2C 'romotieclub Hulst op de helling Bih Na veertig jaar is de facteur klaar iERNAME ZONDAG GEOPEND Brugman D66-jongeren boos over weren homosites Wijkcomité stapt uit overleg over Axelse woonwijk Buitenweg THUISZORG leen extra krediet van raad kan coördinerende functie redden derenbeleid ver weg IRA! 10 JAAR KORTING] GROTE PARTIJ ledikanten, boxsprings .matrassen, Ilattenbodems, eekbedden en ;ussens U VRAAGT WIJ ZORGEN Jb Terneuzen wil claims voorkomen Onvrede over vrij parkeren Rechter mild voor drankrijder Politie rolt professionele wietplantage Terneuzen op Dooie eentje ,0113-315649 iC.nl redactie@pzc.nl s31,4460 AA Goes Bitje-exploitatie: i an Midden-Zeeland: 0113-315520; t-Vlaanderen: 0114-372770; 020-4562500. idag 23 oktober 2004 hjf Bosboom ,-De Jonge Democraten iihet onaanvaardbaar dat retorische scholen 'infor- re'websites over homosek- atblokkeren. De jongeren- Bgvan D66 noemt dat 'een lend voorbeeld van toene- yolerantie'. editie Zeeuws-Vlaanderen ongenoegen komt mede iithet speciale kabelabon- dat Zeelandnet voor de irische doelgroep gaat sen. De internetprovider neemt daarbij een filter af van Kliksafe, dat 'het kwade' weert door sites die botsen met het ge dachtegoed te blokkeren. Het Calvijn College werkt al lan ger met Kliksafe. Volgens de Jonge Democraten hebben meer dere christelijke Zeeuwse scho len er belangstelling voor. Zee landnet kan dat echter niet be vestigen, aangezien het nieuwe pakket pas vanaf volgende maand wordt aangeboden. De D66-jongeren zeggen er begrip voor te hebben dat scholen bij voorbeeld pornosites afscher men, maar vinden het onbegrij pelijk dat ook informatieve sites zoals over veilig vrijen en die van de Gay Krant en zelfs om roep BNN worden geblokkeerd. De 'vrije informatievergaring' wordt daarmee onmogelijk ge maakt. „Je hoeft homoseksuali teit niet te promoten, maar als een leerling daar informatie over wil hebben, moet die be schikbaar zijn", zegt landelijk voorzitter J. Paternotte. De Jonge Democraten hebben de Tweede-Kamerfractie ge vraagd minister Van der Hoeven 'op het matje te roepen'. Zo ver wil Kamerlid L. van der Laan niet gaan. Wel heeft zij de be windsvrouw gevraagd de kwes tie 'mee te nemen' in haar ko mende brief aan de Kamer over homoseksualiteit en onderwijs, vooral naar aanleiding rond de commotie rond de verspreiding van het homoblad Expreszo op scholen. „Op basis van haar reactie kunnen we een debat hebben in de Kamer", aldus Van der Laan. Algemeen direc teur A. Vogel van het Calvijn College zegt grote moeite te heb- üllt' ■g ahv< Frank van Cooten T-Anderhalf jaar na de reillen B en W van Hulst de Bezoekersmanage- alweer beëindigen. Alleen itra krediet van twintigdui- furo kan de promotionele ordinerende instelling voor aeente Hulst nog redden. neenteraad moet over de- ra bijdrage half november sluit nemen. Maar duide- 5at het, zonder dit geld, april einde oefening is et bezoekersmanagement latregel is het gevolg van Éniging van tienduizend op het toerisme in de ge le, „Als gevolg hiervan de Hulster binnenstad van- anuari geen bloembakken en heeft Hulst vanaf 1 ook geen bezoekersmana- meer. Tenzij er extra :p tafel komt", zegt wet- ïP.Weemaes. kersmanager M. de Bruijn et'ontzettend zonde' vin- ze per 1 april met haar :met stoppen. „Als het be- EUZEN - Er gaat nog wel ital maanden overheen il in heel de gemeente Ter een eenduidig ouderen- Ikan worden gevoerd, rader C. de Mol-Marcusse chuwde daarom verschil- raadsfracties die (een ge- van de meevaller uit het ïntefonds direct wilden in- voor onder meer warme ijdvoorzieningen, bejaar- inn, accommodaties en so- tulturele activiteiten voor (Advertentie) van i 23 t/m 30 oktober t»sen inlevering van deze advertentie (Advertentie) zoekersmanagement zo snel moet stoppen, had je daar bijna twee jaar geleden nooit aan moe ten beginnen. Als er geen extra geld komt, moet ik in maart al beginnen met opruimen. Dan moet ik bijvoorbeeld alle samen werkingsverbanden gaan opzeg gen. Niemand in Hulst zal mijn werkzaamheden overnemen. Aan de ene kant heb je de ge