IC log geen koek en ei bij Rillandia Door het vuur voor Jan Verdegem GPC beste in matige topper, SKNWK laat punten liggen mrloze ploeg komt in slotminuten gelijk met VVGZ: 1-1 19 Gemengde gevoelens bij SSV'65 Kloetinge verspilt weer boel kansen Tweede nederlaag FM Sranang Oostkapelle verspeelt punten der Kapelle ieruit in duel tDe Zwerver maandag 25 oktober 2004 swb »jand van Vliet LVD - Na het 1-1-gelijk- erdag tegen WGZ uitte [oopmans lichte kritiek Er Wim van Nijnatten. i is namelijk al weken fryijt. „Tijdens de trai voor de wedstrijd en in iihij zich wat meer mo- i gelden", zei de gele- saanvoerder voorzich- Nijnatten kaatste de rteen terug: „Ik ben toch ^eae die het op het veld jjen? Laat de spelers eens a voor elkaar gaan knok- isjouwen tijdens de wed- voor het tweede jaar xnd ia de eerste klasse zaterdagvoetbal, ver vier competitieduels Ijaand aan de wedstrijd literdag. Het werd drie en één keer 3-0. Dat et vertrouwen bij de spe lling goed, zo was zater- te zien. Al vrij snel - jde stand van 0-0 - gaf de jeg het op. „Wat me op- spelers is dat ze jasserings ver mogen heb- zei Wim van Nijnatten, i aan zijn eerste seizoen club bezig is. „Als het legenzit, werken ze niet poor elkaar. Dan geven ze de schuld van alles wat gaat." jndrechtsè tegenstander, competitie eveneens ma- pen is, domineerde in 45 minuten. Het spel zich voornamelijk af op van Rillandia, waar l-spits Mambo Wakilongo enige regelmaat het doel [eesLozekoot bestookte. In 'minuut scoorde Wakilon- Bezemer, aanvoerder ITGZ, stoomde met de bal arde linkerflank, schudde fkker Corné Nuyes van een voorzet op Wa- 50 Die hoefde de bal nog een klein tikje mee te ge- 0-1. Rillandia kon daar één kans tegenover stel- Padden van de Water schoot met een omhaal net naast. Alleen in het eerste kwartier na rust maakte Rillandia enigszins indruk. Niet dat alles ineens per fect liep - de passing was nog steeds slecht en er werd nog al tijd bij het leven op elkaar ge scholden - maar er zat weer wat beleving in. Ralph Kuijpers kreeg zeven minuten na rust een kansje, maar schoot te zwak in. Twee minuten later claimde Giel Dubbeld de 1-1 gemaakt te hebben. Zijn kopbal, uit het doel gewerkt door WGZ-verde- diger Casper Kwak, was volgens hem en zijn medespelers over de lijn geweest. „Hij was echt zo'n stuk over de lijn", zei Arjan Koopmans na afloop, terwijl hij zijn handen een halve meter uit elkaar hield. Maar scheidsrech ter Geerlings uit Dordrecht wil de er niet aan. Die tegenslag bracht Rillandia weer terug bij af. Het voetbal aan Bevelandse zijde zakte af naar een nog beroerder niveau. De verdediging liet steekjes val len, de middenvelders konden het niet belopen en de aanval lers verprutsten de weinige bal len die ze aangespeeld kregen. Koopmans, aanvoerder omdat Peter Kepers geblesseerd was: „Zo gaat het al weken. We voet ballen niet lekker en komen al tijd met 1-0 achter. Het lukt ons nooit om de eerste goal te ma ken en dat reken ik mezelf ook aan." Kees Lozekoot hield nog een paar keer zijn doel goed schoon, hoewel hij wel één keer flink blunderde. WGZ-doelman Mar cel Doorn trapte met wind mee ver uit en de bal viel net achter de verdediging van Rillandia. Lozekoot kon hem zo vangen, maar timede verkeerd. De bal stuiterde over hem heen en ging via de buitenkant van de paal naast. Dat Rillandia twee minuten voor tijd nog op 1-1 kwam, was geluk. Dat vond tenminste Wim van Nijnatten. „We stonden al lang met 1-0 achter. Normaal kunnen we dan geen potten Rillandia-verdediger Giel Dubbeld wordt hevig op de huid gezeten door een speler van VVGZ. Willem Mieras meer breken. Maar hij zat er in eens in." Michel Smits kopte de bal binnen uit een hoekschop van Ralph Kuijpers. Rillandia scoorde zo in competitiever band voor het eerst in 448 minu ten, maar de vreugde spatte er bij de hekkensluiter niet van af. De