}eld voor werk }ent-Terneuzen Trefpunt is iets om trots op te zijn Gewoon je best doen, dan komt het goed Kavel-Pik is nu parkeerplaats ZC Vechtsporters verenigd in BTCZ Nieuwe motor verzacht pijn van uitputtingsslag 11 mderen begint aan baggeren enda to schuift der truck GL tegen kandidaat-wethouder Aanhouding wegens bedreiging Drankrijders tegen de lamp Brommobiel omvergegooid Autobilisten rijden op voorganger Botsing met afzettingspaaltje maandag 25 oktober 2004 [isNaudts De Vlaamse regering de begroting 2005 een an 17 miljoen euro gere ld voor het baggeren van Igische gedeelte van het Gent-Terneuzen. de Vlaamse minister enbare Werken Kris Peet- de anderhalve meter slib op bepaalde plaatsen kanaalbodem heeft opge- op dit ogenblik het he kste knelpunt op de vaar aal Gent. Met name ter van de bruggen heeft de Bpvaart af te rekenen dieptes, veroorzaakt door jping. Peeters vindt het geen dee om de bouw van een zeesluis in Terneuzen te en aan de lopende onder ingen met Nederland verdieping van de Schel- Peeters kan de nieu- waarop Gent al decen- idringt, niet worden opge- het nieuwe Schel- Borandum en in de beslui- de ProSes-ontwikke- sets 2010 Schelde-estua- het einde van 2004 willen de gemeenschappelijke nklachten: W231231 Bandag t/m vrijdag ge- Wede openingstijden; fcgstot 12.00 uur DACTIE ICHEREN toruststraat 18 Sus 8070 !EB MIDDELBURG 3118-493000 '3118-493009 fel: redwalch@pzc.nl »n der Sluis (chef) Berkelder hamakers ^van den Broek 'Magnée "lie Vries (sport) ®»«le redactie fepark 28 ÖKIS31 Dagoes ''3113)315500 "'3113)315669 "i'i redactie pzc.nl 3ERNET Vlaams-Nederlandse politieke beslissing over de verdieping van de Schelde tot 13,1 meter ge tijgebonden vaart rond krij gen", aldus Peeters. „Zodat de verdieping zonder verder tijd verlies en in volle rechtszeker heid kan worden gerealiseerd en de natuur en veiligheid in het Scheldebekken worden ver sterkt." Diverse Vlaamse parlementsle den vinden het verontrustend dat Peeters zich beperkt tot de Antwerpse eis voor Scheldever- dieping. „Nergens maak ik uit de verklaringen van de minister op dat de bouw van een sluis in Terneuzen op de agenda staat in de onderhandelingen met Neder land", zegt André Denys. Denys wordt algemeen getipt als de op volger van Herman Balthazar als gouverneur van Oost-Vlaan- deren. Hij lijkt alvast de voor- trekkerrol te willen overnemen die Balthazar zijn hele loopbaan speelde als het de verdediging van de Gentse havenbelangen betrof. Minister Peeters vindt evenwel dat het niet van goed nabuur schap zou getuigen mocht Vlaan deren bij de Nederlanders een nieuw onderwerp op tafel bren gen, nu de beslissingen inzake de Scheldeverdieping in de eind fase zijn beland. „Vooraleer met Nederland on derhandelingen te beginnen over de verbetering van de mari tieme toegang van de haven van Gent is het best het rapport van gouverneur Balthazar en van de commissaris van de Koningin Van Gelder aan een grondige le zing te onderwerpen", aldus de Vlaamse bewindsman. Het rap port inzake sluis en kanaalaan passing wordt binnenkort afge rond. Peeters gaf de Vlaamse parle mentsleden de verzekering dat na de onderhandelingen over de Scheldeverdieping nog andere dossiers ter bespreking met Ne derland zullen worden voorge legd, met name de toegang tot Gent, de IJzeren Rijn en de Grensmaas. WESTKAPELLE - Met een aantal vechtsportde monstraties werd zaterdag de open dag van het nieuwe Budo Trainings Centrum Zeeland (BTCZ) in YVestkapelle opgevrolijkt. Tegelijker tijd werd het BTCZ geopend, dat in het voorma lige gemeentehuis van Westkapelle een onderko men heeft gekregen. De rode loper werd uitgelegd om de opening ca chet te geven. Judoka's stonden aan weerszijden van de loper, die twee gebouwen op de Markt in Westkapelle met elkaar verbohd: het dorpshuis Westkapelle Herrijst en het voormalige gemeen tehuis. In het dorpshuis wordt in een zaaltje ge traind, in het oude gemeentehuis kunnen zeven tig gasten slapen, eten en recreëren. Judoka Max Borchert, zoon van de initiatiefnemers van BTCZ, mocht van zijn ouders het nieuwe cen trum openen. Hij zocht zijn sparringpartners uit om op de loper te laten zien dat hij kan