pzc GPC proeft vast van de toekomst Jong Ambon straft hoogmoed VCK af Henk Kievit doet zijn oude ploeg Goes de das om 23 'lissingse zaterdag-derdeklasser stoot Arnemuiden uit bekertoernooi: 0-1 jkse kansrijk oor biljarttitel Van den Berge wint Kidscup Sterke prestatie menner Boogaard Verlies waterpoloërs De Schelde Winst voor tennissers MLTC De Stormvogel ten onder aan slordigheid maandag 18 oktober 2004 wb itftfUIDEN - Promoveren u de tweede klasse van het ftfdagvoetbal. Niets meer en minder is dit seizoen het van GPC Vlissingen. Dat i natuurlijk eerst nog maar e lukken, maar zaterdag Ktde de ploeg alvast van het e niveau. Arnemuiden, al een vaste en gerespec- gast in die tweede klasse, din eigen huis uit het beker- geknikkerd: 0-1. prlijk, bekervoetbal is lang altijd een graadmeter voor «rkeliike verhoudingen. Zo kkken hoofdklassers zich ge- p!d in clubs van beduidend ■der allooi. Omdat de tegen- :der wordt onderschat Of [filKZEE - Het persoonlijk spioenschap libre vijfde klas- van het district Delta Zuid Kt poule Noord is bijna tot de !li gevorderd. Afgelopen tekeinde werden in café Old itch in Zierikzee de eerste itronden afgewerkt. i vroegtijdige beslissingen is sprake. Vier deelne- s~ hebben vier punten uit (partijen verzameld. De ove- deelnemers vergaarden tepunten. nstian Rijkse van de Sportvis- int Yerseke lijkt met zijn spe lling en degelijkheid ster- Boeven in handen te hebben, n Nelisse van Old Dutch is moyenne de sterkste concur- t, maar verspeelde al vier aten. Rinus Vaane en Adri Ivan D'Eule en Marco Fiere iOKK proberen wel op de se en, maar lukken doet tnog niet allemaal. Hetzelfde leen beetje voor de veertien- geGert Jan van Valen. zaterdag en zondag it de beslissing vallen wie de ilen een plaats in de regiona lize verovert. omdat de concentratie er bij de gedoodverfde favoriet niet voor de volle honderd procent is, ter wijl de 'kleine' tegenstander er juist twee keer zo hard inkletst. Toch, zo stelde Sven Ronde na de wedstrijd tegen Arnemuiden, mogen uit de 1-0-zege van zijn ploeg best voorzichtige conclu sies worden getrokken. „Ik denk dat we naar aanleiding van de wedstrijd van vandaag rustig kunnen stellen dat wij in de tweede klasse geen gek figuur zouden slaan", zei de rossige middenvelder van GPC Vlissin gen, met een rood aangelopen hoofd en hijgend van uitputting. Want hoe alleraardigst GPC het met de overwinning ook deed, de Vlissingse ploeg moest er wel heel erg diep voor gaan. „Het verschil tussen de derde en twee de klasse was goed merkbaar", erkende Sven Ronde (24) ruiter lijk. „Het ging allemaal een flin ke versnelling hoger dan wij ge wend zijn. Arnemuiden ging vol le bak en drong ons steeds naar achteren. Terwijl in de competi tie wij juist de ploeg zijn die het spel moeten maken. Ik moest vandaag dan ook veel meer me ters maken dan normaal." Daarmee weet Sven Ronde dan maar vast wat hem volgend jaar te wachten staat. Tenminste, als GPC er in slaagt de derde klasse te ontstijgen. „Dat móet ge woon", zo gaf de middenvelder de heersende gedachte bij de Vlissingse voetbalclub prijs. „Die druk hebben we onszelf op gelegd en we moeten het nu ook gewoon waarmaken." Vijanden Daarbij zijn Duiveland en Dau- wendaele vijanden van formaat. Maar GPC zelf is nog wel de grootste tegenstander van GPC, zo ontboezemden bestuurders van de club vóór de bekerwed strijd tegen Arnemuiden. Sven Ronde kan niet anders dan die stelling onderschrijven. „Al was het maar omdat we een heel erg jong elftal hebben, het gros van onze spelers valt in de leeftijds categorie 20 tot 24 jaar." Maar ook omdat zijn ploeg in de eerste zes competitieduels, die Martin Wilken trekt Arjen Reynoudt aan het shirt, waardoor de aanvaller van Arnemuiden niet kan koppen. Maar de verdediger