Zierikzee remiseert met Longa Scaldina 1 verslaat naaste concurrent 9ZC Windsurfers laten het afweten Renesse walst over Ouwerkerk heen Koploper All Ready zet in laatste velddue Oranje Nassau opzij Rijkse kampioen libre vijfde klasse Late gelijkmaker Nelisse m J Sterke prestati jeugd Scaldina uitslagen Delmee is weer beschikbaar agenda maandag 25 oktober 2004 door Ben van den Aarssen TILBURG - Zierikzee behaalde in Tilburg geen onverdienstelijk resultaat bij Longa, een midden moter met de nodige jaren erva ring in het hogere amateurvoet bal. De ploeg van Romeo van Aerde sleepte een 1-1-gelijkspel uit het vuur. De gelijkmaker van Zierikzee kwam in de slotfa se tot stand. De mee opgerukte Erwin Nelisse kopte de bal uit een hoekschop binnen en zorgde er op die manier voor dat de Schouwse ploeg een al bijna niet meer verwacht punt mee kon nemen. Voor rust was Longa het gevaar lijkst. Bij twee goede kansen voor de thuisclub lag doelman Jaco van der Schee echter goed in de weg. Aan de overzijde kreeg ook Thomas Vos een idea le mogelijkheid op de openings treffer. Vos werd door Patrick Verkaart vrij voor de keeper ge zet, maar moest afronden met zijn zwakke rechterbeen. Rut- ger Kooman werd door Van Aer de aanvankelijk op de bank ge houden. „Rutger is beter in de combinatie, maar op dit mo ment niet scherp genoeg voor de goal." Na de pauze werd de strijd vin niger. In de 63e minuut nam Longa verdiend de leiding. Een voorzet vanaf de flank werd Schaakolympiade CALVIA - De Nederlandase mannenploeg heeft bij de schaakolympiade op Mallorca in het weekeinde tweemaal ver loren. Zaterdag was Georgië iets beter., gisteren verloor het Oranje-viertal met 3-1 van Oez bekistan. ANP door spits John Adriaanse met een op de pantoffel genomen en via de binnenkant van de paal werd Van der Schee gepasseerd. Het duurde even voordat Zierik zee van die tegenslag bekomen was. Van Aerde bracht met Ben Verwest en Rutger Kooman twee verse krachten binnen de lijnen en Longa werd steeds meer op eigen helft terugge duwd. De Tilburgers lieten Zie rikzee echter nauwelijks toe in het zestienmetergebied, zodat de kansen schaars bleven. Vijf minuten voor het einde werd het uit een stilstaande situatie alsnog gelijk. Verwest gooide een hoekschop voor het doel en de allerminst als kopwonder be kend staande Erwin Nelisse knikte binnen: 1-1. Van Aerde noemde na afloop de remise een terechte uitslag. De winst zat volgens de oefenmees- ter uit 's-Gravenpolder in het ge groeide zelfvertrouwen. „Ook Longa is weer een ploeg waar aan we ons mee kunnen meten. Elke week op je tenen lopen en dik verliezen, dat hou je niet vol. Voor de spelersgroep is het fijn om te weten dat er in deze klasse ook voldoende gelijk waardige ploegen zijn. Zeker nu we volgende week Desk op visi te krijgen. Dat is weer een ploeg van een ander kaliber." Longa-Zierikzee 1-1 (0-0). 