zc appartement a gipsplaat De tijd van alle gaatjes stoppen is voorbij Modelwoning in Goese loods :R0 WOON (jebijlagen: 0113-315680 lfiC.nl tfredactie@pzc.nl 31,4460 AA Goes >"en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^.Vlaanderen: 0114-372770; raal; 020-4562500. riag 23 oktober 2004 Omdat het voor veel mensen lastig blijkt een apparte ment van tekening te kopen en een maquette van een appartementengebouw ook niet zoveel zegt, bouwde de Ne derlandse Bouw Unie (NBU) in een oude loods aan de West- havendijk in Goes een compleet appartement na. Oude vormen bron van inspiratie foto's Dirk-Jan Gjeltema In een loods is een appartement nagebouwd, compleet met een kunstgazon. Maquette van het appartementencomplex Villa Delta in Goes. De woonkamer in het gipsplaten appartement. De modelwoning is bedoeld om de verkoop te stimule ren van de appartementen in het complex Villa Delta, dat op dit moment aan de Evertsen- straat in Goes wordt gebouwd. Makelaar Collin Hoondert van Sinke Komejan Makelaardij uit Goes leidt potentiële kopers graag in het uit gipsplaten opge trokken appartement rond. „Zo krijgen mensen tenminste een beetje gevoel bij de ruimte", zegt hij. „En dat werkt heel posi tief. De meeste bezoekers vin den het appartement, nu ze er doorheen kunnen lopen, veel rui mer dan ze van tevoren hadden gedacht." Achter in het pand aan de Westhavendijk, waar voorheen drukkerij Pitman ge vestigd was, loopt Hoondert een grote, kale betonnen hal binnen. In het midden staat een met hou ten palen gestut bouwwerk. Aan de voorkant is, bij wijze van tuin, een flinke lap kunstgras neergelegd met op elke hoek een bloemstukje. „Wat we hebben nagebouwd is appartement type 2A. Dat ligt op de begane grond van het appartementengebouw en er hoort een behoorlijke tuin bij, wijst Hoondert. „Ideaal voor mensen die wel de voorde len zien van een gelijkvloerse woning, die je bovendien niet zelf hoeft te onderhouden, maar die nog geen afstand kunnen doen van het idee van eigen grond." Idee Afgelopen voorjaar waren er pas drie van de 35 appartemen ten verkocht, terwijl de wonin gen al dik een half jaar te koop stonden. „De verkoop stagneer de en daarom zijn we met zijn allen om de tafel gaan zitten", zegt Hoondert. „Sinke Kome jan, Faasse Fermont, de make laars waar wij gezamenlijk de verkoop mee doen en de NBU. Dan zit je een beetje te brain stormen over een manier om de appartementen nog eens extra onder de aandacht van de men sen te brengen. Uiteindelijk rol de het idee voor de bouw van een modelwoning uit de bus. Dat is in Zeeland nog nooit ver toond." Het is nogal een prijzige ver koopmethode, er moet per slot van rekening een ruimte worden gehuurd en een compleet appar tement worden opgebouwd en ingericht, maar Hoondert is er erg enthousiast over. „De model woning staat er sinds afgelopen voorjaar en er zijn al verschillen de inloopochtenden georgani seerd. Daar komen behoorlijk veel mensen op af", vertelt hij. „Soms lopen hier wel twintig stellen tegelijk rond. Dat zijn niet natuurlijk niet allemaal se rieuze gegadigden, maar die zit ten er zeker tussen." Buiten de open dagen om, kunnen mensen een afspraak maken met een ma kelaar van Sinke Komejan of Faasse Fermont om de model woning te bezichtigen. „Vaak zie je dan mensen terug die ook al eens op zaterdagmorgen zijn geweest en nog eens verder wil len praten. Dat zijn dan over het algemeen ook de serieuzere ko pers", vertelt Hoondert. „Dan is het prettig als je tijd hebt om in alle rust met elkaar te kunnen praten." Op dit moment is iets meer dan de helft van de wonin gen verkocht. Knop Met een druk op de knop sprin gen alle lampen in de modelwo ning in één keer aan. Bezoekers komen binnen in een ruime hal met deuren voor de meterkast, het toilet en de badkamer. „Het toilet en de badkamer zijn voor zien van de standaardinrich ting", wijst Hoondert op de zwarte en crèmekleurige tegels, de twee wastafels, de ruime douchecabine en het ligbad. „Als je een appartement koopt en je hebt verder zelf geen extra wensen, dan zien je badkamer en je toilet er dus zo uit." Dan rechts een deur naar één van de twee slaapkamers. Voor het zicht door woonwinkel Uniek uit Breda voorzien van een twee persoonsbed met een mooie steenrode sprei. De woonwinkel heeft ook de woonkamer onder handen genomen. Er staan va zen met plastic bloemstukken, er ligt tapijt en er hangen mooie rolgordijnen. In de zithoek staan twee behaaglijke banken opgesteld. Aan de muur hangen artist's im pressions van andere typen ap partementen in het complex Vil la Delta. „Op de eerste verdie ping van het appartementenge bouw liggen de goedkoopste wo ningen (249.000 euro), die heb ben geen tuin, enkel een bal kon", legt Hoondert uit. „De tweede verdieping is gereser veerd voor grotere appartemen ten. „Die hebben voor een deel een begane grond die heel verge lijkbaar is met de modelwoning zoals we die hier hebben ge bouwd, maar daar bovenop heb ben die woningen nog een extra verdieping waar een of twee extra slaap- of hobbykamers kunnen worden gemaakt. Daar naast ligt een bijna vijftig vier kante meter groot zonneterras." De prijzen van die appartemen ten liggen, afhankelijk van het