zc isie begraafplaatsen in de maak SAROUK J Brandweerduikploeg keert niet meer terug Bussen blijven een dagje binnen tood door succes HO® DEFINITIEVE 0PHEFFING>\ ALLES v/d HALVE PRIJS! meente wil nabestaanden informeren over aflopen grafrechten [broken utelbeen Sendjaar wordt de sta- oi ingeruild voor de Geen planschadevergoeding Rijverbod voor automobilisten Illegalen aangetroffen in Vlissingen Honderden hardrijders bekeurd Diefstal vanaf bedrijventerrein K 0113-315649 actTe@pzc.nl 31,4460 AA Goes «ge-exploitatie: en Midden-Zee land: 0113-315520; «■Vlaanderen: 0114-372770; 31:020-456 2 5 00. n 15 oktober 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Perzische Tapijten TOTALE LEEGVEBKOO^^ TIJDELIJK OPRIL GROTE MARKT 12 GOES TEL. 0113-227101 editie Schouwen-Duiveland feme Soesman KZEE - Er moet een een- komen voor het i van gemeentelijke be- (plaatsen op Schou- jniveland. De gemeente een toekomstvisie in de die onder meer duidelijk- moet scheppen over de wat er met graven ge- iwaarover het grafrecht is po. neenteraad krijgt via de verschillende mogelijkhe- gelegd, waaruit een keu- i worden gemaakt. Zo agraven waarover de rech- ijn verlopen, kunnen wor- Egezaaid met gras, in af- iling van een nadere be- sing. Een andere mogelijk heid is dat dergelijke graven meteen worden geruimd. Dat voorkomt grootschalige - veelal de emoties hevig beroerende - ruimingen op een later tijdstip. De keuzen die worden gemaakt, zijn ook van invloed op het on derhoud dat de gemeente Schou wen-Duiveland aan de dodenak kers moet plegen. De gemeente heeft negentien in gebruik zijn de begraafplaatsen, en daar zit een aardig kostenplaatje aan vast. Ook op andere vlakken kunnen keuzen worden gemaakt, schetst wethouder W. Renden. Op Schouwen-Duiveland kun je bijvoorbeeld een graf uit sluitend voor een termijn van dertig jaar kopen. Een perio de van twintig jaar zou ech ter evengoed tot de mogelijkhe den kunnen behoren. Het mini mum is wettelijk vastgesteld op tien. Duidelijk is in ieder geval dat nabestaanden voortaan tijdig op de hoogte moeten worden ge bracht van het aflopen van rechten, waarna ze al dan niet kunnen besluiten tot verlen gen met tien jaar. Dat signaal hoort door de gemeente afgege ven te worden, vindt Renden. Door het niet op orde zijn van de begrafenisadministratie (wie ligt waar en tot wanneer) is dat sinds de herindeling in 1997 niet - of slechts incidenteel - ge beurd. Aan die administratie is de afge lopen twee jaar gewerkt en dat karwei is nu nagenoeg afgerond. Renden verwacht de toekomstvi sie over begraafplaatsen in het eerste kwartaal van volgend jaar te presenteren. Uitbreiding De komende twee jaar wordt ook aan de uitbreiding van be graafplaats Vredehof in Haam stede gewerkt. Deze begraaf plaats wordt met ongeveer 1670 plaatsen uitgebreid. Over Vrede hof is begin dit jaar hevig gedis cussieerd. Dreigend ruimtete kort noopte het dagelijks ge meentebestuur met een rui mingsplan op de proppen te ko men. Dat voornemen kwam het toenmalig college van burge meester en wethouders echter op fel protest van de kant van de dorpsraad - en tegenstand vanuit de gemeenteraad - te staan. Met deze uitbreiding is een investering van ruim 1,1 mil joen euro gemoeid. JNGEN - Op de We- ilweg in Vlissingen is gis- uddagrond vijf uur een mo ld bij een aanrijding ge- ongeval ontstond toen een nige Vlissinger, die op zijn iets over Westerzicht verzuimde voorrang te het kruispunt met 'ajevlietweg aan een 48- j motorrijder uit Vlissin- orrijder is met een gebro- sleutelbeen overgebracht bet ziekenhuis in Vlissin- heeft bij het al geen letsel opgelopen. iëntenplatform zoek naar uwe leden Esme Soesman IKZEE - Het Cliëntenplat- van de afdeling Werk, Inko- m Zorg (WIZ) van de ge le Schouwen-Duiveland I nieuwe leden. Het plat- behartigt de belangen