van GPC mist daardoor de bal zelf ook. foto Ruben Oreel dertien punten opleverden, al heel wat kaarten opliep die in de categorie 'dom en onnodig' vallen. Balletje wegtrappen, te genstander vloeren op de mid denlijn terwijl er zich genoeg ploeggenoten achter de bal be vinden; dat soort stommiteiten. „Een gebrek aan ervaring", denkt Ronde, die zich er tegen Arnemuiden aan bezondigde, door in de tweede helft Leon ^yan-Belzén 2 omver te kegelen terwijl de kleine middenvelder van Arnemuiden op dat moment op een totaal ongevaarlijke plaats aan de bal was. „Kwestie van vermoeidheid. Ik had niet zo'n zin om door te lopen, wilde het duel toch winnen en zette een tackle in die ik beter achter wege had kunnen laten." Niet slim Niet slim dus. Maar het zal hem vast vergeven worden. Er stond immers tegenover dat Sven Ron de, type stofzuiger zoals Willy van cle Kerkhof en Jan Wouters in hun beste dagen, verantwoor delijk was voor het enige doel punt van de middag. Zo degelijk GPC op het midden veld en in de verdediging was, zo veel stootkracht ontbeerde de ploeg voorin („we zouden er ei genlijk nog een goede aanvallen de middenvelder bij moeten heb ben"). Maar omdat Ronde tien minuten voor rust vanaf zo'n achttien meter van het Arnemui- dense doel verwoestend uithaal de (0-1), mag de ploeg van trai ner Carlos de Jonge verder beke ren. Da's leuk, vond Sven Ron de. Maar belangrijker voor GPC is de competitie. „Wat mij be treft, staan we hier volgend jaar weer. Maar dan voor een compe titiewedstrijd in de tweede klas se. Als het goed is, was dit niet meer dan een smakelijk voor proefje van de toekomst." Arncmuiden-GPC Vlissingen 0-1 (0-1). 35. Sven Ronde 0-1. Scheids rechter: P.M. Nefs (Bergen op Zoom). Gele kaartSven Ronde (GPC Vlissingen). Aantal toeschou wers: 160. Arnemuiden: Roy den Dunnen; Walter Crucq (80. Werner van Bel- zen), Cor-Jan Marijs, Jos Poort vliet, Michel Carol; Arjen Kats, Leon van Belzen (1), Comé van Belzen, Leon van Belzen (2) (60. Hans Korstanje); Arjen Reynoudt, Bart van Steveninck. GPC Vlissingen: Henri Guinga; Riaan Peene (65. Danny Béumer), Marco Schroevers, Martin Wilken, Maarten Peene; Leo de Groot (70. Erik de Ruiter), Jeroen van Óm men, Sven Ronde, Ralph Wiessner; Regilio Pinas, Björn Ronde. ALKMAAR - Maurice van den Berge is winnaar gewoiy- den van de nationale topcompetitie voor jeugdige moun? tainbikers, de Kidscup. De Goesenaar eindigde bij de zes-' de en laatste wedstrijd in Alkmaar weliswaar als vierdé, maar zijn eindzege kwam niet in gevaar. Hij kwam uit in de categorie 13-14-jarigen. Het was nog wel even spannend, omdat Van den Berge in de afsluitende wedstrijd met een lekke band werd gecon fronteerd. Hij bleef hier 20 minuten op doorrijden en zak te af naar de elfde positie. Een ouder van een jongen uit. Havelte bood hem vervolgens een busje snelschuim aan. waarmee hij de band kon vullen. Van den Berge kwam sterk terug en eindigde in het dagklassement op een vier de plaats. Hierdoor hield hij zijn leidende positie in het eindklassement vast. Thomas Oosterhuis uit Vlissingen behaalde de derde plaats in het eindklassement bij de 9-10 jarigen. HEINKENSZAND - Menner Perry Boogaard boekt nog altijd progressie met Reggie. Onlangs promoveerde de aanspanning uit Oudelande naar de klasse M. En ook in deze klasse blijkt Boogaard met de Friese merrie moeilijk te stuiten. In manege Vermue in Heinkenszand eiste de combinatie alweer het oranje erelint voor zich op. De sco re van 164 punten was ook nog goed voort het hoogste dagtotaal. Heide te Poele toonde zich in de klasse B paarden de bes te koetsier. De amazone uit Wolphaartsdijk kwam met Napoli aan een totaal van 144 punten. In de klasse L paar den zette Ada Steketee met Monty weer een stap richting