Iruse Boys stunt in slotminuut GPC proeft vast van de toekomst IC Henk Kievit doet zijn oude ploeg Goes de das om 'Jy'WK verspeelt voorsprong in bekerderby en verliest met 2-1 >23 Flink verlies Zierikzee Al Big Boss is lucky loser Drie treffers Bierens voor HSD Zonnemaire afgeschoten maandag 18 oktober 2004 ritnje Ridder nyiSSE - Alle ingrediënten kd bekerkraker moet heb- „aren er zaterdag bij de Bruse Boys - SKNWK. Al- ,'jjofst iedereen wel het ge- opbrengen tot het laatste rtjer. Volkomen terecht Bruse Boys een achter- alsnog om in een 2-1-zege its in de derde ronde de Amstel Cup voor ama- ffl'K moest aantreden zon de geblesseerden Sytze jenJohan Padmos. Bruse jon starten met de basiself heden in competitie- ïnoeén van de ongeslagen ssisin de vierde klasse en doelman Mark Giljam die tijd geen doelpunt te- In het eerste kwartier jóen beide teams heel zui- 5ruse Boys stond defensief tterk en door kort op de i te spelen, dwong het de (•-zwarten uit Nieuwer- tvooral de lange bal te han- a En dat is nu net een speel- soie SKNWK niet ligt. ie Boys bleef druk naar vo- boudén. In de veertiende mi- bracht aanvoerder Peter ®se de bal vanaf rechts in hart van de SKNWK-defen- Debal kwam ongelukkig te- de hand van Maarten Pad- Alles wat Bruse Boys was min een strafschop, maar de leidende scheidsrechter lloogaf terecht niet thuis. seBovs bleef het tempo aan- SKNWK-trainer iaan Nieuwenhuijse na af- I „Ik dacht dit kunnen zij keer 45 minuten vol den" De SKNWK-midden- las kwamen bijna niet in bezit en de meeste lange bal- bereikten de voorwaartsen Jaap Padmos en Christiaan Vossen niet. Aan het slot de eerste helft kreeg Bruse 1$zelfs nog een tweetal klei- ansjes. De deze middag zeer eeglijke spitsen Peter Wil- se en George Geluk konden d echter niet openbre- issingen en eelandia iddelburg sar voor derby ES-Vlissingen en Zeelandia Helburg zijn klaar voor de b van komende zondag. Vlis- Sn versloeg in de tweede ron- nn de Amstel districtsbeker iburg met 7-1, Zeelandia Helburg won met 2-3 bij Zee- iSport. bnd Sport-Zeelandia Mid- ■r? 2-3 ^mfase was voor de thuis- ~.die al na vijf minuten via rat Letterie de score open- 1-0 Gaandeweg de eerste :ramen de bezoekers het ini- dinhanden en na de gelijk- ïrvan Boubakar Kieta, be- fe Marcel Lourens de rust- ii op 1-2. "nahet begin van de tweede ■serd het 1-3 via Freerk |a, waarna Zeeland Sport ■trat meer grip op de wed- jkreeg. 3 de 80e minuut werd het a hierbij bleef het, mede h' de Middelburgers nog leerde paal troffen. *hurg-Vlissingen 1-7 •rost was er sprake van een Ewedstrijd tussen twee aan 'ragewaagde ploegen. Na de wor Negfu Sambi schoot «and uit een strafschop de weer in evenwicht: 1-1. "tt Vermeer en Giovanni Wo zorgden voor een ^halverwege. beginfase van de tweede j Domburg op zoek de aansluitingstreffer, ?toeaTim van de Vlies er in ^'.e minuut 1-4 van maakte wedstrijd beslist. Sn?en liep verder uit naar ïal geflatteerde 7-1-over- via Giovanni Siereveld «wen Vermeer (2x). Bij een j^nd miste Chiel Maranus iraafschop namens de thuis- "Hnlsterloo 1-1 (Steen 'na strafschoppen) uispioeg kende een slechte e voor de derby van Me zondag tegen "Woo kwam na een halfuur Mstoph Praet op 1-0 en voorsprong na 67 minu- m f 'Oi e^en doelpunt van k!!v urm verloren gaan gissende strafschoppen- misser van Ken- de bezoekers fa- Na de rust eenzelfde beeld. SKNWK bleef te veel breien en zag niet direct kans voor onrust binnen de Bruse zestienmeter te zorgen. Nieuwenhuijse: „Dat is ons probleem van de laatste we ken, we scoren te weinig en dan gaat de tegenstander er