l olitiek wil verder met theater Geluidsscherm Souburg metershoog 10% Afgekeurd, 100% ambitieus. Hemen bouwput kosten gemeente Middelburg 8,5 ton Eenzijdig ongeval onder invloed Digitale camera gestolen Vrachtwagen rijdt fietser aan Jongeren vervuilen Slingerbos zeeuwse almanak Winst e01I3-315649 jjjctie@pzc.nl 4460 AA Goes „•«.exploitatie: rMidden-Zeeland: 0113-315520; «anderen: 0114-372770; £020-4562500. ,g 19 oktober 2004 Consument is winnaar van jaar prijzenslag editie Walcheren jjiaBerkelder jjjURG - De bouw van pre theater aan de Zuid- i Middelburg kan door ga de technische proble- popgelost. De meerder- t de gemeenteraad voelt itoor om het project op pl te beëindigen. Wel taad voor het eind van ^inzicht in de technische iriële risico's die met de menhangen. agisteravond tijdens de ((raadsvergadering, rajen dienden voorstel de een bouwstop tot ge- uien hebben. D66 stelde B referendum te houden je Middelburgers en pas !e beslissen over de ju het theater. De partij raar wat het theater be- jft het vertrouwen op in iethouder A. van 't de, De Politieke Partij tag (PPM) en de SP wil- ilstoppen met de bouw. jctievoorzitter H. Akdag ïan 't Westeinde een rit over het theater aan. jvan het theater ligt mo- jstil, omdat de aanne- oblemen heeft met het van water en slib. De in de bouwput kan pas rt als het slib uit t;r is gehaald. Itiepartijen verweten de i dat de discussie over iter telkens opnieuw voerd, met telkens het- resultaat. Van de vaste lerderheid twijfelt al- iPvdAnu en dan openlijk project. Die twijfel gisteren omgezet in een lie unaniem werd aange- dachte van acht op t voeten NGEN- Het Haagse ge- af heeft gisteren een je inwoner van Den ie werd veroordeeld tot cel, voorlopig op vrije gesteld. De Middelburg- Mbank veroordeelde de ige beroepsmarechaus- ipril wegens ontucht met rige dochter van een Vlis- •vriendin. •was in hoger beroep ge- cdat hij onschuldig zegt Bet hof heeft zijn voorlo- chtenis gisteren ge- hof zag daar aanlei- omdat behandeling van mogelijk nog lang i, dit in combinatie idigheid dat het Middelburgse recht- Liteerde bewijs dun is. mber zal - op verzoek lediging - het ver- ichtoffer worden ge- rbeschuldigmg is na- benige bewijs. De Ha- stapels bereke- Beegenomen om aan te it hij onschuldig is. Hij de door het meisje ge- öjdstippen vaak op za- Mn geweest. De recht- 'Middelburg had de man Wvnjgesproken van het t hebben van kinderpor- pütie vond niets op zijn en ontucht met een Jdochtertje van een ande an. Met die vriendin «relatie ook moeizaam emde. Volgens de ver spanden de vrouwen - ^kenden - samen. „Ik "niets gedaan, ik heb al- j™ gewerkt. Ik verwacht *-k behandeling." *ordt voortgezet op 13 nomen. In de motie wordt de wethouder gevraagd om voor het einde van het jaar een volle dig overzicht van de risico's te geven. De locatie ter discussie stellen mag dan populariteit op leveren, zei S. Szarafinski (Pv dA), maar „Het getuigt niet van bestuurlijke verantwoordelijk heid." De extra kosten aan de bouwput, onder meer voor het afvoeren van slib, bedragen 1,4 miljoen euro. De aannemer neemt daarvan 5,5 ton voor zijn rekening. De rest betaalt de ge meente. „Ik heb gepoogd het midden te zoeken tussen extra geld uitgeven en de voortgang van het project", aldus Van 't Westeinde. Een lange, eventueel juridische, strijd met de aanne mer had voor extra vertraging gezorgd. Nu is de verwachting dat de bouwput voor Kerstmis klaar is. De aannemer die het theater