Hoek is verlost van een complex Armoe is troef in Oosterland PZC Wolfaartsdijk houdt koploper in bedwang Schalken maakt zijn comeback in Madrid 21 Mysterieuze krachten na trainerswissel: 2-0-winst op koploper FC Lisse Oostkapelle mist zege op valreep Geflatteerd verlies Morres Vierdeklassers gaan in beroep Dubbelslag broers Goverse erneuzen gaat experimenterend (en ronde verder Alleen SEW door in Europa maandag 18 oktober 2004 swb SflEK-Het typeerde vooral de «k Jan Verdegem na de verlos te overwinning van Hoek. ji> winnende interim-coach u legen koploper FC Lisse) takte zich na de wedstrijd t |os van zijn spelers in de ikedkamer en dook stilletjes ««achter de tribune. „Ik moet jkd met Johan Ballegeer bei- ia,want dit is ook zijn verdien- verontschuldigde hij zich. {iweg was Verdegem. Esk speelde zaterdag in een jdijke wedstrijd het al weken ónerende complex van zich Onder het bewind van Bal ver was het de Zeeuwse wfflklasser al vijf wedstrijden si meer gelukt om te winnen. vertrek van de trainer haal- FC Lisse mysterieuze echten uit het elftal. David e en Sam Ysebaert cwrden in het eerste kwartier Heenwedstrijd die door de ve- jansen een hoog kijkcijfer ver- Ede, Jlet is zeker niet omdat Johan i weg is, dat we vandaag zo d hebben gespeeld", wilde Lii Verdegem na afloop vooral nadrukken. „Ik vind dit een verklaarbaar toeval. Wat we het veld al weken wilden ia, is er eindelijk uitgeko- 0i, Ik heb alleen wat kleine inpassingen gedaan in de "1. Dat heeft ongelooflijk ;oed uitgepakt, maar ik noem ithetgeluk van de dag." ror het publiek (zon duizend schouwers) was er wel een on tkenbaar verschil met het bek van de voorgaande weken, «spelers maakten een zeer ge itven indruk, gingen in alle li ves agressiever de duels in en iiepen zich veel scoringskan- e door razendsnel om te scha den van verdediging naar aan- iL Ie! opvallendst in de speelstijl Christoph Dewispelae- een David Destorme in de aan- al dichter op elkaar speelden idat het elftal heel zichtbaar twee compartimenten was sdeeld: vier aanvallend gerich te en zes defensieve spelers. Dat gaf meer evenwicht aan het elf tal en schiep meer ruimte voor counters en spreiding over de vleugels. En hoewel één zwaluw natuur lijk nog geen zomer maakt, was de bezetting van de posities ach terin en op het middenveld een verademing ten opzichte van de vorige optredens. Thomas Ragut speelde rechts in de verdediging als in zijn beste dagen, Pieter de Munnik en Jeroen van de Broe- ke verleenden als controlerende middenvelders veelvuldig assis tentie aan de verdediging. Voor het eerst toonde Filip van der Vloet zich in de goal ook een keeper met veel kwaliteiten. De jonge Belg verrichtte spectacu laire reddingen en hield zijn ploeg op de been toen de tegen stander na de rust voortdurend in het offensief trok. Kommer en kwel De plotselinge opleving, na de kommer en kwel van de laatste weken, werd na afloop absoluut niet aan de trainerswissel toege schreven. Wesley de Smet, de aanvoerder: „We zijn met dezelf de instelling gestart als in de vo rige wedstrijden. Alleen zat nu alles mee wat al weken tegen zat. Die vroege goal, spelen te gen de koploper, veel publiek, dat heeft ons geïnspireerd om heel diepte gaan." Filip van der Vloet: „Ik zie het als een collectieve overwinning en voor mij zelf als een bevrij ding na de moeilijke start. Dit