)ostkapelle verslaat koploper zc Windsurfers laten het afweten eeuwse judoka's allen in de prijzen lonsterzege Robur ij Volharding: 0-9 hristian Rijkse leept titel weg voor oorten van de hel BC Vlissingen en BV Souburg blijven zonder nederlaag Biljarttitel libre voor Sjaak Dekker 21 alcherenaren weten na vier gelijke spelen weer wat winnen is Van Lieren slecht magische grens De Punder wint goud in Duitsland Van Dam kampioen driebanden Gelijkspel voor Zierikzee maandag 25 oktober 2004 wb [Piigène de Kok ja ISAPELLE Na vier gelij ken op rij, was Oostkapel- «eer eens toe aan een H pinning. Rijsoord, koploper terste klasse C, werd zater- ■ft slachtoffer van de da- irang van Oostkapelle. De god geboren spits Jan Baai- ras verantwoordelijk voor sige doelpunt, 1-0. slijk". reageerde Jan Baai- j nadat de overwinning op ij raid uitbundig was gevierd, j een glimlach van oor tot jj Jedere keer maar gelijk gschiet ook niet op." De doelpuntenmaker had voor af het gevoel gehad dat zijn ploeg zaterdag een eind zouden maken aan de serie gelijke spe len (vier keer 1-1). „Er was vol op vertrouwen dat we vandaag zouden winnen. We hebben woensdag een oefenwedstrijd te gen het Schouwse elftal ge speeld en dat ging goed. De com binaties liepen lekker en we wa ren gretig." De van Kloetinge overgekomen middenvelder stond door blessu res van onder meer Wilfred Schipper opnieuw in de spits. „Zelf speel ik liever op het mid denveld, maar in het belang van het team doe je het", zei hij. rtdward Oranje [S*Tijdens twee internatio- loemooien in Hoogvliet en lOedenrode hebben Zeeuw- èka's goed gepresteerd. sint Oedenrode behaalde iMulder (Sportschool Geel- iiuit Oost-Souburg goud. In tlasse tot 34 kilogram (ge baren 1998 -97) won hij al partijen met ippon. Het zil- iras voor Mauk Moerman pilal Sports) uit Goes. Ook er zilver voor zijn clubgeno ten Louwman uit Kloetin- isde klasse tot 30 kilogram wtejaren 1998-97), Femke uitWemeldinge in de klas- si 32 kilogram (geboorteja- 1996- 95), Tessa van Meer- iuit Kloetinge in de klasse 13 kilogram, Jimmy Bau- uit Heinkenszand in de Ktot 37 kilogram en Mach- snDijk uit 's-Heer Hendrik- jeren in de klasse tot 41 ki- am (allen geboortejaren 193). rJudo-Ryu van Schaik was ïeemaal brons: Jan-Jaap de uit Oost-Souburg in cle se+66 kilogram (geboorteja- Baaijens, die vorig seizoen ook een paar keer als aanvaller speelde, leek zich goed thuis te voelen op zijn positie en was het toonbeeld van werklust en gre tigheid. Hij liep de longen uit zijn lijf, combineerde goed met de even eens uitblinkende Davy van Geersdale, won veel duels en bracht met goede passes regel matig medespelers in kansrijke positie. Knappe volley Zijn goede spel en inzet werden in de tweede minuut van de tweede helft beloond. Na goed voorbereidend werk van Ramon van Geersdale aan de rechter kant en een voorzet van Davy van Geersdale bracht Baaijens Oostkapelle met een knappe vol ley op 1-0. De voorsprong was niet onver diend. Oostkapelle had in de doodsaaie eerste helft een licht overwicht, maar had dat niet kunnen omzetten in doelpunten. Rijsoord kon er helemaal niets tegenover stellen. Een vrije trap van Rob van der Veen, net naast, was het enige wapenfeit van de verder machteloos ogen de koploper. De gevaarlijke Ma- riusz Smolarek, broer van Feye- noorder Ebi en tegen Groote Lindt (2 oktober) goed voor vier goals, was vrijwel onzichtbaar. Pas na de goal van Oostkapelle begon het team iets meer aan te dringen, maar de solide verdedi ging van Oostkapelle en doel man Jacco Nelen lieten geen steek vallen „Zij waren, zeker in het cen trum van de verdediging, heer en meester", concludeerde Rijs- oord-trainer Ron Timmers na af