Moeizame winst voor All Ready Bij PWG is het opnieuw net niet PZC Wisselvallig optreden van Delta Sport Kerkwerve krijg een beetje lucht Ronald Snoek stopt bij All Ready Voetbalsters van Zierikzee winnen knotsgek duel Korfballers blijven op kop Twee zeges voor EMM Vijfde plaats Fop Fonteijn Partyservice.nl geeft de winst uit handen Rijkse kansrijk voor biljarttitel maandag 18 oktober 2004 door Ben Hameeteman NIEUW- EN SINT JOOST- LAND - Na een uitermate span nende ontmoeting tegen Nieuw- land is het bezoekende vrouwen voetbalelftal van Zierikzee zaterdag juist aan de goede kant van de score gebleven. Het duel eindigde in een 6-5-zege voor de rood-zwarten. Op basis van de eerste helft maakte Zierikzee on omstotelijk aanspraak op een overwinning ten koste van het thuisspelende Nieuwland. Ge zien het veldspel en de kansen verhoudingen in deel twee door Ben Hameeteman KLUNDERT - All Ready kreeg het zaterdag weer allesbehalve cadeau. De Zierikzeese korfbal lers verdedigden echter met suc ces de koppositie. Dit keer werd in Klundert het plaatselijke DSO met 12-10 verslagen door de rood-zwarte kampioenskan didaat. De zege kwam ook deze keer weer moeizaam tot stand. Toen All Ready in de beginfase vlot op een 3-0-achterstand werd ge zet, krabde trainer/coach Ro bert Jongejan zich toch wel even achter de oren. „Toen dacht ik even bij mezelf 'wat ge beurt hier nu toch'? Dat zijn we dit seizoen nog helemaal niet ge wend." Op een gegeven moment ging het evenwel toch lopen bij de MIDDELBURG - De oefenreeks zit er op voor EMM. De Middel burgse handbalsters die over twee weken debuteren tegen HVL in de regioklasse, sloten de campagne af met twee zeges. Te gen Olympus (11-8) en tegen Sa- turnus (14-13). hadden beide ploegen zich even tueel kunnen vinden in een puntendeling. „Maar de tijd voor Nieuwland bleek uiteinde lijk tekort om nog gelijk te komen. Gelukkig voor ons na tuurlijk", aldus een eerlijke coach Hans Schreurs na afloop. Zierikzee kwam na de aftrap, na slecht wegwerken in de ver dediging, op een 1-O-achter- stand. Femke Akkersdijk, die za terdag drie keer tot scoren kwam, bracht Zierikzee daarna vlot langszij. Toch lukte het Nieuwland andermaal op voor sprong te komen. Nathalie Flo- hil dichtte vervolgens succesvol het gat. Akkersdijk zorgde na een solo voor de 2-3-ruststand. Na de hervatting werden er over en weer veel fouten gemaakt en kwam de thuisploeg uit een cor ner gelijk. Sanne Eninga tilde de stand vervolgens naar 3-4. Opnieuw kwam Nieuwland ech ter terug: 4-4. Een eigen doel punt van de thuisploeg en we derom een solo van Akkersdijk betekende voor Zierikzee de uit eindelijke overwinning. Zierikzeeënaren. DSO werd plots overlopen en keek halver wege de eerste helft toch ineens tegen een 5-3-achterstand aan. Ook bij het ingaan van de rust leidden de Zeeuwen. Na de hervatting zette All Rea dy de goede reeks van deel één gestaag voort. Bij een 10-6-voor- sprong leek er geen vuiltje aan de lucht. Een laatste Brabantse oprisping bracht de bezoekers echter toch nog even met beide benen terug op aarde. In de slot fase werd de 10-9-voorsprong niettemin met verve verdedigd. Met twee treffers op rij werd het gat met DSO weer verder ver groot. De thuisploeg benutte nog één vrije bal, maar moest verder berusten in de nederlaag. All Ready behield daardoor als enige ploeg in de derde klasse C een honderd-procentscore. In vijf duels werden nog geen pun ten gemorst. Nummer twee Kor- batjo (19-7-zege op hekkenslui ter Spirit) heeft eveneens tien punten, maar speelde een wed strijd meer. Komende zaterdag speelt All Ready zijn laatste veldwedstrijd van dit jaar, uit, bij Oranje Nassau. Scores All Ready: Dennis Voshart 3, Jan-Willem van Nieuioenhuijzen 3, Manon Torensma 3, Henk de Graaf 1, Anouk van Tiggelhoven 1, Ronald Snoek 1 Ronald Snoek, hier op archieffoto in actie tegen DVS, speelde zaterdag zijn laatste wedstrijd voor All Ready. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Na het voorbije weekeinde worden de zaterdagmiddagen voor All Rea dy nooit meer zoals ze geweest zijn. Eén van de boegbeelden van de Zierikzeese korfbal vereniging speelde zaterdag bij DSO (12-10-winst) zijn laatste wedstrijd. Aanvaller Ronald Snoek verhuist vanwege zijn werk naar Zeewolde en keert Schou- wen-Duiveland, en daardoor All Ready, de finitief de rug toe. Jarenlang was Ronald Snoek dé spelbepaler bij All Ready. Hoewel zijn scorend vermogen de afgelopen tijd wat minder werd, bleef zijn inzet in het aanvals- vak van de Zierikzeese korfballers van emi nent belang. Zijn vertrek zal de nieuwe trainer Robert Jongejan ongetwijfeld hoofdbrekens bezor gen. Wie moet de plaats van Snoek nu gaan innemen? „Met het vertrek van Ronald gaan we natuurlijk een groot stuk ervaring mis sen. Hij was toch altijd het boegbeeld van All Ready, Wanneer zo'n bekend figuur weg gaat is dat uiteraard altijd een tegenvaller", liet Jongejan weten. Hij wanhoopt echter niet. „Op dit moment staan ze in het tweede team te popelen om zijn plaatsje in te nemen. En ik moet zeggen dat daar wel potentie tussen zit. De komen de tijd zullen we in de zaal het één en ander gaan uitproberen en bekijken wie er naar het eerste komt." van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina hebben hun leidende positie in de derde klas se C verstevigd met een 9-1- overwinning Witac'89. Streekge noot Kerkwerve verraste Vice Versa'51 met een 9-1-overwin- ning, waardoor lijfsbehoud voor het Schouwse trio opeens een stuk reëler lijkt. Scaldina 1 - Witac'89 1 9-1: Scaldina trad aan zonder Hans Volkeri, maar mét Arjan Bom, Cor Smalheer en Ettienne Driessen Bom en Driessen wa ren de spelers die al hun par tijen overtuigend wonnen en Smalheer moest één keer de te genstander feliciteren. Wel won hij samen met Driessen de dub- belpartij. Kerkwerve 1 - Vice Versa 4 9-1: De terugkeer van Maurice van Slobbe werkte verfrissend. Hij kwam, zag en overwon. Al zijn individuele partijen won hij. Ook Stoffel van de Wekken scoorde honderd procent, inclu sief de dubbel met Arie de Mik. De Mik kwam twee keer tot winst; Dam en Bruns waren geen probleem doch Buijs snoep te hem het punt in drie games af. Scaldina 2 - Yerseke 2 4-6: Een duel om de tweede plaats. Ri chard Smalheer, Martijn van der Wielen en Pang Yuen speel de sterke partijen, maar moes ten toch hun meerdere erkennen in Yerseke. Smalheer zorgde voor twee punten, Van der Wie len en Yuen beiden voor één punt. Middelburg 9 - Kerkwerve 2 8-2: Jos Lindeman won in vijf games van Pieterse, het andere punt kwam op naam van Ger ard Knol die Marcel Scherpenis- se in drie games klopte. Henk 't Hart was dicht bij een overwin ning, maar Pieterse snoepte hem toch het punt af met een laatste game van 12-10. Scaldina 3 - Westerzicht 2 6-4: Koploper Westerzicht sneuvelde in Zierikzee, waar het uitduel noh met 7-3 verloren ging. Er waren kansen om de score tot een nog hogere uitslag te bren gen, maar uiteindelijk has Hans Jonker, Jan Renu-g, Mario van Popenng ieder- punten. Daardoor lien weer iets in op de leider Kerkwerve 3 - Middelt® 9-1: Zowel Albert de Appie Kroezeman wonns Bruikman en Matthijsse alleen Jaap Huigensmosti eerste partij tegen Bruika winst aan de Middel laten met 9-11 in de vieni me. TCS 5 - Scaldina 4 l-fcj Deurloo won alledrie ap tijen, Bert de Jong won en Ed Voshol één. De ging verloren. Witac'89 4 - Kerkwene 1 Na een 2-0-achterstand zs Anja Plandsoen voor de keer, toen zij IsabelleOldj vijf