zc faor Verdegem door het vuur Kana da Rosa danst de samba GPC beste in matige topper, SKNWK laat punten liggen \9 Ioek mag zich uitleven tegen buitengewoon slecht Marken: 0-4 floetinge weer izorgvuldig Rillandia maakt laat gelijk Gemengde gevoelens bij SSV'65 Oostkapelle wint van koploper Tweede nederlaag FM Sranang eider Kapelle onderuit in duel met De Zwerver maandag 25 oktober 2004 [rFrits Bakker IKEN - Het moet niet veel er duren, anders krijgt Jan legem nog de status van on- laanbare trainer bij Hoek. tweede wedstrijd onder de Jijke coach kreeg zaterdag üken een spectaculaire uit- 0-4. Voor Verdegem veran- dat niets aan de situatie, word geen hoofdtrainer, wat fiok gebeurt", benadrukte de in Marken. ibeslissing staat vast en is on tbaar. Zelfs al is het elf- i al twee weken voor de ich door het vuur gegaan en d de club hem zo graag voor ijst van de competitie willen peggen. „We hebben het vori- - Kloetinge heeft zater- opnieuw kostbare punten ld in de jacht op promo- naar de hoofdklasse. lw-Lekkerland hield Kloe- in eigen huis op 2-2. het ging weer zoals het al gaat", zei Kloetinge-aan- Wilco de Valk. „We creë- een heleboel kansen, maar maken ze maar niet. Je urdt er soms moedeloos van. Nieuw-Lekkerland - toch it een aardige ploeg met bal tste en snelle spitsen - hadden i gewoon moeten winnen als i naar de kansen per team ijkt. Zij kregen er vier of vijf, zeker meer dan tien. En dan ik het niet over vijftig-pro- ïtkansen, maar over honderd- tig-procentkansen. leen Ronald Zuijdwegt en De wisten namens Kloetinge doel te vinden. Hun doelpun- zorgden ervoor dat Kloetin- een 2-0-achterstand bij toch nog met een punt weg- uit Nieuw-Lekkerland. Zimmerman zette ieuw-Lekkerland voor rust ittwee treffers op 2-0. ge week met klem aan hem ge vraagd, maar hij is niet over te halen", verzekerde voorzitter Kees de Feijter. Dat dwingt Hoek er dus toe om zo snel mogelijk een ander aan te trekken. „Met een paar trai ners hebben we al gesproken", gaf De Feijter toe. „Daar kun nen we met zekerheid van zeg gen dat het niet doorgaat. Ik ver wacht dat we nog minstens een week nodig hebben. Tot die tijd zullen we met Jan Verdegem doorgaan." De Belgische coach heeft tegen één week langer geen bezwaar. „Met twee, drie weken had ik re kening gehouden, langer is het met mijn werk niet te regelen. En voor Hoek is het trouwens ook beter dat er nu snel duide lijkheid komt." Wie zijn opvolger ook wordt: de nieuwe trainer krijgt te maken met een elftal dat in twee weken tijd het geloof in eigen kunnen terug heeft gevonden. Het gaat Hoek na het vertrek van Johan Ballegeer wonderlijk genoeg weer voor de wind, al moet over de 0-4 van zaterdag niet te hoog van de toren worden geblazen. Het armetierige Marken was een tegenstander zonder allure, een elftal zonder ruggegraat. „Het had hier ook 8-0 kunnen worden, zo veel kansen hebben we nog laten liggen", gaf Verde gem het schrijnende klassever- schil aan. „We hebben een half uur nodig gehad om in te zien hoe zwak deze tegenstander was en het daarna zonder veel moei te afgemaakt Sterspeler Voor het vissersdorp aan het IJ- selmeer, dat met zijn 1850 inwo ners nog kleiner is dan Hoek. dreigt ongetwijfeld een zorge lijk jaar. In de selectie is dit jaar door geldgebrek fors gesneden. Het