banaal Gent-Terneuzen dieper PZC Sierlijke stiksels op shirtjes darttoernooi PZC Zeeuwse finale van Kinderen voor Kinderen in Terneuzen Kavel-Pik is nu parkeerplaats Klauterend door de hindernisbaan 'laamse regering maakt geld vrij voor baggerwerken '91 asterplan kost miljoen Bikkelharde strijd om motor Inbraak in kerk Inbraak in bedrijfsgebouw Auto's in botsing Vechtersbazen aangehouden maandag 25 oktober 2004 bit jfKrisNaudts jiT - De Vlaamse regering [l op de begroting 2005 een rag van 17 miljoen euro gere ed voor het baggeren van Belgische gedeelte van het aal Gent-Terneuzen. de Vlaamse minister lOpenbare Werken Kris Peet- js de anderhalve meter slib zich op bepaalde plaatsen kanaalbodem heeft opge geid op dit ogenblik het be- rnjkste knelpunt op de vaar baar Gent. Met name ter «te van de bruggen heeft de scheepvaart af te rekenen [ondieptes, veroorzaakt door ophoping. sister Peeters vindt het geen ii idee om de bouw van een jwe zeesluis in Terneuzen te pelen aan de lopende onder- delingen met Nederland ;de verdieping van de Schei- Volgens Peeters kan de nieu- sluis waarop Gent al decen- aandringt, niet worden opge ien in het nieuwe Schei- memorandum en in de beslui- de ProSes-ontwikke- pschets 2010 Schelde-estua- E óór het einde van 2004 willen de gemeenschappelijke mns-Nederlandse politieke tong over de verdieping ndeSchelde tot 13,1 meter ge- vaart rond krij- enda ITSEEKACTIVITEITEN toorgklachten: MQ-0231231 baandag t/m vrijdag purende de openingstij- ^Uaterdags tot 12.00 uur Factie SVELANDEN/THOLEN ^onspark 28 *31 «60 AA GOES [f:0113-315670 J 0113-315669 'fflail: redgoes@pzc.nl ^Balkenende (chef) ri9r'd Huibers ifekevan der Jagt !f6ek Janssen föPaardèkam boende Vries (sport) ^men van der Werf ^ntrale redactie fftionspark 28 '«tbus 31 AA goes i61 (0113)315500 ;3»: (0113)315669 *ira'l: redactie@ pzc.nl "ternet pzc.nl '•mail: web@pzc.nl gen", aldus Peeters. „Zodat de verdieping zonder verder tijd verlies en in volle rechtszeker heid kan worden gerealiseerd en de natuur en veiligheid in het Scheldebekken worden ver sterkt." Diverse Vlaamse parlementsle den vinden het verontrustend dat Peeters zich beperkt tot de Antwerpse eis voor Scheldever- dieping. „Nergens maak ik uit de verklaringen van de minister op dat de bouw van een sluis in Terneuzen op de agenda staat in de onderhandelingen met Neder land", zegt André Denys. Denys wordt algemeen getipt als de op volger van Hei-man Balthazar als gouverneur van Oost-Vlaan- deren. Hij lijkt alvast de voor- trekkerrol te willen overnemen die Balthazar zijn hele loopbaan speelde als het de verdediging van de Gentse havenbelangen betrof. Minister Peeters vindt evenwel dat het niet van goed nabuur schap zou getuigen mocht Vlaan deren bij de Nederlanders een nieuw onderwerp op tafel bren gen, nu de beslissingen inzake de Scheldeverdieping in de eind fase zijn beland. „Vooraleer met Nederland onderhandelingen te beginnen over de verbetering van de maritieme toegang van de haven van Gent is het best het rapport van gouverneur Balthazar en van de commissa ris van de Koningin Van Gelder aan een grondige lezing te onder werpen", aldus de Vlaamse be windsman. Het rapport inzake sluis en kanaalaanpassing wordt binnenkort afgerond. Peeters gaf de Vlaamse parle mentsleden de verzekering dat na de onderhandelingen over de Scheldeverdieping nog andere dossiers ter bespreking met Ne derland zullen worden voorge legd, met name de toegang tot Gent, de IJzeren Rijn en de Grensmaas. IRAVENPOLDER - Het mas- plan 's-Gravenpolder