gaat bouwen, kan dan na de kerstvakantie beginnen. Van 't Westeinde verweet de op positie stemmingmakerij. „Er is geen financieel probleem. Ik heb tot nu toe iedere onvoorzie ne omstandigheid binnen het krediet kunnen oplossen." De 8,5 ton extra voor de bouwput worden uit de post onvoorzien en de post voor meer- en minder- werk betaald. Het is nog niet be kend wat de kosten zijn als ge volg van het feit dat de aanne mer later kan gaan bouwen. Wel werd gisteren duidelijk dat de wethouder bij stijgende kosten wil bezuinigen op de inrichting van het theater. Die was al 'so ber' omdat daar ook al bij eerde re tegenvallers op is beknibbeld. De wethouder kon geen garan tie geven dat er geen nieuwe technische problemen ontstaan. „Maar ik vernacht ze niet." De PvdA en de SGP gaven aan pas weer over het theater te willen discussiëren als alle risico's dui delijk zijn, in december. Van 't Westeinde zegde toe zo'n over zicht te verstrekken. „Maar ik hoop niet dat als we die risico's gaan bespreken, dat weer aanlei ding is om de locatie ter discus sie te stellen." Schrijfster Loura van den Berge leest voor uit eigen werk in de Graaf Jan van Nassau-school in West-Souburg. door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Kijk jongens, daar heb je dat griffo-meisje weer. Heb je boodschappen ge daan voor je mammie?" Het is een citaat uit De Drie...en de Scooterbende van Loura van den Berge. De schrijfster uit 's-Gravenpolder (35) boeide gis teren de leerlingen van de refor matorische basisschool Graaf Jan van Nassau in West-Sou burg met een voorleesronde uit haar jongste boek. Niels, Tim en Louise zijn dikke vrienden. De drie beleven span nende avonturen. Van den Ber ge debuteerde vorig jaar met De Drie...en de bende van de Sjacheraar, daar kwam giste ren de scooterbende bij en bin nenkort verschijnt nummer drie dat als titel krijgt: De Drie...en de Drugsbende. In het boek van de scooterben de krijgen de drie vrienden te maken met jongens die hun om geving onveilig maken en die van treiteren en pesten genie ten. Louise wordt gepest om dat ze gereformeerd is. „Ik schrijf met een boodschap en doe dat vanuit een christelij ke invalshoek", merkt Van den Berge op. „Ik vind dat mensen elkaar in hun waarde moeten laten. Dat doen die scooterjon gens niet." Van den Berge is zelf verbon den aan de gereformeerde ge meente. „Ik heb persoonlijk geen last gehad van pesterijen omdat ik gereformeerd ben. Maar ik weet wel dat het ge beurt. In de krant stond laatst dat er een kerk in brand was ge stoken en weer in een andere kerk was ingebroken." Inspiratie Ze haalt haar inspiratie uit kranten en kijkt op internet. Ook gebruikt ze de ervaringen van haar gezin om een verhaal te maken. „Ik maak het soms mooier of spannender dan het werkelijke verhaal", zegt ze. De kinderen van de Graaf Jan van Nassauschool mochten de schrijfster na afloop van het voorlezen nog vragen stellen. „Waarom heeft u drie hoofdrol spelers uitgekozen?", vroeg een jongen zich af. „Ik wilde in elk geval voor zo wel meisjes als jongens schrij ven. Dus heb ik een jongen en meisje opgevoerd en in drie hoofdpersonen kan ik veel fan- foto Ruben Oreel tasie kwijt." De hoogste klas sen van de basisschool kregen gisteren het boek cadeau. De school had de schrijfster uitge nodigd omdat het thema lezen en schrijven in alle klassen wordt behandeld. Loura van den Berge signeert woensdag tussen 14.00 en 16.00 uur in Ramshoorn, naast Intertoys