Feyenoord is uitermate efficiënt PZC United beëindigt recordreeks Arsenal PSV moet nu eens overwinteren J Borussia Dortmund zakt steeds verder \vt Geen doelpunten bi Inter tegen Milan Rotterdammers mist tegen RKC geen kansen (4-0) AZ klimt naar de derde plaats Succesvol debuut Arjen Robben Dordrecht wint van Sparta in spektakelstuk Engelaar doet Anderlecht pijn maandag 25 oktober 2004 door Hans Leber ROTTERDAM - De Drie Muske tiers zijn onafscheidelijk en ne men het altijd voor elkaar op. Als Salomon Kalou een off-day heeft, staat Romeo Castelen op. Mist Dirk Kuijt een gemakkelij ke kans, dan is het Salomon Ka lou die even later een moeilijk doelpunt maakt. Gisteren tegen RKC speelde Kalou niet goed en namen dus zijn aanvalsmakkers Castelen en Dirk Kuijt de hon neurs waar: 4-0. RIJSWIJK - AZ klom zaterdag avond naar de derde plaats in de eredivisie door een 3-0-zege bij Vitesse. De Alkmaarse club combineerde lustig en gebruikte de aangeboden ruimte voor een vroege beslissing. Buskermolen. Van Galen en Perez waren de doelpuntenmakers. FC Utrecht leed bij Heerenveen de derde nederlaag binnen een week. Zeven kwartier bleven de ploegen in het Abe Lenstra Sta dion in evenwicht. Huntelaar scoorde binnen vier minuten twee keer voor Heerenveen, waarna Leitoe in de slotsecon den tegenscoorde: 2-1. De grootste zege van de negende speeldag kwam op naam van Ro- da JC, dat met 5-0 van het zwak ke FC Den Bosch won. De Ivori- aan Koné maakte de eerste drie treffers. In de onderste regionen boekte ADO Den Haag een belangrijke overwinning bij hekkensluiter De Graafschap (2-1). De toe stand van RBC wordt elke week zorgelijker. Zaterdag verloren de Roosendalers thuis van het dit jaar ook. niet zo sterke FC Twente: 0-1. NEC - NAC eindigde, zoals zo vaak in het verleden, onbeslist. Ditmaal was de uitslag spectacu lair: 3-3. Barreto, Boutahar en Denneboom scoorden voor NEC, Zonneveld, Lurling en Comelisse voor NAC. ANP De uitslag doet meer vermoeden dan de aanwezige toeschouwers zagen. RKC werd niet wegge speeld, integendeel. Maar Feye noord benutte eindelijk eens de kansen die de ploeg kreeg. En dan is het al gauw 4-0, omdat de ploeg nu eenmaal zoveel brille heeft, dat er altijd kansen ko men. Trainer Ruud Gullits grote zorg van de voorbije weken, kan sen missen, was dus over. Zijn aandacht richtte zich na de wed strijd op zijn defensie: „Ik ben teleurgesteld dat we te veel mo gelijkheden weggaven. Maar we waren vermoeid. Ik wilde zien hoe wij ons staande houden als er met het hoofd en niet met het lichaam moet worden gespeeld omdat het lichaam het eigenlijk niet kan. En daar was ik tevre den over." De kleine Castelen was de grote man bij Feyenoord. De interna tional vond weer eens de ware liefde met de bal. Anders dan de laatste weken kwam hij zijn man gemakkelijk voorbij, was beslissend in de laatste pass en scoorde zelf de 1-0. „Ik zat lek ker in de wedstrijd, de eerste ac tie was gelijk goed. Ik moet bij Feyenoord erg wennen aan het hoge aantal wedstrijden in de competitie, voor de Uefa Cup en bij het Nederlands elftal. De laatste tijd ging het iets minder. Maar vandaag verdedigden we goed, dan kan ik zelf voorin ook meer doen. Ik ben tevreden." Komisch Het mooiste moment beleefde Castelen bij het tweede doel punt. Babos ramde een voorzet krachtig met de vuisten weg, en lanceerde daarmee Castelen. Die keek eens links en rechts, zag niets in de eigen clubkleu ren meekomen, en zette het op een lopen. Als hij dat doet, heeft het vaak iets komisch, die korte beentjes die zo hard 'rond draaien' als in een stripboek. Bij RKC konden ze er niet om la chen. De hele defensie soleerde hij zigzaggend voorbij. Dat uit eindelijk Bart Goor uit de re bound de bal over de doellijn bracht, deed aan de fraaiheid van de solo niet veel af. Het doel punt in de zestigste minuut knakte RKC, dat op dat moment de wedstrijd naar zich toe trok. Het woord counterploeg heeft doorgaans een negatieve lading, zoals