gaat de ïeente Borsele ongeveer 7 joen euro kosten. Het gaat er meer om de herinrichting isporthal De Zwake met een uw woonzorgcomplex en de een brede school en woningen. De gemeente is lenoeg klaar met onderhande- over de aankoop van particu- ïd. Die is nodig voor oingbouw, het aanleggen van gen en parkeerplaatsen en jvolkstuincomplex. GEN OP ZOOM - Voor stadhuis Markt, 19.30 uur: Stadswande- S Sportpunt Zeeland, 9.00-16.00 Sportherfstweek met o.a.zaalvoet- Iwnooi voortgezet onderwijs; NSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Brensoos; NKENSZAND - Achter de Hervorm- ak, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; Jaarlijkse dorpsvergadering g Bouwen en Wonen in Hein- PEU.E - De Vroone, 9.00 uur: Schil- dub: 10.00 uur: Volksdansen; 13.30 Sociëteit; 14.30 uur: Gymnastiek; Complex Groenewoud, >17.45 uur: Bewegen carapatiën- Ons Dorpshuis, M7.00 uur: Biljartclub senioren; •''Ur: schaakclub de Zwarte Dame; 'ORE-Dorpshuis, 13.15 uur: Gym- «fc 1330 uur: Sociëteit; CLOINGE De Wemel, M7.00 uur: Klaverjassen, kaarten *3ien; 14.00 uur: Koersbal; ^6KE Het Trefpunt. 13.00-17.00 Harten. Een deelnemer van de Eerste Thoolse Open Dart Kampioenschappen concentreert zich op zijn worp. door Freek Janssen SINT-MAARTENSDIJK - Wie de dart- sport serieus bedrijft, wil graag gezien worden. De deelnemers van de Eerste Thoolse Open Dart Kampioenschappen zaterdag in Sint-Maartensdijk droegen shirtjes, waarvan de één nog opvallen der was dan de ander. Hoe beter de dar ter, hoe gekker de outfit, leek het wel. Twee jongens in de puberleeftijd dra gen de tekst Hije piele bieje op hun rug, waarschijnlijk de naam van hun dart- club. Een andere club heet Pimpel maar door. Een mevrouw (een van de weini gen op het toernooi) moet het doen met knorretje. Een mannelijke darter van middelbare leeftijd liet The Lion King op zijn rug borduren en een jongen van Hindoestaanse afkomst draagt de op druk Shaggy op zijn mg en it wasn't me op de borst, naar de Jamaicaanse reg gaezanger en zijn bekendste liedje. Maar de profs kunnen het altijd beter. Jan van der Rassel, semi-professioneel darter en door iedereen genoemd als grootste kanshebber, laat zich tijdens wedstrijden Goldfinger noemen. Met bijbehorend goudkleurig shirt natuur lijk en zijn bijnaam op de mg gestikt. „Ik denk wel dat ik een grote kans maak", laat hij vantevoren weten. Van der Rassel zat ooit bij de laatste zestien van het World Masters-toemooi. Het toernooi in Haestinge in Sint-Maar tensdijk trekt veel mensen van buiten de regio. Een kanshebber uit de buurt is Hessel Duran uit Scherpenisse, een dar ter zonder opvallend tenue. Hij speelt niet meer zo veel, maar ooit hoorde hij bij de top van Nederland. „Ik train hele maal niet meer en doe bijna nooit meer mee aan evenementen", vertelt hij. „Twintig jaar lang heb ik veel gedart, maar nu wil ik wat meer thuis zijn, want mijn vrouw en ik hebben gezins uitbreiding gehad." In de jaren negen tig zat hij nog in het Nederlandse team tijdens belangrijke darttoernooien. „Ik heb nog ooit een WK gegooid in Austra lië met bolle Bamy. Die gozer is zó goed, hij plaatst die pijlen in het bord, in plaats van ze te gooien." Kalkoen Twee jaar geleden, toen er voor het eerst een darttoernooi werd gehouden in Sint-Maartensdijk (dat was nog geen open wedstrijd) haalde Duran de eerste plaats. „Ik kreeg toen vijf kilo kalkoen, of zoiets." Dit jaar hoopt hij weer ver te komen in het toernooi, maar hij ver wacht niet te winnen. De hoofdprijs - de Bakkerij Ad Gladdines Trophy - van vierhonderd