promotie. De 154 punten waren voor de aanspanning uit Nisse goed voor een winstpunt. TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde wach ten nog steeds op de eerste punten in de tweede klasse. Ook het vierde duel werd zaterdag in het zwembad De Honte verloren. Dit keer was koploper SVH met 10-6 te. sterk voor de Temeuzenaren. Het verlies werd bij de thuisclub niet als dramatisch ervaren. Er was bij trainer Kees Rijnhout nog geen sprake van paniek over de valse competitiestart. GOES - MLTC was in de competitie van het wintercircuit De Blauwe Winkel in Goes te sterk voor MTO: 35-25. 't Halve Maantje won met 36-24 van tennisschool Dennis Helleman. MLTC en MTO maakten er een boeiende strijd van. Bij vrijwel alle partijen ging het redelijk gelijkop. Bij het mannenenkelspel werden vier van de zes partijen door MLTC verloren. Bij MLTC wonnen alleen Orestis Molopo- clis en Ramon de Jong hun wedstrijd, terwijl bij MTO Sjoerd Huis in 't Veld, Michiel van Kuijk, Jeroen Alliët en Coen de Water tot winst kwamen. Bij het vrouwenenkel waren het echter weer de tennissters van MLTC die drie. van de vier partijen wonnen: Saskia Oranje, Kim Dijkstra en Ingrid Weegels. Ook bij de vijf dubbelpartijen was het MLTC dat de toon zette. Alleen Huis in 't Veld en Van Kuijk wisten namens MTO vier punten in de wacht te slepen. issingen en eelandia liddelburg aar voor derby ES-Vlissingen en Zeelandia Idelburg zijn klaar voor de E) van komende zondag. Vlis- |en versloeg in de tweede ron- vandeAmstel districtsbeker nburg met 7-1, Zeelandia delburg won van Zeeland Zid Sport-Zeelandia Mid- wg 2-3: De beginfase was f de thuisploeg die al na vijf aien via Siewert Letterie de e opende: 1-0. Gaandeweg wste helft namen de Kkers het initiatief in han- en na de gelijkmaker van sbakar Kieta, bepaalde rclLourens de ruststand op rinahet begin van de tweede 5 werd het 1-3 via Freerk Ma, waarna Zeeland Sport wat meer grip op de wed- kreeg. !mde 80e minuut werd het en hierbij bleef het, mede de Middelburgers nog beerde paal troffen. oburg-Vlissingen 1-7: Voor twas er sprake van een leuke ®djd tussen twee aan ^gewaagde ploegen. Na de coor Negfu Sambi schoot Srand uit een strafschop de Mweer in evenwicht: 1-1. Vermeer en Giovanni f^'d zorgden voor een beginfase van de tweede 1 ^ng Domburg op zoek de aansluitingstreffer, rioenTim van de Vlies er in 5,e minuut 1-4 van maakte riewedstrijd beslist. ^gen liep verder uit naar lvat geflatteerde 7-1-over- Giovanni Siereveld 'en Vermeer (2x). Bij een ■andmiste Chiel Maranus - raischop namens de thuis- »'Hulsterloo 1-1 (Steen na strafschoppen): De kende een slechte ge- '"W derby van aan- tegen HW'24. 00 kwam na een halfuur ymstoph Praet op 1-0 en '■«voorsprong na 67 mi- „J0or een eigen doelpunt vester Sturm verloren ^slissende slrafschoppen- JW een misser van Ken- Ui n^Us de bezoekers fa- door Ron de Waal KOUDEKERKE - Voor VCK is het te ho pen dat het optreden in de tweede ronde van het districtsbekertoernooi tegen Jong Ambon een incident was. De koppo sitie in de reguliere competitie zou an ders wel eens heel snel verleden tijd kun nen zijn voor de vierdeklasser. Jong Am- bon troefde de thuisploeg zaterdag op al le fronten af: 2-6. VCK-spits Erik Goudt zal zichzelf nader hand ongetwijfeld hebben afgevraagd of het wel zo verstandig was vooraf aan te kondigen dat zijn ploeg wel even de der de ronde van het bekertoernooi zou berei ken. Bij tegenstander Jong Ambon was er niemand die de ploeg zaterdagmiddag op scherp hoefde te zetten. Dat had Goudt immers al gedaan met zijn uitspra ken. Op de eerste tien minuten na was het de ploeg van trainer Bert Pentury die het be- kertreffen volledig domineerde. „Toen stonden wij inderdaad nog niet goed, maar daarna hebben we vrijwel niets