loop. „Het lijkt erop dat we hier niet kunnen winnen", verzucht te hij, zich de 3-2-nederlaag van vorig seizoen nog herinnerend. „Het is nog maar mijn tweede jaar als trainer bij Rijsoord dus ik ga er geestelijk nog niet aan kapot", glimlachte hij. .,Maar, hiervoor was ik trainer van Groote Lindt en met die ploeg won ik hier ook al niet." O-O-wedstrijd Timmers vond de overwinning van Oostkapelle op het volgens hem kleine, hobbelige en winde rige veld iets te veel van het goe de. „Het was een heel matige wedstrijd. Ik wil de tegenstan der niets tekort doen, maar zij hebben ook nauwelijks kansen gehad. Het was een echte 0-0-wedstrijd." Collega Karl Vergouwen noem de de winst een knappe presta tie van het gehele team en putte er hoop uit. „Het lek is nu niet in één keer boven, maar we moe ten geduld hebben en proberen om onze kansen beter te benut ten. Aan de andere kant zijn we één van de minst gepasseerde teams (samen met Rijsoord heeft Oostkapelle zeven tegen doelpunten). Dat stralen we ook uit. We zijn voor niemand bang en hebben iets van: 'Kom maar." Oostkapelle-Rijsoord 1-0 (0-0). 46. Jan Baaijens 1-0. Scheidsrechter: B.R.M.J. Wirken (Sleeuwijk). Gele kaart: Roel Latuheru (Oostkapel le) en Romero Neyhorst (Rijsoord). Aantal toeschouwers: 105. Oostkapelle: Jacco Nelen; Joel Pat- tenier, Roel Latuheru, Ronnie Cre- mer, Rick Pattenier; Ramon van Geersdale, Matthijs Lugtenburg, Micha Lekawael, Harold Vermeu len (80. Maarten van Maldegem); Davy van Geersdale (82. Turgut Ki- zilarslan) en Jan Baaijens. ren 1992-91) en voor Evelien Piasmans uit Middelburg in de klasse tot 73 kilogram (tot 20 jaar). Sportschool Geelhoed was goed voor drie derde plaatsen; Boaz van Kalkhoven in de klas se tot 32 kilogram (geboorteja ren 1998-97), Lyanca Thienpont in de klasse tot 32 kilogram en Ferdy van Rijswijk in de klasse tot 38 kilogram beiden geboor tejaren 1996-95). In Hoogvliet was er goud voor Tess van 't Westende (Sport In stituut de Korte). In de klasse tot 40 kilogram bij de geboorte jaren 1994-93 domineerde de Vlissingse met snel en technisch judo. Van 't Westende versloeg in de finale de Groningse Denni- se Nortan met een prachtige ip pon. Bij deze geboortejaren was er zilver voor Sjors Riddersma (Sportschool Geelhoed) uit Mid delburg in de klasse +46 kilo-— gram. Brons was er voor Sam van 't Westende (Sport Instituut de Korte) in de klasse tot 42 kilo gram (geboortejaren 1992-91) en voor Quincy Nagtegaal (Sportschool Geelhoed) in de klasse tot 27 kilogram (geboorte jaren 1994-93). Micha Lekawaël ontwijkt een tackle van een speler van Rijsoord. foto Ruben Oreel LAAG SOEREN - Dressuuurruiter Laurens van Lieren van stal Hexagon uit Schore heeft tijdens Grand Prix-wedstrijden in Laag Soeren de magische grens van. zeventig procent overschreden. Van Lieren-junior reed op Hexagon's Ollright een prachtige proef en kwam uit op precies zeventig procent. Het was goed voor de eerste plaats. Daarmee opende hij voorzichtig de deur naar het zogenaamde A-kader, waarin alleen voor de selecte natio nale dressuurtop plaats is. Om bij dat selecte gezelschap te komen moet Van Lieren de komende vier maanden nog twee proeven rijden die gemiddeld boven de zeventig pro cent liggen. Van Lierens stalgenoot Thamar Zweistra finishte op Hexagon's Kyrain als derde, met 66,88%. Ook dat was een goede score, mede omdat Kyrain lange tijd geen wed strijden reed. Volgende week nemen Laurens van Lieren en Thamar Zweistra deel aan wereldbekerwedstrijden in Aarhus (Denemarken). BRANDENBURG - Op het sterk bezette internationale toernooi van Brandenburg (bij Berlijn) heeft judoka Boy de Punder de eerste plaats behaald in de klasse tot 60 kilo gram onder 