meente en aan de andere kant bijvoorbeeld de ondernemersver eniging. Ik ben vanuit mijn func tie de enige die de partijen bij el kaar brengt en zorg voor een be langrijk stuk coördinatie in de stad. Als het bezoekersmanage ment stopt, betekent dat vol gens mij een flinke aderlating voor Hulst." De Bruijn hield eerder deze week een presentatie voor de le den van de raadscommissie Sa menleving in het 's Landshuis. „Ik schrok van alle activiteiten die al door het bezoekersmana gement op poten zijn gezet. En dat binnen onze twintig uur per week. Daarnaast zijn we bezig met nieuwe activiteiten, zoals het ontwerp van een nieuw ge meentelogo. Hoe moet dat dan als het bezoekersmanagement straks niet meer bestaat?" Bewezen Ook wethouder Weemaes vindt dat het bezoekersmanagement het bestaansrecht in de afgelo pen twee jaar heeft bewezen. „Dit stukje coördinatie is eigen lijk niet meer weg te denken. Monique de Bruijn kweekt draagvlak binnen de wallen. Zij weet stromingen en gedachten te bundelen. Het bezoekersma nagement is van fundamenteel belang." De Bruijn zag de bui al aanko men door de slechte financiële positie van de gemeente. Toch hoopt ze dat de gemeenteraad de waarde van het bezoekersma nagement inziet. „Ik ga ervan uit dat het toch Postbode Lex van Hurck reed gisteren onder begeleiding van zijn kleinkinderen na veertig jaar zijn laatste ronde. „Het is dankbaar werk." door Harold de Puysseleijr PHILIPPINE - Lex van Hurck (59) uit Philippine is zo bescheiden dat hij zijn laatste werkdag als postbode bij TPG zo geruisloos mogelijk wilde laten verlopen. Dat was met veertig dienstjaren uiter aard onmogelijk. En zo werd hij gisteren uitbundig uitgewuifd door collega's. Ook zijn gezin zat in het complot. Van Hurck is de enige die met recht aan spraak mag maken op de eretitel 'de fac teur van Philippine'. Op negentienjarige leeftijd kwam hij in dienst bij de poste rijen. In Philippine, waar hij al die jaren de post rondbracht. „Er is wel eens sprake van geweest dat de postbodes ook buiten hun eigen woon plaats de post moesten gaan bezorgen. Maar hij heeft er altijd erg voor gevoch ten om in Philippine te kunnen blijven", weet zijn dochter Sylvia. Ze staat hem met familie, vrienden en collega's van de post op te wachten. Lex kan ieder mo ment thuis arriveren om zijn posttassen voor de allerlaatste keer te vullen met post voor inwoners van het kanaaldorp. „Hij heeft er moeite mee, hoor", zegt Em my, de vrouw van Lex. „Het is natuurlijk best een emotioneel moment." Raambiljetten De familie verspreidde begin deze week al vijfhonderd raambiljetten in de wijk die Lex loopt; '40 jaar dezelfde baas, 40 jaar in dezelfde plaats, maar nu is het over en uit. Lex gaat eruit. Lex bedankt!' De biljetten hingen overal voor de ramen en deden de postbode, die vanaf vandaag met pensioen is, goed. „Ik heb de hele week onvoorstelbaar veel reacties gekre- door Euqène Verstraeten AXEL - Het wijkcomité De Sta tie stapt uit onvrede uit het re gelmatige overleg over de nieu we woonwijk Buitenweg in Axel. Het driemaandelijks overleg heeft volgens het wijkcomité een dusdanig niveau bereikt dat het geen zin meer heeft er nog langer aan mee te doen. „De onderwerpen herhalen zich en er is hierdoor naar onze me ning geen sprake meer van eni ge zichtbare vooruitgang", schrijft De Statie aan de ge meente Terneuzen. In het laatste overleg was er vol gens het comité zelfs sprake van een achteruitgang, omdat nie mand zich meer eerder gemaak te afspraken kon herinneren. „Deze houding en opstelling wordt door het comité als zeer storend ervaren en men voelt zich hierdoor in het geheel niet meer serieus genomen. Er is naar onze mening geen sprake van echte openheid in het huidi ge overleg.. Hierdoor is het ge voel ontstaan dat er veel infor matie wordt achtergehouden", betoogt het wijkcomité. Het comité wijst er op dat men in de eerste periode van het over leg steeds een concepttekening van de nieuwe wijk aangereikt kreeg. „Het nieuwe concept heb ben wij al enige maanden niet gezien, terwijl er wel een teke