ploeg staat immers nog steeds laatste, samen met Nieuw Lekkerland, dat ook gelijkspeel de. Op de vraag wie Rillandia aan het voetballen moet krijgen, ant woordde Koopmans, die dit sei zoen alleen nog in bekerverband scoorde, dat de trainer „mis schien iets meer met zijn vuist op tafel moet slaan". Van Nijnat ten reageerde ingetogen, maar recht voor zijn raap: „Ik ben nu 23 jaar trainer, dan hoeft nie mand mij te vertellen wat het beste is voor een elftal. Kijk, een aantal jongens in de selectie is uit vorm. Arjan Koopmans en Rick Heijmans bijvoorbeeld. En die trekken de anderen mee naar beneden. Normaal gespro ken had ik ze al op de bank ge zet, maar die macht heb ik niet. Donderdag had ik op de laatste training nog vijftien man, van daag maar twaalf. Veel gelegen heid om mijn elftal te verande ren als het moet, heb ik dus niet. Ik sta machteloos. Dus zeg ik: laat ze eens lekker gaan voetbal len. Als je elke keer met 1-0 ach ter komt, moet er toch een keer lampje gaan branden? Dat is toch niet alleen pech?" Ondanks alles acht Van Nijnat ten Rillandia nog niet verloren. „We blijven erin", zei hij zater dag. „We hebben niet de voetbal lers om iets in de eerste klasse te kunnen betekenen, maar wel om erin te voetballen. De ommekeer komt nog wel." Rillandia-VVGZ 1-1 (0-1). 25. Mambo Wakilongo 0-1, 88. Michel Smits 1-1. Scheidsrechter: A. Geer lings (Dordrecht). Gele kaarten: Alex Gouw, Erik Zwaan (beide WGZ). Aantal toeschouwers: 100. Rillandia: Kees Lozekoot; Giel Dubbeld, Jacco Baas, Rick Heij mans, Corné Nuyes (79. Richard van de Hoest); Ralph Kuijpers, Martijn van Elzakker, Arjan Koop mans, Michiel van Trijen; Padden van de Water, Michel Smits. GOES - Trainer Cees Houtepen van SSV'65 had zaterdag na het thuisduel met LRC (1-1) gemengde gevoelens. „Een gelijkspel is wel een juiste afspiegeling van de ver houdingen", zei de oefenmeester van de Goese eersteklas ser. „Maar bij een zege hadden we de koppositie gepakt, omdat zowel Rijsoord als GJS verloren hebben. Daarom kunnen we rustig spreken van een gemiste kans." SSV incasseerde 25 minuten voor tijd bijna de zege, maar Dennis van der Welle zag zijn doelpunt afgekeurd wegens vermeend buitenspel. „Tja, volgens velen was het abso luut geen buitenspel, maar het is niet anders", klonk het berustend uit de mond van Houtepen. die zich al na vier minuten gelukkig mocht prijzen dat een treffer van LRC-er Johan Bruggeman ook geen genade vond in de ogen van scheidsrechter Cees van de Linde uit Wemeldin- ge. Diezelfde Bruggeman opende na rust wel de score (0-1), maar Pim Bruins maakte gelijk: 1 -1 Houtepen: „Het was geen geweldig duel. Ik denk dat som mige spelers al met hun gedachten bij de wedstrijd van za terdag tegen Kloetinge waren. Hoewel ik er nog zo op ge hamerd heb dat deze pot minstens zo belangrijk was." SSV'65-LRC 1-1 (0-0). 48. Johan Bruggeman 0-1, 57. Pim Bruins 1-1. Scheidsrechter: C.K. van de Linde (Wemeldin- ge). Aantal toeschouwers: 100. GOES - Kloetinge heeft zaterdag opnieuw kostbare pun ten verspeeld in de jacht op promotie naar de hoofdklas se. Nieuw-Lekkerland hield Kloetinge in eigen huis op 2-2. „Tja, het ging zaterdag weer zoals het al weken gaat", zei Kloetinge-aanvaller Wilco de Valk. „We creë ren een heleboel kansen, maar we maken ze maar niet. Van Nieuw-Lekkerland hadden we gewoon moeten win nen als je naar de kansen per team kijkt. Zij kregen er vier of vijf, wij zeker meer dan tien. En dan heb ik het niet over vijftig-procentkansen, maar over honderdvijf tig-procentkansen." Alleen Ronald Zuijdwegt en De Valk wisten namens Kloetinge het doel te vinden. Hun doelpun ten zoi-gden ervoor dat Kloetinge na een 2-0-achterstand bij rust toch nog met een punt wegkwam uit Nieuw-Lek kerland. Meivin Zimmerman zette Nieuw-Lekkerland voor rust met twee treffers op 2-0. VALKENSWAARD - FM Sranang begon met vier winst partijen, maar vrijdagavond leed de futsalploeg de twee de nederlaag op rij. In Valkenswaard verloor de Goese hoofdklasser met 7-1 van Platteland/JH Bus Pr. Sranang kende een waslijst aan afwezigen en had weinig in te bren gen tegen de Brabanders. Bij rust stond het 3-0. In de tweede helft redde Gaffin de Meza de eer. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal heeft Oostkapelle een onnodige 2-1-nederlaag geleden bij hek kensluiter Nootdorp. Het spel speelde zich bijna volledig af op de Nootdorpse helft, maar echt gevaarlijk werd Oostkapelle nooit. Na tien minuten spelen werd een verre uittrap van de keepster niet goed onderschept en dat le verde prompt 1-0 op. Pas twintig minuten voor tijd kwam Oostkapelle op gelijke hoogte door Marieke Kwast. Maar drie minuten later was het weer 2-1 Leider Kapelle heeft za- in de tweede klasse met «loren tegen De Zwerver, rby tussen Arnemuiden en eeuwen werd met 4-1 door Bisclub gewonnen. nuiden-De Meeuwen 4-1: Bisclub was de hele eerste ."erker, maar pas op slag stkon Bart van Stevenin- een voorzet van Corné özen met een kopbal voor Kgen. Elf minuten na de •■'erde een strakke voorzet Imold Krijger via Rogier ide 1-1 op. Twee minuten lekende Corné van Belzen rde2-l en weer drie minu- frook voor de 3-1. De 4-1 ün Bart van Steveninck. ■jk-De Zwerver 1-4: We asels strafte na twintig pelen een verdedi gt af: 0-1. Tien minuten maakte Tom van der Linde Jon Herselman kon vlak nist vanaf elf meter wel •-1 zorgen, maar de thuis- na rust geen kans de stand goed te maken, blunders van de Kapelse au leverden de bezoekers slotseconden via Guido -nog 1-3 en 1-4 op. fö-Nieuwdorp 1-3: De yloeg begon heel aardig en •nadertig minuten uit een [kap van Iwan Geense was >k verdiend. Vijf minuten >*erd het toch 1-1 door een - van Tim Driessen. Na «as Nieuwdorp de betere 1® halverwege kwam men opnieuw Driessen ver- lop voorsprong. De moedig nngende thuisploeg werd slotfase nog naar 1-3 ge- "trdvia Corné Nieuwkerk. 'log-'s-Gravendeel 2-3: ffije trap van Huizebosch ""ide 0-1, een eigen doel- jan Peter Oppenneer 0-2 treffer van Remy Spier j-oen Goossen maakte er in ^minuut 1-3 van, tien mi- waterwas het 2-3 door Jac- 'Hamer. In de eindfase wa- r|wee roncle kaarten, waar in voor Zaamslag-speler 'Dooms, ^'•Terneuzense Boys 1-1: j^ense Boys kreeg in de 15 helft de betere kansen en 31 na 36 minuten op voor oor een kopbal van Me- %ürük. Op slag van rust thuisploeg de stand ge- 'rekken. Joep Frusch be- Jacco Koekkoek, die "•graak kopte. Hoek mag zich uitleven tegen buitengewoon slecht Marken: 0-4 door Frits Bakker MARKEN - Het moet niet veel langer duren, anders krijgt Jan Verdegem nog de status van on verslaanbare trainer bij Hoek. De tweede wedstrijd onder de tijdelijke coach kreeg zaterdag in Marken een spectaculaire uit slag: 0-4. Voor Verdegem veran dert dat niets aan de situatie. „Ik word geen hoofdtrainer, wat er ook gebeurt", benadrukte de Belg in Marken. De beslissing staat vast en is on omkeerbaar. Zelfs al is het elf tal nu al twee weken voor de coach door het vuur gegaan en had de club hem zo graag voor de rest van de competitie willen vastleggen. „We hebben het vori ge week met klem aan hem ge vraagd, maar hij is niet over te halen", verzekerde voorzitter Kees de Feijter. Dat dwingt Hoek er dus toe om zo snel mogelijk een ander aan te trekken. „Met een paar trai ners hebben we al gesproken", gaf De Feijter toe. „Daar kun nen we met zekerheid van zeg gen dat het niet doorgaat. Ik ver wacht dat we nog minstens een week nodig hebben. Tot die tijd zullen we met Jan Verdegem doorgaan." Duidelijkheid De Belgische ccach heeft tegen één week langer geen bezwaar. „Met twee, drie weken had ik re kening gehouden, langer is het met mijn werk niet te regelen. En voor Hoek is het trouwens ook beter dat er nu snel duide