was mijn eerste lekkere wed strijd voor Hoek." Sam Ysebae rt: „Het vreemde was dat we nu wel konden vechten voor elke bal en dat er veel meer geloof in eigen kunnen was. Maar dat lag zeker niet aan een andere trai ner." Jan Verdegem gaf wel toe: „We hebben veel nadruk gelegd op de peptalk voor de wedstrijd. En het systeem was anders, om meer ruimte te creëren voor" loopacties en voor dreiging van af de vleugels. Ik vond ook dat we niet te veel naar de kracht van de tegenstander moesten uit gaan. We hebben zelf ook veel Hoek-spits Christoph Dewispelaere duelleert met Meivin Nijlhof in een van de aanvallen van Hoek na de rust. foto Peter Nicolai kwaliteit. Dat moeten we eerst maar eens beseffen." Hoek verraste de koploper zeker ook met zijn defensieve kracht. Want FC Lisse, met de gevaarlij ke spitsen Kwong Wah Stein- rath en Jeffrey Winter en de fy siek sterke middenvelders Or son Naardendorp, Robin Bak ker en Michael van der Laan, was ongetwijfeld aan de wed strijd'begonnen met de intentie om de op papier zo kwetsbare verdediging van Hoek onder de voet.te-lopen. "Daar kwam na de voortvarende start van de thuisclub niets van terecht. David Destorme strafte na iets meer dan een minuut spe len al een domme terugspeelbal van Roel de Goede af en binnen een kwartier kwam Hoek ook al op 2-0. Destorme forceerde een hoekschop, Melki bracht de bal hoog voor het doel en Sam Yse baert rondde af tussen een klu wen van verdedigers. Kansen Wonderlijk genoeg bleef die sco re tot het eind op het bord, Hoek kreeg daarna nog een veelvoud aan kansen. Christoph Dewispe laere (één keer voor rust, twee keer na de pauze), David Destor me (twee kopballen) en Sam Ysé- baert (schot voorlangs, vrije trap op de paal) en Bart Poppe (op de keeper) waren dicht bij een gro tere voorsprong. Voor FC Lisse, dat met 24 goals in zeven wedstrijden de produc tiefste voorhoede heeft in de hoofdklasse, schoot Daniel Loogman op de lat. Filip van der Vloet redde onder meer voor treffelijk op inzetten van Stein- rath en Winter. Jan Verdegem bleef na afloop nuchter onder zijn eerste succes. „We mogen er van genieten, maar daarna kij ken we snel weer vooruit naar de volgende tegenstander." Deze week zal blijken of Verde gem zelf de man is die Ballegeer voor de rest van dit seizoen op volgt. Het bestuur en de techni sche commissie van Hoek hopen na de gesprekken met Verdegem en eventuele andere kandidaten snel een beslissing te nemen. „Toch zullen we niet voorbarig te werk gaan", zei Guido van Schaik, die zaterdag zeven trai ners had geteld bij de wedstrijd. „Het kan best zijn dat Jan Ver degem zaterdag nog coach is, ook al hebben we nog geen be sluit genomen." Hoek-FC Lisse 2-0 (2-0). 2. David Destorme 1-0, 14. Sam Ysebaert 2-0. Scheidsrechter: Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Djamel Buyse, Christoph Dewispelaere, Pieter de Munnik en Ramazan Yuruk (Hoek), Orson Naarendorp (FC Lisse). Aantal toeschouwers: 1000. Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ragut, Djamel Buyse, Stijn Porte- man, Wesley de Smet; Sam Ysebae rt, Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik (69. Gunter de Meyer), Nyim Melki (79. Ramazan Yuruk); David Destorme, Christoph Dewis pelaere (85. Bart Poppe). GOES - De voetbalsters van Oostkapelle verspeelden in de eerste klasse in blessuretijd twee kostbare punten te gen de reserves van landskampioen Ter Leede. De Zeeuw se ploeg begon te tam aan de wedstrijd, maar na een half uur kwam het toch op voorsprong door een eigen doel punt van de Sassenheimse keepster. Zij blunderde door een ongevaarlijke hoekschop in eigen doel te slaan. Oost kapelle plooide daarna terug en met de snelle Eliane Touw in de ploeg was er tegen het aandringende Ter Lee de steeds kans op een 0-2, maar die beslissende treffer bleef uit. Ver in blessuretijd werd het (niet eens onver diend) prompt nog gelijk. ZWIJNDRECHT - ZVH/Morres heeft zijn vijfde wed strijd in de eerste klasse van het futsal verloren. Met een incompleet team bleven de Hulstenaren lang in de buurt van VVGZ, maar verloren uiteindelijk ruim: 5-1. Ali Eryürük opende na drie minuten de score voor Morres. Na een kwartier maakte de ploeg uit Zwijndrecht de ge lijkmaker en op slag van rust kwamen ze zelfs op 2-1. Die stand bleef tot tien minuten voor het einde op het bord staan. Morres ondernam toen enkele pogingen om op gelij ke hoogte te komen, maar WGZ was het enige team dat nog scoorde. Drie doelpunten zorgden voor de 5-1. GOES - Colijnsplaatse Boys en Heinkenszand krijgen één winstpunt in mindering in de vierde klasse A van het za terdagvoetbal. De clubs hebben die straf opgelegd gekre gen van de KNVB naar aanleiding van hun gestaakte duel van zaterdag 14 september. De wedstrijd werd destijds na 77 minuten stilgelegd door scheidsrechter Dalebout, om dat hij het verbaal aan de stok kreeg met een supporter van Heinkenszand. De supporter, Willem Dubbelman, mag van de KNVB vier weken niet op een voetbalveld ko men. Na een afkoelingsperiode wilde Dalebout het duel hervatten, maar toen bleken de spelers van Colijnsplaatse Boys al onder de douche te staan. Heinkenszand was wél klaar voor een herstart. De KNVB heeft bepaald dat de resterende dertien minuten, bij een 2-2-tussenstand, uit gespeeld dienen te worden. Beide clubs zijn nu in beroep gegaan tegen het punt in mindering, pagina 26 Dubbelman, clubman in hoogwerker DEN HAAG - De Kapelse broers Patrick en Niels Gover se hebben bij de eerste wedstrijd om de Peter van Vliet Marathoncup een dubbelslag geslagen. Patrick won de wedstrijd bij de senioren, Niels bij de recreanten. Met na me de zege van Patrick Goverse was imponerend. Hij reed in Den Haag zeer actief, maar een aantal ronden voor het einde reed Rick van der Valk opeens weg uit het peloton. Deze rijder bleek de ideale springplank voor Goverse. Hij haalde hem zelf terug en ging erop-en-er- over. Hij kwam als eerste over de finish, gevolgd door zijn grote concurrenten Martijn Storm en Paul Robijn. Vorig verspeelde Goverse de overalltitel in de laatste race aan Storm. Bij de recreanten won Niels Goverse, maar hij werd op korte afstand gevolgd door Maarten Janse jr uit Wolphaartsdijk. UNGE- Terneuzen heeft zich islrermiddag geplaatst voor de eigende ronde in het bekertoer- i. De formatie van trainer Ar- a Lekaj werkte tegen Clinge fnverplicht nummer af en won lavoudig met 0-5. hebben gedaan wat we jjsten doen", vond Lekaj, die cterugkijken op een verdien- Jijke eerste helft, maar na de stzijn ploeg ver zag terugval- - Als excuus mocht hij de af- Tagheid van twee vaste waar- sopgeven. Chinedu Chukwug- 'öleef met een rugblessure de kant en Mamadouba fleye was met het districts- am naar Tsjechië