De Vetter rijdt bij toppers AZVV is tevreden met een punt i»ZC Scheldesport schiet met scherp Belgen heersen in Appelgaardloop Spui heeft weer lucht na winst Cindy de Valcke scoort erop los Terneuzense Boys schiet niets op met 1-1-gelijkspel in derby uitslagen Jeroen Delmee wil toch voor Oranje spelen Judoka Jurriëit wint in Braban agenda Cadzand geeft toch punt weg JtfAUN maandag 25 oktober 2004 Heikantse amazone maakt verwachtingen waar in thuiswedstrijd door Aector Dooms HEIKANT - Het hele seizoen is afgestemd op de paardenconcoursen in België. Zelden is Josee de Vetter in eigen land te bewonde ren. Voor Heikant maakte ze de afgelopen dagen een uitzondering, maar zo verbazing wekkend was dat niet, omdat de haar ouders de accommodatie in Heikant behe- De 21-jarige amazone traint bijna dagelijks met haar paarden in de manege. Ze kent de sprmgbodem van haver tot gort. Deson danks wilde De Vetter zaterdag, vlak voor de finales in de klasse L en M, niets van een thuisvoordeel weten. „Het is misschien eer der een nadeel, omdat de paarden de veran deringen direct zien." Dat vroeg om enige uitleg. „Door de week trainen we in een kale springbak. Tijdens de wedstrijden is alles aangekleed. Nou zijn mijn paarden gelukkig niet van die kijkers, want dan zouden ze nerveus worden. Ze gaan vrij goed met de spanningen om. Dus het zou weer overdreven zijn om van een echt nadeel te spreken, maar toch..." De Vetter haalde haar doelstelling door met drie paarden de finales te rijden in de L en M: de tienjarige Markus en de zevenjarigen Parsifal en Piraat. Wat vooral opviel was dat al die paarden ruinen zijn. „Ruinen zijn gemakkelijker te berijden dan merries. Ze zijn gewilliger", verzekerde ze. Haar seizoen verliep tot nu toe naar wens. Waarom de keuze voor België? „Daar kun je goede proeven rijden. Er is ook veel meer concurrentie. Ik ga vooral veel naar Oost-Vlaanderen. Binnen been uur ben ik op de wedstrijden. Dat lukt je in Nederland nooit. In Zeeland zijn er vijf mooie wedstrij den, dan heb je het wel gehad." Een echte doelstelling heeft ze niet, want niets is zo onzeker als de paardenbusiness. „Daarvoor is er te weinig geduld. Als de paarden ouder worden, gebeurt het dat ze worden verkocht." Josee de Vetter heeft van de paardensport haar beroep kunnen maken. „Ik train met acht paarden, waarvan er vier voor de wed strijden gereed worden gemaakt." Ze is ervan overtuigd dat je de paarden naar een hoger niveau kunt tillen door goed met ze te werken. „Dan wordt het niveau vanzelf beter, maar het moet ook meezitten om successen te halen." De amazone uit Hei kant leverde zaterdag het bewijs. Ze pres teerde boven verwachting in de klasse M met een tweede plaats voor Parsifal en een derde plaats voor Piraat. door Barry van der Hooft AXEL - De naam van het spel geeft aan hoe het in grote lijnen gespeeld moet worden. Voetbal is een sport waarbij de beide voeten het meeste werk moeten doen. Maar als dat niet echt wil lukken, zoals zaterdag bij AZW tegen Terneuzense Boys, zijn er altijd nog andere manie ren om tot scoren te komen. En dus kwam de eindstand bij de matige Zeeuws-Vlaamse derby tot stand door twee rake kopbal len: 1-1. De eerste goal kwam na 36 minu ten op naam van Mevlud Eryürük, die een afgemeten voorzet van Anrico van Hecke ongehinderd aan de eerste paal mocht binnenkoppen. De gelijk maker van AZW, in de laatste minuut van