Goede tijd komt nooit meer terug Protest K.N.V.B. Dubbelman zoekt zijn heil hogerop Zeelandia Middelbur profiteert optimaal van off-day Vlissingen 110% ANTI RUGNUMMER Bierblikje Loslopend wild Telefoon Klapvee Snelle rentree Lionel Lord na liesoperatie Derby tussen Vlissingen en Middelburg leeft niet echt meer Ronald Koeman heeft wei nig reden warme gevoe lens te koesteren voor de top pers tussen Ajax en PSV. De huidige trainer van de Am sterdamse voetbalclub, die gis teren met 2-0 verloor van de Eindhovenaren, maakte de eredivisiewedstrijd in totaal achttien keer mee, in drie ver schillende officiële functies, en verloor er tien. Slechts vijf zeges en drie remises staan er tegenover. Als trainer van Ajax won Koe man maar één keer van PSV: op 8 februari van dit jaar werd het in de Arena 2-1. Drie nederlagen en twee gelij ke spelen maken de zes duels vol. Als speler van Ajax was Koe man evenmin erg succesvol in de vaderlandse topper. Eén keer won hij, vier keer droop hij af met een nederlaag en éénmaal werd het gelijk. Als speler van PSV is de con duitestaat van Koeman in per fecte balans. Hij verloor even- vaak als hij won (driemaal) en deelde nimmer de punten. Een opmerkelijke actie van voet baller Yasuto Honda heeft tot rellen geleid bij een duel in de Ja panse competitie. De speler van Kas- hima Antlers gooide in het duel met Urawa Reds een bierblikje, dat hem op een haar na miste, terug in het publiek. Een groep van ruim dertig woedende supporters bestormde daarna het veld om verhaal bij Hon da te halen. Hij werd aan zijn haren het doel ingesleurd, tot de politie in greep. „Ik heb spijt van mijn actie. Maar wat die fans hebben gedaan, is hele maal verkeerd. Onder de douche stond ik te bloeden", zei Honda. Ook de Braziliaanse coach Toninho Cerezo van Kashima werd belaagd door boze fans toen hij het stadion verliet. Zijn ploeg verloor het duel met 3-2. De politie verhoorde na af loop 32 mensen. Willem Dubbelman is door de KNVB voor vier weken verbannen van de voetbalvelden, maar liet zich de wedstrijd Heinkenszand-Krabbendijke niet ontne men. foto Willem Mieras door Rudy Boogert Willem Dubbelman heeft zater dag de daad bij het woord ge voegd. De supporter van voetbalver eniging Heinkenszand heeft de wed strijd van zijn club tegen Krabben- dijke vanuit een hoogwerker beke ken. De 56-jarige Dubbelman zocht zijn heil hogerop, omdat hij door de KNVB voor vier weken verbannen is van de Nederlandse voetbalvel den. Die straf kreeg hij opgelegd, omdat hij medeverantwoordelijk werd geacht voor het staken van het duel in de vierde klasse A tussen Co- lijnsplaatse Boys en Heinkenszand van 11 september. Dubbelman, die zich al twintig jaar als vrijwilliger op alle terreinen in zet voor Heinkenszand, bedacht daarom de sluiproute met de hoog werker. Hij bevond zich zaterdag buiten het terrein, maar toch kon hij de wedstrijd volgen. Zijn actie was overigens niet uniek. Een jaar of tien geleden had Goes-supporter Albert de Leeuw de primeur. De broer van toenmalig voorzitter Lieven de Leeuw was een jaar geschorst omdat hij een prullen bak naar een grensrechter had ge gooid. Uit protest tegen de straf huurde hij een mobiele liftinstalla- tie om van buiten de afrastering naar zijn duppie te kunnen kijken. Een decennium later is Willem Dub belman zijn opvolger geworden. Twee loslopende honden hielden de training voor de Grote Prijs van Bra zilië in de Formule 1 zaterdag bijna een halfuur op. Cameramensen spot ten de dieren, die rondscharrelden in de bosjes langs het circuit, vijf minu ten nadat de pitstraat was opengegaan. De organisatie gaf onmiddellijk het sein de eerste sessie te beëindigen om de beesten te kunnen vangen. 