lorele overwinning voor ZSC'62 Doelpuntrijk weekeinde in 4B CK na zege dicht j periodetitel MZVC houdt Duiveland in slot nog op gelijkspel .21 ark Boot laat in hielen zien Vlissingen tventig procent •or Van Lieren B-junior wijst Zierikzee Al de weg Voetbalsters Zierikzee verliezen Kansloze nederlaag Zonnemaire De Punder wint goud in Duitsland \riaart Nieuwenhuijse teleurgesteld over instelling SKNWK Bruse Boys verpulvert WIK'57: 12-2 maandag 25 oktober 2004 onze sportredactie ES-Vierdeklasser VCK had trdageen puike dag. Concur- Kruiningen verloor met 2-1 Apollo, terwijl de Koude- 5eformatie zelf met 1-0 van ïldinge won. VCK heeft vol le week aan één punt ge looide eerste periodetitel te KO. i-ffemeldinge 1-0: Dethuis- was steeds iets sterker, 'speelde veel te slordig om fd te kunnen zegevieren, amuten na rust tekende s-Pieter Geschiere na een ïaanval voor de beslissen- W Verder viel er in de ner- spartij weinig te genieten. fc-Kruiningen 2-1: De be ts kwamen zeven minuten ;nist in de aantrekkelijke &i]d op voorsprong door foelpunt van Raoel Sandee. ®NGEN - Tijdens de cross- tójden van MSV De Uit- Vlissingen heeft Mark in de 85cc-klasse beide •dies gewonnen. dertienjarige inwoner van P-Haamstede was zaterdag fflaakbaar. Hij finishte in Ce manches met grote voor kop de rest. jSSOEREN - Dressuurrui- Vurens van Lieren van stal ö§°'i uit Schore heeft tij- bGrand Prix-wedstrijden in ïSoeren de grens van zeven- P'ocent overschreden. 1 Ueren reed op Hexagon's ■•Stil een prachtige proef en 111 uit op precies zeventig Hij werd daarmee eer- 1Iel z'n score opende hij de '"aar het zogenaamde A-ka- Xaarin alleen voor de selec- «Honale top plaats is. Om dat gezelschap te komen, 'Van Lieren de komende 7en nog twee proeven rij- gemiddeld boven de ze- "gprocent liggen. Halverwege de tweede helft werd het met een mooie kopbal van Frank de Bruin gelijk en tien minuten voor tijd leverde een afstandschot van Ramon Uitterhoeve de 2-1 op. Het aan dringende Kruiningen zag daar na in de spectaculaire slotfase geen kans meer op gelijke hoog te te komen. Heinkenszand-Krabbendijke 3-0: Al in de eerste helft was Heinkenszand de betere ploeg, maar pas acht minuten na de thee werd het overwicht door Er- mo Cappon in een treffer uitge drukt. "Tien minuten voor tijd werd het door een eigen doel punt 2-0 en in blessuretijd via Yoeri Weststrate nog 3-0. Colijnsplaatse Boys-Cadzand 4-3: Via Henk Kiviet kwam de thuisploeg na twee minuten al op 1-0. maar door treffers van Amgelo Martlé en Peter Nies- kens was het bij rust 1-2. Henk Kiviet tekende na een uur spe len voor de 2-2 en een kwartier voor tijd met zijn derde treffer ook voor de 3-2. De bezoekers leken met een tweede doelpunt van Angelo Martlé vijf minuten voor tijd een punt verdiend te hebben, maar in de slotminuut werd het door een strafschop van Rob- bert-Jan van de Genugten toch nog 4-3. SVD-YVolfaartsdijk 1-0: De be zoekers hadden in het eerste kwart van de wedstrijd een over wicht, maar daarna was SVD sterker. Vijf minuten voor tijd le verde dat door een treffer van Lauran Bosselaar de niet onver diende winst op. Borssele-Bevelanders 0-2: In een gelijkopgaande wedstrijd waren de kansen aan de thuisclub niet besteed. Dertien minuten voor tijd werd het via Niels Bouterse 0-1 en diezelfde Bouterse stond acht minuten la ter op de juiste plaats om een counter af te ronden met een tweede treffer. Hoedekenskerkc-Nieuwland 2-3: Marcel de Pree tekende na een kwartier voor de 