afbraakvoetbal en 'schof fie loeren', maar dat gaat niet op voor de counterploeg RKC. Het elftal van trainer Erwin Koeman staat als een huis, maar had in Rotterdam niet het geluk te scoren. Aan de kwaliteit van de counters lag het niet. Razend snel, alsof er geen middenveld bestaat, staat een man als Rick Hoogendoip diep op de vijande lijke helft. Ongelukkige eindpas- ses; net te hard, net te zacht, of niet goed geplaatst, voorkwa men doelpunten. De spitsen had den het even niet samen en dat gebeurde vaker dit seizoen. Koe man denkt dat een betere afwer king van zijn elftal tot vijf pun ten meer in de competitie had ge leid. De middenmoter uit Waalwijk zal ook dit seizoen weer in het midden van de ranglijst eindi gen. „Daar moet je ook niet moeilijk over doen", zegt Koe man, die zichtbaar plezier heeft als hoofdverantwoordelijke in Waalwijk na een aantal jaren als jeugd- en assistent-trainer bij PSV. „De mogelijkheden van deze club zijn natuurlijk niet on eindig. Als ik vandaag zie hoe goed Jerold Promes het doet, ter wijl die nog maar twee maan den geleden van het tweede van Ajax bij ons kwam, dan kan ik ondanks de uitslag toch ergens van genieten. De punten komen wel." Kuijt kopte nog slim de 3-0 raak (79e minuut) en Goor rondde vijf minuten voor tijd af nadat Thomas Buffel (die voor Kalou inviel) met zijn gretigheid de RKC-defensie dol draaide. Gullit stelde opnieuw de zeven tienjarige rechtsback Gianni Zuiverloon op. De havo-scholier deed het naar behoren. Links back Bruno Basto ontbrak om dat die sinds zijn komst vlak voor de competitie alleen nog maar voetbalde en geen tijd had te verhuizen. Dat mocht de man van Girondins Bordeaux dit weekeinde. De Drie Musketiers zorgen toch wel dat het goed af loopt met Feyenoord. GPD RKC-doelman Khalid Sinouh is kansloos als Feyenoorder Bart Goor de eindstand op 4-0 bepaalt. foto Ed Oudenaarden/ANP van onze sportredactie RIJSWIJK - Borussia Dort mund zakt steeds verder weg in de Bundesliga. Onder leiding van de Nederlandse coach Van Marwijk verloor de club zater dag op eigen veld met 2-0 van het eveneens laaggeplaatste Hamburger SV. VfL Wolfsburg staat voorlopig weer op de eer ste plaats, na de winst op VfL Bochum (3-0). Bij HSV, met international Kha lid Boulahrouz in de basis, zat in Dortmund een nieuwe trainer op de bank. Doll voor de recente lijk ontslagen Toppmöller. De debutant zag in het volle Westfa- lenstadion Mpenza en Jarolim de doelpunten maken. De thuisclub kreeg, een enkele ac tie van de Tsjech Koller daarge laten, weinig mogelijkheden. Dortmund wacht in eigen omge ving nog steeds op de eerste ze ge. Wel verloor de van Feye noord gekomen Van Marwijk al twee keer thuis. Voor HSV bete kende het onverwachte succes de eerste punten in een uitwed strijd. Sterker nog, de club had sinds 17 april niet meer op vreemde bodem gezegevierd. Van Marwijk zag naderhand weinig lichtpuntjes. „Ik moet realistisch zijn. Vanaf nu spelen we tegen de degradatie. Ieder een heeft vandaag kunnen zien hoe onrustig en onzeker het elf tal is. Het zit allemaal heel diep, kennelijk. Alleen een overwin ning kan ons uit dit dal helpen." Wolfsburg verdrong VfB Stutt gart (2-0-verlies tegen Freiburg) van de eerste positie. Tegen Bo chum scoorden, tegen de goed spelende Nederlandse doelman Van Duijnhoven, al voor de rust Thiam, Klimowicz en D'Ales- sandro. Voor het elftal van de Belgische trainer Gerets was het de vierde opeenvolgende thuisze ge. Bij Wolfsburg ontbrak oud-PSV'er Kevin Hofland we gens een schorsing. Bayern München blijft Stutt gart en Wolfsburg op beschei den afstand volgen. FC Hol lywood, met Makaay in de spits, won bij Hansa Rostock (2-0). In de slotfase scoorden Sagnol en invaller Scholl. Na ruim een Bert van Marwijk halfuur werd Rasmussen tock) wegens grof spel a veld gestuurd, een fa, voor tijd volgde Bayems-,« diger Kuffour om vergeiijl redenen. De opleving van Bayern slotfase voorkwam ongets veel onrust binnen