de eerste helft, was van een grotere schoonheid. Joep Frusch profiteerde van een zwak moment van Boys-verdedi ger Luc van Waes en zag Jacco Koekkoek op de punt van het strafschopgebied vrij staan. De strakke voorzet van Frusch werd door de ervaren spits van AZW prachtig over doelman Guido Vinke geknikt. Het waren twee zeldzame hoog tepunten in een wedstrijd die werd gekenmerkt door hard wer ken, veel foute passes en weinig echte kansen. Terneuzense Boys kreeg de beste mogelijkheden om een overwinning uit het vuur te slepen. Daarom was het best begrijpelijk dat AZW-trai- ner Ad Roovers tevreden was met het ene puntje. ,,Over heel de wedstrijd gezien hadden zij meer balbezit, maar we zijn met weggespeeld", zei Roovers. „We hebben een paar jonge spelers in de ploeg die nog veel moeten leren, maar er staat wel een sterk team. Het liefst spelen we met druk naar voren, maar dat kwam er vandaag niet uit. En we gaven af en toe best veel ruimte weg, alleen profiteer de Terneuzense Boys daar niet van. Ze liepen de ruimte voor el kaar dicht." Balen Waar Roovers kon leven met het gelijkspel, stond zijn collega Henk Ottens zichtbaar te balen. „Als hier vandaag één ploeg had door Wim de Vos TERNEUZEN - Philip Neijtens en Wim de Praeter. twee atleten uit het Belgische Desselgem, zijn al jarenlang goed bevriend, bezoeken samen hun wedstrij den en hebben zich vooral toege legd op stratenlopen. Zaterdag in Terneuzen verschenen zij aan de start van de Appelgaardloop, een halve marathon. Het eerste optreden van het duo in Zeeuws-Vlaanderen leverde met een de plaatsen één en twee op. Neijtens was de sterkste. Philip Neijtens, 42 jaar, heeft zich voornamelijk toegelegd op halve marathons. Zijn beste tijd over die afstand is 1.12, een be wijs dat hij deze discipline goed beheerst. „Ik loop alleen maar wedstrijden op de weg. Zeker aan crossen heb ik een broertje dood en omdat er vandaag bij ons in de regio geen stratenloop op het programma stond en ik gehoord had dat er hier een wed strijd was, heb ik contact opge nomen met mijn vriend Wim de Praeter. We hebben samen beslo ten naar Terneuzen te komen". door Koen van Wensen SPUI - Spui heeft zichzelf zater dag een aardige dienst bewezen door met 3-0 te winnen van het povere Yerseke. Daardoor werd het schijnsel van de rode lan taarn gedoofd bij de dorpsclub tussen Axel en Terneuzen. De zege was broodnodig, omdat ook de overige staartploegen punten pakten Spui presteerde het zaterdag al in de eerste minuten om twee op gelegde kansen te verprutsen. Toch kwam de thuisclub al na tien minuten op een voorsprong door een rake kopbal van Enk Loof: 1-0. Na de rust was er opnieuw een sterker Spui te zien, dat de te genstander direct onder druk zette. De allereerste kans werd via Martin Kalisvaart verzil verd: 2-0, Het zwak verdedigende Yerseke kreeg net voor tijd nog een tref fer te incasseren. Kalisvaart maakte aan alle onzekerheid een einde en liet met een fraai doelpunt de tweede zege van het seizoen aantekenen: 3-0. „Een opsteker, goed voor het zelfvertrouwen", meende Lip- lijn. „We moeten nu doorgaan, want de punten zijn hard no dig." Spui-Yerseke 3-0 (1-0). H Erik Loof 1-0, 55. Martin Kalisvaart 2-0, 83. Martin Kalisvaart 3-0. Scheidsrechter W Engelkens. Gele kaart: Antoon Riedijk, Frans van Driel (beiden Yerseke) Michel Fie- ret (Spui). Aantal toeschouwers: 50. Spui: Jeroen Bottinga; Hugo