1-0 en Se- bastiaan Lagrand vijf minuten later voor 2-0. Vlak voor rust kwam Nieuwland door Jozias van Belzen terug tot 2-1 en na de thee profiteerden de bezoe kers optimaal van de te slappe instelling van de thuisploeg. Bart-Jan Kroes zorgde na tien minuten voor 2-2 en Richard Ja cobs halverwege de tweede helft voor 2-3. door Ko de Ridder OOSTERLAND - Hoe vreemd kan een voetbalwedstrijd verlo pen? Bij rust leidde MZVC met 3-1 in Oosterland, aan het einde van het competitieduel met Dui veland stond het 4-4. Vorige week was MZVC-tx-ainer Adri Franke meer dan een aan dachtig toeschouwer bij Duive- land-Yerseke. Zaterdag moest hij zelf in Oosterland als trainer aan de bak. Hij werd geplaagd door een behoorlijke blessure, en was compleet met knak uitge rust, Hij zag een groep spelers die er voor wilden gaan. Franke: „We hadden ons tactisch aange past door slechts met één man in de spits te spelen. Met deze opzet probeerden wij de afval lende bal sneller weer in ons be zit te krijgen." Het gevolg was dat vooral Ro nald Zwager met een dubbele mandekking te maken had. Zwa ger na afloop: ..Ik voel mij het lekkerst als ik aanvallende op drachten in mijn pakket heb. Maar door mijn huidige positie op het veld ben ik meer ver plicht in dienst van het elftal te spelen. Als het in de omschake ling echter mogelijk is, dan maak ik daar graag gebruik van." In de elfde minuut verloor Dui- veland-verdediger Lex Zwang knullig de bal. Casper Feleus maakte daar dankbaar gebruik van en opende de score: 0-1. In de 24e minuut kwam Duiveland langszij. Wilmar van der Sande verstuurde een fraaie steekpass op links naar Barry Steenpoor- te, die de bal naar Dennie le Comte verlengde: 1-1. MZVC bleef rustig, behield het overzicht, en kwam in de 39e mi nuut weer op voorsprong. Duive- land-doelman René Zwart loste de bal en Robert Baas tikte in: 1-2. In de 44e minuut werd de voorsprong verder uitgebouwd. Robbert Baas gaf strak voor en via Duivelander Jasper van Al- menkerk verdween de bal in ei gen doel. Duiveland-trainer Jan Heikamp, na afloop: „Een volle dig verdiende voorsprong voor MZVC bij rust. Wij hadden te veel balverlies." Na rust voetbalde Duiveland een stuk gedrevener. Toch duur de het tot de 65e minuut voor dat de aansluitingstreffer tot stand kwam. Een steekpass van Wilmar van der Sande door in het hart van de MZVC-defensie bereikte Ronald Zwager, die al leen door middel van een over treding kon worden gestopt. Lex Zwang zorgde middels de strafschop voor 2-3. Duiveland was inmiddels over geschakeld op drie spitsen. En dat bleek tot succes te leiden. Negen minuten voor tijd werkte Dennie le Comte uit een voorzet van Zwager de 3-3 binnen. Vier, vijf minuten later kwam de thuisploeg zelfs op voorsprong, via opnieuw Le Comte. Strafschop Wie dacht dat Duiveland op dat moment klaar was met MZVC zat ernaast. René Zwart, de Dui- veland-doelman, moest hande lend optreden op een fraai schot van René Kerkhof. En in de 88e minuut was Le Comte nogmaals bij een doelpunt betrokken. De speler die later werd uitgeroe pen tot 'Man of the Match' duw de een aanvaller van MZVC weg in het eigen zestienmetergebied Het gevolg was een strafschop die door Alexander Bom werd benut. Opvallend was dat iedereen zich in deze uitslag kon vinden. Ge let op de overige uitslagen bleef de schade voor Duiveland be perkt. Met nog steeds een punt voorsprong op GPC Vlissingen kan volgende week de eerste-pe- riodetitel worden binnenge haald bij WHS. MZVC gaf zater dag de x'ode lantaarn over aan Yerseke. Duiveland-MZVC 4-4 (1-3). 