judoën, waarna hij met zijn zus Amber de slingers kapot maakte die de ingang van het BTCZ versperden. Volgende week zullen de eerste gasten gebruik maken van het BTCZ. Twee judoteams uit Rot terdam beginnen in Westkapelle hun voorberei ding op het NK voor teams tot 17 jaar. foto Ruben Oreel mCTIVITEITEN ERKE - Dorpshuis, 14.00-16.00 jnms voor 55-plussers; [BURG - De Drukkerij, 15,30 mg Stokroos over monumen- NGEN - Open Hof, 9.10 uur Ha- 10.45 uur: 55+ yoga; 20.00 uur: Bingoavond voor bewoners Middengebied; 'Open Hof, 18.00-19.00 uur: voor jongeren en volwasse- 100-20.00 uur: Djembélessen p'nners; 20.00-21.00 uur gevor- Ter hoogte van de Has- ït op Rijksweg 61 bij vrijdagavond een auto «nvrachtwagencombina- tden. and met werkzaamheden it kruispunt aan het Mau- afgesloten. Daardoor de vrachtwagen die te ver «rgereden rechtsomkeert De combinatie van de fe chauffeur stond dwars fegtoen een 28-jarige au- iste uit Axel vanuit de ïtBreskens kwam aange- Zij zag de truck met op- te laat. De bestuurster en nttende werden voor on- i naar het ziekenhuis in ran gebracht. Zij konden indeling naar huis. Alle deelnemers aan de Zeeuwse finale van Kinderen voor Kinderen op een rij. door René van Stee TERNEUZEN - De deuren van het Scheldetheater in Terneuzen zijn bijna anderhalf uur voor het begin van de Zeeuwse finale van 'Kinderen voor Kin deren' nog niet open. Maar Sjanne van Laar (9) uit Middelburg staat al te trap pelen van ongeduld om naar binnen te kunnen. Zij kent het aloude repertoire van het kinderliedjesfestival van de Vara zo'n beetje uit haar hoofd. Zij heeft ook bijna alle cd's. „Ik sta er 's ochtends nog net niet mee op, maar het scheelt niet veel", zegt ze. Sjanne verheugt zich vooral op de meezingshow, waarvoor tij dens de Zeeuwse finale volop tijd is in geruimd. In de grote zaal zijn de repetities van de elf finalisten dan nog aan de gang. Van bleke bekkies of zenuwen hebben de aankomende artiesten geen last. „Dat komt pas als ik het podium op ga. Maar als ik eenmaal bezig ben, is dat ook zo weer verdwenen", zegt Merel Verschelling (13) uit Zaamslag. Zij is de enige finaliste uit Zeeuws-Vlaanderen. Net als de meeste kinderen heeft Merel nog nooit met een liveband en een ach tergrondkoor opgetreden. Daarom is het volgens haar heel goed dat er vooraf uitgebreid wordt gerepeteerd. Het meer dan zeshonderdkoppige publiek boe zemt haar geen angst in. „Daar kijk ik gewoon overheen." Over de winstkansen zijn alle kandida ten bescheiden. Nadieh Eversdijk (14) uit Kapelle maakt het niet zo veel uit. „Ik ben al blij dat ik in de finale sta. Ik doe gewoon m'n best, dan komt het wel goed." Emma Heesters (8) uit 's-Gravenpolder bekijkt het tafereel vanuit een rolstoel. Drie weken geleden brak zij haar scheenbeen. Zij zit nog steeds in het gips. Dat weerhoudt haar er echter niet van om toch mee te doen aan de finale. „En het kan nog gekker", zegt Lode- wijk van Noort, begeleider namens de Vara. „In Limburg hadden we enkele jaren terug een deelneemstertje dat kort tevoren haar been had gebroken. Rechtstreeks uit het ziekenhuis ging zij meteen het podium op." Jongens Opvallend genoeg doen er maar twee jongens mee aan de Zeeuwse finale. Mi randa Mulder (11) uit Wissenkerke heeft hier wel een verklaring voor. „Er foto Wim Kooyman hebben gewoon weinig jongens meege daan aan de voorronde. Ze houden niet zo van zingen. Ook hebben ze veel min der lef dan meisjes." Nadat de kelen nog eens goed zijn ge smeerd, de feestjurken en kostuums aan een laatste uitgebreide inspectie zijn on derworpen en net die ene pluk haar van de laatste lik gel wordt voorzien, barst het spektakel los, voor een overwegend zeer jong publiek. Bij de meezingshow worden klassiekers als Op een onbewoond eiland. Ik heb zo waanzinnig gedroomd en Wakker met een wijsje uit volle borst meegezongen. De jury, met hierin ook Sinedu de Graaf, de Zeeuwse winnares van vorig jaar, kiest Emma Heesters als winnares met het lied 100 kleine feestjes. Zij houdt de Zeeuwse eer hoog tijdens de 25e landelijke finale van Kinderen voor kinderen op 12 december, waar van de Vara op 18 december een televi sieregistratie uitzendt. door Edith Ramakers