van ïlkeringsgerechtigden en le- ■gevraagd en ongevraagd - i -'ïivan de afdeling Werk, een en Zorg zijn eerder al fetreeks via een schrijven ceelname aan het platform -ra. maar dat heeft één reactie opgeleverd, pns H. Thijsse van het vermoedt dat poten- hriidaten vrezen dat - kli f-deelname aan het plat- gevolgen heeft voor hun dug Daarvan is echter vol- 'b® absoluut geen sprake. B'-vele kritiek wordt door Jtform als geheel naar vo lbracht." iëntenplatform heeft een pjke taak te vervullen, belangenbehartiging -ensen die met het bij pad van de gemeente ^©-Duiveland worden tronteerd. De organisatie M bijvoorbeeld over Ntoepassing van de bij- te bijstand. topelverlagend -Jemoet niet denken al- In plaats van met de bus reden de Connexxion-chauffeurs gisteren een deel van hun route op de fiets. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Even na half negen draait de auto ter hoogte van het ge meentehuis de strook voor de streekbus op. Bang dat hij binnen de kortste ke ren wordt verjaagd door de rechtmatige houder van de stopplek, hoeft de chauf feur dit keer niet te zijn. Hij is immers het 'openbaar vervoer' vandaag. Leon van der Wekken (13) uit Zierikzee is de laatste passagier die instapt. De wagen is vol, gevuld met middelbare scholieren die naar Goes moeten. Want een dagje vrij, waar ze stiekem op had den gehoopt met de staking van de bus diensten, zit er mooi niet in. De meeste scholen hadden hun leerlingen op het hart gedrukt dat hun aanwezigheid hoe dan ook werd verlangd. Ouders moes ten maar zo veel mogelijk carpoolen. En was dat lastig, dan bood in de meeste ge vallen de fiets ook nog wel uitkomst. Het bleek - voor één keer - geen groot probleem. In de stalling van Connexxion in Burgh-Haamstede bereiden de bus chauffeurs zich ondertussen voor op een ludieke actie. Via één van de colle ga's zijn dertig fietsen gehuurd, waar mee een deel van de route van lijn 133 wordt afgelegd. Onder veel getoeter ge- bel en gejoel trekt de colonne tussen half elf en half twaalf door de straten van het dorp. Stakingsleider Hans de Bel sluit de stoet in de bezemwagen. Geen busje, maar een gewone personen auto met kar voor de fietsen. „Alle bus sen blijven vandaag binnen", bena drukt hij nog maar eens het succes van de actie voor de bonden FNV Bondgeno ten en CNV. „De stakingsbereidheid in Zeeland is nagenoeg honderd procent. Van Ridder kerk tot Axel ligt de boel plat! Natuur lijk zijn er altijd die uit principe ge woon willen doorwerken, dat respecte ren wij, maar de directie van Con nexxion heeft wijselijk besloten die col lega's naar binnen te halen. Je schiet er niks mee op wanneer een paar bussen wél zouden rijden. Want wat krijg je dan? Mensen worden vervoerd naar een plek, waarvan wij op zo'n dag absoluut niet weten of ze daar vervolgens nog weg komen. Dit is voor iedereen een stuk duidelijker zo." De Bel realiseert zich dat niet alle klan ten blij zijn met de staking. Mensen moeten verplicht met de auto of zijn ge dwongen een dag vrij te nemen. Los van hier en daar wat gemor, is er echter over het algemeen wel begrip voor de ac tie. „Staken is niet leuk. voor niemand! We weten dat we hiermee rechtstreeks de gewone mensen in de straat raken. Maar momenteel is dit voor ons de eni ge manier om de regering duidelijk te maken dat we het zat zijn, hoe er met onze arbeidsrechten wordt omgespron gen", zegt De Bel fel. foto Marijke Folkertsma Onder de vaste passagiers zijn de afgelo pen week folders uitgedeeld om ze te in formeren over het vervallen van alle busdiensten. Kennelijk was iedereen goed op de hoogte, want zowel het cen trale busstation in Zierikzee als de klei nere haltes bleven gisteren voor zo ver kon worden nagegaan verschoond van tevergeefs wachtenden. Zelfs het groepje carpoolende pubers die ochtend weet van de