11. Casper Feleus 0-1, 24. Dennie le Comte 1-1 39. Robert Baas 1-2, 44. Jasper van Almenkerk 1-3 eigen doelpunt), 65. Lex Zwang 2-3 (strafschop), 81. Dennie le Comte 3-3, 85. Dennie le Comte 4-3, 88. Alexander Bom 4-4 (strafschop). Scheidsrechter: G.F. van Rooden (Papendrecht). Gele kaarten: Rink Basie, Marlijn de Vries en Jocliem Verburg (MZ VC) en Dennie le Com te (Duiveland). Aantal toeschou wers: 100. Duiveland: René Zwart; Jasper van Almenkerk, Johnny Bolle, Lex Zwang, Mamix van der Hulle; Wil mar van der Sande (84. Bart-Jan van Damme), Marcel de Bruine (68. Jan Uzelenberg), Ronald Zwa ger, Barry Steenpoorte; Leen Uze lenberg (60. Edo van Beek), Den nie le Comte. KLOETINGE - Björn Boot was de gevierde man bij de A-junioren van Zierikzee na de 2-6-overwinning bij Kloe- tinge Al. Door personele problemen, wegens de herfstva kantie, moest trainer Eddie Kiesenberg een beroep doen op de B-junior. Boot deed met één treffer en twee assists van zich spreken. In Kloetinge legden beide partijen een stevige pot voetbal op de mat. De scheidsrechter liet zich dan ook niet onbe tuigd en gaf de nodige gele kaarten en zelfs één rode kaart (voor de aanvoerder van Kloetinge). Zierikzee kwam door een kopbal van Freek Torensma, na een voor zet van Leon Sinke, aan de leiding. Daarna werd een glas- zuiver doelpunt van Wesley Quist afgekeurd. Maar kort voor rust werd het toch 0-2 toen Sinke op aangeven van Torensma wist te scoren. Na rust liet Zierikzee Al de teu gels vieren en Kloetinge maakte daar dankbaar gebruik van. Na een dekkingsfout bij Zierikzee en na een afstand schot wisten de gastheren twee keer te scoren. Leon Sin ke zorgde er daarna voor dat zijn ploeg weer aan de lei ding kwam. „Daarna was het over en uit met Kloetinge", keek Kiesenberg terug. Björn Boot zorgde op aangeven van Ingmar Quist voor de 2-4 en daarna was Boot ook nog betrokken bij de andere twee goals. Wesley Quist en Don van Vliet tekenden voor de laatste twee treffers. OUD GASTEL - In een duel waarin de Zierikzeese voet balsters veel strijd ten tonele brachten, werd uiteindelijk toch aan het korste eind getrokken. In de eerste helft kwam het elftal van coach Hans Schreurs op voorsprong via een prima goal van Quincy Enser. Na de hervatting toonde de thuisploeg een stuk feller en kwam in de 55e mi nuut langszij. Zonder al teveel kansen leek de ontmoeting op een gelijkspel af te stevenen. Gastel verzilverde echter met succes toch nog één van de schamele kansen: 2-1. DOMBURG - De voetballers van Zonnemaire hebben gis teren weer een uitwedstrijd verloren. Domburg 3 was in de reserve vijfde klasse met 9-2 te sterk voor het elftal van Wim van de Linde. Na vier minuten stond het al 2-0 voor de thuisploeg. „We begonnen dramatisch", zei de oe- fenmeester. „De eerste tegengoal kregen we door een fout je van een verdediger, de tweede door een verkeerde uit trap van onze keeper. Die leverde de bal zo in bij een Domburger, die hem er daarna in schoot." Domburg kwam op 5-0, waarna Victor Verseput vlak voor rust tegenscoorde. In de eerste minuut maakte Ste- van Verseput meteen de 5-2. Maar daarna nam het derde team van Domburg weer het initiatief en werd het 9-2. Van de Linde: „Al onze uitwedstrijden hebben wé verlo ren, maar uit onze drie thuiswedstrijden hebben we ne gen punten gehaald. Zondag spelen we thuis tegen Noor mannen 3. Dat geeft weer hoop." BRANDENBURG - Op het