meer weggegeven", zou Pentury na af loop verklaren. Er leek in de beginfase voor VCK nog geen vuiltje aan de lucht, want al na vijf minuten was het in de eerste de beste fat soenlijke aanval meteen raak. Michel Meulmeester werd op links alle vrijheid gegund om de bal aan te nemen, naar bin nen te kappen en de bal in de verre hoek te deponeren: 1-0. Jong Ambon was amper aangeslagen, al heel snel profiteerde Juan Tuhuleruw van knullig balverlies van Ronald Ovaa. Pas in het strafschopgebied werd de op mars van Tuhuleruw door Sebastian Schipper ten koste van een penalty ge stopt. Nus Taniwel benutte het buiten kansje vanaf elf meter feilloos: 1-1. Ruim tien minuten later kreeg Yordy Sinay al le vrijheid van de thuisploeg om op te rukken richting vijandelijk doel. Dit maal was Sander Jasperse de veroorza ker van de volkomen terechte strafschop. Weer bleef Nus Taniwel oog-in- oog met VCK-keeper Joeri Nonnekes koel: 1-2. De verdedigende chaos bleef maar aan houden bij VCK, want bij de volgende aanval was het Eldridge Pentury die de bal ongestoord in de diepte kon aanne men. Pentury beschermde de bal goed met zijn lichaam en scoorde beheerst in de lange hoek: 1-3. Jong Ambon bleef veel feller en overvleugelde VCK in korte tijd volledig. Ook Remco Felius was na ruim een halfuur attenter dan de volledi ge VCK-defensie op een pass uit het ach terveld: 1-4. Goede spoor VCK-trainer Henk Willemse probeerde zijn ploeg in de rust nog op het goede spoor te krijgen, maar dat lukte niet. De tweede helft was amper dertig seconden oud, toen Martin Waisapy zijn goaltje meepikte. Tussen enkele verdedigers Yordy Sinay (donker shirt) van Jong Ambon is een speler van VCK de baas. kwam de spits als overwinnaar tevoor schijn: 1-5. Waisapy had de smaak te pak ken en stond even later aan het einde van een vloeiende Jong Ambon-aanval. Na een voorzet van Levi Waisapy, kwam de bal via Eldridge Pentury bij Max-tin Wai sapy, die opnieuw doeltreffend uithaal de: 1-6. De bezoekers uit Middelburg namen even wat gas terug, hetgeen VCK in de ge legenheid stelde iets aan de onthutsende cijfers te doen. Na wat tegenstootjes luk te het Levon Scheijbeler inderdaad, de stand met een frommelgoal een iets draaglijker aanzien te geven: 2-6. Het kwaad was echter al lang geschied voor VCK, dat aan het einde van de wed strijd onverwachts nog goed nieuws te horen kreeg. Mede-koploper Kruiningen leed in competitieverband het eerste pun tenverlies, maar dat was volgens trainer Henk Willemse ook het enige positieve van de middag. „Allereerst moet ik zeg gen dat Jong Ambon een heel goede ploeg heeft. Ik hoop wel dat we uit dit op treden een behoorlijke les trekken. Tegen Wemeldinge zal het volgende week toch echt anders moeten", stelde Willemse. Collega Bert Pentury hoopt dat zijn ploeg de goede lijn ook in de competitie kan doortrekken. „Daarin doen we het niet slecht, maar gaat het op cruciale mo menten wel eens verkeerd. Dit is daarom een heerlijke opsteker." VCK4-Jong Ambon 2-(> (1-4). ,7. Michel Meul meester 1-0, 13. Nus Taniwel 1-1 (straf- foto Ruben Oreel schop), 26. Nus Taniwel 1-2 (strafschop), 27. Eldndge Pentury 1-3, 32. Remco Felius 1-4, 46. Martin Waisapy 1-5, 54. Martin Waisapy 1-6, 60. Levon Scheijbeler 2-6. Scheidsrech ter: A. Wagenaar (Yerseke). Gele kaart: Ro nald Ovaa, Levon Scheijbeler (beiden VCK), Nus Taniwel (Jong Ambon). Aantal toe schouwers: 200 VCK: Joeri Nonnekes (61. Thomas Arendse); Ronald Ovaa, Paul Eversdijk, Sebastian Schipper, Amid Quadizada; Levon Scheijbe ler, Kees-Pieter Geschiere, Bas Regt (61. Si mon Voet), Michel Meulmeester; Sancler Jas perse en Erik Goudt. Jong Ambon: Wilfred Vreeke; Alfaro Pentu ry, Nus Taniwel, Yordy Sinay, Rivellinhó Pentury (66. Romano Pattiasina); Marley