de gd« van de recordkampioen.' weekeinde verloor de fe van Magath van Schalke midweeks volgde de nede in de Champions League! Juventus in de groep s ook Ajax speelt. In Rostock te de club onder am Ballack, Ze Roberto en Luc Schotland Hearts heeft zich gisteren steld van de kansloze nedei bij Feyenoord voor de I Cup. Dat gebeurde bovendi de Edinburghse derby tegen bernian: 2-1 Aanvaller Mm Vries ontbrak nog altijd i een ontstoken teen. Hearts kwam al na een ka op voorsprong door eend punt van Patrick Kisnorbo Hamill besliste het grun duel een kwartier voor tijd tegentreffer van Riordan i de slotminuut, te laat voor bernian om nog serieus jat kunnen maken op een punt, Celtic liep verder uit op dei wige concurrent Glasgow! gers. De koploper leidde bij vingston na ruim een halta met 4-0. O'Brien verzachtte leed van de thuisclub meti goals. Rangers speelde vooi gen publiek gelijk (1-1) ti Dundee United, de num voorlaatst, en staat na duels zeven punten achter ,i LONDEN - Arjen Robben heeft eindelijk zijn debuut gemaakt in de Premier League. Zaterdag was hij voor het eerst als inval ler van de partij en zag zijn nieu we club ruim winnen van Black- bum Rovers: 4-0. De talentvolle linksbuiten ver ruilde afgelopen zomer PSV voor Chelsea, maar kwam door aanhoudend blessureleed nog niet in actie voor het sterrenen semble van trainer Mourinho. Robben maakte in de 63e mi nuut zijn entree op de Engelse velden als vervanger van Joe Co le. Zijn elftal leidde toen al met 3-0 door een hattrick van de IJs landse aanvaller Eidur Gudjohn- sen. Damien Duff bepaalde de eindstand op 4-0. Robben was in de tijd dat hij speelde met enkele acties gevaar lijk. Hij schoot drie keer op het doel van Blackburn, maar zag zijn doelpogingen twee keer ge blokt worden. Zijn derde poging miste de juiste richting. Hij be zorgde zijn bewaker Lucas Neill een gele kaart, toen deze hem on reglementair stopte. Zijn oud ploeggenoot Mateja Kezman (PSV) viel in de 72e minuut in. Door de overwinning nam Chel sea de tweede plaats weer over van Everton, dat blijft verrassen in Engeland. De club handhaaf de zich zaterdag door een 3-2- overwinning bij Norwich City in de top van de Premier Lea- gue.Everton nam tegen Norwich City al snel een voorsprong van 2-0, maar zag die royale voor sprong door de thuisploeg wor den weggewerkt. De Schot Dun can Ferguson maakte een kwar tier voor tijd de winnende tref fer: 3-2. ANP Ruud van Nistelrooij wijst zijn ploeg de weg naar 2-0-overwinning van onze sportredactie MANCHESTER - Bij de laatste editie van Manchester United- Arsenal knalde Ruud van Nistel rooij bij 0-0 in blessuretijd een strafschop tegen de lat. Gister avond kreeg de Nederlandse in ternational zijn revanche. Op nieuw mocht hij vanaf elf meter aanleggen, ditmaal slaagde hij er wel in de ban te breken. De wedstrijd eindigde in 2-0. De animositeit tussen Manches ter United en Arsenal heeft de afgelopen jaren nogal ongezon de vormen aangenomen. De ma nagers Ferguson en Wenger kun nen eikaars bloed wel drinken en de spelers hebben tijdens de onderlinge wedstrijden vaak meer oog voor eikaars ledema ten dan voor de bal. Maar nooit ontspoorde een confrontatie tus sen de twee grootmachten van het Engelse voetbal zo als vorig jaar september. Hoofdrol Ruud van Nistelrooij speelde de hoofdrol bij die allesbehalve bloedeloze 0-0 op Old Trafford. De Nederlander miste in de slot fase een strafschop en kreeg na het laatste fluitsignaal de hoon van de woedende Londenaren over zich heen. Die meenden dat Van Nistelrooij even daarvoor Arsenal-captain Vieira een rode kaart had aangesmeerd. Er ont stond een beschamend opstoot je, waarin vooral de bezoekers over de schreef gingen. Het kost te Arsenal een forse boete en vijf schorsingen. Ook gisteravond kwamen de ze nuwen regelmatig bloot te lig gen, maar tot ernstige excessen lieten de vedetten zich gister avond slechts sporadisch verlei den. Al speelde scheidsrechter Riley met vuur