63. .Jo hn Adriaanse 1-0, 85. Erwin Nelis se 1-1. Scheidsrechter: J. Manuhu- tu (Tiet). Gele kaarten: Michael Sterrenburg, Jeroen Steevens (Lon ga), Thomas Vos, Martijn van Grunsven ZierikzeeAantal toe schouwers: 150 Opstelling Zierikzee: Jaco van der Schee, Barry Hage, Michel Win kels, Erwin Nelisse, Martijn van Grunsven, Lee Mol, Jamo Vermeu len, Elmar Verhage, Serge Berre- voets (70. Ben Verwest), Thomas Vos, Patrick Verkaart (75. Rutger Kooman). Een speler van Ouwerkerk wordt door een tegenstander van Renesse in de weg gezeten. Renesse won met 6-0. m foto Dirk-Jan Gjeltema door Jos van Belzen VLISSINGEN - Na het 3-1-verlies van NVS bij Dreischor gaat de strijd bovenaan in de vijfde klas B voorlopig alleen nog tussen Ro- bur (9-0 bij Volharding) en Hansweertse Boys (6-2 in Lepelstraat). Dreischor-NVS 3-1: Een vanaf het begin sterker Dreischor opende na een halfuur de score via Frank van der Helm: 1-0. Omdat de thuisploeg hierna wat in zijn schulp kroop, kon Martijn Swagemakers nog voor rust gelijkmaken: 1-1 halverwege. Al snel na het begin van de tweede helft bracht San- der Uijl zijn ploeg opnieuw op voorsprong: 2-1. Pas kort voor tijd maakte Frank van der Helm met zijn tweede treffer aan alle twijfels een einde: 3-1. Ouwerkerk-Renesse 0-6: Renesse had een makkie aan Ouwerkerk. Na 45 minuten was het al 0-3 door doelpunten van Remco Can ters, Leon Bakker en Dennis Huttinga. Na rust scoorden Vincent Goedegebuure (2x) en Remco Wandel. Volharding-Robur 0-9: Binnen een halfuur stond het 0-3, halverwege 0-5, waarna een afstraffing met dubbele cijfers een kansloos Volharding tenslotte werd bespaard. Top schutters bij Robur waren Richard Harden- bol en Dennis Weyers met beiden twee tref fers. De overige doelpunten werden gemaakt door Marco Rolandus, Faouzi Hamoudi, Ouassim Hamoudi, Ricardo Sukraj en Rick van der Gaag. Lepelstraatse Boys-Hansweertse Boys 2-6: De sterkere bezoekers verzuimden al voor rust verder uit te lopen dan 0-1 via Djawed Azami. In de tweede helft werd het eerst 0-4 via Alex Lakké en Tim Jacobusse (2x) voordat de thuisploeg via twee treffers van Taco van Housselt wat terugdeed: 2-4. Echt spannend werd het niet meer, want even later werd het 2-5 via Juul Back waarna Fersujan Se- lim de eindstand op 2-6 bepaalde. Kwadendamme-Vosmeer 2-3: In een gelijk- opgaande eerste helft waren de beste kan sen voor de thuisploeg, maar was het Jacco Vaders die de score opende namens Vos meer: 0-1. Omdat de lat de gelijkmaker van Johan Beulens voorkwam was dit ook de ruststand. Na de 0-2 van opnieuw Jacco Vaders kende Kwadendamme een sterke fase die via twee treffers van Roel de Jonge leidde tot 2-2 in de 61e minuut. Vosmeer herstelde zich en pakte uiteindelijk nog de zege via een doel punt van John Vroegop kort voor tijd: 2-3. door Ben Hameeteman VLAARDINGEN - De korfbal lers van All Ready zijn ongesla gen gebleven in de eerste helft van de veldcompetitie. Zaterdag won de Zierikzeese koploper in de derde klasse in Vlaardingen met 16-13 van Oranje Nassau. De komende maanden gaan de Zierikzeese korfballers de zaal in. „En ook dan is de doelstel ling kampioen worden", zei de optimistische trainer Robert Jongejan. Robert Jongejan, de nieuwbak ken oefenmeester van All Rea dy, toont een geweldig optimis me, maar geeft eerlijk aan bij aanvang van zijn karwei bij de roodzwarten een koppositie niet te hebben voorzien. „Je hoopt het natuurlijk wel, maar ik had deze stand niet ver wacht. Het begin van de compe titie is al jaren een probleem bij All Ready. Maar waar vroeger nogal eens onnodig punten wer den gemorst, is dat nu gelukkig niet het geval", vertelt Jonge jan. Hoewel de keuzeheer ook voor de zaalcompetitie de lat op maximale hoogte legt, blijft hij wel realistisch. Jongejan: „De doelstelling is om ook in