bezwaarmakers hebben geen zaak PZC Rollen naar de staak Muziekkorps Sluiskil in nieuw jasje zll ecibellen motorcrosscircuit in Axel blijven onder limiet huurfeest Kuitaart LANCÖME LaBan ancy fair van ode Kruis oed bezocht Overleden raadslid herdacht Negen jongeren opgepakt Scouts leggen contact Gewond door eenzijdig ongeval Stekjesmarkt drukbezocht Scoutinggebouw opgeknapt agenda €45,- IS! maandag 18 oktober 2004 jLDe provincie wijst de jaren tegen de aanpassin- het motorcrosscircuit in il ai. Achting Recreatieve Exploi- Smitsschorre (RES) wil bochten en rechte stuk en de crossbaan verande- ifneensproei-installatie aan- ringend HAART - De tweede editie het schuurfeest in Kuitaart zaterdagavond in als een Ruim 500 bezoekers gin- in de schuur van de Zwart de Cathelijneweg tot in de uurtjes door. jockey Pico scoorde bij de pe generatie. Zangeres Sa- bediende met een smart- oen repertoire van onder André Hazes, Corrie Ko en Vader Abraham vooral ouderen. et om in een gemoedelij- een ouderwets feestje te men voor jong en oud over- ftmet dit aantal bezoekers al- verwachtingen", zei voorzit- Hanvan de Bergen van de or- ïserende 'Stichting rond de rond midder- it, Het feest begon toen pas sop gang te komen, ikarrewielen, rieten manden oietennetten was een stukje ilalgie gecreërd in de schuur, als bij de eerste editie akt de stichting 'Rond de ane Vogel' een gedeelte van aan een goed doel. (Advertentie) PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG biorgklachten: 8800-0231231 Wniaandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; aterdags tot 12.00 uur tëDACTIE beuws-vlaanderen lemAlexanderlaan 45 ""Klbus 145 AC TERNEUZEN Te) 0115-645769 '^0115-645742 ^il'redtern@pzc.nl tonny van Gremberghe thefl ^DutBareman fWmond de Frel Hoonhorst toe van Stee todeloo 11 <560 AB hulst T{|: 10114)372776 <0114)372771 avan Doorsselaer ?trale redactie «ationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes «40113)315500 *#"3)315669 JJ.mhcSs0pzc.nl «IHHNET nl Emai|; web@pzc.nl leggen om de baan in droge pe rioden nat te maken. Tegen die plannen zijn namens de be woners van de Churchillaan en de Zuidsingel bezwaren inge diend. Hoewel de geplande aanpassin gen volgens de berekeningen geen gevolgen hebben voor het geluid, vinden de bewoners dat de RES zich beter kan richten op een echte oplossing voor de geluidsproblemen Ze wijzen erop dat al in 2002 door de voorzitter is toegezegd dat de geluidsoverlast met tien decibel wordt teruggebracht. „Van deze toezegging is tot op heden niets terecht gekomen", betogen de omwonenden. „Inte gendeel. er wordt meer dan voor heen gereden tijdens de trainin gen op zware motoren op woens dag en zaterdag, waardoor de overlast alleen is toegenomen." De bewoners zetten ook vraagte kens bij de betrouwbaarheid van de geluidsberekeningen. Volgens Gedeputeerde Staten zijn de geluidsmetingen echter wel degelijk betrouwbaar GS wijzen er eveneens nog eens op dat metingen ook hebben aange toond dat de geluidsbelasting op de gevels van woningen in de Churchillaan en de Zuidsingel 50 decibel bedraagt en 'er op ba sis hiervan geen sprake is van onacceptabele overlast'. Eventuele gedane toezeggingen door de voorzitter zijn volgens de provincie met aan de orde. Enkel de plannen voor aanpas sing van het circuit. En die zijn acceptabel, aldus GS. Samenvoeging De bezwaarmakers vinden dat de RES beter geen extra investe ringen kan doen, voordat alter natieve oplossingen zijn onder zocht, zoals een mogelijke sa menvoeging van alle motorcross activiteiten bij het Finlandcir- cuit bij Westdorpe. Een dergelijke samenvoeging van beide circuits is volgens GS, gezien de ook daar in de nabij heid gelegen woningen, niet zon der meer mogelijk. Daarvoor zal eerst een hele procedure ge volgd moeten worden. Los van dat alles gaat het nu volgens GS puur om de aanpassing van het crossterein in Axel. Dat plan kan niet zomaar 'geweigerd wor den in verband met het in de toe komst mogelijkerwijs op een an dere lokatie realiseren van een voorziening'. LOOSTERZANDE - De jaar- se fancy fair van de welfare iep van het Rode Kruis in wsterzande was zaterdag een itev verkoop van onder meer sok kerstspullen, lakentjes, ta lleden, breiwerkjes en haak borduur stukjes trok flink [bezoekers naar ouderensoos èdmator A. van Alphen was