17 jaar De 15-jarige Vlissinger wist in de voorrondes al zijn vijf partijen met de maximale score te winnen. In de finale maakte hij met een spectaculaire kata-Guruma het kar wei netjes af. De judoka van Judo Ryu van Schaik ver blijft nog tot dinsdag in Duitsland om daar nog enkele sta ges te volgen onder leiding van Duitse bondscoaches ROOSENDAAL - Carlo van Dam van HGL/KOT '86 uit Sas van Gent pakte in Roosendaal de regionale titel in het driebanden tweede klasse. Van der Kaa werd tweede en invaller Scherbijn derde. Jean Louis Smulder van OBK, die na de eerste wedstrijddag nog aan de leiding ging kwam tweeduizendste van een punt tekort voor het brons. Carlo van Dam werd verdiend winnaar. Met 12 punten uit 7 wedstrijden en een moyenne van 0.554 liet zijn over winning geen twijfels achter. Toch zag het er na de eerste wedstrijddag niet naar uit dat de man uit Sas van Gent het zou gaan redden. Na een voortvarende eerste ronde te gen Jean Louis Smulder liep het niet bepaald op rolletjes. Dat was bij Smulder wel anders. Die ging de eerste dag- als een warm mes door de boter en stond fier aan kop. Voor hem was de zondag er echter teveel aan. Met twee nederlagen op rij waren zijn kansen meteen verkeken. Jean Louis Smulder werd vierde en kwam tot 0.5102 Etienne Vermeulen van LBV eindigde het toernooi zonder een enkel punt. Hij werd achtste. TILBURG - Zierikzee behaalde gisteren in Tilburg op de valreep een gelijkspel. De tweedeklasser zag John Adriaanse na een uur spelen 1-0 maken, maar Erwin Ne- lisse kopte kort voor tijd de gelijkmaker binnen. Trainer Romeo van Aerde noemde na afloop cle remise een terechte uitslag. De winst zat volgens de oefenmees-' ter uit 's-Gravenpolder vooral in het steeds verder groeiende zelfvertrouwen. dos van Belzen SSINGEN - Na het 1-3-ver- iinNVS bij Dreischor gaat ttjd bovenaan in de vijfde Bvoorlopig alleen nog tus- üobur (9-0 bij Volharding) bnsweertse Boys (6-2 in Le- traat). arding-Robur 0-9: Binnen aalfuur stond het 0-3, hal- KgeO-5, waarna een af straf wet dubbele cijfers een soos Volharding tenslotte Ibespaard. Topschutters bij waren Richard Harden- a Dennis Weyers met bei- toe treffers. "enge doelpunten werden skt door Marco Rolandus, sHamoudi, Ouassim Ha- f Ricardo Sukraj en Rick ÉerGaag. ktraatse Boys-Hansweert- «)s 2-6: De sterkere bezoe- gfetiirnden al voor rust ver- belopen dan 0-1 via Dja- wed Azami. In de tweede helft werd het eerst 0-4 via Alex Lak- ké en Tim Jacobusse (2x) voor dat de thuisploeg via twee tref fers van Taco van Housselt wat terugdeed: 2-4. Echt spannend werd het niet meer, want even later werd het 2-5 via Juul Back waarna Fersujan Selim de eind stand op 2-6 bepaalde. Kwadendamme-Vosmeer 2-3: In een gelijkopgaande eerste helft waren de beste kansen voor de thuisploeg, maar was het Jacco Vaders die de score opende na mens Vosmeer: 0-1. Omdat de lat de gelijkmaker van Johan Beulens voorkwam was dit ook de ruststand. Na de 0-2 van opnieuw Jacco Va ders kende Kwadendamme een sterke fase die via twee treffers van Roel de Jonge leidde tot 2-2 in de 61e minuut. Vosmeer her stelde zich en pakte uiteindelijk nog de zege via een doelpunt van John Vroegop kort voor tijd: 2-3. NKZEE - Met dank aan Schouwse tegenstanders Christian Rijkse van De misser uit Yerseke kam- in het libre vijfde klasse Vt district Delta Zuid west •Noord. bloedstollende finale ein- j-Rinus Vaane van D'Eule Oosterland als tweede en PBoonen van Delta uit Co- Pat als derde. «end spannend verliep het "tolijk kampioenschap li jpe klasse in poule noord, boerste speelronde van vo- toek leek er geen vuiltje •klucht voor Rijkse. Maar ^randerde in het laatste jan de finale helemaal. Ik was