Mual, Remco Felius (67. Zico Tuhuleruw Juan Tuhuleruw; Levi Waisapy (54. Paulo Da Silva Gomes), Martin Waisapy, Eldridge Pentury. doorWim Broekhoven GOES - Colijnsplaatse Boys zorgde in de tweede ronde van het Amstel districtsbekertoer nooi voor een verrassing. De za terdag-vierdeklasser vloerde zondag-derdeklasser Goes: 2-1. Colijnsplaatse Boys-Goes 2-1: De bezoekers begonnen aardig en halverwege de eerste helft kwam de ploeg via ex-Colijnspe- ler Koen Wisse verdiend aan de leiding. De voorsprong kwam daarna niet echt in gevaar, maar vlak voor rust werd een in greep van doelman Kole van Goes bestraft met een straf schop, die door Robbert-Jan van de Genugten bekwaam werd benut: 1-1. De tweede helft was gelijkopgaand. Vlak voor tijd schoot Henk Kiviet (vo rig seizoen nog actief bij Goes) echter de thuisploeg met een schot dat via de paal en doel man Kole achter de lijn caram boleerde naar de derde ronde. Krabbendijke-Kvvadendamme 0-0: De thuisploeg had wel een veldoverwicht, maar de bezoe kers waren met counters gevaar lijker. Tijdens de strafschoppen- serie misten twee Kwadendam- me-spelers, zodat de thuisploeg aan vier goed genomen penal ty's voldoende had om door te stoten naar de derde ronde. Cadzand-Hontenisse 2-0: Een prima wedstrijd, die door twee identieke treffers van Angelo Martlé in het voordeel van de thuisploeg werd beslist. Beide teams creëerden voldoende kan sen om de openingstreffers te kunnen laten noteren, maar pas in de zeventigste minuut kwam die door een schitterend afstand schot in de kruising van Martlé ook op het scorebord. Diezelfde Martlé presteerde dat in de slot minuut nogmaals. Axel-Rillandia 1-5: Rillandia opende de score na 62 minuten via Padden van de Water, maar Axel speelde op dat moment al met tien man na een rode kaart voor Randy Zandstra. Na de ope ningstreffer liep Rillandia via A-jan Koopmans, Jacco Baas, opnieuw Van de Water en inval ler Michiel van Trijen naar een 5-1-overwinning. Joram Schee- Ie schoot bij een 4-0-achter- stand een vrije trap binnen na mens Axel. Bruse Boys - SKNWK 2-1: Het venijn zat in de staart van deze streekderby. Tien minuten voor tijd leek Jan-Jaap Padmos de be zoekers een plaatsje in de derdè ronde te bezorgen met zijn doel-, punt. Drie minuten later schoot Wilko Hanzen echter de gelijkmaker op de borden en vlak voor het eindsignaal scoorde George Ge luk de beslissende 2-1 uit de re bound van een schot van Peter Willemse. GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel konden het zater dag niet bolwerken in Zwijnd- recht. Devel was met 10-4 te sterk. Devcl-De Stormvogel 10-4: A na de eerste periode keek De Stormvogel tegen een 3-0-ach- terstand. De Stormvogel bleef ook in de tweede periode erg slordig met de kansen. Pas in de derde periode liet de Vlissingse formatie goed polo zien: 7-2 In de laatste periode was de wed strijd gespeeld. Devel was beter.'- Scores Stormvogel: Dennis van de Ketterij (20, Gerco Koks en Chris van der Draai (beiden 1). De Ganze-Dio 2 7-10. De man nen van De Ganze speelden een leuke wedstrijd, die lang gelijk opging. Omdat de Goese ploeg in de tweede periode te veel overtalsituaties miste, liep Dio 2 uit naar een 4-6-voorsprong. De Ganze kwam echter sterk terug en besloot de derde periode met een 6-6-stand. In de laatste pe- riode liet de thuisploeg te veel kansen onbenut, waardoor Dio. 2 met de winst naar huis ging. Scores Ganze: Maarten Buijs (4), Andre van Zijp (2), Albert Bauer en Guido Vermeulen (beiden 1). Ganze-SBC2000 6-11: De Goese vrouwen konden in de eerste en twee periode geen vuist maken: 0-4. Pas in het derde bedrijf kwam De Ganze tot scoren. Scores Ganze: Astrid Assink (3), Tamara Flore (2) en Carola Kiel (1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23