vertrek van Carlos Hassel- baink, de broer van Jimmyr" heeft de aanval verlamd en het elftal van zijn enige sterspeler beroofd. Hoek had, met Porteman en Buy- se centraal achterin en Ragut en De Smet op de vleugels, geen kind aan de spitsen van Mar ken. Marchanno Schulz, die zich het kapsel van de Colombi aan Valderrama heeft aangeme ten, kon af en toe nog eens iets creatiefs bedenken. Bij alle an dere aanvallers, inclusief de in vallers, was het alsof ze met te grote schoenen tegen een te klei ne bal wilden schoppen. Vanaf de kant daalde ook alleen maar hoon op het elftal neer. Van de meeste spelers, wegge haald uit de omgeving van Am sterdam, weten de supporters niet eens de namen. Michael Vis ser is de enige die van Marken zelf komt en zich het lot van de club nog een beetje aantrekt. Voor Hoek kon deze tegenstan der niet op een beter moment ko men. Met de tweede overwin ning onder Verdegem is de klim naar de veilige middenmoot in gezet. „Zo snel kan het dus gaan", zei Wesley de Smet, de aanvoerder die zelf al twee we ken tot de betere spelers be hoort. „We winnen van de koplo per en er staat ineens een ander elftal, met heel veel vertrou wen." Belgische tandem Het had Jan Verdegem er in elk geval toe aangezet het systeem en het elftal ten opzichte van vo rige week ongewijzigd te laten. De Belgische tandem voorin (Dewispelaere/Destorme) was intact gebleven, Nyim Melki liet op links eindelijk zien waartoe hij in staat is en Sam Ysebaert gaat op een voor hem nog on wennige positie met de week be ter voetballen. En met Pieter de Munnik en Jeroen van de Broe- ke heeft het elftal op het midden veld aan loopvermogen en fysie ke kracht gewonnen. Hoek scoorde pas na iets meer dan een halfuur, gooide daarna alle schroom van zich af en kreeg na rust van de tegenstan der vrij spel naar een riante sco re. Pieter de Munnik opende het bal na een korte solo, die hem onverwacht vrij in het straf schopgebied bracht. David Destorme, na een vorzet van Melki een kwartier na rust, Sam Ysebaert (29e minuut op aange ven van Destorme en Christoph Dewispelaere (die van dichtbij in een leeg doel mocht koppen) drukten het overwicht na de rust uit in nog drie treffers. Voor De Munnik eindigde de wedstrijd vroegtijdig. Hij raak te door een onbezonnen actie van de keeper geblesseerd aan de knie die de laatste weken toch al zo kwetsbaar was. Ste ven de Croock maakte kort voor tijd een bevredigende rentree. Marken-Hoek 0-4 (0-1). 32. Pieler de Munnik 0-1, 60. David Destor me 0-2, 74. Sam Ysebaert 0-3, 88. Christoph Dewispelaere 0-4. Scheidsrechter L Slofkooper Krimpen aan de Lek). Gele kaar ten: Djamei Buy se, Thomas Ragut, Sam Ysebaert (Hoek), Michael Vis ser, Tuan Truong-Minh en Paul Michielsen (Marken). Aantal toe schouwers: 300. Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ragut (74. Thijs Binnerts). Stijn Porteman, Djamel Buyse, Wesley de Smet; Sam Ysebaert, Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik (70. Gunter de Meyer), Nyim Mel ki; David Destorme (83. Steven de Croock), Christoph Dewispelaere. Pieter de Munnik (tweede van rechts) schiet Hoek naar een 1-0-voorsprong op Marken. Keeper Eelco Zeinstra duikt naar de bal, maar is kansloos. foto Ron Bruijn RILLAND - Eersteklasser Rillandia heeft zaterdag