leden: „Deze grote belang- biag tekent de waardering ons werk. Van de op- Bgst kunnen weer nieuwe netjes aangeschaft worden. rCer komt er weer financiële e om de deelnemers een ittentie te geven en uitstap te houden." WÊÊËÊÊÊmWÊÊÊÊÊÊÊË Eddie Minnaert van 'De ware vrienden' uit Aardenburg rolt zijn schijf naar de staak tijdens het NK krulbollen in Oostburg. door Frank Gijsel OOSTBURG - Een flinke rij auto's op het industrieterrein van Oostburg ver raadt zaterdag dat er iets bijzonders gaande is. In het clubgebouw van Raak tegen de Staak wordt het Nederlands Kampioenschap krulbollen gespeeld. Binnen klinkt geroezemoes en af en toe is een doffe knal te horen. De spelers rollen om de beurt hun schij ven richting een stok in de grond (staak). De bedoeling is om zo dicht mo gelijk bij de staak terecht te komen, dan krijg je een punt. De teams tellen drie spelers en het peloton dat als eerste negen punten heeft, is de winnaar. Een grote groep, overwegend mannen, richt zich vol overgave op de grote hobby. De aloude volksport, die in Nederland enkel nog in Zeeuws - Vlaanderen wordt beoefend, wordt uitgeoefend in een gemoedelijke sfeer. De Jupiler, Heineken en andere versnaperingen gaan tegen democratische prijzen over de toonbank. Vlak naast de tapkast heeft de 71-jarige wedstrijdleider Karei Hubregtse zijn strategische plek gevonden. Een micro foon, wedstrijdformulier en een zakje met nummers binnen handbereik. Een tweetal operaties aan de rug maken het voor hem onmogelijk nog mee te doen. Hij geniet van 'zijn' festijn. „We hebben 26 pelotons van drie spe lers. Daarmee kunnen we uitermate te vreden zijn. Veel meer kunnen we er niet aan op twee banen. Het zou te lang duren." De loting is voor iedereen duide lijk, 26 nummertjes gaan in een zakje en na elke ronde volgt de trekking. Er wordt gewerkt met afvallers. Twee teams blijven aan het eind van de strijd over. Vloerbedekking Aan het begin van de middag is het met een raak. Twee favorietenteams van de Aardenburgse Ware Vrienden nemen het tegen elkaar op. Voor aanvang wordt de arena nog eens goed onderhan den genomen met een stuk vloerbedek king dat aan een stok is bevestigd. Hiermee wordt de zandbaan gesleept. De bollen glijden nog eens door de han den. De gezichten staan gespannen. De latere kampioenen hebben het bepaald niet gemakkelijk. Ze dreigen zelfs de boot in te gaan als een achterstand van 5 - 1 op het bord komt. Korte metten Enkele beurten later is het 6 - 7 en is al les nog mogelijk. Goethals laat zijn klas se dan spreken en maakt korte metten met de tegenstander als hij zijn bol op een strategische plek bij de paal par keert. De tegenstand is gebroken. Hand jes worden geschud en aan de bar volgt de verdere analyse. Een van de weinige dames in het manne lijke gezelschap is Els Croes. „Ik moet ervoor zorgen dat mijn bol tijdens de eerste beurt gewoon tegen de staak komt te liggen. Dan zijn mijn makkers tevreden." Snel voegt ze eraan toe dat ze zich goed voelt in dit wereldje. Met mannen heb je niet zo gauw proble men", knipoogt ze. foto Peter Nicolai Vanaf de kant worden door de werkloze spelers deskundige commentaren gege ven. De uit het Belgische Zomergem af komstige Arsène Hodders geniet zicht baar. „Ik kom hier graag. Bij ons in de streek heeft elk dorp nog wel een drie tal clubs. Daardoor is de strijd ook veel harder in Vlaanderen. Hier is het beter geregeld en verloopt alles eerlijk. Mijn vrouw vindt het ook prima dat ik naar Holland kom, want dan ben ik tenmin ste op tijd thuis. Een keer is het voorge komen dat ik pas om drie uur in de nacht thuis arriveerde. Ik heb het gewe ten." Het peloton van Adelin Minnaert, Willi am Gijsel en Romain Goethals van de krulbolclub 'De Ware Vrienden' speelt uiteindelijk de finale tegen een peloton van Ons Genoegen uit Sas van Gent. De Aardenburgers winnen het NK. Voor de tweede keer. Uitslag NK krulbollen voor clubteams: 1. De Ware Vrienden Aardenburg (A. Minnaert, W. Gijsel, R.Goethals), 2. Ons Genoegen Sas van Gent H. de Coo- cker, A. Haequaert, R. Neyt) 3. Raak te gen de Staak Oostburg T. Sigmond, L. Sigmond, J. Ras) 4. Molenzicht IJzendij- ke (R Debaere, D. Demijnck, J.Rijnout). door Gino Van den Broecke SLUISKIL - Muziekvereniging Sluiskil presenteerde zaterdaga vond trots haar nieuwe outfit, tijdens het