[oeman op dood spoor bij Ajax Voor Temmink was de maat vol U KOMT TOCH OOK? ZATERDAG 6 NOVEMBER NATIONALE OPEL TESTDAG ZC Jaar van Rabo's eindigt in stijl AUTOTEAM PRESENTEERT: ADO-trainer maakt zich zorgen over zijn spelers kijkopwww.autoteam.nl \okerslag tegen Heeren veen (1-3) maakt positie van trainer uiterst kwetsbaar SV kan ge niet tgaan KNVB beslist snel Feyenoord mist schotkracht Recordrace in Amsterdam Europese titel Van Barneveld Wenneniars en Timmer nu al snel Krajicek wil dubbelen met zus wij willen blije klanten www.autoteam.nl 0113-315640 *pzc.nl «iredactie@pzc.nl gas314460 aa Goes Sidden-Zeeland: 0113-315520; Klsanderen: 0114-372770; Uat 020-4562500. jandag 18 oktober 2004 JERDAM - Met opnieuw kringgesprek en een veder- training trachtte Ajax gis- de geweldige mokerslag ach af te schudden die Ilee- zaterdag in de Arena kilde (1-3 winst voor de jn). Trainer Ronald Koe- ,-prak zalvende woorden en idnikte de noodzaak om de te bewaren. ma dit weekeinde is meer Kit de vraag gerechtvaar- hoe lang Koeman in Am- «m nog op de bank zit. Als ader kent hij, de oud-spe- rdiAjax, PSV, Barcelona en moord, de granietharde wet- iiii een topclub. Als er verlo- wordt,blaast de rugwind in mum van tijd op volle het gezicht. Eigenlijk nog maar één remedie; agoed spelen, presteren. ;!ormt inmiddels in de Are- ogoed ook. De Amsterdam- mtbaltempel heeft tegen- ïdig veel weg van een snel- pan en het kost Koeman al- üëite om het deksel gesloten ouden. e tribunes zwaaiden fans rdag met witte zakdoekjes, len Louis van Gaal en het uur beschimpt, werden de tn van de verkochte vedet- Chivu en Ibrahimovic ges lierd en was er die alleszeg- !e kreet: „Voetballen, voet- d, voetballen." ibijsterend 1 wat de Ajacieden tegen tenveen ook probeerden, voetbal had het inderdaad ug te maken. Ajax speelde lijsterend zwak, vrijwel alle spelers leken onder hoogspan ning te staan, de term vertrou wen leek een relikwie uit vervlo gen tijden. Het Ajax van zaterdag had ake lig veel weg van het elftal dat Co Adriaanse bijna drie jaar ge leden bij zijn ontslag achterliet; aanvallend was het onmachtig, verdedigend extreem kwets baar. Koeman zei zaterdagavond dat hij er nog niet aan dacht om de handdoek in de ring te gooien. Na een nachtje slapen voegde hij eraan toe dat het verlies te gen Heerenveen wel in zijn juis te perspectief moet worden ge zien. Hij wees erop dat de laat ste competitienederlaag van 29 februari dateerde: het 1-0-ver- lies bij FC Utrecht. Dat klopt, maar het vertelt niet het hele verhaal. Sinds de laat ste dag van februari speelde Ajax negentien competitieduels. Daarvan werden er elf gewon nen, zeven gelijkgespeeld en dus één verloren. Het zijn geen impo nerende cijfers. Bovendien le den de Amsterdammers in Euro pees verband twee kansloze ne derlagen (Juventus en Bayem München) en werd de wedstrijd om de Johan Cruijff-schaal ver loren van FC Utrecht. Ibrahimovic Misschien nog wel erger dan de tegenvallende statistieken is de ontwikkeling van het elftal en de individuele spelers. Ajax maakte tegen Heerenveen een hulpeloze indruk, alsof het geen enkel benul had wat het in het veld moest doen. Dat beeld is een kopie van het hele vorige sei zoen, toen Ajax ook slechts zel den goed voetbalde. Dit jaar startten de Amsterdammers be ter, maar na het vertrek van Ibrahimovic is het in de Arena alleen maar van kwaad tot erger gegaan. Als je daarbij de interne strijd tussen Koeman en Louis van Gaal optelt, de moeizame werk relatie tussen de oefenmeester en een aantal van zijn spelers plus de onderlinge verhoudin gen binnen de selectie (zaterdag ruziede Wesley Sneijder open lijk met Sonck en John Heitinga met doelman Lobont), kom je al i HAAG - Zonder kleer- ïien en zonder zweetdrup- doorstond PSV zaterdaga- Ihet bezoek aan het Zuider- el de uitslag door de voor- [e beëindiging van het duel ADO Den Haag formeel nog raststaat. kan PSV de over ig eigenlijk niet meer ont- Op het moment van sta ir, de 81ste minuut, leidde soeverein met 0-2 door 'gave doelpunten van Jo- ïonlanthen. 