Meeu- sen, Erik Loof; Danny van Waes; Jorg van de Mark; Ludwig Kalis vaart, Michel Fier et 56. John de RitterAlex Meijer; Martin Kalis vaart; Gert-Jan Vlaander, Arjan Kalisvaart. moeten winnen, waren wij het", vond de trainer van Terneuzen se Boys. „We hebben het zelf la ten liggen, maar de speelwijze van AZW viel me ook tegen. Ze staan op de derde plaats, spelen thuis, maar hangen met acht man voor het eigen doel." Dat de Terneuzenaren, die al voor de vierde keer dit seizoen gelijkspeelden, slechts één punt overhielden aan de derby was vooral een gevolg van het mis sen van kansen. Arjen Oostdijk was na zeven minuten dicht bij de openingstreffer, maar zijn volley werd door Jurgen de Reu van de lijn gekopt. Even later kopte Oostdijk van dichtbij over en na een klein halfuur redde AZW-doelman Niels Meesen op een schot van Evert-Jan van Opdorp. Beide ploegen wisten vervol gens met het hoofd wel tot sco ren te komen, maar na rust was het aantal mogelijkheden op één hand te tellen. Invaller Arco Herrebout, die op de bank be gon omdat hij te laat bij de be spreking arriveerde, schoot rake lings voorlangs en Oostdijk kop te opnieuw over. Ottens bracht met Tim Louwiesse en Ruud Hoogesteger nog wel twee aan vallers in het veld, maar de dub bele wissel bracht niet het ge wenste effect. Henk Ottens: „Dit zijn weer twee dure punten. In de eerste helft speel je 44 minuten goed, maar door één fout geven we de voorsprong weg. We hebben na tuurlijk al te vaak gelijk ge speeld. Uit de komende twee thuiswedstrijden moeten we nu zes punten pakken. Dan wil ik het nog wel eens zien, want de bovenste ploegen laten ook pun ten liggen." Topvijf Terneuzense Boys mikt op een plaats in de topvijf, terwijl ze bij AZW na twee moeizame sei zoenen vrede hebben met een plaats in de middenmoot. Roovers; „Ik heb nog lang ge hoopt op een tweede goal, of dat nu terecht was of niet." AZVV-Terneuzense Boys 1-1 (1-1). 36. Mevlud Eryiruk 0-1, 45 Jacco Koekkoek 1-1. Scheidsrechter: A.L. van Honk (Zuilichem). Aan tal toeschouwers. 300. AZVV: Niels Meesen; Envin van de Broeke, Jochem Marcus, Ferry van der Veeke, Jurgen de Reu; Gert-Jan Kolijn (87. Freddy Bak ker), Hasan Kesikbas, Joep Frus ch, Danny Aarnoutse; Jacco Koek koek (70 Jelmer de Footer) en Leon Goossen (46. Comé Langen- doen). Terneuzense Boys: Guido Vinke Robert Rijnberg, Marco Bolleman, Luc van Waes, Jordi Goossen; Anri co van Hecke, Mevlud Eryurük, Robbie Jonkman (67. Ruud Hooge steger), Ali Eryuruk (46. Arco Her rebout); Arjen Oostdijk (67. Tim Louwiesse) en Evert-Jan van Op- dorp. gaf Neijtens als uitleg voor zijn eerste optreden in Zeeuws- Vlaanderen. Meteen nadat het startschot ge klonken had, bleek al dat Neij tens hoge ogen zou gaan gooien. Hij verliet meteen het peloton en nam een ruime voorsprong op de rest van de groep. Achter zijn rug bepaalden vooral zijn landgenoten Wim de Praeter en Dirk van Weesepoel het tempo. En vooral De Praeter leek nog een gevaarlijke concurrent van Neijtens te gaan worden. In de slotfase kwam De Praeter name lijk steeds dichter bij Neijtens. „In de laatste kilometer kreeg ik nog behoorlijk wat angst. Voor al toen Wim de Praeter steeds dichter en dichter bij mij in de buurt kwam. Ik vreesde echt dat ik mijn voorsprong zou gaan ver liezen. Ik ken hem natuurlijk erg goed en weet dat hij in de fi nale erg snel kan zijn", vertelde Neijtens nadat hij toch als over winnaar was afgevlagd. Op de streep had hij nog amper negen seconden van zijn voorsprong over. Ronni van Acker werd met zijn vierde plaats de best geklas seerde Zeeuwse loper. Leon Goossen (AZVV) ontwijkt een tackle van Robbie Jonkman in de wedstrijd tegen Terneuzense Boys. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport wonnen zaterdag in de eerste klasse van rayon zuid ook de tweede com petitiewedstrijd: 73-63 tegen Vlijmscherp. Scheldesport - Vlijmscherp 73-63. De Terneuzense winst was volgens coach Vladimir Die- lemans te danken aan het sterke collectieve optreden van de ploeg. De thuisclub startte met de beproefde zone-verdediging. Dat pakte evenals tegen Smok- kelhoek goed uit. „De organisa tie stond als een huis. Door de zone-verdediging strikt toe te passen, werd de tegenstander ge dwongen om van afstand te schieten Daar hadden ze moeite mee", verklaarde Dielemans. Scheldesport nam in de eerste periode met 23-16 al behoorlijk afstand. De tegenstander uit Vlijmen kwam vlak voor rust nog terug tot 37-33, maar in de tweede helft liepen de Terneuzense spe lers uit naar een riante voor sprong van zestien punten. In de slotfase kwam Vlijmscherp te rug door flink te pressen op de verdediging. Dat ging ook met de nodige risico's gepaard, zo dat Scheldesport via de fast- break langs de snelle Junior da Conceicao een marge van tien punten kon vasthouden: 73-63. De productie van Scheldesport werd verdeeld onder Maurits van Aalst (18), Junior da Concei cao (14). Joery van Aalst (12), Daniël Koch (12). Scheldesport 2-Marathon 2 53-52. De wedstrijd stond in het teken van het afscheid van Ger ard Phylipsen bij Scheldesport. De speler nam ook de productie in de eerste tien minuten voor zijn rekening. Marathon had toen een voor sprong van tien punten opge bouwd. In de tweede helft slaag de Scheldesport erin onder im puls van Joery Buijze dichter bij te komen. Vier vrije worpen wer den in de slotminuut gemist, maar het was andermaal Buijze die kans zag om de winst voor Scheldesport af te dwingen: 53-52. Joery Buijze was topscorer met vijftien punten. Gerard Phylip sen sloot zijn laatste wedstrijd bij Scheldesport af met een sco re van acht punten. door Peter Snelders TERNEUZEN - De derby in de vijfde klasse van het zaterdag voetbal voor vrouwen tussen Zaamslag en Aardenburg is met ruime cijfers (0-9) door Aarden burg gewonnen. Gevierde speel ster bij de bezoeksters was Cin dy de Valcke, die zeven keer scoorde. In de vierde klasse zon dag moet Steen, dat tweede staat, OW'67 naast zich dulden in de rangschikking. Steen ver loor het onderlinge treffen met OW'67 met 4-2. Terneuzense Boys-Sleeuwijk 1-6: De thuisploeg begon goed en kwam al snel met 1-0 voor door Monica van Vooren. Twee minuten later stond de nummer twee van de ranglijst al op gelij ke hoogte. Kelly Golverdinge scoorde. Sleeuwijk kreeg vervol gens steeds meer greep op het duel en toen Terneuzense Boys-keepster Jessica Bril met een polsblessure naar het zieken huis moest worden afgevoerd, konden de bezoeksters het veldo- verwicht gemakkelijker uitdruk ken in doelpunten. Bij rust was het 1-4. Voor Sleeuwijk scoor den nog Kelly Golverdinge (1-2), Ernestien Versluis (1-3, 1-4 en 1-6) en Anique de Boer (1-5). Zaamslag-Aardenburg 0-9: In de eerste helft bood Zaamslag aardig tegenstand aan een in compleet Aardenburg, dat wordt geplaagd door blessurege vallen. Bij rust