sterk bezette internationale ju dotoernooi van Brandenburg (bij Berlijn) heeft Boy de Punder de eerste plaats behaald in de klasse tot 60 kilo gram onder 17 jaar. De vijftienjarige Vlissinger won in de voorrondes zijn vijf partijen met de maximale score. Ook in de finale won hij op ippon. door Klaas Verspoor GOES - In de zes duels in de vierde klasse B werden liefst 43 doelpunten gemaakt. Koploper FSV klopte Brouwershaven met 6-5. Concurrent Bruse Boys deed het tegen WIK'57 nog veel beter: 12-2. SPS verloor met 4-3 van Vrederust en Mevo met 4-1 van Chrislandia. Smerdiek won met dezelfde cijfers van Sta ve ge haven, want dichterbij dan de 6-5 van Ivo Fonteine kwam Brouwershaven niet meer Mevo-Chrislandia 1-4: Mevo speelde met veel inzet en liep te gen een ongelukkige nederlaag aan. Bij rust stond het nog 0-0. Kort na rust mocht Michel van de Hurk ondanks een handsbal doorgaan, waardoor hij voor 0-1 kon zorgen. Harrie Huitkar maakte even later de 0-2, maar via Leon Hendrikse kwam Mevo terug in de wedstrijd. Door doel punten van André Donkers en Wouter Visser kwam Chrislan dia daarna nog aan een ruime overwinning. Smerdiek-Stavenisse 4-1: Een sportieve wedstrijd met een ver diende winnaar. Kees van Put ten bracht Stavenisse nog wel aan de leiding maar gedurende de wedstrijd, trok Smerdiek de wedstrijd naar zich toe. Souli man El Bouzzaoui zorgde er voor dat beide ploegen met een 1-1-stand gingen rusten. In de tweede helft scoorde Nordin Achabar de 2-1 en 3-1. Erik van Haaften bepaalde daarna de eindstand op 4-1. nisse. DFS-ZPR'84 0-1: DFS mag bij zichzelf te rade gaan, want tegen negen man gaf de ploeg uit Burgh-Haamstede zelfs nog een punt weg. De eerste helft was de thuisploeg meer in balbe zit, maar er werden naauwelijks kansen gecreëerd. Dat het 0-0 stond bij rust, was daarom niet onlogisch. Drie minuten na rust kreeg de thuisploeg een strafschop, maar René Brussé zag zijn inzet ge keerd door de uitblinkende doel man Wemer Nuijten. Met negen tegen elf - Dennis Zwaan en Jerry van der Eng wa ren met twee gele kaarten uit het veld gestuurd - kwam ZPR'84 in de slotminuut uit een counter aan de overwinning. Mourat Gucun bezorgde op slinkse wijze ZPR'84 drie be langrijke punten in de strijd om de derde plaats. Vrederust-SPS 4-3: Een wed strijd waarin SPS wel een punt je had verdiend. Nadjim Tsolui opende de score voor de thuis ploeg, maar door twee treffers van Johan Scheermeijer kwam SPS aan de leiding. Een treffer van Frank van Broekhoven bete kende een 2-2-ruststand. Rudi Langenberg scoorde na rust 3-2 en Christiaan Bal maakte vervol gens de 4-2. Tien minuten voor tijd scoorde Martin Quist nog 4-3. maar de verdiende gelijkma ker bleef uit. FSV-Brouwershaven 6-5: Een attractieve wedstrijd met veel treffers. Bij rust stond het al 4-3 voor FSV. Jos Elenbaas opende de score, maar door goals van René Dalebout en Richard van der Meer kwam Brouw aan de leiding. Edward de Rooij en Jos Elenbaas lieten de stand weer kantelen, maar een treffer van Frank Kristelijn betekende de 3-3. Patrick Kerp zorgde ervoor dat FSV met 4-3 ging rusten. Uit een strafschop, kwam Brouw via Pieter Kristelijn te rug op 4-4. Edward de Rooij en Jos Elenbaas (strafschop) brach ten FSV met twee goals in veili De Bruse Boys-voetballers Johan Benard (links) en Marco Ketting maken het Eelco Boot van WIK'57 moeilijk. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor KERKWERVE - WIK'57 was een uur lang de speelbal van Bruse Boys. Die slotsom kon na negentig minuten voetbal in de vierde klasse B getrokken wor den. Bruse Boys bewees zich met het oog op de eerste periode een goede dienst door met 12-2 te winnen in Kerkwerve. Bruse Boys staat na zeven duels met FSV bovenaan. Beide ploe gen verloren nog geen enkel punt en gaan op de slotdag van de eerste periode uitmaken wie de eerste prijs van het seizoen pakt. FSV speelt dan uit bij SPS en Bruse Boys krijgt bezoek van Mevo. „We staan nog twee doel punten achter op FSV, We moe ten niet te vroeg juichen, maar er zit een kans in dat we de pe riode pakken", aldus Bruse Boys-speler Peter Willemse. Bij Bruse Boys waren Alex An- deweg en Peter Willemse de meest opvallende spelers. Ande- weg scoorde als verdediger drie keer en Willemse zelfs zes keer. Bij WIK'57 was vooral de was lijst van afwezigen opvallend. Schorsingen, ziekte en blessures zorgden er voor dat trainer Peter Aertssen behoorlijk moest improviseren Al vroeg in de wedstrijd opende Peter Willemse de score en Bru se Boys leek een eenvoudige mid dag tegemoet te gaan. „Toch ging het eerste halfuur eigenlijk gelijk op. Ik vond de gelijkma ker van WIK verdiend", keek Willemse terug op de treffer van Richard Verhagc. Verhage was de eerste speler die Bruse Boys dit seizoen een tegen doelpunt bezorgde. Nog voor rust stelde de ploeg van trainer Nico Schoute echter orde op za ken. Met drie spitsen en Peter Willemse daar kort achter zocht Bruse Boys constant de aanval. Het leverde voor rust nog vier goals op. In de tweede helft scoorde Bru nog zeven keer en vond Theo Wittenberg namens WIK'57 het net nog een keer. WIK'57-Bruse Boys 2-12 (1-4). 5. Peter Willemse Ó-l, 24. Richard Verhage 1-1, 30. Alex Andeweg 1-2, 34. Peter Willemse 1-3, 41. Erik Bleiji 1-4, 45. George Geluk 1-5, 49. Alex Andeweg 1-6, 52. Alex Andeweg 1-7, 60. Theo Wit tenberg 2-7, 65. Léon Bal 2-8, 68. Peter Willemse 2-9, 73. Peter Wil lemse 2-10, 79. Peter Willemse 2-11, 83. Peter Willemse 2-12. Scheidsrechter: C.A. Toorenaar (Heinkenszand). Aantal toeschou wers: 100. UENDIJKE - Het con- nissen de trainers was ZSC-trainer Leen Koster if zich wel tevreden met 2-2-gelijkspeI tegen IK, hoewel zijn ploeg tot saai toe een voorsprong jjden gaf. SKNWK-coach HNieuwenhuijse oordeel- verhard over zijn selectie, teerniet tot een overwin- pn. Éjngeen excuses voor", zei ïènhuijse direct na het K achtereenvolgende ge- ij van zijn SKNWK. De agse trainer zocht, on- ;de afwezigheid van de digers Martijn Neele, Syt- 35 en Johan Padmos, niet Kg van de minste weer- „Die tweede goal is ge- een lachertje. John van Have mag die bal met zijn Vlo gewoon vrij doorkop- 'zei Nieuwenhuijse over de Êngop de 2-1 van Sebasti- pe. tweede keer dat we voor sen, hadden we het nooit weg mogen geven", vond Koster. Vooraf tekende hij een punt tegen SKNWK, li ZSC'62 voor het lijfsbe- linde derde klasse A gaat. Veraf kun je zeggen dat er :inhad gezeten. Natuurlijk li punt mooi meegenomen, gelijkspel was ook wel te- geweest." (ollega Nieuwenhuijse, die SKNWK voor de prijzen ilte gaan, was de teleurstel- rail het gezicht af te lezen, phuijse: „Het is allemaal iisselvailig bij ons. Emiel fen speelde zijn man in de ie helft iedere keer uit, tin de tweede helft kwam inietmeer voorbij." iKuijten noemde de trainer rigens wel één van de weini- leuwerlcerkers die in de eer- iriekwartier in positieve zin leien, Gert-Jan Tierie en Bliaij van Vossen waren Stegen totaal onzichtbaar ickyde Bruine bleek als ge- nheidsrechtsback