125 van groot belang voor ra de wedstrijd van zater- 2Mder blessures en kaarten te komen. Woensdag be- wr de Eindhovenaren een f reeks wedstrijden. Eerst PSV naar Rosenborg, zon- tomt Ajax langs, vervol- tacht Utrecht-uit en het wordt op 2 november in Mips Stadion afgesloten iHosenborg. Hiddmk zal dan meer mo lden hebben om een uit- ■=rceerd elftal op te stellen J 'g. Door onder meer en van Phillip Cocu fnaweeën van een migrai- "flval en de jetlag van Da- Beasley - naast alle an- 'essures - moest er flink ""'•en worden. 1 Lucius speelde daardoor "verkapte rechtsbuiten en vogel vulde de vacatu- 'n. Michael Lamey |S rechtsback aan de "Johan Vonlanthen speel de linksbuitenplaats. Den Haag kon niet profite- de personele perikelen De spelers van ADO J^ich stukken gastvrijer w aanhang op de tribune Pen PSV al na veertig se- Ronald Koeman straalde zaterdag op de bank bij Ajax vooral veel machteloosheid uit. foto Hans van Weel/GPD snel tot de conclusie dat Koe man in Amsterdam op een dood spoor is beland. De trainer straalde zaterdaga vond zelf ook niet de overtui ging uit dat hij het tij bij Ajax nog kan keren. „Of ik dit kan omdraaien? Die zekerheid kan ik niet met honderd procent ge ven", klonk het weinig strijd baar. Bravoure Een dag later had Koeman iets van zijn bravoure hervonden. „Ik heb natuurlijk ook nage dacht en heb er vertrouwen in dat het goed komt. Op een gege ven moment houdt het op, dat hoeft niemand me uit te leggen. Maar zover is het wat mij be treft nog lang niet. Ik denk niet na over ontslag en ook niet over zelf opstappen. Als mensen geko men zijn om mij de handdoek te zien gooien, dan zijn ze aan het verkeerde adres." Voor Koeman en Ajax is een cru ciale week aangebroken. Mor genavond wacht het duel met Maccabi Tel Aviv, dat van door slaggevend belang is met het oog op de kersverse doelstelling: Europees overwinteren. Volgen de week zondag reizen de Am sterdammers naar PSV, dat een gat van tien punten kan slaan met Ajax. Begrijpelijkerwijs predikte Koe man gisteren rust, maar in de broeierige sfeer van de Arena kan elke misstap de zaak tot ont ploffen brengen. „De toekomst hangt af van de uitslagen en de manier waarop we spelen. Wat in het voetbal vandaag zwart is, kan er dinsdag weer rooskleurig uitzien. Daar moet je vertrou wen in hebben", hield Koeman de moed erin. GPD DEN HAAG - De KNVB ver wacht eind deze week bekend te maken wat er met het restant van de wedstrijd ADO Den Haag-PSV moet gebeuren. Ook de Haagse burgemeester Deetman beraadt zich deze week over de gevolgen die de in cidenten zullen hebben op de thuiswedstrijden van ADO. Stakende scheidsrechter in Den Haag: hier zijn grenzen overschreden door René Dons DEN HAAG - Voor scheidsrech ter René Temmink was zaterdag avond na tachtig minuten de maat vol. Hij legde vanwege be ledigende spreekkoren de wed strijd ADO Den Haag-PSV stil. De leuzen 'Harnas, Harnas, Tem mink aan het gas', en 'Temmink is de hoer van PSV' .waren voor de arbiter zo kwetsend dat hij er bij een 0-2-stand in het voor deel van PSV mee ophield. De leidsman wilde aanvankelijk de wedstrijd na vijftien minuten hervatten, maar het was uitein delijk de Haagse burgemeester Wim Deetman die van een ver volg afzag. „Hier zijn duidelijke grenzen overschreden en dat pik ik niet", was het commentaar van Temmink na afloop. De arbiter had tijdens de wedstrijd de sta dionspeaker verzocht om het pu bliek een laatste waarschuwing te geven. In een vooroverleg had den de clubs en de lokale drie hoek (gemeente, politie en justi tie) al besloten om de regels van het protocol van de KNVB min der strikt te hanteren. Temmink: „Bij kwetsende of dis criminerende spreekkoren zou