games klopte (9-11 inde de). Wilbert Huigens m twee andere partijen in dré mes en Anja Plandsoen wcc nog twee keer. De dubbel de in vijf games voor de wit Oudelande 6 - Scaldina Koop Broekhuizen en Join Houdt wonnen ieder twee en de dubbel; Evelien Kts won één partij. Kerkwerve 5 - Westenk 3-7: Marcel van Slobbe tra Van Leeuwen en na dettti ges van Van de Bok was del werfse koek op. DEN HAAG - Fop Fonteijn Haamstede is het schaal zoen in Den Haag begonne een vijfde plaats bij de vet nen in de Peter van Vliet) thoncup. Bij de wouwen was er een ste plaats voor Corina ft uit Brouwershaven. Haart Mare de Vrieze eindigdel senioren, gewonnen c trick Goverse, op de 24e pl Piet van de Aarsen Burgh-Haamstede stapte b recreanten vijf ronden vo einde uit. RILLAND - De driebanders van Partservice.nl leken halverwege de wedstrijd tegen L&B Leder mode op rozen te zitten, maar gaven de winst toch nog uit han den: 4-4. Partyservice.nl-L&B Ledermo de 4-4: Een overwinning leek voor de pauze niet denkbeeldig. Nadat Ron Speijer een gemakke lijke zege had geboekt op Ligt- voet, liep Ton van Beveren snel weg bij tegenstander Bakkers. Toen het licht even uitging dacht Bakkers nog een kansje te maken, maar de thuisspeler her vond het ritme en sloot af met winst. Een overwinning voor de mannen uit Zierikzee leek een kwestie van tijd. Na de pauze keerde echter het tij. Piet Kox bleek niet opgewassen tegen Braspenning en Sjaak de Visser werd door een superieur spelen de Bakkers terzijde geschoven. Partyservice.nl - L&B Ledermode 4-4: Piet Kox - B. Braspenning 25-30, 72: Sjaak de Visser - K. Bak kers 16-25, 38; Ton van Beveren - R. Bakkers 25-19, 49, Ron Speijer - B. Ligtvoet 20-14, 59. ZIERIKZEE - Het persoonlijk kampioenschap libre vijfde klas se van het district Delta Zuid West poule Noord is bijna tot de helft gevorderd. Afgelopen weekeinde werden in café Old Dutch in Zierikzee de eerste drie ronden afgewerkt. Van woegtijdige beslissingen is nog geen sprake. Vier deelne mers hebben vier punten uit drie partijen verzameld. De ove rige deelnemers vergaarden twee punten. Christian Rijkse van de Sportvis ser uit Yerseke lijkt met zijn spe lopvatting en degelijkheid ster ke troeven in handen te hebben. Leen Nelisse van Old Dutch is op moyenne de sterkste concur rent, maar verspeelde al vier punten. Rinus Vaane en Adri Ista van D'Eule en Marco Fiere van OKK proberen wel op de serie te spelen, maar lukken doet dat nog niet allemaal. Hetzelfde geldt een beetje voor de veertien jarige Gert Jan van Valen. Vrijdag, zaterdag en zondag gaat de beslissing vallen wie de titel en een plaats in de regiona- Damploeg lijdt zware thuisnederlaag tegen grootste concurrent om de titel door Eugene de Kok 'S-GRAVENPOLDER - Met de nederlaag van Aart Walraven te gen oud-wereldkampioen dam men Ton Sijbrands was reke ning gehouden. De andere vier verliespartijen die PWG 's-Gra- venpolder zaterdag leed in de derde ronde van de competitie tegen Heijmans Excelsior uit Rosmalen waren flinke tegenval lers. Net zoals de eindstand, 7-13. „Een offday", zei Walra ven na afloop. „Wat drink jij?", vroeg Aart Walraven kort na zijn verloren partij aan Ton Sijbrands. „Ik ben eigenlijk toe aan een bier tje", verzuchtte de beste dam mer van Nederland (rating 1599) terwijl hij een dambord klaar zette voor de analyse. De tweevoudig wereldkampioen ('72 en '73) gaf tijdens de analy se, waar hij talloze varianten in sneltreinvaart de revue liet pas seren, toe dat hij het moeilijk had gehad tegen Walraven. „Je hebt het me lastig gemaakt. Al leen op het einde niet", zei hij te gen zijn Zeeuwse opponent. „Het was een zware positiepar tij waarin we allebei in een vroeg stadium veel bedenktijd nodig hadden", legde