banaal Gent-Terneuzen dieper PZC Gewoon je best doen, dan komt het goed Koewacht weer helemaal bij de tijd agenda Directeur weg bij Rabobank Sluis Denoek Rock in Hoek gezellig druk 11 laamse regering maakt geld vrij voor baggerwerken Ipen dag Stelle Oostburg ruk bezocht Oefenconcert ,a Musica Man overvallen in Goes Grote drukte bij schoolfeest Drankrijder ramt paaltje Diefstal in zwembad Fietser (87) geschept door auto maandag 25 oktober 2004 yKris Naudts jjX - De Vlaamse regering ft op de begroting 2005 een van 17 miljoen euro gere- reerd voor het baggeren van Belgische gedeelte van het laai Gent-Terneuzen. de Vlaamse minister Apenbare Werken Kris Pee- sis de anderhalve meter slib zich op bepaalde plaatsen de kanaalbodem heeft opge- peld op dit ogenblik het be- grijkste knelpunt op de vaar- 5STBURG - Gezellig druk tshet op de Open Dag van ver ghuis De Stelle in Oostburg. lerdagmiddag mochten he rtellenden in groepjes de ge el vernieuwde afdeling Kla- rblad bekijken. a vooral de privacy en de rust n de bewoners niet te versto- i, waren maar enkele kamers badkamers te bezichtigen, iruimere en vergrote huiska- trsbleven ook op deze middag leen voor bewoners en hun fa- ilie, al kon men door ramen hier kennis nemen van de Hiwe aankleding. Waren de mers voorheen wat steriel, gordijnen als afscheiding ssen de bedden en weinig pri- cy, nu is er een huiselijke sr in de kamers en huiska- ïs. Bewondering oogstte voor de fraaie binnentuin en de minder mooie buitentuin, it veel beschutte zithoekjes en waterpartij. Veel van de be- pners, zoals mevrouw Lampae moesten nog een beetje wen- aan de nieuwe situatie, oeger waren er alleen voor ter- nale patiënten eenpersoonska- irs. In haar eigen kamer heeft nu de ruimte voor haar eigen ulletjes en vooral voor foto's haar kinderen en kleinkin- BIERVLIET - De Zeeuws- Vlaamse accordeonvereni ging La Musica houdt van- ig een oefenconcert in hervormde kerk van Biervliet. Het concert begint om 19.00 uur en is gratis toe gankelijk. De kerk is open vanaf 18.30 uur. La Musica brengt onder an dere een groot deel van het kerstrepertoire ten gehore. concert is bovendien een goede gelegenheid voor aankomende leden om een repetitie bij te wonen en kennis te maken met de mu zikanten. Bezorgklachten: 0300-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 *530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Bené van Stee Erits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl weg naar Gent. Met name ter hoogte van de bruggen heeft de zeescheepvaart af te rekenen met ondieptes, veroorzaakt door slibophoping. Minister Peeters vindt het geen goed idee om de bouw van een nieuwe zeesluis in Terneuzen te koppelen aan de lopende onder handelingen met Nederland over de verdieping van de Schel de. Volgens Peeters kan de nieu we sluis waarop Gent al decen nia aandringt, niet worden opge nomen in het nieuwe Schel- de-memorandum en in de beslui ten van de ProSes-ontwikke- lingsschets 2010 Schelde-estua- rium. „Vóór het einde van 2004 willen we de gemeenschappelijke Vlaams-Nederlandse politieke beslissing over de verdieping van de Schelde tot 13,1 meter ge tijgebonden vaart rond krij gen", aldus Peeters. „Zodat de verdieping zonder verder tijd verlies en in volle rechtszeker heid kan worden gerealiseerd en de natuur en veiligheid in het Scheldebekken worden ver sterkt." Diverse Vlaamse parlementsle den vinden het verontrustend dat Peeters zich beperkt tot de Antwerpse eis voor Scheldever dieping „Nergens maak ik uit de verklaringen van de minister op dat de bouw van een sluis in Terneuzen op de agenda staat in de onderhandelingen met Neder land", zegt André Denys. Denys wordt algemeen getipt als de op volger van Herman Balthazar als gouverneur van Oost-Vlaan deren. Hij lijkt alvast de voor- trekkerrol te willen overnemen die Balthazar zijn hele loopbaan speelde als het de verdediging van de Gentse havenbelangen betrof. Minister Peeters vindt evenwel dat het niet van goed nabuur schap zou getuigen mocht Vlaan deren bij de Nederlanders een nieuw onderwerp op tafel bren gen, nu de beslissingen inzake de Scheldeverdieping in de eind fase zijn beland. „Vooraleer met Nederland onderhandelingen te beginnen over de verbetering van de maritieme toegang van de haven van Gent is het best het rapport van gouverneur Balthazar en van de commissa ris van de Koningin Van Gelder aan een grondige lezing te onder werpen", aldus de Vlaamse be windsman. Het