afgereisd, kgaf de jeugd de gelegenheid azich in de kijker te spelen. Ken Takiddine startte in de L- en na de rust mochten s Gommers en Timon van Hooft hun kunsten verto- ë-Terneuzen kon het zich ver doven te experimenteren, om- Ihetna 45 minuten een com- tobde 4-0-voorsprong op zak =i,De jeugd moet spelen. Ze- fals je met 4-0 voorstaat. Het i«tor de meegereisde toeschou- 55 °°k leuker om jongens uit ^'gen jeugd te zien spelen", «te Lekaj zijn keuze toe. Mende man was middenvel- Jan Bosman. De 22-jarige ^-student maakte vorig jaar ko.erstap van Hulsterloo naar ^neuzen en ontwikkelt zich end. Bosman speelde cen- °P Het middenveld naast ft;an c'er Steen en Mike Hij stond aan de basis van j*®stegoal en nam zelf de der- bÜÜfervoor zijn rekening. maakte zich tegen de zon- Fj-Kteklasser weinig illu- rm i Was met opdracht 11 de schade beperkt te houden vooral geen schorsingen of R^SUres op te lopen het veld in- jjpt- Het leek in de beginfase afstraffing aan te lo- wenDaryl Rawidjan na zes JJJi de openingstreffer bin ten üf' ^aar Terneuzen kon goede start geen passend ver- Pas halverwege de e helft bracht Remco van fon?nnuit een fraaie vrije Lr op het scorebord. Jöüman zorgde met een af- L dsschot voor de derde tref- taJ Jf Faassen bracht Lr-«n meter de marge op i viak voor tijd reageerde Ti- der het snelst op gelaten bal van doelman ^vandeRpro Duiveland heeft tegen Yerseke het geluk van de koploper door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Het hoofd schudden tijdens de wedstrijd van Jan Heikamp was alleszeg gend. Duiveland tegen Yerseke was van Oosterlandse kant de wedstrijd van de misverstanden en van de verkeerde keuzes. Des alniettemin won Duiveland met 1-0 en kunnen de ploegen in de derde klasse A in de achtervol ging op de Oosterlandse koplo per. „We hebben gewonnen en we hebben achterin de nul gehou den", noemde Jan Heikamp na afloop als positieve punten. En vervolgens hulde hij zich in ne velen. „Ik weet wel waar het aan ligt, maar dat wil ik dins dag eerst met de jongens bespre ken. Dat hoeven ze niet uit de krant te halen. En nee, er was geen sprake van onderschat ting." Een praatsessie dus voor Duive land. Maar op basis van het duel met Yerseke weet iedere Ooster- lander wel dat het anders moet. Tegen elke andere ploeg uit de derde klasse zou een dergelijk optreden wellicht hebben geleid tot een nederlaag, maar Yerseke heeft dit seizoen veel aan kwali teit en routine ingeboet. „Wij richten ons op de vierde plek van onderen. Er zijn vijf jon gens weggegaan en zeven ge stopt. Ik heb gewoon een nieuw team", sprak Yerseke-trainer André Nieuwenhuijze al voor af." Yerseke was niet bij machte om Duiveland de duimschroeven aan te draaien, maar tot het eind toe mochten de Bevelan ders ruiken aan een stuntje. Dui veland mocht dat zichzelf aanre kenen. Verdediger Jasper van Al- menkerk trachtte het belabber de optreden van zijn ploeg te verklaren. „De eerste helft heb ben we te veel de lange bal ge speeld. De tweede helft hebben we geprobeerd om iets meer op balbezit te voetballen. Alleen ging het afmaken vandaag ook niet goed. We hebben toch rede lijke kansen gehad." Die kansen waar Van Almen- kerk over sprak, kwamen vooral voort uit het feit dat Yerseke in het laatste wedstrijddeel iets meer vooruit ging voetballen. En dat was 'spekkie naar het bekkie' van