natuur lijk helemaal in geloven." Tot de tachtigste minuut Jan-Jaap Padmos de bal op de rechter flank had bemachtigd. Hij bracht deze scherp voor en zag dat doelman Mark Giljam de bal wel aantipte, maar via de lat alsnog achter hem in het net zag vallen. SKNWK haalde met de ze 1-0-voorsprong opgelucht adem. Bruse Boys was echter niet genegen zich hierbij neer te leggen. Op basis van inzet had de ploeg immers recht op meer. In de 81e minuut werd Peter Wil- lems gestopt tussen twee SKNWK-verdedigers. Weer de roep om een strafschop, maar weer gaf leidsman Deurloo te recht niet thuis. Kort daarna kwam het moment van Wilko Hanzen. Peter Wil- lemse legde de bal panklaar voor hem en als langs een lijn verdween Hanzens schot in de kruising achter doelman Quik Werkelijk een schoonheid van een doelpunt. Hanzen: „De aller eerste keer in mijn loopbaan dat ik met mijn chocolade linker been scoor." Hij was er waanzin nig blij mee en liep ongeveer een ereronde. Het bord stond op 1-1. En er zat meer in. Hier zou nog een wondertje kunnen gebeu ren. En dat kwam er ook. In bles suretijd. Vrije trap voor BRU. Peter Willemse school recht streeks op het SKNWK-doel. Doelman Quik redde fraai, maar de afvallende bal kwam voor de voeten van George Ge luk die alsnog Quik passeerde en de 2-1 was geboren. Weer mocht SKNWK aftrap pen, maar na één omwenteling van de bal floot scheidsrechter Deurloo voor de laatste maal. Een stralende Bruse trainer Ni co Schoute: „In de aanloop naar deze wedstrijd had ik uitgelegd dat we deze middag goed kon den zien waar op dit moment staan. In de reguliere competitie hadden we tot op heden te wei nig tegenstand gehad. Ik ben daarom enorm blij met dit resul taat en het geeft ons volop ver trouwen voor de toekomst. De resultaten van dit lopende sei zoen zijn net wat Bru nodig had. Iedereen met een Bru-hart straalt weer." Bruse Boys - SKNWK 2-1 (0-0) 80. Jan-Jaap Padmos 0-1, 83. Wil ko Hanzen 1-1, 90. George Geluk 2-1. Scheidsrechter: A.C Deurloo (Tholen). Aantal toeschouwers 150. Bruse Boys: Mark Giljam, Daan Ju- melet (52. Arjan Stoutjesdijk), Wil ko Hanzen, Alex Andeweg, Ralph van den Ouden, Leon Bal (65. Enk Bleiji), Kees Benard (65. Johan Be nard), Peter Willemse, Ruben van den Berg, Marco Ketting, George Geluk. SKNWK: Leon Quik, Jacky de Bruine, Martijn Neele, Martin Huisman, Maarten Padmos, Leon de Nruine, Mark den Haan, Gert-Jan Tierie, Emïel Kuïjten (60. Richard Bevelander) Jan-Jaap Padmos, Christiaan van Vossen. SKNWK-doelnian Leon Quik plukt de bal boven het hoofd van Bruse Boys-aanvoerder Peter Willemse weg. Verdediger Martijn Neele (links) kijkt toe. Vlissingse zaterdag-derdeklasser stoot Arnemuiden uit bekertoernooi: 0-1 door Bauke Boersma ARNEMUIDEN - Promoveren naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Niets meer en niets minder is dit seizoen het doel van GPC Vlissingen. Dat moet natuurlijk eerst nog maar eens lukken, maar zaterdag proefde de ploeg alvast van het hogere niveau. Arnemuiden, al jaren een vaste en gerespec teerde gast in die tweede klasse, werd in eigen huis uit het beker toernooi geknikkerd: 0-1. Natuurlijk, bekervoetbal is lang niet altijd een graadmeter voor de werkelijke verhoudingen. Zo verslikken hoofdklassers zich ge regeld in clubs van beduidend minder allooi. Omdat de tegen stander wordt onderschat. Of omdat de concentratie er bij de gedoodverfde favoriet niet voor de volle honderd procent is, ter wijl de 'kleine' tegenstander er juist twee keer zo hard inkletst. Toch, zo stelde Sven Ronde na de wedstrijd legen Arnemuiden, mogen