rapport inzake sluis en kanaalaanpassing wordt binnenkort afgerond. Peeters gaf de Vlaamse parle mentsleden de verzekeiing dat na de onderhandelingen over de Scheldeverdieping nog andere dossiers ter bespreking met Ne derland zullen worden voorge legd, met name de toegang tot Gent, de IJzeren Rijn en de Grensmaas. Alle deelnemers aan de Zeeuwse finale van Kinderen voor Kinderen op een rij. door René van Stee TERNEUZEN - De deuren van het Scheldetheater in Terneuzen zijn bijna anderhalf uur voor het begin van de Zeeuwse finale van 'Kinderen voor Kin deren' nog niet open. Maar Sjanne van Laar (9) uit Middelburg staat al te trap pelen van ongeduld om naar binnen te kunnen. Zij kent het aloude repertoire van het kinderliedjesfestival van de Vara zo'n beetje uit haar hoofd. Zij heeft ook bijna alle cd's. „Ik sta er 's ochtends nog net niet mee op, maar het scheelt niet veel", zegt ze. Sjanne verheugt zich vooral op de meezingshow, waarvoor tij dens de Zeeuwse finale volop tijd is in geruimd. In de grote zaal zijn de repetities van de elf finalisten dan nog aan de gang. Van bleke bekkies of zenuwen hebben de aankomende artiesten geen last. „Dat komt pas als ik het podium op ga. Maar als ik eenmaal bezig ben, is dat ook zo weer verdwenen", zegt Merel Verschelling (13) uit Zaamslag. Zij is de enige finaliste uit Zeeuws-Vlaanderen. Net als de meeste kinderen heeft Merel nog nooit met een liveband en een ach tergrondkoor opgetreden. Daarom is het volgens haar heel goed dat er vooraf uitgebreid wordt gerepeteerd. Het meer dan zeshonderdkoppige publiek boe zemt haar geen angst in. „Daar kijk ik gewoon overheen." Over de winstkansen zijn alle kandida ten bescheiden. Nadieh Eversdijk (14) uit Kapelle maakt het niet zo veel uit. „Ik ben al blij dat ik in de finale sta. Ik doe gewoon m'n best, dan komt het wel goed." Emma Heesters (8) uit 's-Gravenpolder bekijkt het tafereel vanuit een rolstoel. Drie weken geleden brak zij haar scheenbeen. Zij zit nog steeds in het gips. Dat weerhoudt haar er echter niet van om toch mee te doen aan de finale. „En het kan nog gekker", zegt Lode- wijk van Noort, begeleider namens de Vara. „In Limburg hadden we enkele jaren terug een deelneemstertje dat kort tevoren haar been had gebroken. Rechtstreeks uit het ziekenhuis ging zij meteen het podium op." Jongens Opvallend genoeg doen er maar twee jongens mee aan de Zeeuwse finale. Mi randa Mulder (11) uit Wissenkerke heeft hier wel een verklaring voor. „Er foto Wim Kooyman hebben gewoon weinig jongens meege daan aan de voorronde. Ze houden niet zo van zingen. Ook hebben ze veel min der lef dan meisjes." Nadat de kelen nog eens goed zijn ge smeerd, de feestjurken en kostuums aan een laatste uitgebreide inspectie zijn on derworpen en net die ene pluk haar van de laatste lik gel wordt voorzien, barst het spektakel los, voor een overwegend zeer jong publiek. Bij de meezingshow worden klassiekers als Op een onbewoond eilandIk heb zo waanzinnig gedroomd en Wakker met een wijsje uit volle borst meegezongen. De jury, met hierin ook Sinedu de Graaf, de Zeeuwse winnares van vorig jaar, kiest Emma Heesters als winnares met het lied 100 kleine feestjes. Zij houdt de Zeeuwse eer hoog tijdens de 25e landelijke finale van Kinderen voor kinderen op 12 december, waar van de Vara op 18 december een televi sieregistratie uitzendt. door Gino Van den Broecke KOEWACHT - Met een druk op de knop luidde de negenjarige Rosalie van de Dijk vanuit de sa cristie de Koewachtse kerkklok ken. Deze handeling symboli seerde de officiële ingebruikna me van het kerktorenuurwerk. Daarmee is de vorig jaar okto ber begonnen actie van het Koe wachtse kerkbestuur onder het motto Laten wij samen Koe wacht weer 'bij de tijd brengen' nu helemaal afgerond. De mis stond gisteren geheel in het teken van de officiële inge bruikname van het gerestau reerde torenuurwerk. Het kerkbestuur is een ruim een jaar in de weer geweest om zo ver te komen. Met een torenac tie heeft het parochiebestuur eind vorig jaar het benodigde be drag van 16.902,76 euro voor de renovatie bijeen gebracht. De kerkklok is in Koewacht het enige openbare uurwerk en dat de klok niet werkte, was vele dorpelingen een doorn in het oog. Het parochiebestuur heeft de handen flink uit de mouwen gestoken om het weer laten wer ken. Rosalie van Dijk was de uitein delijke winnares van de klok- wedstrijd die het kerkbestuur sa men met de Koewachtse basis school had opgezet, De