Pittige discussie over cultuurnota PZC A ledereen kan diabetes krijgen PvdA Vlissingen kiest Verhage als opvolger wethouder De Keijzer Thoolse Schakerloopolder krijgt vorm ING bank diende aanklacht in tegen Abdullah Haselhoef C GUXNT Grote verhui zing? (3 Gedeputeerde en raad voor de cultuur blazen stoom af Herfstmarl in Zierikzi CJoqjj vootf ZDV kRAA<s? V Diabetes Fonds vrijdag 15 oktober 2004 door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Wie kaatst, kan de bal verwachten. Gedepu teerde H. van Waveren (CDA, cultuur) kwam gisteravond in de vergadering van de Raad voor de Cultuur Zeeland zijn gram halen, omdat het provin ciale adviesorgaan vorige maand in een brief zijn con cept-cultuurnota kraakte. Dat resulteerde in een scherpe dis cussie die door beide partijen als verhelderend werd ervaren. De Raad voor de Cultuur ver weet Van Waveren vorige maand gebrek aan visie. Hij zou zich bovendien te weinig heb ben aangetrokken van de subsi dieadviezen van de raad. Van Waveren sprak gisteren van een "azijnzuur' schrijven. Hij betoogde dat hij het voorad vies van de raad voor negentig procent had gevolgd. In de finan ciering had hij wel flink moeten afwijken van de adviezen, om dat de raad volgens hem geen re kening had gehouden met het be schikbare budget. „U bent in uw financiering heel veel hoger gaan zitten. Als bestuurder heb door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse gemeenteraadsfractie van de PvdA draagt raadslid T. Verha- ge-van der Ent voor als opvol ger van de vorige week overle den wethouder K. de Keijzer. Het afdelingsbestuur van de PvdA steunt de voordracht van de fractie. „Tineke heeft vol doende draagvlak gekregen om tot de verkiezingen van 2006 wethouder te zijn", zegt fractie voorzitter S. van Wijnen. Verhage-van der Ent was de eni ge uit de fractie die zich kandi daat heeft gesteld. Niet alle frac tieleden konden zich vinden in de voordracht. Van de zes leden, stemden er twee tegen. Van Wij nen zegt dat het een meerder heidsbesluit van de fractie is ge weest, maar wil verder niet uit weiden over de totstandkoming van de stemverdeling. Verhage is 56 jaar en heeft een rijke ervaring in de onderwijs wereld. De laatste jaren was ze lid van het college van bestuur van het ROC Zeeland. Voor de socialisten was het be- ik mijn verantwoordelijkheid ge nomen en ben ik zelf financieel gaan puzzelen." Geen kunstwerk De gedeputeerde stelde verder dat zijn conceptnota niet als een kunstwerk mag worden be oordeeld. Bewust zijn vooral hoofdlijnen aangegeven. Ver der kwam hij met een was lijst van voorbeelden waaruit volgens hem blijkt dat de raad 'volstrekt onvoldoende gebruik heeft gemaakt van zijn eigen kennis'. Het verwonderde hem dat de raad klaagt over het ontbreken van beleidsvoor nemens als het bijvoorbeeld gaat om het museumbestel en de popmuziek, terwijl leden van de raad nauw bij de advisering zijn betrokken en dus weten dat notities daarover aanstaande zijn. Kleinere instellingen De discussie spitste zich toe op de financiering van Nieuwe Mu ziek Zeeland en in mindere ma te het Zeeland Nazomer Festi val en Film by the Sea. Het stoorde Van Waveren dat de raad aan zijn positieve advies over die instellingen geen con crete bedragen heeft gekoppeld. M. Beinema stelde dat dit be wust was gedaan, omdat de fi nanciering van deze organisa ties niet ten koste mag gaan van kleinere culturele instellingen in Zeeland. Volgens voorzitter M. Strous had de Raad voor de Cultuur zodoende juist aangege ven dat 'onorthodoxe maatrege len' nodig zijn om deze instellin gen overeind te houden. Hij zag dat bevestigd door een kaarten actie die Nieuwe Muziek giste ren is begonnen. „De nood is daar aan de man." Naarmate de discussie vorder de, ontstond meer wederzijds be grip. Van Waveren bond in. Hij erkende dat hij in de conceptno ta duidelijker had kunnen ver wijzen naar de advisering van de raad, niet alleen wanneer ne gatieve adviezen zijn