gelijk gespeeld (1-1) tegen WGZ uit Zwijndrecht. Na vier grote nederlagen was er eindelijk weer een puntje voor de hek kensluiter. In de 25e minuut opende VVGZ-spits Mambo Wakilongo de score. Hij tikte een voorzet van links een voudig binnen. Pas in de 88e minuut maakte Rillandia, dat weer ongeïnspireerd voetbalde, de gelijkmaker. Mi chel Smits kopte een hoekschop van Ralph Kuijpers bin nen. Zo scoorde Rillandia in competitieverband voor het eerst in 448 minuten. Na afloop uitte spits Arjan Koop- mans lichte kritiek op trainer Wim van Nijnatten, die wat vaker met de vuist op tafel zou moeten slaan. De trainer antwoordde dat zijn spelers de hand in eigen boezem moe ten steken. „Als je elke keer met 1-0 achter komt, moet er toch een lampje gaan branden?" GOES - Trainer Cees Houtepen van SSV'65 had zaterdag na het thuisduel met LRC (1-1) gemengde gevoelens. „Een gelijkspel is wel een juiste afspiegeling van de ver houdingen", zei de oefenmeester van de Goese eersteklas ser. „Maar bij een zege hadden we de koppositie gepakt, omdat zowel Rijsoord als GJS verloren hebben. Daarom kunnen we rustig spreken van een gemiste kans." SSV incasseerde een kwartier voor tijd bijna de zege, maar Dennis van der Welle zag zijn doelpunt afgekeurd wegens vermeend buitenspel. „Tja, volgens velen was het absoluut geen buitenspel, maar het is niet anders", klonk het berustend uit de mond van Houtepen, die zich al na vier minuten gelukkig mocht prijzen dat een treffer van LRC-er Johan Bruggeman ook geen genade vond in de ogen van scheidsrechter Cees van de Linde uit Wemeldin- ge. Diezelfde Bruggeman opende na rust wel de score (0-1), maar Pim Bruins maakte gelijk: 1-1. Houtepen: „Het was geen geweldig duel. Ik denk dat som mige spelers al met hun gedachten bij de wedstrijd van za terdag tegen Kloetinge waren. Hoewel ik er nog zo op ge hamerd heb dat deze pot minstens zo belangrijk was." SSV'65-LRC 1-1 (0-0). 48. Johan Bruggeman 0-1, 57. Pim Bruins 1-1. Scheidsrechter: C.K. van de Linde (Wemeldin- ge). Aantal toeschouwers: 100. OOSTKAPELLE - Oostkapelle heeft koploper Rijsoord met 1-0 verslagen. De tweede helft was net een minuut oud toen Oostkapelle-spits Jan Baaijens de beslissing for ceerde. Uit een voorzet van Davy van Geersdale volleerde de uit nood geboren spits de 1-0 binnen. Rijsoord, dat aan kop gaat in de eerste klasse maar in de eerste helft mach teloos oogde, drong na het doelpunt nog wel aan, maar kreeg nauwelijks fatsoenlijke kansen op de gelijkmaker. De overwinning van de ploeg van Karl Vergouwen bete kende het einde van een reeks van vier gelijke spelen. VALKENSWAARD - FM Sranang begon met vier winst partijen, maar vrijdagavond leed de futsalploeg de twee de nederlaag op rij. In Valkenswaard verloor de Goese hoofdklasser met 7-1 van Platteland/JH Bus Pr. Sranang kende een waslijst aan afwezigen en had weinig in te bren gen tegen de Brabanders. Bij rust stond het 3-0. In de tweede helft redde Gaffin de Meza de eer. GOES - Leider Kapelle heeft za terdag in de tweede klasse met M verloren tegen De Zwerver. De derby tussen Arnemuiden en De Meeuwen werd met 4-1 door Je thuisclub gewonnen. irnemuiden-De Meeuwen 4-1: De thuisclub was de hele eerste helft sterker, maar pas op slag van rust kon Bart van Stevenin- ck uit een