MIDDELBURG - I)e verfchef en de klusjesman van jongeren centrum 't Trefpunt in Middel burg zijn 'helemaal tevreden' met hun vernieuwde onderko men. Guido Houtepen, 'van de klusjes' en Kim van Hooijdonk, verantwoordelijk voor het schil derwerk, zijn trots op het cen trum van en voor de jeugd van Nieuw Middelburg. De gemeente Middelburg gaat ervan uit dat de jongeren zelf precies weten hoe ze een ruimte tot hun eigen honk moeten omto veren. Door zelf aan een verbou wing mee te werken, zullen ze zich er bovendien sneller thuis voelen. Dat zei wethouder Al- bert de Vries van Middelburg za terdag bij de opening van 't Tref punt. Omdat de jongeren een tijdje geen vaste plek hadden, hingen ze afgelopen zomer vaak rond op straat en was het nogal eens onrustig in Nieuw Middelburg. De jongeren kregen zelfs een sa menscholingsverbod bij het pleintje bij het Chinese restau rant waar ze elkaar regelmatig opzochten. „Ik begreep dat ver bod wel", zei de zestienjarige Kim zaterdagochtend. „Maar te gelijkertijd was het ook jammer. De straat was onze enige plek en we wilden elkaar toch ergens ontmoeten. Als dat moeilijk ge maakt wordt, dan valt de groep uit elkaar. Dat was al aan de gang. Ik hoop dat iedereen hier weer terugkomt." Drumstel Guido (18) heeft daar goede hoop op. „Dit is een gezellige ruimte en er zullen activiteiten geregeld worden. Ik verwacht dat het vanavond al druk is. En als er binnenkort ook nog een drumstel komt, dan is het hier helemaal af voor mij." De Vries wees erop dat de gemeente haar afspraak is nagekomen door de jeugd van Nieuw Middelburg een honk te geven. Hij verwacht ook dat de jongeren zich aan hun woord houden. „De af spraak is dat de samenkomsten voor jongeren hier in 't Trefpunt worden geregeld en niet op straat." De wethouder gaf de jonge Nieuw Middelburgers nog een pluim. „Er zijn problemen geweest tussen jongeren en oude re buurtbewoners. Dat kan en zal niemand ontkennen. Maai de jeugd begreep heel goed dat ze overlast bezorgden en dat ze te lastig waren. Er was respect voor elkaar en er werd geluis terd. Maar helaas lukte het niet om elke dag rekening met el kaar te houden." Tijdelijk Dit vernieuwde Trefpunt is van tijdelijke aard. Het definitieve honk komt onder het nog nieuw te bouwen winkelcentrum aan de Veerseweg. De wethouder wil de jongeren betrekken bij de inrichting van dat toekomstige jeugdhonk. „En ook bij de herin richting van het pleintje bij de Chinees wil ik de mening van de jeugd horen." VLISSINGEN - De Vlissingse fractie van GroenLinks wil dat de PvdA Vlissingen zijn kandidaat-wethouder T. Ver- hage-van der Ent terugtrekt. De raadsfractie stelt nog maals voor om met een persoon minder, dus drie wethou ders en de burgemeester verder te gaan tot de volgende verkiezing. GL stelt dat de kandidate die door de PvdA is aangewezen als opvolger van de onlangs overleden wet houder C. de Keijzer, als raadslid niet heeft laten blijken de juiste kwaliteiten te hebben voor een wethouder van de gemeente Vlissingen. Wat GroenLinks verbaast, is dat twee collega-fractiegenoten haar kandidatuur niet onder steunden. „Hoe kun je dan als PvdA-wethouder functione ren?" vraagt de partij zich af. VLISSINGEN - Een twintigjarige Vlissinger is zaterdag rond 3.45 uur op het Bellamypark in zijn woonplaats aan gehouden. De man wordt ervan verdacht in een horecage legenheid een 22-jarige Vlissinger verbaal te hebben be dreigd. Ook zou hij een 25-jarige Vlissinger in het gezicht hebben geslagen. De twintigjarige man werd na verhoor met een proces-verbaal op zak weer in vrijheid gesteld. De aanleiding was vermoedelijk een omgevallen drankje. MIDDELBURG - Bij alcoholcontroles tussen vrijdaga vond half acht en zaterdagochtend vijf uur zijn twee auto mobilisten betrapt. De controles werden gehouden op de Rotterdamse kaai in Middelburg, de Nieuwlandsedijk en het Schuttershof in Arnemuiden, op de Singel in Dom burg en de Middelburgsestraat in Koudekerke. VLISSINGEN - In de nacht van zaterdag op zondag is op het Baskensburgplein in Vlissingen een brommobiel omge gooid. Het voertuig raakte beschadigd. GOES - Op de A58 bij Goes is zaterdagochtend een 32-ja- rige Middelburgse