de zaal kampioen te worden. Het nadeel is wel dat alle tegenstanders ons inmiddels kennen. Je merkt dat er veel naar ons team wordt geïnformeerd. Maar als we ge woon op dezelfde manier blij ven korfballen, hoeft dat geen enkele probleem te zijn." All Ready, zaterdag voor het eerst zonder de verhuisde Ro nald Snoek, wisselde tegen Oranje Nassau goede met slecht momenten af. Soms ging het sco ren als vanzelf, terwijl op ande re momenten de thuisploeg am per van het lijf gehouden kon worden. Maurice Brul staat voorlopig weer in de basis en bezet de posi tie van Snoek. Even leek het er op dat nieuwkomer Dennis Vos- hart vanwege een rugblessure zaterdag moet afhaken. „Maar hij heeft de gehele wedstrijd ge speeld. Hoewel Dennis i geen last te hebben gehad1 hij zijn rug volgens mij f de wedstrijd wel bewust mogelijk ontzien", aldus; coach. In de eerste helft trof AH rJ een stug en vlot scorend Orj Nassau. Regelmatig moestó Zierikzeëenaren in de achterj ging. Bij de stand 5-5 reaüs) de All Ready echter een k]j voorsprong, die tot haiveJJ de wedstrijd op het scor^ bleef staan: 8-9. Na de hen ting leek het erop alsof Oij Nassau al zijn kruit reedj deel één had verschoten.aB dy liep probleemloos uit j een 10-15-voorsprong. Tod concentratie wat wegebde bi bezoekers, kwam Oranje1 sau toch nog even terug: 13i In de slotfase herpakten der] zwarten zich en kwam dei niet meer in gevaar. Scores All Ready: Dennis ft# 4, Matton Torensma 4, Jan-lfi van Nieuivenhuijzen 3, Desiri hart 2, Henk de Graaf I, A van Tiggelhoven 1, Esthers ZIERIKZEE - Het eerste jeu team van Scaldina heeft de ste confrontatie om het pioenschap met mededi Middelburg 2 ruimschoots 7-3 gewonnen. Koen van Velthoven bleef i ongeslagen. Kristian Davij Niels van der Mark e Snoek werden aan zijn gebonden. Samen met Niels won Koen van Velt ook het dubbelspel. Nielsj Velthoven won twee ei tijen, Dennis Smalheer eenmaal tot winst. Ook het tweede jeugdteaml Scaldina, met Wim vanderl len, Youri van Dijken en Ni( Verbraak, blijft door een 7-3} ge op Oudelande 2 alle conj renten ruim voor. van onze sportredactie GOES - De tafeltennissers van het Zierikzeese Scaldina 1 zijn weer een stukje dichter bij het kampioenschap. Het duel met concurrent Smash'70 werd met 6-4 gewonnen door Hans Volke ri, Cor Smalheer en Etienne Driessen. Het eerste team van Kerkwerve versloeg in de zesde speelronde van de najaarscom petitie SVNB met 9-1. Scaldina l-Smash'70 2 6-4: Smash'70 bleek een taaie tegen stander. Vooral Theo Coppens bood felle tegenstand. AÜeen Volkeri kon van hem winnen, in vijf games (4-11 11-7 11-3 9-11 11-1). Driessen had aan John Gerritsen zijn handen vol, maar kon na 4-11. twee keer 11-8, 8-11 en 12-10 toch zijn handen in de lucht steken. Smalheer rondde tegen Corné van de Wiel eveneens een vijfgamer in zijn voordeel af. Net zo als Volkeri schreef ook Smalheer twee pun ten op zijn conto door John Ger ritsen met 11-4 en twee keer 11-9 in te pakken. Samen met Volkeri incasseerde hij ook nog eens het dubbelpunt. Kerkwerve 1-SVNB 9-1: Kerk werve moest in deze wedstrijd punten pakken, om de moeiza me start in de najaarscompetitie enigszins goed te maken. Maar het begin van de wedstrijd te gen SVNB was niet al te hoopge vend, omdat Arie de Mik in vier games van Budding verloor: 0-1 dus. Maar voor de Noord-Beve- landse