ning van de negen appartemen ten op de plaats van garage Snoodijk wordt getoond. Hier door is er naar onze mening geen sprake van een open over legstructuur en hebben wij be sloten uit het huidige overleg te stappen. Naar onze mening is de wijze waarop de gemeente zich nu opstelt niet meer voldoende transparant." Wethouder Adhemar van Waes zegt het geen goede zaak te vin den dat het wijkcomité denkt dat men niet serieus genomen wordt. „Als dat zo is moeten we die indruk wegnemen. Het wijk comité moet volop mee kunnen praten over de plannen." Van Waes geeft toe dat het inder daad allemaal langzaam gaat. „Maar het is ook een heel inge wikkeld project." Inmiddels wil de gemeente Terneuzen de ont wikkeling van de nieuwe woon wijk Buitenweg overhevelen naar de Stichting Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Dat doet volgens de wethouder echter niets af aan eerder gemaakte af spraken met omwonenden. „Af spraken die wij als gemeente al hebben gemaakt moeten onver www.werktvoorouderen.nl vogttetaaffitrsaeji van zorq t olt u naar 0118-448448 Koudekerkseweg 81 - Vlissingen - Postbus 360 4380 AJ Vlissingen ben met de opvatting dat de ge weerde websites als informatief moeten worden gezien. „Die zet ten een bepaalde levensstijl neer die niet wordt gedragen door on ze levensbeschouwing. Dat wil niet zeggen dat het onderwerp bij ons niet ter sprake zou kun nen komen, maar dan wel van uit een bepaalde normering. Dat die opstelling intolerant is, bestrijdt Vogel. Het gaat om een botsing van levensbeschouwin gen, zegt hij, en de gewraakte si tes druisen in tegen het reforma torische normenpatroon." nog goed komt." Weemaes en De Bruijn zijn onlangs bij de provincie geweest om subsidie los te weken. „Met provinciale subsidie, een bijdrage van de on dernemers en het structurele krediet van twintigduizend euro kan het bezoekersmanagement blijven bestaan. Als de bezuini ging van tienduizend euro op toerisme wordt geschrapt, kan het bezoekersmanagement nog een jaar vooruit. De raad kan nog keuzes maken." TERNEUZEN - De Temeuzense gemeenteraadsleden wil len de status van voorbereidingsbesluiten opnieuw defi niëren. De gemeenteraad krijgt steeds vaker te horen dat Terneuzen beducht moet zijn voor schadeclaims als door voortschrijdend inzicht besloten wordt om ooi-spronkelij- ke plannen niet door te zetten. „Dat is natuurlijk niet de bedoeling. Een voorbereidingsbesluit wordt tenslotte al leen genomen om nog eens rustig na te kunnen denken en belangen af te wegen alvorens de bestemming van een be paald perceel of pand wordt bepaald", betoogde PvdA'er M. van Oyen. De sociaal-democraat vroeg zich af of er in de voorbereidingsbesluiten clausules zijn op te nemen die claims achteraf kansloos maken. De raad besloot hierover binnenkort te spreken. TERNEUZEN - De Terneuzense fractie van de Christen- Unie ergert zich aan de leegstand in de ondergrondse par keergarage Theaterplein, terwijl de voormalige noodvoor ziening aan de Scheldeboulevard voortdurend vol staat. De betonplaten zijn destijds neergelegd om theaterbezoe kers te laten parkeren toen er nog geen garage was. Nu moet de parkeerplaats achter de dijk weer verdwijnen, stelde fractievoorzitter G. van den Berg-van Dijk van de ChristenUnie. Verkeerswethouder J. van Schaik bevestig de dat het nimmer de bedoeling is geweest dat de gemeen te haar eigen dure parkeergarages beconcurreert met gra tis stallingsplaatsen. Maar hij vroeg de raad te wachten met nieuwe maatregelen totdat de nieuwe Parkeernota in december besproken kan worden. MIDDELBURG - En 36-jarige drankrijder uit Oostburg is gisteren voor de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijke rijontzegging en een boete van achthonderd euro. Het verhaal van de Oostbur ger klonk volgens officier van justitie R. Jeuken niet aan nemelijk. „Eerst vertelt u de politie überhaupt niet te heb ben gereden, maar dat uw vrouw heeft gereden. Later komt u met het verhaal dat u zelf heeft gereden en na thuiskomst nog drie glazen wijn voor de afname van de blaastest hebt