door de kaarten lang op zak te houden. Pas na 35 minuten kreeg Arsenal-back Cole de eerste, naderhand kwam het bonnenboekje van de arbiter uit Leeds nog aardig vol te zitten. Door de nederlaag tegen de aartsrivaal liep Arsenal een unieke 'half century' mis. Bij winst of een gelijkspel op Old Trafford zouden de Gunners vijf tig competitieduels achtereen ongeslagen zijn gebleven. Boven dien zou Manchester in dat ge val praktisch uitgeschakeld zijn geweest voor de Engelse titel en had Arsenal alleen nog concur rentie van stadgenoot Chelsea te duchten gehad. De bezoekers uit Londen be klaagden zich na afloop hevig over de arbitrage. Scheidsrech ter Riley nam inderdaad twee cruciale beslissingen die beide in het voordeel van de thuis ploeg uitvielen. Sanctie In de achttiende minuut gaf Rio Ferdinand, overigens de beste man op het veld, de doorgebro ken Ljungberg een gooi zonder dat het in een sanctie resulteer de. En twintig minuten voor tijd legde Riley de bal op de stip na dat Rooney wel erg vrijwillig over de knie van Campbell was gegaan. Van Nistelrooij bleef koel: 1-0. Toch had Arsenal het verlies meer aan zichzelf dan aan de scheidsrechter te danken. De ploeg van manager Arsène Wen ger speelt de laatste jaren het mooiste voetbal van Europa, maar vooral tegen mindere go den. Tegen echte toppers is het spel van de Londenaren veel minder avontuurlijk van aard. Ook gis teravond had Arsenal welis waar veel meer balbezit dan de thuisclub, maar tot echte kan sen leidde het overwicht nauwe lijks. Onschadelijk Afgezien van de doorbraak van Ljungberg was alleen Henry een maal dicht bij succes. Kort voor rust zette Edu hem met een steekbal voor het vijandelijke doel, keeper Carroll maakte de inzet van de Fransman knap on schadelijk. Wayne Rooney voorkwam in de slotfase dat de Engelse topper andermaal op 0-0 zou eindigen. In de 71e minuut versierde het wonderkind, dat gisteren zijn ne gentiende verjaardag vierde, een penalty die Van Nistelrooij van een paar hinderlijke demo nen bevrijdde. En in blessuretijd mocht Rooney zijn feestje nog wat luis ter bij zetten door van dichtbij het tweede doelpunt van United binnen te tikken. GPD Ruud van Nistelrooij viert zijn openingstreffer in het duel met Arsenal. foto Darren Staples/RTR Dat PSV op dit moment koploper in de eredivisie én in hun poule in de Champions League zou zijn, had ik een paar maanden geleden niet durven voorspellen. Na het vertrek van Arjen Robben, Mateja Kezman en Dennis Rommedahl leek het een minder jaar te worden voor PSV, maar nu blijkt dat ze in Eindhoven heel goed hebben inge kocht. Jefferson Farfan en DaMarcus Beasley zijn mooie en goede buitenspelers en daarnaast zijn ook spelers die al bij PSV rondliepen naar een hoger niveau gegroeid. Jan Vennegoor of Hesselink speelt bijvoorbeeld goed en John de Jongis nu niet alleen bruikbaar, maar ook belangrijk voor PSV. De Koreanen Lee en Park spelen naar behoren en het aantrekken van Phillip Cocu is een goe de zet gebleken. De kracht van PSV is ook dat het over een brede selectie be schikt, waardoor Guus Hiddink nog voldoende alternatieven achter de hand heeft. Natuurlijk is de competitie nog maar net bezig en heeft PSV nog een lange weg te gaan. Feyenoord mag bijvoor beeld niet onderschat worden en ook AZ doet weer goed mee. Maar op dit moment speelt PSV ge woon heel effectief en ze zijn aan een overtuigende reeks bezig. Het sterke punt van PSV is dat de ploeg heel snel om kan schakelen van verdediging naar aanval en andersom. In Mark van Bommel heeft het een rustpunt, die het tempo bepaalt. Dat is nu juist wat Ajax op dit moment mist. Als Tomas Galasek er niet bij is, heeft Ajax een groot probleem. Vorig seizoen waren de jonge spelers als Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Johnny Heitinga en Nigel de Jong alle maal in vorm en liep het goed. Nu zijn ze dat niet en dat is te merken. Daar naast heeft Ajax in mijn ogen nog steeds een