aantal vierkante meters woonop- pervlak, tussen de 319.000 en 439.000 euro. „Het duurste ap partement is al verkocht", meldt Hoondert niet zonder trots. „Dat was het eerste weg." Strak Het appartementencomplex aan de Evertsenstraat verrijst op de plek waar vroeger het PZEM-ge- bouw stond. Het wordt een roodstenen gebouw met een strakke, wat industriële uitstra ling. Onder het complex komt een parkeerkelder, waar de toe komstige bewoners, afhankelijk van het appartement dat ze heb ben gekocht, één of twee par keerplaatsen en een berging krij gen toebedeeld. Het gebouw schiet deze maan den uit de grond. Op dit mo ment wordt er aan de derde bouwlaag gewerkt. Hoondert: „Dat heeft voor ons als voordeel dat we vanaf begin november potentiële kopers niet alleen de modelwoning aan de Westhaven dijk kunnen laten zien, maar ze ook mee kunnen nemen naar de bouwlocatie aan de Evertsen straat. Dan krijgen mensen met een een idee van de ligging van het gebouw en het uitzicht van uit de woning die ze op het oog hebben." Het is de bedoeling dat Villa Delta volgende zomer wordt opgeleverd. De modelwoning is de komende tijd open op zaterdag 23 okto ber, 6 en 20 november, telkens 's ochtends tussen tien en twaalf uur. Vanaf 6 november kan er ook op de bouwplaats aan de Evertsenstraat worden rond ge keken. Ingrid Huibers woonberoepen ■imelijks een beroep van wonen wntraal. De meest slopende personen komen aan bod: van ®or en architect tot j ambtenaar fondscommissie of ünwasser. Vandaag: ogbouwinspecteur foto Peter Nicolai Naam: William Vonk Woonplaats: Vogelwaarde Beroep: Woningbouwinspecteur Belangrijkste gereedschap: Schrijfmap en een goede pen Voor zijn werk als woningbouwinspecteur bij de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouw vereniging (RZVW) in Axel heeft William Vonk in zijn loopbaan al ruim 10.000 (lege) huurhuizen aan een inspectie onderworpen. „Ons beroep heet nu eigenlijk mutatieopzichter, een modernere naam voor hetzelfde beroep en het klinkt een stuk klantvriendelijker. Maar we zijn bij het grote pu bliek nog steeds bekend als woninginspecteurs." Vonk onderwerpt huurhuizen in heel Zeeuws-Vlaanderen aan de nodige kritische in specties voordat de woningen opnieuw worden verhuurd. De tijden zijn inmiddels wel een beetje veranderd. Spijkers moeten bij vertrek nog steeds worden verwijderd, maar de gaatjes moeten niet meer worden opgestopt. „Soms zag je dat de ga ten waren dichtgesmeerd met een dot Alabastine met behulp van hetzelfde plamuurmes waar ze ook net de vloerbedekking mee hadden losge haald. Dat kon er erg slordig uitzien. Daarom staat nu expliciet in de papieren dat die gaten niet moeten worden gestopt. Die tijd is voorbij." Vonk begon zijn loopbaan bij de RZVW 22 jaar ge leden. Hij was zelf huurder bij de corporatie en be zocht ook steeds de jaarlijkse huurdersvergade ring. Zo werd zijn interesse in het bedrijf gewekt. „Ik werkte als bouwvakker en tijdens de vergade ringen bemerkte ik dat het me wel leuk leek ook voor hen te gaan werken. Met mensen omgaan ligt me wel." De mutatieopzichter is soms ook wel eens een maatschappelijk werker. Wanneer sommige huur ders in enorm grote financiële problemen verke ren, benadert Vonk allerlei instanties om hen te helpen. „Iemand uit zijn huis zetten is immers niet het meest leuke aspect van ons werk. Het hoort er echter wel bij. Gelukkig gebeurt het niet zo vaak." Gewapend met een schrijfblok, standaardformu lier en een goede pen loopt Vonk bij de huurders de woning kritisch na op eventuele gebreken en beschadigingen. Kort nadat mensen hun huur om wat voor reden dan ook opzeggen, gaat Vonk voor een eerste inspectie langs. Dan wordt gekeken waar nog dingen gerepareerd moeten worden. Bij de sleuteloverdracht volgt de eindinspectie en wordt gekeken of de vertrekkende huurder de minpunten op het lijstje heeft hersteld. „Soms moet het gras nog gemaaid worden of zit het gat in het plafond van de wc er nog steeds. Dat wordt dan in rekening gebracht. Wij knappen het dan op, maar de rekening gaat naar de vertrekkende huurders. Het is ook al eens voorgekomen dat de afzuigkap was meegenomen of de keukenkastjes weg waren. Bleek de familie niet te weten, dat die spullen bij de woning horen tegenwoordig. Meest al is het echter prima in orde en zijn alle partijen tevreden." Per jaar wisselen in Zeeuws-Vlaanderen vijfhon derd huurhuizen van bewoner(s). In het begin deed Vonk die inspectiebezoeken alleen, maar te genwoordig zijn ze met tweeën. „Dat maakt het toch een stukje minder zwaar. We moeten ook al les in de computer verwerken en daar gaat toch veel tijd in zitten. Ook alle papierwerk voor de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG) is er im mers bijgekomen." Nog anderhalf jaar zal Vonk door de regio reizen om huizen scherp te bekij ken, dan is het gedaan. „Dan ga ik in de VUT en lekker genieten. Je moet dit werk graag doen, het is behoorlijk zwaar en krijgt soms heel wat over je heen. Invallers die bij ons kwamen, werden soms 'knettergek'. Ik geniet echter vooral van de tevre den klanten en die hebben we gelukkig meer dan genoeg." Gino van den Broecke MefiSK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27