niet uit de waren al dicht bij de 1-1, voor dat die in de 76e minuut uit de lucht kwam vallen. Uit een cor ner van Gert-Jan Tierie maakte Maarten Padmos de gelijkma ker. Gouden hand Lang mocht SKNWK niet genie ten van de gelijke stand. Koster had een gouden hand van wisse len, De invallers John van der Have en Sebastiaan Vaane wa x-en de hoofdrolspelers bij de 2-1. Maxlin Kiesenberg nam een vrije trap en legde de bal pan klaar op het hoofd van Van der Have. Ongehinderd bezorgde die de bal bij Sebastiaan Vaane, die Leon Quik kansloos liet. Nieuwenhuijse het zijn ploeg achterin direct één-op-één spe len en dat sorteerde effect. Een diepe bal van Mark den Haan kwam voor de voeten van Tie- xie. Sander Vaane x-edde nog wel op de eerste inzet, maar uit de rebound schoot Leon de Bruine wel raak: 2-2. Adriaan Nieuwenhuijse was niet te spreken over het optre den van zijn ploeg. „Wij moeten maar eens goed onder onze pet kijken. Er heex-st een bepaalde instelling die me niet zint. Ik ben zeer teleurgesteld in de ploeg." Leen Koster was beter geluimd. „Met de inzet en men taliteit zat het vandaag bij mijn ploeg wel goed", zei hij. ZSC62-SKNWK 2-2 (1-0). 6. Wou ter Fioole 1-0, 76. Maarten Pad mos 1-1, 79. Sebastiaan Vaane 2-1, 86. Léon de Bruine 2-2. Scheids rechter: P.A. van der Linden (Rid derkerk). Gele kaart: Wouter Fi oole, Gerard Verhoek en Leon Wee- da (allen ZSC'62). Aantal toeschou wers: 160. ZSC'62: Sander Vaane, Leon Wee- da, Werner Klaassen, Marco de Jonge en Jan-Willem Dorreman; Wouter Fioole, Kasimier Snoek, Niels van de Moezel (78. John van der Have) en Gerard Verhoek (70. Sebastiaan Vaane); Joost Weeda en Martin Kiesenberg. SKNWK: Léon Quik, Jacky de Bruine, Mark den Haan, Léon de Bruine en Martin Huisman; Leon Pollemans, Maarten Padmos en Gert-Jan Tierie; Emiel Kuijten, Jan-Jaap Padmos en Christian van Vossen. voeten te kunnen. SKNWK is nog niet de ploeg van vorig sei zoen. Dat mag geconcludeerd worden na zeven duels. Ook Maarten Padmos was zich na af loop daarvan bewust. „Vorig sei zoen hebben we goed gepres teerd, misschien wel boven ver wachting. Nu weten de tegen standers hoe we spelen. Boven dien zijn we vandaag veel te slap gestart." Leen Koster had zijn ZSC'62 goed geposteerd. Met Kasimxer Snoek en Niels van de Moezel als verdedigende en aanvallen de middenvelder kwam de thuis ploeg al in de zesde minuut aan de leiding. Leon Weeda nam ZSC's eerste corner van de wed strijd. Gerard Verhoek liet de voorzet lopen en bij de tweede paal werkte Wouter Fioole de de bal over de doellijn. De verde diging van SKNWK zag er niet goed uit. Adriaan Nieuwen huijse moest vanaf de zijlijn veel coachen en dat was een te ken aan de wand. „Wakker wor- den. Duels winnen", riep hij rond de twintigste minuut zijn manschappen toe. Gevaarlijk Kort daarvoor hadden een aan tal acties van Kuijten tot gevaar lijke situaties geleid. Rond het halfuur kreeg SKNWK even vat op ZSC, maar de kansen waren aan Jan-Jaap Padmos en Maar ten Padmos, die zeer goed gehin derd werd door Leon Weeda, niet besteed. Zo bleef het 1-0 voor ZSC'62. Ook na i'ust veranderde er aan vankelijk niet veel. Scheidsrech ter Van der Linden zorgde er door zxjn warrige manier van fluiten wel voor dat het duel wat gnmmiger werd. Gert-Jan Tierie, Leon Pollemans (bal bo venkant lat) en Jacky de Bxmine SKNWK-aanvoerder Mark den Haan probeert Jan-Willem Dorreman de doorgang te verhinderen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35