uit de 1-0-zege vap zijn ploeg best voorzichtige conclu sies worden getrokken. „Ik denk dat we naar aanleiding van de wedstrijd van vandaag rustig kunnen stellen dat wij in de tweede klasse geen gek fi guur zouden slaan", zei de rossi ge middenvelder van GPC Vlis singen, met een rood aangelo pen hoofd en hijgend van uitput ting. Want hoe alleraardigst GPC het met de overwinning ook deed, de Vlissingse ploeg moest er wel heel erg diep voor gaan. „Het verschil tussen de derde en twee de klasse was goed merkbaar", erkende Sven Ronde (24) ruiter lijk. „Het g'ing' allemaal een flin ke versnelling hoger dan wij ge wend zijn. Arnemuiden ging vol le bak en drong ons steeds naar achteren. Terwijl in de competi tie wij juist de ploeg zijn die het spel moeten maken. Ik moest vandaag dan ook veel meer me ters maken dan nol-maal." Daarmee weet Sven Ronde dan maar vast wat hem volgend jaar te wachten staat. Tenminste, als GPC er in slaagt de derde klasse te ontstijgen. „Dat móet ge woon", zo gaf de middenvelder de heersende gedachte bij de Vlissingse voetbalclub prijs. „Die druk hebben we onszelf op gelegd en we moeten het nu ook gewoon waarmaken." Daarbij zijn Duiveland en Dau- wendaele vijanden van formaat. Maar GPC zelf is nog wel de grootste tegenstander van GPC. zo ontboezemden bestuurders van de club vóór de bekerwed strijd tegen Arnemuiden. Sven Ronde kan niet anders dan die stelling onderschrijven. „Al was het maar omdat we een heel erg jong elftal hebben, het gros van onze spelers valt in de leeftijds categorie 20 tot 24 jaar." Maar ook omdat zijn ploeg in de eerste zes competitieduels, die dertien punten opleverden, al heel wat kaarten opliep die in de categorie 'dom en onnodig' vallen. Balletje wegtrappen, te genstander vloeren op de mid denlijn terwijl er zich genoeg ploeggenoten achter de bal be vinden; dat soort stommiteiten. „Een gebrek aan ervaring", denkt Ronde, die zich er tegen Arnemuiden aan bezondigde, door in de tweede helft Leon van Belzen 2 omver te kegelen terwijl de kleine middenvelder van Arnemuiden op dat moment op een totaal ongevaarlijke plaats aan de bal was. „Kwestie van vermoeidheid. Ik had niet zo'n zin om door te lopen, wilde VLISSINGEN - Zierikzee Al verloor zaterdag in de hoofdklasse met 5-1 van Vlissingen Al. De spelers van trainer Eddie Kiesenberg kwamen op alle fronten tekort en daarmee was de nederlaag verklaard. „Vlissingen is echt een goede ploeg die met veel druk naar voren speelt. Het baltempo ligt ook veel hoger dan bij ons. Wij hebben er zelf weinig tegenover kunnen stellen", keek Kiesen berg terug op de wedstrijd. In het begin kon Zierikzee Al nog meegaan in het spel van de gastheren. Halverwege de eerste helft kwam Vlissingen Al op 1-0 en een paar minu ten voor rust werd het, nadat de thuisploeg al een aantal' kansen onbenut had gelaten, ook nog 2-0. Na ruim tien minuten in de tweede helft werd het 3-0 Daarna kon Leon Sinke, die een vrije trap met het hoofd verlengde, voor 3-1 zorgen. Een aantal maal kwam Zierikzee Al daarna in de buurt van de Vlissingse doelman, maar voor al Wesley Quist had in de afronding het geluk niet aan zijn zijde. Vlak voor tijd bouwde Vlissingen Al met twee treffers de score nog uit naar 5-1. „De manier waarop we de doelpunten tegen kregen was wel teleurstellend. Het ging allemaal te gemakkelijk vandaag", besloot Kiesen berg. ZIERIKZEE - De complete topdrie van de B-poule in de recreatieve volleybalcompetitie in Zierikzee is in de eer ste bekerronde uitgeschakeld. De ongeslagen clubs HCR De Kroon/Wiska, Praktijk