Sijbrands later uit. „Maar, in een stelling waarbij we allebei nog veertien schijven op het bord hadden staan, maakte Walraven een ern stige fout. Daarna kon ik de winst gemakkelijk forceren. Zonder die fout zou het een zwa re bevalling zijn geworden." „Een opstoot waar ik steeds re kening mee hield, zag ik net even niet. Maar, hij heeft er toch nog 1 uur en 43 minuten over ge daan", luidde het relativerende commentaar van Walraven, die zich feilloos herinnerde dat hij Sijbrands in 1966 nog had ver slagen in een sneldamwedstrijd. „Hij was toen net Europees kam pioen geworden." Sijbrands had zich terdege voor bereid op de ontmoeting met PWG. „Ik had na de promotie/ degradatiewedstrijd vorig sei zoen, waarin we met Amers foort (zijn toenmalige club) zo onsportief waren om PWG van promotie af te houden, dossiers gemaakt van alle tegenstanders. Die kwamen me vandaag goed van pas." De sympathieke dammer gaf aan dat hij niemand kan onder- iv. Ar, Un/vP/UrlooDa Tlr Topdammer Ton Sijbrands was in zijn partij niet een-twee-drie klaar met tegenstander Aart Walraven van PWG, maar won uiteindelijk wel. foto Willem Mieras geloof dat ik in de ereklasse door tactische opstellingen te gen spelers met een lagere ra ting heb gespeeld dan dit sei zoen." Sijbrands stapte dit sei zoen over van Amersfoort naar Heijmans, dat in de hoofdklasse (het op één na hoogste niveau) uitkomt. „Ik heb hier een aantal vrienden en ik was aan iets nieuws toe", zei hij zaterdag. „Met Amersfoort hebben we de laatste jaren continu tegen de gradatie gespeeld." Met zijn nieuwe club Heijmans is dat juist niet het geval. De club uit Rosmalen lijkt, zeker na zaterdag, titelkandidaat num mer één. „Ik had verwacht dat PWG meer kansen op de titel zou hebben. Maar het ziet er naar uit dat we vandaag overtui gend winnen", zei hij halverwe ge de middag. „Dat verandert het plaatje aanzienlijk." polder kwam de 7-13-nederlaag hard aan. „We hebben het collec tief slecht gedaan", reageerde Daaf Kasse, die verloor van Wim van der Kooij. „Ik heb zelf aardig gespeeld", zei Andres' van de Berge die Jan van der Hooff versloeg en daarmee sa men met Bennie Provoost de eni ge Zeeuw was die zijn partij won. „Maar als team lijden we een flinke nederlaag. Halverwe ge zag het daar niet naar uit." Teleurstellend „Heijmans begon vandaag niet in de sterkste opstelling", wees Provoost op de afwezigheid bij de Brabanders van Mari van Bal- legooïjen (rating 1321), Karen van Lith (1358) en Matthijs Rob- bens (1310). „Dat hebben we niet uit kunnen buiten en dat is teleurstellend." Zelf kwam de dammer uit Aagtekerke niet.in rlp nrnhlpmpn in y.iin nartii te gen Harry Kolk. „Ik heb geen moment minder gestaan en hij blunderde op het einde. Ik zal niet zeggen dat het een begin- nersfout was, maar een gevor derde pupil zou het niet hebben gedaan." Ook Johnny de Leeuw (remise tegen Roep Bhawanibhiek) was teleurgesteld over de nederlaag. Al baalde hij minder erg dan vo rig jaar toen hij in de laatste, be slissende competitiewedstrijd te gen Heijmans in gewonnen stand verloor omdat hij zijn klok te laat indrukte. „Dat heeft nog even door mijn hoofd ge speeld, ja. Maar je weet dat het niet nog een keer gebeurt. Van daag had ik mogelijkheden om te winnen, maar ik kon die kan sen niet verzilveren. Verliezen met 13-7 is teleurstellend. We hebben het op de dag van de waarheid weer niet waar kun nen maken, hebben te veel cru- ciale duels verloren. De laatste jaren hebben we het met PWG al vaker laten liggen. Iemand als Sijbrands zouden wij ook goed kunnen gebruiken. Ik heb het zelf meegemaakt toen ik nog bij Astra speelde en Harm Wiers- ma erbij kwam. Zo'n speler geeft een enorme stimulans aan de anderen. Als we de stap naar de ereklasse een keer willen ma ken, zouden we eigenlijk zo ie mand moeten hebben." PWG 's-Gravenpolder-Heijmans Excelsior 7-13. Gedetailleerd: Henk Gunter - Adri Vermeulen 0-2, Erwin Hamers - Frank Teer 0-2, Dominique de Rooij - Ron Ent ken 1-1, Aart: Walraven - Ton Sij brands 0-2, Andres van de Berge - Jan van den Hooff 2-0, Bennie Pro voost. - Harry Kolk 2-0, Daaf Kas se - Wim van der Kooij 0-2, Johnny de Leeuw - Roep Bhawanibhiek 1-1, Arjo Kousemaker - Gilles Del- motte 1-1, Cees Rijk - Soender Kal- poe 0-2. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Spannend maar absoluut niet hoogstaand. Dat was de enige juiste conclusie die getrokken kon worden na de handbalpartij tussen LifeDesign/Delta Sport en Ro- da'71. Beide handbalploegen toonden werklust op de slotdag van de oefencampagne, maar de confrontatie bleef achter bij de verwachting. In thuishaven sporthal Onder dak trok Delta Sport tot opluch ting van trainer Jaap Niemans wel aan het langste eind: 21-20. „De voorbereiding afsluiten met een zege geeft de burger extra moed." De toonzetting van de oefenmeester is veelzeggend. De voorbereiding op het nieuwe sei zoen is niet gelopen zoals de Nieuwerkerker had veiwacht. Moeizaam is de eerste indruk. „Ik had gehoopt op een hoger ni veau. Vooral in de hoek van de techniek." Zonder het trio Leon van de San- de, Joey Aertsen en Lennert de Graaf leverde de eerste periode van 25 minuten (van in totaal drie) al voldoende gesprekstof voor een stevige discussie in de pauze. Concentratiegebrek stond ongetwijfeld ergens boven aan het lijstje, want die was ver te zoeken bij de pupillen van Niemans. Delta Sport grossier de, net als Roda'71 trouwens, in veelvuldig knullig balverlies. Blindelings Ook de automatismen van el kaar blindelings vinden zijn nog niet vanzelfsprekend. Dat bleek uit de vele verkeerde passes. Achterin was het op uitzonde ring van sluitpost Jacco de Looff na niet veel beter gesteld. De Zierikzeese goalie was bedui dend beter op dreef dan tegen EMM een week geleden. De Looff eiste een hoofdrol op door het stoppen van vijf (in een van totaal zes) pingels: 4-3. „De dekking stond in de beginfa se gewoon slecht opgesteld", analyseerde Niemans na afloop. „De afspraken werden in de dek king niet nagekomen. Ook het naar elkaar kijken op de zes me ter, dan weet ik al voldoende." De donderpreek miste in geval z'n uitwerking niet nen afzienbare tijd stondi tegenvallende Rotterdas op een achterstand vanr.s ten: 13-9. Een ideale ?JJ de Schouwenaren lang a koesteren. Op het laatst van de strijd het niveau wegens condis problemen van Delta Spa weer in. Daarmee nam a balverlies weer toe. Des genaanval van Roda'71® volgens dodelijk. Maar kloof van vier punten n net iets te groot omteif 21-20. „Het opstropen t mouwen in het tweedel heeft me goed gedaan a mans na afloop. „Deplte de weer vechtlust en i' om de strijd aan te gaan. Over twee weken start dec titie voor de Zierikzees] In Hoogvliet wacht de j confrontatie tegen ETCJ vraag of Delta Sporty voor is, hoeft Niemanst* na te denken. „Klaarte in principe nooit voor ff nog een berg werk verza den. We zien wel wat .er afkomt. Als Delta Sport i overleeft in de eerste kW ben ik allang tevreden agenda maandag 1 Volleybal ~~I Vrouwen. Districtsbeke',^ de: Timmers/Volley Zuid-W* uitslagen EHH3Tia*5 Zierikzee. Beker, ee^ Schouwse Bouwmatartjl Big Boss 2-1, SgravoAWJ vo-DEK verkeersople« Brogum - HCR De Kroodjj Marleco/C10000/Cluzon3 2-1, Praktijk Jan/CluzonS' rraiuijK j o-o, Bijdevaate Hypotheken de Oude/Kwiek H4 3-0, co" Brug 2-1, Ravia/Tolhoe^ |j Duiveland Vastgoed^ FIXET Schuddebeurs J De Kroon/Wiska 1 - W m vc Lob - Profile Tyrecentef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36