was het 0-2. Na de pauze vielen bij Zaamslag en kele blessuregevoelige en gerou tineerde speelsters weg. Dat brak die ploeg op. Daar kwam nog bij dat Aardenburg in die periode uiterst zorgvuldig met de kansen omsprong. De doel puntenmakers: Cindy de Valcke (0-1, 0-3, 0-4, 0-5, 0-6, 0-7 en 0-9), Marjolein de Munck (0-2), Ria Knetsch (0-8). Viola-Terneuzen 14-0: Terneu zen moet dit seizoen te vaak een beroep doen op jeugdige speel sters die nog niet rijp zijn voor het niveau van de derde klasse. Bij Viola was de wedstrijd al binnen een kwartier gespeeld. In dat tijdsbestek liep de thuis- foto Wim Kooyman Scheldesport rondt een aanval af in de wedstrijd tegen Vlijmscherp. foto Wim Kooyman Terneuzen. Appelgaardloop, 21 kilo meter. Mannen: 1. Philip Neijtens (B) 1.16.24, 2. Wim de Praeter (B) 1.16.33, 3. Dirk van Weesepoel (B) 1.17.31, 4. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 1.18.20, 5. Davy van Bogaert (B) 1.18.27, 6. Dirk Vets (B) 1.22.18, 7. Nico Ros (B) 1.24.30, 8. Frank Boerebach (Hoek) 1.26.01, 9. Frank van de Branden (Sint-Jansteen) 1.26.32,10. Jos de Koek (Graauw) 1.26.41, Vrouwen: 1. Andrea Vermote (B) 1.35.15, 2. Ingrid Ijsebaert (Hulst) 1.35.54. 3. Gilberte Scheldewae- rdt (B) 1.55.13. 10,5 kilometer, man nen: 1. Erik Goossen (Terneuzen) 35.46, 2. Dirk Christiaans (B) 40.19, 3. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 40.25, 4. Ales Dewaerd (B) 41.13, 5. Frits Vervaet (Walsoorden) 41.28. Vrouwen: 1. An nie Moens (B) 48.23, 2. Trees Ver- meersch (Sas van Gent) 48.51, 3. Ma rion Goossen (Terneuzen) 53.23 5 kilo meter, mannen: 1. Marcel Mangnus (Hulst) 19.16, 2. Jeroen van Liere (B) 19.56, 3. Roland Volleman (Terneuzen) 21.03, 4. Quinten Volleman (Terneuzen) 21.31, 5. Arne Lippens (B) 21.49. Vrou wen: 1. Sanne van Ballenberghe (B) 24.53,2. Sofie Mortier (B) 25.56, 3. Leen Verniers (B) 26.44. Jeugd, jongens: 1 Sebastiaan Bouterse (Terneuzen). Meis jes: 1. Claire Volleman (Terneuzen). Seniorencompetitie Kanaalzone. Achtste ronde. Bachten Dieke-St. Al- bert 169-144, Dorpshuis-De Warande 178-223, De Lovenhoek-De Lieve DEN BOSCH - Hockeyer Jeroen Delmee stelt zich toch weer be schikbaar voor het Nederlands elftal. De 31-jarige middenvelder van Den Bosch nam na de verloren olympische finale tegen Austra lië afscheid. Delmee wilde zich richten op een maatschappelij ke loopbaan, maar hij heeft nog geen baan gevonden. Daarom meldde hij zich bij bondscoach Terry Walsh, die ko mende week zijn selectie be kendmaakt voor de Champions Trophy in de Pakistaanse plaats Lahore, van 4 tot en met 12 de cember. Ook Sander van der Weide, spelend in de Spaanse competitie, heeft zich in tegen stelling tot een eerdere aankon diging beschikbaar gesteld voor het toernooi in Lahore. Delmee speelde tot en met de Spelen 297 interlands. Hij won olympisch goud in Atlanta (1996) en Sydney (2000) en was aanvoerder. Nu staat hij open voor een rentree, waarbij hij bo vendien de Champions Trophy niet eens als eindpunt ziet. Van af 1 januari keert zijn oud-trai ner Roelant Oltmans terug als bondscoach. „Ik heb Roelant al gesproken, hij gaf me het gevoel dat hij een beroep op me wil blij ven doen. ANP ploeg uit naar 5-0. In de tig helft was er eveneens een 5 van ruim vijftien minuten vr« in Viola vijf keer scoorde. OW'67-Steen 4-2: ZoweU eerste als in de tweede i> kwam Steen goed uit de sta blokken. Direct na het begint