gevolgd, maar ook daar waar van positie ve adviezen is afgeweken. Strous stelde dat Van Waveren minder weerwerk zou hebben ge kregen wanneer hij een aantal toelichtingen die hij gister avond gaf, zou hebben opge schreven in de concept-cultuur nota. langrijk dat er snel een opvolger werd gevonden. „Vandaar dat we in onze eigen kring gekeken hebben", verklaart Van Wijnen. R. Reijnierse, afdelingsvoorzit ter van de PvdA vult aan dat van belang is dat de opvolger weinig inwerktijd nodig heeft. „Het mag geen puinhoop in Vlis singen worden, omdat wij treu zelen met de voordracht van een kandidaat." De PvdA had te maken met een acuut probleem na de dood van haar politieke leider. „Tineke wilde het karwei afmaken. Het is een ondankbare taak, want we kunnen niemand de garantie geven dat hij ook wethouder wordt na de verkiezingen in het voorjaar van 2006", zegt Reij nierse. Door de invoering van het duale systeem is het mogelijk om wet houders 'van buiten' aan te trek ken. De Vlissingse PvdA wilde daar nu niet aan beginnen. ,,We hadden een probleem op te los sen. En snel. We zijn blij met Ti neke, omdat ze veel bestuurlijke ervaring heeft en uit de voeten kan met de portefeuilles Midden gebied en Scheldeterrein. MF-V - v>. THOLEN - De Schakerloopolder in Tholen krijgt steeds meer ge- ject dat polderland langs de Oosterschelde omvormt tot natuurge- stalte. Graafmachines zijn bezig poelen te graven, waar schelp- bied. Op die manier ontstaat een geleidelijke overgang van zoet- dieren en kreeften zich moeten gaan ontwikkelen en waar vogels watergebied naar zout water, wat belangrijk is voor de vegetatie, kunnen eten en uitrusten. In Zeeland zijn nog maar weinig van dit soort plaatsen. Het gebied ten zuidwesten van Tholen is onderdeel van een pro- foto Willem Mieras door Ingrid Huibers KRABBENDIJKE - De ING bank heeft gisteren bevestigd dat zij op 23 oktober 2003 aan gifte heeft gedaan wegens hypo theekfraude tegen voormalig imam A. Haselhoef uit Krabben- dijke en diens zakenpartner Z. Marangoz. Er zouden hypo theken zijn verstrekt op basis van vervalste inkomensgege- vens en taxaties. Haselhoef ont kent alle beschuldigingen. „Ik heb de officier van justitie in Dordrecht een brief geschre ven om hem te wagen haast te maken met het onderzoek in de ze zaak", zegt Haselhoef. „Ik wil die aangifte zo snel mogelijk van tafel hebben." Haselhoef denkt zelf dat de aan gifte van de ING bank voort vloeit uit een kortgeding van de bank tegen hem en zijn zaken partner Zeki Marangoz over de verkoop van een pand in Dor drecht. „De ING wilde de wo ning veilen, omdat zij proble men hadden met Marangoz. Het betrof een woning met asielzoe kers. Ik wilde het pand graag van Marangoz overnemen. De rechtbank bepaalde uiteindelijk dat ik de woning mocht kopen, maar jammer genoeg kreeg ik de financiering niet rond. De asielzoekers die er woonden, zijn op straat gezet." Onderpand Het contact tussen Haselhoef en Marangoz stamt volgens Hasel hoef uit januari 2003. „Een be kende van mij woeg of ik Ma rangoz wilde helpen omdat deze in financiële problemen zat. Ik heb hem toen geld geleend. Als onderpand daarvoor bracht Marangoz een aantal woningen in Dordrecht in", zegt Hasel hoef. „Pas later begreep ik hoe groot de problemen van Ma rangoz waren. Hij heeft een slechte reputatie bij banken wat betreft frauduleuze hypotheek- aanwagen." „Ik ben buiten mijn schuld in een draaikolk terecht geko men", vervolgt Haselhoef. „Ik heb met de ING bank lijk geen zaken gedaan, m^j bank heeft mij wel op een^ te lijst gezet, waardoor ik nuk lemaal klem zit. Mijn vrou»" ik willen graag een ander 3 kopen, maar we krijgen cenj een hypotheek." Haselhoef heeft uiteindelijk^ aantal panden in Dordréchj hoeveel wil hij niet zeggen^ Marangoz overgenomen. 