gedronken." Wat was er aan de blaastest voorafgegaan? De Oostburger reed 3 december vorig jaar in IJzendijke zijn auto totaal in de vernieling. Hij werd thuisgebracht door een getuige. Dat hij had gedronken had te maken met het feit dat hij die dag zijn werk was kwijtgeraakt. Raadsman J. Burlet vond van belang hoe veel zijn cliënt had gedronken voordat hij in zijn auto was gestapt. De politierechter concludeerde dat het verhaal van de Oostburgèr aan alle kanten rammelde, maar zag wel aan leiding voor een milde straf. foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De politie heeft gisterochtend een professionele hennepkwekerij aan de Finland weg in Terneuzen opgerold. De straatwaarde van de handel be draagt meer dan tweehonderd duizend euro. Na een anonieme telefonische tip via de drugsoverlastlijn kwam de politie de kwekerij, ge vestigd in een oude loods naast het bedrijf Van Marcke, op het spoor. Volgens Henk Rutgers, chef van de politie in Terneu zen, was de kwekerij nog niet zo lang in bedrijf. Met damwand- platen was in de loods een goed geïsoleerde ruimte gebouwd. Die bestond uit twee comparti menten. In het ene deel trof de politie ruim achthonderd jonge hennepplanten aan, in het ande re eenzelfde aantal reeds oogstrijpe planten. Vermoede lijk ging het om de eerste oogst. Een negentienjarige jongeman uit de gemeente Terneuzen is ge arresteerd terwijl hij aan het werk was in de loods. De kwekerij was geautomati seerd met tijdklokken en een vol automatisch bevloeiingssys- teem. Een fors afzuigsysteem zorgde voor de afvoer van kwa lijke dampen. Medewerkers van nutsbedrijf Delta sloten giste ren de energietoevoer af. De kwekerij draaide op illegaal af getapte stroom en water. Een flinke schadepost voor Delta, want de plantage verbruikte elk uur dertigduizend watt stroom. De leiders van de kwekerij zijn nog op vrije voeten. De hennep en de apparatuur worden vernie tigd. (Advertentie) gen. Dat was in het begin even schrik ken, maar wel erg leuk. Dan weet je dat je je werk al die jaren niet voor niets hebt gedaan. Het is dankbaar werk", zegt Van Hurck er zelf over. „Ik ben wel blij dat ik kan stoppen, maar ik heb mijn werk altijd graag gedaan. Daarom heb ik het ook veertig jaar volge houden." Dan moet hij weer door. Op een ouder wetse postbakfiets brengt hij zijn laatste twee rode tassen met post rond. 'Na veer tig jaar is deze facteur klaar' meldt een spandoek tegen het raam van zijn huis. kort door Woongoed worden overgenomen en nagekomen", benadrukt Van Waes. De brief van het wijkcomité leid de gisteren tot schriftelijke vra gen door de WD-fractie. Die zegt 'verontrust' te zijn en wil weten hoe het nu staat met het project en wat er fout is gegaan in de communicatie met het wijkcomité. „Wij zien in dit schrijven wederom een bewijs dat de communicatie tussen de burger en het bestuur van de ge meente Terneuzen allerbelab berdst verloopt", betoogt fractie voorzitter Pim Broekhuysen. „Eén van de belangrijkste speer punten in het raadsprogramma is een goede communicatie met stadsraden, wijkcomité's etce tera. Ondanks alle goede bedoe lingen komt er in de praktijk nog weinig van terecht." van 12.00 tot 18.00 uur Uilsluitend keukenshowroom. Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www brugman.nl j zeeuwse almanak Basje van bijna twee uit Ter neuzen is niet zo'n liefhebber van warm eten. Het verbaast zijn pap en mam dan ook niet wanneer hij zich - heel behen dig overigens, voor zijn leef tijd - uit zijn kinderstoel laat zakken en de keuken uit loopt. Omdat hij wel erg lang weg blijft, gaat zijn moeder eens kijken wat hij uitspookt. Ze treft Basje, zijn broekje keu rig naar beneden, op de wc aan. „Nou, dat is ook wat! Zit die kleine op z'n dooie eentje op de wc", deelt ze mee als ze weer aan tafel gaat zitten. Waarop dochtertje Daisy van drieënhalf van haar stoel schiet en richting wc rent. „Nee, Daisy! Hier blijven jij!" „Ja maar, ik wil dat dooie eendje waar Basje op zit ook zo graag eens zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 63