Jan/Cluzona en Profile Tyre- center Rinus Roon konden het niet bolwerken tegen de topdrie uit de A-poule. Alleen HCR De Kroon/Wiska kon een set winnen, tegen Wea/Mevo'80. De gelukkigste ploeg in de eerste bekerronde was Big Boss. De kampioensploeg van vorig seizoen verloor weliswaar met 2-1 van Schouw- se bouwmaterialenhandel, maar ging toch door als lucky loser omdat het van de elf verliezende ploegen het beste puntensaldo had. De tweede ronde wordt gespeeld op 19 november. Dan spelen de vrouwenteams hun eerste ronde. BREDA - In een enerverend duel speelde het mannen- team van HSD gelijk (3-3) tegen Zwart Wit 8 in de reser ve derde klasse van de hockeycompetitie. Daarmee kreeg HSD iets te weinig, Als er een ploeg verdiende te winnen, dan was het wel de formatie uit Zierikzee. Het duel had langdurig een evenwichtig karakter. Maar in de eindfase bij de stand 3-3 was HSD toch enkele keren dicht bij de winnende treffer. Het ontbrak de ploeg in die fase aan ge luk en slagvaardigheid, anders waren de drie punten mee gegaan naar Zierikzee. Zwart Wit nam vrij spoedig de leiding, maar een snelle spelhervatting bracht HSD op gelijke hoogte. Terwijl Zwart Wit nog niet bij de les was speelde Christian Lagen dijk de bal snel naar Ike Joziasse, die op zijn beurt Casper Bierens bediende. Laatstgenoemde liet 1-1 noteren. In cle tweede helft werd HSD stilaan sterker. Toch werd het ver rast en moest een 2-1-achterstand incasseren. Op aange ven van Michèl Coolbergen nam Casper Bierens niet veel later de gelijkmaker voor zijn rekening. Een discutabele interpretatie van de scheidsrechter stond aan de basis van de 3-2. Opnieuw moest PISD een achterstand wegwer ken. Die ploeg toonde echter veerkracht en inzet. Het was weer Casper Bierens die tien minuten voor tijd met zijn derde treffer de stand terug in evenwicht bracht. foto Marijke Folkertsma Martin Wilken trekt Arjen Reynoudt aan het shirt, waardoor de aanvaller van Arnemuiden niet kan koppen. Maar de verdediger van GPC mist daardoor de bal zelf ook. foto Ruben Oreel het duel toch winnen en zette een tackle in die ik beter achter wege had kunnen laten." Niet slim dus. Maar het zal hem vast vergeven worden. Er stond immers tegenover dat Sven Ron de, type stofzuiger zoals Willv van de Kerkhof en Jan Wouters in hun beste dagen, verantwoor delijk was voor het enige doel punt van de middag. Verwoestend Zo degelijk GPC op het midden veld en in de verdediging was, zo veel stootkracht ontbeerde de ploeg voorin („we zouden er ei genlijk nog een goede aanvallen de middenvelder bij moeten heb ben"). Maar omdat Ronde tien minuten voor rust vanaf zo'n achttien meter van het Amemui- dense doel verwoestend uithaal de (0-1), mag de ploeg van trai ner Carlos de Jonge verder beke ren. Da's leuk, vond Sven Ron de. Maar belangrijker voor GPC is de competitie. „Wat mij betreft, staan we hier volgend jaar weer. Maar dan voor een competitiewedstrijd in de tweede klasse. Als het goed is, was dit niet meer dan een smakelijk voorproefje van de toekomst." Arnemuiden-GPC Vlissingen 0-1 (0-1). 