euro gaat naar Van der Ras sel, denkt hij. Jammer genoeg heeft hij nog nooit tegen Goldfinger gespeeld: „Ik denk dat dat wel een goede partij zou worden." De opkomst op het Eerste Thoolse Open valt hem tegen. Er doen maar 67 dar ters mee. „Ze vragen zeven euro vijftig inschrijfgeld en verdelen duizend euro aan prijzengeld. Dus hebben ze zo'n 140 tot 150 deelnemers nodig om uit de kos ten te komen." Er wordt gezegd dat de organisatie een kans heeft laten lopen, door het toernooi op een zaterdag te houden en niet op zondag. Veel dartlief hebbers uit Sint-Maartensdijk voetbal len op zaterdag, een groep van wel veer tig tot vijftig man meent een deelnemer uit het dorp. Hessel Duran speelt zijn eerste potje te gen de zestienjarige Patrick de Jonge. foto Willem Mieras Hij heeft met krullende sierletters zijn naam laten borduren op de achterkant van zijn shirt en is dan ook een geduch te tegenstander, weet Duran. „Een hele goeie jeugdspeler, hij gooit elke dag." De darters spelen 501, wat inhoudt dat je met zo min mogelijk pij len van 501 naar nul moet zien te ko men. De laatste pijl moet een dubbel zijn, in de smalle buitenste ring van het bord. Sportief Het jonge talent verslaat de Scherpenis- senaar met 3-0. Patrick gooit ogen schijnlijk met gemak 100 of 140 punten met drie pijlen en dat is niet gemakke lijk. Aan de overkant van de zaal staat Goldfinger zijn eerste potje af te wer ken. „De eerste wordt een 3-0 overwin ning", zegt hij vol vertrouwen als de wedstrijd bijna af is. Kort daarop schudt de tegenstander zijn hand. „Goed gespeeld", feliciteert hij de se- mi-prof, want bij darten gaat het er sportief aan toe. Van der Rassel wint het toernooi, voor Jacky Lamers en Rafe Rahman (de broer van Shaggy). Bij de vrouwen wint Monique Vryers, Alison wordt tweede en Diana IJsselstein haalt een derde plaats. door René van Stee TERNEUZEN - De deuren van het Scheldetheater in Terneu zen zijn bijna anderhalf uur voor het begin van de Zeeuwse finale van 'Kinderen voor Kinde ren' nog niet open. Maar Sjanne van Laar (9) uit Middelburg staat al te trappelen van onge duld om naar binnen te kunnen. Zij kent het klassieke repertoire van het kinderliedjesfestival van de Vara zo'n beetje uit haar hoofd. Zij heeft ook bijna alle cd's. „Ik sta er 's ochtends nog net niet mee op, maar het scheelt niet veel", zegt ze. In de grote zaal zijn de repeti ties van de elf finalisten dan nog aan de gang. Van bleke bekkies of zenuwen hebben de aanko mende artiesten geen last. Liveband „Dat komt pas als ik het po dium op ga. Maar als ik eenmaal bezig ben, is dat ook zo weer ver dwenen", zegt Merel Verschel ling (13) uit Zaamslag. Zij is de enige finaliste uit Zeeuws-Vlaanderen. Net als de meeste kinderen heeft Merel nog nooit met een liveband en een achtergrondkoor opgetre den. Daarom is het volgens haar heel goed dat er vooraf uitge breid wordt gerepeteerd. Het meer dan zeshonderdkoppige publiek boezemt haar geen angst in. „Daar kijk ik gewoon overheen." Over de winstkansen zijn alle kandidaten bescheiden. Nadieh Eversdijk (14) uit Kapel- Ie maakt het niet zo veel uit. „Ik ben al blij dat ik in de finale sta. Ik doe gewoon m'n best, dan komt het wel goed." Emma Heesters (8) uit 's-Gravenpolder bekijkt het tafereel vanuit een Kinderen voor Kinderen-deelneemster Michelle van Casand in gesprek met presentator Klaas van Eer den. foto Wim Kooyman rolstoel. Drie weken geleden brak zij haar scheenbeen. Zij zit nog steeds in het gips. Dat weer houdt haar er echter niet van om toch mee te