voorzet van Corné vanBelzen met een kopbal voor 1-0 zorgen. Elf minuten na de thee leverde een strakke voorzet Arnold Krijger via Rogier Sinke de 1-1 op. Twee minuten tekende Corné van Belzen voor de 2-1 en weer drie minu ten later met een bekeken lob 1 ook voor de 3 -1Bart van Steve- I ninck was goed voor de 4-1. Kapelle-De Zwerver 1-4: We- I sley Kassels strafte na twintig I minuten spelen een verdedi- I gmgsfout af voor de 0-1 en tien I minuten later tekende Tom van der Linde voor de 0-2. Jon Her solman kon vlak voor rust vanaf elf meter wel voor 2-1 zorgen, maar de thuisploeg zag na rust geen kans de achterstand goed temaken. Twee blunders van de Kapelse doelman leverden de be zoekers in de slotseconden via Guido Luiten nog de geflatteer de 1-3 en 1-4 op. Noad'67-Nieuwdorp 1-3: De thuisploeg begon heel aardig en de 1-0 na dertig minuten uit een vrije trap van Iwan Geense was dan ook verdiend. Vijf minuten later werd het toch 1-1 door een treffer van Tim Driessen. Na rust was Nieuwdorp de betere ploeg en halverwege kwam men door opnieuw Driessen ver diend op voorsprong. De moedig aandringende thuisploeg werd m de slotfase nog naar 1 -3 ge counterd via Corné Nieuwkerk. Zaamslag-'s-Gravendeel 2-3: Een vrije trap van Huizebosch betekende 0-1, een eigen doel punt van Peter Oppenneer lever de de 0-2 op en via Remy Spier werd het na 25 minuten 0-3. De wedstrijd leek beslist, maar na de donderspeech van trainer Mark de Kunder was Zaamslag ■n de tweede helft weer bij de les Coen Goossen maakte er in de 55e minuut 1-3 van en tien minuten later was het 2-3 door een doelpunt van Jacco de Ha mer. Verder kwam Zaamslag met. In de eindfase waren er twee rode kaarten: een voor de bezoekers en een voor Jean Dooms van Zaamslag. HVV'24-aanvaller Jordy Bakker schiet, maar ziet zijn inzet gekeerd door Steen-keeper Danny Oppenneer. foto Wim Kooyman Angolees uitblinker in derbySteen profiteert van blunders HVV-keeper door Jack Begijn HULST - Kana da Rosa Bernar do is een speler waarvoor sup porters nog wel eens naar het voetbalveld willen komen. Met twee sublieme acties leek de twintigjarige Angolees de wed strijd in het voordeel van HW'24 te gaan beslissen, maar ver in blessuretijd profiteerde Steen andermaal van een blun der van doelman Jean-Pierre de Keijzer: 2-2. Na afloop zat de HW'24-goalie volledig stuk. Door zijn toedoen glipte de thuisploeg een zekere winst door de vingers. „Maar", zo nam trainer Eddy van der Hooft het voor zijn doelman op, „als we voor de rust beter met de kansen waren omgespron gen, dan hadden we alsnog de ze ge gepakt." Voorzitter Gerard van de Voor de van HW'24 sprak na afloop van een 2-2-verlies. Van dei- Hooft onderstreepte die mening. „Zo voelt het ook, vooral wan neer je in blessuretijd de winst weggeeft." Achthonderd man was op de streekderby tussen HVV'24 en Steen afgekomen en zag vooral na de pauze een boeiend spekta kel. Grote man op het veld was Kana da Rosa Bernardo. De An golees is ondertussen door het Hulster publiek in de armen ge sloten. Niet dat zijn acties altijd even doeltreffend zijn, maar door zijn uitstraling en onbevan genheid weet hij de echte lief hebber te boeien. Met een prachtig stiftballetje bracht hij zijn ploeg halverwege de tweede helft langszij en met een