Duiveland. „Yerse ke gokte op de laatste tien minu ten en toen kregen wij twee keer Duiveland-aanvaller Ronald Zwager (rechts) geeft de bal voor in het duel met Yerseke. Urwin Hekelen kan dat niet voorkomen. foto Marijke Folkertsma een honderd-procentkans", keek Heikamp terug. Nieuwen huijze: „Als wij vanaf het begin zo hadden gespeeld wordt het hier 6-0 of 7-0. Wij gaan tegen zo'n ploeg toch zeker geen ruim te weggeven?" De trainer van Yerseke beklaag de zich overigens richting de KNVB over het feit dat deze wedstrijd vooruitgeschoven werd. Zonder Lamper van de Ven en Julian Dek, die een week endje weg hadden ingepland, be gon Yerseke aan de wedstrijd te gen de koploper. En die wed strijd kwam maar niet op gang. Dat was de verdienste van Yerse ke, maar vooral ook de zwakte van Duiveland. Passes kwamen niet aan, het baltempo was te laag en het ontbrak aan onder linge coaching. Toch had Duive land het zichzelf veel gemakke lijker kunnen maken. Jan IJze- lenberg (vierde minuut) en Ro nald Zwager (achttiende mi nuut) misten riante mogelijkhe den en Marnix van dér Hulle en Dennie le Comte hadden in het vervolg van de eerste helft pech bij hun doelpoging. Fout Een 0-0-ruststand leek in de boeken te komen, totdat Yerse- ke-speler Ernest van Bussel tot tweemaal toe in de fout ging. Eerst verloor hij de bal op het middenveld en even later maak te hij een overtreding op Ronald Zwager. Van Bussel dreef Zwa ger in het strafschopgebied naar de zijkant. Zwager wachtte ge louterd op het contact, en dat kwam! Een onnodige actie van de verdediger en scheidsrechter Wattel restte niets anders dan een strafschop te geven aan de thuisploeg. „Ik kon geen kant meer op", sprak Zwager later. Heikamp: „Als hij hem laat lopen is er niks aan de hand. Maar dat is het geluk van de koploper." On danks de protesten van vooral de Yerseke-supporters keek trai ner Nieuwenhuijze achteraf reëel terug op de situatie: „Het was gewoon een pingel." Zo kon Duiveland-aanvoerder Lex Zwang in de derde minuut van de blessuretijd zijn ploeg alsnog op een 1-0-voorsprong zetten. In de tweede helft werd het voet bal, onder toeziend oog van Ad- ri Franke, trainer van MZVC dat zaterdag tegen Duiveland speelt, er niet beter op. Invaller Marcel de Bruine (2x), Ronald Zwager (2x) en Lex Zwang (le vensgrote kopkans naast) kre gen mogelijkheden op de 2-0. Daartegenover werkte Yerseke hard, maar kon de ploeg weinig forceren. „Ik moet die jongens echt een compliment geven. Dui veland had wel een overwicht, maar benutte de kansen niet. Er komt wel meer voetbal in bij ons, maar vandaag zag je daar niks van terug." En dat laatste gold ook aan Oosterlandse kant. Als koploper in de derde klasse A moet het voetballend gezien toch echt een klasse beter. Duiveland - Yerseke 1-0 (1-0). 45+3. Lex Zwang 1-0 (strafschop). Scheidsrechter. B. Wattel (Oostka pelle). Gele kaart: John Bolle (Dui veland), Ernest van Bussel, Antho- nis Riedijk en Christian van der Jagt (allen Yerseke). Aantal toe schouwers: 80. Duiveland: René Zwart, Jasper van Almenkerk, Leo Burgers, J6ohn Bolle en Marnix van der Hulle; Jan Uzelenberg, Wilmar van der 'Sonde, Lex Zwang en Ro nald Zwager; Dennie le Comte (66. Marcel de Brume) en Barry Steen- poorte. Yerseke: Ramon Boone, Ernest van Bussel, Frans van Driel, Bart Timmerman en Dennis Verschuu- re; Michael Richard, Anthonis