jury had haar klok van hout met rode glit ters uitgekozen als mooiste exemplaar. Als dank voor haar inzending mocht ze tijdens de mis samen met de koster in de sacristie offi cieel het (elektronische) uur werk in gebruik nemen. Na deze handeling mocht ze ook een klokkentouw een plekje geven in de kerk. Links naast het al taar hangt nu het touw als blij vende herinnering aan de inge bruikname van het torenuur werk. Tijdens de mis speelden drie slagwerkers van harmonie Koewacht/Heikant en zong het kerkkoor St. Cecilia. Na deze speciale zondagsmis in de H.H. Philippus en Jacobus was er nog een informele bijeenkomst. GOES - Een 40-jarige man uit Goes is zaterdagavond op straat overvallen en beroofd. Hij liep rond 20.15 uur in dé Jacob Valckestraat in Goes richting de Voorstad, toen ter hoogte van de Stenen Brug een auto naast hem stopte. De bestuurder opende het raam en bedreigde de Goesenaar met een wapen. Een passagier stapte uit, fouilleerde de man en nam zijn portemonnee af. Nadat de passagier weer was ingestapt, reed de auto - vermoedelijk een rode Honda Civic - weg richting de Voorstad. Het slachtoffer sprak een groep fietsers aan en deed later aangifte. De po litie is op zoek naar de fietsers en andere getuigen. LAMSWAARDE - Voor een activiteit bij de plaatselijke basisschool loopt Lams waarde traditioneel uit. Zaterdag middag bleek de grote tent voor basisschool de oostvogel al snel te klein om de vele belangstellenden te herbergen. Leerlingen uit de hoogste groepen boden tweedehands koopjes aan. In de school zelf was ook het nodige te doen. Leerlingen verkochten kaartjes voor het rad van avon tuur en kleuters leefden zich uit met knip- en schilder werk. Met het schoolfeest sprokkelde de Oost vogel geld bij elkaar voor het opfleuren van de nieuwbouw en wat aanpassingen op de speelplaats. Directeur G. de Vijlder van de Oostvogel was in zijn nopjes met de grote belang stelling. „Je ziet dat de bevolking als een blok achter onze school staat. Het levert niet alleen flink wat euro's op maar tevens is het een prettige ontmoetingsmiddag voor de mensen uit het dorp." TERNEUZEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag reed een 22 -jarige Terneuzenaar met zijn auto tegen een paal tje nadat hij de macht over het stuur was verloren. Hij reed over de Bellamystraat en wilde de Zuidlandstraat in rijden. De man reed rechtdoor de kruising over, waarna hij tegen een wegafzettingspaaltje tot stilstand kwam. De bestuurder bleek onder invloed van alcohol. Hij kreeg hiervoor een rijverbod van een uur en een proces-verbaal. De auto raakte beschadigd aan de voorkant. TERNEUZEN - In het zwembad van Terneuzen zijn zater dag een bril en een horloge van een bezoekster gestolen. Zij had de spullen in een kleedhokje laten liggen. De ge stolen goederen vertegenwoordigen een waarde van enke le honderden euro's. MIDDELBURG - Een 87-jarige Middelburger is zaterdag morgen gewond geraakt toen hij op zijn fiets werd ge schept door een personenauto. De man fietste rond 10.00 uur over het fietspad langs de Veerseweg in Middelburg en sloeg plotseling linksaf de Nassaulaan in. Een achter hem rijdende personenauto, bestuurd door een 42-jarige Middelburgse, kon de man niet meer ontwijken. De 87-ja- rige man werd met hoofdletsel voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis. De politie is nog in het bezit van een paraplu die iemand gebruikte om de 87-jarige man droog te houden nadat hij gevallen was. Rosalie van Dijk en de koster van de Koewachtse kerk dragen het klokkentouw naar zijn plekje links van het altaar, als herinnering aan dc ingebruikname van het torenuurwerk. foto Wim Kooyman STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur. Kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten en biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; BRESKENS - Voormalig postkantoor Spuiplein, 14.00-17.00 uur: Expositie Vernietiging en bevrijding, over bom bardementen op West-Zeeuws-Vlaande- ren; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: ANBO bingo; HEIKANT - Cafe Du Commerce, 14.30 uur: Schieting; 't Heike, 14.00 uur: Schie ting; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten en kaarten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Algemeen bestuur SWO, computeren; 10.30 uur; Yoga; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, computeren, yoga; De Blaauwe Hoeve, 13.30 uur; Kaarten; Zwembad Reynaertland, 16.00-17.30 