prachtige actie op rechts, waarbij hij zijn tegenstander meerdere malen dolde, gaf hij Jeroen Claessens de gelegenheid om Jordy Bakker in stelling te brengen voor het tweede doel punt van de thuisploeg. Dat het daarna alsnog fout ging voor de Husternaren, was een domper die de feestvreugde op het sport park danig temperde. Maar Ka na da Rosa danste opnieuw de samba. Zijn samba. Achter het doel, vanuit de heupen en zwaaiend met de armen. Steen was de slechte generale van vorige week in de bekerwed strijd tegen Hulsterloo nog niet te boven. De zwart-witten moes ten driekwart van de wedstrijd toezien hoe HW'24 op de veste beukte. Vooral verdedigend wa ren de gasten kwetsbaar. De laatste lijn werd langs alle kan ten voorbijgelopen, maar de voorzetten waren net te hard, te kort of niet nauwkeurig genoeg. De formatie van de druk geba rende trainer Erik Brems werd op basis van geluk nog net niet afgeschoten. HW'24-speler Percy Verlinden zag zijn schot op de paal uiteen spatten. Een enkele uitval van Steen stond daar tegenover, maar veel hadden die niet om het lijf. Pas in de tweede helft kreeg Steen weer wat van de oude vorm terug. Met dank aan een grabbelende doelman De Keij zer was Werner Bisschop ter plaatse om zijn ploeg op voor sprong te zetten. HVV'24 liet zich niet van de kook brengen en volhardde in zijn tactiek met een teruggetrokken Percy Ver linden en Flans van Damme. De individuele klasse van Kana da Rosa deed de wedstrijd kante len. Alsof de bal met een elas tiek aan zijn voeten vastzat, gaf hij Tom Lernout het nakijken en lobde op een magistrale wij ze zijn ploeg langszij. Drie minu ten later goochelde Kana, aange moedigd door het pubhek, op nieuw zijn trucs uit de tover doos om via Claessens Jordy Bakker de 2-1 te laten scoren. Kana da Rosa leek daarmee op nieuw de man van de wedstrijd te worden. Net zoals enkele we ken geleden tegen Zeelandia Middelburg. Invaller Dennis Buijs gooide echter roet in het eten door tien minuten in blessu retijd met een rollertje. na an dermaal mistasten van de HW'24-goalie, de gelijkmaker aan te tekenen. Maar Kana da Rosa Bernardo 1 achtte zijn tan den bloot, want elke keer als hij de bal beroerde, kreeg hij de aanhang op zijn hand. HVV'24 - Steen 2-2 (0-0). 58. Wer ner Bisschop 0-1, 77. Kana da Ro sa Bernardo 1-1, 80. Jordy Bakker 2-1, 90. Dennis Buijs 2-2. Scheids rechter: G. Steeman (Putte). Gele kaarten: Maarten Scheerders en Jordy Bakker (HW24) en Dennis Buijs (Steen). Aantal toeschou wers: 800 HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer, Norbert Baart, Kees Duitemeijer, Ayhan Atmaca, Maarten Scheer ders, Percy Verlinden (90 Dimitri Verlinde). Kieran O'Shea, Hans van Damme (89 Hans Goethals), Kana da Rosa Bernardo, Jeroen Claessens, Jordy bakker. Steen: Danny Oppeneer, Peter Ler nout, Michiel Vink, Tom Lernout, Danny van Daalen (65 Dennis Buijs), Gino van den Broeke (75 Laurens van Remortele), Eddy van den Bosch, Wouter de Neijs, Mi chel van den Bosch, Serge Merckx, Werner Bisschop. door Wim Broekhoven GOES - Alleen GPC heeft in de derde klasse A van de mis stap van leider Duiveland te gen hekkensluiter MZVC (4-4) weten te profiteren. De Vlissingers klopten FC Dau- wendaele met 2-0. SKNWK kwam tegen ZSC niet verder dan 2-2. In 3B kon Tholense Boys