Rie dijk (80. Bennie Wagenaar), Mi chel de Rooij en Urwin Hekelen; Christian van der Jagt en Adriaan van de Plasse. doorWim Broekhoven GOES - In de vierde klasse A werd door het bekervoetbal za terdag een beperkt programma afgewerkt. Leider Kruiningen bleef tegen Wolfaartsdijk ste ken op 0-0, Heinkenszand won van SVD met 3-0 Apollo'69 won met fraaie 4-0-cijfers van Wemeldinge en Borssele-Hoede- kenskerke eindigde 2-0. Wolfaartsdijk-Kruiningen 0-0: De thuisclub was meer dan een uur de betere ploeg, maar het vi zier van de aanvallers stond al lerminst op scherp. Pas in de slotfase was leider Kruiningen iets sterker. Een winnende tref fer leverde dat terecht ook niet op. Wemeldinge-Apollo'69 0-4: De bezoekers waren een klasse ster ker en via drie treffers van Frank de Bruin in het eerste half uur werd dat ook in de rust stand tot uitdrukking gebracht. Vijf minuten na rust tekende Sander Nagelkerke voor 0-4. Omdat diezelfde Nagelkerke ver volgens enkele goede kansen niet benutte, bleef het bij die vier doelpunten. De thuisclub kon de enige kans van de mid dag pas vijf minuten voor tijd la ten noteren, maar die was aan Roy Jeremiasse niet besteed. Borssele-Hoedekenskerke 2-0: De bezoekers moesten na tien minuten al een beroep doen op invaller-doelman Leo Uytterhoe- ve. Die hield tot de slotminuut van de eerste helft zijn doel schoon, maar op de inzet van René de Jonge bleef hij het ant woord schuldig. De thuisploeg was steeds beter, maar pas in de laatste minuut werd het 2-0 door Danny 't Gilde. Heinkenszand-SVD 3-0: Remco van der Does tekende in de ope ningsfase uit een scrimmage voor de 1-0. Zes minuten voor de rust werd het door een fantas tische lob van Ermo Cappon 2-0. SVD gaf nooit de indruk terug te kunnen komen en na een twee de treffer van Cappon in de 58e minuut was de wedstrijd defini tief gespeeld. WOGNUM - Van de Nederland se deelnemers aan de Europese bekertoernooien handbal zijn al leen de vrouwen van SEW nog in de strijd. De ploeg uit Wognum bereikte de derde ronde van de EHF Cup door weer van het Griekse Pana- lithikos te winnen: 21-20. Ook het eerste duel viel met één doel punt verschil in Noord-Hol lands voordeel uit. De mannen van Aalsmeer gin gen eruit tegen Wolfhose West Wien, Bevo tegen de Franse be kerwinnaar US Ivry, E en O te gen Cimos Koper en V en L te gen Zgoda-Ruda Slaska. ANP van onze sportredactie MADRID - Sjeng Schalken maakt in de Masters Series te Madrid zijn comeback in het in ternationale tenniscircuit. De 28-jarige Limburger speelt in de eerste ronde tegen de 27-jarige linkshandige Oostenrijkse quali fier Stefan Koubek. Het toer nooi begint vandaag. Voor Schalken is presteren in Madrid geen halszaak. Nadat bij hem de ziekte van Pfeiffer was vastgesteld, kreeg hij lang rust voorgeschreven en richtte hij zich volledig op het nieuwe tennisjaar. Madrid is dan ook niet meer dan een mogelijkheid zijn vorm in het herstelproces te meten. Later dit jaar zal hij ook in actie komen in de Challenger te Gro ningen en de kerst-exhibitie in Sankt Anton (Oostenrijk). Schalken speelde zijn laatste of ficiële wedstrijd op 17 augustus in Washington. In de eerste ron de stond hij met 1-6 1-0 achter tegen de Luxemburger Gilles Miller toen hij, dodelijk ver moeid, opgaf en terugkeerde naar Nederland. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21