e minuut verdiend aan de leiding via Pas cal Wedage. Vijf minuten later was het duel beslist. Op aange ven van Pascal Wedage liet Kris- tof Vereecke 0-2 aantekenen. Hoofdplaat probeex-de te force ren, maar verder dan gevaar uit stilstaande situaties kwam de thuisploeg niet. Sluiskil was zelfs gevaaxiijker via uitvallen. Groede-Philippine 4-3: Een spectaculair en spannend duel. Hekkensluiter Philippine begon goed en nam binnen een kwar- tier een 0-2-voorspi'ong door goals van Ostar Dieleman en Jean-Paul van Hoeve. Een veer- kx-achtig Groede kwam nog voor rust langszij door treffers van Angelo Sinack en Mix-sad Cedic. In het begin van de tweede helft kwam Philippine opnieuw aan de leiding door een van x-ichting veranderd schot van Ostar Diele man. In de slotfase boog de thuisploeg de achterstand om in winst. In de 85e minuut scoorde Kevin Verstraeten 3-3, in de laatste minuut benutte Jean- Pierx-e Pielaat een strafschop. Sluis-Vogelwaarde 0-2: Sluis miste vier vaste basiskrachten. De ploeg streed vol overgave, maar kon niet voorkomen dat een technisch beter Vogelwaar de de winst verdiend naar zich toe trok. In de eerste helft scoor de Robin Oppeneer 0-1. Na rust liet Michel Nieuwelink uit een strafschop 0-2 aantekenen. IJzendijke-Graauw 3-3: IJzen dijke liep uit naar 2-0 door doel punten van Paul Verhaegen en Adi'i van Hanegem. De ploeg leek op x'ozen te zitten, maar nog voor rast kwam Graauw op 2-2 door Ronald en Marcel Vael. Laatstgenoemde scoorde op slag van rust. Jan d'Haens maakte er LAAG SOEREN - Dressuuurrui- ter Laurens van Lieren uit Scho- re heeft bij Grand Prix-wedslrij- den in Laag Soeren de magische grens van zeventig procent over schreden. Van Lieren-junior reed op Hexagon's Ollright een prachtige proef en kwam uit op precies zeventig procent. Het was goed voor de eerste plaats. Daannee opende hij voor zichtig de deur naar het zoge naamde A-kader, waarin alleen voor de selecte nationale dres- suurtop plaats is. Om bij dat se lecte gezelschap te komen, moet hij de komende vier maanden nog twee proeven rijden die ge middeld boven de zeventig pro cent liggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45