gasten was daarmee de koek op. De negen volgende duels gingen naar het eerste team van Kerkwerve. Stoffen van der Wekken klopte naast Jos Braes (met een vierde game van 12-10) en Lantinga ook Bud ding. Maurice van Slobbe sloeg eveneens drie keer toe. Zo ging Budding er bijvoorbeeld in drie spannende games aan: 11-9 12-10 11-8. Arie de Mik herstel de zich goed van zijn nederlaag in het eerste duel door de ande re twee individuele partijen te winnen en samen met Van der Wekken ook in de dubbel te ze gevieren. Met 32 punten uit zes speelrondes lijkt Kerkwerve de weg omhoog te hebben ingesla gen. Scaldina 2-Westerzicht 1 8-2: Jan Kik, Martijn van der Helm en Richard Smalheer wonnen vrij gemakkelijk met 8-2 van Westerzicht 1. Kik en Van der Helm pakten drie keer de volle winst. Alleen Smalheer moest Arnold van Gorp en Robin van der Haven feliciteren. Wel trok hij samen met Van der Helm het dubbelpunt naar de kant van Scaldina. Yerseke 2-Kerkwerve 2 7-3: Kerkwerve 2 leed bij Yerseke 2 een vrij kansloze nederlaag. Ger ard Knol won van Armand van de Berge in vijf games, Jos Lin deman bond Arjan Koole aan de zegekar in net zoveel games. De dubbelwinst van Henk 't Hart/ Gerard Knol tegen Overbeeke/ Van de Berge betekende het der de punt in de wedstrijd. Scaldina 3-Oudelande 3 5-5: Jan Remmers, Mario van Pope- ring en Hans Jonkers kwamen met Oudelande 3 een 5-5-gelijk- spel overeen. Remmers en Van Popering versloegen beiden Jan Kole en Annie Zonneville, ter wijl Jonkers alleen van Zonne ville won. Tegenstander Ton Schaafsma was voor alle Scaldi- na-spelers te sterk. Scaldina 4-Kapelle 4-6: Alleen jeugdspeler Wim van der Wielen bleef als invaller tegen de routi niers Frits Vervaet, Corry Bus- traan en Jean van de Boon volle dig overeind in de partij tegen de koploper, en pakte drie keer de winst. Samen met Bram Vroegop zorgde hij ook de dub belspeloverwinning. Kerkwerve 4-TCS 5 4-6: De spe lers van beide teams waren aan elkaar gewaagd. Na zes partijen stond het dan ook 3-3. Maar daarna verloor Edwin de Bok van Koenraadt en kon Anja Plandsoen niet winnen van Van Geel. En De Bok ging ook in zijn partij tegen Voorbraak on deruit. Wilbert Huigens was wel goed op dreef, hij won in vier ga mes van Koenraadt, ging ook te gen Van Geel met de winst aan de haal in drie, en won samen met Anja Plandsoen de dubbel in drie games. Scaldina 5-Westerzicht 2 8-2: Bert de Jong, Youri van Dijken en Mar Holkers waren met 8-2 de baas over Westerzicht 3. De Jong toonde zich hierbij de sterkste door drie individuele ze ges en een dubbelzege te boe ken. Holkers en Van Dijken zorgden ieder voor twee over winningen. Oudelande 5-Kerkwerve 5 6-4: Fred van Slobbe was met twee winstpartijen de beste man in Kerkwerve 5. Hij won van Bosse- laar en Van der Velde. Samen met Johan Pannekoek, die zelf op de nul bleef staan, won Van Slobbe ook de dubbelpartij te gen Bosselaar/Van der Velde. Marcel van Slobbe won in vijf games van Van der Velde wat het vierde punt betekende. Scaldina 6-Kapelle 9 0-10: Scal dina 6 met Koop Broekhuizen, Joop van Houdt en Evelien Kos- tense kwam er niet aan te pas. Van Houdt had tegen Sjoerd de Jonge wel volop kansen, maar ging in de vijfde game met 7-11 ten onder. Dit overkwam ook Broekhuizen tegen De Vilder. Vier van de acht surfers in actie bij de wedstrijden op hel Veerse