achtergrond van de staking en vindt dat de buschauf feurs 'best wel terecht boos mogen zijn'. „Maar voor ons was het een stuk makke lijker geweest als de bussen bijvoor beeld de eerste twee uren van de lesroos ters en aan het eind van de dag gewoon hadden gereden", zegt Leon. „Al heeft zo'n privé-taxi natuurlijk ook wel wat!" „Hé, een bus", roepen de vier bijna in koor verbaasd uit. Bij het bin nenrijden van Goese centrum, rondt een blauwe stadsdienst de rotonde. De bus is leeg. hoe boek je wel succes." ®e bijdrage te kunnen leve ren de platformleden F maand bijeen. Daar- jpeelt het platform een be- drempelverlagende rol ®asen die iets aan te kaar tten over werk. inkomen ^Speciaal voor dat doel wekelijks spreekuur opge- aad status van oliën- formatie over het plat- -'erkrijgbaar bij secreta- *0111-642916. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De brandweer- duikteams van Brouwershaven, Bruinisse en Zierikzee horen de finitief tot de verleden tijd. Wet houder A. Croné ziet in de twee gevallen deze maand, waarbij de hulp van de duikploeg uit Goes en Middelburg moest wor den ingeroepen, geen reden te rug te komen op eerdere besluit vorming. Croné: „Sterker nog, ik zie hier in alleen maar een bevestiging van het standpunt dat vorig jaar door een meerderheid van de raad is ingenomen op dit punt." Weliswaar speelde de structure le investering van dertigduizend euro in nieuw materiaal en trai ning van de duikteams een be langrijke rol in dat besluit, door slaggevend waren de steeds strenger wordende eisen voor brandweerduikers, „Je moet er maar aan gaan staan als vrijwil liger. Dat vergt een hoop extra tijd en inzet." Tegen die achtergrond speelde mee het geringe aantal keren (Advertentie) pnavond in Missie Warmoesstraat, ned. 1,19.30 uur dat daadwerkelijk gebruik is ge maakt van de eigen brandweer duikteams op Schouwen-Duive land. Sinds 1996 kwamen de drie ploegen bij elkaar 25 keer in actie. Daarvan was het meren deel loos alarm (sportduikers die achteraf ergens anders aan de kant waren gekropen) en de rest voor het bergen van te wa ter geraakte auto's. Slachtoffers werden er in het zevenjarig be staan van de ploegen nimmer ge red, noch werden er drenkelin gen geborgen. Croné: „Wat is dan de meer waarde van een eigen duikteam? Iemand die onder water raakt heeft een reëele levenskans van vijf minuten. Zelfs op het mo ment dat zoiets in Brouwersha ven gebeurt, bij wijze van spre ken in de achtertuin van de brandweerkazerne, dan blijft het de grote vraag of je de duik ploeg daar snel genoeg paraat kunt krijgen. Het zijn vrijwilli gers die allemaal hun eigen baan en bezigheden hebben, heel anders dan wanneer je het over een beroepsgroep hebt! Ik begrijp heel goed dat mensen in Brouwershaven roepen dat het eigen duikteam weer terug moet komen, maar in de praktijk schiet je daar dus helemaal niks mee op. Het is puur een emotio nele reactie. We hebben nu een contract met Goes dat ze binnen een half uur hier kunnen zijn voor berging en kunnen zij niet dan komt het team uit Middel burg. Dat werkt, blijkt in de praktijk." Opzettelijk De auto die woensdag bij de los- wal in Brouwershaven te water raakte, was gestolen en vermoe delijk opzettelijk de haven inge reden. Van inzittenden ontbrak ieder spoor, zo bleek na inspec tie door leden van het duikteam Middelburg, Eerder deze maand SAS VAN GENT - De gemeente Terneuzen is niet van plan een planschadevergoeding toe te kennen aan Sasse- naar R. Neijt. De man claimde destijds bij de toenmalige gemeente Sas van Gent schade te hebben opgelopen door de bouw van een supermarkt direct naast zijn woning. Ook ondervond hij last van het grote parkeerterrein naast zijn deur. De stichting Adviesbureau Onroerende Zaken in Rotterdam beoordeelde de claim en vond dat de positie van de Sasse huiseigenaar door de bouwactiviteiten geen nadelige gevolgen had ondervonden. De gemeente Terneu zen - als rechtsopvolger van Sas van Gent - nam dit ad vies over en stelt de raad nu voor om de schadeclaim af te wijzen. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van woens dag op donderdag twee automobilisten in Vlissingen be trapt op rijden onder invloed. Om half één hield de politie een 31-jarige Vlissinger aan. Hij kreeg een bekeuring en een rijverbod van twee uur. Een uur later liep een 27-jari- ge man uit Arnhem tegen de lamp. De man moest zijn au to laten staan voor vijf uur. Ook hij kreeg een boete. VLISSINGEN - In de nacht van woensdag op donderdag zijn op het terrein van de Dart-line in Vlissingen vijf ille galen aangetroffen: drie mannen en één vrouw van Iraan- se afkomst en één man van Bhutaanse komaf. De vijf zijn overgedragen aan de Vreemdelingendienst. KATS - Bij grootschalige snelheidscontroles deelde de po litie woensdag honderden bekeuringen uit. Op de Delta weg in Kats werden 1570 voertuigen gecontroleerd, waar van 240 te hard reden. In 's-Heer Abtskerke werd de snel heid van 289 voertuigen op de Noordhoekweg gemeten, 95 kregen een bekeuring. Woensdagavond stond de poli tie op de Anthony Fokkerstraat in Goes. Van de 1075 voer tuigen reden 110 te hard. YERSEKE - Vanuit een personenauto die geparkeerd stond op een bedrijfsterrein aan de Alikruik in Yerseke, is geluidsapparatuur weggenomen. Door de toegang tot het terrein te verbreken is/zijn de dader(s) het terrein opgeko men. De diefstal heeft plaatsgevonden tussen woensdaga vond 21.30 uur en donderdagochtend 8.00 uur. De geschat te waarde van de apparatuur is enkele duizenden euro's. raakte ter hoogte van Kerkwer- ve langs de N59 een auto op de kop in de sloot. De beschonken bestuurder wist zichzelf tijdig te bevrijden. Omdat onduidelijk was of hij passagiers bij zich had, werd de duikploeg uit Goes ingeschakeld. Ook in dat geval - achteraf - tevergeefs. Ex-brandweerduiker en instruc teur J. Nijpjes uit Middelburg heeft geen goed woord over voor de houding van de gemeente Schouwen-Duiveland in deze kwestie. „Ik heb die mannen zelf opgeleid. Wanneer je over de mensen en de spullen be schikt, moet je dat in een water rijk gebied gewoon instandhou den. Ook al zouden ze maar één enkele keer iemand redden, dan is dat toch alles waard geweest! Nu zie je daar de idiote situatie dat er getrainde brandweerdui kers werkloos moeten toezien hoe hun collega's uit Goes of Middelburg moeten komen." zeeuwse almanak Achteruitrij camera In de zoektocht naar een nieu we automobiel heeft die Goe- senaar de keuze al terugge bracht tot twee modellen. De eerste, omdat het de opvolger is van zijn huidige wagen en diis vertrouwd rijdt. De twee de, omdat die beschikt over een camera die het achteruit rijden gemakkelijker maakt. Waarom hij dat zo prettig vindt, wilde een collega be langstellend weten. „Last van je nek?" Neenee, schudde de Goese- yiaar soepeitjes van links naar rechts, „van mijn rijvaardig heid. Deze rubriek verschijnt in alle titels van NRp Dagbladen (oplage ruim 2 min. ex.). iQi inlorrnatie over adverteren m deze rubriek, e-tnail naar irifo'o;nrp ni o.v.v. NGVU! Spaar voor je 'eigen kookboek' met Knorr Voor elke maaltijdmix van Knorr lijn er nu 10 heerlijke leceplideerïn. Op elk zakje staat er één. Daarmee zei je met je vertrouwde mix echt eens iets anders op talcl Alle recepiideeen voor de maaltijdmixen van Knorr zijn verzameld In de Recept- idee scheurkalender 2005. |ouw favorieten bewaar je samen met je eigen recepten in de unieke map. lo maak je je 'eigen' kookboek met al jouw favoriete recepten. Kijk op wtvw.receptldee.nl voor meer informatie! D«e j<ll« is geldig l/m J1 december ZOOI Zolang de voorraad «rekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39