den we de leuzen proberen te overstemmen met harde muziek en zou de stadionspeaker ingrij- Scheidsrechter René Temmink overlegt met zijn grensrechter tijdens de wedstrijd tussen ADO Den Haag en PSV. Hij besloot de wedstrijd te staken naar aanleiding van de kwetsende spreekkoren op de tribunes. foto Ed Oudenaarden/ANP pen. Dat heeft niet geholpen. In een normale situatie had ik de wedstrijd al eerder gestaakt." Zaterdagavond bracht na 53 mi nuten spelen Johan Volanthen, die na 45 seconden ook al de sco re had geopend, PSV op 0-2. Aan dat doelpunt zat volgens de Haagse aanhang een buitenspel van onze sportredactie DEN HAAG - ADO-speler Geert den Ouden stond volkomen achter de beslis sing van scheidsrechter René Temmink om zaterdagavond de wedstrijd tegen PSV te staken. Hij kon bovendien het besluit van burge meester Deetman billijken. „Er moest een daad worden eesteld. want. dit. kan gewoon niet. Als er niks aan gedaan wordt, gaat het van kwaad tot erger." Den Ouden beseft dat de ogen van de na tie na de affaire tijdens AD O-Ajax, toen Rafael van der Vaart en zijn vriendin het moesten ontgelden, op zijn club gericht zijn. „Dat weet je, dus is het niet slim wat sommige supporters nu hebben ge daan. De club is daarvan de dupe. We moeten maar afwachten wat de sancties ADO-trainer Frans Adelaar wilde niet reageren op de beslissing van burgemees ter Deetman. Op verzoek van de geplaag de oefenmeester werd ook de persconfe rentie na afloop afgelast. „Want die zou toch alleen maar over de spreekkoren en het staken van de wedstrijd gaan. Dat is ook na de wedstrijd tegen Ajax ge beurd", aldus Adelaar. De trainer hield gisteren zijn mobiele te nen verzetten, want natuurlijk baal ik hiervan. Het meest maak ik me nog zor gen over mijn spelers. Vijf dagen na Ajax speelden we thuis tegen Vitesse en verlo ren we met 4-0. Ik herkende mijn eigen groep niet meer." Voor Adelaar telt deze week alleen de uit wedstrijd tegen De Graafschap. „Ik zal er al mijn energie in steken om de spelers groep zo goed mogelijk voor deze belang- KERKRADE - Ruud Gullit wordt er haast wanhopig van. Feyenoord miste in de uitwedstrijd tegen Roda JC zo veel opgelegde kansen, dat de winst (0-2) zelfs nog in gevaar kwam. Dirk Kuijt nam het elftal wel weer op sleeptouw. De blonde, hardwerkende international opende de score voor de Rotterdammers, pagina 18 Gullit vreest kaalheid AMSTERDAM - De Keniaan Robert Cheboror won de ma rathon van Amsterdam in een nieuw parkoersrecord. Met een solo in de finale kwam hij het Olympisch stadion bin nen in een nieuwe toptijd: 2.06.39. Dat was een verbete ring van het vorige parkoersrecord met achttien secon den. De vorige recordhouder Kipsang werd tweede, pagina 19 Cheboror is bescheiden en sterk TAMPERE - Raymond van Barneveld heeft in de Finse plaats Tampere de Europese titel veroverd. Het was een van de weinige titels die ontbrak op zijn erelijst. De Haag se darter won in de finale met 4-2 van de Noor Robert Wagner. Met Vincent van der Voort was hij in Finland ook de beste in het koppeltoernooi. Bij de vrouwen won Francis Hoenselaar. De Rotterdamse klopte in de finale haar Engelse rivale Trina Gulliver: 4-3. ANP ERFURT - Erben Wennemars en Marianne Timmer wa ren dit weekeinde bij trainingswedstrijden in Erfurt een klasse apart op de korte afstanden. De twee Nederlandse schaatsers wonnen zowel de 500 als de 1000 meter. Wen nemars kwam tot 36,12 en 1.10,26. Timmer liet 39,46 en 1.18,70 noteren. Op de langere afstanden wonnen Gianni Romme (3000 in 3.44,94) en Mark Tuitert (5000 in 6.33,35). ANP EINDHOVEN - Er bestaat een kans dat Richard Krajicek met zijn zus Michaëlla gaat dubbelen op Wimbledon. Tij dens de Alex TennisClassics in Eindhoven liet de tennis ser doorschemeren dat hij open staat voor een rentree in Londen. Een terugkeer in het enkelspel acht Krajicek uit gesloten. „Ik