uur; Zwemvierdaagse; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Creatief kaart jes maken; Kerklaan 87, 19.00 uur: Crea tieve bijeenkomst; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Countrylinedansen beginners, 20.00 uur gevorderden; SAS VAN GENT - St. Albert, 14.00 uur: Bingo; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; ST.JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur: KVO volksdansen; 10.30 uur: Biljartles; 13.30 uur: Bingo, 14.45 uur: Kookles se nioren; 15.30 uur: Kreatieve Vorming techniekclub; 19.30 uur: Repetitie to neelclub; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur; Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 uur: Jeugdcentrum Meet- point; 19.00 uur; Countrylinedansen be ginners en 20.30 uur gevorderden; WESTDORPE - Concordia, 13.30-15.30 uur; Solo dansen voor ouderen; door René van Stee SLUIS - Directeur C. Noten boom van de Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen stapt op. Officieel heet het dat per soonlijke redenen aan zijn ver trek ten grondslag liggen. Ingewijden weten echter dat er al langere tijd ontevredenheid bestond over Notenbooms func tioneren bij de coöperatieve bankinstelling. Vooral zijn ge ringe betrokkenheid bij de streek en zijn geringe kennis van het gebied speelden hem parten. Daardoor bleek het on der zijn leiding niet mogelijk op adequate wijze om te gaan met de bedreigingen waaraan de bank bloot staat. Door de fusie op 1 mei 2003 tus sen de Rabobanken in de ge meente Sluis gingen al meer dan twintig banen verloren. In de na bije toekomst staan nog meer ar beidsplaatsen op de tocht. Zo is door veranderende marktom standigheden en voortschrijden de automatisering het bezoek aan de kantoren drastisch ver minderd. Ook het banktoerisme vanuit België loopt als gevolg van de fiscale harmonisering in Europa steeds verder terug. Po gingen om de Belgische clientèle binnenboord te houden door de opening van een filiaal Malde- gem, zijn tot dusver op niets uit gelopen. Notenboom was niet bereikbaar voor commentaar. Voorzitter H. Wijffels van het bestuur van de Rabobank West-Zeeuws-Vlaan deren deed er zaterdag eveneens het zwijgen toe. Hij verwees naar het hoofdkantoor van de Rabobank in Utrecht. Ook de on dernemingsraad van de Rabo bank West Zeeuws-Vlaanderen had geen commentaar, omdat er nog geen standpunt geformu leerd is over het vertrek van No tenboom. „Als wij het nodig vin den, treden wij over deze kwes tie naar buiten", aldus or-voor zitter J. van Peperstraten. Over onrust onder het personeel deed hij geen uitspraken. Volgens Van Peperstraten is het al lange re tijd duidelijk dat er een moei lijke periode op het bankwezen afkomt, maar geldt dit voor alle financiële instellingen in zowel Zeeuws-Vlaanderen als in de rest van Nederland. Hij voegde eraan toe dat het duidelijk is dat dit de medewerkers niet in de koude kleren gaat zitten. door Gino van den Broecke HOEK - Drie regionale bands vormden het programma van de negende editie van rockfestival Denoek Rock. Bijna honderdvijf tig bezoekers waren zaterdaga vond naar het Dorpshuis in Hoek gekomen om te genieten van een avondje rockmuziek. Iets na half tien opende het trio The Good, the Bad Bart uit Biervliet het festival met akoes tische rockcovers. Het trio, be staande uit zussen Merel en Ma rieke en broek Bart Ingels viel op door goede zang en prima in- strumentenspel. Onder applaus verliet het trio het podium om plaats te maken voor de zeven mansformatie Just4Fun. Deze coverband bracht herkenbare covers uit de jaren tachtig en ne gentig. Het was overduidelijk dat ze zelf plezier beleefden in wat ze deden. Een deel van de muzikanten, die voornamelijk uit West-Zeeuws-Vlaanderen af komstig zijn, was speciaal voor dit optreden teruggekomen van een vakantie. „Dat vonden we toch wel erg bijzonder, dat ze dat voor ons festivalletje willen doen", aldus E. Minderhout van de Hoekse Rakkers. Ter afsluiting van de avond be trad de band VOID het podium. De band bestaat uit gei-enom- meerde muzikanten die al jaren in het muziekwereldje meelo pen. Een schitterend optreden vol eigen werk viel het publiek ten deel. Met stevige rockmu ziek van eigen'bodem kwam er rond de klok van half twee een eind aan het muziekavondje. De organiserende stichting De Hoekse Rakkers was dik tevre den. „Het was gezellig enNhet aantal bezoekers heeft onze ver wachtingen overtroffen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41