najaarsconcert in het Meulengat in Sluiskil. Het con cert was de afsluiting van het ze ventigjarig jubileumjaar van MV Sluiskil. Voorafgaand aan het concert kregen de bijna tweehonderd aanwezigen een heuse mode show te zien. Leden van de mu ziekvereniging presenteerde de geschiedenis van hun uniform vanaf de oprichting in 1934 tot de dag van vandaag. In 1937 was een zwarte pet het enige officiële kledingstuk, ge volgd door een witte pet, blouse en broek in 1950. Twintig jaar later, in 1970, speelden de leden tijdens muziekuitvoeringen in kostuum van bordeauxrood met grijs. Het laatste kostuum van blauw en grijs, dat tot afgelopen zaterdag werd gedragen, dateer de al van 1985. Aan het einde van de modeshow kwamen alle muzikanten onder luid applaus de zaal ingelopen om vol trots hun nieuwste uni form aan het publiek te laten zien. Gestoken in een donker blauwe jas, donkerblauwe broek, witte blouse en blauw/bordeaux gilet met bor deauxrode stropdas maakten ze een rondgang door de grote zaal om vervolgens op het podium plaats te nemen. Onder leiding van dirigent R. Jurriëns maakten ze een muzi kale rondgang door Europa met nummers als Rapsodie from the Low Countries, Picadilly Street, Brell en Amsel Polka. Alle num mers werden op een video scherm begeleid met beelden uit de verschillende landen. Tijdens de concertavond wer den bovendien dirigent Jurriëns en trompettiste G. Wille in de bloemetjes gezet. Ze kregen van wege hun 25 jarig lidmaatschap de Erespeld opgespeld. Na de pauze was het de beurt aan de bevriende muziekvereni ging uit Keil am See. Onder lei ding van dirigent E. Sirakov speelden zij nummers als The New Village, Udo Jürgens Live en Sabeltanz. Gistermiddag werd het uniform nogmaals gepresenteerd en speelden beide korpsen weder om hun nummers voor een volle zaal. SLUIS - De internationale driekamp zwemmen in Oost burg begon gisteren met een minuut stilte voor het overle den raadslid Rini den Dekker. Hij was de aangewezen scheidsrechter van het toernooi. Den Dekker overleed donderdag bij een verkeersongeval. De gemeente Sluis staat vandaag, in een buitengewone raadsvergadering, stil bij het overlijden van het raadslid. Enkele sprekers zullen herinneringen ophalen. De raadsvergadering is voor iedereen toegankelijk en wordt om 19.30 uur gehou den in de raadszaal van het gemeentehuis te Oostburg. TERNEUZEN - Twee 27-jarige mannen en een 24-jarige man uit Terneuzen zijn in de nacht van zaterdag op zon dag rond half zes aan de Herengracht in hun woonplaats mishandeld. De drie mannen kregen zonder aanleiding klappen en schoppen van meerdere personen uit een groepje jongeren. In verband met de mishandeling zijn kort daarop negen jongeren van 13 tot en met 19 jaar aan gehouden. De jongeren komen uit Terneuzen, de gemeen te Hulst en de gemeente Sluis. De drie slachtoffers hiel den aan de mishandeling pijnlijke plekken over in het ge zicht en op het lichaam. KOUDEKEKE - Met een tiental computers heeft de scou tinggroep De Valkeniers uit Koudekerke afgelopen zater dag deelgenomen aan de Jamboree on the Internet (JOTI). Scouts van over de hele wereld zoeken tijdens de JOTI contact met elkaar. In het verleden gebeurde dit met zend apparatuur, maar de laatste jaren gebeurt dat vooral via het internet. Overigens werd niet alleen via het net con tact gelegd. Scouts konden zaterdag ook contact leggen met het behulp van het vertrouwde 'bakkie'. OUD-VOSSEMEER - Een 21-jarige man uit de gemeente Tholen raakte zaterdagavond gewond toen zijn auto uit de bocht vloog. Door onbekende oorzaak raakte de wagen in een slip en kwam aan de linkerkant van de weg tegen een boom tot stilstand. De man werd overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. TERNEUZEN - De najaarsstekjesmarkt in de kantine van Dethon in Terneuzen werd zaterdag drukbezocht. De markt werd georganiseerd door de afdeling Zeeuws- Vlaanderen en Noord-België van Groei en Bloei. De verko pers en amateurkwekers die hun spulletjes verkochten, zijn allemaal lid van de vereniging. De afdeling Zeeuws-Vlaanderen en Noord-België is met 1100 leden de tweede grootste in Nederland. Allerlei soorten planten zoals pampagrassen, buxusstekjes en incalelies werden aan de man gebracht. Naast planten waren er ook zaden, bloembollen en tuinartikelen te koop. Er stond een