naai werkte de thuisploeg, voorzet van Saskia Blonuü in eigen doel. Daarna nair,. feller en offensief spe* OW'67 het initiatief over 1 gastvrouwen bogen de acti stand nog voor de rust o 2-1. Ook direct na de paj scoorde Steen. Uit een a o gen aanval liet Melaniedeft 2-2 aantekenen. Daarna bet® de OW'67 het beeld van deus strijd en liep de ploeg uit 4-2. Voor die ploeg scoordesS mantha van Etten (2x) enSa: na Damen (2x). NVS-Clinge 3-0: Qua voetb ontliepen de ploegen elkaain nig. Er deden zich niet veeldoe kansen voor. De mogeiijhaj, die er kwamen, werda door de thuisploeg en metéco Clinge benut. Via een from^ doelpunt van Kim nam NVS voor de pauze dels ding. En ook de 2-0 van Add Brouwers ontstond uit rom&l ge situatie voor het doel. De2 van Addie Brouwers was* een fraaie treffer. Nieuw Borgvliet-Hulslerli 7-1: Het h ooggel Nieuw Borgvliet was meero een maat te groot voor Hulsts loo. TERNEUZEN - De judoka Me vin Jurriëns, van sportcentra Delta uit Terneuzen heeft Sint Oedenrode een een plaats behaald in de categw jongens onder 45 kg. Hij was een van de kanshebbe op het klompentoernooi in Sin Oedenrode. Jurriëns is b aan een goede reeks. Hij haali vorige wek ook al een tweede plaats bij de Zuid-Nederlands kampioenschappen in Gilze, 217-286, De Veste-Koewacht 4111 Hulst-Malbertuus 316-314,t SteeoT: punt 273-285, Meulengat-Gie?J 228-196, De Vlaschaard-Kas» 280-170. Stand: 1. St. Albert 104,724,2. De te 103.444, 3. Hulst 103.122, 4 W gaat 101.825, 5. Koewacht 1 De Lovenhoek 101.145, 99,870, 8. Trefpunt 99.640, 9 de 99.068,10. De Lieve 97.8" Hulst. Rayoncompetitie. Max Korting - Den Dullaert 2-8. Sa^ Ducky - Donckers 1-0, 't Jagerslw: Casteels/De Meerpaal 11-5, TèncaS man Sport 2-De Smet 4-6, MorresCa trolee 2-ln den d'Waes 2 1-10. Stand: Saint Ducky 6-16, In :i d'Waes 5-13, OJB 5-13, TènceZa-i Sport 2 6-10, De Smet 6-10, DenD.4 rt 5-9, 't Jagershuis 5-6, Max Kcci 6-4, Casteels/De Meerpaal 5-3, Wc* Controlec 2 6-3, Donckers 5-2. E<» 2-0. Klasse B: IZV/IBS-ING Ban> N IZV/IBS 2-ADM/Lazarus 1-12, 01 3-Morres/Controlec 3 3-5, Cafe té-Roskam/vd Velde 6-0. De Gc<4 Kroon-De Reizende Man 6-2, Sam:ia ky 2-Neckermann/Stuntmarkt0-5 Stand: Neckermann/Stuntmarlr. il ING Bank 5-12, Café Santé 6-12, DeG* den Kroon 5-11, ADM/Lazarus M Roskam/vd Velde 6-9, De Reizende Man 6-7, IZV/IBS 5-6, IZV/IBS t H Morres/Controlec 3 5-4, IZV/IBS 351 Saint Ducky 2 5-0. I Maandag Biljarten Landelijke competitie drieband! groot. Vierde divisie, pouï Korenbeurs/'t Kaaitje - DC Michielsf Locatie: Biljartpaleis Jacobs, Bik Aanvang: 19.30 uur. GOES - In de vierde klasse» het zaterdagvoetbal was hein beste dag voor VCK. Kruiningen, de concurrent.il loor met 2-1 van Apollo won zelf met 1-0 van Wemeltë ge. Cadzand verloor in eenaü trekkelijk duel met 4-3 vanö lijnsplaatse Boys. Colijnsplaatse Boys-Cadai 4-3. Door Henk Kiviet kwam' thuisploeg na twee minuten i op 1-0, maar door treffers» Angelo Martlé en Peter Ni« kens was het bij rust 1-2. Hen Kiviet tekende na een uur vo< de 2-2 en een kwartier voortijl met zijn derde treffer ook vd de 3-2. De bezoekers leken t» een tweede doelpunt van An$ Martlé vijf minuten voor tij een punt verdiend te hel# maar in de slotminuut werd» door een strafschop van He' bert-Jan van de Genugten t? nog 4-3. Josee de Vetter maakte met de ruin Markus een sterke indruk in Heikant. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 44