de koppositie niet verde digen, omdat er voor de wed strijd tegen DVO'60 geen scheidsrechter verscheen. Dauwendaele-GPC 0-2: De te genvallende topper was gelijk- opgaand, maar echt goede doelkansen waren schaars. Een uitstekende GPC-coun- ter leverde na dertig minuten via Leo de Groot wel de ge flatteerde 0-1 op. Vlak voor rust had GPC de pech dat scheidsrechter Kenson een overtreding van doelman Te- lussa op Björn Ronde na een veel te korte en onnodige te rugspeelbal niet correct kon inschatten en hij simpel een hoekschop gaf. De nog onge slagen thuisploeg probeerde het met Julio Fagundez voor Jorrit Schuurman na rust wel, maar echt gevaarlijk werd Dauwendaele nooit. Het countervoetbal van GPC le verde na een uur spelen een tweede treffer op maar die werd op advies van de assis tent alsnog afgekeurd. Regi- lio Pinas zorgde vlak voor rust wel voor 0-2. Veere-WHS 2-3: Joachim Cor- nelisse maakte er al na vier minuten 1-0 van. Op slag van rust kon Hans Leune gelijk maken, waarna diezelfde Leu ne vlak na de thee ook voor de 1-2 tekende. Veere kwam via René-Michel Gerritsen halverwege de tweede helft op 2-2, maar een kwartier voor tijd strafte Egbert Moer land een verdedigingsfout af met een derde Thoolse treffer. Arendskerke-Serooskerke 3-1: In een aardige eerste helft tekende Marco Goedege- bure na drie minuten voor de 1-0 en vijftien minuten later voor de 2-0 Een vrije trap van Nicky Holmes leverde vlak voor rust de 2-1 op. Serooskerke slaagde er in een heel wat mindere tweede helft niet in de achterstand verder goed te maken. Een kwartier voor tijd deed Frank Goedegebure na maanden blessureleed zijn heroptreden bij de thuisploeg. Een pracht voorzet van hem leverde twee minuten voor tijd via Steef van de Velde de 3-1 op. Spui-Yerseke 3-0: Erik Loof tekende na vijf minuten voor 1-0. Yerseke was daarna tot aan de rust wel sterker, maar de gelijkmaker werd wegens buitenspel afgekeurd. Tien minuten na rust werd het door Martin Kalisvaart na een prachtige voorzet van Gert-Jan Vlaander '2-0. Yerse ke was geklopt. Kalisvaart zorgde in de tachtigste mi nuut uit een vrije trap van Jo hn de Ritter ook voor de 3-0. ZSC'62 - SKNWK 2-2: SKNWK kon niet imponeren en ZSC'62 legde veel strijd lust op de mat. Wouter Fioole bracht ZSC'62 al vroeg aan de leiding. In de 76e minuut zorgde Maarten Padmos voor de gelijkmaker. Niet veel la ter kopte Sebastiaan Vaane zijn ploeg naar 2-1, maar na een inzet van Leon de Bruine pakte SKNWK kort voor tijd alsnog een punt. Duiveland-MZVC 4-4: Cas per Feleus zette de gasten al vroeg verrassend op voor sprong. Na 24 minuten kon Dennie le Comte met zijn eer ste van de middag de voor sprong van hekkensluiter MZVC wegwerken. Maar de Middelburgers kwamen op nieuw aan de leiding (doel punt Robert Baas) en liepen zelfs uit naar 1-3 (eigen doel punt Jasper van Almenkerk). Lex Zwang uit een strafschop en twee doelpunten van Le Comte brachten de lijstaan voerder uit Oosterland alsnog voorbij MZVC. Een goal in de slotfase van Alexander Bom uit een penalty betekende ech ter duur puntenverlies voor Duiveland. Tholense Boys-DVO'60 werd afgelast omdat scheidsrechter Leo van Belzen vast zat in de file op de A58 en er geen ver vanger aanwezig was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43