gekomen voor J maar dacht na zaterdag u 7m'in kansen had ver jondag verloren al mijn anders punten en met ■)an Adri Ista en Rinus kreeg ik cle titel toch nog in handen. Wat ben ik hier blij mee." Rinus Vaane schonk de overwin ning aan zijn naaste concurrent door verlies in de slotronde te gen Leen Nelisse van Old Dut ch. Adri Ista van D'Eule liet zijn kansen glippen in een recht streekse confrontatie met Rijk se. Laatstgenoemde maakte in de vijfendertigste beurt met een serie van 10 (hoogste van het toernooi) en dat was de dood steek voor Ista. Doorslag Marja Boonen, die in de voor laatste ronde nog van de latere kampioen won, klom naar de derde plaats. Maar liefst vijf deelnemers eindigden op acht punten. Het algemeen gemiddel de moest de doorslag geven en wees Rijkse als de kampioen aan. Met 1.14 stak hij boven de con currentie uit. De man uit Yerse ke verdiende hiermee een plaats in de regionale finale die in Hoe ven wordt gespeeld, Vier van de acht surfers in actie bij de wedstrijden op het Veerse Meer. foto Willem Mieras door Ron de Waal KAMPERLAND - Het windsurfseizoen loopt ten einde en dat was aan het deelne mersveld van de Zwemer-race duidelijk te merken. Slechts acht surfers hadden giste ren de moeite genomen om naar De Schots man in Kamperland af te reizen. Gert-Jan Nieuwenkamp uit Middelburg werd win- De eerste wedstrijddag op 26 september, meetellend voor de Zwemer-race, had slechts één geldige manche opgeleverd. Ook de tweede wedstrijddag, die gister middag op De Schotsman werd afgewerkt, voorspelde weinig goeds. „De weersvoor spelling is vrij onduidelijk", zei wedstrijd leider Stefan Boogaard kort voor het mid daguur. „Er staat hooguit een knoop of ne gen wind en dat zou weieens heel weinig deelnemers op kunnen leveren." Boogaard kreeg gelijk, want uiteindelijk bleken er slechts acht surfers, ook nog eens verdeeld over twee klassen, aan de start te verschijnen. „Maar dat heeft ook alles te maken met het feit dat het seizoen ten einde raakt", verklaarde de wedstrijd leider van het organiserende Zuid- West-Zeven. „Iedereen raakt een beetje wedstrijdmoe, waardoor de laatste wed strijden die meetellen voor de Regiocup minder frequent bezocht worden." Slechtste resultaat Overduidelijk bleek dat er diverse surfers aan het einde van de wedstrijdcyclus voor de Regiocup, berekenend te werk gaan. Van iedere vierde gevaren manche, mag het slechtste resultaat afgetrokken wor den voor de eindrangschikking. Gevolg was, dat van de topdrie van de Regiocup alleen Alexander Verhage uit Heinkens zand aan de start verscheen. De Zeeuwse topper Stefan Gideonse en Belgisch kam pioen Gregory Maas hadden daarom om uiteenlopende redenen de Zwemer-race aan zich voorbij laten gaan. Alexander Verhage leek in Kamperland een goede slag te kunnen slaan, maar een diskwalifi catie in de eerste manche kostte hem de broodnodige punten. Gert-Jan Nieuwenkamp uit Middelburg won de eerste manche, met voorzitter Ko de Visser van Zuid-West-Zeven op een ver dienstelijke tweede plaats. Harry van dei- Wart uit Sas van Gent eiste de derde plaats voor zich op. In de tweede manche revancheerde Verhage zich knap, door de winst naar zich toe te trekken, voor op nieuw Ko de Visser. Voor Gert-Jan Nieu wenkamp was ditmaal een derde plaats weggelegd. Even leek het er op dat er ook nog een derde manche afgewerkt zou wor den, maar kort na de start werd deze door wedstrijdleider Boogaard afgevlagd. „Om de doodeenvoudige reden dat er te weinig wind stond." Slechts drie manches telden hierdoor mee voor de eindstand van de Zwemer-race. Gert-Jan Nieuwenkamp won het evene ment, voor Alexander Verhage en Ko de Visser. Ondanks de tegenvallende