'Beren op de weg' zijn de angst van iedere coureur. De Zweed Stefan Jo hansson kreeg op de oude Osterreichring ooit de schrik van zijn leven toen hij in botsing kwam met een hert. Het circuit van Montreal is berucht om zijn overstekende marmotten en laagvliegende meeuwen. De Canadees Jac ques Villeneuve reed op Silverstone bij de training eens een vos dood. mend? Zegt u het maar. Het in oran je gehulde klapvee in het Topsport centrum had het in elk geval reuze naar de zin. Vervelend, zo'n rinkelende tele foon. Geen gehoor in een restaa rant, mortuarium of zaal waar deal' sporters bezig zijn. Op het schaaktoernooi van Hooge- veen was een ludieke straf bedacht voor de onverlaat die verzuimde zijn mobieltje tijdens de wedstrij den uit te zetten. Hij verloor niet reglementair zijn partij, maar kreeg een boete van vijf tien euro. De pot bleef rijkelijk leef alleen de telefoon van Rik vanDne in de amateurgroep rinkelde sto rend. Leuk voor de organisatie, jammer voor Hospice Hoogeveen, het goede doel dat nu slechts vijftien euro mag besteden. m DOETINCHEM - Aan spreekko ren zullen de supporters van ADO Den Haag zich (in ieder geval voor lopig) vast niet meer wagen. Dat levert tegenwoordig namelijk een stadionverbod op. Maar niet al- Leuk? Of juist een beetje bescha mend? De speaker van dienst tij dens de finale van het toernooi om de Lucardi Cup trok zaterdagavond de hele trucendoos open om het handbalpubliek in het Rotterdamse Topsportcentrum op te zwepen. Zo daverde er na elk doelpunt, bij die van de Nederlandse vrouwen uiter aard heel wat luidruchtiger dan bij een Spaanse treffer, via de boxen een of andere rauwe kreet de zaal in. Van de yell van Tarzan tot het door acteur Robin Williams uitge schreeuwde Good Morning Viet nam. En wat te denken van de meezingers tijdens de warming-up en in de rust van de wedstrijd? 'Hoofd, schou ders, knie en teen' ging de speaker net zo moeiteloos af als het onvolpre zen 'Van voor naar achter, van links naar rechts'. Leuk? Of juist een beetje bescha- leen vocaal kun je afkeuring voor deze of gene laten blijken, 21' maakt dit spandoek bij het uitduej van de Haagse ploeg tegen W Graafschap wel duidelijk, foto Eric maandag 25 oktober 2004 door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Zeelandia Mid delburg liet gisteren in de derby tegen Vlissingen sinds lange tijd weer eens z'n ware gezicht zien De ploeg van trainer Jack Schip per leidde bij rust al met 2-0, maakte meteen na rust de derde treffer en won uiteindelijk met 5-2. „Wij hebben vandaag geen mo ment aanspraak mogen maken op de overwinning", zei Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings. „Een aantal belangrijke spelers zat niet in de wedstrijd en daar door hadden we als ploeg een off-day." Zeelandia Middelburg profiteer de daar optimaal van. De eerste goede kans was weliswaar al na één minuut voor de thuisploeg, maar het schot van Roepesh Bhagola raakte de buitenkant van de paal. Vijf minuten latei- kogelde Eddy de Loof een vrije trap van ruim twintig meter ach ter Mohamed Elbekkaoui. Een klein kwartier later was de doel man van Vlissingen opnieuw kansloos, nu op een schot van Bouba Keita: 0-2. Meteen na rust leek Mimo Fofa- na, die een plaag was voor de Vlissingse verdediging, de wed strijd te beslissen. De kleine spits zorgde voor 0-3, maar Vlis singen gaf zich nog niet gewon nen. Invaller Khaled Boufrahi bracht de marge terug tot twee doelpunten en daardoor kreeg Vlissingen weer geloof in mini maal een gelijkspel. Die hoop vervloog echter toen Marcel Lou- rens de bezoekers op een 4-1- voorsprong zette. Via opnieuw Boufrahi en de sterke Alberto Conde Morgado werd de eind stand op 2-5 bepaald. Vlissingen-Zeelandia Middelburg 2-5 (0-2). 