Meer. foto Willem Mieras door Ron de Waal KAMPERLAND - Het windsurfseizoen loopt ten einde en dat was aan het deelne mersveld van de Zwemer-race duidelijk te merken. Slechts acht surfers hadden giste ren de moeite genomen om naar De Schots man in Kamperland af te reizen. Gert-Jan Nieuwenkamp uit Middelburg werd win naar. De eerste wedstrijddag op 26 september, meetellend voor de Zwemer-race, had slechts één geldige manche opgeleverd. Ook de tweede wedstrijddag, die gistermiddag op De Schotsman werd afgewerkt, voorspel de weinig goeds. „De weersvoorspelling is vrij onduidelijk", zei wedstrijdleider Stefan Boogaard kort voor het middaguur. „Er staat hooguit een knoop of negen wind en dat zou weieens heel weinig deelnemers op kunnen leveren." Boogaard kreeg gelijk, want uiteindelijk ble ken er slechts acht surfers, ook nog eens ver deeld over twee klassen, aan de start te ver schijnen. „Maar dat heeft ook alles te ma ken met het feit dat het seizoen ten einde raakt", verklaarde de wedstrijdleider van het organiserende Zuid- West-Zeven. „Ie dereen raakt een beetje wedstrijdmoe, waar door de laatste wedstrijden die meetellen voor de Regiocup minder frequent bezocht worden." Slechtste resultaat Overduidelijk bleek dat er diverse surfers aan het einde van de wedstrijdcyclus voor de Regiocup, berekenend te werk gaan. Van iedere vierde gevaren manche, mag het slechtste resultaat afgetrokken worden voor de eindrangschikking. Gevolg was, dat van de topdrie van de Regiocup alleen Alexan der Verhage uit Heinkenszand aan de start verscheen. De Zeeuwse topper Stefan Gide- onse en Belgisch kampioen Gregory Maas hadden daarom om uiteenlopende redenen de Zwemer-race aan zich voorbij laten gaan. Alexander Verhage leek in Kamper land een goede slag te kunnen slaan, maar een diskwalificatie in de eerste manche kost te hem de broodnodige punten. Gert-Jan Nieuwenkamp uit Middelburg Recreatievolieybal WEA/Mevo'80, competitie: VC Lob-WEA/Mevo'80 1 3-1, Zeelandia 1-Duiveland Vastgoed/ Kwiek H3 3-0, Big Boss-Schouwse bouwmaterialenhandel 0-3, HCR De DEN BOSCH - Hockeyer Jeroen Delmee stelt zich toch weer be schikbaar voor het Nederlands elftal. De 31-jarige middenvelder van Den Bosch nam na de verloren olympische finale tegen Austra lië afscheid. Delmee wilde zich richten op een maatschappelij ke loopbaan, maar hij heeft nog geen baan gevonden. Daarom meldde hij zich bij bondscoach Terry Walsh, die komende week zijn selectie bekendmaakt voor de Champions Trophy in de Pa kistaanse plaats Lahore, van 4 tot en met 12 december. Delmee speelde tot en met de Spelen 297 interlands. Hij won olympisch goud in Atlanta (1996) en Sydney (2000) en was aanvoerder. Nu staat hij open voor een rentree, waarbij hij bo vendien de Champions Trophy niet eens als eindpunt ziet. Van af 1 januari keert zijn oud-trai ner Roelant Oltmans terug als bondscoach. ANP ecenief| :iu2onH Kroon/Wiska 1 -Profile Tyrecenierl Roon 3-0, Praktijk Jan/Cluz vaate Hypotheken 3-0, Sgravo-ds1 bron-Connexxion 1-2, Schilder Oude/Kwiek H4-De Brug VVOZ-Sgravo-DEK verkeersopleK 0-3, Zeelandia 2-HCR De KroonMi 0-3, Mazda Legemaate-WEA/to Dames 1 0-3, DRV accountar, 2-WEA/Mevo'80 Meisjes 3-0, Sporthuis Zierikzee D1-ProfileTyi ter Rinus Roon dames 2-1, Standen. Poule A: VC Lob 3-8, Zeelandia Schouwse bouwmaterialenhandel WEA/Mevo'80 