keepersprobleem. Bogdan Lobont zal nu wel even uitgeschakeld zijn en dus moet Maarten Stekelenburg het weer laten zien. En Ajax mist na tuurlijk ook een echte spits. Daarin schuilt weer het verschil met Feye noord, waar Dirk Kuijt en Salomon Ka lou aan de lopende band scoren. PSV had dat in de voorgaande seizoe nen ook. De ploeg kon nog zo slecht spe len; Kezman scoorde toch wel. Ajax is na het vertrek van Zlatan Ibrahimovic in aanvallend opzicht verzwakt en ook de verdediging staat slecht te spelen. Daardoor kan Ajax het spel niet meer maken en dat kost punten. Van Macca- bi Tel Aviv wonnen ze woensdag nog, maar dat is toch niet echt een graadme ter. In de competitie heeft Ajax nu twee keer op rij verloren en ik ben benieuwd of ze daar snel overheen gaan komen. In de Champions League zullen ze de tweede ronde zo goed als zeker niet meer halen. Voor PSV ligt dat anders, omdat ze er na de zege bij Rosenborg heel goed voor staan. Er wachten na tuurlijk nog zware wedstrijden, maar het is wel heel belangrijk dat ze die tweede ronde eens bereiken. Overwinte ren in de Champions League betekent weer meer inkomsten en daarmee kan PSV volgend seizoen weer goede aanko pen doen. Ook voor Nederland is dat goed, want dan krijgen we toch weer wat meer aanzien in Europa. Dennis de Nooijer van onze sportredactie MILAAN - De derby in de Serie A tussen AC Milan en Inter werd gisteravond niet opge fleurd door goals. Door de 0-0 raakte Milan twee punten ver der achterop bij Juventus. Het verschil is nu vijf punten. Lecce nam door een beter doelsaldo de tweede plaats zelfs over. Bij Milan ontbrak Jaap Stam. Clarence Seedorf stond in de ba sis. Edgar Davids en Andy van der Meyde begonnen bij Inter op de bank. De laatste viel een kwartier voor tijd in Alessandro Del Piero hielp Ju ventus zaterdagavond aan de zesde overwinning van het sei zoen. De aanvaller maakte twee goals in de met 0-3 gewonnen uitwedstrijd bij Siena. De derde Turijnse treffer kwam van Ca- moranesi. De koploper heeft in zeven duels slechts eenmaal gefaald (gelijkspel thuis tegen Palermo). Zaterdag hield Siena tot aan de rust stand, maar in de tweede helft werd het verschil in de sco re zichtbaar. Bij de eerste treffer van Del Piero kwam oud- Ajacied Ibrahi movic nog even in het spel voor, hij beroerde de voorzet van Zebi- na licht, waarna Del Piero de bal voor de voeten kreeg. Beide aanvallers moeten misschien binnenkort de concurrentie aan gaan met de bij AS Roma in on genade geraakte Cassano. „We zijn in hem geïnteresseerd", be- ROTTERDAM - FC Dordrecht heeft gistermiddag in Rotter dam Sparta spectaculair versla gen. De Zuid-Hollandse derby in de eerste divisie eindigde in 3-5. Riga Mustapha scoorde drie keer voor de Rotterdammers, maar door het verlies hadden die treffers een nare bijsmaak. Aan de andere kant was Rigters degene die met twee doelpunten Dordrecht aan de winst hielp. Hij scoorde in de 75e en 83e mi nuut. El Khalifi had pas in de 73e minuut gelijk gemaakt na mens de bezoekers. ANP vestigde Juve-baas Moggizi dag. In Spanje behield Barcelos koppositie. De ploeg van in Frank Rijkaard won thuis 3-0 van Osasuna. Eto'o [h Ronaldinho (uit een strafsd zorgden voor de doelpunten Nummer twee SeviÜa bla het spoor van de lijstaanvoa door een 2-1-overwinmngco letico Madrid. Ocio en Be zetten de thuisploeg op 1 waarna Tebar pas in desk! nuut wist tegen te scoren. Real Madrid boekte na d^i zege in de Champions La op Dinamo Kiev opnieus minimale overwinning, thuisduel met nummer dr< lencia eindigde eveneens u en net als woensdag was chael Owen de matchwid De Engelse spits scoorde i zeven minuten. ANP/DPA BRUSSEL - Orlando M heeft gisteravond namens I cing Genk in de Belgische petitie het Anderlecht op u? veld heel lastig gemaakt Brusselse topclub wist Genh twee doelpunten van de Nd landse oud-aanvaller van X pas via drie goals in de laitj tien minuten achter zich ld ten:4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16