6. Eddy de Loof 0-1, 19. Bouba Keita 0-2, 47. Mimo Fofana 0-3, 75. Khaled Boufrahi 1-3, 81. Marcel Lourens 1-4, 88. Khaled Boufrahi 2-4, 90+5 Alberto Conde Morgado 2-5. Scheidsrechter: J.C.H. Suijkerbuijk (Bergen op Zoom). Gele kaart: Valentino Blommaert en Lunven Vermeer (beiden Vlissingen) en Amir Taw- fik (Zeelandia Middelburg) J tal toeschouwers: 325. j Vlissingen: Mohamed EIbeklJ Valentino Blommaert (16 j0 Bouzambou), Jacques Blijfa Jaimy Bloppoel. Giovanni S« veld; Tim van de Vlies (65 Gash ij, Ngefu Sambi, Rodi Cm Abubakar Kourouman, Un Vermeer en Roepesh Bhagok l Khaled Boufrahi). j Zeelandia Middelburg: JfiJ Langar. Fred Compeer, Ron He Jaco Moens, Freerk Koelma,ti de Loof (65. Ruud Mesu). Ga Bosschaart, Daniël Elebe, Bm Keita, Mimo Fofana (72. 3fm Lourensen Amir Tawfik 10) berto Conde Morgado). SIEGEN - Lionel Lord heefti een operatie aan de lies een le rentree gemaakt voor i club Sportfreunde Siegen. het thuisduel met Regensbu (1-1) viel de Vlissingse aan\-al zeven minuten voor tijd in. Lord kampte de afgelopen* ken met klachten aan de li maar de behandelingen hielp niet. Daarop werd besloten eenopg tie uit te voeren, die tien dag geleden werd uitgevoerd. Lord: „Op de lymfeklier in lies zitten een soort bolletjes twee daarvan waren ontstok Ze drukten daardoor tegen e zenuw en daar kwam dus pijn vandaan. Die twee bollet zijn nu verwijderd." Vier dagen latei- kon Lord looptraining hervatten en afge pen dinsdag trainde hij wi mee met de eerste selectie de club uit de RegionalligaSi De invalbeurt kwam afgeloj vrijdag voor hem als een ven sing. „Dat had ik nog niets wacht, maar ik had wel goed traind. Ik moet nu snel weer conditie komen en dan hoop weer veel aan spelen toe te men." Enkele decennia geleden ston den er bij de wedstrijd tussen VC Vlissingen en Middelburg duizenden mensen langs de lijn. Die hoogtijdagen zijn echter voorbij en komen zo goed als ze ker ook niet meer terug, zo bleek gisteren bij de derby aan de Irislaan. Slechts iets meer dan driehonderd toeschouwers kwamen op de Walcherse derby af, die door Zeelandia Middel burg met 5-2 werd gewonnen. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Nee, Ruud Pen nings is zaterdagavond niet de stad ingegaan om te controleren of zijn spelers zich in het nacht leven ophouden. Van één van zijn voorgangers is wel bekend dat hij dat voor de Walcherse derby der derby's heeft gedaan. Het moet aan het begin van de jaren zeventig zijn geweest, toen de Luxemburger Vic Franssen de avond voor Vlissingen-Mid- delburg van kroeg naar kroeg struinde om te checken of zijn spelers toch wel netjes in bed zouden liggen. Een dergelijke benadering hoeft volgens Pennings niet meer, want hij beseft ook wel dat een derby in de derde klasse iets an ders is dan de ontmoetingen van bijvoorbeeld dertig jaar terug. Als doelman van Vlissingen heeft Pennings menig derby ge speeld, maar als trainer is het zijn eerste ontmoeting met de ri vaal van weleer. „Toch heb ik deze wedstrijd net zo benaderd als alle andere duels die we spe len", erkent Pennings. „De eerst volgende wedstrijd is voor ons steeds de belangrijkste van het seizoen." Ruim een uur voor de wedstrijd is het nog betrekkelijk stil op het Vlissingse sportcomplex. In de kantine zijn de blikken op de televisie gericht, waar PSV zo juist op een 2-0-voorsprong is gekomen. De beide besturen zit ten een paar kamers verder aan de koffie. Na enkele minuten blijkt dat de derby bij sommige mensen nog wel degelijk leeft. „De middenstip van ons hoofd- Jacques Blijlevens van Vlissingen (links) heeft zijn