35. Sven Ronde 0-1. Scheids rechter: P.M. Nefs (Bergen op Zoom). Gele kaart: Sven Ronde (GPC Vlissingen). Aantal toeschou wers: 160. Arnemuiden: Roy den Dunnen; Walter Crucq (80. Werner van Bel zen), Cor-Jan Marijs, Jos Poort vliet, Michel Carol; Arjen Kats, Leon van Belzen (1), Comé van Belzen, Leon van Belzen (2) (60. Hans Korstanje); Arjen Reynoudt, Bart van Steveninck. GPC Vlissingen: Henri Guinga; Riaan Peene (65. Danny Beumer), Marco Schroevers, Martin Wilken, Maarten Peene; Leo de Groot. (70. Erik de Ruiter), Jeroen van Óm men, Sven Ronde, Ralph Wiessner; Regilio Pinas, Björn Ronde. doorWim Broekhoven GOES - Colijnsplaatse Boys zorgde in de tweede ronde van het Amstel districtsbekertoer nooi voor een verrassing. De za terdag-vierdeklasser vloerde zondag-derdeklasser Goes: 2-1. Kwadendamme ging in de straf- schoppenserie onderuit tegen Krabbendijke. Colijnsplaatse Boys-Goes 2-1: De bezoekers begonnen aardig en halverwege de eerste helft kwam de ploeg via ex-Co- lijn-speler Koen Wisse verdiend aan de leiding. De voorsprong kwam daarna niet echt in ge vaar, maar vlak voor rust werd een ingreep van doelman Kole van Goes bestraft met een straf schop, die door Robbert-Jan van de Genugten bekwaam werd benut: 1-1 De tweede helft was gelijkopgaand en straf schoppen leken de wedstrijd te moeten beslissen. Vlak voor tijd schoot Henk Ki- viet (vorig seizoen spelend bij Goes) echter de thuisploeg met een schot dat via de paal en doel man Kole achter de lijn caram boleerde naar de derde ronde. Krabbendijke-Kwadendannne 0-0: De thuisploeg had wel een veldoverwicht, maar de bezoe kers waren met counters gevaar lijker. De beste kans was tien mi nuten voor tijd voor invaller Ro nald Zuidweg van Krabbendij ke. Zijn schot belandde echter op de paal, Tijdens de strafschoppenserie misten twee Kwadendam- me-spelers, zodat de thuisploeg aan vier goed genomen penal ty's voldoende had om door te stoten naar de derde ronde. Cadzand-Hontenisse 2-0: Een prima wedstrijd, die door twee identieke treffers van Angelo Martlé in het voordeel van de thuisploeg werd beslist. Beide teams creëerden voldoende kan sen om de openingstreffers te kunnen laten noteren, maar pas in de zeventigste minuut kwam die door een schitterend afstand schot in de kruising van Martlé ook op het scorebord. Diezelfde Martlé presteerde dat in de slot minuut van de wedstrijd nog maals. VCK-Jong Ambon 2-6: Jong Am- bon was op de eerste tien minu ten na heer en meester. Na een 1-0-achterstand in de vijfde mi nuut (doelpunt Michel Meul- meester) stelde Jong Ambon snel orde op zaken. De Middel burgse ploeg profiteerde van de verdedigende chaos bij de thuisclub. Nus Taniwel schoot twee keer raak uit en straf schop, Eldridge Pentury en Rem- co Felius zorgden voor een 1-4-ruststand. Na de pauze pikte ook Martin Waisapy zijn doelpuntjes mee. Hij zorgde voor 1-5 en 1-6. Le- von Scheijbeler bepaalde de eindstand op 2-6. Axel-Rillandia 1-5: De jeugdige thuisploeg hield zaterdag-eerste klasser Rillandia een uur lang van scoren af. Rillandia opende de score na 62 minuten via Padden van de Wa ter, maar Axel speelde op dat moment al met tien man na een rode kaart voor Randy Zands- tra. Na de openingstreffer liep Ril landia via Ai-jan Koopmans. Jac- co Baas, opnieuw Van de Water en invaller Michiel van Trijen naar een 5-1-overwinning. Jo- ram Scheele schoot bij een 4-0-achterstand een vrije trap binnen namens Axel. RENESSE - De voetballers van Zonnemaire zijn gistermiddag onder de voet gelopen door kop loper Renesse 2. Na negentig mi nuten was de stand 11-0. Renesse, met voormalig eer- ste-elftalspelers als Mischa van de Hoek en Erwin Theunisse, was meer dan een klasse beter, constateerde trainer Wim van de Linde. „Het was dramatisch. We had den er niks tegen in te brengen. We zijn nauwelijks over de mid denlijn geweest." Bij de rust was het al-6-0. Renesse 2 blijft ook na zes duels koploper in de reserve vijfde klasse met 31 goals voor en 0 tegen. Zonnemai re is middenmoter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37