lijkheid komt." Wie zijn opvolger ook wordt: de nieuwe trainer krijgt te maken met een elftal dat in twee weken tijd het geloof in eigen kunnen terug heeft gevonden. Het gaat Hoek na het vertrek van Johan Ballegeer wonderlijk genoeg weer voor de wind, al moet over de 0-4 van zaterdag niet te hoog van de toren worden geblazen. Plet armetierige Marken was een tegenstander zonder allure, een elftal zonder ruggegraat. „Het had hier ook 8-0 kunnen worden, zo veel kansen hebben we nog laten liggen", gaf Verde gem het schrijnende klassever- schil aan. „We hebben een half uur nodig gehad om in te zien hoe zwak deze tegenstander was en het daarna zonder veel moei te afgemaakt Voor het vissersdorp aan het IJ- Pieter de Munnik (tweede van rechts) schiet Hoek naar een 1-0-voorsprong op Marken. Keeper Eelco Zeinstra duikt naar.de bal, maar is kansloos. foto Ron Bruijn selmeer, dat met zijn 1850 inwo ners nog kleiner is dan Hoek, dreigt ongetwijfeld een zorge lijk jaar. In de selectie is dit jaar door geldgebrek fors gesneden. Het vertrek van Carlos Hassel- baink, de broer van Jimmy, heeft de aanval verlamd en het elftal van zijn enige sterspeler beroofd. Valderrama Hoek had, met Porteman en Buy- se centraal achterin en Ragut en De Smet op de vleugels, geen kind aan de spitsen van Mar ken. Marchanno Schulz, die zich het kapsel van de Colombi aan Valderrama heeft aangeme ten, kon af en toe nog eens iets creatiefs bedenken. Bij alle an dere aanvallers, inclusief de in vallers, was het alsof ze met te grote schoenen tegen een te klei ne bal wilden schoppen. Vanaf de kant daalde ook alleen maar hoon op het elftal neer. Van de meeste spelers, wegge haald uit de omgeving van Am sterdam, weten de supporters niet eens de namen. Michael Vis ser is de enige die van Marken zelf komt en zich het lot van de club nog een beetje aantrekt. Voor Hoek kon deze tegenstan der niet op een beter moment ko men. Met de tweede overwin ning onder Verdegem is de klim naar de veilige middenmoot in gezet. „Zo snel kan het dus gaan", zei Wesley de Smet, de aanvoerder die zelf al twee we ken tot de betere spelers be hoort. „We winnen van de koplo per en er staat ineens een ander elftal, met heel veel vertrou wen." Het had Jan Verdegem er in elk geval toe aangezet het systeem en het elftal ten opzichte van vo rige week ongewijzigd te laten. De Belgische tandem voorin (Dewispelaere/Destorme) was intact gebleven, Nyim Melki liet op links eindelijk zien waartoe hij in staat is en Sam Ysebaert gaat op een voor hem nog on wennige positie met de week be ter voetballen. En met Pieter de Munnik en Jeroen van de Broe- ke heeft het elftal op het midden veld aan loopvermogen en fysie ke kracht gewonnen. Riante score Hoek scoorde pas na iets meer dan een halfuur, gooide daarna alle schroom van zich af en kreeg na rust van de tegenstan der vrij spel naar een riante sco re. Pieter de Munnik opende het bal na een korte solo, die hem onverwacht vrij in het straf schopgebied bracht. David Destorme, na een vorzet van Melki een kwartier na rust, Sam Ysebaert (29e minuut op aange ven van Destorme en Christoph Dewispelaere (die van dichtbij in een leeg doel mocht koppen) drukten het overwicht na de rust uit in nog drie treffers. Voor De Munnik eindigde de wedstrijd vroegtijdig. Hij raak te door een onbezonnen actie van de keeper geblesseerd aan de knie die de laatste weken toch al zo kwetsbaar was. Ste ven de Croock maakte kort voor tijd een bevredigende rentree. Marken-Hoek 0-4 (0-1). 32. Pieter de Munnik 0-1, 60. David Destor me 0-2, 74. Sam Ysebaert 0-3, 88. Christoph Dewispelaere 0-4. Scheidsrechter L. Stofkooper (Krimpen aan de Lek). Gele kaar ten: Djamel Buyse, Thomas Ragut, Sam Ysebaert (Hoelc), Michael Vis ser, Tuan Truong-Minh en Paul Michielsen (Marken). Aantal toe schouwers: 300. Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ragut (74. Thijs Binnerts), Stijn Porteman, Djamel Buyse, Wesley de Smet; Sam Ysebaert, Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik (70. Gunter de Meyer), Nyim Mel ki; David Destorme (83. Steven de Croock), Christoph Dewispelaere. door Wim Broekhoven GOES - Alleen GPC heeft in de derde klasse A van de mis stap van leider Duiveland te gen hekkensluiter MZVC (4-4) weten te profiteren. De Vlissingers klopten FC Dau- wendaele met 2-0. SKNWK kwam tegen ZSC niet verder dan 2-2. In 3B kon Tholense Boys de koppositie niet verde digen, omdat er voor de wed strijd tegen DVO'60 geen scheidsrechter verscheen. Dauwendaele-GPC 0-2: De te genvallende topper was gelijk- opgaand. maar echt goede doelkansen waren schaars. Een uitstekende GPC-coun- ter leverde na dertig minuten via Leo de Groot wel de ge flatteerde 0-1 op. Vlak voor rust had GPC de pech dat scheidsrechter Kenson een overtreding van doelman Te- lussa op Björn Ronde na een veel te korte en onnodige te rugspeelbal niet correct kon inschatten en hij simpel een hoekschop gaf. De nog onge slagen thuisploeg probeerde het met Julio Fagundez voor Jorrit Schuurman na rust wel, maar echt gevaarlijk werd Dauwendaele nooit. Het countervoetbal van GPC le verde na een uur spelen een tweede treffer op maar die werd op advies van de assis tent alsnog afgekeurd. Regi- lio Pinas zorgde vlak voor rust wel voor 0-2. Veere-WHS 2-3: Joachim Cor- nelisse maakte er al na vier minuten 1-0 van. Op slag van rust kon Hans Leune gelijk maken, waarna diezelfde Leu ne vlak na de thee ook voor de 1-2 tekende. Veere kwam via René-Michel Gerritsen halverwege de tweede helft op 2-2, maar een kwartier voor tijd strafte Egbert Moer land een verdedigingsfout af met een derde Thoolse treffer. 's-Heer Arendskerke-Seroos- kerke 3-1: In een aardige eer ste helft tekende Marco Goe- degebure na drie minuten voor de 1-0 en vijftien minu ten later voor de 2-0. Een vrije trap van Nicky Holmes leverde vlak voor rust de 2-1 op. Serooskerke slaagde er in een heel wat mindere tweede helft niet in de achterstand verder goed te maken. Een kwartier voor tijd deed Frank Goedegebure na maanden blessureleed zijn heroptreden bij de thuisploeg. Een pracht voorzet van hem leverde twee minuten voor tijd via Steef van de Velde de 3-1 op. Spui-Yerseke 3-0: Erik Loof tekende na vijf minuten voor 1-0. Yerseke was daarna tot aan de rust wel sterker, maar dee gelijkmaker werd wegens buitenspel afgekeurd. Tien minuten na rust werd het door Martin Kalisvaart na een prachtige voorzet van Gert-Jan Vlaander 2-0. Yerse ke was geklopt. Kalisvaart zorgde in de tachtigste mi nuut uit een vrije trap van Jo hn de Ritter ook voor de 3-0. ZSC'62 - SKNWK 2-2: SKNWK kon niet imponeren en ZSC'62 legde veel strijd lust op de mat. Wouter Fioole bracht ZSC'62 al vroeg aan de leiding. In de 76e minuut zorgde Maarten Padmos voor de gelijkmaker. Niet veel la ter kopte Sebastiaan Vaane zijn ploeg naar 2-1. maar na een inzet van Leon de Bruine pakte SKNWK kort voor tijd alsnog een punt. Duiveland-MZVC 4-4: Cas per Feleus zette de gasten al vroeg verrassend op voor sprong. Na 24 minuten kon Dennie le Comte met zijn eer ste van de middag de voor sprong van hekkensluiter MZVC wegwerken. Maar de Middelburgers kwamen op nieuw aan de leiding (doel punt Robert Baas) en liepen zelfs uit naar 1-3 (eigen doel punt Jasper van Almenkerk). Lex Zwang uit een strafschop en twee doelpunten van Le Comte brachten de lijstaan voerder uit Oosterland alsnog voorbij MZVC. Een goal in de slotfase van Alexander Bom uit een penalty betekende ech ter duur puntenverlies voor Duiveland. Tholense Boys-DVO'60 werd afgelast omdat scheidsrechter Leo van Belzen in de file op de A58 stond en er geen ver vanger aanwwezig was. 5 S.v. iÜJOv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33