promotiestand van Groei en Bloei en er werden tuinboe- ken verkocht. Enkele handelaren verkochten ook verse walnoten en zoete appels die zowel als consumptie als de coratieartikel gretig aftrek vonden. Rond twaalf uur had den de vijftien handelaren slechts enkele plantjes over. TERNEUZEN - De Scouting EOS St. Hubertus in Terneuzen hoeft zich de komende jaren geen zorgen meer te maken over de huisvesting, vanwege een for se donatie van twee bedrijven. Het scoutinggebouw aan de Zui- derparklaan heeft een ingrijpen de verbouwing ondergaan en voldoet nu weer aan alle eisen. Zaterdag werd het verenigings gebouw na drie maanden klus sen officieel heropend. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: Kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur; Prijskaarten en biljarten; Trefpunt, 13.00 uur Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur; KBO koersbal en biljarten; GRAAUW - Dorpshuis, 19.30 uur: Jaar vergadering KVO Graauw; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten en kaarten; 13 30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.30 uur. Kaartjes maken, computeren; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, computeren, yoga; 19.30 uur: Vergadering IPV; KLOOSTERZANDE Hotel van Leu ven, 19.30 uur Kaarten; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; Kerk- laan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeen komst; SAS VAN GENT - Sint Albert, 14.00 uur- Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; De Roselaer, 18.15 uur: Kids swing; SINT JANSTEEN Café de Kroon, 14.00 uur Kaarten; De Warande. 13.30 uur: Bingo; 15.30 uur Kreatieve Vor ming techniekclub; 20.00 uur: Bijeen komst peuterspeelzalen; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur; Country linedance voor be ginners; 20.30 uur: Country linedance voor gevorderden; Kerkzaal ziekenhuis de Honte, 19.30 uur Themabijeen komst over borstkanker; WESTDORPE - Concordia, 13.30 - 15.30 uur: Solo dansen voor ouderen. (Advertentie) Wat schuift die verdieping? De vraag of de Westerschelde moet worden ver diept lijkt over onze Zeeuwse hoofden bekok^ stoofd te worden. I De Minister gunt I de Belgen de derde verdieping van harte en de Zeeuwse gedeputeerde buigt nu al publiekelijk voor deze Haagse superioriteit. Ook vele Zeeuwse politici zwichten intussen en stellen louter nog de vraag: wat schuift het? Zij menen dat als straks de grote containerschepen moei teloos naar Antwerpen kunnen varen de zuiderburen dan ook maar moeten dokken voor bijvoorbeeld Zeeuwse infrastructuur. Tijdens de laatste commissievergade ring economie werden zelfs al voor stellen gesuggereerd door enkele sla tenleden! Er werd serieus gespeculeerd over de prijs die de Belgen voor de ver dieping moeten betalen. Zo werd als ruil voor de verdieping de verbreding van de Sloeweg en zelfs de A 4 genoemd. De vraag of wij Zeeuwen de verdieping überhaupt willen werd gemakshalve genegeerd! Voorstellen als deze laten zien hoe gemakkelijk de Zeeuwse politiek zich bij het Haagse bewind neerlegt en maken de positie van Zeeland in de onderhandelingen met de Belgen vols trekt ongeloofwaardig! Immers, hoe serieus zullen zij ons nog nemen wanneer ze weten dat wij zo gemakkelijk capituleren en de verdie ping zelfs te koop aanbieden Hoe echt lijken onze krokodillentranen nog over het natuurverlies? De discussie over wel of niet verdiepen is door het gedrag van de politici onnodig gewor den, waarom zouden die Vlamingen er dan nog voor betalen? De verdieping zal daarom weinig voor Zeeland schui ven behalve containers naar Antwer pen. Hedwig Smits, statenlid Zeeuws Belang! www.zeeuwsbelang.nl (Advertentie) APK KEURING VOOR SLECHTS VOORDELIG DOOR DE APK KEURING Voor een onafhankelijke APK Keuring van auto bent u bij Profile Tyrecenler aan hot luiste adres. Bij Profile Tyrecenter kunt u altijd geheel vrijblijvend uw auto laten controleren. Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw onderhoudsbeurten. PROFILE PASSIE TOT IN IEDER DETAIL KOLE - LUCTOR De Muziekvereniging Sluiskil treedt in de nieuwe uniformen op in het Meulegat te Sluiskil. foto Peter Nicolai arsluyi, Hughariluyj 1 Tal: 0115 - 61 39 81 I Afrikoweg 4 Tal. 0114 - 31 40 80 snhoak, Troniportwag 9 Tel: 0117 - 45 25 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41