in Goes. De Drie en de Scooterbende. Door Loura van den Berge. Il lustraties Rino Visser. Prijs, 10.50 euro. Uitgeverij de Ramshoorn in Goes. ISBN: 90-76466-36-x. door Ab van der Sluis OOST-SOUBURG - Het nog aan te leggen geluidsscherm langs de Kromwegesingel in Oost-Souburg varieert in hoog te van 2,5 tot 4,5 meter en wordt geplaatst achter de bomen. Als geen bezwaren worden inge diend, begint de aanleg in de zo mer van 2005. Dat maakte de ge meente Vlissingen gisteravond bekend tijdens een informatie avond in Oost-Souburg. Veertig huishoudens in de Kromwege singel zijn mordicus tegen het geluidsscherm. Het geluidsscherm wordt ge plaatst vanaf de watertoren tot aan de begraafplaats en op het viaduct op de A58. Het krijgt aan de kopse kanten van de en kele jaren geleden aangelegde aarden wal een hoogte van 4,5 meter. Beide stukken zijn rond de ne gentig meter lang. Tussen de nummer 47 tot en met 105 van de Kromwegesingel wordt het 235 meter lange scherm, dat deels doorzichtig en deels mat wordt uitgevoerd, 3,5 meter hoog. De afstand tussen de woningen en het geluidsscherm varieert van ongeveer 27 meter tot plus minus 36 meter. Om te voorko men dat de wand zichtbaar is vanuit de huizen, zal de bestaan de groenstrook verdicht wor den. De gemeente beloofde dat met uitzondering van één boom geen groen zal verdwijnen. Tussen de nummers 173 tot en met 189 wordt het scherm onge veer honderd meter lang met een hoogte van 2,5 meter. De af stand tussen de huizen en het scherm is ongeveer 25 meter. Op de A58 zelf komt een scherm (Advertentie) ^ntonderzoek kwam het opnieuw naar voren: voor driekwart van de werkgevers die meteen arbeidshandicap in dienst nemen, speelt de bijzondere motivatie van de «and laateen belangrijke rol. kunnen uw twijfels wegwerken. Ga naar uwv.nl lO-ers tijdelijk inkomen in het kader van wettelijke regelingen als de WW en de WAO, Maar koppelt dat altijd aan het onderzoeken WWenomtempte lp arhpldsrnarkt vanaf de afrit Ritthem/Souburg tot aan het einde van de oprit richting Vlissingen. Het scherm is ongeveer vijfhon derd meter lang en 2,5 meter hoog. Voor alle schermen geldt dat ze geplaatst worden tussen de vangrails en het bestaande groen. Subsidie Wethouder P. van der Maden be nadrukte herhaaldelijk dat de gemeente Vlissingen niet kan be sluiten om alleen aan de kopse kanten van de aarden wal een geluidsscherm te plaatsen. De bewoners aan weerszijden van de wal hebben de meeste last van voorbijrijdende auto's. Het ministerie van Vrom geeft daar voor geen subsidie. „Het is of géén scherm of over de totale lengte. Stel dat er geen scherm zou komen, dan wordt groot on recht gedaan aan de bewoners van de kopse kanten." Geluidhinder Bewoners van de Kromwegesin gel hebben het gemeentebestuur al in een eerder stadium laten weten helemaal geen scherm te willen. Ook gisteravond beklem toonden zij dat niemand van de veertig huishoudens moeite heeft met de auto's op de A58. MIDDELBURG - Een vrouw die een glaasje te veel op had, heeft gisteren rond 17.20 uur een ongeluk gehad op de Oude Vlissingseweg in Middelburg. De 57-jarige auto mobiliste uit Middelburg reed over de Spinhuisweg. Op de kruising met de Oude Vlissingseweg sloeg ze linksaf. Hierbij nam ze de bocht te ruim en botste tegen een lan taarnpaal. Na de aanrijding reed de vrouw door. De poli tie achterhaalde haar en nam in haar woning een blaas- test af, waaruit bleek dat ze te veel had gedronken. De ademanalyse