1 4-5, Big Boss Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 Poule B: HCR De KroonWiska Praktijk Jan/Cluzona 4-12, Proft center Rinus Roon 4-9, Brogum via/Tolhoek Schilderbedrijf 4-, vo-de Verfbron 4-3, BijdevaateH-^ ken 4-2, Connexxion 4-2. Pa Marleco/C 1000/Cluzona 3-9, Da 4-9, FIXET Schuddebeurs 3-6, Hd Kroon/Wiska 2 4-6, Schild* Oude/Kwiek H4 4-5, Sgffl verkeersopleidingen 3-3, 3-3, VVOZ 4-1. Poule DA: DRV accountants™ 4-12, WEA/Mevo'80 Dames 14-9. C1000/Cluzona 4-8, Bolle Deri Wik 1 4-6, Mazda LegemaateM. Kwiek/Sporthuis Zierikzee 0143, file Tyrecenter Rinus Roon item? WEA/Mevo'80 Meisjes 4-1. Maandag Landelijke competitie groot. Vierde divisie, Korenbeurs/'t Kaaitje - DCMiche- Locatie: Biljartpaleis Jacobs, Aanvang: 19.30 uur. won de eerste manche, met voorzitter Ko de Visser van Zuid-West-Zeven op een verdien stelijke tweede plaats. Harry van der Wart uit Sas van Gent eiste de derde plaats voor zich op. In de tweede manche revancheerde Verhage zich knap, door de winst naar zich toe te trekken, voor opnieuw Ko de Visser. Voor Gert-Jan Nieuwenkamp was ditmaal een derde plaats weggelegd. Even leek het er op dat er ook nog een derde manche afgewerkt zou worden, maar kort na de start werd deze door wedstrijdleider Boogaard afgevlagd. „Om de doodeenvoudi ge reden dat er te weinig wind stond." Slechts drie manches telden hierdoor mee voor de eindstand van de Zwemer-race. Gert-Jan Nieuwenkamp won het evene ment, voor Alexander Verhage en Ko de Vis ser. Ondanks de tegenvallende deelname gis termiddag, had Stefan Boogaard goede hoop dat er op de laatste wedstrijddag voor de Regiocup meer deelnemers komen. „Ge zien de voorspellingen voor volgende week, zou het weieens op een slalomwedstrijd uit kunnen draaien. Als dat het geval is, dan verwacht ik meer mensen aan de start." door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Met dank aan zijn Schouwse tegenstanders werd Christian Rijkse van De Sportvisser uit Yerseke kam pioen in het libre vijfde klasse van het district Delta Zuid west, poule Noord. Na een bloed stollende finale eindigde Rinus Vaane van D'Eule uit Ooster- land als tweede en Marja Boo- nen van Delta uit Colijnsplaat als derde. Ongekend spannend verliep het persoonlijk kampioenschap. Leek na vorige week geen vuil tje aan de lucht voor Rijkse, dat veranderde in het laatste deel van de finale helemaal. Beter dan hem kon niemand het ver woorden: „Ik was gekomen voor de titel, maar dacht na zaterdag dat ik mijn kansen had ver speeld. Zondag verloren al mijn tegenstanders punten en met dank aan Adri Ista en Vaane kreeg ik de titel tochi in handen. Wat ben ik her mee." Rinus Vaane schonk de overt ning aan zijn naaste concur door verlies in de slokop gen Leen Nelisse van Oio' ch. Adri Ista van D'EuleW kansen glippen in een ree streekse confrontatie mei® se. Laatstgenoemde maakte de 35e beurt een serie van (hoogste van het toernooi) dat was de doodsteek voor® Eindstand: 1 Christian R'P Sportvisser 7 gespeeld -«P» 1.14 moyenne, 10 hoog'.it" 1.739 hoogste partij; Vaane D'Eule 7-8, 1.05,1 J* Marja Boonen Delta 7-8, j 1.333 4. Adri Ista DW' 0.992, 9, 1.739S- OKK 7-8, 0.829, 9. lM'S Nelisse Old Dutch 7-4 1.28; 7. Gert Jan van Volstop, del 7-6, 0.948, 8, 1.25; W ker 't Klusje 7-4, 0.9 SJ.II'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34