handen vol aan Mimo Fofana, de handige spits van Zeelandia Middelburg. foto Ruben Oreel veld is vannacht uitgegraven en lag vanochtend voor de kantine in Middelburg", vertelt Piet de Jong. De voorzitter van Vlissin gen kan de lol er wel van inzien, al is hij met het doorknippen van de doelnetten minder blij. „Dat had ik toch anders ge daan", zegt hij met een glim lach. Over voetbal wordt door de be stuurders niet echt gesproken. De tarieven die de gemeente hanteert voor de huur van de complexen is wél onderwerp van gesprek. Zeelandia Middel burg blijkt twee keer zoveel als Vlissingen te betalen en dat leidt tot gefronsde wenkbrau wen. Piet de Jong vraagt zich even la ter af hoe lang het al geleden is dat de derby op het programma heeft gestaan. Het blijkt zeker zeven jaar te zijn en Vlissingen heeft de laatste drie ontmoetin gen met Middelburg gewonnen. „Maar wij hebben de belangrijk ste gewonnen", reageert de Mid delburgse voorzitter Wim Ver- meule. „We zijn niet voor niets drie keer kampioen van Neder land geworden." Oei, dat komt aan, maar er wordt al snel weer gelachen aan de grote ronde tafel. Philip Krant, elftalleider, behoort in middels tot het meubilair van de club en weet dus hoe het er in het verleden aan toe is gegaan. „Het is nu allemaal anders dan vroeger", weet Krant. „Het leeft niet meer zo als toen en veel jon gens die nu in het eerste bij ons spelen, weten niet eens wat deze wedstrijd teweeg heeft ge bracht. Voor de oude garde speelt het allemaal nog wel, voor die jonge gasten volgens mij niet." Dat blijkt tijdens de wedstrijd. De vonken vliegen er niet vanaf en ook het publiek houdt zich vrij rustig. Uit een hoek van de tribune, waar enkele Middel burg-aanhangers een zitplaats hebben gevonden, komt af en toe wat gejuich na een mooie ac tie van één van de behendige aanvallers. Verder blijft het opvallend stil achter de hekken en zien de toe schouwers hoe Zeelandia Mid delburg door een 5-2-zege breekt met de winnende reeks van Vlissingen. De gedachten van een oudere liefhebber dwalen voor even weer af naar vroeger. „Die goe de tijd komt nooit meer terug, dat is wel duidelijk. Toen had je bij deze wedstrijd vier- of vijf duizend toeschouwers, nu mag je blij zijn met een paar honderd man." Overtuigd „Als we allebei weer op een ho ger niveau zouden spelen, wordt het vanzelf ook weer een stuk drukker", weet Paul Schipper. De huidige elftalleider van Zee landia Middelburg speelde voor zowel Vlissingen als Middel burg en heeft een heerlijke mid dag achter de rug. „Voor ons was dit sowieso een belangrijke wedstrijd, omdat we in een moei lijke positie zitten. Maar het is niet zo dat ik die jongens even heb verteld dat ik verschillende derby's heb gespeeld en dat dit een heel belangrijke wedstrijd was. Daar was het gros wel van overtuigd." De hoofdtrainer van Middel burg, Jack Schipper, is eerder als assistent werkzaam geweest bij de proftak van Vlissingen en loopt ook al heel wat jaartjes mee in de Zeeuwse voetbalwe reld. „Afgelopen donderdag heb ik mijn spelers in de bestuurska mer wel even verteld dat er vroe ger duizenden mensen op deze wedstrijd afkwamen", vertelt de oefenmeester. „We leven nu in een heel andere tijd, mensen hebben ook veel meer om han den. En het voetbal is hier na tuurlijk ook afgezakt." Ruud Pennings vult hem aan: „Die oude tijd komt waarschijn lijk niet meer terug en het is on mogelijk om dat allemaal weer te herbeleven. Aan de andere kant is het ook zo dat Vlissingen en Middelburg een behoorlijke terugval hebben gehad. Maar ik heb wel het gevoel dat we nu al lebei weer omhoog aan het klim men zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 24