op het politiebureau wees uit dat de vrouw ruim 1,4 maal meer gedronken had dan toegestaan. Tegen de vrouw werd proces-verbaal opgemaakt en haar rijbe wijs werd ingevorderd. MIDDELBURG - Een twintigjarige Middelburger is giste ren bestolen van zijn digitale camera. De man had zijn ca mera, met een waarde van enkele honderden euro's, om 10.30 uur in een kluisje in een schoolgebouw in Middel burg opgeborgen. Toen hij om 12.15 uur terugkwam, was het kluisje openge broken en zijn camera weg. GOES - Op de kruising van de Anthony Fokkerstraat en de Albert Plesmanweg in Goes is gistermorgen een 20-jari- ge fietser uit de gemeente Borsele aangereden door een vrachtwagen. De 43-jarige chauffeur uit Beneden-Lee- uwe zag de fietser over het hoofd. De fiets zat klem onder één van de voorwielen, maar de fietser wist weg te rollen. Hij is met hoofdletsel afgevoerd naar het ziekenhuis. ZIERIKZEE - De medewerkers van de gemeentelijke bui tendienst werden gisterochtend geconfronteerd met een vervuild stadsaanzien langs het talud van het Slingerbos tussen de Nobelpoort en het gemeentehuis. „Jongeren heb ben hier met rollen behangpapier lopen voetballen en daarna de rotzooi laten liggen", zegt medewerker T. van den Ouden van de buitendienst. Volgens hem worden de afvalbakken in het Slingerbos regelmatig gebruikt voor het dumpen van huisafval. Dit keer waren enkele bakken volgepropt met rollen met oud behang. Jongeren zouden die rollen er tijdens het weekend weer uitgehaald hebben om ermee te gaan voetballen. Het gevolg daarvan was dat de walkant van de gracht er gedurende de gehele zondag vervuild bijlag met een grote hoeveelheid behangpapier en ander vuilnis uit de afvalbakken. De mensen van ge meentewerken waren er gisterochtend snel bij om alle rommel weer op te ruimen. (Advertentie) hinder is afgenomen, sinds het vertrek van de PSD-boten De aanleg van de N57, die Middel burg met de Veersedam moet verbinden, zal ervoor zorgen dat nog minder auto's over de A58 via Vlissingen naar de Walcher- se kust rijden. „Natuurlijk hoor je wel eens au to's rijden over de snelweg", zei bewoner A. Broodman, „maar daar hebben we geen last van." Bewoner C. Aertssen nodigde wethouder Van der Maden uit maar eens een weekendje te ko men logeren om zelf de 'geluids hinder' te ervaren. Rustig „Niemand in de straat tussen 47 tot en met 105 klaagt. De men sen slapen rustig en zitten in de zomer in de tuin." Van der Ma den gaat ervanuit dat de bewo ners van de Kromwegesingel nauwelijks hinder zullen heb ben van het geluidsscherm. „Het is mij duidelijk dat u alle maal vreest voor een vreselijk le lijk scherm dat uw leven ver galt, maar als u straks zo goed als niets ziet, zal het best mee vallen." Als het geluidsscherm wordt aangelegd, zijn zowel de oprit als de afrit voor drie tot vier maanden afgesloten voor het Voetbal draait tegenwoordig alleen nog maar om geld, klaagt die liefhebber van het balspel met enige regelmaat. Dezer dagen laat hij die som bere vaststelling echter ver dacht weinig horen. De ver klaring blijkt even simpel als ontluisterend. Zijn favoriete cluppie - de koninklijke AFC Ajax - verliest de laatste we ken nogal vaak, maar finan cieel gaat het nog wel crescen do. Na een verlies in 2002 werd 2003 met een dikke mil joenenwinst afgesloten. Dat werd met een overdosis aan clubliefde dankbaar door hem geïncasseerd. „Zo hebben we toch weer gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11