doen aan de fina le. „En het kan nog gekker", zegt Lodewijk van Noort, begeleider namens de Vara. „In Limburg hadden we enkele jaren terug een deelneemstertje dat kort tevoren haar been had gebroken. Rechtstreeks uit het ziekenhuis ging zij meteen het podium op." Opvallend genoeg doen er maar twee jongens mee aan de Zeeuw se finale. Miranda Mulder (11) uit Wissenkerke heeft hier wel een verklaring voor. „Er hebben gewoon weinig jongens meege daan aan de voorronde. Ze hou den niet zo van zingen. Ook heb ben ze veel minder lef dan meis jes." Bij de meezingshow worden klassiekers als Op een onbe woond eiland, Ik heb zo waan zinnig gedroomd en Wakker met een wijsje uit volle borst meegezongen. De jury, met hier in ook Sinedu de Graaf, de Zeeuwse winnares van vorig jaar, kiest Emma Heesters als winnares met het lied 100 kleine feestjes. Zij houdt de Zeeuwse eer hoog tijdens de 25e landelijke finale van Kinderen voor kinderen op 12 december, waarvan de Vara op 18 december een televisiere gistratie uitzendt. MIDDELBURG - Middelburger Remco Mulder was een van de vier winnaars die met de uitputtingsslag 'Hands-on-the-bike' afgelopen weekeinde een motor heeft gewonnen. Hij stond tijdens de MotoRai in Amster dam 62 uur naast een motor met een hand op de buddy. Ondanks de Yamaha Fazer van 600 cc die hij mee naar huis kreeg, weet hij niet of hij nog een keer aan een soort gelijke wedstrijd mee zal doen. „Het was geen spelletje meer", zei hij gisteren. „Ik ben doodmoe." De wedstrijd verliep anders dan de bedoeling was. In de nacht van za terdag op zondag draaide een van de tien deelnemers door. „Hij kon het geestelijk niet meer aan", zei Remco. „Er kwam een arts bij en de organisatie legde de wed strijd stil." De organisator Moto 73 bekommerde zich om de deelnemer. „Het is voor zover wij weten weer goed met hem, maar het was een heel harde strijd." De krachtproef werd hervat. De vier deelnemers wisten echter van geen ophouden. „De organisatie stelde daarom voor om die ene motor, de Yamaha MT-01, te verloten." Dat accepteerden de vier niet. Remco: „We wilden doorgaan en zeker niet stoppen met een loterij." De organisatie staakte zondag ochtend om vier uur de wedstrijd, op medisch advies, om het emotionele welzijn van de kandidaten niet in gevaar te brengen. De zware uren hadden hun tol geëist. Yamaha en Moto 73 kwamen toen met het voorstel om de vier 'die hards' allemaal een motor te geven. GOES - In een kerkgebouw in de gemeente Goes is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. Om welke kerk het ging, wil de politie niet zeggen, wel dat het een dorp in de gemeente was. De toegang werd geforceerd, er werd een schaal betrof en enkele honderden euro's meege- GOES - Bij een inbraak in een bedrijfsgebouw aan de Stephensonweg in Goes werd in de nacht van zaterdag op zondag een slijptol gestolen. GOES - Op de A58 bij Goes is zaterdag een 32-jarige Mid delburgse automobiliste achterop de auto van een 59-jari- ge bestuurder uit de gemeente Borsele gereden. Ze kon niet op tijd stoppen toen haar voorganger remde. Beide auto's raakten beschadigd. Hetzelfde gebeurde op de A58 in Kapelle. Een 33-jarige automobilist uit Ede botste ach terop de auto van een 39-jarige Vlissingenaar. Beide au to's raakten beschadigd, 's Middags reden twee auto's te gen élkaar op de Langeweg in Wilhelminadorp. Een 18-ja- rige automobilist uit Zierikzee wilde inhalen op de linker baan, net toen een 51-jarige man uit Waltrop (die dezelf de kant op reed) bezig was linksaf te slaan. De twee au to's