3 woonruimte verhuurt hij i asielzoekers. Met Mar» heeft Haselhoef naar eigeia gen geen contact meer. „Majtj zou hem graag willen sp3 want hij is mij nog een hekM geld schuldig." Stappen Woordvoerster K. van del van de ING bank bevöi gistermiddag dat op 23 ber 2003 aangifte is gedaatl gen Haselhoef en MaraJ „De zaak ligt bij justitie, f hebben nog niet van het 0» baar Ministerie vernomen verdere stappen zullen m ondernomen", aldus Van Pol. Een woordvoerster van 1 Openbaar Ministerie in Djj recht zegt niets van de weten. Zeki Marangoz was niet baar voor commentaar. 1 ZIERIKZEE - De VrijzM Gemeente Zierikzee houdli gen de jaarlijkse herfstmarkltj der de Beuze. Er worden allerlei huishouda ke artikelen te koop aanra den, evenals glaswerk en U ken. Daarnaast zijn er lain zelfgemaakte lekkernijen zi jam, cake en koekjes. Ook® den er pannenkoeken en bna jes warme worst verkocht! herfstmarkt onder de Bal wordt gehouden van 08.1111 16.00 uur. STICHTING RENESSE VERGADERING BESTUUR Datum, Tijdstip en Plaats: Donderdag 21 oktober om 19.30 uur in het kantoor aan de Jan van Renesseweg 25 te Renesse. AGENDA 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen Stukken Mededelingen 4. Begroting 2005 5. Voorkomende Zaken 6. Rondvraag 7. Sluiting R. Erenst, voorzitter De vergadering is openbaar. Internet: www.stichtingrenesse.nl Lekke: achter je bureau zitten, PC games spelen, of |e fiets pakken en de bossen in voor "a nice ride" V Je antwoordt weten we. en daarom heeft Giant deze nieuwe serie otf-road fietsen ontwikkeld, waarmee je alles even achter je kunt laten. Met deze serie daagt Giant je uit om meer te doen dan alleen recreatief "biken". Bij Giant is het inmiddels de normaalste zaak van de wereld om dit soort fietsen te ontwikkelen. Alle modernste technieken zijn ervoor in huis. De lichtgewicht Giant aluxX frames kunnen tegen een stootje, dus erop uit naar de bossen! Vooral de Boulder. Rincon, Yukon en zeker de Terrago Disc verlangen hiernaar. Wil je iets meer on-road'. kies dan voor de Rincon City als echte citvbike; voorzien van alie benodigde items. Met de CRS kan je een mooie combi maken tussen on en off road Kortom een mooie nieuwe serie bikes voor veel fietsplezier. met fraaie designs, vernieuwde technische snufjes, dus op en top Giant We wensen je veel plezier m e fiets! www.g13nt-bicycles.com Bike Totaal |an de Jong Weststraat 5 - 4301 BW Zierikzee Teletoon 0111 - 412115 www.dejongetweewielers.nl Lees de PZC, krant voor Zeeland Zo üjl) eg/v MooRd BONT, www.bontvoordieren.nl Vraag een gratis actiepakket aan tegen bont. Mail naar info@bontvoordiei of bel (020) 676 66 00. Maak er een Kleintje van. J Kleintjes sterke groei aantal patiënten Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes be staat nog steeds. Het probleem neemt jaarlijks zelfs toe, onze jubileum- wens luidt daarom: de groei van het aantal diabetespa tiënten moet vanaf nu afne men. Helpt u? Tip: check uw kans op diabetes. Dat kan via www.langzalje leven.nl. Deelnemers ma ken kans op een jubileum verrassing! U vindt daar info over diabetes en praktische Leef-Langer-Adviezen. Verontrustende feiten Nederland telt minstens 850.000 mensen met diabe tes; daarvan weten ruim 400.000 niet dat zij diabetes hebben. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. De ver wachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Een sluipmoordenaar Check uw kans op diabetes. ledereen kan diabetes krij gen. Gemiddeld wordt dia betes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als nieraandoe ningen, slechtziendheid en been- en voetamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Diabetes de wereld uit ledereen kan diabetes krij gen. Een gift aan het Diabe tes Fonds is daarom ook een investering in de gezond heid van uzelf. Helpt u? De groei van het aantal patiënten moet afne men. (CBF? Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 1 39, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Geef aan diabetes en geef om jezelf Giro 5766 NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door ep door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 42