deelna me gistermiddag, had Stefan Boogaard goede hoop dat er op de laatste wedstrijd dag voor de Regiocup meer deelnemers ko men. „Gezien de voorspellingen voor vol gende week, zou het weieens op een sla lomwedstrijd uit kunnen draaien. Als dat het geval is, dan verwacht ik meer mensen aan de start;." door Jeremy Deug VLISSINGEN- De basketbal- sters van BC Vlissingen en BV Souburg bleven ongeslagen in de overgangsklasse. De Vlissing se vrouwen versloegen Waldric, Souburg won van Den Dunk. BC Vlissingen-Waldric 63-36: BC Vlissingen nam door afstand schoten van Charlotte Wierikx een 11-6-voorsprong, maar daar na viel de aanval stil. Waldric had weinig problemen met het veel te lage tempo van BC Vlis singen en kon bijblijven tot 20-20 bij de rust. Na de pauze tapte het team van coach Tom Joziasse uit een ander vaatje. Er kwam veel meer vaart in Vlis singse spel en de vele fastbreaks werden door Elisa Kuipers en Yolanda Joosse fraai afgerond. Waldric kon dit tempo niet bij benen, waardoor BC Vlissingen uitliep naar een ruime 63-36 overwinning. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 17 punten, Nanon Doeland 13, Elisa Kuipers 11. Marjolein de Dreu 7, Jessica Verhage 6, Charlot te Wierikx 5 en Quintana Patlina- ma 4. Den Dungk-BV Souburg 48-68: BV Souburg was afgereisd zon der coach, maar begon deson danks vastberaden aan het duel. Het eerste kwart ging gelijk op: 16-13. In het tweede kwart kwam Souburg op gang en kwam op 31-36. In het laatste kwart scoorde BV Souburg bij de stand 46-53 liefst 13 punten op rij waardoor de ongeslagen status werd gehandhaafd. Scores BV Souburg: Ilse Rijnberg 18 punten, Nicoline Craste 13 pun ten, Linda de Mey 11, Astrid Fran ke 9, Judy Slager 5, Cindy de Nooyer 5, Gitta Zijlma 3, Aline Jobse 2 en Nathalie Franke 2. Jongensjunioren. BC Vlissin gen- Attacus 74-70: De junioren van Vlissingen waren op de hoogte van de schotkracht van achter de driepuntslijn bij Atta cus, maar in de eerste helft ging het wat de driepunters betreft erg hard. Bij rust was het 34-52. In het derde kwart kwam de thuisploeg terug, bij 67-70 kort voor tijd hield Vlissingen het hoofd het koelst. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 23 punten, Dorde Karad zic 15, Anton Versteeg 15, Dennis de Parno 9, Omn Manoach 4, Wyt- se de Jong 4. Robin de Jonge 2 en Sjors van de Poel 2. door Joop van den Oudenhoven In de laatste ronde maakte hij ook Raas nog maar eens duide lijk wie uiteindelijk de sterkste was door een 40-32-overwin- ning. Ippel, die in dezelfde ron de Ronny Schijf van BV Avon tuur wist te kloppen, legde be slag op de tweede plaats op ba sis van een beter moyenne dan Raas. Ook de hoogste partij (2.00) schreef hij op zijn naam. Dekker zag zijn sterke optreden niet alleen beloond met de titel maar ook met promotie naar de vierde klasse. Ook de eer van de hoogste toernooiserie met 13 kwam op zijn naam Verder veroverde hij een plaats in de regionale finale die in Hoe ven wordt gehouden. Sandra van den Berg (vierde) van Avon tuur bereikte met 1.28 ook pro motie. S HEERENHOEK - In eetcafé De Kroon werd Sjaak Dekker van biljartvereniging Schelde- zicht uit Wemeldinge met over macht kampioen libre vijfde klasse van het district delta Zuid West in poule Zuid. Simon Ippel van HIO uit Heinkenszand werd op eerbiedige afstand twee de en Roel Raas van LBV uit Le- wedorp derde. Bleef Dekker na de onderbre king vorig weekeinde nog even in de schaduw van toenmalig lei der Roel Raas, nu het erop aan kwam trad hij in het volle licht van de schijnwerpers. Ongesla gen kwam hij cle slotronden door en veroverde de titel met riante voorsprong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21