botsten en raakten allebei beschadigd. THOLEN - Twee mannen uit de gemeente Tholen, van 20 en 26 jaar, zijn vrijdag op de Markt in Tholen aangehou den voor vechten in het openbaar. Na verhoor kregen de twee een boete en werden ze naar huis gestuurd. de dj's moest het al snel afleg gen tegen de speakerboxen van de Opeis. De organisatie had allerlei skate- toestellen laten plaatsen, maar door de regen waren die te glad om kunstjes op te vertonen. Op een aantal plaatsen waren kunst schilders en grafitti-artiesten nog bezig een stukje van de kunstschutting te verfraaien, de bezoekers keken verwonderd toe. Koos Fokke en Rien Vierge ver van de werkgroep Tromp straat en omgeving hopen dat de nieuwe invulling van de lap grond het begin is van meer dui delijkheid. Ze zijn bang dat hun huizen uiteindelijk tegen de vlakte moeten, omdat de ge meente plannen zou hebben de- driehoek tussen de Piet Hein- straat, de M.A. de Ruyterlaan en het busstation vol te bouwen met nieuwe woningen of kanto ren. „We willen gewoon weten waar we aan toe zijn." Wethouders Thijs 't Hart en Charles Linssen openden de schutting door een colofon te onthullen, waar de namen van alle kunstenaars opstaan die aan het project hebben meege werkt. Ook Viergever sprak het publiek toe. „Ik ben blij dat ka vel-Pik veranderd is in ka vel-pek." door Freek Janssen GOES - De regen kon gistermid dag niet verhinderen dat er feest werd gevierd op kavel-Pik in Goes. Bezoekers kwamen - ge wapend met een paraplu - met de bewoners van de Tromp straat en omgeving vieren dat de smalle strook grond aan de Piet Heinstraat eindelijk een tij delijke bestemming heeft gekre gen. Nadat de kavel jarenlang braak lag, is het terrein nu ingericht als parkeerplaats. De feestelijke opening kreeg de naam Schut- tingfeest, omdat ook de fraai be schilderde en met graffiti bespo ten schutting langs het parkeer terrein werd geopend. De hon derdveertig meter lange mum- neemt het zicht weg op de ach tertuintjes van de Trompstraat. Dj's Over het hele terrein waren vlag getjes gespannen. De bar en de snackkar verkochten eten en drinken, in een tentje draaiden dj's, onder wie dj Sandstorm. Een stukje verderop stonden trotse eigenaren van getunede (opgevoerde) auto's van Opel- club Zeeland hun bolides te to nen. De muziek van de ingehuur- RILLAND - Een hindernisbaan, hamburgers eten, een blusde monstratie en vrolijke kinder- house. Kinderen uit groep zeven en acht van de basisschool moch ten zaterdag een kijkje komen nemen bij de vrijwillige brand weer in Rilland. De hindernisbaan vonden de meesten het stoerste onderdeel, want daar was ook nog een tro fee mee te winnen. De kinderen mochten in groep jes van twee meedoen aan de wedstrijd. Eerst moesten de dap pere brandweerlieden in de dop twee poppen redden uit een hok, waarin je bijna niks zag. Het rookte er flink en het was erg donker. Als ze klaar waren met slachtof fers redden, begon de moeilijke tocht door de hindernisbaan. Kruipend, klimmend en sprin gend moesten de kinderen het einde van de baan zien te berei ken, zonder een aantal voorwer pen die ze met zich meedroegen te verliezen. Als ze daarmee klaar waren, mochten ze onder begeleiding van een lid van de vrijwillige brandweer een spuit- oefening doen. Trofee De drie groepjes die de drie klus jes het snelst geklaard hadden, kregen een trofee. De winnaars mochten ook nog een wisselbe ker mee naar huis nemen. Daar na waren er hamburgers, want van hard werken krijg je hon ger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27