automobiliste achterop een 59-jarige bestuurder uit de gemeente Borsele gereden. Ze kon niet op tijd stoppen toen haar voorganger remde. De auto's raakten allebei beschadigd. Hetzelfde gebeurde een stuk verderop, op de A58 in Kapelle. Een 33-jarige automobi list uit Ede botste achterop de auto van een 39-jarige Vlis singer. Beide auto's raakten beschadigd. VLISSINGEN - In de Nieuwstraat in Vlissingen is een Vlissingse automobiliste gisteren omstreeks vijf uur tegen een afzettingspaaltje gereden. Zij reed, zonder verlich ting, achteruit tegen het paaltje en reed daarna weg in de richting van het Bellamypark. Een politieagent, die getui ge was, hield haar staande. De vrouw bleek meer dan tweeënhalf keer te veel te hebben gedronken en moest haar rijbewijs inleveren. Er werd proces-verbaal opge maakt voor doorrijden na aanrijding, rijden zonder ver lichting en rijden in een onverzekerde auto. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Middelburger Remco Mulder was een van de vier winnaars die met de uitput tingsslag 'Hands-on-the-bike' dit weekeinde een motor heeft gewonnen. Hij stond tijdens de MotoRai in Amsterdam 62 uur naast een motor met een hand op de buddy. Ondanks de Yamaha Fazer van 600 cc die hij mee naar huis kreeg, weet hij niet of hij nog een keer aan een soortgelijke wedstrijd mee zal doen. „Het was geen spelletje meer", zei hij gisteren. „Ik ben doodmoe." De wedstrijd verliep anders dan de bedoeling was. In de nacht van zaterdag op zondag draaide een van de tien deelnemers door. „Hij kon het geestelijk niet meer aan", zei Remco. „Er kwam een arts bij en de organi satie legde de wedstrijd stil." De organisator Moto 73 bekom merde zich over de deelnemer. „Het is voor zover wij weten weer goed met hem, maar het was een heel harde strijd." De krachtproef werd hervat. De vier deelnemers wisten echter van geen ophouden. „De organi satie stelde daarom voor om die ene motor, de Yamaha MT-01, te verloten." Dat accepteerden de vier niet. Remco: „We wilden doorgaan en zeker niet stoppen met een lo terij." De organisatie nam vervolgens het heft in handen en staakte zondagochtend om vier uur dé wedstrijd. Ze deed dat op me disch advies om het emotionele welzijn van de kandidaten niet in gevaar te brengen. De zware uren hadden hun tol geëist. Yam aha en Moto 73 kwamen toen met het voorstel om de vier 'die hards' allemaal een motor te ge ven. Dat werd de Yamaha FZ6 Fazer. „Die is een slag kleiner en de helft goedkoper dan de MT-01. Maar altijd beter dan een loterij. Dat zou een afknap per zijn geweest en deze Fazer is een mooie motor." door Freek Janssen GOES - De regen kon gistermid dag niet verhinderen dat er feest werd gevierd op kavel-Pik in Goes. Bezoekers kwamen - ge wapend met een paraplu - met de bewoners van de Tromp straat en omgeving vieren dat de smalle strook grond aan de Piet Heinstraat eindelijk een tij delijke bestemming heeft gekre gen. Nadat de kavel jarenlang braak lag, is het terrein nu ingericht als parkeerplaats. De feestelijke opening kreeg de naam Schut- tingfeest, omdat ook de fraai be schilderde en met graffiti bespo ten schutting langs het parkeer terrein werd geopend. De hon derdveertig meter lange muur neemt het zicht weg op de ach tertuintjes van de Trompstraat. Over het hele terrein waren vlag getjes gespannen. De bar en de snackkar verkochten eten en drinken, in een tentje draaiden dj's, onder wie dj Sandstorm. Een stukje verderop stonden trotse eigenaren van getunede (opgevoerde) auto's van Opel- club Zeeland hun bolides te to nen. De muziek van de ingehuur de dj's moest het al snel afleg gen tegen de speakerboxen van de Opeis. De organisatie had allerlei skate- toestellen laten plaatsen, maar door de regen waren die te glad om kunstjes op te vertonen. Op een aantal plaatsen waren kunst schilders en grafitti-artiesten nog bezig een stukje van de kunstschutting te verfraaien, de bezoekers keken verwonderd toe.Wethouders Thijs 't Hart en Charles Linssen openden de schutting door een colofon te onthullen, waar de namen van alle kunstenaars opstaan die aan het project hebben meege werkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11