heb er wel over nagedacht, maar je kunt niet alléén op Wimbledon spelen. Ik zou meer toernooien moe ten spelen en dat zie ik niet zitten." GPD luchtje. Daarna moest Temmink het in het Zuiderpark ontgel den. Nadat hij ADO Den Haag ook vanwege een vermeende handsbal van Lamey geen straf schop wilde geven, had hij het bij de supporters helemaal ver bruid. Vreselijke ziekte Temmink: „Toen ik door het pu bliek met een vreselijke ziekte in verband werd gebracht en ik allerlei andere kwetsende leu zen naar mijn hoofd kreeg, was de maat vol. Daarna is er over leg geweest met medewerkers van Deetman en heeft de laatste besloten om definitief te stop pen." Ruurd de Boer, voorzitter van de raad van commissarissen, toonde begrip voor het staken van de wedstrijd. „Ik kan mij vinden in de beslissing van bur gemeester Deetman. Wat fout is, is fout. Dit is niet goed te pra ten. We zullen zo snel mogelijk de camerabeelden bekijken om de schuldigen te identificeren, zodat we die een stadionverbod kunnen geven. Verder sturen we een brief naar de KNVB. Als dit de norm voor spreekkoren is, dan vinden we dat prima. Maar we wijzen de KNVB er wel op dat met diezelfde maat ook bij andere clubs gemeten moet wor den." GPD Michael Boogerd (links) werd in de Ronde van Lombardije in de sprint verslagen door de Italiaan Cunego. foto Gero Breloer/Epa van onze sportredactie COMO - Twee hoofdprijzen gin gen zaterdag voor de Raboren- ners verloren in de finale van de Ronde van Lombardije. Michael Boogerd werd in de straten van Como door Giro-winnaar Da- miano Cunego in de sprint ge klopt voor het dagsucces. De eindzege van de wereldbeker voor ploegen ging naar T-Mobi- le, voor de Rabobank. Voor Boogerd werden de grote klassiekers van dit jaar een kwelling in de eindsprint. Hij verloor in het voorjaar ook al twee keer van Davide Rebellin in Luik-Bastenaken-Luik en de Amstel Gold Race. Zaterdag had Cunego de snelste benen. De ploeggenoten van de Hage naar sprokkelden net te weinig punten bijeen om het WB-kl asse ment voor ploegen te winnen. T-Mobile had twee renners in de kopgroep en ging er met de hoogste eer vandoor. Ploegleider Erik Breukink was teleurgesteld en boos: „Erik Dekker werd in de sprint van het achtervolgende groepje bijna tegen de hekken gereden", sprak hij na afloop. „Daarom werd hij twaalfde in plaats van zesde." Maar hoe dan ook: „Als ploeg hebben we hier heel sterk gereden." In de laatste WB-wedstrijd in de wielerhistorie (de cyclus wordt volgend jaar vervangen door de Pro Tour) maakte Boo- in de finale van de koers stee vast voorin en glipte mee met de kopgroep die om de zege mocht strijden. Breukink maakte zich op voor hand al weinig illusies. „Boo gerd* kon nooit winnen", zei hij berustend. „Toen die Cunego bij de groep aansloot, was hij kans loos. Cunego is namelijk heel snel." Dat bleek wel in de sprint. De ronderenner van Sae- co bleef zijn concurrenten pro bleemloos voor. Paolo Bettini eindigde als 26e. Dat was voldoende om de eind zege van de wereldbeker veilig te stellen. De Italiaanse renner van Quick-Step kon alleen nog door Rebellin worden bedreigd, maar die kon geen punten bij schrijven. Daardoor schreef Bet tini voor de derde keer op rij de wereldbeker op zijn naam. Bij Rabobank was ondanks het missen van de hoofdprijzen geen sombere stemming. Erik Breukink was content over het optreden van zijn ploeg en van Boogerd in het bijzonder: „Als het een beetje meezit, wint hij wel."Ook op het wielerjaar 2004 kijkt Breukink tevreden terug. Oscar Freire won het WK en Mil- aan-Sanremo, Dekker zegevier de in de Ronde van Nederland en Parijs-Tours en Michael Boo gerd eindigde driemaal als twee de in een WB-wedstrijd. Het enige minpunt was het op treden van de bankiersploeg in de Tour, zo erkent Breukink: „Daar hebben we geen ritzege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 17